Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
8
Alex Hyland
12.75
PR
May 4
MCL West Sub Districts
2.
8
Joey Resnick
13.04c
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
3.
8
Ben Kilo
14.79
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
4.
7
Aaron Leng
15.04c
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
200 Meters
1.
8
Alex Hyland
25.80
PR
May 4
MCL West Sub Districts
2.
5
Oscar Baudey
33.72
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
400 Meters
1.
8
Alex Hyland
57.04c
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
2.
8
Cameron Bennet
1:02.27
PR
May 4
MCL West Sub Districts
3.
8
Braam Beresford
1:05.94c
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
4.
8
Ryan Lund
1:10.70
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
5.
7
Srinik Chinnam
1:26.03
PR
May 4
MCL West Sub Districts
800 Meters
1.
8
Adin Becker
2:26.08
PR
May 8
MCL Districts
2.
8
Cameron Bennet
2:26.51
PR
May 8
MCL Districts
3.
6
Curran Ochwat
2:58.3h
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
4.
8
Ben Kilo
3:02.4h
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
5.
7
Adam Knox-Warshaw
3:02.8h
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
6.
7
Nicolas Chu
3:03.3h
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
7.
7
Aaron Leng
3:03.62
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
8.
5
Alexander Voutsas
3:24.6h
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
9.
7
Srinik Chinnam
3:29.8h
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
1500 Meters
1.
8
Adin Becker
4:52.31
PR
May 8
MCL Districts
2.
8
Braam Beresford
5:14.80
PR
May 4
MCL West Sub Districts
3.
7
Nicolas Chu
5:55.56
PR
May 4
MCL West Sub Districts
4.
7
Aaron Leng
6:20.6h
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
5.
7
Adam Knox-Warshaw
6:23.2h
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
6.
5
Alexander Voutsas
6:23.3h
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
7.
7
Dylan Barton
6:23.6h
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
100m Hurdles - 30"
1.
8
Cameron Bennet
17.23
PR
May 4
MCL West Sub Districts
2.
8
Adin Becker
18.04c
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
3.
8
Ryan Lund
18.28
PR
May 4
MCL West Sub Districts
4.
5
Oscar Baudey
22.39
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
4x100 Relay
1.
-
Joey Resnick
Ben Kilo
Aaron Leng
Oscar Baudey
53.94c
Apr 24
OES Relay
2.
-
Oscar Baudey
Aaron Leng
Ben Kilo
Joey Resnick
56.74c
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
3.
-
Srinik Chinnam
Ryan Lund
Alex Hyland
Benito Marcus
59.94c
Apr 24
OES Relay
4.
-
Oscar Baudey
Joey Resnick
Ben Kilo
Aaron Leng
1:00.26
May 4
MCL West Sub Districts
4x200 Relay -
1.
-
Nicloas Chu
Braam Beresford
Curran Ochwat
Alexander Voutsas
1:57.7h
Apr 24
OES Relay
2.
-
Joey Resnick
Oscar Baudey
Ryan Lund
Alex Hyland
2:10.7h
Apr 24
OES Relay
4x400 Relay
1.
8
Cameron Bennet
Adin Becker
Braam Beresford
Alex Hyland
4:15.50
May 8
MCL Districts
2.
8
Cameron Bennet
Ryan Lund
Braam Beresford
Alex Hyland
4:19.72
May 4
MCL West Sub Districts
3.
8
Cameron Bennet
Braam Beresford
Ryan Lund
Adin Becker
4:38.6h
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
4.
8
Adin Becker
Cameron Bennet
Braam Beresford
Ryan Lund
4:41.54
Apr 5
Life/Southwest Invite
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Ben Kilo
Aaron Leng
Alex Hyland
Paul Danowski
1:54.8h
Apr 24
OES Relay
2.
-
Benito Marcus
Logan Kitzhaber
Lucien Rochelois
John Ped
2:41.7h
Apr 24
OES Relay
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Adin Becker
Cameron Bennet
Braam Beresford
Nicloas Chu
10:22.2h
Apr 24
OES Relay
2.
-
Aaron Leng
Dylan Barton
Alexander Voutsas
Adam Knox-Warshaw
13:08.4h
Apr 24
OES Relay
Shot Put - 8lb
1.
8
Ryan Lund
28' 3
PR
May 4
MCL West Sub Districts
2.
8
Miles Stepleton
21' 4
PR
May 4
MCL West Sub Districts
3.
7
Dylan Barton
15' 11
PR
May 4
MCL West Sub Districts
Shot Put - 4kg
1.
8
Ryan Lund
24' 4
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
2.
8
Miles Stepleton
22' 5
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
3.
7
Srinik Chinnam
19' 2
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
4.
8
Logan Kitzhaber
17' 2
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
5.
7
Dylan Barton
16' 5
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
6.
6
Curran Ochwat
15' 8
PR
Apr 24
OES Relay
Discus - 1kg
1.
8
Alex LeBlond
60' 1
PR
May 4
MCL West Sub Districts
2.
8
Miles Stepleton
53' 5
PR
Apr 24
OES Relay
3.
7
Srinik Chinnam
48' 11
PR
Apr 24
OES Relay
4.
5
Oscar Baudey
34' 4
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
5.
7
Dylan Barton
32' 8
PR
May 4
MCL West Sub Districts
Javelin - 300g TJ
1.
8
Ryan Lund
133' 6
PR
May 8
MCL Districts
2.
8
Joey Resnick
97' 10
PR
Apr 24
OES Relay
3.
8
Alex LeBlond
85' 6
Apr 24
OES Relay
4.
8
Miles Stepleton
68' 2
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
5.
8
Benito Marcus
65' 5
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
6.
8
Logan Kitzhaber
52' 5
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
7.
7
Srinik Chinnam
52' 1
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
8.
7
Dylan Barton
32' 4
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
High Jump
1.
8
Alex Hyland
5' 0
PR
Apr 24
OES Relay
2.
8
Joey Resnick
4' 8
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
8
Braam Beresford
4' 8
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
4.
8
Ben Kilo
4' 6
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
Long Jump
1.
7
Adam Knox-Warshaw
13' 9
May 4
MCL West Sub Districts
2.
6
Curran Ochwat
12' 11
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
3.
8
Logan Kitzhaber
9' 5
PR
Apr 24
OES Relay
Womens
100 Meters
1.
8
Hadley Wilhoite
13.76
PR
May 8
MCL Districts
2.
7
Parmis Taraghi
14.89
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
3.
6
Megan Richardson
15.35
PR
May 4
MCL West Sub Districts
4.
8
Katie Richardson
15.74c
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
200 Meters
1.
8
Hadley Wilhoite
28.15
PR
May 4
MCL West Sub Districts
2.
7
Aili Hauptman
30.19
May 4
MCL West Sub Districts
3.
6
Megan Richardson
32.45
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
4.
5
Reema Salhi
36.24c
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
400 Meters
1.
6
Megan Richardson
1:10.34
PR
May 8
MCL Districts
2.
7
Cecelia Hartge
1:11.24c
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
3.
8
Katie Richardson
1:12.04
PR
May 4
MCL West Sub Districts
4.
5
Kyla Becker
1:17.04c
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
800 Meters
1.
8
Quinn Anderson
2:46.47
PR
May 4
MCL West Sub Districts
2.
5
Kyla Becker
2:49.27
May 4
MCL West Sub Districts
3.
6
Julianna Symmonds
2:56.1h
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
4.
7
Enora Hily
3:02.8h
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
5.
7
Lara Rix
3:06.0h
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
6.
7
Elsa Douglas
3:08.3h
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
7.
7
Emily Howell
3:12.6h
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
8.
5
Jade Strapard
3:14.05
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
9.
6
You Lian Weiner
3:26.7h
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
10.
6
Katie Swigart
3:48.07
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
11.
6
Lux Preciado-Solis
3:52.4h
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
1500 Meters
1.
5
Kyla Becker
5:29.8h
May 4
MCL West Sub Districts
2.
7
Lara Rix
6:09.7h
PR
May 4
MCL West Sub Districts
3.
6
Katie Swigart
7:23.8h
PR
May 4
MCL West Sub Districts
100m Hurdles - 30"
1.
8
Katie Richardson
19.54
PR
May 8
MCL Districts
2.
7
Cecelia Hartge
20.52
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
3.
7
Elsa Douglas
20.61
May 4
MCL West Sub Districts
4.
7
Enora Hily
23.00
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
4x100 Relay
1.
-
Hadley Wilhoite
Cecelia Hartge
Aili Hauptman
Katie Richardson
57.44c
Apr 24
OES Relay
2.
-
Cecelia Hartge
Katie Richardson
Hadley Wilhoite
Parmis Taraghi
57.45
May 4
MCL West Sub Districts
3.
-
Katie Richardson
Hadley Wilhoite
Aili Hauptman
Cecelia Hartge
57.94c
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
4.
-
Hadley Wilhoite
Aili Hauptman
Parmis Taraghi
Katie Richardson
58.44
Apr 5
Life/Southwest Invite
5.
-
Megan Richardson
Katie Richardson
Hadley Wilhoite
Parmis Taraghi
59.03
May 8
MCL Districts
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
2:10.3h
Apr 24
OES Relay
2.
-
Brenna Barton
Reema Salhi
Lara Rix
Parmis Taraghi
2:22.3h
Apr 24
OES Relay
3.
-
Aili Hauptman
Cecelia Hartge
Megan Richardson
Enora Hily
2:23.7h
Apr 24
OES Relay
4x400 Relay
1.
-
Quinn Anderson
Megan Richardson
Cecelia Hartge
Lara Rix
5:10.81
May 4
MCL West Sub Districts
2.
-
Quinn Anderson
Megan Richardson
You Lian Weiner
Katie Richardson
5:12.68
May 8
MCL Districts
3.
7
Cecelia Hartge
Lara Rix
Emily Howell
Elsa Douglas
5:19.0h
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Parmis Taraghi
Hadley Wilhoite
Megan Richardson
Katie Richardson
2:16.1h
Apr 24
OES Relay
2.
-
Quinn Anderson
Elsa Douglas
Brenna Barton
Enora Hily
2:18.3h
Apr 24
OES Relay
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Emily Howell
Lara Rix
Julianna Symmonds
Quinn Anderson
12:44.8h
Apr 24
OES Relay
2.
-
Katie Swigart
Lux Preciado-Solis
Jade Strapard
You Lian Weiner
13:13.5h
Apr 24
OES Relay
Shot Put - 6lb
1.
7
Brenna Barton
19' 2.5
PR
May 4
MCL West Sub Districts
2.
6
Lux Preciado-Solis
13' 8
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
3.
6
Claire Miles
11' 5
PR
May 4
MCL West Sub Districts
Discus - 1kg
1.
6
Claire Miles
30' 0
PR
May 4
MCL West Sub Districts
2.
6
Lux Preciado-Solis
29' 9
PR
Apr 24
OES Relay
Javelin - 300g TJ
1.
8
Quinn Anderson
60' 1
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
2.
6
Megan Richardson
50' 8
PR
Apr 24
OES Relay
3.
6
You Lian Weiner
42' 3
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
4.
7
Enora Hily
39' 0
PR
Apr 24
OES Relay
5.
7
Emily Howell
34' 6
PR
Apr 24
OES Relay
6.
5
Reema Salhi
29' 9
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
7.
7
Lara Rix
29' 3
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
8.
6
Katie Swigart
28' 4
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
9.
6
Claire Miles
24' 0
PR
Apr 11
Gilkey MS Track Meet
High Jump
1.
7
Parmis Taraghi
4' 2
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
Long Jump
1.
8
Hadley Wilhoite
16' 11.25
PR
May 8
MCL Districts
2.
8
Quinn Anderson
12' 6.5
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
3.
6
Julianna Symmonds
11' 0.5
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
4.
5
Reema Salhi
9' 5.5
PR
Apr 5
Life/Southwest Invite
5.
7
Brenna Barton
8' 8
PR
May 4
MCL West Sub Districts
*Recent improvement