Season:
2013 Outdoor
Outdoor
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
1979
1974
Indoor
2024
2017
2016
2015
2013
2012
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Isaiah Brandt-Sims
10.48
Apr 13
Pasco Invitational
2.
11
Spencer Smith
11.47
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
3.
10
Chris Rodriguez
11.48
(1.2)
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
4.
9
T.J. Harris
11.54
PR
Mar 14
Eastmont/Wenatchee/Cashmere
11
Ryan Wheeler
11.54
Apr 27
Keith Jewett Invitational
6.
9
Christian Brandt-Sims
11.80
Apr 20
Oregon Relays Day 2
7.
9
Tanner Mooney
11.93
Apr 27
Keith Jewett Invitational
8.
10
Marcus Stoll
12.10
PR
Mar 28
West Valley JV Invitational
9.
10
Ramiro Toledo
12.31
PR
May 9
CBBN Inter City Championship
10.
9
Ezequiel DeJesus
12.43
PR
Mar 14
Eastmont/Wenatchee/Cashmere
11.
9
Austin Henley
12.60
PR
Apr 30
Cadet JV Invitational
12.
9
Jordan Hunsacker
12.69
PR
Apr 16
Eastmont JV Invitational
13.
9
Joseph Adamek
12.70
PR
Apr 16
Eastmont JV Invitational
14.
10
Mark Fisher
12.89
PR
Apr 30
Cadet JV Invitational
15.
10
Andrew Seims
13.22
Apr 16
Eastmont JV Invitational
16.
9
Tanner Seims
13.30
PR
Apr 30
Cadet JV Invitational
17.
9
Cameron Headlee
13.69
Apr 16
Eastmont JV Invitational
18.
10
Ian Valente
14.29
PR
Apr 16
Eastmont JV Invitational
19.
9
Sean Tamngin
14.54
PR
Apr 30
Cadet JV Invitational
200 Meters
1.
11
Isaiah Brandt-Sims
21.33
(2.1)
Apr 20
Oregon Relays Day 2
2.
10
Chris Rodriguez
23.28
(2.1)
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
3.
10
Reid Lovercamp
23.46
May 9
CBBN Inter City Championship
4.
11
Ryan Wheeler
23.50
(2.5)
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
5.
12
Jack Dunley
23.66
PR
May 9
CBBN Inter City Championship
6.
9
Christian Brandt-Sims
23.73
Apr 24
BIG 9 League Meet @ Davis
7.
9
T.J. Harris
23.90
Apr 20
Viking Classic
8.
10
Marcus Stoll
24.68
PR
Apr 18
BIG 9 League Meet @ Wenatchee
9.
9
Coyle Malikowski
24.69
PR
Apr 18
BIG 9 League Meet @ Wenatchee
10.
9
Ezequiel DeJesus
25.57
PR
May 3
RHS Twlight
9
Tanner Mooney
25.57
May 1
BIG 9 League Meet @ Eastmont
12.
10
Wyatt Long
25.66
PR
May 9
CBBN Inter City Championship
13.
9
Joseph Adamek
26.07
PR
Mar 14
Eastmont/Wenatchee/Cashmere
14.
10
Mark Fisher
26.53
PR
Apr 30
Cadet JV Invitational
400 Meters
1.
11
Isaiah Brandt-Sims
49.36
Apr 24
BIG 9 League Meet @ Davis
2.
12
Jack Dunley
50.91
PR
Apr 24
BIG 9 League Meet @ Davis
10
Reid Lovercamp
50.91
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
4.
9
Christian Brandt-Sims
52.23
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
5.
10
Chris Rodriguez
55.48
Apr 18
BIG 9 League Meet @ Wenatchee
6.
11
Ryan Wheeler
57.19
Apr 20
Viking Classic
7.
9
Miguel Viramontes
58.28
PR
Apr 30
Cadet JV Invitational
8.
9
Joseph Adamek
59.80
PR
Mar 14
Eastmont/Wenatchee/Cashmere
9.
9
Jordan Hunsacker
1:00.13
Mar 14
Eastmont/Wenatchee/Cashmere
10.
9
Adam Zukowski
1:00.37
PR
Mar 14
Eastmont/Wenatchee/Cashmere
11.
9
Tanner Mooney
1:04.69
Apr 27
Keith Jewett Invitational
800 Meters
1.
12
Jack Dunley
1:57.77
PR
Apr 27
Shoreline Invitational (Boys Invite)
2.
10
Reid Lovercamp
1:59.22
PR
Apr 27
Shoreline Invitational (Boys Invite)
3.
10
Cole Christman
2:02.11
May 9
CBBN Inter City Championship
4.
10
Lucas Hakensen
2:14.02
PR
May 9
CBBN Inter City Championship
5.
9
Miguel Viramontes
2:20.91
PR
Apr 16
Eastmont JV Invitational
6.
9
Jack Gavin
2:30.14
May 3
RHS Twlight
7.
10
Drake Lewis
2:30.83
Apr 30
Cadet JV Invitational
8.
10
Eli Kahn
2:33.85
Apr 30
Cadet JV Invitational
9.
9
Silas Abbott
2:38.11
Apr 16
Eastmont JV Invitational
10.
9
Ian McCrum
2:43.69
Apr 16
Eastmont JV Invitational
1600 Meters
1.
10
Cole Christman
4:23.38
May 25
2A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
2.
11
Sam Martin
4:33.18
Apr 27
Shoreline Invitational (Boys Invite)
3.
12
Jack Dunley
4:40.04
PR
May 9
CBBN Inter City Championship
4.
10
Reid Lovercamp
4:40.32
PR
May 9
CBBN Inter City Championship
5.
11
Tristan Cunderla
4:46.94
Mar 16
Papa Wells Invitational
6.
9
Miguel Viramontes
4:48.79
PR
May 3
RHS Twlight
7.
10
Lucas Hakensen
5:06.10
PR
May 3
RHS Twlight
8.
10
Drake Lewis
5:14.57
May 3
RHS Twlight
9.
10
Eli Kahn
5:25.45
Apr 18
BIG 9 League Meet @ Wenatchee
10.
9
Jack Gavin
5:31.91
May 3
RHS Twlight
11.
9
Silas Abbott
5:51.45
Apr 23
Ephrata JV Invite
12.
9
Ian McCrum
5:52.55
May 3
RHS Twlight
3200 Meters
1.
10
Cole Christman
9:36.11
PR
Apr 27
Shoreline Invitational (Boys Invite)
2.
11
Sam Martin
10:06.42
Mar 23
Ray Cockrum Relays
3.
10
Wyatt Long
10:26.34
PR
Apr 24
BIG 9 League Meet @ Davis
4.
12
Brendan Morrison
10:59.92
May 3
RHS Twlight
5.
10
Drake Lewis
11:53.24
Mar 23
Ray Cockrum Relays
6.
10
Eli Kahn
12:07.18
Apr 16
Eastmont JV Invitational
7.
9
Jack Gavin
12:39.05
PR
Mar 28
West Valley JV Invitational
8.
9
Ian McCrum
13:34.52
PR
Mar 14
Eastmont/Wenatchee/Cashmere
110m Hurdles - 39"
1.
9
Christian Brandt-Sims
15.52
Apr 13
Pasco Invitational
2.
10
Wyatt Long
15.53
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
3.
12
Alex Hopkins
16.21
Apr 27
Keith Jewett Invitational
4.
9
Coyle Malikowski
17.24
PR
May 9
CBBN Inter City Championship
5.
11
Jacob Ashbrooks
21.47
PR
May 3
RHS Twlight
300m Hurdles - 36"
1.
9
Christian Brandt-Sims
39.59
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
2.
12
Alex Hopkins
43.09
Mar 29
Eastmont Invitational
3.
9
Coyle Malikowski
43.40
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
4.
10
Wyatt Long
46.04
PR
Apr 18
BIG 9 League Meet @ Wenatchee
5.
11
Jacob Ashbrooks
50.36
PR
Apr 30
Cadet JV Invitational
6.
9
Jaxton Wilson
53.65
PR
Apr 23
Ephrata JV Invite
4x100 Relay
1.
-
Chris Rodriguez
T.J. Harris
Spencer Smith
Isaiah Brandt-Sims
42.43
May 25
2A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
2.
-
Isaiah Brandt-Sims
Blake Aguilar
Spencer Smith
T.J. Harris
43.10
Apr 13
Pasco Invitational
-
Blake Aguilar
T.J. Harris
Isaiah Brandt-Sims
Spencer Smith
43.10
Apr 27
Shoreline Invitational (Boys Invite)
4.
-
Isaiah Brandt-Sims
Spencer Smith
Blake Aguilar
T.J. Harris
43.28
Mar 23
Ray Cockrum Relays
5.
-
T.J. Harris
Isaiah Brandt-Sims
Spencer Smith
Blake Aguilar
43.37
Mar 16
Papa Wells Invitational
6.
-
Ryan Wheeler
Isaiah Brandt-Sims
Blake Aguilar
T.J. Harris
43.42
Mar 29
Eastmont Invitational
7.
-
Ryan Wheeler
Spencer Smith
Blake Aguilar
T.J. Harris
44.44
Apr 20
Viking Classic
8.
-
Ezequiel DeJesus
Marcus Stoll
Ramiro Toledo
Tanner Mooney
46.73
May 3
RHS Twlight
9.
-
Ramiro Toledo
Tanner Mooney
Marcus Stoll
Ezequiel DeJesus
47.47
Apr 16
Eastmont JV Invitational
10.
-
Joseph Adamek
Marcus Stoll
Tanner Mooney
Ramiro Toledo
48.26
Apr 23
Ephrata JV Invite
11.
-
Ryan Wheeler
Ezequiel DeJesus
Tanner Mooney
Marcus Stoll
49.33
Apr 27
Keith Jewett Invitational
12.
9
Ezequiel DeJesus
Jordan Hunsacker
Austin Kelmis-Henley
Joseph Adamek
49.51
Apr 30
Cadet JV Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Ramiro Toledo
Ezequiel DeJesus
Tanner Mooney
Dalton Sugg
1:40.97
Mar 23
Ray Cockrum Relays
4x300 Relay
1.
-
Ryan Wheeler
Joseph Adamek
Jordan Hunsacker
Coyle Malikowski
2:42.26
Mar 23
Ray Cockrum Relays
4x400 Relay
1.
-
Cole Christman
Alex Hopkins
Isaiah Brandt-Sims
Jack Dunley
3:20.69
May 25
2A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
2.
-
Chistian Brandt-Sims
Isaiah Brandt-Sims
Jack Dunley
Reid Lovercamp
3:21.54
Apr 27
Shoreline Invitational (Boys Invite)
3.
-
Relay Team
3:21.86
Mar 29
Eastmont Invitational
4.
-
Isaiah Brandt-Sims
Jack Dunley
Reid Lovercamp
Chistian Brandt-Sims
3:24.59
Apr 13
Pasco Invitational
5.
-
Chistian Brandt-Sims
Reid Lovercamp
Jack Dunley
Isaiah Brandt-Sims
3:25.72
Apr 20
Oregon Relays Day 2
6.
-
Jack Dunley
Alex Hopkins
Isaiah Brandt-Sims
Reid Lovercamp
3:26.28
Mar 23
Ray Cockrum Relays
7.
-
Jack Dunley
Isaiah Brandt-Sims
Christian Brandt-Sims
Reid Lovercamp
3:33.69
May 1
BIG 9 League Meet @ Eastmont
8.
-
Conner Faulkner
Zack Paro
Dominique Grubb
Evan Britt
3:38.17
Apr 24
BIG 9 League Meet @ Davis
9.
-
Wyatt Long
Marcus Stoll
Alex Hopkins
Coyle Malikowski
3:39.13
May 1
BIG 9 League Meet @ Eastmont
10.
-
Alex Hopkins
Ryan Wheeler
Coyle Malikowski
Jack Dunley
3:44.46
Apr 24
BIG 9 League Meet @ Davis
11.
9
Joseph Adamek
Jordan Hunsacker
Miguel Viramontes
Adam Zukowski
3:46.75
May 3
RHS Twlight
12.
-
Dominique Grubb
Ryan Wheeler
Conner Faulkner
Chris Rodriguez
3:51.15
May 1
BIG 9 League Meet @ Eastmont
13.
9
Joseph Adamek
Miguel Viramontes
Adam Zukowski
Jordan Hunsacker
3:52.31
Apr 30
Cadet JV Invitational
14.
-
Miguel Viramontes
Coyle Malikowski
Jordan Hunsacker
Ryan Wheeler
3:53.80
Apr 27
Keith Jewett Invitational
15.
-
Miguel Viramontes
Tanner Mooney
Marcus Stoll
Drake Lewis
4:18.76
Apr 23
Ephrata JV Invite
4x800 Relay
1.
-
Brendan Morrison
Lucas Hakensen
Eli Kahn
Miguel Viramontes
9:20.56
Mar 23
Ray Cockrum Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Chistian Brandt-Sims
Chris Rodriguez
Marcus Stoll
Ryan Wheeler
1:39.18
Mar 23
Ray Cockrum Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Sam Martin
Reid Lovercamp
Jack Dunley
Cole Christman
10:54.23
Mar 23
Ray Cockrum Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 30"
1.
-
Alex Hopkins
Wyatt Long
Chistian Brandt-Sims
Coyle Malikowski
1:07.95
Mar 23
Ray Cockrum Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Cody O'Connell
62' 1
PR
Apr 27
Shoreline Invitational (Boys Invite)
2.
12
Pablo Chavolla
45' 9.5
PR
May 9
CBBN Inter City Championship
3.
11
Samuel Barnwell
43' 4
Apr 24
BIG 9 League Meet @ Davis
4.
12
Tanner Long
38' 11
PR
Apr 24
BIG 9 League Meet @ Davis
5.
9
Charles Marshall
34' 5
May 3
RHS Twlight
6.
9
Curtis Currie
30' 9.5
PR
May 3
RHS Twlight
7.
12
Christopher Deliyiannis
30' 0
PR
Mar 28
West Valley JV Invitational
8.
9
Nathan Radcliffe
29' 2.25
PR
Apr 23
Ephrata JV Invite
9.
9
John Kottkamp
28' 9.5
Apr 23
Ephrata JV Invite
10.
9
Jose Garcia
22' 9
PR
Apr 30
Cadet JV Invitational
11.
9
Joel Garcia
21' 10
Apr 16
Eastmont JV Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Pablo Chavolla
145' 6
PR
May 1
BIG 9 League Meet @ Eastmont
2.
11
Samuel Barnwell
133' 3
May 9
CBBN Inter City Championship
3.
11
Dillon Sugg
124' 6
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
4.
12
Tanner Long
111' 2
Apr 18
BIG 9 League Meet @ Wenatchee
5.
9
Curtis Currie
92' 9
PR
Apr 27
Keith Jewett Invitational
6.
9
Charles Marshall
84' 11
Apr 23
Ephrata JV Invite
7.
9
Nathan Radcliffe
72' 2
PR
Apr 23
Ephrata JV Invite
8.
9
John Kottkamp
68' 9
Apr 23
Ephrata JV Invite
9.
9
Jose Garcia
59' 9
PR
May 3
RHS Twlight
10.
12
Christopher Deliyiannis
56' 6
PR
Mar 14
Eastmont/Wenatchee/Cashmere
11.
9
Joel Garcia
47' 0
Apr 16
Eastmont JV Invitational
Javelin - 800g
1.
11
Dillon Sugg
143' 1
Apr 24
BIG 9 League Meet @ Davis
2.
10
Jacob Heit
137' 4
PR
May 9
CBBN Inter City Championship
3.
10
Ramiro Toledo
135' 5
Apr 23
Ephrata JV Invite
4.
9
Joseph Adamek
132' 9
May 3
RHS Twlight
5.
9
Adam Zukowski
123' 6
May 9
CBBN Inter City Championship
6.
10
Ian Valente
99' 2
PR
Apr 23
Ephrata JV Invite
7.
9
Sean Tamngin
96' 5
PR
Apr 16
Eastmont JV Invitational
High Jump
1.
11
Spencer Smith
6' 0
PR
Apr 18
BIG 9 League Meet @ Wenatchee
9
T.J. Harris
6' 0
PR
Apr 24
BIG 9 League Meet @ Davis
3.
9
Joseph Adamek
5' 8
PR
May 9
CBBN Inter City Championship
4.
10
Marcus Stoll
5' 6
PR
Apr 16
Eastmont JV Invitational
9
Jordan Hunsacker
5' 6
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
6.
9
Tanner Mooney
5' 4
PR
Mar 14
Eastmont/Wenatchee/Cashmere
7.
9
Coyle Malikowski
5' 0
PR
Mar 14
Eastmont/Wenatchee/Cashmere
8.
9
Cameron Headlee
4' 10
PR
May 3
RHS Twlight
9.
9
Austin Henley
4' 6
PR
Mar 28
West Valley JV Invitational
Pole Vault
1.
12
Evan Britt
14' 6
PR
May 9
CBBN Inter City Championship
2.
12
Conner Faulkner
14' 0
PR
Apr 18
BIG 9 League Meet @ Wenatchee
3.
12
Zack Paro
12' 0
PR
Mar 28
West Valley JV Invitational
4.
12
Dominique Grubb
11' 6
PR
Apr 23
Ephrata JV Invite
5.
11
Andrew Lape
11' 0
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
6.
11
Jonas Vester
8' 0
PR
Mar 28
West Valley JV Invitational
Long Jump
1.
9
T.J. Harris
20' 11
Mar 16
Papa Wells Invitational
2.
11
Spencer Smith
20' 4
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
3.
10
Chris Rodriguez
18' 9.5
Apr 24
BIG 9 League Meet @ Davis
4.
10
Ramiro Toledo
18' 4
PR
Apr 23
Ephrata JV Invite
5.
10
Andrew Seims
17' 6
Apr 16
Eastmont JV Invitational
6.
9
Jaxton Wilson
11' 5
PR
Mar 14
Eastmont/Wenatchee/Cashmere
Triple Jump
1.
10
Chris Rodriguez
40' 6
PR
Mar 29
Eastmont Invitational
2.
9
T.J. Harris
40' 0.5
PR
Mar 23
Ray Cockrum Relays
3.
10
Graham Morgan
39' 10
PR
Apr 18
BIG 9 League Meet @ Wenatchee
Womens
100 Meters
1.
12
Christie Adams
12.42
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
2.
11
Taylor Rathbun
13.34
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
3.
9
Isadora Bekker
13.43
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
4.
9
Mallory Miller
13.46
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
5.
10
Alexis Heuchert
13.51
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
6.
11
Jennifer Gould
13.88
Mar 14
Eastmont/Wenatchee/Cashmere
7.
12
Madison Blanksma
14.91
Apr 23
Ephrata JV Invite
8.
10
Kimberly Alejandrez
15.01
PR
Apr 16
Eastmont JV Invitational
9.
11
Natalia Esquivel-Silva
15.33
PR
Apr 23
Ephrata JV Invite
10.
11
Guadalupe Garnica
16.29
PR
Apr 23
Ephrata JV Invite
11.
12
Genesis Alatorre
16.96
PR
Apr 30
Cadet JV Invitational
200 Meters
1.
12
Christie Adams
24.96
(2.2)
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
2.
11
Taylor Rathbun
27.49
(1.7)
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
3.
10
Alexis Heuchert
27.57
(2.2)
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
4.
9
Mallory Miller
27.58
PR
Apr 24
BIG 9 League Meet @ Davis
5.
11
Caroline Dahl
27.76
(2.2)
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
6.
10
Alissa Sealby
28.49
Apr 24
BIG 9 League Meet @ Davis
7.
12
Paighton Miller
28.52
PR
May 9
CBBN Inter City Championship
8.
12
Megan Ahl-Mosher
28.53
PR
Apr 24
BIG 9 League Meet @ Davis
9.
12
Madison Blanksma
30.16
May 3
RHS Twlight
10.
10
Christa Dietrich
30.49
Mar 28
West Valley JV Invitational
11.
10
Kimberly Alejandrez
31.50
PR
Apr 16
Eastmont JV Invitational
12.
11
Natalia Esquivel-Silva
32.41
PR
Apr 23
Ephrata JV Invite
13.
11
Guadalupe Garnica
33.91
PR
Mar 28
West Valley JV Invitational
14.
12
Genesis Alatorre
36.16
PR
May 3
RHS Twlight
400 Meters
1.
12
Christie Adams
59.22
PR
May 25
2A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
2.
10
Lindsey Wapato
1:01.91
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
3.
12
Lynnette Nygard
1:01.99
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
4.
12
Marissa Dotter
1:02.64
PR
Apr 20
Viking Classic
5.
12
Paighton Miller
1:03.41
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
6.
10
Alissa Sealby
1:05.41
Apr 24
BIG 9 League Meet @ Davis
7.
11
Ashley Murie
1:12.91
PR
Apr 27
Keith Jewett Invitational
8.
10
Kimberly Alejandrez
1:15.84
PR
Mar 14
Eastmont/Wenatchee/Cashmere
9.
9
Claire Nordt
1:16.72
PR
Mar 28
West Valley JV Invitational
800 Meters
1.
12
Marissa Dotter
2:19.64
PR
May 9
CBBN Inter City Championship
2.
12
Paighton Miller
2:24.52
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
3.
9
Sophie Marshall
2:35.09
PR
May 9
CBBN Inter City Championship
4.
11
Ashley Murie
2:35.82
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
5.
12
Kasey Fisher
2:38.34
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
6.
11
Meghan Johnson
2:47.48
May 3
RHS Twlight
7.
10
Elena Kahn
2:59.65
May 3
RHS Twlight
8.
9
Claire Nordt
2:59.98
PR
May 3
RHS Twlight
9.
10
Elena Noyola
3:01.23
PR
Apr 23
Ephrata JV Invite
10.
12
Aleah Valdez
3:34.83
Mar 14
Eastmont/Wenatchee/Cashmere
1600 Meters
1.
9
Sophie Marshall
5:38.04
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
2.
11
Ashley Murie
5:40.65
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
3.
12
Kasey Fisher
6:01.56
May 1
BIG 9 League Meet @ Eastmont
4.
11
Meghan Johnson
6:13.56
May 3
RHS Twlight
5.
10
Elena Kahn
6:18.35
Mar 23
Ray Cockrum Relays
6.
9
Evie Hyde
6:21.23
PR
Apr 18
BIG 9 League Meet @ Wenatchee
7.
11
Sophia Nordt
6:35.08
Apr 16
Eastmont JV Invitational
8.
10
Elena Noyola
6:53.83
PR
Apr 23
Ephrata JV Invite
9.
12
Aleah Valdez
6:54.05
PR
Apr 16
Eastmont JV Invitational
10.
9
Claire Nordt
6:57.09
PR
Apr 30
Cadet JV Invitational
3200 Meters
1.
9
Sophie Marshall
12:26.45
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
2.
11
Ashley Murie
12:31.37
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
3.
9
Evie Hyde
14:07.09
PR
Apr 16
Eastmont JV Invitational
4.
11
Sophia Nordt
14:12.74
Apr 30
Cadet JV Invitational
5.
11
Meghan Johnson
14:12.95
PR
Mar 14
Eastmont/Wenatchee/Cashmere
6.
12
Aleah Valdez
14:43.98
PR
Apr 16
Eastmont JV Invitational
7.
9
Claire Nordt
15:58.86
PR
Mar 14
Eastmont/Wenatchee/Cashmere
100m Hurdles - 33"
1.
12
Lynnette Nygard
16.61
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
2.
11
Caroline Dahl
17.04
PR
May 9
CBBN Inter City Championship
3.
9
Makenna Faulkner
17.26
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
4.
12
Megan Ahl-Mosher
17.61
PR
May 1
BIG 9 League Meet @ Eastmont
5.
10
Lindsey Wapato
18.41
Mar 29
Eastmont Invitational
6.
10
Kirsten Nygard
18.53
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
300m Hurdles - 30"
1.
12
Lynnette Nygard
47.27
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
2.
10
Lindsey Wapato
48.94
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
3.
12
Megan Ahl-Mosher
53.62
Apr 18
BIG 9 League Meet @ Wenatchee
4.
10
Kirsten Nygard
54.72
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
2k Steeplechase
1.
11
Ashley Murie
9:16.3h
PR
May 9
CBBN Inter City Championship
4x100 Relay
1.
-
Christie Adams
Taylor Rathbun
Alexis Heuchert
Mallory Miller
51.44
May 1
BIG 9 League Meet @ Eastmont
2.
-
Mallory Miller
Alexis Heuchert
Taylor Rathbun
Jennifer Gould
51.71
Apr 18
BIG 9 League Meet @ Wenatchee
3.
-
Alexis Heuchert
Alissa Sealby
Taylor Rathbun
Mallory Miller
51.82
May 9
CBBN Inter City Championship
4.
-
Mallory Miller
Alissa Sealby
Taylor Rathbun
Alexis Heuchert
51.89
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
5.
-
Taylor Rathbun
Megan Ahl-Mosher
Alexis Heuchert
Mallory Miller
52.36
Apr 24
BIG 9 League Meet @ Davis
6.
-
Christie Adams
Mallory Miller
Alexis Heuchert
Alissa Sealby
52.44
Mar 29
Eastmont Invitational
7.
-
Jennifer Gould
Michelle Nguyen
Taylor Rathbun
Isadora Bekker
53.34
Mar 23
Ray Cockrum Relays
8.
-
Relay Team
55.04
Mar 28
West Valley JV Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Christie Adams
Alissa Sealby
Caroline Dahl
Mallory Miller
1:48.85
Apr 24
BIG 9 League Meet @ Davis
2.
-
Mallory Miller
Alissa Sealby
Christie Adams
Caroline Dahl
1:49.94
Apr 18
BIG 9 League Meet @ Wenatchee
3.
-
Caroline Dahl
Mallory Miller
Taylor Rathbun
Alissa Sealby
1:50.20
May 9
CBBN Inter City Championship
4.
-
Lindsey Wapato
Caroline Dahl
Alissa Sealby
Christie Adams
1:52.79
Apr 27
37th Lake Washington Invitational (all girls invitation..
5.
-
Relay Team
1:53.17
Apr 20
Viking Classic
6.
-
Mallory Miller
Taylor Rathbun
Alissa Sealby
Caroline Dahl
1:53.37
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
7.
-
Makenna Faulkner
Megan Ahl-Mosher
Alexis Heuchert
Isadora Bekker
1:53.61
May 1
BIG 9 League Meet @ Eastmont
8.
-
Mallory Miller
Makenna Faulkner
Taylor Rathbun
Madison Blanksma
1:58.95
Apr 27
Keith Jewett Invitational
9.
-
Madison Blanksma
Natalia Esquivel-Silva
Karina Aguilar
Kimberly Alejandrez
2:03.65
Apr 23
Ephrata JV Invite
10.
-
Karina Aguilar
Kimberly Alejandrez
Natalia Esquivel-Silva
Madison Blanksma
2:04.67
Mar 23
Ray Cockrum Relays
4x300 Relay
1.
-
Caroline Dahl
Kristen Nygard
Lynnette Nygard
Megan Ahl-Mosher
3:10.99
Mar 23
Ray Cockrum Relays
4x400 Relay
1.
-
Christie Adams
Marissa Dotter
Lynnette Nygard
Paighton Miller
4:03.57
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
2.
-
Lindsey Wapato
Lynnette Nygard
Christie Adams
Marissa Dotter
4:08.51
May 1
BIG 9 League Meet @ Eastmont
3.
-
Relay Team
4:16.08
Apr 20
Viking Classic
4.
-
Lynnette Nygard
Lindsey Wapato
Marissa Dotter
Paighton Miller
4:17.44
Apr 13
Pasco Invitational
5.
-
Lindsey Wapato
Lynnette Nygard
Paighton Miller
Marissa Dotter
4:17.80
Apr 18
BIG 9 League Meet @ Wenatchee
6.
-
Ashley Murie
Marissa Dotter
Paighton Miller
Sophie Marshall
4:21.96
May 9
CBBN Inter City Championship
7.
-
Alissa Sealby
Lindsey Wapato
Lynnette Nygard
Christie Adams
4:22.59
Mar 29
Eastmont Invitational
8.
-
Paighton Miller
Alissa Sealby
Lindsey Wapato
Marissa Dotter
4:23.61
Apr 27
37th Lake Washington Invitational (all girls invitation..
9.
-
Lindsey Wapato
Marissa Dotter
Paighton Miller
Lynnette Nygard
4:24.45
Apr 24
BIG 9 League Meet @ Davis
10.
-
Alissa Sealby
Lynnette Nygard
Christie Adams
Marissa Dotter
4:25.93
Mar 23
Ray Cockrum Relays
11.
-
Evelyn Hyde
Elena Kahn
Elena Noyola
Claire Nordt
5:15.64
Apr 30
Cadet JV Invitational
12.
-
Sophia Nordt
Elena Kahn
Aleah Valdez
Ashley Murie
5:22.37
Apr 27
Keith Jewett Invitational
4x800 Relay
1.
-
Sophie Marshall
Paighton Miller
Marissa Dotter
Ashley Murie
10:41.02
Mar 23
Ray Cockrum Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Mallory Miller
Christie Adams
Alissa Sealby
Alexis Heuchert
1:58.86
Mar 23
Ray Cockrum Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Ashley Murie
Marissa Dotter
Paighton Miller
Sophie Marshall
14:00.09
Mar 23
Ray Cockrum Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 30"
1.
-
Makenna Faulkner
Caroline Dahl
Lindsey Wapato
Megan Ahl-Mosher
1:12.85
Mar 23
Ray Cockrum Relays
Shot Put - 4kg
1.
9
Rilea Dills
31' 3
Apr 13
Pasco Invitational
2.
9
Jessica Robertson
23' 7
Apr 20
Viking Classic
3.
11
Sadie Elmes
19' 4
PR
Mar 28
West Valley JV Invitational
4.
11
Elizabeth Vargas
17' 2
PR
Apr 16
Eastmont JV Invitational
Discus - 1kg
1.
9
Rilea Dills
98' 10
Apr 24
BIG 9 League Meet @ Davis
2.
9
Jessica Robertson
75' 10
May 1
BIG 9 League Meet @ Eastmont
3.
11
Sadie Elmes
51' 5
PR
Mar 28
West Valley JV Invitational
4.
11
Elizabeth Vargas
48' 2
PR
Apr 23
Ephrata JV Invite
Javelin - 600g
1.
9
Rilea Dills
100' 7
Apr 20
Viking Classic
2.
9
Isadora Bekker
77' 8
PR
Mar 28
West Valley JV Invitational
3.
9
Jessica Robertson
77' 2
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
4.
11
Taylor Rathbun
52' 1
PR
Apr 18
BIG 9 League Meet @ Wenatchee
High Jump
1.
9
Amber Chandler
4' 10
PR
Apr 24
BIG 9 League Meet @ Davis
11
Jennifer Gould
4' 10
Mar 14
Eastmont/Wenatchee/Cashmere
3.
10
Madeline Steitz
4' 8
Mar 23
Ray Cockrum Relays
4.
10
Kirsten Nygard
4' 4
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
Pole Vault
1.
11
Brittany McCrum
9' 6
Apr 30
Cadet JV Invitational
2.
10
Tessa Britt
7' 6
Mar 14
Eastmont/Wenatchee/Cashmere
9
Makenna Faulkner
7' 6
PR
Mar 29
Eastmont Invitational
4.
10
Sydney Wilkerson
7' 0
PR
Apr 16
Eastmont JV Invitational
Long Jump
1.
10
Alissa Sealby
15' 9.75
May 1
BIG 9 League Meet @ Eastmont
2.
10
Lindsey Wapato
15' 5
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
3.
9
Melissa Guzman
14' 8
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
4.
10
Kirsten Nygard
13' 10
PR
Apr 23
Ephrata JV Invite
5.
10
Alexis Heuchert
12' 4
Mar 23
Ray Cockrum Relays
6.
11
Taylor Jarolimek
11' 9
PR
Apr 16
Eastmont JV Invitational
Triple Jump
1.
10
Alissa Sealby
32' 11.25
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
2.
10
Christa Dietrich
32' 4
PR
Mar 28
West Valley JV Invitational
3.
9
Melissa Guzman
30' 9
PR
May 18
BIG 9 District Championship - Day 2
4.
10
Lindsey Wapato
29' 7
PR
Apr 20
Viking Classic
*Recent improvement