Season:
2011 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2000
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Sterling Davis
12.29
May 21
MPSSAA 4A North Regional T&F Championships
2.
10
Sudan Jones
12.44c
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
3.
11
RJ Seal
12.56
PR
May 3
Oakdale Invite
4.
11
Ryan Fique
12.74
PR
May 11
Carroll County Championships
5.
9
Pablo Ipina
12.83
May 11
Carroll County Championships
6.
10
Saidu Fofanah
13.04c
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
7.
9
Pearce Riggin
13.84c
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
200 Meters
1.
10
Sam Fernekees
22.33
PR
May 11
Carroll County Championships
2.
11
Aaron Ondrich
24.68
PR
May 3
Oakdale Invite
3.
12
Josh Twery
25.24
PR
May 11
Carroll County Championships
4.
10
Sudan Jones
25.44c
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
5.
9
Kyle Hicks
26.71
May 21
MPSSAA 4A North Regional T&F Championships
6.
10
Saidu Fofanah
27.84c
PR
May 4
Carroll County JV Championships
7.
9
Pearce Riggin
28.04c
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
400 Meters
1.
10
Sam Fernekees
48.87
May 11
Carroll County Championships
2.
11
Dan Kemph
56.74c
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
3.
10
Tyler White
56.78
PR
May 21
MPSSAA 4A North Regional T&F Championships
4.
12
Cody Roberts
59.55
PR
May 3
Oakdale Invite
5.
11
Joe Mack
1:02.14c
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
6.
11
Ryan Fique
1:09.94c
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
7.
11
Raymond Davis
1:16.84c
May 4
Carroll County JV Championships
800 Meters
1.
11
Ben Jeager
2:02.15
May 11
Carroll County Championships
2.
11
Alex Cooke
2:07.98
PR
May 11
Carroll County Championships
3.
10
Sean Baldwin
2:13.58
May 11
Carroll County Championships
4.
10
Hunter Mongold
2:16.80
Apr 9
Don Boyer Invitational
5.
12
Val Barata
2:19.4h
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
6.
11
Jeff Hartman
2:22.2h
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
7.
10
Chris Grabowski
2:36.1h
May 4
Carroll County JV Championships
8.
9
Chandler Keck
2:36.8h
May 4
Carroll County JV Championships
9.
9
Jonas Matalavage
2:39.1h
PR
May 4
Carroll County JV Championships
10.
11
Aaron Carback
2:42.6h
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
11.
9
Alejandro Finkner
2:47.2h
May 4
Carroll County JV Championships
12.
9
Michael Wack
2:51.2h
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
13.
9
Christian March
2:51.6h
PR
May 4
Carroll County JV Championships
14.
9
Dylan Smith
2:53.5h
May 4
Carroll County JV Championships
15.
11
Raymond Davis
2:54.7h
May 4
Carroll County JV Championships
16.
10
Nathaniel Foote
3:17.3h
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
17.
10
Brandon Green
3:27.8h
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
1500 Meters
1.
12
Cody Roberts
5:32.90
PR
May 3
Oakdale Invite
1600 Meters
1.
12
James Beacham
4:35.4h
PR
Mar 25
South Carroll At Westminster
2.
11
Alex Cooke
4:48.5h
Mar 25
South Carroll At Westminster
3.
9
Ben Arbaugh
4:57.33
May 21
MPSSAA 4A North Regional T&F Championships
4.
11
Ethan March
5:07.34
PR
Apr 2
Dwight Scott Invitational
5.
10
Hunter Mongold
5:16.0h
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
6.
10
Sean Baldwin
5:18.25
PR
May 3
Oakdale Invite
7.
11
Jeff Hartman
5:23.0h
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
8.
10
Mark Walther
5:32.1h
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
9.
9
Chandler Keck
5:41.0h
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
10.
11
Aaron Carback
5:43.9h
PR
May 4
Carroll County JV Championships
11.
10
Chris Grabowski
5:48.2h
May 4
Carroll County JV Championships
12.
9
Michael Wack
6:12.8h
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
13.
11
Billy Brown
6:13.6h
PR
May 4
Carroll County JV Championships
14.
9
Christian March
6:36.2h
PR
May 4
Carroll County JV Championships
15.
9
Alejandro Finkner
6:54.5h
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
16.
10
Nathaniel Foote
7:09.1h
PR
May 4
Carroll County JV Championships
17.
9
Dylan Smith
7:15.7h
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
18.
10
Brandon Green
7:37.1h
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
3200 Meters
1.
11
Alex Cooke
9:50.05
PR
May 11
Carroll County Championships
2.
12
James Beacham
9:50.1h
Mar 25
South Carroll At Westminster
3.
10
Mark Walther
11:20.33
May 21
MPSSAA 4A North Regional T&F Championships
4.
9
Ben Arbaugh
11:23.49
Apr 9
Don Boyer Invitational
5.
11
Ethan March
11:36.4h
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
6.
9
Chandler Keck
12:23.8h
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
7.
9
Zach Rodriguez
12:25.3h
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
8.
11
Billy Brown
12:39.2h
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
9.
10
Chris Grabowski
13:20.2h
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
10.
9
Jonas Matalavage
13:37.3h
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
11.
9
Christian March
13:56.0h
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
100m Hurdles - 33"
1.
11
Justin Maize
15.98
PR
May 11
Carroll County Championships
110m Hurdles - 39"
1.
11
Justin Maize
15.62
May 21
MPSSAA 4A North Regional T&F Championships
300m Hurdles - 36"
1.
11
Justin Maize
40.73
May 11
Carroll County Championships
2.
9
Scott Brown
50.04c
PR
May 4
Carroll County JV Championships
4x100 Relay
1.
-
Sam Fernekees
Aaron Ondrich
Sudan Jones
Josh Twery
46.24c
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
2.
-
Relay Team
46.34c
May 11
Carroll County Championships
-
Sterling Davis
Abu Fofamah
Sam Fernekees
Josh Twery
46.34c
May 11
Carroll County Championships
4.
-
Sudan Jones
Josh Twery
Sterling Davis
Aaron Ondrich
48.56
Apr 2
Dwight Scott Invitational
5.
-
Sudan Jones
Aaron Ondrich
Sterling Davis
Sam Fernekees
50.10
Apr 9
Don Boyer Invitational
6.
-
Pablo Ipina
Ryan Fique
Kyle Hicks
Josh Twery
50.44c
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
7.
-
Sterling Davis
Sudan Jones
RJ Seal
Aaron Ondrich
1:41.64c
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
4x200 Relay -
1.
-
Pablo Ipina
Pearce Riggn
Kyle Hicks
Josh Twery
1:39.6h
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
2.
-
Relay Team
1:41.7h
Mar 25
South Carroll At Westminster
3.
-
Josh Twery
Sterling Davis
Sudan Jones
Aaron Ondrich
1:44.34
May 6
Manchester Valley Invite
4.
-
Ryan Fique
Pablo Ipina
Pearce Riggn
Kyle Hicks
1:44.70
May 11
Carroll County Championships
5.
-
Pablo Ipina
Ryan Fique
Abu Fofamah
Josh Twery
1:47.59
Apr 9
Don Boyer Invitational
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
3:31.69
May 21
MPSSAA 4A North Regional T&F Championships
2.
-
Ben Jeager
Dan Kemph
Justin Maize
Sam Fernekees
3:34.07
May 28
Maryland 4A State Track & Field Championships
3.
-
Sam Fernekees
Tyler White
Dan Kemph
Justin Maize
3:35.17
May 11
Carroll County Championships
4.
-
Justin Maize
Tyler White
Dan Kemph
Ben Jeager
3:38.4h
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
5.
-
Dan Kemph
Tyler White
Justin Maize
Sam Fernekees
3:39.6h
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
6.
-
Justin Maize
Tyler White
Dan Kemph
Sam Fernekees
3:50.13
Apr 2
Dwight Scott Invitational
7.
-
Josh Twery
Joe Mack
Ryan Fique
Abu Fofamah
4:27.3h
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
4x800 Relay
1.
-
Ben Jeager
Jeff Hartman
Hunter Mongold
Sean Baldwin
8:44.10
May 21
MPSSAA 4A North Regional T&F Championships
2.
-
Ben Jeager
Sean Baldwin
Jeff Hartman
Hunter Mongold
8:53.92
May 11
Carroll County Championships
3.
-
Ben Jeager
Hunter Mongold
Jeff Hartman
Ben Arbaugh
8:57.31
May 6
Manchester Valley Invite
4.
-
Jeff Hartman
Hunter Mongold
Sean Baldwin
Ben Jeager
9:08.0h
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
5.
-
Ethan March
Hunter Mongold
Sean Baldwin
Ben Jeager
9:12.03
Apr 9
Don Boyer Invitational
6.
-
Ethan March
Ben Arbaugh
Sean Baldwin
Ben Jeager
9:15.14
Apr 2
Dwight Scott Invitational
7.
-
Sean Baldwin
Jeff Hartman
Hunter Mongold
Matthew Absher
9:15.4h
Apr 29
Falcon Relays
8.
-
Hunter Mongold
Sean Baldwin
Ben Arbaugh
Ben Jeager
9:22.1h
Mar 25
South Carroll At Westminster
9.
-
Ben Jeager
Ben Arbaugh
Mark Walther
Hunter Mongold
9:32.7h
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
10.
-
Alex Cooke
Ethan March
Jeff Hartman
Sean Baldwin
9:33.2h
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
11.
-
Chandler Keck
Zach Rodriguez
Billy Brown
Chris Grabowski
10:44.0h
Apr 29
Falcon Relays
12.
-
Chandler Keck
Michael Wack
Brandon Green
Aaron Carback
11:21.5h
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
13.
-
Chandler Keck
Zach Rodriguez
Michael Wack
Brandon Green
11:31.3h
May 4
Carroll County JV Championships
14.
-
Zach Rodriguez
Dylan Smith
Nathaniel Foote
Chris Grabowski
11:34.1h
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
15.
-
Aaron Carback
Billy Brown
Alejandro Finkner
Nathaniel Foote
11:35.1h
May 4
Carroll County JV Championships
16.
-
Jonas Matalavage
Christian March
Alejandro Finkner
Billy Brown
11:52.0h
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
17.
-
Raymond Davis
Alejandro Finkner
Nathaniel Foote
Michael Wack
11:54.3h
Apr 29
Falcon Relays
18.
-
Christian March
Dylan Smith
Brandon Green
Jonas Matalavage
12:07.6h
Apr 29
Falcon Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Relay Team
1:53.6h
Apr 29
Falcon Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Mark Walther
Hunter Mongold
Ben Arbaugh
Alex Cooke
12:29.0h
Apr 29
Falcon Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Eric Belt
47' 4
PR
May 6
Manchester Valley Invite
2.
11
Nick Gaetoni
39' 6.5
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
3.
12
Cody Roberts
33' 1
PR
May 11
Carroll County Championships
4.
10
Russell Raines
31' 1
PR
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
5.
9
Casey Boyle
22' 2
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
Discus - 1.6kg
1.
12
Eric Belt
130' 0
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
2.
12
Cody Roberts
113' 5
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
3.
11
Nick Gaetoni
98' 4
May 11
Carroll County Championships
4.
10
Russell Raines
77' 2
PR
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
5.
9
Casey Boyle
53' 4
May 4
Carroll County JV Championships
High Jump
1.
11
Justin Maize
6' 4
May 27
Maryland 4A State Track & Field Championships
2.
12
Tyler Brunner
5' 6
May 3
Oakdale Invite
3.
12
Brandon Copeland
5' 4
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
Pole Vault
1.
12
Tyler Brunner
11' 6
PR
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
2.
12
Brandon Copeland
11' 0
PR
Apr 2
Dwight Scott Invitational
3.
10
Geoff Heaton
9' 0
May 11
Carroll County Championships
4.
9
Matthew Absher
7' 6
PR
May 4
Carroll County JV Championships
Long Jump
1.
12
Brandon Copeland
18' 8
PR
May 11
Carroll County Championships
2.
10
Sudan Jones
17' 8
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
3.
12
Tyler Brunner
16' 6
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
4.
12
Cody Roberts
16' 0
PR
May 3
Oakdale Invite
Triple Jump
1.
12
Brandon Copeland
37' 9.75
PR
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
2.
12
Cody Roberts
32' 8
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
3.
9
Scott Brown
26' 11
PR
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
Womens
100 Meters
1.
11
Audra Fernekees
12.68
May 3
Oakdale Invite
2.
12
Nkechi Mezu
13.19
Apr 2
Dwight Scott Invitational
3.
11
Katie Urban
14.14c
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
4.
9
Amy Menges
14.64c
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
12
Alana Hardee
14.64
PR
May 11
Carroll County Championships
6.
11
Julie Phan
14.94c
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
7.
-
Carly Broder
15.64c
PR
May 4
Carroll County JV Championships
8.
10
Kelsi Hinrich
16.14c
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
9.
9
Carley Border
16.99
May 21
MPSSAA 4A North Regional T&F Championships
200 Meters
1.
12
Nkechi Mezu
25.77
PR
May 3
Oakdale Invite
2.
11
Audra Fernekees
27.04c
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
3.
11
Katie Urban
29.64c
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
4.
12
Alana Hardee
30.26
PR
May 3
Oakdale Invite
5.
9
Taylor Hall
30.34c
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
6.
11
Kierstan Devoe
30.87
PR
May 21
MPSSAA 4A North Regional T&F Championships
7.
11
Julie Phan
31.14c
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
8.
-
Carly Broder
32.24c
PR
May 4
Carroll County JV Championships
9.
9
Amy Menges
33.74c
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
400 Meters
1.
11
Audra Fernekees
1:02.07
May 11
Carroll County Championships
2.
11
Nneka Mezu
1:03.14c
PR
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
3.
11
Hannah Sisler
1:07.91
PR
May 3
Oakdale Invite
4.
9
Taylor Hall
1:11.24c
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
800 Meters
1.
9
Holly Ozgun
2:37.80
May 11
Carroll County Championships
2.
10
Natalie Eastwood
2:41.75
May 11
Carroll County Championships
3.
12
Rebecca Baldwin
2:43.92
May 11
Carroll County Championships
4.
11
Rachel Burns
2:57.11
PR
May 3
Oakdale Invite
5.
9
Alayna Morris
3:03.4h
PR
May 4
Carroll County JV Championships
6.
9
Kayla Lauer
3:04.3h
PR
May 4
Carroll County JV Championships
7.
9
Hailey Wright
3:19.7h
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
8.
9
Kamrin Muscalli
3:21.0h
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
9.
9
Julia Selsky
3:23.9h
PR
May 4
Carroll County JV Championships
1500 Meters
1.
11
Hannah Sisler
5:51.00
May 3
Oakdale Invite
1600 Meters
1.
10
Natalie Eastwood
5:44.95
May 6
Manchester Valley Invite
2.
12
Rebecca Baldwin
5:57.0h
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
3.
11
Katie Ozgun
6:08.53
PR
May 11
Carroll County Championships
4.
9
Holly Ozgun
6:34.5h
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
5.
9
Kayla Lauer
6:53.0h
May 4
Carroll County JV Championships
6.
12
Elizabeth Foote
7:00.1h
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
7.
9
Julia Selsky
7:24.7h
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
8.
9
Hailey Wright
7:25.1h
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
3200 Meters
1.
10
Natalie Eastwood
12:14.67
May 11
Carroll County Championships
2.
12
Elizabeth Foote
14:31.46
Apr 9
Don Boyer Invitational
3.
11
Katie Ozgun
14:53.6h
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
100m Hurdles - 33"
1.
12
Nkechi Mezu
18.04c
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
2.
10
Amy Virostek
18.80
May 3
Oakdale Invite
3.
10
Abby Shriver
21.20
PR
Apr 2
Dwight Scott Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
10
Amy Virostek
51.38
May 28
Maryland 4A State Track & Field Championships
2.
10
Abby Shriver
57.84c
PR
Mar 25
South Carroll At Westminster
3.
9
Meredith White
58.74c
PR
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
4x100 Relay
1.
-
Alana Hardee
Julie Phan
Kierstan Devoe
Nneka Mezu
52.24c
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
2.
-
Audra Fernekees
Nkechi Mezu
Katie Urban
Taylor Hall
52.36
May 11
Carroll County Championships
3.
-
Relay Team
52.44
May 3
Oakdale Invite
4.
-
Nkechi Mezu
Taylor Hall
Katie Urban
Audra Fernekees
52.94c
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
5.
-
Taylor Hall
Nneka Mezu
Kierstan Devoe
Nkechi Mezu
53.07
May 28
Maryland 4A State Track & Field Championships
6.
-
Nkechi Mezu
Audra Fernekees
Kierstan Devoe
Taylor Hall
55.16
Apr 2
Dwight Scott Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:54.5h
Apr 29
Falcon Relays
2.
-
Kierstan Devoe
Taylor Hall
Alana Hardee
Katie Urban
1:57.06
May 11
Carroll County Championships
3.
-
Katie Urban
Julie Phan
Alana Hardee
Kierstan Devoe
2:03.7h
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
4.
-
Kierstan Devoe
Julie Phan
Amy Menges
Nneka Mezu
2:04.2h
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
5.
-
Katie Urban
Julie Phan
Alana Hardee
Amy Menges
2:05.26
Apr 9
Don Boyer Invitational
6.
-
Kierstan Devoe
Alana Hardee
Julie Phan
Taylor Hall
2:08.20
Apr 2
Dwight Scott Invitational
4x400 Relay
1.
-
Audra Fernekees
Nneka Mezu
Nkechi Mezu
Katie Urban
4:14.66
May 11
Carroll County Championships
2.
-
Nkechi Mezu
Hannah Sisler
Nneka Mezu
Audra Fernekees
4:17.84
May 21
MPSSAA 4A North Regional T&F Championships
3.
-
Nneka Mezu
Taylor Hall
Hannah Sisler
Nkechi Mezu
4:18.79
May 28
Maryland 4A State Track & Field Championships
4.
-
Nkechi Mezu
Audra Fernekees
Nneka Mezu
Hannah Sisler
4:20.5h
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
5.
-
Relay Team
4:21.71
May 3
Oakdale Invite
6.
-
Audra Fernekees
Nkechi Mezu
Hannah Sisler
Taylor Hall
4:27.9h
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
7.
-
Hannah Sisler
Nneka Mezu
Taylor Hall
Audra Fernekees
4:38.36
Apr 2
Dwight Scott Invitational
4x800 Relay
1.
-
Holly Ozgun
Rebecca Baldwin
Rachel Burns
Katie Ozgun
10:44.83
May 21
MPSSAA 4A North Regional T&F Championships
2.
-
Natalie Eastwood
Holly Ozgun
Rachel Burns
Rebecca Baldwin
11:29.2h
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
3.
-
Holly Ozgun
Rebecca Baldwin
Katie Ozgun
Rachel Burns
11:31.5h
Apr 29
Falcon Relays
4.
-
Holly Ozgun
Alayna Morris
Rachel Burns
Katie Ozgun
11:39.56
May 6
Manchester Valley Invite
5.
-
Holly Ozgun
Katie Ozgun
Rachel Burns
Rebecca Baldwin
11:55.6h
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
6.
-
Hannah Sisler
Rachel Burns
Jenny Drury
Rebecca Baldwin
12:02.70
Apr 9
Don Boyer Invitational
7.
-
Hannah Sisler
Holly Ozgun
Rachel Burns
Katie Ozgun
12:11.04
Apr 2
Dwight Scott Invitational
8.
-
Hannah Sisler
Holly Ozgun
Julia Selsky
Elizabeth Foote
12:38.4h
Mar 25
South Carroll At Westminster
9.
-
Relay Team
12:41.95
May 3
Oakdale Invite
10.
9
Alayna Morris
Kayla Lauer
Julia Selsky
Hailey Wright
12:56.1h
Apr 6
Century-Westminster-Liberty
11.
9
Kayla Lauer
Julia Selsky
Kamrin Muscalli
Alayna Morris
13:15.9h
Apr 29
Falcon Relays
12.
9
Alayna Morris
Kayla Lauer
Julia Selsky
Kamrin Muscalli
13:17.4h
May 4
Carroll County JV Championships
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Rebecca Baldwin
Amy Virostek
Katie Ozgun
Natalie Eastwood
14:39.2h
Apr 29
Falcon Relays
Shot Put - 4kg
1.
10
Sarah Lynch
23' 9.75
PR
May 3
Oakdale Invite
2.
-
Saint Lynat
22' 10
PR
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
3.
12
Brooke Caple
22' 6.5
PR
Apr 9
Don Boyer Invitational
4.
11
Rachel Burns
17' 9
PR
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
Discus - 1kg
1.
11
Rachel Burns
64' 2
PR
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
2.
10
Sarah Lynch
58' 6.5
PR
May 6
Manchester Valley Invite
3.
11
Hannah Sisler
54' 2.75
PR
May 3
Oakdale Invite
4.
12
Brooke Caple
52' 2
PR
Apr 9
Don Boyer Invitational
5.
10
Jenny Drury
44' 6
PR
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
6.
10
Emily Rooney
39' 5.5
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
High Jump
1.
12
Nkechi Mezu
5' 4
May 3
Oakdale Invite
2.
10
Amy Virostek
4' 4
PR
Apr 29
Falcon Relays
Pole Vault
1.
11
Hannah Sisler
7' 1.75
May 21
MPSSAA 4A North Regional T&F Championships
Long Jump
1.
12
Nkechi Mezu
14' 0.25
Apr 2
Dwight Scott Invitational
2.
11
Hannah Sisler
12' 10
PR
May 3
Oakdale Invite
3.
11
Nneka Mezu
12' 0
Apr 2
Dwight Scott Invitational
Triple Jump
1.
11
Nneka Mezu
33' 0.25
(1.9)
PR
May 27
Maryland 4A State Track & Field Championships
2.
10
Amy Virostek
30' 1.5
Apr 20
North Carroll 6-Team Meet
*Recent improvement