Season:
2011 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2016
2013
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Mark Jones
11.04
PR
Apr 1
Gilbert Relays
2.
9
Kameron Pickett
11.66
PR
Apr 12
District 7-4A
3.
10
Tony Amador
12.13
Apr 1
Gilbert Relays
4.
11
Tyler Newton
12.21
PR
Apr 1
Gilbert Relays
5.
11
Marcos Cardenas
12.5h
PR
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
200 Meters
1.
12
Mark Jones
22.76
PR
Apr 1
Gilbert Relays
2.
11
Andy Anderson
24.34
PR
Apr 1
Gilbert Relays
3.
11
Chaston Cuffee
24.5h
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
4.
10
Tony Amador
24.95
PR
Apr 1
Gilbert Relays
5.
11
Patrick Morgan
25.23
PR
Apr 12
District 7-4A
6.
11
Marcos Cardenas
25.7h
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
7.
10
Ryan Tamayo
25.8h
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
400 Meters
1.
11
Raygene Underwood
54.07
Apr 12
District 7-4A
2.
11
Robert Delarosa
54.36
Apr 12
District 7-4A
3.
12
Jason Daugherty
55.77
Apr 1
Gilbert Relays
4.
11
Colin Finnell
56.26
PR
Apr 1
Gilbert Relays
5.
11
Luis McAdoo
57.2h
PR
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
800 Meters
1.
11
Raygene Underwood
2:09.39
Apr 12
District 7-4A
2.
11
Tyler Pinkston
2:12.48
PR
Apr 12
District 7-4A
3.
9
Zach Dain
2:17.4h
PR
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
1600 Meters
1.
12
Tim McDonald
4:50.56
PR
Apr 12
District 7-4A
2.
11
Tyler Pinkston
5:01.26
PR
Apr 12
District 7-4A
3.
11
Justin Luce
5:04.7h
PR
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
4.
9
Braden Mullen
5:11.34
PR
Apr 12
District 7-4A
5.
9
Zach Dain
5:11.59
Apr 12
District 7-4A
6.
10
Kendal Kuklies
5:13.41
PR
Apr 12
District 7-4A
7.
8
Austin Tarver
5:28.83
Apr 21
Brenham Regional Qualifier
3200 Meters
1.
12
Tim McDonald
10:26.28
PR
May 3
UIL Region I-4A Track & Field Championships
2.
9
Zach Dain
11:02.63
PR
Apr 12
District 7-4A
3.
9
Braden Mullen
11:25.27
Apr 12
District 7-4A
4.
10
Kendal Kuklies
11:38.25
PR
Apr 12
District 7-4A
5.
11
Justin Luce
11:42.08
PR
Apr 12
District 7-4A
6.
9
William Conner
12:27.60
Apr 12
District 7-4A
300m Hurdles - 36"
1.
10
Khalil Hall
44.9h
PR
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
2.
9
Kameron Pickett
47.36
PR
Apr 12
District 7-4A
3.
9
Cameron Mitchell
47.92
PR
Apr 12
District 7-4A
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
45.89
Apr 12
District 7-4A
2.
-
Andy Anderson
Gabe Boley
Zane Bonham
Jace Borden
46.14
Apr 1
Gilbert Relays
3.
-
Kameron Pickett
Patrick Morgan
Tony Amador
Jorden Ebbens
46.9h
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:34.39
Apr 12
District 7-4A
2.
-
Chaston Cuffee
Andy Anderson
Jorden Ebbens
Zach Haler
1:36.24
Apr 1
Gilbert Relays
3.
-
Zach Haler
Khalil Hall
Jorden Ebbens
Patrick Morgan
1:37.8h
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
3:38.50
Apr 12
District 7-4A
2.
-
Robert Delarosa
Jorden Ebbens
Colin Finnell
Raygene Underwood
3:41.56
Apr 1
Gilbert Relays
3.
-
Cameron Mitchell
Jorden Ebbens
Colin Finnell
Luis McAdoo
3:46.2h
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Sean Young
45' 1.5
PR
Apr 12
District 7-4A
2.
10
Tyler Todd
41' 11.75
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
3.
10
Tori Endtricht
39' 3.5
Apr 1
Gilbert Relays
4.
9
Robert Burden
38' 7.5
PR
Apr 12
District 7-4A
5.
12
Gabe Boley
38' 3.5
PR
Apr 1
Gilbert Relays
6.
11
Chance Harris
36' 6
PR
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
7.
12
Jace Borden
32' 10.5
PR
Apr 12
District 7-4A
8.
9
Hosbaldo Ruiz
32' 6.75
Apr 1
Gilbert Relays
9.
10
Edwardo Cassio
29' 11.5
Apr 1
Gilbert Relays
Discus - 1.6kg
1.
12
Sean Young
131' 10
PR
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
2.
9
Robert Burden
107' 4
PR
Apr 12
District 7-4A
3.
9
Rustin Perry
94' 4
Apr 1
Gilbert Relays
4.
12
Zane Bonham
88' 5
Apr 12
District 7-4A
5.
9
Justin Moore
78' 6
Apr 12
District 7-4A
6.
12
Jace Borden
71' 5
PR
Apr 12
District 7-4A
Pole Vault
1.
10
Ryan Tamayo
11' 0
Apr 12
District 7-4A
2.
9
Kendall Nettik
10' 6
Apr 1
Gilbert Relays
Long Jump
1.
12
Mark Jones
20' 6.5
PR
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
2.
10
Khalil Hall
19' 3.5
Apr 12
District 7-4A
3.
9
Kameron Pickett
17' 11
PR
Apr 12
District 7-4A
4.
10
Tony Amador
15' 8
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
5.
9
Cameron Mitchell
14' 9
PR
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
Triple Jump
1.
12
Mark Jones
42' 2.5
PR
Apr 12
District 7-4A
2.
10
Khalil Hall
41' 3
Apr 12
District 7-4A
3.
9
Cameron Mitchell
36' 2
Apr 1
Gilbert Relays
Womens
100 Meters
1.
9
Bria McCullough
13.03
Apr 12
District 7-4A
2.
10
Meshia Robinson
13.26
Apr 1
Gilbert Relays
3.
10
Aastashia Howard
13.30
PR
Apr 1
Gilbert Relays
4.
12
Tori Aker
14.14
PR
Apr 1
Gilbert Relays
5.
11
Baily Hafford
14.16
PR
Apr 12
District 7-4A
200 Meters
1.
9
Courtney Jeffcoat
27.83
PR
Apr 12
District 7-4A
2.
12
Tori Aker
29.52
PR
Apr 1
Gilbert Relays
3.
10
Britany Brown
30.35
PR
Apr 12
District 7-4A
4.
11
Catherine Blasingame
31.39
PR
Apr 12
District 7-4A
5.
10
Lexi Conner
32.09
PR
Apr 1
Gilbert Relays
6.
10
Lana Chaney
34.2h
PR
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
400 Meters
1.
11
Jessica Prows
1:06.47
Apr 12
District 7-4A
800 Meters
1.
12
Hillary McNutt
2:17.78
PR
May 3
UIL Region I-4A Track & Field Championships
2.
10
Reyna Garcia
2:46.30
PR
Apr 12
District 7-4A
3.
9
Maritza Reyes
2:52.93
PR
Apr 12
District 7-4A
1600 Meters
1.
12
Hillary McNutt
5:22.64
PR
Apr 1
Gilbert Relays
2.
9
Alondra Flores
6:03.66
Apr 12
District 7-4A
3.
10
Reyna Garcia
6:19.78
Apr 1
Gilbert Relays
4.
9
Maritza Reyes
6:33.01
PR
Apr 12
District 7-4A
5.
9
Laura Ortiz
6:50.58
PR
Apr 12
District 7-4A
3200 Meters
1.
9
Alondra Flores
13:34.40
Apr 12
District 7-4A
2.
9
Laura Ortiz
15:29.16
PR
Apr 12
District 7-4A
3.
11
Claudia Garcia
16:42.46
Apr 12
District 7-4A
100m Hurdles - 33"
1.
10
Laurn Henager
18.45
Apr 1
Gilbert Relays
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
51.32
Apr 12
District 7-4A
2.
-
Aastashia Howard
Lana Chaney
Bria McCullough
Courtney Jeffcoat
51.46
Apr 1
Gilbert Relays
3.
-
Meshia Robinson
Lana Chaney
Bria McCullough
Tori Aker
53.0h
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
4.
-
Britany Brown
Laurn Henager
Courtney Jeffcoat
Jessica Prows
56.5h
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:52.66
Apr 12
District 7-4A
2.
-
Meshia Robinson
Lana Chaney
Bria McCullough
Tori Aker
1:57.8h
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
3.
-
Catherine Blasingame
Laurn Henager
Lana Chaney
Courtney Jeffcoat
1:58.04
Apr 1
Gilbert Relays
4.
-
Laurn Henager
Lexi Conner
Courtney Jeffcoat
Catherine Blasingame
2:01.6h
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
Discus - 1kg
1.
12
Kari Carpenter
75' 11
PR
Apr 12
District 7-4A
2.
12
Ashley Riggins
69' 3
PR
Apr 12
District 7-4A
High Jump
1.
11
Brianna Reband
5' 2
PR
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
2.
10
Meshia Robinson
5' 0
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
Pole Vault
1.
11
Jessica Prows
8' 0
Mar 11
6th Johnny Perkins Pirate Relays
Long Jump
1.
9
Bria McCullough
14' 10
Apr 12
District 7-4A
Triple Jump
1.
11
Bailey Hafford
33' 8
PR
May 3
UIL Region I-4A Track & Field Championships
2.
11
Baily Hafford
32' 11.75
Apr 12
District 7-4A
3.
12
Tori Aker
27' 2.75
Apr 1
Gilbert Relays
*Recent improvement