Season:
2011 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Bobby Mackey
11.78
Apr 7
District 12-4A
2.
10
Morris Toe
11.89
PR
Apr 7
District 12-4A
3.
11
Ladarius Valentine
11.94
PR
Apr 7
District 12-4A
4.
12
Knelyn Stiff
11.94c
PR
Mar 5
Frisco ISD Invitational
5.
11
Demond Jones
12.52
PR
Apr 7
District 12-4A
6.
11
Jonathan Small
12.74c
PR
Mar 5
Frisco ISD Invitational
200 Meters
1.
12
Umonta Hall
22.60
PR
Apr 7
District 12-4A
2.
10
Dominique Jones
23.68
Apr 7
District 12-4A
3.
11
Creon Seastrunk
24.08
PR
Apr 7
District 12-4A
4.
11
Ladarius Valentine
24.74c
PR
Mar 5
Frisco ISD Invitational
5.
11
Jonathan Small
24.92
PR
Apr 7
District 12-4A
400 Meters
1.
12
Umonta Hall
48.32
PR
May 14
U.I.L. Texas 3A, 4A State T&F Championships 2011
2.
12
Kyron Finnie
53.62
PR
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
3.
11
Jamond Richardson
53.63
Apr 7
District 12-4A
4.
-
Kyran Finnie
53.64
PR
Apr 7
District 12-4A
5.
12
Jermain Johnson
54.58
PR
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
6.
-
Jermaine Johnson
54.81
PR
Apr 7
District 12-4A
7.
11
Caleb Taylor
57.36
Apr 7
District 12-4A
800 Meters
1.
-
Jermaine Johnson
2:09.85
PR
Apr 7
District 12-4A
2.
12
Jonathan Herrera
2:11.97
PR
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
3.
-
Kyran Finnie
2:12.20
PR
Apr 7
District 12-4A
4.
12
Jermain Johnson
2:15.15
PR
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
5.
11
Caleb Taylor
2:27.77
Apr 7
District 12-4A
1600 Meters
1.
12
Jonathan Herrera
5:09.65
PR
Apr 7
District 12-4A
2.
9
Erasmo Cruz
5:24.41
PR
Apr 7
District 12-4A
3.
11
LaDarius Manning
7:42.21
PR
Apr 7
District 12-4A
3200 Meters
1.
11
Irvin Solis
11:44.34
Apr 7
District 12-4A
2.
9
Erasmo Cruz
12:47.93
PR
Apr 7
District 12-4A
3.
11
Gustavo Dominguez
13:15.09
PR
Apr 7
District 12-4A
110m Hurdles - 39"
1.
12
Michael Benson
15.33
PR
Apr 7
District 12-4A
2.
12
Jaaron Staton
16.00
PR
Apr 7
District 12-4A
3.
12
Mayang Zuka
16.60
PR
Apr 7
District 12-4A
4.
9
Denis Milicic
19.70
PR
Apr 7
District 12-4A
5.
-
Chancellor Mitchell
20.23
Apr 7
District 12-4A
6.
9
Chancelor Mitchell
21.14c
Mar 5
Frisco ISD Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Jaaron Staton
42.20
PR
Apr 7
District 12-4A
2.
12
Michael Benson
43.10
PR
Apr 7
District 12-4A
3.
11
Silas Jefferson
44.00
PR
Apr 7
District 12-4A
4.
9
Denis Milicic
47.82
PR
Apr 7
District 12-4A
5.
-
Chancellor Mitchell
50.93
Apr 7
District 12-4A
6.
9
Chancelor Mitchell
54.14c
Mar 5
Frisco ISD Invitational
4x100 Relay
1.
-
Ladarius Valentine
Creon Seastrunk
Bobby Mackey
Dominique Jones
44.45
Apr 7
District 12-4A
2.
-
Devonte' Jones
Taydren Young
Chaddrick Thomas
Dominique Jones
45.18
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
3.
-
Morris Toe
Taydren Young
Chaddrick Thomas
Devonte' Jones
45.34
Apr 7
District 12-4A
4.
-
Morris Toe
Taydren Young
Shane Williams
Devonte' Jones
46.14c
Mar 5
Frisco ISD Invitational
4x100 Relay - Throwers
1.
-
Jason Dove
Eric Curtis
Martavious Bates
Damion Clemmons
51.13
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Ladarius Valentine
Bobby Mackey
Creon Seastrunk
Dominique Jones
1:33.60
Apr 7
District 12-4A
2.
-
Morris Toe
Taydren Young
Chaddrick Thomas
Devonte' Jones
1:36.47
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
3.
-
Devonte' Jones
Shane Williams
Taydren Young
Chaddrick Thomas
1:37.45
Apr 7
District 12-4A
4.
-
Bobby Mackey
Chaddrick Thomas
Knelyn Stiff
Creon Seastrunk
1:37.6h
Mar 5
Frisco ISD Invitational
4x400 Relay
1.
-
Silas Jefferson
Kyron Finnie
Jaaron Staton
Umonta Hall
3:31.62
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
2.
-
Silas Jefferson
Kyran Finnie
Jaaron Staton
Umonta Hall
3:33.98
Apr 7
District 12-4A
3.
-
Michael Benson
Kyron Finnie
Jaaron Staton
Umonta Hall
3:43.5h
Mar 5
Frisco ISD Invitational
4.
-
Devonte' Jones
Morris Toe
Shane Williams
Taydren Young
3:46.41
Apr 7
District 12-4A
5.
-
Morris Toe
Shane Williams
Taydren Young
Dominique Jones
3:57.8h
Mar 5
Frisco ISD Invitational
6.
-
Morris Toe
Dominique Jones
Chaddrick Thomas
Taydren Young
4:06.03
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Jonathan Small
Demond Jones
Caleb Taylor
Jajuan Currie
1:44.57
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Jonathan Small
Jajuan Currie
Dennis Milicic
Caleb Taylor
4:12.16
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Kevin Davis
38' 11
PR
Apr 7
District 12-4A
2.
11
Damion Clemmons
37' 3.25
PR
Apr 7
District 12-4A
3.
11
Silas Jefferson
34' 11
Apr 7
District 12-4A
4.
11
Jonathan Small
34' 6
Apr 7
District 12-4A
5.
11
Jason Dove
31' 6
PR
Apr 7
District 12-4A
6.
11
Martavious Bates
31' 0
PR
Apr 7
District 12-4A
Discus - 1.6kg
1.
11
Jonathan Small
98' 4
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
2.
12
Kevin Davis
76' 1
PR
Apr 7
District 12-4A
3.
11
Silas Jefferson
74' 0
Apr 7
District 12-4A
4.
11
Eric Curtis
66' 1
PR
Apr 7
District 12-4A
High Jump
1.
12
Mayang Zuka
6' 0
PR
Apr 22
Frisco ISD Regional Qualifier
2.
11
Damion Clemmons
5' 8
PR
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
3.
-
Afernee Johnson
5' 2
PR
Apr 7
District 12-4A
-
Montego Germany
5' 2
PR
Apr 7
District 12-4A
11
Jajuan Currie
5' 2
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
6.
11
Jamond Richardson
5' 0
PR
Apr 7
District 12-4A
Long Jump
1.
12
Mayang Zuka
21' 6.5
PR
Apr 22
Frisco ISD Regional Qualifier
2.
12
Umonta Hall
19' 7.75
PR
Apr 7
District 12-4A
3.
11
Jajuan Currie
18' 8.75
PR
Apr 7
District 12-4A
4.
11
Bobby Mackey
17' 8
PR
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
5.
-
Montego Germany
14' 0.5
PR
Apr 7
District 12-4A
6.
9
Denis Milicic
11' 5
Apr 7
District 12-4A
Triple Jump
1.
12
Umonta Hall
44' 0.75
(2.8)
PR
May 3
UIL Region II-4A Track & Field Championships
2.
11
Jajuan Currie
41' 11
PR
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
3.
12
Mayang Zuka
40' 9.5
PR
Apr 7
District 12-4A
4.
12
Jaaron Staton
38' 5.5
PR
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
5.
11
Jamond Richardson
37' 1
PR
Apr 7
District 12-4A
6.
-
Montego Germany
35' 9
PR
Apr 7
District 12-4A
7.
9
Denis Milicic
35' 1
Apr 7
District 12-4A
Womens
100 Meters
1.
11
Lauren Jackson
13.32
Apr 7
District 12-4A
2.
9
Deanjole Montgomery
13.85
Apr 7
District 12-4A
3.
12
Jasmine Spillman
14.14c
PR
Mar 5
Frisco ISD Invitational
4.
9
Demonica Jones
15.40
PR
Apr 7
District 12-4A
200 Meters
1.
12
Hollie Edwards
26.54c
PR
Apr 22
Frisco ISD Regional Qualifier
2.
12
Jasmine Spillman
28.00
PR
Apr 7
District 12-4A
3.
9
Demonica Jones
29.60
PR
Apr 7
District 12-4A
4.
9
Kebreya Mitchem
30.20
PR
Apr 7
District 12-4A
400 Meters
1.
12
Hollie Edwards
59.08
PR
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
2.
12
Cynthia Okafor
1:04.04
PR
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
3.
11
Breonna Johnson
1:11.40
PR
Apr 7
District 12-4A
4.
9
Chadsidi Burrell
1:12.50
PR
Apr 7
District 12-4A
5.
9
Alexis Berry
1:21.31
PR
Apr 7
District 12-4A
6.
9
Kebreya Mitchem
1:21.54c
PR
Mar 5
Frisco ISD Invitational
7.
11
Jameshia Smith
1:26.06
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
800 Meters
1.
12
Cynthia Okafor
2:38.38
PR
Apr 7
District 12-4A
2.
9
Bridget Munezero
2:45.27
PR
Apr 7
District 12-4A
3.
9
Devantria Clark
2:55.26
PR
Apr 7
District 12-4A
1600 Meters
1.
9
Bridget Munezero
6:42.03
PR
Apr 7
District 12-4A
3200 Meters
1.
-
Katya Lopez
18:12.34
PR
Apr 7
District 12-4A
4x100 Relay
1.
-
Breonna Johnson
Hollie Edwards
Jasmine Spillman
Lauren Jackson
50.40
Apr 7
District 12-4A
2.
-
Cynthia Okafor
Hollie Edwards
Jasmine Spillman
Lauren Jackson
52.09
May 3
UIL Region II-4A Track & Field Championships
3.
9
Demonica Jones
Chadsidi Burrell
Devantria Clark
Kebreya Mitchem
56.51
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Breonna Johnson
Drudesha Davis
Jasmine Spillman
Chadsidi Burrell
1:54.1h
Mar 5
Frisco ISD Invitational
2.
-
Relay Team
1:54.5h
Mar 5
Frisco ISD Invitational
4x400 Relay
1.
-
Breonna Johnson
Jasmine Spillman
Cynthia Okafor
Hollie Edwards
4:13.89
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
2.
-
Hollie Edwards
Jasmine Spillman
Cynthia Okafor
Bridget Munezero
4:20.34
May 3
UIL Region II-4A Track & Field Championships
3.
-
Breonna Johnson
Jasmine Spillman
Cynthia Okafor
Lauren Jackson
4:37.38
Apr 7
District 12-4A
4.
9
Chadsidi Burrell
Kebreya Mitchem
Devantria Clark
Bridget Munezero
4:50.28
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
5.
-
Chadsidi Burrell
Devantria Clark
Lauren Jackson
Kentarrika Slaughter
5:04.3h
Mar 5
Frisco ISD Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
9
Demonica Jones
Deanjole Montgomery
Kebreya Mitchem
Bridget Munezero
2:21.00
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
9
Kebreya Mitchem
Chadsidi Burrell
Devantria Clark
Bridget Munezero
4:47.62
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
Shot Put - 4kg
1.
9
Lacola Dixon
26' 6
PR
Apr 7
District 12-4A
2.
11
Janet Akorikin
20' 8.5
Apr 7
District 12-4A
Discus - 1kg
1.
11
Janet Akorikin
73' 9
PR
Apr 7
District 12-4A
2.
11
Christine Lado
65' 10
PR
Apr 7
District 12-4A
3.
9
Lacola Dixon
53' 3
Apr 7
District 12-4A
High Jump
1.
12
Hollie Edwards
4' 10
PR
Mar 5
Frisco ISD Invitational
Long Jump
1.
12
Hollie Edwards
16' 5.75
PR
Apr 7
District 12-4A
2.
12
Jasmine Spillman
13' 1.5
PR
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
3.
12
Cynthia Okafor
12' 1.5
PR
Apr 7
District 12-4A
4.
9
Alexis Berry
9' 11
PR
Apr 7
District 12-4A
Triple Jump
1.
12
Cynthia Okafor
29' 9
PR
Apr 7
District 12-4A
*Recent improvement