Season:
2013 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2005
2003
1985
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Colter Bass
11.36
Apr 27
Elmo Kallner Invitational
2.
9
Caleb Alexander
11.93
Apr 27
Elmo Kallner Invitational
3.
12
Anthony Conde-Cabrera
12.28
PR
Mar 30
Icebreaker Invitational
4.
11
Quincy Frost
12.32
PR
May 16
OCC Central Championships-Prelims
5.
10
Mohamed Abdi
12.74c
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
6.
11
Samatar Issa
13.64c
PR
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
7.
10
Mohamed Issa
14.14c
Apr 9
Tri-Meet
8.
11
Deionte Lewis
14.24c
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
9.
11
Greg Pettey
14.34c
PR
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
10.
9
Brandon Marcum
14.84c
PR
Apr 2
Darby Tri Meet
200 Meters
1.
9
Colter Bass
23.33
May 16
OCC Central Championships-Prelims
2.
9
Caleb Alexander
24.06
PR
Apr 27
Elmo Kallner Invitational
3.
12
Anthony Conde-Cabrera
25.04
PR
Mar 30
Icebreaker Invitational
4.
11
Brandon Aphayaboun-Lambert
25.94c
PR
Apr 23
Tri-Meet CCHS/Westland/GCC
5.
10
Mohamed Issa
27.12
May 16
OCC Central Championships-Prelims
6.
11
Samatar Issa
28.44c
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
7.
10
Mohamed Abdi
28.74c
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
8.
9
Brandon Marcum
29.94c
PR
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
9.
11
Greg Pettey
30.14c
PR
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
10.
10
William De la Rosa
31.24c
PR
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
200 Meters - Relay Split
1.
9
Colter Bass
24.0h
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
2.
9
Caleb Alexander
24.2h
PR
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
3.
12
Lance Lagunzad
24.4h
PR
May 4
Anthony Wilson Invitational
4.
11
Brandon Aphayaboun-Lambert
24.7h
PR
May 4
Anthony Wilson Invitational
5.
12
Anthony Conde-Cabrera
25.4h
PR
May 4
Anthony Wilson Invitational
6.
10
Mohamed Issa
29.8h
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
400 Meters
1.
11
Brandon Aphayaboun-Lambert
54.10
PR
May 16
OCC Central Championships-Prelims
2.
12
Lance Lagunzad
55.64c
PR
May 11
Viking Invite - Ashville Teays Valley
3.
11
Isse Roble
57.14c
Apr 23
Tri-Meet CCHS/Westland/GCC
4.
12
Andrew Lagunzad
57.42
PR
May 25
Central District 3 D1 Finals
5.
11
Matt Chamblin
58.14c
May 4
Anthony Wilson Invitational
6.
12
Luke Anderson
58.88
PR
Apr 27
Elmo Kallner Invitational
7.
10
Mohamed Issa
1:03.24c
Apr 19
Best of the Southwest
8.
10
Mohamed Abdi
1:07.64c
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
9.
9
Brandon Marcum
1:07.84c
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
10.
11
Greg Pettey
1:10.24c
PR
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
11.
10
William De la Rosa
1:10.34c
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
12.
11
Hunter Taylor
59:28.14c
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
400 Meters - Relay Split
1.
11
Brandon Aphayaboun-Lambert
54.7h
PR
May 4
Anthony Wilson Invitational
2.
12
Lance Lagunzad
55.7h
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
3.
9
Caleb Alexander
56.5h
PR
Apr 27
Elmo Kallner Invitational
4.
12
Luke Anderson
57.8h
PR
May 4
Anthony Wilson Invitational
5.
11
Isse Roble
58.6h
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
6.
11
Matt Chamblin
59.4h
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
7.
12
Anthony Conde-Cabrera
59.6h
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
8.
11
Hunter Taylor
1:00.6h
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
9.
10
Mohamed Issa
1:00.9h
Apr 19
Best of the Southwest
10.
11
Quincy Frost
1:04.6h
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
11.
12
Tyler Tope
1:05.0h
PR
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
12.
9
Chance Ratliff
1:05.3h
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
13.
9
Jeremy Richards
1:08.0h
PR
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
9
Brandon Marcum
1:08.0h
PR
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
15.
10
Mohamed Abdi
1:08.2h
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
800 Meters
1.
11
Isse Roble
2:09.6h
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
2.
12
Luke Anderson
2:12.1h
PR
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
3.
11
Matt Chamblin
2:14.74
May 18
OCC Central Championships - Finals
4.
10
Cody Calafatis
2:20.4h
PR
Apr 23
Tri-Meet CCHS/Westland/GCC
5.
12
Zane Aleman
2:22.01
PR
May 18
OCC Central Championships - Finals
6.
11
Hunter Taylor
2:23.3h
Apr 9
Tri-Meet
7.
11
Brandon Aphayaboun-Lambert
2:24.9h
PR
Apr 9
Tri-Meet
8.
9
Chance Ratliff
2:28.28
PR
Apr 27
Elmo Kallner Invitational
9.
12
Tyler Tope
2:38.7h
PR
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
10.
10
William De la Rosa
2:51.58
PR
Mar 30
Icebreaker Invitational
800 Meters - Relay Split
1.
11
Isse Roble
2:07.0h
PR
May 16
OCC Central Championships-Prelims
2.
12
Luke Anderson
2:11.0h
PR
May 4
Anthony Wilson Invitational
3.
12
Lance Lagunzad
2:12.0h
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
4.
11
Brandon Aphayaboun-Lambert
2:17.0h
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
11
Matt Chamblin
2:17.0h
May 16
OCC Central Championships-Prelims
6.
11
Hunter Taylor
2:18.0h
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
7.
10
Cody Calafatis
2:26.0h
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
8.
12
Zane Aleman
2:28.0h
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
9.
12
Tyler Tope
2:32.0h
PR
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
10.
9
Chance Ratliff
2:34.0h
PR
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
1600 Meters
1.
11
Isse Roble
4:39.64
PR
May 18
OCC Central Championships - Finals
2.
11
Hunter Taylor
4:59.78
May 18
OCC Central Championships - Finals
3.
10
Cody Calafatis
5:06.69
PR
May 18
OCC Central Championships - Finals
4.
11
Matt Chamblin
5:13.48
Apr 27
Elmo Kallner Invitational
5.
12
Luke Anderson
5:16.8h
PR
Apr 23
Tri-Meet CCHS/Westland/GCC
6.
9
Chance Ratliff
5:28.3h
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
7.
12
Zane Aleman
5:33.6h
PR
Apr 23
Tri-Meet CCHS/Westland/GCC
8.
10
William De la Rosa
6:37.5h
PR
Apr 2
Darby Tri Meet
1600 Meters - Relay Split
1.
11
Isse Roble
4:45.0h
PR
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
2.
11
Hunter Taylor
5:09.0h
PR
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
3.
11
Matt Chamblin
5:19.0h
PR
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
4.
12
Luke Anderson
5:20.0h
PR
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
5.
10
Cody Calafatis
5:22.0h
PR
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
3200 Meters
1.
11
Isse Roble
10:13.21
PR
May 25
Central District 3 D1 Finals
2.
11
Hunter Taylor
11:03.6h
May 11
Viking Invite - Ashville Teays Valley
3.
10
Cody Calafatis
11:55.8h
PR
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
4.
12
Zane Aleman
12:08.20
PR
Mar 30
Icebreaker Invitational
5.
12
Luke Anderson
12:37.0h
PR
Apr 23
Tri-Meet CCHS/Westland/GCC
6.
9
Chance Ratliff
13:42.0h
PR
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
7.
11
Matt Chamblin
13:49.8h
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
110m Hurdles - 39"
1.
12
Anthony Conde-Cabrera
21.04c
PR
Apr 19
Best of the Southwest
2.
9
Jeremy Richards
21.08
PR
May 16
OCC Central Championships-Prelims
3.
12
Tyler Tope
21.24c
PR
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
300m Hurdles - 36"
1.
12
Anthony Conde-Cabrera
46.43
PR
May 16
OCC Central Championships-Prelims
2.
12
Tyler Tope
51.44c
PR
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
3.
9
Jeremy Richards
53.72
PR
May 16
OCC Central Championships-Prelims
4.
9
Aaron Berhe
1:11.81
PR
Apr 27
Elmo Kallner Invitational
4x100 Relay
1.
-
Colter Bass
Brandon Apyayboun-Lambert
Anthony Conde-Cabrera
Quincy Frost
46.39
May 18
OCC Central Championships - Finals
2.
-
Relay Team
46.54c
May 4
Anthony Wilson Invitational
3.
-
Caleb Alexander
Anthony Conde-Cabrera
Brandon Apyayboun-Lambert
Colter Bass
46.81
Apr 27
Elmo Kallner Invitational
4.
-
Caleb Alexander
Anthony Conde-Cabrera
Lance Lagunzad
Colter Bass
46.84c
Apr 19
Best of the Southwest
5.
-
Caleb Alexander
Quincy Frost
Anthony Conde-Cabrera
Colter Bass
47.44c
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
6.
-
Lance Lagunzad
Mohamed Issa
Anthony Conde-Cabrera
Caleb Alexander
50.10
May 23
Central District 3 D1 Prelims
-
Colter Bass
Caleb Alexander
Andrew Lagunzad
Anthony Conde-Cabrera
50.10
May 25
Central District 3 D1 Finals
8.
-
Caleb Alexander
Colter Bass
Greg Pettey
Mohamed Issa
51.94c
Apr 9
Tri-Meet
4x200 Relay -
1.
-
Anthony Conde-Cabrera
Brandon Apyayboun-Lambert
Lance Lagunzad
Caleb Alexander
1:38.5h
Apr 19
Best of the Southwest
2.
-
Lance Lagunzad
Quincy Frost
Brandon Apyayboun-Lambert
Colter Bass
1:38.8h
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
3.
-
Relay Team
1:39.3h
May 4
Anthony Wilson Invitational
4.
-
Brandon Apyayboun-Lambert
Lance Lagunzad
Anthony Conde-Cabrera
Caleb Alexander
1:39.5h
May 11
Viking Invite - Ashville Teays Valley
5.
-
Caleb Alexander
Lance Lagunzad
Matt Chamblin
Brandon Apyayboun-Lambert
1:41.1h
Apr 9
Tri-Meet
6.
-
Brandon Apyayboun-Lambert
Quincy Frost
Lance Lagunzad
Anthony Conde-Cabrera
1:41.67
Apr 27
Elmo Kallner Invitational
7.
-
Lance Lagunzad
Mohamed Issa
Caleb Alexander
Anthony Conde-Cabrera
1:43.18
May 23
Central District 3 D1 Prelims
-
Mohamed Issa
Andrew Lagunzad
Anthony Conde-Cabrera
Caleb Alexander
1:43.18
May 25
Central District 3 D1 Finals
9.
-
Mohamed Issa
Caleb Alexander
Lance Lagunzad
Colter Bass
1:45.3h
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
10.
-
Lance Lagunzed
Matt Chamblin
Mohamed Issa
Anthony Conde-Cabrera
1:47.3h
Apr 2
Darby Tri Meet
4x400 Relay
1.
-
Lance Lagunzad
Brandon Apyayboun-Lambert
Caleb Alexander
Luke Anderson
3:46.31
Apr 27
Elmo Kallner Invitational
2.
-
Mohamed Issa
Lance Lagunzad
Matt Chamblin
Brandon Apyayboun-Lambert
3:48.97
May 18
OCC Central Championships - Finals
3.
-
Relay Team
3:49.9h
May 4
Anthony Wilson Invitational
4.
-
Brandon Apyayboun-Lambert
Lance Lagunzad
Luke Anderson
Matt Chamblin
3:50.1h
May 11
Viking Invite - Ashville Teays Valley
5.
-
Matt Chamblin
Brandon Apyayboun-Lambert
Mohamed Issa
Luke Anderson
3:56.9h
Apr 19
Best of the Southwest
6.
-
Lance Lagunzad
Caleb Alexander
Hunter Taylor
Chance Ratliff
4:01.5h
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
7.
-
Brandon Apyayboun-Lambert
Matt Chamblin
Luke Anderson
Brandon Marcum
4:03.6h
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
8.
-
Lance Lagunzad
Tyler Tope
Luke Anderson
Mohamed Issa
4:05.4h
Apr 9
Tri-Meet
9.
-
Caleb Alexander
Hunter Taylor
Isse Roble
Brandon Marcum
4:05.9h
Apr 9
Tri-Meet
10.
-
Mohamed Issa
Isse Roble
Hunter Taylor
Matt Chamblin
4:08.44
May 23
Central District 3 D1 Prelims
11.
-
Isse Roble
Anthony Conde-Cabrera
Quincy Frost
Mohamed Abdi
4:10.9h
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
12.
-
Isse Roble
Hunter Taylor
Tyler Tope
Caleb Alexander
4:22.6h
Apr 2
Darby Tri Meet
13.
-
Tyler Tope
Mohamed Issa
Jeremy Richards
Brandon Marcum
4:25.0h
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
14.
-
Zane Aleman
Cody Calafatis
Brandon Marcum
Mohamed Issa
4:42.2h
Apr 2
Darby Tri Meet
4x800 Relay
1.
-
Isse Roble
Matt Chamblin
Luke Anderson
Lance Lagunzad
8:52.1h
May 16
OCC Central Championships-Prelims
2.
-
Relay Team
8:54.4h
May 4
Anthony Wilson Invitational
3.
-
Isse Roble
Matt Chamblin
Lance Lagunzad
Luke Anderson
8:58.2h
May 11
Viking Invite - Ashville Teays Valley
4.
-
Isse Roble
Hunter Taylor
Luke Anderson
Lance Lagunzad
9:12.0h
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
5.
-
Isse Roble
Hunter Taylor
Brandon Apyayboun-Lambert
Zane Aleman
9:13.5h
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
6.
-
Lance Lagunzad
Matt Chamblin
Luke Anderson
Cody Calafatis
9:14.1h
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
7.
-
Cody Calafatis
Matt Chamblin
Andrew Lagunzad
Isse Roble
9:16.30
May 25
Central District 3 D1 Finals
-
Isse Roble
Cody Calafatis
Matt Chamblin
Lance Lagunzad
9:16.30
May 23
Central District 3 D1 Prelims
9.
-
Luke Anderson
Isse Roble
Hunter Taylor
Matt Chamblin
9:16.5h
Apr 9
Tri-Meet
10.
-
Isse Roble
Lance Lagunzad
Cody Calafatis
Matt Chamblin
9:27.0h
Apr 2
Darby Tri Meet
11.
-
Luke Anderson
Cody Calafatis
Hunter Taylor
Chance Ratliff
9:33.92
Apr 27
Elmo Kallner Invitational
12.
-
Matt Chamblin
Chance Ratliff
Cody Calafatis
Zane Aleman
9:56.0h
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
13.
-
Tyler Tope
Cody Calafatis
Luke Anderson
Chance Ratliff
10:18.0h
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
14.
-
Brandon Apyayboun-Lambert
Cody Calafatis
Chance Ratliff
Aaron Berhe
10:50.3h
Apr 9
Tri-Meet
4x1600 Relay
1.
-
Isse Roble
Luke Anderson
Matt Chamblin
Hunter Taylor
20:30.0h
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
SMR 2000m - [600-200-400-800]
1.
-
Isse Roble
Colter Bass
Lance Lagunzad
Matt Chamblin
8:43.5h
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Hunter Taylor
Mohamed Issa
Luke Anderson
Cody Calafatis
12:39.1h
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
Shot Put - 12lb
1.
9
Ryan Peoples
44' 7.25
May 16
OCC Central Championships-Prelims
2.
11
Deionte Lewis
43' 11.25
May 16
OCC Central Championships-Prelims
3.
11
Dustin Vanscoy
42' 9
PR
May 16
OCC Central Championships-Prelims
4.
11
Toryko Grace
37' 8.5
Apr 9
Tri-Meet
5.
12
Curtis Yohman
33' 1
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
6.
11
Eriq Hopkins
24' 10.75
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
Discus - 1.6kg
1.
11
Toryko Grace
137' 5
May 18
OCC Central Championships - Finals
2.
11
Dustin Vanscoy
118' 4
PR
May 18
OCC Central Championships - Finals
3.
9
Ryan Peoples
109' 9
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
4.
11
Deionte Lewis
107' 4.5
Apr 9
Tri-Meet
5.
12
Curtis Yohman
106' 11
PR
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
6.
11
Eriq Hopkins
67' 9
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
High Jump
1.
11
Deionte Lewis
5' 2
PR
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
Pole Vault
1.
12
Zane Aleman
9' 0
PR
May 18
OCC Central Championships - Finals
2.
11
Matt Chamblin
8' 6
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
3.
11
Hunter Taylor
7' 0
Apr 19
Best of the Southwest
Long Jump
1.
9
Colter Bass
20' 2.75
PR
Apr 27
Elmo Kallner Invitational
2.
12
Anthony Conde-Cabrera
16' 7.5
PR
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
3.
12
Lance Lagunzad
16' 5
PR
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
4.
12
Tyler Tope
15' 9
PR
Mar 30
Icebreaker Invitational
5.
9
Aaron Berhe
11' 0
PR
Apr 23
Tri-Meet CCHS/Westland/GCC
Womens
100 Meters
1.
12
Brenda Pereyra Perez
12.50
PR
Apr 27
Elmo Kallner Invitational
2.
9
Danere'a White
13.14c
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
3.
9
Taylor Manivanh
13.74c
Apr 2
Darby Tri Meet
4.
9
Breana Smith
13.83
May 23
Central District 3 D1 Prelims
5.
9
Delia Neel
14.24c
PR
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
6.
9
Skylar Bradley
14.44c
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
7.
9
Sydney Peters
14.51
PR
Mar 30
Icebreaker Invitational
8.
11
Haleigh Cook
14.84c
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
9.
9
Shamyla Ross
15.74c
PR
Apr 9
Tri-Meet
10.
9
Je'Nell Washington
17.04c
PR
Apr 9
Tri-Meet
100 Meters - Relay Split
1.
9
Danere'a White
13.8h
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
2.
9
Breana Smith
15.6h
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
200 Meters
1.
12
Brenda Pereyra Perez
26.94c
May 4
Anthony Wilson Invitational
2.
9
Danere'a White
27.42
Apr 27
Elmo Kallner Invitational
3.
9
Taylor Manivanh
27.54c
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
4.
9
Breana Smith
28.54c
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
5.
11
Daisha Mann
29.54c
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
6.
9
Sydney Peters
29.74c
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
7.
9
Skylar Bradley
30.14c
PR
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
8.
9
Delia Neel
30.44c
PR
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
9.
9
Kailee Peters
30.54c
PR
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
10.
11
Haleigh Cook
30.84c
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
11.
9
Shamyla Ross
32.54c
PR
Apr 9
Tri-Meet
200 Meters - Relay Split
1.
9
Taylor Manivanh
26.5h
PR
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
2.
9
Sydney Peters
27.3h
PR
May 4
Anthony Wilson Invitational
3.
9
Danere'a White
28.4h
PR
May 4
Anthony Wilson Invitational
4.
9
Breana Smith
29.4h
May 4
Anthony Wilson Invitational
5.
11
Daisha Mann
30.5h
May 4
Anthony Wilson Invitational
400 Meters
1.
12
Brenda Pereyra Perez
59.91
Apr 27
Elmo Kallner Invitational
2.
9
Taylor Manivanh
1:01.42
May 18
OCC Central Championships - Finals
3.
9
Kailee Peters
1:06.34c
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
4.
9
Danere'a White
1:07.04c
Apr 23
Tri-Meet CCHS/Westland/GCC
12
Molly Lalonde
1:07.04c
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
6.
11
Daisha Mann
1:09.54c
PR
Apr 23
Tri-Meet CCHS/Westland/GCC
7.
9
Sydney Peters
1:11.34c
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
8.
10
Jessica Stanley
1:11.74c
Apr 23
Tri-Meet CCHS/Westland/GCC
9.
9
Breana Smith
1:17.34c
PR
Apr 23
Tri-Meet CCHS/Westland/GCC
400 Meters - Relay Split
1.
9
Taylor Manivanh
1:04.8h
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
2.
9
Kailee Peters
1:05.2h
PR
Apr 27
Elmo Kallner Invitational
3.
11
Daisha Mann
1:05.9h
PR
Apr 27
Elmo Kallner Invitational
4.
12
Brenda Pereyra Perez
1:06.5h
PR
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
5.
9
Danere'a White
1:07.1h
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
6.
12
Molly Lalonde
1:08.9h
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
7.
9
Breana Smith
1:09.5h
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
8.
9
Sydney Peters
1:10.6h
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
9.
10
Jessica Stanley
1:10.8h
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
10.
9
Shamyla Ross
1:15.0h
PR
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
11.
9
Taylor Bernhard
1:19.0h
PR
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
800 Meters
1.
12
Molly Lalonde
2:28.00
PR
May 16
OCC Central Championships-Prelims
2.
9
Kailee Peters
2:38.00
PR
May 16
OCC Central Championships-Prelims
3.
10
Jessica Stanley
2:42.8h
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
4.
10
Kristina Myers
2:45.3h
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
5.
9
Sydney Peters
2:49.0h
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
6.
9
Taylor Bernhard
3:01.0h
Apr 9
Tri-Meet
7.
12
Sami Peterson
3:10.0h
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
8.
9
Alyssa Taylor
3:14.3h
PR
Apr 9
Tri-Meet
9.
10
Hannah Willis
3:21.0h
Apr 2
Darby Tri Meet
800 Meters - Relay Split
1.
12
Molly Lalonde
2:29.0h
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
2.
10
Jessica Stanley
2:40.0h
May 4
Anthony Wilson Invitational
9
Kailee Peters
2:40.0h
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
4.
9
Sydney Peters
2:49.0h
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
5.
10
Kristina Myers
2:54.0h
May 4
Anthony Wilson Invitational
1600 Meters
1.
12
Molly Lalonde
5:17.16
PR
May 25
Central District 3 D1 Finals
2.
10
Kristina Myers
5:48.03
May 18
OCC Central Championships - Finals
3.
10
Hannah Willis
7:23.0h
Apr 2
Darby Tri Meet
1600 Meters - Relay Split
1.
12
Molly Lalonde
5:32.0h
PR
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
3200 Meters
1.
12
Molly Lalonde
11:36.41
PR
May 25
Central District 3 D1 Finals
2.
10
Kristina Myers
12:48.00
Apr 27
Elmo Kallner Invitational
3.
10
Jessica Stanley
15:06.0h
Apr 2
Darby Tri Meet
4.
9
Taylor Bernhard
16:24.2h
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
100m Hurdles - 33"
1.
10
Noelle Brown
20.13
PR
May 16
OCC Central Championships-Prelims
2.
11
Brittany Craig
21.34c
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
3.
9
Laura Rodriguez
21.54c
PR
Apr 9
Tri-Meet
4.
9
Alyssa Taylor
22.54c
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
11
Daisha Mann
22.54c
PR
Apr 19
Best of the Southwest
6.
9
Natasha Holland
23.04c
PR
Apr 2
Darby Tri Meet
300m Hurdles - 30"
1.
11
Brittany Craig
59.90
May 23
Central District 3 D1 Prelims
2.
9
Alyssa Taylor
1:02.04c
May 4
Anthony Wilson Invitational
3.
10
Noelle Brown
1:03.74c
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
4.
9
Natasha Holland
1:06.53
PR
Mar 30
Icebreaker Invitational
4x100 Relay
1.
9
Kailee Peters
Danere'a White
Breana Smith
Sydney Peters
53.35
May 18
OCC Central Championships - Finals
2.
-
Breana Smith
Skylar Bradley
Haleigh Cook
Taylor Manivanh
54.04c
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
3.
9
Danere'a White
Breana Smith
Kailee Peters
Sydney Peters
54.23
May 25
Central District 3 D1 Finals
4.
9
Danere'a White
Kailee Peters
Sydney Peters
Breana Smith
54.51
May 23
Central District 3 D1 Prelims
5.
-
Relay Team
55.14c
May 4
Anthony Wilson Invitational
6.
9
Shamyla Ross
Sydney Peters
Danere'A White
Delia Neel
55.44c
Apr 9
Tri-Meet
7.
9
Breana Smith
Kailee Peters
Delia Neel
Danere'a White
55.81
Apr 27
Elmo Kallner Invitational
8.
9
Danere'A White
Sydney Peters
Skylar Bradley
Breana Smith
55.84c
Apr 19
Best of the Southwest
9.
9
Delia Neel
Danere'A White
Skylar Bradley
Breana Smith
56.44c
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
9
Danere'A White
Breana Smith
Sydney Peters
Skylar Bradley
56.44c
Apr 2
Darby Tri Meet
11.
9
Skylar Bradley
Kailee Peters
Taylor Manivanh
Breana Smith
56.84c
Apr 9
Tri-Meet
-
Daisha Mann
Breana Smith
Delia Neel
Sydney Peters
56.84c
May 11
Viking Invite - Ashville Teays Valley
4x200 Relay -
1.
-
Daisha Mann
Danere'a White
Breana Smith
Sydney Peters
1:53.0h
May 18
OCC Central Championships - Finals
2.
-
Relay Team
1:53.8h
Apr 23
Tri-Meet CCHS/Westland/GCC
3.
-
Breana Smith
Daisha Mann
Sydney Peters
Danere'a White
1:55.01
May 25
Central District 3 D1 Finals
4.
-
Kailee Peters
Sydney Peters
Daisha Mann
Danere'a White
1:56.1h
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
5.
9
Breana Smith
Kailee Peters
Skylar Bradley
Danere'A White
1:58.0h
Apr 19
Best of the Southwest
6.
-
Breana Smith
Daisha Mann
Delia Neel
Danere'a White
1:59.8h
May 11
Viking Invite - Ashville Teays Valley
7.
9
Delia Neel
Sydney Peters
Kailee Peters
Danere'A White
2:00.0h
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
8.
9
Kailee Peters
Delia Neel
Breana Smith
Danere'A White
2:03.0h
Apr 9
Tri-Meet
9.
9
Sydney Peters
Kailee Peters
Natasha Holland
Taylor Manivanh
2:06.9h
Apr 2
Darby Tri Meet
4x400 Relay
1.
-
Daisha Mann
Taylor Manivanh
Kailee Peters
Danere'a White
4:23.65
May 18
OCC Central Championships - Finals
2.
-
Relay Team
4:27.2h
May 4
Anthony Wilson Invitational
3.
-
Taylor Manivanh
Kailee Peters
Molly Lalonde
Breana Smith
4:30.7h
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
4.
-
Danere'a White
Jessica Stanley
Daisha Mann
Kailee Peters
4:31.06
Apr 27
Elmo Kallner Invitational
5.
-
Daisha Mann
Taylor Manivanh
Danere'a White
Kailee Peters
4:32.62
May 25
Central District 3 D1 Finals
6.
-
Danere'a White
Sydney Peters
Jessica Stanley
Daisha Mann
4:39.5h
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
7.
-
Molly Lalonde
Danere'A White
Jessica Stanley
Sydney Peters
4:39.8h
Apr 9
Tri-Meet
8.
-
Sydney Peters
Daisha Mann
Kailee Peters
Taylor Manivanh
4:41.5h
Apr 19
Best of the Southwest
9.
-
Sydney Peters
Kailee Peters
Daisha Mann
Taylor Bernhard
4:52.7h
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
10.
-
Kailee Peters
Molly Lalonde
Taylor Manivanh
Jessica Stanley
4:56.0h
Apr 2
Darby Tri Meet
4x800 Relay
1.
-
Molly Lalonde
Kailee Peters
Sydney Peters
Jessica Stanley
10:38.5h
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
2.
-
Kailee Peters
Jessica Stanley
Sydney Peters
Molly Lalonde
10:45.0h
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
3.
-
Relay Team
10:48.1h
May 4
Anthony Wilson Invitational
4.
-
Sydney Peters
Jessica Stanley
Kristina Myers
Kailee Peters
10:54.62
May 23
Central District 3 D1 Prelims
5.
-
Kristina Myers
Jessica Stanley
Molly Lalonde
Kailee Peters
10:58.7h
May 11
Viking Invite - Ashville Teays Valley
6.
-
Sydney Peters
Kailee Peters
Alyssa Taylor
Jessica Stanley
11:31.02
Apr 27
Elmo Kallner Invitational
7.
-
Kristina Myers
Sydney Peters
Jessica Stanley
Molly Lalonde
11:31.2h
Apr 19
Best of the Southwest
8.
-
Molly Lalonde
Jessica Stanley
Kristina Myers
Taylor Bernhard
11:47.0h
Apr 2
Darby Tri Meet
9.
-
Molly Lalonde
Kristina Myers
Jessica Stanley
Alyissa Taylor
11:58.8h
Apr 9
Tri-Meet
10.
-
Jessica Stanley
Alyissa Taylor
Sami Peterson
Taylor Bernhard
12:37.0h
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Danere'A White
Breana Smith
Taylor Manivanh
Brenda Pereyra
2:02.3h
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
SMR 2000m - [600-200-400-800]
1.
-
Molly Lalonde
Taylor Manivanh
Daisha Mann
Kristina Myers
10:56.0h
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Kristina Myers
Shamyla Ross
Jessica Stanley
Molly Lalonde
14:11.0h
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
Shot Put - 4kg
1.
10
Maggie Swallows
33' 2.25
May 22
Central District 3 D1 Field
2.
10
Noelle Brown
25' 10.25
PR
May 4
Anthony Wilson Invitational
Discus - 1kg
1.
10
Maggie Swallows
90' 4.5
Apr 19
Best of the Southwest
2.
12
Sami Peterson
67' 0
PR
Apr 19
Best of the Southwest
High Jump
1.
11
Daisha Mann
4' 10
PR
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
2.
9
Taylor Manivanh
4' 8
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
Pole Vault
1.
12
Sami Peterson
8' 6.5
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
2.
11
Maddison Howard
8' 0
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
3.
10
Noelle Brown
7' 6
Apr 19
Best of the Southwest
4.
11
Brittany Craig
6' 6
Apr 9
Tri-Meet
5.
9
Je'Nell Washington
6' 0
PR
Apr 9
Tri-Meet
6.
9
Taylor Bernhard
5' 0
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
Long Jump
1.
12
Brenda Pereyra Perez
17' 2.5
PR
May 22
Central District 3 D1 Field
2.
9
Skylar Bradley
13' 8
PR
May 7
Central Crossing Dual - GC Christian
3.
11
Brittany Craig
12' 5.5
PR
Apr 30
CCHS TRI - TWHS/South
4.
9
Shamyla Ross
9' 7
PR
Apr 13
Red Edwards Golden Eagle Relays
*Recent improvement