Season:
2013 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
1992
1990
1982
1981
1975
1965
1964
1962
1960
1950
1947
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Josh Rodgers
11.74c
PR
May 8
Shasta Cascade League
2.
12
Noah Gonzalez
12.24c
PR
Apr 19
Burney Spring Classic
3.
10
Max Michelon
14.04c
Apr 19
Burney Spring Classic
200 Meters
1.
9
Josh Rodgers
24.48
PR
Apr 26
49th Yreka Lions Invitational
400 Meters
1.
10
Spencer Stenmark
1:04.34c
PR
May 8
Shasta Cascade League
800 Meters
1.
9
Vivek Prasad
2:36.9h
PR
May 8
Shasta Cascade League
2.
10
Spencer Stenmark
2:55.0h
Apr 19
Burney Spring Classic
3.
11
Jonathon Hofer
3:18.0h
PR
May 8
Shasta Cascade League
1600 Meters
1.
9
Vivek Prasad
6:04.20
Apr 26
49th Yreka Lions Invitational
2.
10
Spencer Stenmark
6:24.3h
Apr 19
Burney Spring Classic
300m Hurdles - 36"
1.
9
Josh Rodgers
44.54
PR
May 17
NSCIF Division IV Finals
4x100 Relay
1.
-
Noa Traylor
Josh Rodgers
Max Michelon
Noah Gonzalez
48.00
May 3
Dave Allen Twilight Invitational
2.
-
Noah Gonzalez
Max Michelon
Noa Traylor
Josh Rodgers
48.95
Apr 13
John Frank Invite
3.
-
Relay Team
49.84c
Mar 21
Fair Weather Meet
4.
-
Noa Traylor
Noah Gonzalez
Max Michelon
Josh Rodgers
52.64c
Apr 19
Burney Spring Classic
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:11.3h
May 8
Shasta Cascade League
Shot Put - 10lb
1.
10
Max Michelon
37' 3
PR
May 3
Dave Allen Twilight Invitational
2.
11
Jonathon Hofer
28' 10
Apr 13
John Frank Invite
Shot Put - 12lb
1.
12
Noah Gonzalez
40' 8.5
PR
May 17
NSCIF Division IV Finals
2.
12
Noa Traylor
36' 2
PR
May 3
Dave Allen Twilight Invitational
3.
10
Max Michelon
33' 7
Apr 19
Burney Spring Classic
4.
11
Jonathon Hofer
31' 8.5
PR
May 3
Dave Allen Twilight Invitational
5.
10
John Bell
18' 0
PR
May 8
Shasta Cascade League
Discus - 1.6kg
1.
11
Jonathon Hofer
85' 8
May 3
Dave Allen Twilight Invitational
2.
10
John Bell
36' 6
PR
Apr 19
Burney Spring Classic
Pole Vault
1.
10
Max Michelon
11' 0
May 17
NSCIF Division IV Finals
2.
10
Spencer Stenmark
8' 6
May 8
Shasta Cascade League
Long Jump
1.
12
Noa Traylor
18' 0
PR
May 3
Dave Allen Twilight Invitational
2.
12
Noah Gonzalez
17' 11
PR
May 8
Shasta Cascade League
Triple Jump
1.
12
Noa Traylor
38' 10
PR
May 17
NSCIF Division IV Finals
2.
10
Spencer Stenmark
33' 7.5
Apr 26
49th Yreka Lions Invitational
3.
12
Noah Gonzalez
32' 9
PR
Apr 13
John Frank Invite
Womens
100 Meters
1.
10
Samantha Donaldson
14.30
PR
Apr 26
49th Yreka Lions Invitational
200 Meters
1.
10
Samantha Donaldson
30.44c
May 8
Shasta Cascade League
2.
10
Elizabeth Ebrahimy
30.50
PR
May 3
Dave Allen Twilight Invitational
3.
11
Lauren Gubetta
31.25
PR
Apr 26
49th Yreka Lions Invitational
400 Meters
1.
10
Hannah Hobbs
1:21.74c
PR
May 8
Shasta Cascade League
800 Meters
1.
12
Elizabeth Stensaas
3:07.08
Apr 13
John Frank Invite
2.
10
Johanna Stensaas
3:07.1h
PR
Apr 19
Burney Spring Classic
3.
10
Hannah Hobbs
4:23.5h
PR
Apr 19
Burney Spring Classic
1600 Meters
1.
10
Johanna Stensaas
6:35.60
Apr 26
49th Yreka Lions Invitational
2.
12
Elizabeth Stensaas
6:54.90
Apr 26
49th Yreka Lions Invitational
100m Hurdles - 30"
1.
11
Bettina Darger
18.90
Apr 13
John Frank Invite
2.
9
Starlynn Sharper
20.41
PR
May 3
Dave Allen Twilight Invitational
3.
11
Lauren Gubetta
20.54c
Mar 21
Fair Weather Meet
4.
9
Brandy Fernandez
22.29
Apr 13
John Frank Invite
100m Hurdles - 33"
1.
11
Bettina Darger
18.05
May 3
Dave Allen Twilight Invitational
2.
11
Lauren Gubetta
19.54
PR
May 3
Dave Allen Twilight Invitational
3.
9
Brandy Fernandez
20.44c
May 8
Shasta Cascade League
4.
9
Starlynn Sharper
20.94c
PR
May 8
Shasta Cascade League
300m Hurdles - 30"
1.
12
Brooke McBrian
56.04c
PR
May 8
Shasta Cascade League
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
55.68
May 17
NSCIF Division IV Finals
2.
-
Bettina Darger
Mallory Pappas
Elizabeth Ebrahimy
Lauren Gubetta
55.79
Apr 26
49th Yreka Lions Invitational
3.
-
Bettina Darger
Mallory Pappas
Elizabeth Ebrahimy
Samantha Donaldson
56.36
May 3
Dave Allen Twilight Invitational
4.
-
Mallory Pappas
Elizabeth Ebrahimy
Lauren Gubetta
Bettina Darger
56.66
Apr 13
John Frank Invite
5.
-
Samantha Donaldson
Elizabeth Ebrahimy
Lauren Gubetta
Mallory Pappas
57.64c
May 8
Shasta Cascade League
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:54.1h
May 8
Shasta Cascade League
Discus - 1kg
1.
10
Giordan Stenmark
75' 8.5
PR
May 8
Shasta Cascade League
2.
9
Starlynn Sharper
57' 1
PR
Apr 19
Burney Spring Classic
High Jump
1.
10
Elizabeth Ebrahimy
4' 6
PR
May 8
Shasta Cascade League
10
Samantha Donaldson
4' 6
May 17
NSCIF Division IV Finals
3.
10
Jacque Dodson
4' 4
May 17
NSCIF Division IV Finals
4.
11
Bettina Darger
4' 2
PR
Apr 13
John Frank Invite
12
Brooke McBrian
4' 2
Mar 21
Fair Weather Meet
6.
10
Paige Miller
3' 6
Mar 21
Fair Weather Meet
Pole Vault
1.
10
Giordan Stenmark
8' 6
PR
May 8
Shasta Cascade League
10
Elizabeth Ebrahimy
8' 6
PR
May 17
NSCIF Division IV Finals
Long Jump
1.
10
Mallory Pappas
16' 1.5
May 8
Shasta Cascade League
2.
10
Paige Miller
12' 3
PR
May 3
Dave Allen Twilight Invitational
3.
10
Jacque Dodson
11' 11
May 3
Dave Allen Twilight Invitational
4.
10
Hannah Hobbs
11' 8.5
PR
May 8
Shasta Cascade League
5.
9
Brandy Fernandez
11' 5.5
May 8
Shasta Cascade League
Triple Jump
1.
10
Mallory Pappas
32' 6
Apr 26
49th Yreka Lions Invitational
2.
10
Paige Miller
26' 1.5
PR
May 3
Dave Allen Twilight Invitational
*Recent improvement