Season:
2011 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2022
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Brandon Ronan
11.35
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
2.
12
Brad Bennett
11.37
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
3.
12
Maxwell Chapman
12.21
PR
Mar 11
Bolles Bulldog Invitational
4.
12
Markus Johnson
12.40
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
5.
-
Kenneth Alahouzas
12.76
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
6.
12
Steven Ziembroski
12.94
(.2)
PR
Mar 26
Deltona Invitational
7.
-
Jesse Chen
13.07
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
8.
9
Kajana Cole
13.24
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
200 Meters
1.
10
Ceolamar Ways
21.74
Apr 21
FHSAA 2A Region 2 Championship
2.
12
Xavier Allen
22.97
PR
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
3.
12
Brandon Ronan
23.03
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
4.
12
Brad Bennett
23.40
PR
Mar 11
Bolles Bulldog Invitational
5.
12
Maxwell Chapman
24.46
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
6.
-
Kenneth Alahouzas
26.33
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
7.
-
Jesse Chen
26.95
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
400 Meters
1.
10
Ceolamar Ways
51.21
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
2.
12
Brad Bennett
52.49
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
3.
12
Andrew Loferski
53.86
PR
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
4.
-
Ajay Loferski
54.44
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
5.
12
Quinton Hutchinson
55.38
PR
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
6.
-
AJ Loefter
55.98
PR
Mar 26
Deltona Invitational
7.
-
Winston Mitchell
58.37
PR
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
8.
12
Markus Johnson
1:01.61
PR
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
800 Meters
1.
12
Cody Gibbons
2:00.02
PR
Mar 25
FSU Relays
2.
11
Chris Roach
2:06.47
PR
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
3.
11
Mac Reynolds
2:07.58
PR
Mar 11
Bolles Bulldog Invitational
4.
11
David Little
2:09.03
PR
Apr 1
Pepsi Florida Relays
5.
10
Jeremy Abreu
2:14.66
Apr 1
Pepsi Florida Relays
1600 Meters
1.
12
Cody Gibbons
4:23.36
PR
Apr 30
FHSAA 2A State Championships
2.
11
Mac Reynolds
4:29.31
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
3.
11
Chris Roach
4:37.00
PR
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
4.
10
Tim Roche
4:55.86
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
5.
11
Garrison Whetmore
4:57.80
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
6.
12
Brad Roche
4:59.10
PR
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
7.
11
Blake Insel
5:03.04
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
8.
10
Jeremy Abreu
5:05.73
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
9.
11
Caleb Jarriel
5:08.28
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
3200 Meters
1.
11
Mac Reynolds
9:37.14
Mar 25
FSU Relays
2.
11
Chris Roach
9:49.35
PR
Mar 11
Bolles Bulldog Invitational
3.
12
Cody Gibbons
9:55.04
PR
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
4.
12
Brad Roche
10:17.97
PR
Mar 11
Bolles Bulldog Invitational
5.
11
Blake Insel
10:38.48
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
6.
10
Tim Roche
10:56.60
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
110m Hurdles - 39"
1.
11
Ben Bennett
16.00
(.3)
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
2.
11
Steven Coslow
16.06
(.5)
Mar 26
Deltona Invitational
3.
10
Andrew Frisch
16.32
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
300m Hurdles - 36"
1.
11
Ben Bennett
42.91
PR
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
2.
10
Andrew Frisch
43.05
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
3.
11
Steven Coslow
44.56
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
4.
-
Issa Ford
51.55
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
4x100 Relay
1.
-
Brandon Ronan
Brad Bennett
Xavier Allen
Ceolamar Ways
41.98
Apr 30
FHSAA 2A State Championships
2.
-
Relay Team
42.56
Apr 21
FHSAA 2A Region 2 Championship
3.
-
Brad Bennett
Quinton Hutchinson
Ben Bennett
Ceolamar Ways
42.75
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
4.
-
Brad Bennett
Maxwell Chapman
Quinton Hutchinson
Ceolamar Ways
43.39
Mar 11
Bolles Bulldog Invitational
5.
-
Ceolamar Ways
Xavier Allen
Quinton Hutchinson
Brandon Ronan
43.88
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
6.
-
Winston Mitchell
Andrew Frisch
Issa Ford
Kenneth Alahouzas
49.61
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
3:33.19
Mar 26
Deltona Invitational
2.
-
Brad Bennett
Quinton Hutchinson
Cody Gibbons
Xavier Allen
3:35.67
Mar 11
Bolles Bulldog Invitational
3.
-
Brad Bennett
Quinton Hutchinson
Ben Bennett
Xavier Allen
3:37.26
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
4.
-
Alek Abate
Winston Mitchell
Issa Ford
Kenneth Alahouzas
4:11.07
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
4x800 Relay
1.
-
Cody Gibbons
Mac Reynolds
Caleb Jarriel
Jeremy Abreu
8:22.44
Mar 11
Bolles Bulldog Invitational
2.
-
Cody Gibbons
Mac Reynolds
David Little
Blake Insel
8:35.84
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
3.
-
Cody Gibbons
Mac Reynolds
David Little
Jeremy Abreu
8:36.10
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
4.
-
Mac Reynolds
Brad Bennett
Caleb Jarriel
Blake Insel
9:06.34
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Xavier Allen
Ceolamar Ways
Brad Bennett
Chris Roach
3:42.07
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Maxwell Chapman
46' 2.5
PR
Mar 11
Bolles Bulldog Invitational
2.
12
Robert Marvin
41' 9.5
PR
Apr 21
FHSAA 2A Region 2 Championship
3.
11
Aaron Williams
38' 4.5
PR
Mar 11
Bolles Bulldog Invitational
4.
12
Jeff Koch
37' 3.25
PR
Mar 26
Deltona Invitational
5.
11
Cody Ritter
36' 7.25
PR
Mar 26
Deltona Invitational
6.
10
Lucas Crowley
34' 3.5
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
7.
11
Cory Ritter
32' 0.5
PR
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
8.
-
Parker Hamilton
29' 4.5
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
9.
-
Steve Duncan
25' 0
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
Discus - 1.6kg
1.
12
Robert Marvin
110' 3.5
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
2.
10
Lucas Crowley
96' 9
PR
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
3.
11
Cody Ritter
86' 7.75
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
4.
-
Parker Hamilton
82' 1
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
5.
-
Steve Duncan
79' 2
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
6.
12
Jeff Koch
77' 9
PR
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
High Jump
1.
12
Brad Bennett
5' 6
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
2.
12
Xavier Allen
5' 4
PR
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
12
Quinton Hutchinson
5' 4
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
Pole Vault
1.
12
Cody Gibbons
10' 6
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
10
Brad James
10' 6
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
3.
-
Ajay Loferski
8' 11.75
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
Long Jump
1.
10
Ceolamar Ways
21' 11.25
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
2.
12
Steven Ziembroski
18' 0
PR
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
3.
9
Kajana Cole
17' 7.75
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
4.
12
Xavier Allen
17' 4.5
PR
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
5.
-
Issa Ford
14' 9
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
Triple Jump
1.
10
Ceolamar Ways
44' 5.25
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
2.
12
Xavier Allen
39' 0.75
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
3.
11
Ben Bennett
38' 4.25
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
4.
12
Steven Ziembroski
37' 1.25
PR
Mar 11
Bolles Bulldog Invitational
5.
10
Andrew Frisch
34' 10
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
Womens
100 Meters
1.
11
Tori Haussler
12.94
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
2.
10
Mary Sieredzinski
13.36
(-.6)
Apr 1
Pepsi Florida Relays
3.
9
Jahnii Bell
14.20
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
4.
11
Tamara Gordon
14.91
PR
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
5.
-
Kendra McKee
14.99
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
6.
-
Kaila Mealey
15.94
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
200 Meters
1.
10
Mary Sieredzinski
26.59
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
2.
11
Tori Haussler
27.46
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
3.
10
Jada Harris
28.46
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
4.
12
Keishara Morand
29.25
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
5.
9
Karen Xiang
29.34
(.2)
PR
Mar 26
Deltona Invitational
6.
9
Jahnii Bell
29.91
(.2)
PR
Mar 26
Deltona Invitational
400 Meters
1.
10
Mary Sieredzinski
1:00.89
PR
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
2.
9
Karen Xiang
1:03.76
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
3.
10
Jada Harris
1:07.20
PR
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
4.
9
Jahnii Bell
1:08.62
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
5.
-
Kendra McKee
1:12.49
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
6.
-
Kelli Herrin
1:14.34
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
800 Meters
1.
12
Jenna Goldman
2:27.60
PR
Apr 21
FHSAA 2A Region 2 Championship
2.
11
Victoria Howe
2:34.81
Apr 21
FHSAA 2A Region 2 Championship
3.
-
Christina Chase
2:54.67
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
4.
10
Erica Cabo Dal Molin
3:18.91
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
1600 Meters
1.
9
Alyssa Rodale
5:45.44
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
2.
9
Simone Frauenfelder
5:54.12
PR
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
3.
9
Simo Frauenfelder
5:58.15
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
4.
11
Victoria Howe
6:01.56
PR
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
5.
11
Caroline Straughan
6:05.32
PR
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
6.
10
Alex Roselli
6:07.34
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
7.
9
Robyn Naidoo
7:02.84
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
8.
10
Erica Cabo Dal Molin
7:17.95
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
3200 Meters
1.
11
Caroline Straughan
12:40.17
PR
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
2.
9
Simone Frauenfelder
12:56.86
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
3.
9
Alyssa Rodale
13:03.55
Apr 1
Pepsi Florida Relays
4.
10
Alex Roselli
13:30.14
Apr 1
Pepsi Florida Relays
100m Hurdles - 33"
1.
10
Michelle Emamdie
17.09
Apr 21
FHSAA 2A Region 2 Championship
300m Hurdles - 30"
1.
10
Mary Sieredzinski
47.15
Apr 21
FHSAA 2A Region 2 Championship
2.
10
Michelle Emamdie
52.29
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
3.
10
Samantha Clarke
52.88
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
51.72
Apr 1
Pepsi Florida Relays
2.
-
Keishara Morand
Tamara Gordon
Mary Sieredzinski
Jada Harris
52.16
Mar 11
Bolles Bulldog Invitational
3.
-
Michelle Emamdie
Jada Harris
Keishara Morand
Tori Haussler
52.66
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
4.
-
Keishara Morand
Tamara Gordon
Jada Harris
Michelle Emamdie
52.69
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
5.
-
Michelle Emamdie
Tori Haussler
Keishara Morand
Savannah Cantrell
52.84
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
6.
-
Michelle Emamdie
Karen Xiang
Jahnii Bell
Kendra McKee
54.64
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:13.50
Apr 21
FHSAA 2A Region 2 Championship
2.
-
Jenna Goldman
Karen Xiang
Mary Sieredzinski
Samantha Clarke
4:21.76
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
3.
-
Victoria Howe
Mary Sieredzinski
Jada Harris
Jenna Goldman
4:23.45
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
4.
-
Jenna Goldman
Victoria Howe
Mary Sieredzinski
Jada Harris
4:25.15
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
5.
-
Mary Sieredzinski
Jada Harris
Samantha Clarke
Karen Xiang
4:25.62
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
6.
-
Jenna Goldman
Victoria Howe
Jada Harris
Michelle Emamdie
4:27.32
Mar 11
Bolles Bulldog Invitational
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
10:12.50
Apr 21
FHSAA 2A Region 2 Championship
2.
-
Victoria Howe
Jenna Goldman
Samantha Clarke
Alyssa Rodale
10:18.27
Apr 30
FHSAA 2A State Championships
3.
-
Jenna Goldman
Victoria Howe
Alyssa Rodale
Samantha Clarke
10:33.94
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
4.
-
Jenna Goldman
Victoria Howe
Caroline Straughan
Samantha Clarke
10:34.90
Mar 11
Bolles Bulldog Invitational
5.
-
Jenna Goldman
Victoria Howe
Samantha Clarke
Simone Frauenfelder
10:35.40
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
6.
-
Jenna Goldman
Alyssa Rodale
Karen Xiang
Samantha Clarke
10:46.09
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
7.
-
Alex Roselli
Samantha Clarke
Simone Frauenfelder
Alyssa Rodale
11:07.08
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
Shot Put - 4kg
1.
9
Allison Heemskerk
24' 4
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
2.
-
Emily Heemskerk
23' 7
PR
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
3.
10
Patricia Havrish
21' 5
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
4.
11
Tori Haussler
19' 5.75
PR
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
5.
10
Laurella Banta
18' 7.75
PR
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
Discus - 1kg
1.
9
Allison Heemskerk
61' 8
PR
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
2.
10
Patricia Havrish
59' 0
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
3.
10
Kristen Barbour
52' 2
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
4.
10
Laurella Banta
50' 0
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
High Jump
1.
10
Jada Harris
5' 2
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
2.
12
Savannah Cantrell
4' 4
PR
Mar 5
UNF Spring Break Invitational
3.
10
Michelle Emamdie
4' 0
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
Pole Vault
1.
9
Courtney Mitchell
7' 0
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
2.
10
Lilian Nagle
6' 6
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
3.
11
Tamara Gordon
5' 6
PR
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
Long Jump
1.
10
Mary Sieredzinski
17' 3.75
Apr 21
FHSAA 2A Region 2 Championship
2.
10
Jada Harris
16' 4
Apr 6
St Johns County River Conference Championship
3.
12
Keishara Morand
15' 3.75
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
4.
9
Jahnii Bell
13' 4.25
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
5.
-
Kelli Herrin
13' 2
PR
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
6.
-
Kendra McKee
11' 8
Mar 23
St. Johns County Fr/So Championships
Triple Jump
1.
10
Mary Sieredzinski
35' 10.25
Apr 21
FHSAA 2A Region 2 Championship
2.
12
Keishara Morand
32' 6
PR
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
3.
10
Michelle Emamdie
29' 4.25
Apr 15
FHSAA 2A District 5 Championships
*Recent improvement