Season:
2011 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2000
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Dominique Hill
11.19
May 21
WHSAA 4A State Track & Field Championships
2.
11
Joe Whitmire
11.51
May 21
WHSAA 4A State Track & Field Championships
3.
12
Jeremiah Hunter
11.74c
Apr 13
Cheyenne Central Invitational
4.
11
Ben Moen
11.90
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
5.
10
Patrick Cunningham
12.15
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
6.
12
JJ Westbrook
12.21
PR
Mar 19
Natrona Early Bird Meet
7.
9
Elijah Davis
12.66
PR
Mar 19
Natrona Early Bird Meet
8.
10
Luis Reyes
12.76
PR
Apr 20
Pine Bluffs Invite
9.
10
Cole Vielhak
13.14
PR
Apr 28
Cheyenne South Twilight
10.
9
Ryan Mehalick
13.71
Apr 20
Pine Bluffs Invite
11.
11
Nick Davidson
13.91
PR
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
12.
11
Nathan Norvelle
15.61
PR
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
200 Meters
1.
12
Ramon Robinson
23.19
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
2.
11
Joe Whitmire
23.40
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
3.
10
Dominique Hill
24.13
(.7)
Apr 2
Foot of the Rockies Invitational 2011
4.
11
Ben Moen
24.19
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
5.
12
JJ Westbrook
24.32
PR
Apr 2
Foot of the Rockies Invitational 2011
6.
10
Patrick Cunningham
24.33
(.6)
Mar 26
Runners Roost Fort Collins Invite
7.
12
Josh Messer
25.09
PR
Apr 28
Cheyenne South Twilight
8.
10
Cole Vielhak
26.06
PR
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
9.
9
Sean Ruskanen
26.34c
PR
Apr 13
Cheyenne Central Invitational
10.
10
Michael Willyerd
27.41
PR
Apr 20
Pine Bluffs Invite
11.
10
Austin Motley
27.84c
PR
Apr 13
Cheyenne Central Invitational
12.
9
Elijah Davis
27.95
PR
Apr 20
Pine Bluffs Invite
13.
10
Tanner Wickham
28.25
PR
Apr 20
Pine Bluffs Invite
14.
9
Ryan Mehalick
28.90
Mar 19
Natrona Early Bird Meet
15.
9
Bridger White
29.34
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
400 Meters
1.
11
Sete Odtiambo
52.14
PR
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
2.
11
Ben Moen
56.08
Apr 2
Foot of the Rockies Invitational 2011
3.
9
Sean Ruskanen
59.50
PR
Apr 28
Cheyenne South Twilight
4.
10
Austin Motley
1:00.93
Apr 2
Foot of the Rockies Invitational 2011
5.
9
Wyatt Jackson
1:03.49
PR
Apr 20
Pine Bluffs Invite
6.
9
Bridger White
1:05.33
Apr 20
Pine Bluffs Invite
800 Meters
1.
11
Sete Odtiambo
2:00.25
PR
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
2.
11
Austin Reiner
2:05.55
PR
Apr 29
Wyoming Track Classic
3.
10
Michael Kesy
2:14.18
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
4.
9
Nate Fredrick
2:16.38
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
5.
9
Sean Ruskanen
2:26.10
PR
Mar 19
Natrona Early Bird Meet
6.
10
Josh Drake
2:27.66
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
7.
11
Nathan Norvelle
2:56.11
PR
Apr 28
Cheyenne South Twilight
1600 Meters
1.
10
Michael Kesy
4:41.92
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
2.
11
Austin Reiner
4:45.06
PR
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
3.
12
Spencer Moul
4:48.14
PR
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
4.
9
Nate Fredrick
5:02.30
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
5.
11
Cedar Wiseman
5:19.69
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
6.
10
Josh Drake
5:23.52
Apr 28
Cheyenne South Twilight
7.
9
Steven LaBlanc
5:50.51
PR
Apr 20
Pine Bluffs Invite
8.
11
Nathan Norvelle
6:45.52
PR
Mar 19
Natrona Early Bird Meet
3200 Meters
1.
10
Michael Kesy
10:17.22
Apr 29
Wyoming Track Classic
2.
10
Josh Drake
11:30.66
Apr 20
Pine Bluffs Invite
3.
11
Cedar Wiseman
11:42.63
PR
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
4.
9
Nate Fredrick
11:46.06
Apr 20
Pine Bluffs Invite
110m Hurdles - 39"
1.
12
Jeremiah Hunter
15.18
PR
May 21
WHSAA 4A State Track & Field Championships
2.
10
Jay Bishop
16.13
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
300m Hurdles - 36"
1.
10
Jay Bishop
46.12
PR
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
2.
9
Elijah Davis
52.30
Apr 28
Cheyenne South Twilight
4x100 Relay
1.
-
Ben Moen
Joe Whitmire
Patrick Cunningham
Dominique Hill
43.91
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
2.
-
Jeremiah Hunter
Joe Whitmire
Patrick Cunningham
Dominique Hill
43.92
Apr 2
Foot of the Rockies Invitational 2011
3.
-
Relay Team
44.12
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Elijah Davis
Cole Vielhak
Luis Reyes
Nick Davidson
1:48.43
Apr 2
Foot of the Rockies Invitational 2011
4x400 Relay
1.
-
Sete Odtiambo
Alex Vernon
Josh Messer
Ramon Robinson
3:34.95
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
2.
-
Ben Moen
Nate Fredrick
Austin Reiner
Sete Odtiambo
3:51.40
Apr 2
Foot of the Rockies Invitational 2011
3.
-
Sean Ruskanen
Jay Bishop
Austin Reiner
Sete Odtiambo
4:12.41
Mar 26
Runners Roost Fort Collins Invite
4.
-
Relay Team
4:14.46
Apr 28
Cheyenne South Twilight
4x800 Relay
1.
-
Sete Odtiambo
Alex Vernon
Austin Reiner
Spencer Moul
8:18.15
May 21
WHSAA 4A State Track & Field Championships
2.
-
Sete Odtiambo
Michael Kesy
Spencer Moul
Austin Reiner
8:29.89
Mar 26
Runners Roost Fort Collins Invite
3.
-
Alex Vernon
Sete Odtiambo
Spencer Moul
Austin Reiner
8:43.77
Mar 19
Natrona Early Bird Meet
4.
-
Nate Fredrick
Cedar Wiseman
Nate Norvelle
Austin Reiner
10:08.04
Apr 2
Foot of the Rockies Invitational 2011
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Elijah Davis
Cole Vielhak
Jay Bishop
Wyatt Jackson
1:57.16
Apr 2
Foot of the Rockies Invitational 2011
Shot Put - 12lb
1.
12
Zach Ellender
48' 3
PR
Apr 13
Cheyenne Central Invitational
2.
12
Blake Rehm
41' 1.75
PR
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
3.
12
Jeremiah Hunter
39' 1
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
4.
12
Jacob Edwards
37' 1.5
PR
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
5.
12
Cole Brooks
36' 8
PR
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
6.
12
Michael Galicia
36' 5
PR
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
7.
12
Aaron Boyd
34' 10
Mar 19
Natrona Early Bird Meet
Discus - 1.6kg
1.
12
Blake Rehm
138' 6
PR
May 21
WHSAA 4A State Track & Field Championships
2.
12
Zach Ellender
127' 9
PR
Mar 19
Natrona Early Bird Meet
3.
12
Cole Brooks
117' 8
PR
Apr 28
Cheyenne South Twilight
4.
12
Jacob Edwards
106' 9
PR
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
5.
12
Aaron Boyd
86' 8
PR
Apr 20
Pine Bluffs Invite
6.
12
Michael Galicia
79' 3
PR
Mar 19
Natrona Early Bird Meet
High Jump
1.
12
Ramon Robinson
6' 3
PR
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
12
JJ Westbrook
6' 3
PR
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
3.
12
Jeremiah Hunter
6' 1
PR
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
4.
9
Wyatt Jackson
5' 5
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
10
Patrick Cunningham
5' 5
PR
Mar 19
Natrona Early Bird Meet
6.
10
Michael Willyerd
5' 1
PR
Apr 13
Cheyenne Central Invitational
Pole Vault
1.
11
Walker Howe
11' 6
Apr 13
Cheyenne Central Invitational
2.
9
Ryan Mehalick
11' 0
Mar 26
Runners Roost Fort Collins Invite
3.
10
Luis Reyes
10' 6
PR
Apr 20
Pine Bluffs Invite
4.
10
Tanner Wickham
10' 0
PR
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
Long Jump
1.
12
JJ Westbrook
21' 0.5
PR
May 21
WHSAA 4A State Track & Field Championships
2.
12
Jeremiah Hunter
20' 11.75
Apr 29
Wyoming Track Classic
3.
10
Patrick Cunningham
19' 2
PR
Apr 2
Foot of the Rockies Invitational 2011
4.
10
Luis Reyes
17' 3.25
PR
Mar 19
Natrona Early Bird Meet
5.
9
Ryan Mehalick
17' 3
Apr 28
Cheyenne South Twilight
6.
9
Wyatt Jackson
16' 6.5
PR
Apr 28
Cheyenne South Twilight
7.
11
Nick Davidson
15' 11.75
Mar 19
Natrona Early Bird Meet
8.
10
Michael Willyerd
15' 6.5
PR
Mar 19
Natrona Early Bird Meet
Triple Jump
1.
12
JJ Westbrook
47' 11
PR
May 21
WHSAA 4A State Track & Field Championships
2.
12
Ramon Robinson
45' 6.5
PR
May 21
WHSAA 4A State Track & Field Championships
3.
12
Jeremiah Hunter
43' 6.5
(-.2)
Mar 26
Runners Roost Fort Collins Invite
4.
10
Patrick Cunningham
40' 11
PR
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
5.
9
Ryan Mehalick
37' 7.75
PR
Apr 13
Cheyenne Central Invitational
6.
10
Austin Motley
33' 0.25
(-.5)
Apr 2
Foot of the Rockies Invitational 2011
7.
11
Nick Davidson
32' 3
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
8.
9
Wyatt Jackson
29' 4.75
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
Womens
100 Meters
1.
11
Jessy Eatmon
12.54
May 21
WHSAA 4A State Track & Field Championships
2.
10
Logan Yurek
12.81
Apr 29
Wyoming Track Classic
3.
10
Lexi Hawkins
13.45
PR
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
4.
12
Jacy Turner
13.75
PR
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
5.
11
Sammy Olive
14.41
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
6.
9
Kayla Johnson
15.04
Apr 20
Pine Bluffs Invite
7.
9
Rachel Stadnik
15.94
(.1)
PR
Apr 2
Foot of the Rockies Invitational 2011
200 Meters
1.
10
Logan Yurek
26.01
May 21
WHSAA 4A State Track & Field Championships
2.
11
Jessy Eatmon
26.04c
Apr 13
Cheyenne Central Invitational
3.
10
Lexi Hawkins
27.73
PR
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
4.
10
Alexandria Fraunedienst
28.52
PR
Apr 28
Cheyenne South Twilight
5.
12
Jacy Turner
28.76
(.9)
PR
Apr 2
Foot of the Rockies Invitational 2011
6.
9
Kayla Johnson
31.30
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
7.
10
Adrina Beaver
31.50
PR
Mar 19
Natrona Early Bird Meet
400 Meters
1.
10
Logan Yurek
1:00.02
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
2.
12
Alyssa Bever
1:07.21
PR
Mar 26
Runners Roost Fort Collins Invite
800 Meters
1.
10
Anna Reiner
2:26.53
PR
Apr 29
Wyoming Track Classic
2.
12
Alyssa Bever
2:35.11
PR
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
3.
11
Abigail Conrad
2:38.34
PR
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
4.
12
Suvianna Syrjakari
2:48.72
PR
Apr 20
Pine Bluffs Invite
5.
11
Leah Kapeller
3:12.20
PR
Mar 19
Natrona Early Bird Meet
6.
12
Cora Craig
3:59.94
PR
Apr 28
Cheyenne South Twilight
1600 Meters
1.
11
Abigail Conrad
6:14.84
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
2.
12
Savannah Minder
6:18.89
PR
Mar 26
Runners Roost Fort Collins Invite
3.
12
Alyssa Bever
6:21.48
Apr 2
Foot of the Rockies Invitational 2011
4.
11
Leah Kapeller
6:24.63
PR
Mar 26
Runners Roost Fort Collins Invite
5.
12
Suvianna Syrjakari
6:47.28
PR
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
10
Alexandria Fraunedienst
18.31
Apr 28
Cheyenne South Twilight
300m Hurdles - 30"
1.
10
Alexandria Fraunedienst
53.23
Apr 20
Pine Bluffs Invite
4x100 Relay
1.
-
Adrina Beaver
Lexi Hawkins
Logan Yurek
Jessy Eatmon
50.76
Mar 26
Runners Roost Fort Collins Invite
-
Relay Team
50.76
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:26.73
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
4x800 Relay
1.
-
Anna Reiner
Abigail Conrad
Suvianna Syrjakari
Alyssa Bever
10:27.91
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
2.
-
Relay Team
10:52.44
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
3.
-
Anna Reiner
Leah Kapeller
Savannah Minder
Suvianna Syrhakar
11:07.44
Mar 26
Runners Roost Fort Collins Invite
4.
-
Alyssa Bever
Suvianna Syrhakar
Leah Kapeller
Anna Reiner
12:21.50
Apr 2
Foot of the Rockies Invitational 2011
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Sammy Olive
Kayla Johnson
Rachel Stadnik
Alyssa Bever
2:09.70
Mar 26
Runners Roost Fort Collins Invite
Shot Put - 4kg
1.
11
Emily Underwood
34' 2
PR
Mar 26
Runners Roost Fort Collins Invite
2.
11
Paige Backman
33' 10
Mar 26
Runners Roost Fort Collins Invite
3.
9
Carsen Mowry
28' 1
PR
Apr 28
Cheyenne South Twilight
4.
10
Whitney Sherod
24' 4.5
Apr 28
Cheyenne South Twilight
5.
9
Kellie Winchell
20' 0.5
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Emily Underwood
101' 5
PR
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
2.
11
Paige Backman
80' 6
Mar 26
Runners Roost Fort Collins Invite
3.
10
Whitney Sherod
70' 4
Apr 20
Pine Bluffs Invite
4.
9
Carsen Mowry
66' 5
Apr 28
Cheyenne South Twilight
High Jump
1.
12
Jacy Turner
4' 11
PR
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
2.
9
Kayla Johnson
4' 4
PR
Apr 2
Foot of the Rockies Invitational 2011
Pole Vault
1.
10
Logan Yurek
10' 6
Apr 13
Cheyenne Central Invitational
2.
9
Rachel Stadnik
8' 0
Mar 26
Runners Roost Fort Collins Invite
9
Kayla Johnson
8' 0
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
-
Amberley Chisholm
8' 0
PR
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
5.
11
Sammy Olive
7' 6
Apr 20
Pine Bluffs Invite
Long Jump
1.
10
Adrina Beaver
16' 4.75
PR
Mar 19
Natrona Early Bird Meet
2.
10
Lexi Hawkins
15' 7.5
PR
May 14
4A-2A-1A East Regional Track & Field Championship
3.
12
Jacy Turner
14' 7
PR
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
4.
10
Alexandria Fraunedienst
13' 11.5
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
Triple Jump
1.
12
Jacy Turner
30' 9.5
PR
Mar 19
Natrona Early Bird Meet
*Recent improvement