Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2024
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Bryce Motes
11.14
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
2.
10
Mike Brown
11.36
Mar 16
Friday Knight Invite
3.
10
Ian Crews
11.81
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
4.
12
Brian Newman
11.90
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
5.
11
Jared Foreman
11.93
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
200 Meters
1.
10
Bryce Motes
22.53
Mar 16
Friday Knight Invite
2.
10
Christian Strange
23.08
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
3.
10
Mike Brown
24.66
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
4.
10
Kyle Perry
24.71
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
5.
10
Nick O'Shea
24.78
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
12
Brian Newman
24.78
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
7.
9
Donovan Jordan
25.16
PR
Feb 24
East Coast Classic
400 Meters
1.
10
Devin Jones
54.83
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
2.
12
Anthon Lauderdale
54.93
PR
Mar 2
UNF Spring Break Invitational
3.
12
Joe Reynolds
55.66
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
4.
11
Mike Finelli
56.16
Mar 2
UNF Spring Break Invitational
5.
12
Dillon Batchelor
57.69
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
6.
10
Kyle Perry
58.79
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
7.
10
Shawn Shoenfeld
59.41
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
8.
10
Graham Morgan
1:01.07
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
9.
9
Cj Repper
1:01.23
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
800 Meters
1.
12
Austin Eifert
2:04.34
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
2.
-
Michael Weaver
2:07.56
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
3.
10
Todd Rhodes
2:10.47
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
4.
12
Matt Jackson
2:11.74
PR
Feb 24
East Coast Classic
5.
10
Reagan Luke
2:19.96
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
6.
9
Kaleb Switanek
2:20.92
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
7.
9
Matthew Olivera
2:26.55
PR
Feb 24
East Coast Classic
1600 Meters
1.
11
Ciaran Giroux
4:43.73
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
2.
11
Dan Cooksey
4:52.55
PR
Mar 9
Bulldog Classic
3.
11
Isaac Jones
4:59.42
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
4.
9
Joseph Tinkey
5:04.14
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
5.
9
Kaleb Switanek
5:23.20
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
6.
-
Jonah Paynter
5:27.66
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
7.
10
Max Grandstaff
5:33.42
Mar 16
Friday Knight Invite
8.
10
Brandon Shannon
5:43.39
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
9.
11
Brandon Luke
5:45.43
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
10.
-
Geoff Ren
5:50.59
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
11.
10
Mason Wilbanks
5:57.24
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
12.
-
Randy Ren
6:03.62
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
3200 Meters
1.
9
Matthew Olivera
10:57.19
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
2.
-
Michael Weaver
11:35.95
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
3.
11
Isaac Jones
11:59.22
Mar 2
UNF Spring Break Invitational
4.
10
Brandon Shannon
12:03.54
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
5.
10
Max Grandstaff
12:14.62
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
6.
10
Mason Wilbanks
12:39.27
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
7.
9
Dimitry Wiladsen
13:03.96
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
110m Hurdles - 39"
1.
10
Christian Strange
16.05
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
2.
12
Justin Keyes
16.67
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
3.
9
Donovan Jordan
18.48
Mar 9
Bulldog Classic
300m Hurdles - 36"
1.
12
Justin Keyes
40.28
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
2.
11
Dan Cooksey
42.81
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
3.
9
Donovan Jordan
46.35
Mar 9
Bulldog Classic
4.
10
Devin Jones
47.94
Feb 24
East Coast Classic
5.
10
Kyle Perry
50.76
PR
Feb 24
East Coast Classic
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
43.08
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
2.
-
Ian Crews
Christian Strange
Justin Keyes
Bryce Motes
43.22
Apr 25
FHSAA Class 3A Region 1 Championship
3.
-
Ian Crews
Jared Foreman
Christian Strange
Bryce Motes
43.91
Mar 28
St Johns County River Conference
4.
-
Brian Newman
Ian Crews
Christian Strange
Bryce Motes
43.97
Mar 9
Bulldog Classic
5.
-
Brian Newman
Charles Gonsalves
Ian Crews
Nick O'Shea
47.40
Feb 24
East Coast Classic
4x200 Relay -
1.
-
Brian Newman
Mike Finelli
Joe Reynolds
Cj Repper
1:40.35
Feb 24
East Coast Classic
2.
-
Nick O'Shea
Jared Foreman
Devin Jones
Kyle Perry
1:42.07
Feb 24
East Coast Classic
4x400 Relay
1.
-
Matt Jackson
Austin Eifert
Anthon Lauderdale
Joe Reynolds
3:41.36
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
2.
-
Austin Eifert
Anthon Lauderdale
Shawn Shoenfeld
Bryce Motes
3:43.18
Mar 16
Friday Knight Invite
3.
-
Dan Cooksey
Mike Finelli
Anthon Lauderdale
Nick O'Shea
3:43.96
Mar 28
St Johns County River Conference
4.
-
Austin Eifert
Dan Cooksey
Mike Finelli
Anthon Lauderdale
3:44.69
Mar 9
Bulldog Classic
5.
-
Matt Jackson
Austin Eifert
Mike Finelli
Joe Reynolds
3:53.21
Feb 24
East Coast Classic
6.
-
Anthon Lauderdale
Nick O'Shea
Shawn Shoenfeld
Graham Morgan
4:04.01
Feb 24
East Coast Classic
4x800 Relay
1.
-
Matt Jackson
Austin Eifert
Dan Cooksey
Michael Weaver
8:33.21
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
2.
-
Austin Eifert
Todd Rhodes
Joseph Tinkey
Michael Weaver
8:46.40
Mar 16
Friday Knight Invite
3.
-
Matt Jackson
Austin Eifert
Dan Cooksey
Isaac Jones
8:54.43
Feb 24
East Coast Classic
4.
-
Dan Cooksey
Todd Rhodes
Joseph Tinkey
Michael Weaver
9:01.45
Mar 28
St Johns County River Conference
5.
-
Kaleb Switanek
Joseph Tinkey
Reagan Luke
Dan Cooksey
9:12.22
Mar 2
UNF Spring Break Invitational
6.
-
Cruz Brito
Reagan Luke
Kaleb Switanek
Matthew Olivera
9:25.26
Mar 9
Bulldog Classic
-
Relay Team
9:25.26
Mar 9
Bulldog Classic
8.
-
Isaac Jones
Kaleb Switanek
Joseph Tinkey
Matthew Olivera
9:54.70
Feb 24
East Coast Classic
Shot Put - 12lb
1.
10
David May
49' 9
Mar 28
St Johns County River Conference
2.
11
Armondo Bonheur
41' 2.5
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
3.
10
Adam Wojnar
25' 8.5
PR
Feb 24
East Coast Classic
Discus - 1.6kg
1.
11
Armondo Bonheur
136' 11.25
PR
Feb 24
East Coast Classic
2.
10
David May
129' 2.25
Feb 24
East Coast Classic
3.
10
Christian Strange
124' 10.75
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
4.
10
Adam Wojnar
64' 10
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
High Jump
1.
12
Joe Reynolds
5' 7.75
Mar 2
UNF Spring Break Invitational
2.
10
Devin Jones
5' 3.75
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
10
Mike Brown
5' 3.75
PR
Feb 24
East Coast Classic
4.
9
Cj Repper
5' 0
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
Pole Vault
1.
10
Nick O'Shea
9' 6
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
-
Zachary Balsinger
9' 6
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
3.
10
Shawn Shoenfeld
9' 5.75
PR
Feb 24
East Coast Classic
4.
10
Graham Morgan
7' 11.5
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
5.
10
Todd Rhodes
7' 6
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
Long Jump
1.
10
Mike Brown
19' 9.75
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
2.
11
Jared Foreman
18' 0.5
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
3.
10
Ian Crews
17' 11
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
4.
9
Cj Repper
17' 9
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
5.
10
Charles Gonsalves
16' 10.25
PR
Feb 24
East Coast Classic
6.
11
Mike Finelli
15' 0.75
Mar 2
UNF Spring Break Invitational
Triple Jump
1.
10
Bryce Motes
41' 2
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
2.
10
Nick O'Shea
37' 1
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
3.
10
Ian Crews
36' 7
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
4.
10
Kyle Perry
36' 7
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
5.
12
Justin Keyes
35' 9
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
Womens
100 Meters
1.
9
Emma Millican
12.98
Mar 28
St Johns County River Conference
2.
9
Christina Carter
13.24
Mar 16
Friday Knight Invite
3.
9
Gracie Damron
13.34
PR
Feb 24
East Coast Classic
4.
12
Mia Rembert
13.52
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
5.
12
Alisah Lauderdale
14.03
Mar 16
Friday Knight Invite
6.
12
Rachel Abramowitz
14.82
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
200 Meters
1.
9
Emma Millican
26.52
(2.6)
Mar 2
UNF Spring Break Invitational
2.
9
Gracie Damron
27.06
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
3.
9
Christina Carter
27.26
(2.2)
Mar 2
UNF Spring Break Invitational
4.
9
Kristen Shaw
29.48
Mar 28
St Johns County River Conference
5.
12
Mia Rembert
29.50
Feb 24
East Coast Classic
6.
12
Rachel Abramowitz
32.12
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
400 Meters
1.
9
Emma Millican
1:02.40
Mar 16
Friday Knight Invite
2.
12
Mia Rembert
1:04.87
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
3.
10
Megan Kinlaw
1:05.10
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
4.
9
Kristen Shaw
1:08.48
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
5.
9
Marissa Sowinski
1:09.15
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
6.
12
Claire Hall
1:11.34
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
7.
11
Ryann Fleck
1:15.03
Mar 2
UNF Spring Break Invitational
8.
10
Alexis Morgan
1:15.12
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
800 Meters
1.
9
Kathryn Eifert
2:28.89
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
2.
9
Jamie Newland
2:38.52
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
3.
9
Sydney Knox
2:42.33
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
4.
10
Paige Todd
2:48.28
PR
Feb 24
East Coast Classic
5.
-
Annmarie Simmons
2:49.88
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
6.
12
Rachel Dimonda
2:56.29
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
1600 Meters
1.
12
Emily Harry
5:34.04
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
2.
10
Paige Todd
5:56.40
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
3.
9
Gabriel Payne
6:05.65
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
4.
9
Kristen Weaver
6:30.62
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
5.
-
Annmarie Simmons
6:42.31
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
6.
11
Nadia Reynolds
6:42.34
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
7.
12
Rachel Dimonda
6:59.85
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
1 Mile
1.
12
Emily Harry
5:54.78
Feb 24
East Coast Classic
2.
12
Autumn Abood
6:18.23
PR
Feb 24
East Coast Classic
3200 Meters
1.
12
Autumn Abood
13:19.56
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
2.
12
Emily Harry
13:39.78
Mar 9
Bulldog Classic
3.
10
Jennifer Leinecker
13:42.57
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
4.
10
Jennife Leinecker
14:00.93
Mar 2
UNF Spring Break Invitational
5.
11
Nadia Reynolds
14:13.30
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
6.
-
Annmarie Simmons
14:44.13
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
100m Hurdles - 33"
1.
9
Gracie Damron
16.34
PR
Mar 9
Bulldog Classic
2.
12
Katie Neeper
16.91
PR
Feb 24
East Coast Classic
300m Hurdles - 30"
1.
12
Katie Neeper
51.50
Feb 24
East Coast Classic
2.
9
Jordan Pfile
55.52
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
3.
10
Alexis Morgan
1:00.88
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
4.
9
Jamie Newland
1:09.74
PR
Feb 24
East Coast Classic
4x100 Relay
1.
-
Mia Rembert
Gracie Damron
Christina Carter
Emma Millican
50.40
Apr 25
FHSAA Class 3A Region 1 Championship
2.
-
Alisah Lauderdale
Mia Rembert
Melia O'Shea
Gracie Damron
50.43
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
3.
-
Relay Team
50.44
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
4.
-
Alisah Lauderdale
Mia Rembert
Christina Carter
Emma Millican
51.23
Apr 25
FHSAA Class 3A Region 1 Championship
5.
-
Alisah Lauderdale
Rachel Abramowitz
Mia Rembert
Gracie Damron
51.60
Mar 28
St Johns County River Conference
-
Alisah Lauderdale
Rachel Abramowitz
Mia Rembert
Emma Millican
51.60
Mar 16
Friday Knight Invite
7.
-
Alisah Lauderdale
Christina Carter
Mia Rembert
Emma Millican
52.08
Mar 2
UNF Spring Break Invitational
8.
-
Alisah Lauderdale
Mia Rembert
Gracie Damron
Emma Millican
52.25
Feb 24
East Coast Classic
4x200 Relay -
1.
9
Kaley Weldon
Kristen Shaw
Melia O'Shea
Marissa Sowinski
2:03.78
Feb 24
East Coast Classic
4x400 Relay
1.
-
Emily Harry
Claire Hall
Mia Rembert
Ryann Fleck
4:41.06
Mar 9
Bulldog Classic
-
Relay Team
4:41.06
Mar 9
Bulldog Classic
3.
-
Emily Harry
Alexis Morgan
Claire Hall
Mia Rembert
4:42.58
Mar 28
St Johns County River Conference
4.
-
Claire Hall
Mia Rembert
Kristen Shaw
Megan Kinlaw
4:43.09
Mar 16
Friday Knight Invite
5.
-
Emily Harry
Alexis Morgan
Kaley Weldon
Kristen Shaw
4:43.90
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
6.
-
Claire Hall
Alyssa Hart
Katie Neeper
Melia O'Shea
4:55.89
Feb 24
East Coast Classic
7.
-
Alexis Morgan
Kristen Shaw
Melia O'Shea
Rebecca Thomas
5:15.20
Feb 24
East Coast Classic
4x800 Relay
1.
-
Emily Harry
Autumn Abood
Paige Todd
Kathryn Eifert
10:31.85
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
2.
-
Paige Todd
Sydney Knox
Rachel Dimonda
Kathryn Eifert
11:23.73
Mar 2
UNF Spring Break Invitational
3.
-
Autumn Abood
Ryann Fleck
Paige Todd
Sydney Knox
11:30.03
Feb 24
East Coast Classic
4.
-
Relay Team
12:21.64
Mar 9
Bulldog Classic
-
Rachel Dimonda
Jennifer Leinecker
Nadia Reynolds
Annmarie Simmons
12:21.64
Mar 9
Bulldog Classic
6.
-
Rachel Dimonda
Sydney Knox
Nadia Reynolds
Kristen Weaver
12:23.88
Feb 24
East Coast Classic
Shot Put - 4kg
1.
10
Angie Greene
35' 9
Mar 28
St Johns County River Conference
2.
9
Angel Alston
33' 11
Feb 24
East Coast Classic
3.
12
Renee Gordon
27' 0
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
4.
12
Mia Rembert
25' 7
PR
Feb 24
East Coast Classic
5.
12
Alisah Lauderdale
24' 8.75
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 3 Championship
6.
11
Rebekah Pfile
24' 7.25
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
Discus - 1kg
1.
9
Angel Alston
108' 1.5
Feb 24
East Coast Classic
2.
12
Alisah Lauderdale
85' 8
PR
Mar 2
UNF Spring Break Invitational
3.
12
Renee Gordon
74' 0
Mar 16
Friday Knight Invite
4.
10
Angie Greene
69' 5
Mar 28
St Johns County River Conference
5.
11
Rebekah Pfile
59' 1.5
Feb 24
East Coast Classic
High Jump
1.
10
Megan Kinlaw
4' 9.75
Mar 9
Bulldog Classic
2.
9
Sabrina Wolfe
4' 7
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
9
Christina Carter
4' 7
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
Pole Vault
1.
9
Melia O'Shea
7' 0
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
Long Jump
1.
9
Emma Millican
15' 7.75
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
2.
9
Gracie Damron
15' 0
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
3.
12
Mia Rembert
14' 6.25
PR
Mar 9
Bulldog Classic
4.
9
Melia O'Shea
13' 9.75
PR
Feb 24
East Coast Classic
5.
12
Alisah Lauderdale
11' 5
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
Triple Jump
1.
9
Kristen Shaw
31' 3
Mar 28
St Johns County River Conference
2.
9
Christina Carter
27' 10.5
PR
Mar 16
Friday Knight Invite
3.
9
Angel Alston
27' 4.75
PR
Mar 28
St Johns County River Conference
*Recent improvement