Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1986
1985
1984
1982
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Jayna O'Leary
13.03
PR
Apr 13
Big C Relays
2.
12
Jacob Marshall
13.24c
PR
May 1
Seward Invite
3.
10
Jerry Swanson
13.44c
May 1
Seward Invite
4.
10
Tannen Berry
13.74c
May 1
Seward Invite
5.
10
Lastan Williams
14.61
PR
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
6.
9
Alex Pahno
14.66
PR
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
200 Meters
1.
12
Jacob Marshall
26.44c
PR
May 1
Seward Invite
2.
12
Jayna O'Leary
26.74
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
3.
12
Kyle Boyette
26.83
PR
May 11
Region III 3A Championships
4.
10
Tannen Berry
27.25
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
5.
10
Jerry Swanson
28.04c
May 1
Seward Invite
6.
10
Lastan Williams
30.69
PR
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
7.
9
Alex Pahno
30.75
PR
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
400 Meters
1.
9
Michael Marshall
57.27
Apr 27
Skyview Invitational
2.
12
Jacob Marshall
57.41
PR
May 11
Region III 3A Championships
3.
10
Jerry Swanson
1:02.01
May 11
Region III 3A Championships
4.
10
Matthew Moore
1:02.34c
May 1
Seward Invite
5.
11
Miles Knotek
1:03.74c
PR
May 1
Seward Invite
6.
12
Kyle Boyette
1:03.95
PR
Apr 27
Skyview Invitational
7.
12
Jayna O'Leary
1:08.24c
May 1
Seward Invite
8.
9
Brandon Moore
1:10.64c
May 1
Seward Invite
9.
9
Dylan Gillespie
1:12.74c
May 1
Seward Invite
800 Meters
1.
9
Michael Marshall
2:06.46
May 18
ASAA 1A-2A-3A Championships, Day 1
2.
11
Miles Knotek
2:13.44
PR
May 5
SuValley Invite
3.
12
Jacob Marshall
2:21.18
Apr 13
Big C Relays
4.
9
Brandon Moore
2:31.48
May 5
SuValley Invite
5.
9
Dylan Gillespie
2:33.83
May 5
SuValley Invite
6.
10
Jerry Swanson
2:35.76
PR
Apr 27
Skyview Invitational
1600 Meters
1.
11
Miles Knotek
4:34.88
PR
May 18
ASAA 1A-2A-3A Championships, Day 1
2.
10
Matthew Moore
4:55.23
May 11
Region III 3A Championships
3.
9
Brandon Moore
5:15.98
May 11
Region III 3A Championships
4.
9
Dylan Gillespie
5:25.3h
May 1
Seward Invite
3200 Meters
1.
11
Miles Knotek
10:00.90
May 11
Region III 3A Championships
2.
9
Brandon Moore
11:18.43
May 11
Region III 3A Championships
3.
10
Matthew Moore
11:26.7h
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
4.
9
Michael Marshall
11:36.2h
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
5.
9
Dylan Gillespie
11:54.74
Apr 27
Skyview Invitational
6.
12
Jacob Marshall
12:17.1h
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
7.
10
Jerry Swanson
12:55.60
PR
Apr 13
Big C Relays
300m Hurdles - 36"
1.
10
Tannen Berry
45.67
May 18
ASAA 1A-2A-3A Championships, Day 1
2.
10
Matthew Moore
50.74
PR
Apr 27
Skyview Invitational
3.
9
Alex Pahno
59.63
PR
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
4x100 Relay
1.
-
Tannen Berry
Jayna O'Leary
Matthew Moore
Jacob Marshall
49.00
May 18
ASAA 1A-2A-3A Championships, Day 1
2.
-
Tannen Berry
Jayna O'Leary
Jerry Swanson
Kyle Boyette
50.31
May 11
Region III 3A Championships
3.
-
Dezi Smith
Lastan Williams
Zach Martin
Dyllon Pacquette
50.98
Apr 13
Big C Relays
4.
-
Tannen Berry
Kyle Boyette
Jacob Marshall
Jerry Swanson
51.30
May 5
SuValley Invite
4x200 Relay -
1.
-
Tannen Berry
Jayna O'Leary
Jerry Swanson
Jacob Marshall
1:45.68
May 11
Region III 3A Championships
2.
-
Tannen Berry
Kyle Boyette
Jacob Marshall
Michael Marshall
1:46.65
May 5
SuValley Invite
3.
-
Jayna O'Leary
Jacob Marshall
Tannen Berry
Kyle Boyette
1:47.09
Apr 27
Skyview Invitational
4x400 Relay
1.
-
Jacob Marshall
Matthew Moore
Michael Marshall
Tannen Berry
3:48.43
May 18
ASAA 1A-2A-3A Championships, Day 1
2.
-
Jacob Marshall
Matthew Moore
Tannen Berry
Michael Marshall
3:54.37
May 11
Region III 3A Championships
3.
-
Dylan Gillespie
Jacob Marshall
Alex Pahno
Matthew Moore
3:56.60
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
4.
-
Miles Knotek
Jacob Marshall
Brandon Moore
Dylan Gillespie
4:00.56
Apr 27
Skyview Invitational
5.
-
Jacob Marshall
Michael Marshall
Tannen Berry
Dylan Gillespie
4:09.89
Apr 13
Big C Relays
6.
-
Tannen Berry
Jacob Marshall
Jerry Swanson
Matthew Moore
4:11.05
May 5
SuValley Invite
4x800 Relay
1.
-
Tannen Berry
Michael Marshall
Matthew Moore
Miles Knotek
8:48.56
May 18
ASAA 1A-2A-3A Championships, Day 1
2.
-
Jacob Marshall
Michael Marshall
Matthew Moore
Miles Knotek
8:58.90
May 11
Region III 3A Championships
3.
-
Tannen Berry
Michael Marshall
Brandon Moore
Miles Knotek
9:09.37
Apr 27
Skyview Invitational
4.
-
Michael Marshall
Miles Knotek
Jacob Marshall
Tannen Berry
9:09.47
Apr 13
Big C Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Dezi Smith
Dyllon Pacquette
Jayna O'Leary
Brandon Moore
2:02.17
Apr 13
Big C Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Jayna O'Leary
Dyllon Pacquette
Zach Martin
Michael Marshall
4:06.82
Apr 13
Big C Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Jayna O'Leary
34' 11
PR
May 1
Seward Invite
2.
12
Kyle Boyette
31' 2.5
PR
May 5
SuValley Invite
3.
10
Lastan Williams
29' 0.5
PR
May 1
Seward Invite
4.
10
Josh Dotomain
25' 0
May 1
Seward Invite
Discus - 1.6kg
1.
12
Kyle Boyette
96' 3
PR
May 11
Region III 3A Championships
2.
10
Lastan Williams
59' 3
PR
Apr 27
Skyview Invitational
3.
10
Josh Dotomain
54' 5
Apr 27
Skyview Invitational
High Jump
1.
10
Matthew Moore
5' 6
Apr 27
Skyview Invitational
2.
9
Brandon Moore
4' 6
PR
May 1
Seward Invite
Long Jump
1.
12
Jayna O'Leary
17' 3.75
May 11
Region III 3A Championships
2.
10
Tannen Berry
15' 2.75
PR
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
3.
10
Lastan Williams
13' 8.5
PR
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
Womens
100 Meters
1.
12
Meg Berry
13.97
PR
May 11
Region III 3A Championships
2.
9
Masha Hart
14.64c
PR
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
3.
9
Sasha Hamner
15.14c
May 1
Seward Invite
4.
10
Ashley Vonbrostel
15.44c
PR
May 1
Seward Invite
5.
9
Josephine Braun
16.36
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
6.
12
Ava Dotomain
16.40
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
200 Meters
1.
9
Sasha Hamner
31.19
May 11
Region III 3A Championships
2.
11
Tessa Adelmann
31.84c
PR
May 1
Seward Invite
3.
9
Masha Hart
32.40
PR
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
4.
10
Ashley Vonbrostel
32.84c
PR
May 1
Seward Invite
5.
9
Emily Brockman
33.46
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
6.
12
Ava Dotomain
35.95
May 11
Region III 3A Championships
400 Meters
1.
10
Ashley Vonbrostel
1:12.24
PR
May 11
Region III 3A Championships
2.
9
Alice Pfeiffenberger
1:12.84c
PR
May 1
Seward Invite
3.
12
Meg Berry
1:13.14c
PR
May 1
Seward Invite
4.
12
Jessica Stallings
1:14.12
PR
Apr 27
Skyview Invitational
5.
9
Josephine Braun
1:14.50
Apr 27
Skyview Invitational
6.
11
Laura Dyer
1:14.54c
May 1
Seward Invite
7.
9
Masha Hart
1:17.58
PR
May 5
SuValley Invite
8.
9
Laura Kromrey
1:20.15
May 11
Region III 3A Championships
9.
12
Ava Dotomain
1:32.77
May 5
SuValley Invite
800 Meters
1.
11
Laura Dyer
2:43.68
Apr 13
Big C Relays
2.
9
Alice Pfeiffenberger
2:53.42
May 11
Region III 3A Championships
3.
10
Ashley Vonbrostel
2:57.03
PR
Apr 13
Big C Relays
4.
9
Josephine Braun
3:01.9h
May 1
Seward Invite
5.
11
Lindsey Kromrey
3:02.49
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
6.
12
Meg Berry
3:08.41
PR
Apr 13
Big C Relays
7.
12
Jessica Stallings
3:18.7h
PR
May 1
Seward Invite
1600 Meters
1.
11
Laura Dyer
5:55.96
May 11
Region III 3A Championships
2.
9
Alice Pfeiffenberger
6:17.5h
May 1
Seward Invite
3.
9
Josephine Braun
6:37.1h
May 1
Seward Invite
4.
11
Lindsey Kromrey
6:41.2h
May 1
Seward Invite
5.
12
Jessica Stallings
6:50.1h
PR
May 1
Seward Invite
3200 Meters
1.
9
Alice Pfeiffenberger
12:26.63
PR
May 18
ASAA 1A-2A-3A Championships, Day 1
2.
11
Laura Dyer
12:27.17
PR
May 11
Region III 3A Championships
3.
11
Lindsey Kromrey
14:25.59
Apr 13
Big C Relays
100m Hurdles - 33"
1.
9
Emily Brockman
18.22
(.7)
May 18
ASAA 1A-2A-3A Championships, Day 1
300m Hurdles - 30"
1.
9
Emily Brockman
55.97
Apr 27
Skyview Invitational
2.
12
Meg Berry
56.24
PR
Apr 27
Skyview Invitational
4x100 Relay
1.
-
Sasha Hamner
Emily Brockman
Tessa Adelmann
Meg Berry
56.31
May 18
ASAA 1A-2A-3A Championships, Day 1
2.
-
Tessa Adelmann
Masha Hart
Sasha Hamner
Meg Berry
57.35
Apr 27
Skyview Invitational
3.
-
Tessa Adelmann
Sasha Hamner
Masha Hart
Meg Berry
58.32
Apr 13
Big C Relays
4.
-
Sasha Hamner
Tessa Adelmann
Ava Dotomain
Meg Berry
58.61
May 11
Region III 3A Championships
5.
-
Tessa Adelmann
Meg Berry
Sasha Hamner
Emily Brockman
59.45
May 5
SuValley Invite
4x200 Relay -
1.
-
Sasha Hamner
Ashley Vonbrostel
Ava Dotomain
Meg Berry
2:00.63
May 18
ASAA 1A-2A-3A Championships, Day 1
2.
-
Sasha Hamner
Tessa Adelmann
Emily Brockman
Meg Berry
2:03.49
May 11
Region III 3A Championships
3.
-
Sasha Hamner
Emily Brockman
Jessica Stallings
Meg Berry
2:04.72
Apr 27
Skyview Invitational
4.
-
Tessa Adelmann
Meg Berry
Ashley Vonbrostel
Sasha Hamner
2:06.84
May 5
SuValley Invite
4x400 Relay
1.
-
Meg Berry
Alice Pfeiffenberger
Lindsey Kromrey
Ashley Vonbrostel
4:45.18
May 18
ASAA 1A-2A-3A Championships, Day 1
2.
-
Laura Dyer
Meg Berry
Ashley Vonbrostel
Emily Brockman
4:57.11
Apr 27
Skyview Invitational
3.
-
Meg Berry
Emily Brockman
Sasha Hamner
Ashley Vonbrostel
4:59.94
May 5
SuValley Invite
4.
-
Sasha Hamner
Alice Pfeiffenberger
Ashley Vonbrostel
Meg Berry
5:00.32
May 11
Region III 3A Championships
5.
-
Ashley Vonbrostel
Alice Pfeiffenberger
Lindsey Kromrey
Josephine Braun
5:00.82
Apr 13
Big C Relays
6.
-
Meg Berry
Alice Pfeiffenberger
Jessica Stallings
Ashley Vonbrostel
5:13.13
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
4x800 Relay
1.
-
Laura Dyer
Josephine Braun
Alice Pfeiffenberger
Ashley Vonbrostel
11:12.03
May 18
ASAA 1A-2A-3A Championships, Day 1
2.
-
Laura Dyer
Lindsey Kromrey
Alice Pfeiffenberger
Jessica Stallings
11:30.79
Apr 27
Skyview Invitational
3.
-
Laura Dyer
Lindsey Kromrey
Alice Pfeiffenberger
Ashley Vonbrostel
11:47.57
May 5
SuValley Invite
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Tessa Adelmann
Masha Hart
Sasha Hamner
Jessica Stallings
2:18.73
Apr 13
Big C Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Josephine Braun
Sasha Hamner
Emily Brockman
Laura Dyer
5:04.91
Apr 13
Big C Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Tessa Adelmann
36' 0.5
May 1
Seward Invite
2.
9
Laura Kromrey
25' 3.5
May 11
Region III 3A Championships
3.
11
Lindsey Kromrey
23' 3.5
PR
Apr 27
Skyview Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Tessa Adelmann
96' 1
May 11
Region III 3A Championships
2.
11
Lindsey Kromrey
72' 9
May 5
SuValley Invite
3.
9
Laura Kromrey
70' 9
May 5
SuValley Invite
High Jump
1.
9
Laura Kromrey
4' 2
PR
May 5
SuValley Invite
Long Jump
1.
9
Josephine Braun
13' 4
PR
May 11
Region III 3A Championships
2.
10
Ashley Vonbrostel
11' 8.5
PR
Apr 27
Skyview Invitational
3.
9
Masha Hart
11' 7
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
4.
12
Ava Dotomain
11' 4.5
PR
Apr 27
Skyview Invitational
5.
12
Jessica Stallings
11' 0.5
PR
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
6.
12
Meg Berry
10' 9.5
PR
Mar 27
GCS Tuesday Night Invite
Triple Jump
1.
9
Josephine Braun
27' 5.5
PR
May 11
Region III 3A Championships
*Recent improvement