Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
Indoor
2022
2021
2020
2019
2016
2015
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Max Schwegman
11.06
PR
May 17
MHSAA Regional 15-2 @ South Lyon East
2.
10
Patrick Anger
12.0h
May 6
RGR v NDP v AAFGR
3.
12
Sean Swieboda
12.5h
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
10
Michael Potter
12.5h
PR
May 9
Mustang Invite
5.
12
Christian Bishop
13.15
May 3
Mark Carpenter Invite
6.
10
Peter McNelis
13.20
May 2
Ladywood 9/10 invite
7.
11
Louis Pierite
13.3h
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
8.
12
John Potwardowski
13.9h
PR
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
9.
9
Calvin Burns
14.56
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
10.
10
Shane Mecca
14.86
May 2
Ladywood 9/10 invite
11.
10
Andrew DiGregorio
16.13
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
200 Meters
1.
12
Max Schwegman
22.40
May 20
CHSL AB Championships
2.
10
Luke Mullis
24.0h
PR
May 9
Mustang Invite
3.
11
Jermaine Johnson
24.6h
May 6
RGR v NDP v AAFGR
4.
10
Patrick Anger
25.5h
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
5.
10
Peter McNelis
25.9h
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
6.
10
Brendan O'Sullivan
26.27
May 2
Ladywood 9/10 invite
7.
10
Andrew Durkin
26.5h
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
8.
10
Chris Wardlow
26.75
May 2
Ladywood 9/10 invite
9.
12
Sean Swieboda
27.0h
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
10.
11
Joshua Fullerton
27.3h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
11.
12
Christian Bishop
27.7h
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
12.
12
John Potwardowski
28.4h
PR
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
13.
9
Calvin Burns
29.23
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
14.
10
Andrew DiGregorio
33.7h
PR
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
400 Meters
1.
12
Max Schwegman
50.6h
PR
May 6
RGR v NDP v AAFGR
2.
10
Luke Mullis
53.13
May 3
Mark Carpenter Invite
3.
11
Jermaine Johnson
53.1h
May 9
Mustang Invite
4.
12
Jeremy McNair
54.17
May 3
Mark Carpenter Invite
5.
11
Logan Verheyen
57.78
PR
May 3
Mark Carpenter Invite
6.
10
Theo Bott
1:00.43
May 2
Ladywood 9/10 invite
7.
10
Brendan O'Sullivan
1:01.67
May 2
Ladywood 9/10 invite
8.
11
Cameron Rubino
1:03.6h
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
9.
10
Chris Wardlow
1:03.8h
PR
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
10.
10
Peter McNelis
1:04.2h
PR
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
400 Meters - Relay Split
1.
12
Max Schwegman
50.7h
PR
May 17
MHSAA Regional 15-2 @ South Lyon East
2.
10
Luke Mullis
52.1h
PR
May 17
MHSAA Regional 15-2 @ South Lyon East
3.
11
Jermaine Johnson
52.5h
PR
May 17
MHSAA Regional 15-2 @ South Lyon East
4.
12
Jeremy McNair
53.1h
PR
May 20
CHSL AB Championships
5.
10
Nathan Mylenek
53.5h
May 6
RGR v NDP v AAFGR
6.
11
Logan Verheyen
55.6h
PR
May 9
Mustang Invite
7.
11
Killian Kosik
59.0h
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
8.
10
Drew Guest
59.5h
PR
May 6
RGR v NDP v AAFGR
9.
11
Cameron Rubino
1:00.4h
May 6
RGR v NDP v AAFGR
10.
10
Theo Bott
1:01.0h
PR
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
11.
12
Christian Bishop
1:03.0h
PR
May 3
Mark Carpenter Invite
12.
10
Peter McNelis
1:05.0h
PR
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
13.
10
Chris Wardlow
1:07.0h
PR
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
800 Meters
1.
10
Nathan Mylenek
2:03.3h
May 6
RGR v NDP v AAFGR
2.
11
Joshua Fullerton
2:09.5h
PR
May 9
Mustang Invite
3.
11
Killian Kosik
2:12.4h
May 9
Mustang Invite
4.
10
Drew Guest
2:13.0h
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
5.
10
Theo Bott
2:26.3h
PR
May 6
RGR v NDP v AAFGR
6.
11
Cameron Rubino
2:31.4h
PR
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
7.
9
Justin Kreger
2:32.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
8.
11
James Schmid
2:39.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
11
Bobby Joseph
2:39.0h
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
10.
10
Richard Caretti
2:39.41
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
11.
10
Chris Wardlow
2:51.0h
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
10
David Adams
2:51.0h
PR
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
13.
9
John Greene
2:52.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
14.
10
Vikram Surendran
3:01.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
15.
10
Zachary Hoeppner
3:02.0h
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
16.
10
Joey Harris
3:36.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
17.
9
Jacob Mancinotti
3:52.4h
PR
May 6
RGR v NDP v AAFGR
800 Meters - Relay Split
1.
10
Nathan Mylenek
2:05.0h
May 6
RGR v NDP v AAFGR
2.
11
Joshua Fullerton
2:11.5h
May 17
MHSAA Regional 15-2 @ South Lyon East
3.
10
Luke Mullis
2:12.0h
PR
Apr 11
Marauder Invitational
4.
10
Drew Guest
2:13.6h
PR
May 9
Mustang Invite
11
Killian Kosik
2:13.6h
May 9
Mustang Invite
6.
11
Ryan Obear
2:14.8h
May 17
MHSAA Regional 15-2 @ South Lyon East
7.
9
Brendan Fraser
2:20.3h
May 9
Mustang Invite
8.
10
Carter Slunick
2:23.0h
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
9.
10
Neil Kauffman
2:24.0h
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
10
Theo Bott
2:24.0h
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
11.
11
Cameron Rubino
2:30.0h
PR
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
12.
9
Justin Kreger
2:34.0h
PR
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
10
Peter McNelis
2:34.0h
PR
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
14.
10
Chris Wardlow
2:35.0h
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
11
James Schmid
2:35.0h
PR
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
16.
11
Bobby Joseph
2:36.0h
PR
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
17.
10
David Adams
2:38.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
18.
10
Richard Caretti
2:41.0h
PR
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
19.
9
Collin Lambrecht
2:42.0h
PR
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
1600 Meters
1.
10
Nathan Mylenek
4:27.92
May 20
CHSL AB Championships
2.
10
Drew Guest
4:57.4h
May 9
Mustang Invite
3.
9
Brendan Fraser
5:00.8h
May 6
RGR v NDP v AAFGR
4.
11
Joshua Fullerton
5:04.72
May 3
Mark Carpenter Invite
5.
11
Killian Kosik
5:25.3h
PR
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
6.
10
Neil Kauffman
5:30.09
May 2
Ladywood 9/10 invite
7.
9
Justin Kreger
5:32.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
8.
11
Cameron Rubino
5:35.0h
May 6
RGR v NDP v AAFGR
9.
10
Carter Slunick
5:39.1h
PR
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
10.
10
Peter McNelis
5:44.0h
PR
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
11.
10
David Adams
5:45.0h
PR
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
12.
11
Bobby Joseph
5:53.0h
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
13.
11
James Schmid
5:54.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
14.
10
Richard Caretti
6:02.0h
PR
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
15.
10
Chris Wardlow
6:09.0h
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
16.
9
Collin Lambrecht
6:15.0h
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
17.
9
John Greene
6:18.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
18.
10
Vikram Surendran
6:35.0h
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
19.
10
Zachary Hoeppner
6:38.0h
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
20.
10
Joey Harris
7:26.0h
PR
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
21.
9
Jacob Mancinotti
8:38.0h
PR
May 6
RGR v NDP v AAFGR
3200 Meters
1.
10
Nathan Mylenek
9:32.51
May 23
Oakland County Championship
2.
9
Brendan Fraser
10:27.4h
May 9
Mustang Invite
3.
11
Joshua Fullerton
11:13.0h
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
4.
10
Carter Slunick
11:56.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
5.
9
Collin Lambrecht
13:40.76
May 2
Ladywood 9/10 invite
6.
10
Shane Mecca
14:13.42
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
7.
10
Zachary Hoeppner
14:36.86
May 2
Ladywood 9/10 invite
300m Hurdles - 36"
1.
12
James Durkin
41.68
PR
May 17
MHSAA Regional 15-2 @ South Lyon East
4x100 Relay
1.
-
James Durkin
Matthew Durkin
Patrick Anger
Max Schwegman
45.16
May 20
CHSL AB Championships
-
Relay Team
45.16
May 20
CHSL AB Championships
3.
-
James Durkin
Andrew Durkin
Matthew Durkin
Michael Potter
47.0h
May 6
RGR v NDP v AAFGR
4.
-
James Durkin
Andrew Durkin
Patrick Anger
Michael Potter
47.46
May 17
MHSAA Regional 15-2 @ South Lyon East
5.
-
Patrick Anger
Michael Potter
Andrew Durkin
Sean Swieboda
47.5h
Apr 11
Marauder Invitational
6.
-
Andrew Durkin
Christian Bishop
Patrick Anger
Michael Potter
49.75
May 3
Mark Carpenter Invite
4x200 Relay -
1.
-
James Durkin
Luke Mullis
Patrick Anger
Jermaine Johnson
1:37.00
May 17
MHSAA Regional 15-2 @ South Lyon East
2.
-
Relay Team
1:37.50
May 20
CHSL AB Championships
3.
-
James Durkin
Patrick Anger
Andrew Durkin
Jermaine Johnson
1:38.5h
May 6
RGR v NDP v AAFGR
4.
-
Patrick Anger
Andrew Durkin
Jermaine Johnson
James Durkin
1:39.5h
Apr 11
Marauder Invitational
5.
-
James Durkin
Andrew Durkin
Patrick Anger
Jermaine Johnson
1:40.43
May 3
Mark Carpenter Invite
4x400 Relay
1.
-
Nathan Mylenek
Luke Mullis
Jermaine Johnson
Max Schwegman
3:31.82
May 17
MHSAA Regional 15-2 @ South Lyon East
2.
-
Relay Team
3:34.89
May 20
CHSL AB Championships
-
Jeremy McNair
Logan Verheyen
Luke Mullis
Jermaine Johnson
3:34.89
May 20
CHSL AB Championships
4.
-
Jeremy McNair
Luke Mullis
Jermaine Johnson
Max Schwegman
3:35.17
May 23
Oakland County Championship
5.
-
Luke Mullis
Jeremy McNair
Jermaine Johnson
Logan Verheyen
3:41.4h
Apr 11
Marauder Invitational
6.
-
James Durkin
Jeremy McNair
Logan Verheyen
Jermaine Johnson
3:47.0h
May 6
RGR v NDP v AAFGR
7.
-
Luke Mullis
Jermaine Johnson
Jeremy McNair
James Durkin
3:48.43
May 3
Mark Carpenter Invite
8.
-
Jermaine Johnson
Jeremy McNair
Logan Verheyen
Luke Mullis
3:49.2h
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
9.
-
Nathan Mylenek
Theo Bott
Cameron Rubino
Drew Guest
3:55.7h
May 6
RGR v NDP v AAFGR
10.
-
Killian Kosik
Drew Guest
Cameron Rubino
Peter McNelis
4:10.3h
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
11.
-
Theo Bott
Peter McNelis
Chris Wardlow
Drew Guest
4:20.0h
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
4x800 Relay
1.
-
Joshua Fullerton
Luke Mullis
Drew Guest
Nathan Mylenek
8:50.0h
May 6
RGR v NDP v AAFGR
2.
-
Luke Mullis
Joshua Fullerton
Drew Guest
Nathan Mylenek
8:56.0h
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
3.
-
Luke Mullis
Drew Guest
Killian Kosik
Joshua Fullerton
8:59.35
May 3
Mark Carpenter Invite
4.
-
Brendan Fraser
Luke Mullis
Drew Guest
Joshua Fullerton
8:59.8h
Apr 11
Marauder Invitational
5.
-
Ryan Obear
Drew Guest
Brendan Fraser
Killian Kosik
9:00.51
May 17
MHSAA Regional 15-2 @ South Lyon East
6.
-
Relay Team
9:03.6h
May 9
Mustang Invite
7.
-
Joshua Fullerton
Drew Guest
Ryan Obear
Killian Kosik
9:11.45
May 20
CHSL AB Championships
8.
-
Killian Kosik
Peter McNelis
Luke Mullis
Nathan Mylenek
9:23.0h
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
9.
-
Brendan Fraser
Joshua Fullerton
Drew Guest
Killian Kosik
9:33.0h
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
10.
-
Carter Slunick
Theo Bott
Neil Kauffman
Justin Kreger
9:51.18
May 2
Ladywood 9/10 invite
11.
-
Cameron Rubino
Justin Kreger
Neil Kauffman
Chris Wardlow
10:10.0h
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
12.
-
Theo Bott
Neil Kauffman
Carter Slunick
David Adams
10:15.0h
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
13.
-
Richard Caretti
Bobby Joseph
Collin Lambrecht
James Schmid
10:34.0h
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
Shot Put - 12lb
1.
11
Eric Leduc
46' 4.25
PR
May 9
Mustang Invite
2.
10
Matthew Winiarski
36' 8
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
3.
11
Tyler Jones
36' 5.5
PR
May 9
Mustang Invite
4.
9
Kyle Sassack
31' 2
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
5.
9
John Paul Terzano
29' 9
May 2
Ladywood 9/10 invite
Discus - 1.6kg
1.
11
Eric Leduc
123' 1
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
2.
9
John Paul Terzano
107' 6
May 6
RGR v NDP v AAFGR
3.
11
Tyler Jones
94' 7
PR
May 6
RGR v NDP v AAFGR
4.
9
Kyle Sassack
87' 5
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
5.
10
Matthew Winiarski
67' 8
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
High Jump
1.
10
Matthew Durkin
5' 10
May 17
MHSAA Regional 15-2 @ South Lyon East
2.
10
Luke Mullis
5' 8
PR
May 6
RGR v NDP v AAFGR
3.
11
Logan Verheyen
5' 6
May 3
Mark Carpenter Invite
12
James Durkin
5' 6
PR
May 9
Mustang Invite
10
Michael Potter
5' 6
May 9
Mustang Invite
Long Jump
1.
10
Patrick Anger
19' 4.5
May 6
RGR v NDP v AAFGR
2.
10
Michael Potter
18' 2.5
May 6
RGR v NDP v AAFGR
3.
10
Chris Wardlow
17' 0.25
May 6
RGR v NDP v AAFGR
4.
10
Andrew Durkin
16' 8.25
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
Womens
100 Meters
1.
10
Claire Bolden
13.5h
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
2.
10
Lauren Kavanagh
14.2h
PR
May 9
Mustang Invite
3.
10
Erica Schwegman
14.5h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
4.
12
Meghan Fitzgerald
15.11
PR
May 20
CHSL AB Championships
5.
11
Gabrielle Gregg
15.9h
PR
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
6.
9
Emily Housey
16.53
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
7.
11
Juliette Smith
21.6h
PR
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
200 Meters
1.
11
Andrea Pangori
26.26
PR
May 20
CHSL AB Championships
2.
12
Maria Redoutey
29.0h
PR
May 6
RGR v NDP v AAFGR
3.
10
Erica Schwegman
30.4h
PR
May 6
RGR v NDP v AAFGR
4.
9
Dana Pangori
30.8h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
10
Lauren Kavanagh
30.8h
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
6.
10
Deema Ujayli
31.9h
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
7.
12
Meghan Fitzgerald
32.31
PR
May 3
Mark Carpenter Invite
8.
9
Emily Housey
35.29
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
9.
11
Gabrielle Gregg
35.5h
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
400 Meters
1.
10
Claire Bolden
59.12
May 20
CHSL AB Championships
2.
12
Taylor Timko
1:00.3h
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
3.
9
Dana Pangori
1:06.3h
May 9
Mustang Invite
4.
10
Deema Ujayli
1:08.26
PR
May 20
CHSL AB Championships
5.
12
Maria Redoutey
1:08.9h
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
6.
10
Katie Kauffman
1:19.7h
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
7.
9
Elizabeth Wall
1:22.63
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
8.
11
Emily Mulrenin
1:24.5h
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
400 Meters - Relay Split
1.
12
Taylor Timko
59.5h
PR
Apr 11
Marauder Invitational
2.
11
Andrea Pangori
1:00.3h
PR
May 6
RGR v NDP v AAFGR
3.
10
Claire Bolden
1:01.5h
May 9
Mustang Invite
4.
9
Dana Pangori
1:04.5h
PR
May 20
CHSL AB Championships
5.
12
Maria Redoutey
1:07.3h
PR
May 6
RGR v NDP v AAFGR
6.
10
Deema Ujayli
1:10.5h
PR
Apr 11
Marauder Invitational
7.
9
Lauren Jones
1:14.0h
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
8.
11
Emily Mulrenin
1:17.0h
May 20
CHSL AB Championships
9
Alexandra Bayliss
1:17.0h
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
10.
10
Katie Kauffman
1:20.0h
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
11.
11
Savannah Pfeffer
1:27.0h
PR
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
12.
11
Erin Herrgott
1:28.0h
PR
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
13.
9
Elizabeth Wall
1:33.0h
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
800 Meters
1.
11
Lauren McGrath
2:25.29
May 31
MHSAA LP Division 2 Finals
2.
10
Hannah Byrd
2:45.3h
PR
May 6
RGR v NDP v AAFGR
3.
11
Erin Herrgott
2:50.95
PR
May 3
Mark Carpenter Invite
4.
11
Savannah Pfeffer
2:51.2h
PR
May 9
Mustang Invite
5.
11
Emily Mulrenin
2:59.47
May 20
CHSL AB Championships
6.
9
Alexandra Bayliss
3:08.98
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
7.
10
Sabrina Isham
3:10.0h
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
8.
10
Emily Hampel
3:17.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
9.
11
Victoria Mazur
3:18.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
10.
9
Lauren Jones
3:19.0h
PR
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
11.
10
McKenna Galloway
3:29.46
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
12.
9
Elizabeth Wall
3:36.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
13.
11
Rachel Sartori
3:41.0h
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
14.
11
Anna Czapski
3:49.3h
May 6
RGR v NDP v AAFGR
15.
11
Anita Matharoo
4:28.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
800 Meters - Relay Split
1.
11
Lauren McGrath
2:33.8h
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
2.
9
Dana Pangori
2:39.0h
May 17
MHSAA Regional 15-2 @ South Lyon East
3.
10
Hannah Byrd
2:43.0h
PR
May 17
MHSAA Regional 15-2 @ South Lyon East
4.
11
Erin Herrgott
2:46.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
5.
10
Ellie Wallace
2:49.1h
PR
May 3
Mark Carpenter Invite
6.
11
Savannah Pfeffer
2:51.6h
PR
May 17
MHSAA Regional 15-2 @ South Lyon East
7.
11
Emily Mulrenin
2:58.0h
PR
Apr 11
Marauder Invitational
8.
10
Sabrina Isham
3:02.0h
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
9.
10
Sabrina Kloss
3:06.5h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
10.
10
Lily McLean
3:07.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
11.
10
Emily Hampel
3:14.0h
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
12.
10
Katie Kauffman
3:17.0h
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
13.
11
Victoria Mazur
3:21.0h
PR
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
1600 Meters
1.
11
Lauren McGrath
5:28.72
PR
May 20
CHSL AB Championships
2.
11
Erin Herrgott
6:09.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
3.
11
Savannah Pfeffer
6:21.1h
PR
May 9
Mustang Invite
4.
10
Hannah Byrd
6:24.16
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
5.
10
Ellie Wallace
6:26.0h
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
6.
11
Emily Mulrenin
6:42.0h
May 9
Mustang Invite
7.
10
Sabrina Isham
6:49.0h
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
8.
9
Lauren Jones
7:04.54
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
9.
10
Sabrina Kloss
7:09.78
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
10.
10
Emily Hampel
7:13.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
11.
11
Victoria Mazur
7:27.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
12.
10
Lily McLean
7:30.0h
PR
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
13.
9
Alexandra Bayliss
7:31.0h
PR
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
14.
9
Elizabeth Wall
8:04.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
15.
10
McKenna Galloway
8:07.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
16.
11
Anna Czapski
8:08.0h
May 6
RGR v NDP v AAFGR
17.
11
Rachel Sartori
8:17.0h
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
18.
11
Dina Belhasan
9:52.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
19.
11
Anita Matharoo
10:12.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
3200 Meters
1.
11
Lauren McGrath
11:56.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
2.
10
Ellie Wallace
13:09.22
PR
May 17
MHSAA Regional 15-2 @ South Lyon East
3.
11
Erin Herrgott
13:37.9h
PR
May 9
Mustang Invite
4.
11
Savannah Pfeffer
13:50.47
PR
May 20
CHSL AB Championships
5.
10
Hannah Byrd
13:54.4h
PR
Apr 11
Marauder Invitational
6.
10
Lily McLean
16:52.62
PR
May 2
Ladywood 9/10 invite
100m Hurdles - 33"
1.
11
Maddie Meek
22.9h
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
2.
11
Sabrina Frasie
24.4h
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
3.
11
Juliette Smith
26.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
300m Hurdles - 30"
1.
11
Maiti McGreevy
59.8h
May 6
RGR v NDP v AAFGR
2.
11
Juliette Smith
1:04.0h
PR
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
3.
11
Maddie Meek
1:13.4h
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
4x100 Relay
1.
-
Erica Schwegman
Meghan Fitzgerald
Maria Redoutey
Lauren Kavanagh
57.17
May 17
MHSAA Regional 15-2 @ South Lyon East
2.
-
Relay Team
57.4h
May 6
RGR v NDP v AAFGR
3.
-
Erica Schwegman
Maria Redoutey
Meghan Fitzgerald
Lauren Kavanagh
57.95
May 3
Mark Carpenter Invite
4.
-
Sabrina Frasie
Lauren Kavanagh
Meghan Fitzgerald
Erica Schwegman
59.5h
Apr 11
Marauder Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Claire Bolden
Lauren Kavanagh
Maria Redoutey
Andrea Pangori
1:49.3h
Apr 11
Marauder Invitational
2.
-
Relay Team
1:51.4h
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
3.
-
Lauren Kavanagh
Claire Bolden
Maria Redoutey
Andrea Pangori
1:52.18
May 31
MHSAA LP Division 2 Finals
4.
-
Maria Redoutey
Lauren Kavanagh
Claire Bolden
Andrea Pangori
1:52.72
May 23
Oakland County Championship
5.
-
Lauren Kavanagh
Deema Ujayli
Taylor Timko
Andrea Pangori
1:52.77
May 17
MHSAA Regional 15-2 @ South Lyon East
6.
-
Claire Bolden
Maria Redoutey
Lauren Kavanagh
Andrea Pangori
1:55.4h
May 6
RGR v NDP v AAFGR
4x400 Relay
1.
-
Maria Redoutey
Dana Pangori
Andrea Pangori
Claire Bolden
4:16.5h
May 6
RGR v NDP v AAFGR
2.
-
Maria Redoutey
Deema Ujayli
Taylor Timko
Claire Bolden
4:19.6h
Apr 11
Marauder Invitational
3.
-
Relay Team
4:20.5h
May 9
Mustang Invite
4.
-
Dana Pangori
Maria Redoutey
Taylor Timko
Claire Bolden
4:21.47
May 17
MHSAA Regional 15-2 @ South Lyon East
5.
-
Claire Bolden
Andrea Pangori
Deema Ujayli
Taylor Timko
4:24.0h
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
6.
-
Andrea Pangori
Deema Ujayli
Emily Mulrenin
Claire Bolden
4:32.77
May 20
CHSL AB Championships
7.
-
Claire Bolden
Andrea Pangori
Maria Redoutey
Deema Ujayli
4:34.64
May 3
Mark Carpenter Invite
8.
9
Alexandra Bayliss
Lauren Jones
Elizabeth Wall
Dana Pangori
5:17.75
May 2
Ladywood 9/10 invite
9.
-
Emily Mulrenin
Erin Herrgott
Katie Kauffman
Savannah Pfeffer
5:38.0h
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
11:04.4h
May 9
Mustang Invite
2.
-
Ellie Wallace
Emily Mulrenin
Savannah Pfeffer
Dana Pangori
11:05.74
May 17
MHSAA Regional 15-2 @ South Lyon East
3.
-
Lauren McGrath
Erin Herrgott
Dana Pangori
Hannah Byrd
11:22.9h
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
4.
-
Dana Pangori
Hannah Byrd
Savannah Pfeffer
Erin Herrgott
11:23.42
May 20
CHSL AB Championships
5.
-
Ellie Wallace
Savannah Pfeffer
Erin Herrgott
Emily Mulrenin
11:31.10
May 3
Mark Carpenter Invite
6.
-
Emily Mulrenin
Erin Herrgott
Savannah Pfeffer
Hannah Byrd
11:32.3h
Apr 11
Marauder Invitational
7.
-
Dana Pangori
Ellie Wallace
Emily Mulrenin
Hannah Byrd
11:34.7h
May 6
RGR v NDP v AAFGR
8.
-
Erin Herrgott
Hannah Byrd
Ellie Wallace
Savannah Pfeffer
11:35.0h
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
9.
-
Dana Pangori
Sabrina Kloss
Lily McLean
Sabrina Isham
12:03.0h
Apr 30
Bishop Foley vs. NDP and Shrine
10.
-
Erin Herrgott
Ellie Wallace
Emily Mulrenin
Savannah Pfeffer
12:08.5h
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
11.
-
Sabrina Isham
Sabrina Kloss
Dana Pangori
Lily McLean
12:42.59
May 2
Ladywood 9/10 invite
12.
-
Sabrina Isham
Sabrina Kloss
Lily McLean
Emily Hampel
12:49.5h
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
13.
-
Dana Pangori
Katie Kauffman
Emily Hampel
Victoria Mazur
13:02.2h
Apr 1
Lutheran North/Notre Dame Prep
Shot Put - 4kg
1.
12
Alejandra Gomez Limon
32' 1.5
May 6
RGR v NDP v AAFGR
2.
12
Jessica Green
28' 8
PR
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
3.
10
Deema Ujayli
23' 5
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
4.
10
Jordan Jewell
19' 7
PR
May 6
RGR v NDP v AAFGR
5.
10
Michelle Lo
19' 5
PR
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
Discus - 1kg
1.
12
Alejandra Gomez Limon
83' 1
PR
May 20
CHSL AB Championships
2.
12
Jessica Green
82' 0
PR
May 17
MHSAA Regional 15-2 @ South Lyon East
3.
10
Jordan Jewell
62' 3
PR
May 6
RGR v NDP v AAFGR
4.
10
Michelle Lo
56' 11
PR
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
High Jump
1.
11
Andrea Pangori
5' 4
PR
May 23
Oakland County Championship
2.
10
Claire Bolden
4' 6
PR
Apr 16
CHSL NDP vs Cranbrook
Long Jump
1.
10
Erica Schwegman
13' 9.75
PR
May 6
RGR v NDP v AAFGR
*Recent improvement