Season:
2013 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2008
1989
1975
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Steve Pudelek
12.62
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
2.
10
Sergio Marin
12.84
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
3.
9
Rayan Baig
13.17
Apr 26
Roger Wilcox Invite
4.
9
Juan Gonzalez
13.20
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
5.
12
LaShawn Edwards
13.25
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
200 Meters
1.
10
Sergio Marin
25.81
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
2.
12
Steve Pudelek
26.49
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
400 Meters
1.
12
Luis Miranda
55.85
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
2.
9
Brian Kulikowski
1:03.68
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
800 Meters
1.
11
Juan Valdez
1:56.87
PR
May 17
IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
2.
11
Matt Oliva
2:17.60
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
1600 Meters
1.
12
Joe Atria
4:28.37
PR
May 17
IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
2.
10
Michael Ruizol
5:37.79
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
3.
10
Jeff Maginity
5:39.52
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
4.
10
Jerold Macaya
5:46.21
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
3200 Meters
1.
9
Alex Dudka
13:33.70
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
300m Hurdles - 36"
1.
11
Israel Olascoaga
45.19
Apr 26
Roger Wilcox Invite
2.
10
Donovan Granados
54.31
Apr 26
Roger Wilcox Invite
4x100 Relay
1.
Steve Pudelek
Anthony Guzman
Cesar Chavez
David Spencer
48.26
Apr 26
Roger Wilcox Invite
2.
Raymond Loi
Sergio Marin
Rayan Baig
Juan Gonzalez
48.28
Apr 26
Roger Wilcox Invite
4x200 Relay -
1.
Rayan Baig
Jerold Macaya
Sergio Marin
Michael Ruizol
1:42.19
Apr 26
Roger Wilcox Invite
4x400 Relay
1.
Anthony Guzman
Israel Olascoaga
Luis Miranda
Kevin Otte
3:43.01
Apr 26
Roger Wilcox Invite
2.
Rayan Baig
Donovan Granados
Luis Eugenio
Darius Conrad
3:56.44
Apr 26
Roger Wilcox Invite
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:09.31
May 17
IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
2.
Brian Kulikowski
Jeff Maginity
Michael Ruizol
Luis Eugenio
10:19.98
Apr 26
Roger Wilcox Invite
Shot Put - 12lb
1.
12
Alex Arreguin
35' 0
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
2.
11
Sidney Lee
34' 9
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
3.
9
Ivan Padilla
23' 5
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
Discus - 1.6kg
1.
9
Ivan Padilla
50' 0
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
High Jump
1.
11
Ron Duling
5' 8
Apr 26
Roger Wilcox Invite
2.
10
Jaavion Bradley
5' 4
Apr 26
Roger Wilcox Invite
10
Taylor White
5' 4
Apr 26
Roger Wilcox Invite
4.
10
Donovan Granados
4' 10
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
10
Darius Conrad
4' 10
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
Long Jump
1.
11
Ron Duling
18' 6.75
Apr 26
Roger Wilcox Invite
2.
12
LaShawn Edwards
16' 8.25
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
3.
10
Jaavion Bradley
16' 7.5
Apr 26
Roger Wilcox Invite
4.
10
Darius Conrad
16' 1.25
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
Triple Jump
1.
10
Jaavion Bradley
36' 11
Apr 26
Roger Wilcox Invite
2.
10
Taylor White
35' 10
Apr 26
Roger Wilcox Invite
Womens
100 Meters
1.
11
Yulisa Vivero
13.55
PR
Apr 20
Carol Koszola Classic
2.
11
Jamie Borscha
14.12
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
3.
10
Kiara Crespo
14.46
PR
May 10
IHSA 3A Girls York Sectional
4.
9
Alitza Klapperich
14.72
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
5.
10
Allie Ricamato
15.44
PR
Apr 20
Carol Koszola Classic
6.
10
Mykisha Bradley
17.15
PR
Apr 20
Carol Koszola Classic
200 Meters
1.
11
Janely Sanchez
28.68
PR
May 10
IHSA 3A Girls York Sectional
2.
10
Maria Dugo
28.71
PR
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
3.
11
Jamie Borscha
29.44
Apr 20
Carol Koszola Classic
4.
9
Alitza Klapperich
30.10
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
400 Meters
1.
9
Lynette Banuelos
1:04.52
May 10
IHSA 3A Girls York Sectional
2.
11
Yulisa Vivero
1:06.22
PR
Apr 27
Palatine Relays
3.
9
Gabby Czerainwski
1:08.97
PR
May 10
IHSA 3A Girls York Sectional
4.
9
Stephanie Corona
1:14.87
PR
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
800 Meters
1.
9
Lynette Banuelos
2:38.59
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
2.
10
Jennifer Hurtado
2:50.34
PR
May 10
IHSA 3A Girls York Sectional
3.
10
Megan Levonyak
2:59.37
PR
May 10
IHSA 3A Girls York Sectional
4.
11
Justyna Czernainwski
3:01.33
PR
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
1600 Meters
1.
10
Jennifer Hurtado
5:58.89
PR
Apr 20
Carol Koszola Classic
2.
9
Alex Toay
6:23.89
PR
May 10
IHSA 3A Girls York Sectional
3.
9
Noemi Hernandez
7:12.26
PR
Apr 20
Carol Koszola Classic
4.
12
Clorissa Mayer
7:22.67
PR
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
5.
12
Gianna Coffman
7:24.01
PR
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
3200 Meters
1.
-
Liz Martinez
15:36.21
PR
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
2.
12
Clorissa Mayer
16:41.22
PR
Apr 20
Carol Koszola Classic
100m Hurdles - 33"
1.
10
Schonder Kim
17.29
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
2.
9
Alitza Klapperich
21.73
PR
Apr 20
Carol Koszola Classic
300m Hurdles - 30"
1.
10
Schonder Kim
51.70
PR
May 10
IHSA 3A Girls York Sectional
2.
12
Chandlyr Kulpa
52.37
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
4x100 Relay
1.
Relay Team
53.74
May 10
IHSA 3A Girls York Sectional
2.
Jamie Borscha
Chandlyr Kulpa
Janely Sanchez
Yulisa Vivero
53.97
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
3.
-
Chandlyr Kulpa
Yulisa Vivero
Maria Dugo
Janely Sanchez
56.05
Apr 27
Palatine Relays
4.
Gabby Czerainwski
Maria Dugo
Alitza Klapperich
Ksymena Kwasnik
58.84
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:53.31
May 10
IHSA 3A Girls York Sectional
2.
Gabby Czerainwski
Maria Dugo
Alitza Klapperich
Allie Ricamato
1:57.42
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
3.
Jamie Borscha
Lupe Cervantes
Karen Esparza
Janely Sanchez
2:03.99
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
4.
-
Chandlyr Kulpa
Yulisa Vivero
Maria Dugo
Janely Sanchez
2:04.34
Apr 27
Palatine Relays
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:29.30
May 10
IHSA 3A Girls York Sectional
2.
Lynette Banuelos
Stephanie Corona
Gabby Czerainwski
Jennifer Hurtado
4:42.51
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
3.
Justyna Czernainwski
Chandlyr Kulpa
Adriana Nava
Yulisa Vivero
4:51.10
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
4x800 Relay
1.
Jennifer Hurtado
Megan Levonyak
Isaly Moreno
Alex Toay
11:42.11
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
Shot Put - 4kg
1.
9
Alyssa Viera
28' 3
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
2.
9
Tegan Graff
27' 0
PR
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
3.
-
Lupe Cervantes
19' 11
PR
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
4.
12
Gianna Coffman
19' 4
PR
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
Discus - 1kg
1.
9
Tegan Graff
84' 10
PR
May 10
IHSA 3A Girls York Sectional
2.
9
Alyssa Viera
80' 9
May 10
IHSA 3A Girls York Sectional
3.
9
Ksymena Kwasnik
59' 9
PR
Apr 20
Carol Koszola Classic
4.
-
Lupe Cervantes
52' 8
PR
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
5.
12
Gianna Coffman
51' 3
PR
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
High Jump
1.
10
Jennifer Hurtado
4' 4
Apr 20
Carol Koszola Classic
2.
10
Schonder Kim
4' 2
Apr 20
Carol Koszola Classic
Long Jump
1.
10
Megan Levonyak
13' 0
PR
May 10
IHSA 3A Girls York Sectional
2.
10
Schonder Kim
12' 3.5
May 10
IHSA 3A Girls York Sectional
3.
10
Allie Ricamato
11' 3.75
PR
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
4.
11
Justyna Czernainwski
11' 0.5
PR
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
Triple Jump
1.
10
Megan Levonyak
28' 2.25
PR
May 10
IHSA 3A Girls York Sectional
2.
9
Lynette Banuelos
26' 7.25
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
3.
10
Kiara Crespo
25' 3.5
PR
May 10
IHSA 3A Girls York Sectional
4.
11
Justyna Czernainwski
23' 10.75
May 3
WSC-Gold Conference Girls Championship
*Recent improvement