Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
1995
1994
1993
1979
1978
1976
Indoor
2024
2023
2017
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Roy Walser
11.54
PR
May 8
NE District 7 1B/2B Team Championships and League Quali..
2.
10
Zach Stevens
11.98
Apr 28
Riverside Invitational
3.
9
Caleb Kopp
13.12
PR
Mar 22
Ezra Gordon Colville Invite
200 Meters
1.
10
Jeff Bergeron
25.50
PR
Apr 28
Riverside Invitational
2.
10
Zach Stevens
25.54c
Apr 24
District 7 League Meet
3.
12
Trevor Peone
26.01
PR
May 8
NE District 7 1B/2B Team Championships and League Quali..
4.
9
Caleb Kopp
26.95
PR
Mar 22
Ezra Gordon Colville Invite
5.
10
Trevor Ford
27.57
Apr 28
Riverside Invitational
400 Meters
1.
12
Roy Walser
49.70
PR
May 26
2012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2
2.
11
Luke Fisher
53.19
PR
May 19
2B District 7 Meet
3.
11
Seth Hansen
56.74c
PR
Apr 24
District 7 League Meet
4.
12
Trevor Peone
58.73
PR
Apr 28
Riverside Invitational
800 Meters
1.
11
Bevin Matt
2:26.4h
Apr 28
Riverside Invitational
2.
10
Miles Cullitan
2:29.0h
PR
Apr 17
Dist. 7 League Meet
3.
12
Waylen Anderson
2:37.3h
PR
Apr 10
Dist. 7 League Meet
4.
9
Conner Nikkola
2:46.0h
PR
Apr 17
Dist. 7 League Meet
1600 Meters
1.
11
Slater Stambaugh
4:56.15
PR
May 8
NE District 7 1B/2B Team Championships and League Quali..
2.
10
Skylar Peone
5:33.7h
May 1
Dist. 7 League Meet
3.
10
Tanner Peone
5:35.0h
Apr 28
Riverside Invitational
4.
11
Bevin Matt
5:47.0h
Apr 24
District 7 League Meet
5.
10
Miles Cullitan
6:00.00
May 8
NE District 7 1B/2B Team Championships and League Quali..
3200 Meters
1.
11
Bevin Matt
12:24.0h
PR
Apr 24
District 7 League Meet
2.
10
Tanner Peone
12:38.2h
Mar 30
7th Annual Dan Birdsell Invite
110m Hurdles - 39"
1.
11
Nick Brockman
16.65
May 19
2B District 7 Meet
2.
11
Seth Hansen
17.64c
PR
May 1
Dist. 7 League Meet
300m Hurdles - 36"
1.
11
Nick Brockman
43.81
May 19
2B District 7 Meet
2.
10
Jeff Bergeron
46.74c
PR
Apr 24
District 7 League Meet
3.
10
Trevor Ford
52.14c
Apr 17
Dist. 7 League Meet
4x100 Relay
1.
-
Zach Stevens
Jeff Bergeron
Seth Hansen
Luke Fisher
46.49
May 19
2B District 7 Meet
2.
-
Waylen Anderson
James Allison
Conner Nikkola
Trevor Peone
52.74c
Apr 24
District 7 League Meet
3.
-
Waylen Anderson
James Allison
Conner Nikkola
Zack Ekstedt
53.44c
Apr 17
Dist. 7 League Meet
4x400 Relay
1.
-
Luke Fisher
Slater Stambaugh
Nick Brockman
Roy Walser
3:33.89
May 26
2012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2
2.
-
Seth Hansen
Slater Stambaugh
Nick Brockman
Luke Fisher
3:35.06
May 19
2B District 7 Meet
3.
-
Seth Hansen
Nick Brockman
Slater Stambaugh
Luke Fisher
3:42.0h
May 1
Dist. 7 League Meet
4.
-
Luke Fisher
Slater Stambaugh
Nick Brockman
Seth Hansen
3:42.6h
Apr 24
District 7 League Meet
5.
-
Zach Stevens
Slater Stambaugh
Nick Brockman
Luke Fisher
3:44.12
Apr 28
Riverside Invitational
Shot Put - 12lb
1.
9
Jace Malek
41' 7.5
PR
May 19
2B District 7 Meet
2.
9
Cody Francis
38' 1.5
Mar 22
Ezra Gordon Colville Invite
3.
12
James Allison
35' 4
Apr 14
Undeberg Invitational
4.
9
Conner Nikkola
31' 2.5
PR
Apr 14
Undeberg Invitational
5.
11
Eli Lowe
28' 7.5
Apr 17
Dist. 7 League Meet
6.
12
Jake Foster
27' 10
PR
Apr 17
Dist. 7 League Meet
Discus - 1.6kg
1.
12
Zack Ekstedt
122' 5
PR
Mar 22
Ezra Gordon Colville Invite
2.
9
Jace Malek
121' 4
PR
May 8
NE District 7 1B/2B Team Championships and League Quali..
3.
9
Tyler Johnson
114' 5
May 19
2B District 7 Meet
4.
12
Waylen Anderson
99' 6
PR
Apr 17
Dist. 7 League Meet
5.
9
Cody Francis
98' 10
Apr 14
Undeberg Invitational
6.
11
Seth Hansen
93' 7
Apr 14
Undeberg Invitational
7.
11
Eli Lowe
82' 5
May 8
NE District 7 1B/2B Team Championships and League Quali..
8.
9
Conner Nikkola
78' 7
PR
Apr 14
Undeberg Invitational
Javelin - 800g
1.
10
Zach Stevens
154' 8
May 19
2B District 7 Meet
2.
12
Zack Ekstedt
147' 7
Apr 28
Riverside Invitational
3.
12
Trevor Peone
143' 2
PR
May 8
NE District 7 1B/2B Team Championships and League Quali..
4.
11
Seth Hansen
133' 5
May 19
2B District 7 Meet
5.
10
Skylar Peone
117' 4
Apr 10
Dist. 7 League Meet
6.
11
Slater Stambaugh
113' 9
May 1
Dist. 7 League Meet
7.
9
Tyler Johnson
105' 7
Apr 24
District 7 League Meet
8.
11
Bevin Matt
100' 6
Apr 17
Dist. 7 League Meet
9.
9
Caleb Kopp
97' 8
PR
Mar 30
7th Annual Dan Birdsell Invite
High Jump
1.
11
Nick Brockman
5' 8
PR
Mar 22
Ezra Gordon Colville Invite
2.
12
Zack Ekstedt
5' 4
PR
May 8
NE District 7 1B/2B Team Championships and League Quali..
3.
11
Luke Fisher
5' 0
Mar 22
Ezra Gordon Colville Invite
Long Jump
1.
10
Zach Stevens
18' 1.75
Apr 28
Riverside Invitational
Triple Jump
1.
12
Roy Walser
40' 2
PR
May 8
NE District 7 1B/2B Team Championships and League Quali..
2.
10
Skylar Peone
33' 1.75
May 19
2B District 7 Meet
3.
10
Tanner Peone
29' 11
Mar 30
7th Annual Dan Birdsell Invite
Womens
100 Meters
1.
12
Ana Sorci
13.41
Apr 28
Riverside Invitational
2.
9
Michelle Tinsley
14.24c
PR
May 1
Dist. 7 League Meet
3.
9
Madison Johnson
15.26
PR
Apr 14
Undeberg Invitational
200 Meters
1.
12
Ana Sorci
29.38
May 19
2B District 7 Meet
2.
9
Michelle Tinsley
30.22
PR
May 19
2B District 7 Meet
3.
9
Madison Johnson
31.63
PR
Apr 14
Undeberg Invitational
400 Meters
1.
11
Hina Pavlov
1:01.65
May 26
2012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2
2.
9
Harley Strope
1:02.60
May 8
NE District 7 1B/2B Team Championships and League Quali..
800 Meters
1.
9
Harley Strope
2:39.00
Mar 22
Ezra Gordon Colville Invite
2.
10
Rebecca Tunison
2:59.0h
PR
Apr 17
Dist. 7 League Meet
12
Natalie Harper
2:59.0h
PR
Mar 30
7th Annual Dan Birdsell Invite
4.
9
Vassa Konev
3:02.67
PR
May 8
NE District 7 1B/2B Team Championships and League Quali..
1600 Meters
1.
9
Harley Strope
5:36.66
May 8
NE District 7 1B/2B Team Championships and League Quali..
2.
12
Emily Roberts
5:55.2h
PR
Apr 28
Riverside Invitational
3.
11
Tori Wynecoop
6:16.2h
Apr 17
Dist. 7 League Meet
4.
9
Vassa Konev
6:23.42
PR
May 19
2B District 7 Meet
5.
10
Rebecca Tunison
6:30.23
May 19
2B District 7 Meet
6.
12
Natalie Harper
7:24.4h
Mar 30
7th Annual Dan Birdsell Invite
3200 Meters
1.
11
Tori Wynecoop
13:04.79
PR
May 19
2B District 7 Meet
100m Hurdles - 33"
1.
12
Emily Roberts
17.58
(4.3)
PR
May 25
2012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 1
2.
9
Madison Johnson
20.10
May 19
2B District 7 Meet
3.
9
Shenoah Bowden
21.27
PR
May 8
NE District 7 1B/2B Team Championships and League Quali..
300m Hurdles - 30"
1.
12
Emily Roberts
51.93
PR
May 19
2B District 7 Meet
2.
9
Madison Johnson
53.65
May 19
2B District 7 Meet
3.
11
Tori Wynecoop
59.14c
Apr 24
District 7 League Meet
4.
9
Shenoah Bowden
59.21
PR
May 8
NE District 7 1B/2B Team Championships and League Quali..
4x100 Relay
1.
-
Olyvia Godley
Cora Lasich
KJ Merrill
Rebecca Tunison
1:00.84c
Apr 17
Dist. 7 League Meet
2.
-
Olyvia Godley
KJ Merrill
Vassa Konev
Natalie Harper
1:01.74c
Apr 24
District 7 League Meet
4x200 Relay -
1.
-
Ana Sorci
Harley Strope
Emily Roberts
Hina Pavlov
1:50.56
May 26
2012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2
2.
-
Ana Sorci
Michelle Tinsley
Emily Roberts
Hina Pavlov
1:56.0h
Apr 10
Dist. 7 League Meet
3.
-
Ana Sorci
Emily Roberts
Michelle Tinsley
Hina Pavlov
2:00.03
Mar 22
Ezra Gordon Colville Invite
4.
-
Madison Johnson
Michelle Tinsley
Emily Roberts
Ana Sorci
2:01.4h
Apr 17
Dist. 7 League Meet
4x400 Relay
1.
-
Hina Pavlov
Madison Johnson
Emily Roberts
Harley Strope
4:20.30
May 25
2012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 1
2.
-
Hina Pavlov
Harley Strope
Emily Roberts
Madison Johnson
4:31.1h
Apr 24
District 7 League Meet
3.
-
Hina Pavlov
Tori Wynecoop
Emily Roberts
Harley Strope
4:33.5h
Mar 30
7th Annual Dan Birdsell Invite
4.
-
Tori Wynecoop
Emily Roberts
Harley Strope
Madison Johnson
4:40.0h
Apr 17
Dist. 7 League Meet
Shot Put - 4kg
1.
11
Olyvia Godley
29' 9.25
May 8
NE District 7 1B/2B Team Championships and League Quali..
2.
12
Cora Lasich
27' 9.5
PR
May 19
2B District 7 Meet
3.
10
Rebecca Tunison
25' 3
Mar 30
7th Annual Dan Birdsell Invite
4.
9
Michelle Tinsley
25' 1
PR
May 19
2B District 7 Meet
5.
9
KJ Merrill
17' 2
PR
May 8
NE District 7 1B/2B Team Championships and League Quali..
Discus - 1kg
1.
11
Olyvia Godley
105' 1
May 19
2B District 7 Meet
2.
12
Cora Lasich
103' 3
PR
May 8
NE District 7 1B/2B Team Championships and League Quali..
3.
9
KJ Merrill
54' 8
PR
May 8
NE District 7 1B/2B Team Championships and League Quali..
Javelin - 600g
1.
12
Ana Sorci
120' 5
PR
Apr 28
Riverside Invitational
2.
12
Natalie Harper
68' 7
PR
May 19
2B District 7 Meet
High Jump
1.
9
Madison Johnson
4' 0
PR
Mar 22
Ezra Gordon Colville Invite
Long Jump
1.
9
Michelle Tinsley
12' 7
PR
Mar 22
Ezra Gordon Colville Invite
2.
9
Vassa Konev
11' 2.5
PR
Apr 14
Undeberg Invitational
Triple Jump
1.
9
Shenoah Bowden
24' 4
PR
Apr 14
Undeberg Invitational
*Recent improvement