Season:
2013 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2000
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Sean Watts
11.26
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
2.
9
Antone Monroe
12.33
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
3.
9
Steven Reinig
12.36
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
4.
10
Tj Turner
12.59
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
5.
9
Keeton Zancanella
12.72
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
6.
9
Dalton Givens
17.68
May 4
Shane Brock Invite
200 Meters
1.
11
Sean Watts
22.95
May 4
Shane Brock Invite
2.
9
Tristan Smith
25.00
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
3.
12
Seth Quayle
25.19
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
4.
9
Antone Monroe
25.24
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
5.
10
Riley Reichert
25.27
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
6.
12
Lane Savage
25.39
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
7.
9
Steven Reinig
25.47
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
8.
9
Keeton Zancanella
25.64
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
9.
10
Tj Turner
25.97
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
10.
10
Casey Savage
26.77
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
11.
9
Dalton Givens
37.05
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
400 Meters
1.
10
Brandon Fullerton
53.45
May 4
Shane Brock Invite
2.
12
Seth Quayle
55.38
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
3.
9
Tristan Smith
56.38
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
4.
9
Antone Monroe
57.42
PR
May 4
Shane Brock Invite
5.
9
Keeton Zancanella
59.10
PR
Apr 19
Green River Invite
800 Meters
1.
12
Seth Quayle
2:07.40
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
9
Braydon Draper
2:13.25
May 10
4A West Regional Wyoming
3.
9
Thomas Beasley
2:16.44
May 10
4A West Regional Wyoming
4.
10
Matt Amos
2:44.50
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
1600 Meters
1.
11
Brytan Spoonhunter
5:11.84
May 4
Shane Brock Invite
2.
9
Ben Zoller
5:17.10
May 10
4A West Regional Wyoming
3.
9
Braydon Draper
5:20.70
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
4.
9
Thomas Beasley
5:21.75
May 10
4A West Regional Wyoming
5.
9
Jason Treadway
5:43.60
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
6.
9
Duncan Makin
5:51.44
May 4
Shane Brock Invite
7.
10
Matt Amos
6:12.61
PR
May 4
Shane Brock Invite
3200 Meters
1.
11
Brytan Spoonhunter
11:18.78
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
9
Ben Zoller
11:30.25
May 10
4A West Regional Wyoming
3.
9
Duncan Makin
12:41.59
May 10
4A West Regional Wyoming
4.
10
Matt Amos
13:45.70
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
4x100 Relay
1.
-
Steven Reinig
Brandon Fullerton
Seth Quayle
Sean Watts
45.45
May 10
4A West Regional Wyoming
4x400 Relay
1.
-
Seth Quayle
Tristan Smith
Tj Turner
Brandon Fullerton
3:40.24
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
-
Tristan Smith
Sean Watts
Seth Quayle
Brandon Fullerton
3:47.58
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
3.
-
Seth Quayle
Sean Watts
Tristan Smith
Brandon Fullerton
3:54.36
May 4
Shane Brock Invite
4x800 Relay
1.
-
Braydon Draper
Thomas Beasley
Ben Zoller
Brytan Spoonhunter
9:01.45
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
-
Thomas Beasley
Braydon Draper
Ben Zoller
Brytan Spoonhunter
9:18.08
May 4
Shane Brock Invite
3.
-
Thomas Beasley
Ben Zoller
Braydon Draper
Brytan Spoonhunter
9:35.62
Apr 19
Green River Invite
Shot Put - 12lb
1.
12
Lane Savage
51' 2.5
PR
May 4
Shane Brock Invite
2.
12
Wyatt Meyer
42' 3.25
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
3.
10
Casey Savage
42' 0
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
4.
11
Dylan Lewis
38' 11
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
5.
10
Riley Reichert
38' 8
May 4
Shane Brock Invite
6.
11
Jp Baxter
37' 5
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
7.
-
Virgil Morrison
36' 8.5
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
8.
-
Tanner Frymire
29' 2
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
9.
10
Oakley Hackleman
29' 0
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
10.
9
Sean Morrison
25' 1
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
11.
9
Brad Baxter
24' 10
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
Discus - 1.6kg
1.
11
Dylan Lewis
139' 0
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
12
Lane Savage
137' 4.5
PR
Apr 19
Green River Invite
3.
10
Riley Reichert
135' 7
May 10
4A West Regional Wyoming
4.
10
Casey Savage
123' 7
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
5.
11
Jp Baxter
109' 8
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
6.
10
Oakley Hackleman
103' 9.5
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
7.
12
Wyatt Meyer
102' 10
Apr 19
Green River Invite
8.
-
Tanner Frymire
97' 7
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
9.
-
Virgil Morrison
76' 5
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
10.
9
Brad Baxter
69' 5
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
11.
9
Sean Morrison
63' 1
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
High Jump
1.
10
Brandon Fullerton
5' 9
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
9
Steven Reinig
5' 1
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
3.
9
Tristan Smith
4' 11
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
4.
9
Keeton Zancanella
4' 9
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
Pole Vault
1.
11
Trent Yorgason
11' 10
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
10
Tj Turner
10' 4
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
3.
10
Taylor Devries
9' 10
May 10
4A West Regional Wyoming
Long Jump
1.
10
Tj Turner
17' 11
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
Triple Jump
1.
9
Braydon Draper
36' 1.5
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
Womens
100 Meters
1.
11
Ashtyn Leisy
13.13
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
2.
9
Ryann Stassinos
15.03
PR
Apr 19
Green River Invite
3.
11
Haley Snell
15.50
PR
May 4
Shane Brock Invite
200 Meters
1.
11
Ashtyn Leisy
27.36
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
9
Kate Gamble
29.11
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
3.
11
Agate Gamble
29.97
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
4.
9
Ryann Stassinos
30.34
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
5.
10
Camille Whiteman
31.75
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
400 Meters
1.
11
Ashtyn Leisy
1:02.54
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
9
Kate Gamble
1:07.93
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
3.
9
Ryann Stassinos
1:09.20
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
4.
9
Kaylee Lewis
1:09.72
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
5.
11
Agate Gamble
1:10.57
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
6.
9
Michaela Kechter
1:16.33
PR
Apr 19
Green River Invite
800 Meters
1.
10
Mercedes Nanamkin
3:36.40
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
100m Hurdles - 33"
1.
10
Jensyn Pettit
18.54
Apr 19
Green River Invite
2.
9
Kaylee Lewis
19.23
Apr 19
Green River Invite
300m Hurdles - 30"
1.
10
Jensyn Pettit
49.02
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
9
Kaylee Lewis
53.75
May 10
4A West Regional Wyoming
4x100 Relay
1.
-
Kate Gamble
Jensyn Pettit
Jordan Settlemire
Ashtyn Leisy
53.58
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
-
Kate Gamble
Michaela Kechter
Agate Gamble
Ryann Stassinos
53.66
May 4
Shane Brock Invite
3.
-
Kate Gamble
Jordan Settlemire
Jensyn Pettit
Ashtyn Leisy
54.19
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
4.
-
Kate Gamble
Michaela Kechter
Agate Gamble
Jordan Settlemire
57.25
Apr 19
Green River Invite
5.
-
Relay Team
1:03.40
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
4x400 Relay
1.
-
Michaela Kechter
Kaylee Lewis
Agate Gamble
Kate Gamble
4:38.25
May 10
4A West Regional Wyoming
4x800 Relay
1.
-
Kaylee Lewis
Ryann Stassinos
Jordan Settlemire
Michaela Kechter
11:25.41
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
-
Michaela Kechter
Ryann Stassinos
Kaylee Lewis
Camille Whiteman
12:01.37
May 4
Shane Brock Invite
Shot Put - 4kg
1.
10
Jordan Settlemire
31' 6.5
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
11
Haley Snell
30' 3.25
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
3.
11
Stephanie Joy
29' 8.5
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
4.
10
Jacee Shultz
27' 11.25
Apr 19
Green River Invite
5.
9
Kelsie Wells
27' 11
May 4
Shane Brock Invite
6.
10
Hannah Hauck
26' 1.75
May 4
Shane Brock Invite
7.
9
Sam Fenton
24' 11
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
8.
10
Camille Whiteman
24' 2.75
PR
Apr 19
Green River Invite
9.
-
Alyson Haslam
19' 5
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
10.
-
Angel Jahnke
18' 10
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
Discus - 1kg
1.
11
Stephanie Joy
85' 5
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
2.
10
Jacee Shultz
85' 2
May 10
4A West Regional Wyoming
3.
10
Hannah Hauck
84' 1
May 10
4A West Regional Wyoming
4.
9
Sam Fenton
79' 3
May 4
Shane Brock Invite
5.
10
Camille Whiteman
68' 11
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
6.
9
Kelsie Wells
68' 6
May 4
Shane Brock Invite
7.
-
Alyson Haslam
61' 11
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
8.
-
Angel Jahnke
53' 10
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
High Jump
1.
10
Jensyn Pettit
4' 5
May 10
4A West Regional Wyoming
Pole Vault
1.
10
Jordan Settlemire
7' 6
Apr 19
Green River Invite
Long Jump
1.
11
Ashtyn Leisy
16' 4.5
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
10
Jensyn Pettit
15' 6.5
Apr 19
Green River Invite
3.
9
Kate Gamble
14' 6.25
PR
Apr 19
Green River Invite
4.
9
Michaela Kechter
14' 6
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
5.
9
Kaylee Lewis
14' 4.5
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
6.
11
Agate Gamble
12' 6
PR
Apr 19
Green River Invite
7.
9
Ryann Stassinos
12' 1
PR
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
Triple Jump
1.
9
Kaylee Lewis
29' 6
Apr 30
Riverton Twilight ll 2013
2.
10
Jacee Shultz
25' 5.5
PR
May 4
Shane Brock Invite
*Recent improvement