Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
1999
1997
1996
1995
1994
1993
1991
1990
1989
1988
1987
1985
1982
1981
1980
1976
1975
1974
1972
1968
1967
1966
1959
1958
1957
1956
1931
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Cory Silva
11.63
May 18
Division 2 Championships
2.
11
Jeremiah Emershy
11.69
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
3.
11
Connor McCone
11.70
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
4.
11
Lawrence Alsenz
11.89
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
5.
11
Scott Hearn
12.47
PR
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
6.
9
Aaron Miller
12.57
Apr 20
PV JV Invite
7.
11
Tristan Smith
12.62
PR
May 2
Corning/Anderson/West Valley
8.
11
Jason Cruikshank
12.68
PR
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
9.
9
Lain Baker
12.76
PR
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
10.
9
Jacob Hanes
12.85
PR
Apr 14
John Frank Inv.
11.
9
Eryk Wehunt
12.90
PR
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
12.
10
Aaron Evett
12.95
PR
May 11
NAL Finals
200 Meters
1.
11
Connor McCone
23.15
Apr 28
Hornet Invitational
2.
11
Lawrence Alsenz
24.24
(-1.0)
PR
Apr 20
West Valley/Chico Invitational
3.
12
Cory Silva
24.44
PR
Apr 28
Hornet Invitational
4.
11
Jason Cruikshank
25.23
PR
Apr 18
Yreka/West Valley/Anderson
5.
11
Tristan Smith
25.62
PR
May 2
Corning/Anderson/West Valley
6.
11
Scott Hearn
25.67
PR
Apr 18
Yreka/West Valley/Anderson
7.
10
Aaron Evett
26.64
PR
Apr 18
Yreka/West Valley/Anderson
8.
9
Eryk Wehunt
26.65
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
9.
9
Lain Baker
26.98
PR
Apr 18
Yreka/West Valley/Anderson
400 Meters
1.
12
Joe Santone
55.11
PR
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
2.
11
Tristan Smith
55.45
PR
May 11
NAL Finals
3.
11
Jason Cruikshank
56.85
PR
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
4.
12
Trevor Callaway
57.15
PR
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
5.
9
Eryk Wehunt
58.12
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
6.
11
Scott Hearn
59.36
PR
Apr 18
Yreka/West Valley/Anderson
800 Meters
1.
12
Joe Santone
2:14.70
PR
Apr 20
West Valley/Chico Invitational
2.
9
Eryk Wehunt
2:15.98
PR
Apr 20
West Valley/Chico Invitational
3.
11
Tristan Smith
2:29.76
PR
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
4.
9
Daniel Sears
2:31.69
PR
Apr 18
Yreka/West Valley/Anderson
5.
9
Nicolas Williams
2:55.11
PR
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
1600 Meters
1.
-
Sean Thomas
4:46.86
PR
Apr 28
Hornet Invitational
2.
12
Trevor Callaway
4:57.29
PR
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
3.
12
Joe Santone
5:21.37
PR
Apr 28
Hornet Invitational
4.
9
Nicolas Williams
5:41.87
PR
Apr 18
Yreka/West Valley/Anderson
5.
9
Daniel Sears
5:52.88
PR
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
3200 Meters
1.
12
Tim Santos
13:51.49
PR
Apr 18
Yreka/West Valley/Anderson
300m Hurdles - 33"
1.
9
Lain Baker
44.97
PR
May 18
Division 2 Championships
300m Hurdles - 36"
1.
11
Scott Hearn
48.25
PR
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
2.
9
Eryk Wehunt
50.69
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
4x100 Relay
1.
-
Connor McCone
Jeremiah Emershy
Cory Silva
Lawrence Alsenz
45.30
May 18
Division 2 Championships
2.
-
Jeremiah Emershy
Cory Silva
Lawrence Alsenz
Connor McCone
46.25
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
3.
-
Connor McCone
Jeremiah Emershy
Lawrence Alsenz
Cory Silva
48.10
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
4.
-
Aaron Miller
Eryk Wehunt
Lain Baker
Aaron Evett
49.08
Apr 28
Hornet Invitational
5.
-
Jacob Hanes
Lain Baker
Aaron Evett
Aaron Miller
49.23
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
6.
9
Aaron Miller
Eryk Wehunt
Jacob Hanes
Lain Baker
50.16
Apr 18
Yreka/West Valley/Anderson
7.
-
Relay Team
50.42
May 2
Corning/Anderson/West Valley
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
3:59.0h
Apr 14
John Frank Inv.
2.
-
Eryk Wehunt
Garrett Greenhaw
Trevor Callaway
Joe Santone
4:02.13
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
3.
-
Connor McCone
Trevor Callaway
Jason Cruikshank
Joe Santone
4:03.41
Apr 28
Hornet Invitational
4.
-
Connor McCone
Joe Santone
Scott Hearn
Trevor Callaway
4:04.33
Apr 18
Yreka/West Valley/Anderson
Shot Put - 10lb
1.
9
Garrett Martinez
37' 11
PR
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
2.
9
Jacob Hanes
34' 6.5
PR
Apr 18
Yreka/West Valley/Anderson
Shot Put - 12lb
1.
12
Brian Bertain
35' 2
PR
May 2
Corning/Anderson/West Valley
2.
11
Trevor Gumm
35' 1.75
PR
Apr 28
Hornet Invitational
3.
12
Zach Emershy
33' 11
PR
Apr 18
Yreka/West Valley/Anderson
Discus - 1.6kg
1.
9
Jacob Hanes
101' 7
PR
May 2
Corning/Anderson/West Valley
2.
12
Brian Bertain
98' 0
PR
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
3.
12
Zach Emershy
90' 4
PR
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
4.
9
Garrett Martinez
84' 3
PR
Apr 28
Hornet Invitational
5.
11
Trevor Gumm
82' 10
PR
May 2
Corning/Anderson/West Valley
High Jump
1.
9
Aaron Miller
5' 6
Apr 18
Yreka/West Valley/Anderson
Pole Vault
1.
9
Matt Loomis
8' 0
PR
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
Long Jump
1.
9
Aaron Miller
19' 10
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
2.
12
Cory Silva
19' 8
PR
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
3.
11
Lawrence Alsenz
18' 4
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
4.
9
Lain Baker
17' 8.75
PR
Apr 28
Hornet Invitational
5.
12
Garrett Greenhaw
17' 7.5
PR
May 11
NAL Finals
6.
10
Aaron Evett
17' 3
PR
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
Triple Jump
1.
12
Garrett Greenhaw
40' 0.5
PR
May 18
Division 2 Championships
Womens
100 Meters
1.
11
Taylor Regelin
13.94
Apr 18
Yreka/West Valley/Anderson
2.
9
Rylie Burris
14.17
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
3.
10
Melissa Frields
14.53
May 11
NAL Finals
4.
11
Christina Swaggerty
15.05
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
5.
9
Caitlin Milligan
15.29
PR
Apr 28
Hornet Invitational
6.
9
Brianna Lenarz
16.50
PR
May 2
Corning/Anderson/West Valley
7.
9
Chantal Reddekopp
17.57
PR
Apr 28
Hornet Invitational
200 Meters
1.
11
Taylor Regelin
30.25
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
2.
11
Christina Swaggerty
31.03
Apr 28
Hornet Invitational
3.
9
Rylie Burris
31.84
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
4.
9
Caitlin Milligan
32.63
PR
Apr 18
Yreka/West Valley/Anderson
5.
10
Melissa Frields
32.76
PR
May 11
NAL Finals
3200 Meters
1.
10
Melissa Frields
14:29.25
PR
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
300m Hurdles - 30"
1.
10
Melissa Frields
53.59
May 18
Division 2 Championships
4x100 Relay
1.
-
Chantal Reddekopp
Melissa Frields
Brianna Lenarz
Caitlin Milligan
1:03.15
Apr 28
Hornet Invitational
2.
-
Brianna Lenarz
Caitlin Milligan
Rylie Burris
Melissa Frields
1:04.04
May 2
Corning/Anderson/West Valley
-
Relay Team
1:04.04
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
Shot Put - 4kg
1.
9
Brandi Noble
26' 10.25
May 18
Division 2 Championships
Discus - 1kg
1.
9
Brandi Noble
74' 10
May 18
Division 2 Championships
High Jump
1.
12
Courtney Jones
5' 4
PR
Apr 28
Hornet Invitational
2.
12
Amanda Greene
4' 10
PR
Apr 14
John Frank Inv.
Long Jump
1.
12
Tressa Evenhoe
13' 5.5
Apr 25
Anderson vs. Corning / Yreka
2.
12
Amanda Greene
12' 1
PR
May 2
Corning/Anderson/West Valley
3.
12
Courtney Jones
11' 9
May 2
Corning/Anderson/West Valley
4.
9
Rylie Burris
11' 4
Apr 18
Yreka/West Valley/Anderson
5.
9
Brianna Lenarz
9' 10
PR
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
Triple Jump
1.
12
Courtney Jones
30' 2
PR
Apr 18
Yreka/West Valley/Anderson
2.
12
Tressa Evenhoe
26' 2.75
PR
Apr 28
Hornet Invitational
3.
12
Amanda Greene
26' 1
May 2
Corning/Anderson/West Valley
4.
9
Caitlin Milligan
20' 1.25
PR
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
5.
9
Brianna Lenarz
15' 6.25
PR
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
*Recent improvement