Season:
2011 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
1995
1994
1993
1976
Indoor
2024
2017
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
James Thompkins
11.54c
Apr 26
Dist. 7 NE 1B/2B League
2.
11
Antonio Thompkins
11.65
PR
May 19
District 9 2B Championships
3.
11
Jared Morris
11.74c
PR
Mar 30
District 9 2B
4.
10
Billy Brown
12.44c
Mar 30
District 9 2B
5.
10
DJ Leroue
12.49
May 11
District 9 2B Sub Districts
6.
10
Alex Dill
12.62
May 11
District 9 2B Sub Districts
7.
11
Yusef Johnson
12.76
PR
Apr 16
Undeberg Invitational
8.
10
Zac Brown
13.24c
PR
Apr 20
District 9 2B
9.
9
Angel Gonzalez
13.26
PR
May 11
District 9 2B Sub Districts
10.
9
Brice Paxson
13.84c
PR
Mar 23
District 9 2B
11.
9
Dylon Arrum
15.54c
PR
Apr 26
Dist. 7 NE 1B/2B League
200 Meters
1.
10
James Thompkins
23.35
(.4)
May 28
2b State Track & Field Championships
2.
11
Antonio Thompkins
24.34c
PR
Apr 26
Dist. 7 NE 1B/2B League
3.
11
Jared Morris
24.44c
PR
Mar 30
District 9 2B
4.
10
DJ Leroue
25.44c
PR
Apr 26
Dist. 7 NE 1B/2B League
5.
10
Alex Dill
25.64c
Mar 23
District 9 2B
6.
11
Brian Done
26.14c
PR
Mar 30
District 9 2B
7.
9
Angel Gonzalez
27.24
PR
May 11
District 9 2B Sub Districts
8.
9
Alberto Sandoval
28.29
PR
May 11
District 9 2B Sub Districts
9.
9
Brice Paxson
28.54c
PR
Apr 26
Dist. 7 NE 1B/2B League
10.
9
Dylon Arrum
33.94c
PR
Apr 20
District 9 2B
400 Meters
1.
11
Jared Morris
53.21
PR
May 28
2b State Track & Field Championships
2.
10
James Thompkins
55.34c
Apr 13
District 9 2B
3.
11
Brian Done
57.46
PR
May 5
District 9 2B
4.
12
Matthew Montgomery
59.44
PR
May 5
District 9 2B
5.
9
Roy Ebong
1:00.80
Apr 16
Undeberg Invitational
6.
10
Zac Brown
1:02.24c
PR
Apr 13
District 9 2B
7.
10
DJ Leroue
1:03.29
Mar 19
Papa Wells Invitational
8.
11
Antonio Thompkins
1:04.44c
PR
Apr 13
District 9 2B
9.
9
Ben Moser
1:08.64c
PR
Apr 20
District 9 2B
10.
9
Brice Paxson
1:11.24c
PR
Mar 30
District 9 2B
800 Meters
1.
10
Seth Deal
2:07.5h
Apr 13
District 9 2B
2.
11
Jared Morris
2:17.1h
PR
Apr 20
District 9 2B
3.
12
Nick Carpenter
2:18.4h
PR
Apr 20
District 9 2B
4.
9
Roy Ebong
2:18.81
May 11
District 9 2B Sub Districts
5.
12
Matthew Montgomery
2:25.2h
PR
Apr 20
District 9 2B
6.
11
Brian Done
2:29.6h
PR
Apr 20
District 9 2B
7.
10
Zac Brown
2:29.82
May 11
District 9 2B Sub Districts
8.
9
Erik Sandoval
2:31.1h
PR
Apr 26
Dist. 7 NE 1B/2B League
9.
9
Alberto Sandoval
2:31.22
PR
May 11
District 9 2B Sub Districts
10.
9
E.J. Meserve
2:39.7h
Apr 20
District 9 2B
11.
12
Austin Beasley
2:43.1h
PR
Apr 26
Dist. 7 NE 1B/2B League
12.
9
Ben Moser
2:43.8h
PR
Mar 30
District 9 2B
1500 Meters
1.
10
Seth Deal
4:29.50
Apr 1
Carnival Of Speed
2.
12
Matthew Montgomery
5:05.64
PR
Apr 1
Carnival Of Speed
3.
9
Erik Sandoval
5:18.79
PR
Apr 1
Carnival Of Speed
1600 Meters
1.
10
Seth Deal
4:34.95
May 19
District 9 2B Championships
2.
12
Nick Carpenter
4:52.73
PR
May 19
District 9 2B Championships
3.
12
Matthew Montgomery
5:22.0h
PR
Mar 23
District 9 2B
4.
9
E.J. Meserve
5:39.3h
Apr 16
Undeberg Invitational
5.
9
Erik Sandoval
5:46.0h
PR
Mar 23
District 9 2B
6.
9
Alberto Sandoval
6:02.0h
PR
Mar 23
District 9 2B
7.
9
Ben Moser
6:06.4h
PR
Apr 20
District 9 2B
8.
12
Austin Beasley
6:09.0h
PR
Mar 23
District 9 2B
3000 Meters
1.
10
Seth Deal
9:48.57
Apr 1
Carnival Of Speed
2.
12
Nick Carpenter
10:13.05
PR
Apr 1
Carnival Of Speed
3.
12
Matthew Montgomery
10:51.01
PR
Apr 1
Carnival Of Speed
3200 Meters
1.
10
Seth Deal
9:59.30
May 28
2b State Track & Field Championships
2.
12
Nick Carpenter
10:43.99
PR
May 19
District 9 2B Championships
3.
12
Matthew Montgomery
11:21.85
PR
Mar 19
Papa Wells Invitational
4.
9
E.J. Meserve
11:41.50
May 11
District 9 2B Sub Districts
5.
9
Erik Sandoval
12:57.1h
PR
Mar 30
District 9 2B
6.
9
Alberto Sandoval
12:59.6h
PR
Apr 20
District 9 2B
110m Hurdles - 39"
1.
10
Billy Brown
16.82
May 19
District 9 2B Championships
2.
10
Logan Dozier
19.44
May 19
District 9 2B Championships
3.
9
Kyle Fredricks
21.14c
PR
Apr 26
Dist. 7 NE 1B/2B League
300m Hurdles - 36"
1.
10
Billy Brown
43.23
May 11
District 9 2B Sub Districts
2.
10
Logan Dozier
49.44c
Mar 23
District 9 2B
3.
9
Kyle Fredricks
56.14c
PR
Apr 26
Dist. 7 NE 1B/2B League
4x100 Relay
1.
-
Billy Brown
Antonio Thompkins
Jared Morris
James Thompkins
45.14
May 28
2b State Track & Field Championships
2.
-
Relay Team
45.40
May 19
District 9 2B Championships
3.
-
Billy Brown
Jared Morris
Antonio Thompkins
James Thompkins
45.50
Apr 16
Undeberg Invitational
4.
-
Jared Morris
Antonio Thompkins
Justin Armstrong
Billy Brown
46.42
Apr 1
Carnival Of Speed
5.
-
Justin Armstrong
Jared Morris
Antonio Thompkins
James Thompkins
47.04c
Mar 23
District 9 2B
6.
-
Justin Armstrong
Logan Dozier
Jared Morris
Antonio Thompkins
47.78
Mar 19
Papa Wells Invitational
7.
-
Alex Dill
Logan Dozier
Zac Brown
James Thompkins
48.38
Apr 1
Carnival Of Speed
8.
-
Zac Brown
Alex Dill
DJ Leroue
James Thompkins
50.54c
Mar 30
District 9 2B
9.
-
Zac Brown
Logan Dozier
DJ Leroue
Yusef Johnson
51.04c
Apr 13
District 9 2B
10.
-
Alex Dill
Logan Dozier
DJ Leroue
Brice Paxson
51.64c
Mar 23
District 9 2B
11.
-
Zac Brown
DJ Leroue
Angel Gonzalez
Brice Paxson
55.24c
Apr 26
Dist. 7 NE 1B/2B League
12.
9
Brice Paxson
Roy Ebong
Alberto Sandoval
Kyle Fredricks
58.24c
Apr 13
District 9 2B
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
3:38.10
May 19
District 9 2B Championships
2.
-
Jared Morris
Logan Dozier
Billy Brown
James Thompkins
3:38.62
May 28
2b State Track & Field Championships
3.
-
Billy Brown
Logan Dozier
Brian Done
Jared Morris
3:47.9h
Apr 26
Dist. 7 NE 1B/2B League
4.
-
Roy Ebong
Brian Done
Nick Carpenter
Seth Deal
3:48.0h
Apr 20
District 9 2B
5.
-
Billy Brown
Brian Done
James Thompkins
Antonio Thompkins
3:53.12
May 5
District 9 2B
6.
-
Justin Armstrong
Seth Deal
Billy Brown
Logan Dozier
3:59.3h
Apr 13
District 9 2B
7.
-
Brian Done
Jared Morris
Antonio Thompkins
James Thompkins
4:00.1h
Apr 13
District 9 2B
8.
-
Brian Done
Logan Dozier
Jared Morris
Justin Armstrong
4:01.8h
Mar 30
District 9 2B
9.
-
Billy Brown
Jared Morris
Antonio Thompkins
James Thompkins
4:02.5h
Apr 20
District 9 2B
10.
-
Roy Ebong
Logan Dozier
Zac Brown
Matthew Montgomery
4:06.58
May 5
District 9 2B
11.
-
James Thompkins
Alex Dill
DJ Leroue
Zac Brown
4:09.52
Apr 1
Carnival Of Speed
12.
-
Brian Done
Logan Dozier
Roy Ebong
Jared Morris
4:10.4h
Mar 23
District 9 2B
13.
-
Alex Dill
DJ Leroue
James Thompkins
Roy Ebong
4:21.5h
Mar 30
District 9 2B
Shot Put - 12lb
1.
11
Eshom Estes
46' 10.25
May 28
2b State Track & Field Championships
2.
10
Ben Shafer
39' 7.5
May 19
District 9 2B Championships
3.
12
Peter Wilson
33' 9
PR
Apr 26
Dist. 7 NE 1B/2B League
4.
9
Will Garcia
27' 0
PR
Apr 1
Carnival Of Speed
Discus - 1.6kg
1.
11
Eshom Estes
142' 4
PR
May 11
District 9 2B Sub Districts
2.
12
Peter Wilson
100' 10
PR
May 11
District 9 2B Sub Districts
3.
10
Ben Shafer
96' 2
May 5
District 9 2B
4.
10
Zac Brown
94' 5
May 11
District 9 2B Sub Districts
5.
9
Will Garcia
79' 10
PR
Mar 23
District 9 2B
Javelin - 800g
1.
11
Eshom Estes
158' 6
May 28
2b State Track & Field Championships
2.
11
Yusef Johnson
145' 0
PR
Apr 20
District 9 2B
3.
10
Logan Dozier
119' 3
PR
May 11
District 9 2B Sub Districts
4.
12
Peter Wilson
101' 9
PR
Apr 16
Undeberg Invitational
5.
10
Zac Brown
97' 0
PR
Mar 30
District 9 2B
6.
9
Dylon Arrum
81' 11
PR
May 11
District 9 2B Sub Districts
7.
9
Will Garcia
71' 8
PR
Apr 13
District 9 2B
High Jump
1.
11
Antonio Thompkins
5' 10
PR
May 11
District 9 2B Sub Districts
2.
10
Billy Brown
5' 8
PR
Apr 13
District 9 2B
3.
10
Ben Shafer
5' 2
PR
Apr 20
District 9 2B
Long Jump
1.
11
Yusef Johnson
17' 10
PR
Apr 16
Undeberg Invitational
2.
11
Antonio Thompkins
17' 5
PR
Apr 1
Carnival Of Speed
3.
10
Billy Brown
16' 2
Apr 1
Carnival Of Speed
4.
12
Austin Beasley
16' 1.5
PR
Mar 23
District 9 2B
5.
10
DJ Leroue
15' 5
Apr 13
District 9 2B
6.
10
Alex Dill
14' 7
Mar 23
District 9 2B
7.
9
Angel Gonzalez
14' 0
PR
May 5
District 9 2B
8.
9
Brice Paxson
13' 2.5
PR
Apr 26
Dist. 7 NE 1B/2B League
Triple Jump
1.
12
Austin Beasley
37' 4.25
PR
May 19
District 9 2B Championships
2.
10
Logan Dozier
35' 9
May 19
District 9 2B Championships
3.
10
DJ Leroue
35' 0.5
PR
Apr 20
District 9 2B
4.
9
Angel Gonzalez
31' 0
PR
Apr 1
Carnival Of Speed
5.
9
Brice Paxson
30' 9
PR
May 11
District 9 2B Sub Districts
Womens
100 Meters
1.
11
Kristin Potter
13.14c
PR
Mar 30
District 9 2B
2.
10
Krystal Harris
14.24c
PR
Apr 26
Dist. 7 NE 1B/2B League
3.
9
Yesenia Escalante
14.98
PR
May 11
District 9 2B Sub Districts
4.
9
Ruby Espinoza
15.89
PR
May 6
Richland Twilight Track and Field Championship
5.
12
Isabela Benito
16.04c
PR
Apr 20
District 9 2B
200 Meters
1.
11
Kristin Potter
27.33
May 19
District 9 2B Championships
2.
10
Krystal Harris
30.12
PR
Apr 1
Carnival Of Speed
3.
9
Ruby Espinoza
34.14
PR
May 11
District 9 2B Sub Districts
400 Meters
1.
11
Kristin Potter
1:02.45
May 19
District 9 2B Championships
2.
9
Yesenia Escalante
1:25.14c
PR
Mar 30
District 9 2B
1500 Meters
1.
12
Isabela Benito
5:56.27
PR
Apr 1
Carnival Of Speed
1600 Meters
1.
12
Isabela Benito
6:07.47
May 19
District 9 2B Championships
3000 Meters
1.
12
Isabela Benito
13:45.75
Apr 1
Carnival Of Speed
3200 Meters
1.
12
Isabela Benito
13:41.28
May 19
District 9 2B Championships
100m Hurdles - 33"
1.
11
Ronnie Hulce
17.31
PR
May 19
District 9 2B Championships
2.
9
Yesenia Escalante
19.54c
PR
Apr 20
District 9 2B
300m Hurdles - 30"
1.
11
Ronnie Hulce
49.17
PR
May 19
District 9 2B Championships
2.
9
Yesenia Escalante
59.38
PR
May 19
District 9 2B Championships
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
53.51
May 19
District 9 2B Championships
2.
-
Krystal Harris
Ronnie Hulce
Kayla Huxoll
Kristin Potter
54.09
May 6
Richland Twilight Track and Field Championship
3.
-
Kristin Potter
Ronnie Hulce
Kayla Huxoll
Krystal Harris
54.32
May 19
District 9 2B Championships
4.
-
Ronnie Hulce
Kayla Huxoll
Kristin Potter
Krystal Harris
54.84c
Mar 30
District 9 2B
Shot Put - 4kg
1.
10
Krystal Harris
27' 7.5
PR
May 11
District 9 2B Sub Districts
2.
11
Kayla Huxoll
27' 7.25
Apr 20
District 9 2B
3.
11
Amanda Cook
26' 9.25
May 11
District 9 2B Sub Districts
Discus - 1kg
1.
11
Amanda Cook
81' 9
May 5
District 9 2B
Javelin - 600g
1.
11
Kayla Huxoll
90' 6
PR
May 19
District 9 2B Championships
High Jump
1.
11
Ronnie Hulce
4' 10
Mar 19
Papa Wells Invitational
2.
10
Krystal Harris
4' 2
PR
Apr 16
Undeberg Invitational
Long Jump
1.
11
Kristin Potter
14' 0.5
PR
Apr 16
Undeberg Invitational
2.
10
Krystal Harris
14' 0
PR
Mar 23
District 9 2B
3.
9
Ruby Espinoza
8' 6.5
PR
Apr 1
Carnival Of Speed
Triple Jump
1.
11
Ronnie Hulce
29' 11.5
Apr 16
Undeberg Invitational
2.
10
Krystal Harris
26' 7.5
Mar 23
District 9 2B
*Recent improvement