Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2010
2009
2008
2007
2006
2002
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1989
1987
1986
1977
1972
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2011
2010
2006
2005
1982
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Mike Wells
11.90
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
2.
11
Corey Place
12.21
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
3.
10
Caleb Howell
12.37
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
4.
10
Nathan Nagler
12.39
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
5.
11
Nick Rozmer
12.56
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
6.
11
Tyler Hall
12.61
PR
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
7.
9
Will Lyles
12.77
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
200 Meters
1.
10
Brendan Conley
24.08
May 3
Elite 8 - Delaware County Meet
2.
11
Columbus Millet
24.42
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
3.
10
Elijah Welch
25.08
PR
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
4.
10
Nathan Nagler
25.96
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
400 Meters
1.
10
Brendan Conley
51.65
PR
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
2.
11
Columbus Millet
52.72
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
3.
11
Skyler Helmeci
57.49
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
4.
12
Keith Wilcox
57.90
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
5.
9
Will Lyles
1:01.63
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
800 Meters
1.
11
Skyler Helmeci
2:08.22
PR
May 3
Elite 8 - Delaware County Meet
2.
12
Garrett Brooks
2:21.86
PR
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
3.
12
Justin Sistrunk
2:27.17
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
4.
12
Zach Flint
2:33.61
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
5.
9
Grant Gannon
2:50.89
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
6.
9
Erik Richards
3:08.52
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
1600 Meters
1.
12
Garrett Brooks
4:49.80
PR
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
2.
12
Justin Sistrunk
4:55.62
PR
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
3.
12
Zach Flint
5:12.63
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
4.
10
Jacob Rumbalski
5:45.95
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
5.
9
Grant Gannon
5:52.72
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
6.
9
Erik Richards
6:33.91
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
3200 Meters
1.
12
Zach Flint
10:45.48
PR
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
2.
12
Justin Sistrunk
10:49.36
PR
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
110m Hurdles - 39"
1.
10
Dorian Martin
18.12
PR
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
2.
9
Taylor Thompson
21.96
PR
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
300m Hurdles - 36"
1.
9
Taylor Thompson
53.82
PR
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
4x100 Relay
1.
-
Dorian Martin
Mike Wells
Caleb Howell
Corey Place
45.51
May 3
Elite 8 - Delaware County Meet
2.
Dorian Martin
Corey Place
Caleb Howell
Tyler Hall
46.15
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
3.
-
Dorian Martin
Caleb Howell
Tyler Hall
Corey Place
49.14
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
4x200 Relay -
1.
-
Keith Wilcox
Tyler Hall
Caleb Howell
Elijah Welch
1:37.01
May 3
Elite 8 - Delaware County Meet
2.
Tyler Hall
Caleb Howell
Keith Wilcox
Corey Place
1:39.13
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
3.
-
Tyler Hall
Caleb Howell
Will Lyles
Keith Wilcox
1:44.23
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
4x400 Relay
1.
-
Skyler Helmeci
Columbus Millet
Brendan Conley
Keith Wilcox
3:28.98
May 3
Elite 8 - Delaware County Meet
2.
Brendan Conley
Keith Wilcox
Skyler Helmeci
Columbus Millet
3:31.00
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
3.
-
Keith Wilcox
Skylar Helmeci
Brendan Conley
Columbus Millet
3:55.37
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
4x800 Relay
1.
-
Garrett Brooks
Zach Flint
Austin Arthur
Grant Gannon
9:13.44
May 3
Elite 8 - Delaware County Meet
2.
-
Skylar Helmeci
Jacob Rumbalski
Zach Flint
Justin Sistrunk
9:35.55
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
Shot Put - 12lb
1.
11
Adonis Martin
41' 3.5
PR
Apr 17
Marysville-Hayes-Westerville South Tri Meet
2.
12
Colton Christner
39' 5
PR
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
3.
10
Collin Wittig
36' 9
Apr 17
Marysville-Hayes-Westerville South Tri Meet
4.
10
Keenan Kimbro
31' 6
Apr 17
Marysville-Hayes-Westerville South Tri Meet
5.
12
Dusty Hamon
30' 11
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
6.
9
Austin Porter
28' 9
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
7.
11
Taylor Hatfield
27' 6
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
8.
9
Harrison Lee
25' 0.5
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
Discus - 1.6kg
1.
11
Adonis Martin
117' 6.5
PR
Apr 17
Marysville-Hayes-Westerville South Tri Meet
2.
10
Collin Wittig
112' 1
May 3
Elite 8 - Delaware County Meet
3.
12
Colton Christner
99' 4
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
4.
10
Keenan Kimbro
83' 4
Apr 17
Marysville-Hayes-Westerville South Tri Meet
5.
11
Taylor Hatfield
81' 8.5
PR
Apr 17
Marysville-Hayes-Westerville South Tri Meet
6.
12
Dusty Hamon
75' 3
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
7.
9
Harrison Lee
71' 0
PR
Apr 17
Marysville-Hayes-Westerville South Tri Meet
8.
9
Austin Porter
64' 9.5
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
High Jump
1.
10
Dorian Martin
5' 8
May 3
Elite 8 - Delaware County Meet
2.
10
Brendan Conley
5' 4
May 3
Elite 8 - Delaware County Meet
3.
11
Mike Wells
5' 0
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
Long Jump
1.
10
Dorian Martin
20' 7.5
PR
May 3
Elite 8 - Delaware County Meet
2.
10
Brendan Conley
17' 11.5
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
3.
11
Corey Place
16' 5
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
4.
11
Mike Wells
16' 2.5
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
Womens
100 Meters
1.
10
Aly Smiley
13.57
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
2.
10
Lexie Woda
13.97
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
3.
11
Ally Davis
14.02
PR
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
4.
9
Ali Wright
14.10
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
5.
9
Braje Brewer
15.34
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
6.
9
Ciarrah McAnelly
15.43
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
200 Meters
1.
11
Tayler Reid
28.24
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
2.
9
Gretchen Bowling
29.96
PR
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
3.
10
Aly Smiley
30.00
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
4.
9
Ali Wright
30.07
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
5.
9
Tiarra Avant
30.43
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
6.
11
Ally Davis
31.04
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
7.
9
Ciarrah McAnelly
31.45
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
8.
10
Heaven Draper
31.65
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
400 Meters
1.
10
Emily Richards
58.47
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
2.
11
Tayler Reid
1:01.21
PR
May 3
Elite 8 - Delaware County Meet
3.
10
Heaven Draper
1:09.40
PR
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
4.
10
Courtney White
1:12.21
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
5.
9
Tiarra Avant
1:12.55
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
6.
12
Kristin Yannacey
1:13.50
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
800 Meters
1.
11
Taylor McGinnis
2:28.70
PR
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
2.
11
Emily Mengerink
2:29.67
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
3.
9
Samantha Piroska
2:59.54
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
1600 Meters
1.
9
Sam Curtin
6:00.91
PR
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
2.
9
Sammi Piroska
6:13.18
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
3.
9
Samantha Piroska
6:34.38
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
4.
12
Alanna Sturgill
7:12.00
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
5.
12
Valin Myers
7:24.16
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
6.
10
Emma Voss
7:27.11
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
3200 Meters
1.
12
Alanna Sturgill
13:48.12
PR
May 3
Elite 8 - Delaware County Meet
2.
9
Sammi Piroska
14:22.70
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
3.
9
Samantha Piroska
14:47.59
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
4.
9
Sam Curtin
15:03.80
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
5.
12
Valin Myers
16:10.62
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
6.
10
Emma Voss
17:07.65
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
100m Hurdles - 33"
1.
10
Makaela Godwin
21.30
PR
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
300m Hurdles - 30"
1.
10
Makaela Godwin
1:01.22
PR
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
4x100 Relay
1.
Kristin Yannacey
Ally Davis
Lexie Woda
Aly Smiley
54.08
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
2.
-
Kristin Yannacey
Ally Davis
Gretchen Bowling
Aly Smiley
54.54
May 3
Elite 8 - Delaware County Meet
3.
-
Aly Smiley
Aly Wright
Lexie Woda
Ally Davis
58.11
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
4x200 Relay -
1.
-
Tiarra Avant
Aly Smiley
Taylor McGinnis
Courtney White
1:53.97
May 3
Elite 8 - Delaware County Meet
2.
Kristin Yannacey
Tiarra Avant
Courtney White
Aly Smiley
1:57.07
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
3.
-
Gretchen Bowling
Aly Smiley
Courtney White
Lexie Woda
2:05.79
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
4x400 Relay
1.
Tayler Reid
Emily Mengerink
Tiarra Avant
Emily Richards
4:06.47
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
2.
Tayler Reid
Courtney White
Tiarra Avant
Emily Richards
4:13.56
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
3.
-
Courtney White
Tiarra Avant
Emilly Richards
Tayler Reid
4:16.14
May 3
Elite 8 - Delaware County Meet
4.
-
Tayler Reid
Tiarra Avant
Emilly Richards
Courtney White
4:33.22
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
4x800 Relay
1.
-
Sam Curtin
Sammi Piroska
Taylor McGinnis
Emily Mengerink
10:47.24
May 3
Elite 8 - Delaware County Meet
2.
-
Kristin Yannacey
Emilly Richards
Sam Curtin
Sammi Piroska
11:55.27
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
Shot Put - 4kg
1.
12
Lavonia Johnson
34' 0.25
PR
May 3
Elite 8 - Delaware County Meet
2.
12
Rebekah Younkin
32' 9
PR
May 3
Elite 8 - Delaware County Meet
3.
9
Catelyn Millet
24' 10.5
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
4.
11
August Feagin
22' 0
PR
Apr 17
Marysville-Hayes-Westerville South Tri Meet
5.
9
Natalie Martin
19' 8.5
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
6.
9
Danielle Sands
19' 5
PR
Apr 17
Marysville-Hayes-Westerville South Tri Meet
7.
9
Brittney Hanks
14' 11
PR
Apr 17
Marysville-Hayes-Westerville South Tri Meet
Discus - 1kg
1.
12
Rebekah Younkin
117' 10
PR
May 25
OHSAA Region 3 DI Championships
2.
12
Lavonia Johnson
109' 11
PR
May 3
Elite 8 - Delaware County Meet
3.
11
August Feagin
73' 9
PR
Apr 17
Marysville-Hayes-Westerville South Tri Meet
4.
9
Danielle Sands
72' 1.5
PR
Apr 17
Marysville-Hayes-Westerville South Tri Meet
5.
11
Bethany Naegele
56' 9
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
6.
9
Brittney Hanks
54' 2.5
PR
Apr 17
Marysville-Hayes-Westerville South Tri Meet
7.
9
Natalie Martin
50' 10
Apr 17
Marysville-Hayes-Westerville South Tri Meet
8.
9
Catelyn Millet
49' 0
Apr 17
Marysville-Hayes-Westerville South Tri Meet
High Jump
1.
11
Tayler Reid
4' 6
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
2.
11
Bethany Naegele
4' 4
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
3.
9
Abbie Gore
4' 2
PR
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
Long Jump
1.
11
Tayler Reid
14' 5
Apr 10
Hilliard Bradley v. Delaware Hayes & Franklin Heights
2.
9
Sam Curtin
13' 5.5
PR
May 19
OHSAA Central District D1 District 1
*Recent improvement