Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
60 Meter Dash
1.
12
Chase Kauffman
7.89
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
2.
10
Jamie Goodman
8.20
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
3.
10
Juslin Jean-Baptise
8.21
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
100 Meters
1.
12
Chase Kauffman
11.81
PR
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
2.
10
Jamie Goodman
11.89
PR
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
3.
9
Charlie Badger
11.94
(1.1)
PR
Apr 7
Florida Relays
4.
9
Chris Sciavolino
12.41
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
5.
10
Juslin Jean-Baptise
12.64c
PR
Feb 29
Gulf Coast Tri Meet
6.
9
Max McDonnel
13.64c
Mar 19
Home Tri Meet
9
John Kim
13.64c
Mar 19
Home Tri Meet
8.
9
Michael Wulbur
14.34c
PR
Mar 19
Home Tri Meet
9.
9
Micheal Wulber
14.39
PR
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
200 Meters
1.
9
Charlie Badger
22.94c
PR
Mar 19
Home Tri Meet
2.
11
Mark McElwaine
24.23
PR
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
3.
11
Max Bressler
24.52
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
4.
10
Jamie Goodman
24.71
PR
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
5.
12
Mike Schoellar
24.94c
PR
Feb 29
Gulf Coast Tri Meet
6.
10
Anthony Vernava
25.63
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
7.
9
Chris Sciavolino
25.76
(-1.5)
Mar 10
Crusader Invitational
8.
12
Daniel Kim
26.24c
PR
Feb 29
Gulf Coast Tri Meet
9.
10
Cianan Roden-Corrent
27.54c
PR
Mar 19
Home Tri Meet
10.
9
John Kim
28.54c
Feb 29
Gulf Coast Tri Meet
11.
9
Michael Wulbur
29.74c
PR
Feb 29
Gulf Coast Tri Meet
12.
9
Micheal Wulber
29.98
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
400 Meters
1.
12
Alex Fogg
52.08
PR
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
2.
9
Charlie Badger
52.88
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
3.
9
Zach Rochette
53.97
PR
Mar 23
Tarpon Invite
4.
12
Brent Scott
54.04c
PR
Mar 19
Home Tri Meet
5.
11
Mark McElwaine
54.97
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
6.
11
Max Bressler
55.01
Mar 23
Tarpon Invite
7.
12
Daniel Kim
58.24c
PR
Feb 29
Gulf Coast Tri Meet
8.
10
Jamie Goodman
58.74c
PR
Feb 29
Gulf Coast Tri Meet
9
John Kim
58.74c
PR
Mar 19
Home Tri Meet
10.
10
Anthony Vernava
59.34c
PR
Mar 19
Home Tri Meet
600 Meters
1.
12
Alex Fogg
1:28.85
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
800 Meters
1.
12
Alex Fogg
1:57.29
PR
Apr 7
Florida Relays
2.
12
Brent Scott
1:58.15
PR
Apr 27
FHSAA 1A State Championships
3.
12
Alex Montgomery
2:04.7h
PR
Feb 29
Gulf Coast Tri Meet
4.
9
Zach Rochette
2:06.40
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
5.
12
Kristian Kemppainen
2:19.41
PR
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
6.
12
Justin Casola
2:25.5h
PR
Mar 19
Home Tri Meet
7.
10
Jose Sandvol
2:40.59
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
1000 Meters
1.
12
Brent Scott
2:45.50
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
1500 Meters
1.
12
Alex Montgomery
4:29.33
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
2.
12
Justin Casola
5:06.11
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
1600 Meters
1.
12
Brent Scott
4:29.54
Apr 7
Florida Relays
2.
12
Alex Montgomery
4:31.83
PR
Apr 27
FHSAA 1A State Championships
3.
12
Alex Fogg
4:53.0h
PR
Mar 19
Home Tri Meet
4.
9
Zach Rochette
5:14.0h
Mar 19
Home Tri Meet
5.
12
Justin Casola
5:18.61
PR
Mar 10
Crusader Invitational
6.
12
Kristian Kemppainen
5:32.0h
Mar 19
Home Tri Meet
7.
10
Jose Sandvol
6:02.85
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
3000 Meters
1.
12
Justin Casola
11:04.77
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
3200 Meters
1.
12
Brent Scott
10:40.9h
Feb 16
St John Mini Meet
2.
12
Justin Casola
11:12.55
PR
Apr 19
FHSAA Class 1A Region 3 Championships
110m Hurdles - 39"
1.
12
Shichan Xu
19.44c
Feb 29
Gulf Coast Tri Meet
300m Hurdles - 36"
1.
12
Shichan Xu
49.84c
PR
Feb 29
Gulf Coast Tri Meet
2.
9
Lorenzo Fernandez
53.65
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
4x100 Relay
1.
-
Chase Kauffman
Mike Schoellar
Charlie Badger
Jamie Goodman
44.94c
Feb 29
Gulf Coast Tri Meet
2.
-
Chase Kauffman
Charlie Badger
Mark McElwaine
Jamie Goodman
45.42
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
3.
-
Chase Kauffman
Charlie Badger
Jamie Goodman
Mike Schoellar
45.67
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
4.
-
Relay Team
46.88
Feb 25
48th Annual Eagle Invitational
5.
-
Chase Kauffman
Mike Schoellar
Jamie Goodman
Shichan Xu
47.44c
Feb 16
St John Mini Meet
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:53.12
Feb 25
48th Annual Eagle Invitational
4x400 Relay
1.
-
Alex Fogg
Alex Montgomery
Charlie Badger
Brent Scott
3:28.47
Apr 19
FHSAA Class 1A Region 3 Championships
2.
-
Alex Fogg
Alex Montgomery
Charlie Badger
Brent Scott
3:29.61
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
3.
-
Charlie Badger
Zach Rochette
Brent Scott
Alex Fogg
3:32.21
Apr 7
Florida Relays
4.
-
Alex Fogg
Chase Kauffman
Charlie Badger
Alex Montgomery
3:33.10
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
5.
-
Relay Team
3:36.57
Mar 10
Crusader Invitational
6.
-
Alex Fogg
Zach Rochette
Alex Montgomery
Mike Schoellar
3:36.75
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
7.
-
Brent Scott
Zach Rochette
Alex Montgomery
Alex Fogg
3:38.0h
Mar 19
Home Tri Meet
8.
-
Alex Fogg
Zach Rochette
Chase Kauffman
Shichan Xu
3:41.6h
Feb 29
Gulf Coast Tri Meet
9.
-
Charlie Badger
Anthony Vernava
Zach Rochette
Jamie Goodman
3:44.07
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
4x800 Relay
1.
-
Zach Rochette
Brent Scott
Alex Montgomery
Alex Fogg
8:02.29
Apr 19
FHSAA Class 1A Region 3 Championships
2.
-
Alex Fogg
Zach Rochette
Alex Montgomery
Brent Scott
8:04.21
Apr 27
FHSAA 1A State Championships
3.
-
Alex Fogg
Alex Montgomery
Zach Rochette
Brent Scott
8:09.00
Apr 7
Florida Relays
4.
-
Zach Rochette
Brent Scott
Alex Fogg
Alex Montgomery
8:10.54
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
5.
-
Zach Rochette
Alex Fogg
Brent Scott
Alex Montgomery
8:27.0h
Feb 29
Gulf Coast Tri Meet
6.
-
Zach Rochette
Kristian Kemppainen
Daniel Kim
Justin Casola
9:24.4h
Mar 19
Home Tri Meet
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Relay Team
1:39.33
Feb 25
48th Annual Eagle Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Relay Team
12:22.94
Feb 25
48th Annual Eagle Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Mike Schoellar
40' 8.25
PR
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
2.
10
Dan Paul
40' 7
PR
Mar 19
Home Tri Meet
3.
11
David Farrugia
38' 0.5
PR
Feb 16
St John Mini Meet
4.
10
Juslin Jean-Baptise
36' 11.75
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
5.
10
Ben Klausner
34' 8
PR
Mar 19
Home Tri Meet
Discus - 1.6kg
1.
10
Dan Paul
142' 10.25
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
2.
9
Charlie Badger
124' 7
PR
Mar 10
Crusader Invitational
3.
10
Juslin Jean-Baptise
119' 3.75
PR
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
4.
11
David Farrugia
114' 8
PR
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
High Jump
1.
10
Jonathan Baker
5' 11.5
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
2.
10
Johnny Baker
5' 10
Mar 19
Home Tri Meet
3.
12
Chase Kauffman
5' 3.75
PR
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
Pole Vault
1.
11
James Rienders
11' 0
PR
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
2.
9
Lorenzo Fernandez
8' 11.75
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
3.
10
Patrick Wilkins
8' 0
PR
Mar 19
Home Tri Meet
4.
9
Max McDonnel
6' 6
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
Long Jump
1.
10
Jonathan Baker
19' 10.25
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
2.
10
Johnny Baker
19' 9.5
PR
Mar 10
Crusader Invitational
3.
9
Charlie Badger
19' 3.5
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
4.
10
Anthony Vernava
18' 0.75
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
5.
10
Cianan Roden-Corrent
14' 10.5
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
Triple Jump
1.
10
Anthony Vernava
35' 9.75
PR
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
2.
10
Cianan Roden-Corrent
32' 9.75
PR
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
Womens
60 Meter Dash
1.
9
Maddeleine Duffy
9.58
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
2.
12
Valentina Grekos
9.91
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
100 Meters
1.
7
McKenzie Pearson
14.14
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
2.
8
Stephaine Paul
14.23
PR
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
3.
9
Maddeleine Duffy
14.52
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
4.
10
Natalia Hopkins
15.16
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
5.
9
Rorie Timmins
15.34
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
6.
9
Rorrie Timmons
15.64c
PR
Mar 19
Home Tri Meet
7.
9
Claudia Lode
16.14c
PR
Feb 29
Gulf Coast Tri Meet
200 Meters
1.
10
Lauren Schmelzle
30.16
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
2.
9
Maddeleine Duffy
30.54c
PR
Mar 19
Home Tri Meet
3.
10
Jessica Cosgrove
30.59
PR
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
4.
10
Natalia Hopkins
31.82
PR
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
5.
9
Rorie Timmins
32.05
PR
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
6.
9
Rorrie Timmons
32.62
(-2.0)
PR
Mar 10
Crusader Invitational
7.
10
Jane Raskauskas
32.84c
PR
Feb 29
Gulf Coast Tri Meet
8.
9
Claudia Lode
33.54c
PR
Mar 19
Home Tri Meet
9.
12
Valentina Grekos
33.74
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
400 Meters
1.
12
Hannah Allen
1:02.74
PR
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
2.
8
Sophie Barry
1:06.54c
PR
Feb 16
St John Mini Meet
3.
10
Jessica Cosgrove
1:07.34c
PR
Mar 19
Home Tri Meet
4.
10
Tristan Burfield
1:07.59
PR
Mar 10
Crusader Invitational
5.
9
Kristina Temkiewicz
1:08.02
PR
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
6.
10
Lauren Schmelzle
1:08.25
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
7.
9
Emily Cosgrove
1:10.12
PR
Mar 23
Tarpon Invite
8.
8
Lindsay Tomaini
1:10.14c
PR
Feb 29
Gulf Coast Tri Meet
9.
10
Antonia Huth
1:17.49
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
10.
12
Julia Morse
1:18.64c
PR
Feb 29
Gulf Coast Tri Meet
11.
9
Kristina Temkiewcz
1:29.33
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
600 Meters
1.
12
Vivian Grimes
1:48.59
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
2.
8
Sophie Barry
1:51.15
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
3.
12
Leigh Raskauskas
1:51.18
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
800 Meters
1.
12
Vivian Grimes
2:23.34
Apr 19
FHSAA Class 1A Region 3 Championships
2.
12
Hannah Allen
2:26.29
PR
Apr 7
Florida Relays
3.
10
Tristan Burfield
2:29.89
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
4.
8
Lindsay Tomaini
2:31.74
PR
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
5.
10
Annie Barry
2:31.94
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
6.
8
Sophie Barry
2:36.70
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
7.
10
Jessica Cosgrove
2:45.02
PR
Mar 10
Crusader Invitational
8.
12
Julia Morse
2:56.01
Mar 23
Tarpon Invite
9.
9
Emily Cosgrove
2:57.07
PR
Mar 10
Crusader Invitational
10.
9
Isabella Askar
3:11.0h
Mar 19
Home Tri Meet
11.
9
Langfeier Liu
3:20.30
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
12.
9
Lui Fayer
3:45.0h
PR
Mar 19
Home Tri Meet
1000 Meters
1.
10
Tristan Burfield
3:41.50
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
2.
12
Julia Morse
3:57.96
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
3.
9
Emily Cosgrove
4:09.56
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
1500 Meters
1.
8
Lindsay Tomaini
5:28.92
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
2.
10
Annie Barry
5:30.72
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
3.
12
Kathryn Dernbach
6:04.62
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
1600 Meters
1.
8
Sophie Barry
5:31.85
PR
Mar 23
Tarpon Invite
2.
8
Lindsay Tomaini
5:35.18
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
3.
10
Annie Barry
5:38.32
PR
Apr 19
FHSAA Class 1A Region 3 Championships
4.
10
Tristan Burfield
5:45.47
Apr 7
Florida Relays
5.
12
Kathryn Dernbach
6:12.64
PR
Mar 23
Tarpon Invite
6.
7
Caroline Buigas
6:39.08
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
7.
12
Julia Morse
6:46.0h
PR
Mar 19
Home Tri Meet
8.
9
Isabella Askar
6:56.68
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
9.
9
Kristina Temkiewcz
7:35.0h
PR
Mar 19
Home Tri Meet
10.
9
Lui Fayer
8:26.0h
PR
Mar 19
Home Tri Meet
3000 Meters
1.
8
Lindsay Tomaini
11:40.06
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
2.
10
Annie Barry
11:46.83
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
3.
7
Caroline Buigas
14:11.45
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
3200 Meters
1.
8
Lindsay Tomaini
11:37.39
Apr 19
FHSAA Class 1A Region 3 Championships
2.
10
Annie Barry
12:07.74
PR
Apr 7
Florida Relays
3.
12
Kathryn Dernbach
13:39.39
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
4.
7
Caroline Buigas
14:17.20
PR
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
5.
9
Isabella Askar
16:04.0h
Mar 19
Home Tri Meet
60m Hurdles - 33"
1.
12
Leigh Raskauskas
11.04
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
2.
12
Valentina Grekos
12.20
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
3.
10
Jane Raskauskas
13.54
PR
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
100m Hurdles - 33"
1.
12
Leigh Raskauskas
17.34
PR
Apr 19
FHSAA Class 1A Region 3 Championships
2.
12
Valentina Grekos
18.42
PR
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
3.
10
Jane Raskauskas
22.34c
Mar 19
Home Tri Meet
300m Hurdles - 30"
1.
12
Leigh Raskauskas
50.64c
PR
Mar 19
Home Tri Meet
2.
10
Jane Raskauskas
59.94c
Mar 19
Home Tri Meet
4x100 Relay
1.
-
McKenzie Pearson
Valentina Grekos
Maria Vernava
Maddeleine Duffy
57.66
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
2.
-
Relay Team
59.13
Feb 25
48th Annual Eagle Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
2:05.99
Feb 25
48th Annual Eagle Invitational
4x400 Relay
1.
-
Vivian Grimes
Sophie Barry
Leigh Raskauskas
Hannah Allen
4:19.59
Apr 19
FHSAA Class 1A Region 3 Championships
2.
-
Hannah Allen
Leigh Raskauskas
Sophie Barry
Vivian Grimes
4:21.89
Mar 23
Tarpon Invite
3.
-
Sophie Barry
Vivian Grimes
Hannah Allen
Leigh Raskauskas
4:22.2h
Apr 7
Florida Relays
4.
-
Hannah Allen
Leigh Raskauskas
Sophie Barry
Jessica Cosgrove
4:24.6h
Feb 29
Gulf Coast Tri Meet
5.
-
Hannah Allen
Sophie Barry
Leigh Raskauskas
Lauren Schmelzle
4:26.57
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
6.
-
Hannah Allen
Tristan Burfield
Lauren Schmelzle
Sophie Barry
4:26.59
Mar 10
Crusader Invitational
7.
-
Leigh Raskauskas
Annie Barry
Tristan Burfield
Jessica Cosgrove
4:30.0h
Mar 19
Home Tri Meet
8.
-
Relay Team
4:31.18
Feb 25
48th Annual Eagle Invitational
9.
-
Tristan Burfield
Lauren Schmelzle
Emily Cosgrove
Sophie Barry
4:38.33
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
4x800 Relay
1.
-
Hannah Allen
Tristan Burfield
Annie Barry
Vivian Grimes
9:45.42
Apr 27
FHSAA 1A State Championships
2.
-
Vivian Grimes
Tristan Burfield
Annie Barry
Hannah Allen
9:47.01
Apr 19
FHSAA Class 1A Region 3 Championships
3.
-
Tristan Burfield
Hannah Allen
Vivian Grimes
Lindsay Tomaini
9:56.16
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
4.
-
Annie Barry
Hannah Allen
Sophie Barry
Tristan Burfield
9:57.91
Apr 7
Florida Relays
5.
-
Relay Team
10:06.21
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
-
Lindsay Tomaini
Tristan Burfield
Sophie Barry
Annie Barry
10:06.21
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
7.
-
Hannah Allen
Sophie Barry
Annie Barry
Tristan Burfield
10:16.11
Mar 10
Crusader Invitational
8.
-
Annie Barry
Hannah Allen
Emily Cosgrove
Tristan Burfield
10:23.72
Mar 16
Palmetto Ridge Invitational
9.
-
Tristan Burfield
Lindsay Tomaini
Sophie Barry
Annie Barry
10:24.69
Mar 3
Baker Indoor/Outdoor Challenge
10.
-
Hannah Allen
Lindsay Tomaini
Annie Barry
Emily Cosgrove
10:43.2h
Feb 29
Gulf Coast Tri Meet
11.
-
Annie Barry
Kathryn Dernbach
Emily Cosgrove
Tristan Burfield
11:13.0h
Mar 19
Home Tri Meet
4x1600 Relay
1.
-
Annie Barry
Sophie Barry
Tristan Burfield
Lindsay Tomaini
22:58.5h
Apr 7
Florida Relays
2.
-
Relay Team
25:07.15
Feb 25
48th Annual Eagle Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Relay Team
2:03.91
Feb 25
48th Annual Eagle Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Relay Team
13:50.97
Feb 25
48th Annual Eagle Invitational
Shot Put - 4kg
1.
8
Stephaine Paul
31' 1.5
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
2.
9
Kara Bressler
25' 5
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
Discus - 1kg
1.
8
Stephaine Paul
114' 11.75
Apr 19
FHSAA Class 1A Region 3 Championships
2.
9
Kara Bressler
54' 2.5
PR
Mar 28
15th Annual Collier County Freshman/Sophomore Meet
High Jump
1.
10
Lauren Schmelzle
5' 0
PR
Mar 10
Crusader Invitational
2.
12
Kelsy Lipman
4' 6
PR
Feb 16
St John Mini Meet
3.
9
Claudia Lode
4' 4
PR
Mar 10
Crusader Invitational
12
Katie Hansson
4' 4
PR
Feb 16
St John Mini Meet
5.
8
Maria Vernava
4' 4
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
Pole Vault
1.
12
Valentina Grekos
10' 6
PR
Apr 27
FHSAA 1A State Championships
2.
9
Rorie Timmins
6' 11.75
Apr 19
FHSAA Class 1A Region 3 Championships
Long Jump
1.
8
Stephaine Paul
14' 10
PR
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
2.
9
Maddeleine Duffy
12' 8
PR
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
3.
8
Maria Vernava
12' 5.25
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
4.
7
McKenzie Pearson
12' 1.5
PR
Apr 12
FHSAA 1A District 11 Championship
*Recent improvement