Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2018
2016
2013
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Kedron Banks
10.67
(2.4)
PR
Apr 27
Region II-4A
2.
12
Corey Coleman
10.83
(1.8)
PR
Mar 24
Jesuit-Sheaner 48th Annual Relays
3.
9
Dominic Reyes
11.78
Apr 13
District 10-4A
4.
9
Connor Rennick
12.29
Mar 3
Skyline Track Classic
5.
11
Ben Gerber
12.2h
PR
Feb 18
Richardson Co-Ed Meet
6.
-
Jonathan Cosby
12.4h
PR
Feb 18
Richardson Co-Ed Meet
7.
9
Jake Hercamp
12.71
Mar 3
Skyline Track Classic
8.
10
Sam Wilson
12.5h
PR
Feb 18
Richardson Co-Ed Meet
9.
11
Henry Reynoso
12.99
PR
Mar 3
Skyline Track Classic
200 Meters
1.
12
Corey Coleman
21.76
(4.4)
PR
Apr 27
Region II-4A
2.
12
Sam Dempsey
22.96
PR
Mar 24
Jesuit-Sheaner 48th Annual Relays
3.
11
Jay Hunter
23.52
PR
Apr 13
District 10-4A
4.
10
Alex Matson
23.59
Apr 13
District 10-4A
5.
9
Dominic Reyes
24.32
Mar 24
Jesuit-Sheaner 48th Annual Relays
6.
9
Max Beckum
24.95
Mar 3
Skyline Track Classic
7.
12
Brian Kent
25.60
PR
Mar 3
Skyline Track Classic
8.
9
Ryan Hart
26.33
PR
Mar 3
Skyline Track Classic
400 Meters
1.
12
Sam Dempsey
52.06
PR
Apr 13
District 10-4A
2.
11
Cullen Martin
52.27
PR
Apr 13
District 10-4A
3.
10
AJ Rosini
53.72
PR
Mar 24
Jesuit-Sheaner 48th Annual Relays
4.
11
Adam Wiest
53.89
Mar 24
Jesuit-Sheaner 48th Annual Relays
5.
11
Ryan Stanton
55.62
PR
Mar 3
Skyline Track Classic
6.
10
Blake Fletcher
57.06
PR
Mar 3
Skyline Track Classic
7.
10
Blake Reisman
59.68
Mar 3
Skyline Track Classic
800 Meters
1.
10
AJ Rosini
2:09.30
PR
Apr 13
District 10-4A
2.
10
James Bell
2:09.86
Apr 13
District 10-4A
3.
11
Jordan Hargrow
2:12.0h
Feb 18
Richardson Co-Ed Meet
4.
9
Matt Lane
2:12.02
Mar 24
Jesuit-Sheaner 48th Annual Relays
5.
11
Ryan Stanton
2:12.18
PR
Mar 24
Jesuit-Sheaner 48th Annual Relays
6.
9
Conor Lindahl
2:15.96
PR
Apr 13
District 10-4A
1600 Meters
1.
12
Taylor Piske
4:35.85
PR
Apr 13
District 10-4A
2.
11
Jordan Hargrow
4:50.74
PR
Apr 13
District 10-4A
3.
9
Matt Lane
5:02.06
PR
Apr 13
District 10-4A
4.
9
Conor Lindahl
5:10.25
PR
Mar 24
Jesuit-Sheaner 48th Annual Relays
5.
10
James Bell
5:17.36
Mar 24
Jesuit-Sheaner 48th Annual Relays
3200 Meters
1.
12
Taylor Piske
9:49.23
PR
Apr 13
District 10-4A
2.
11
Jordan Hargrow
10:48.00
PR
Apr 13
District 10-4A
3.
12
Jacob York
11:19.02
PR
Apr 13
District 10-4A
110m Hurdles - 39"
1.
11
Sean Thiedeman
15.28
Apr 13
District 10-4A
2.
11
Cullen Martin
15.88
Mar 3
Skyline Track Classic
3.
10
Luke Rehfuss
16.3h
Feb 18
Richardson Co-Ed Meet
4.
-
Aaron Shaw
17.6h
PR
Feb 18
Richardson Co-Ed Meet
5.
9
Charlie Simmons
18.41
Mar 3
Skyline Track Classic
6.
10
Eric Gomez
20.24
PR
Mar 3
Skyline Track Classic
110m Hurdles - 42"
1.
11
Sean Thiedeman
15.31
(1.7)
PR
Mar 28
Clyde Littlefield Texas Relays 85th
300m Hurdles - 36"
1.
12
Nick Ucherek
38.71
PR
Mar 24
Jesuit-Sheaner 48th Annual Relays
2.
10
Luke Rehfuss
43.54
Apr 13
District 10-4A
3.
11
Sean Thiedeman
44.34
Apr 13
District 10-4A
4.
10
Eric Gomez
47.60
Mar 3
Skyline Track Classic
5.
10
Carter Brown
50.73
PR
Mar 3
Skyline Track Classic
6.
9
Charlie Simmons
51.86
PR
Mar 3
Skyline Track Classic
4x100 Relay
1.
-
Jay Hunter
Sam Dempsey
Corey Coleman
Kedron Banks
41.97
Apr 27
Region II-4A
2.
-
Relay Team
42.11
Apr 27
Region II-4A
3.
-
Corey Coleman
Kedron Banks
Jay Hunter
Sam Dempsey
42.48
Apr 20
Lancaster Regional Qualifier
4.
-
Kedron Banks
Sam Dempsey
Corey Coleman
Gjordan Dumas
43.7h
Feb 25
Ben Robertson Relays
5.
-
Brian Kent
Ben Gerber
Ryan Stanton
Blake Fletcher
47.1h
Feb 25
Ben Robertson Relays
6.
-
Blake Fletcher
Ben Gerber
David Brathwaite
Sam Wilson
47.34
Mar 3
Skyline Track Classic
4x200 Relay -
1.
-
Jay Hunter
Kedron Banks
Corey Coleman
Nick Ucherek
1:29.72
Apr 13
District 10-4A
2.
-
Relay Team
1:31.1h
Feb 18
Richardson Co-Ed Meet
3.
-
Jay Hunter
Dominic Reyes
Adam Wiest
Nick Ucherek
1:32.39
Mar 30
Clyde Littlefield Texas Relays 85th
4.
-
Brian Kent
Ryan Hart
Max Beckum
Charlie Simons
1:41.1h
Feb 25
Ben Robertson Relays
5.
-
Corey Coleman
Kedron Banks
Jay Hunter
Alex Matson
1:41.86
Mar 24
Jesuit-Sheaner 48th Annual Relays
6.
9
Rob Kuhn
Conner Rennick
Max Beckum
Jake Hercamp
1:43.88
Mar 3
Skyline Track Classic
4x400 Relay
1.
-
Nick Ucherek
Sam Dempsey
Cullen Martin
Luke Rehfuss
3:26.97
Mar 30
Clyde Littlefield Texas Relays 85th
2.
-
Relay Team
3:29.0h
Feb 25
Ben Robertson Relays
3.
-
Cullen Martin
Sam Dempsey
Ryan Stanton
Nick Ucherek
3:29.18
Apr 13
District 10-4A
4.
-
Nick Ucherek
Sam Dempsey
Cullen Martin
Adam Wiest
3:32.57
Mar 24
Jesuit-Sheaner 48th Annual Relays
5.
-
Ryan Stanton
David Brathwaite
Blake Reisman
Blake Fletcher
3:50.84
Mar 3
Skyline Track Classic
6.
-
David Brathwaite
Blake Reisman
Ryan Stanton
Ben Gerber
3:57.5h
Feb 25
Ben Robertson Relays
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
10:08.8h
Feb 25
Ben Robertson Relays
4x1600 Relay
1.
-
Conor Lindahl
Jacob York
Jordan Hargrow
Taylor Piske
19:45.91
Mar 24
Jesuit-Sheaner 48th Annual Relays
2.
-
Relay Team
20:07.9h
Feb 25
Ben Robertson Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Kedron Banks
Sam Dempsey
Corey Coleman
Nick Ucherek
3:51.6h
Feb 25
Ben Robertson Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Relay Team
11:41.2h
Feb 25
Ben Robertson Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 30"
1.
-
Relay Team
1:06.9h
Feb 25
Ben Robertson Relays
Shot Put - 12lb
1.
10
Marcel Watson
38' 9.5
Apr 13
District 10-4A
2.
11
Aaron Hoffman
36' 3
PR
Apr 13
District 10-4A
3.
-
Bryce Erickson
34' 1.5
PR
Feb 25
Ben Robertson Relays
4.
11
Lucas Carlton
31' 10
PR
Feb 25
Ben Robertson Relays
5.
11
Angelo Howard-Horvath
29' 9
Mar 3
Skyline Track Classic
6.
10
Matthew Alarcon
29' 2
PR
Mar 3
Skyline Track Classic
Discus - 1.6kg
1.
11
Bryan Noland
120' 1
PR
Mar 3
Skyline Track Classic
2.
-
Preston Baker
110' 4
PR
Mar 24
Jesuit-Sheaner 48th Annual Relays
3.
11
Lucas Carlton
96' 0
Feb 25
Ben Robertson Relays
4.
-
Ben Harrison
80' 7
PR
Feb 25
Ben Robertson Relays
High Jump
1.
12
Corey Coleman
6' 6.75
PR
Apr 27
Region II-4A
2.
10
Xavier Battles
5' 8
PR
Mar 24
Jesuit-Sheaner 48th Annual Relays
10
Sam Wilson
5' 8
PR
Mar 3
Skyline Track Classic
11
Luke Buckner
5' 8
Feb 25
Ben Robertson Relays
5.
11
Jordan Clark
5' 6
Feb 25
Ben Robertson Relays
Pole Vault
1.
11
Chaz Kile
13' 0
Mar 24
Jesuit-Sheaner 48th Annual Relays
2.
9
Blake Berger
11' 6
Apr 13
District 10-4A
Long Jump
1.
12
Corey Coleman
22' 11.5
PR
Apr 27
Region II-4A
2.
12
Sam Dempsey
22' 2.5
PR
Apr 13
District 10-4A
3.
11
Kedron Banks
19' 1.5
Feb 25
Ben Robertson Relays
4.
9
Dominic Reyes
18' 11.25
Mar 24
Jesuit-Sheaner 48th Annual Relays
Triple Jump
1.
12
Corey Coleman
41' 8
Feb 25
Ben Robertson Relays
10
Xavier Battles
41' 8
PR
Apr 13
District 10-4A
3.
11
Dequarius Holiday
38' 11.5
Mar 24
Jesuit-Sheaner 48th Annual Relays
4.
9
Dominic Reyes
37' 5.25
Feb 25
Ben Robertson Relays
Womens
100 Meters
1.
12
Cara Tolmas
13.13
PR
Apr 13
District 10-4A
2.
9
Jada Propes
13.47
Mar 3
Skyline Track Classic
3.
9
Naomi Washington
13.51
PR
Apr 13
District 10-4A
4.
10
Ashley Ethridge
14.07
PR
Apr 13
District 10-4A
200 Meters
1.
9
Callie Delatour
28.01
PR
Mar 3
Skyline Track Classic
2.
9
Madalyn Katz
28.18
PR
Apr 13
District 10-4A
3.
9
Jada Propes
28.26
Apr 13
District 10-4A
4.
10
Breanna James
29.65
Mar 3
Skyline Track Classic
400 Meters
1.
9
Madalyn Katz
1:05.14
PR
Mar 3
Skyline Track Classic
12
Rebecca Saucier
1:05.14
Apr 13
District 10-4A
3.
12
Jessica Saucier
1:06.37
Apr 13
District 10-4A
4.
10
Breanna James
1:08.47
Apr 13
District 10-4A
800 Meters
1.
12
Kendall Howen
2:23.56
Apr 20
Lancaster Regional Qualifier
2.
12
Jessica Saucier
2:35.83
Apr 13
District 10-4A
3.
12
Rebecca Saucier
2:40.69
Apr 13
District 10-4A
1600 Meters
1.
12
Kendall Howen
5:03.86
PR
May 2
North Texas 1600
2.
12
Christina Lloret
6:02.81
PR
Apr 13
District 10-4A
3.
10
Carolyn Hernando
6:22.62
PR
Mar 3
Skyline Track Classic
3200 Meters
1.
12
Kendall Howen
11:04.43
Apr 27
Region II-4A
2.
12
Christina Lloret
13:04.1h
PR
Feb 18
Richardson Co-Ed Meet
100m Hurdles - 33"
1.
11
Erica Lane
16.82
Apr 13
District 10-4A
2.
9
Brianne Burkert
17.01
PR
Mar 3
Skyline Track Classic
3.
9
Mercedes Jones
18.3h
Feb 18
Richardson Co-Ed Meet
4.
12
Brooke Farmer
20.0h
Feb 18
Richardson Co-Ed Meet
5.
9
Grace Mallory
20.33
Mar 3
Skyline Track Classic
300m Hurdles - 30"
1.
12
Brooke Farmer
57.50
PR
Apr 13
District 10-4A
2.
9
Grace Mallory
1:00.44
Mar 3
Skyline Track Classic
4x100 Relay
1.
-
Jada Propes
Cara Tolmas
Madalyn Katz
Callie Delatour
51.35
Apr 13
District 10-4A
2.
-
Relay Team
51.85
Mar 3
Skyline Track Classic
3.
-
Jada Propes
Cara Tolmas
Katherine Flink
Callie Delatour
52.29
Mar 30
Clyde Littlefield Texas Relays 85th
4.
9
Callie Delatour
Brianne Burkert
Madalyn Katz
Naomi Washington
53.2h
Feb 25
Ben Robertson Relays
4x200 Relay -
1.
-
Katherine Flink
Callie Delatour
Jada Propes
Breanna James
1:54.15
Mar 3
Skyline Track Classic
2.
-
Jada Propes
Cara Tolmas
Katherine Flink
Naomi Washington
2:06.16
Apr 13
District 10-4A
4x400 Relay
1.
-
Madalyn Katz
Rebecca Saucier
Jessica Saucier
Brianne Burkert
4:15.97
Apr 13
District 10-4A
2.
-
Callie Delatour
Brianne Burkert
Madalyn Katz
Rebecca Saucier
4:25.3h
Feb 25
Ben Robertson Relays
3.
-
Rebecca Saucier
Madalyn Katz
Breanna James
Erica Lane
4:28.03
Mar 30
Clyde Littlefield Texas Relays 85th
4x800 Relay
1.
-
Carolyn San Siucie
Morgan Forteith
Anna Rehfuss
Esraa Jallad
12:22.2h
Feb 25
Ben Robertson Relays
4x1600 Relay
1.
-
Christina Lloret
Carolyn San Siucie
Morgan Forteith
Carolyn Hernando
26:59.0h
Feb 25
Ben Robertson Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Jada Propes
Callie Delatour
Rebecca Saucier
Jessica Saucier
4:45.2h
Feb 25
Ben Robertson Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Christina Lloret
Carolyn Hernando
Rebecca Saucier
Jessica Saucier
15:12.0h
Feb 25
Ben Robertson Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 30"
1.
-
Anya Bezprozvanny
Erica Lane
Farmer Brooke
Grace Mallory
1:16.0h
Feb 25
Ben Robertson Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Kiki Kent
29' 10
PR
Mar 3
Skyline Track Classic
2.
11
Michelle Kreditor
25' 10.75
PR
Mar 3
Skyline Track Classic
3.
9
Jada Propes
25' 8.5
Apr 13
District 10-4A
4.
11
Morgan Herrera
25' 5
PR
Feb 25
Ben Robertson Relays
5.
11
Bashia Holiday
24' 9.5
PR
Mar 3
Skyline Track Classic
6.
-
Mariam Ruguru
22' 3
PR
Feb 25
Ben Robertson Relays
Discus - 1kg
1.
12
Grace Tory
91' 5
PR
Feb 25
Ben Robertson Relays
2.
11
Kiki Kent
89' 8
PR
Feb 25
Ben Robertson Relays
3.
-
Tori Grace
88' 0
PR
Apr 13
District 10-4A
4.
11
Bashia Holiday
60' 2.5
PR
Feb 25
Ben Robertson Relays
5.
11
Michelle Kreditor
54' 3
PR
Feb 25
Ben Robertson Relays
High Jump
1.
-
Tori Grace
5' 0
PR
Apr 13
District 10-4A
9
Anna Bezprozvanny
5' 0
Feb 25
Ben Robertson Relays
9
Brianne Burkert
5' 0
PR
Mar 3
Skyline Track Classic
4.
12
Grace Tory
4' 10
Feb 25
Ben Robertson Relays
5.
9
Jordan Otto
4' 9.75
Aug 4
AAU National Junior Olympics
6.
9
Katherine Flink
4' 6
PR
Feb 25
Ben Robertson Relays
Pole Vault
1.
9
Katherine Flink
7' 0
Mar 3
Skyline Track Classic
Long Jump
1.
12
Cara Tolmas
16' 5
Mar 3
Skyline Track Classic
2.
9
Callie Delatour
15' 8
PR
Feb 25
Ben Robertson Relays
3.
9
Katherine Flink
15' 7
PR
Apr 13
District 10-4A
Triple Jump
1.
12
Cara Tolmas
36' 7
PR
Apr 13
District 10-4A
2.
9
Brianne Burkert
31' 11
PR
Apr 13
District 10-4A
3.
9
Anna Bezprozvanny
31' 6.5
PR
Apr 13
District 10-4A
4.
9
Katherine Flink
31' 4.5
PR
Feb 25
Ben Robertson Relays
5.
12
Grace Tory
29' 5
Feb 25
Ben Robertson Relays
*Recent improvement