Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2000
1999
1998
1997
1994
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2016
2015
2013
2012
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
60 Meter Dash
1.
10
Stephen Hagen
7.19
Mar 19
GVSU Laker Challenge (Boys)
2.
10
Mason Helsel
7.47
PR
Mar 26
Chippewa Relays - Division I & II
3.
10
Shae McClary
7.55
Mar 26
Chippewa Relays - Division I & II
4.
10
Trea Mayhue
7.97
PR
Mar 19
GVSU Laker Challenge (Boys)
100 Meters
1.
10
Stephen Hagen
10.94c
Apr 30
OK Black Tri Union/Mona/Kenowa
2.
10
Mason Helsel
11.44c
PR
Apr 30
OK Black Tri Union/Mona/Kenowa
3.
10
Shae McClary
11.64c
Apr 30
OK Black Tri Union/Mona/Kenowa
4.
11
Corey Gilmer
12.14
May 16
MHSAA Regional 1-1 @ Grand Haven
5.
11
Chris Huntington
12.37
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
6.
9
Jared Wohlford
12.47
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
7.
10
Mitchell LeBlanc
12.64
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
8.
10
Trea Mayhue
12.77
PR
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
9.
12
Jerry Ye
12.86
PR
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
10.
9
Mitchell Lumsden
13.13
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
11.
9
Andrew Lee
13.56
May 19
Belding 9th & 10th Grade Invite
12.
10
Skylar Stolk
13.95
PR
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
13.
9
Alec Greenway
14.24
PR
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
14.
9
Austin Portmann
14.52
PR
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
200 Meters
1.
10
Stephen Hagen
22.59
(1.8)
May 31
MHSAA LP Division 1 Finals
2.
10
Shae McClary
23.34c
Apr 30
OK Black Tri Union/Mona/Kenowa
3.
12
Scott Berzley
23.94
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
4.
10
Mason Helsel
24.62
PR
May 19
Belding 9th & 10th Grade Invite
5.
12
Jerry Ye
24.78
PR
May 8
OK Black @ Mona Shores
6.
10
Zach Kunst
24.82
PR
May 19
Belding 9th & 10th Grade Invite
7.
11
Corey Gilmer
25.48
Mar 26
Chippewa Relays - Division I & II
8.
11
Chris Huntington
25.56
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
9.
12
John Armstrong
25.81
PR
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
10.
9
Jared Wohlford
26.00
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
11.
9
Mitchell Lumsden
26.50
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
12.
10
Mitchell LeBlanc
26.63
PR
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
13.
10
Trea Mayhue
26.93
PR
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
9
Bailey Hamblin
26.93
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
15.
10
Mitchell Armstrong
27.22
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
16.
9
Alec Greenway
28.56
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
17.
9
Austin Portmann
30.14
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
18.
10
Nick Allen
9:01.00
PR
Mar 19
GVSU Laker Challenge (Boys)
400 Meters
1.
11
Donavan Brazier
49.59
May 8
OK Black @ Mona Shores
2.
12
Scott Berzley
51.59
PR
May 8
OK Black @ Mona Shores
3.
11
Adam Bundy
52.28
PR
May 20
MetroHealth Sports Med Scholarship Meet
4.
11
Jordan Gilmer
53.05
May 8
OK Black @ Mona Shores
5.
9
Josh Kunst
57.09
May 8
OK Black @ Mona Shores
6.
9
Bailey Hamblin
58.73
May 19
Belding 9th & 10th Grade Invite
7.
10
Skylar Stolk
1:01.29
PR
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
8.
12
Jerry Ye
1:02.48
PR
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
9.
9
Alec Greenway
1:03.49
PR
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
10.
9
Andrew Lee
1:04.54
PR
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
800 Meters
1.
11
Donavan Brazier
1:48.61
Jun 13
New Balance Outdoor Nationals
2.
11
Adam Bundy
2:00.47
May 8
OK Black @ Mona Shores
3.
10
Gabe Quinn
2:05.27
May 8
OK Black @ Mona Shores
4.
11
Luke Simonds
2:09.0h
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
5.
11
Kevin Elliott
2:12.0h
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
6.
10
Dominic Modderman
2:22.49
PR
May 8
OK Black @ Mona Shores
7.
12
Tyler Schillim
2:31.22
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
8.
9
Tyler Postema
2:36.2h
PR
Apr 30
OK Black Tri Union/Mona/Kenowa
9.
9
Chase Robinson
2:43.0h
PR
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
10.
9
Brian Stricklen
2:47.0h
PR
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
1600 Meters
1.
11
Donavan Brazier
4:15.25
May 3
Red Hawk Team Invite
2.
11
Luke Simonds
4:33.84
May 8
OK Black @ Mona Shores
3.
11
Kevin Elliott
4:39.39
Apr 19
Comstock Park Invite
4.
12
Ian Cooper
4:56.0h
PR
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
5.
10
Gabe Quinn
4:59.7h
PR
May 19
Belding 9th & 10th Grade Invite
6.
10
Dominic Modderman
5:05.7h
PR
May 19
Belding 9th & 10th Grade Invite
7.
11
Charlie Bartosiewicz
5:13.62
May 8
OK Black @ Mona Shores
8.
9
Tyler Postema
5:26.74
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
9.
12
Tyler Schillim
5:36.99
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
10.
9
Brian Stricklen
5:58.0h
PR
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
11.
9
Chase Robinson
6:03.0h
PR
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
3200 Meters
1.
11
Luke Simonds
10:07.20
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
2.
11
Kevin Elliott
10:22.75
May 16
MHSAA Regional 1-1 @ Grand Haven
3.
12
Ian Cooper
10:34.61
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
4.
11
Charlie Bartosiewicz
11:14.5h
Apr 30
OK Black Tri Union/Mona/Kenowa
5.
10
Dominic Modderman
12:09.0h
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
60m Hurdles - 39"
1.
12
Sean Beachnau
8.80
PR
Mar 26
Chippewa Relays - Division I & II
110m Hurdles - 39"
1.
12
Sean Beachnau
15.24c
PR
Apr 30
OK Black Tri Union/Mona/Kenowa
2.
11
Evan Shimp
18.19
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
3.
9
Ethan Zahrt
20.03
May 19
Belding 9th & 10th Grade Invite
4.
9
Kyle Koster
21.38
PR
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
300m Hurdles - 36"
1.
12
Sean Beachnau
40.10
PR
May 8
OK Black @ Mona Shores
2.
11
Corey Gilmer
44.34
May 8
OK Black @ Mona Shores
3.
11
Jordan Gilmer
49.08
PR
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
4.
9
Ethan Zahrt
49.20
May 19
Belding 9th & 10th Grade Invite
5.
11
Evan Shimp
49.91
Apr 19
Comstock Park Invite
6.
9
Kyle Koster
58.82
PR
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
4x100 Relay
1.
-
Corey Gilmer
Mason Helsel
Shae McClary
Stephen Hagen
44.27
May 8
OK Black @ Mona Shores
2.
-
Relay Team
44.34c
Apr 30
OK Black Tri Union/Mona/Kenowa
3.
-
Mason Helsel
Shae McClary
Stephen Hagen
Sean Beachnau
44.35
May 3
Red Hawk Team Invite
4x200 Relay -
1.
-
Sean Beachnau
Scott Berzley
Mason Helsel
Stephen Hagen
1:30.09
May 31
MHSAA LP Division 1 Finals
2.
-
Sean Beachnau
Scott Berzley
Shae McClary
Stephen Hagen
1:31.33
May 3
Red Hawk Team Invite
3.
-
Relay Team
1:31.4h
Apr 30
OK Black Tri Union/Mona/Kenowa
4.
-
Corey Gilmer
Jordan Gilmer
Chris Huntington
Zach Kunst
1:37.62
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
4x300 Relay
1.
-
Sean Beachnau
Scott Berzley
Stephen Hagen
Corey Gilmer
2:31.28
Mar 19
GVSU Laker Challenge (Boys)
4x400 Relay
1.
-
Adam Bundy
Scott Berzley
Jordan Gilmer
Donavan Brazier
3:24.45
May 31
MHSAA LP Division 1 Finals
2.
-
Relay Team
3:29.75
Apr 19
Comstock Park Invite
3.
-
Josh Kunst
Jordan Gilmer
Adam Bundy
Donavan Brazier
3:38.41
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
4.
-
Sean Beachnau
Scott Berzley
Jordan Gilmer
Stephen Hagen
3:41.90
Mar 26
Chippewa Relays - Division I & II
5.
-
Adam Bundy
Donavan Brazier
Jordan Gilmer
Jerry Ye
3:42.1h
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
6.
-
Adam Bundy
Jordan Gilmer
Zach Kunst
Scott Berzley
3:43.57
May 3
Red Hawk Team Invite
7.
-
Zach Kunst
Mitchell Lumsden
Jacob Weishuhn
Nolte Cunningham
4:15.0h
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
8.
-
Zach Kunst
Josh Kunst
Gabe Quinn
Skylar Stolk
4:19.0h
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
9.
-
Josh Kunst
Bailey Hamblin
Skylar Stolk
Andrew Lee
4:39.0h
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
4x600 Relay
1.
-
Adam Bundy
Gabe Quinn
Ian Cooper
Donavan Brazier
5:58.96
Mar 19
GVSU Laker Challenge (Boys)
4x800 Relay
1.
-
Adam Bundy
Ian Cooper
Gabe Quinn
Donavan Brazier
8:16.55
May 16
MHSAA Regional 1-1 @ Grand Haven
2.
-
Adam Bundy
Gabe Quinn
Ian Cooper
Donavan Brazier
8:32.12
Mar 26
Chippewa Relays - Division I & II
3.
-
Donavan Brazier
Adam Bundy
Gabe Quinn
Ian Cooper
8:46.82
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
4.
-
Relay Team
8:49.8h
Apr 30
OK Black Tri Union/Mona/Kenowa
5.
-
Adam Bundy
Charlie Bartosiewicz
Gabe Quinn
Dominic Modderman
8:55.55
May 3
Red Hawk Team Invite
6.
-
Kevin Elliott
Luke Simonds
Charlie Bartozsiewicz
Gabe Quinn
10:08.0h
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
Shot Put - 12lb
1.
10
Zach Kunst
44' 5.25
May 16
MHSAA Regional 1-1 @ Grand Haven
2.
10
Jacob Weishuhn
39' 4
May 8
OK Black @ Mona Shores
3.
12
Dustin Armock
37' 4
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
4.
9
Mitchell Lumsden
35' 5.5
May 19
Belding 9th & 10th Grade Invite
5.
10
Nolte Cunningham
34' 9
PR
Mar 26
Chippewa Relays - Division I & II
6.
10
Noah Fisher
32' 9
PR
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
7.
9
Mateo Nelson
30' 1.5
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
8.
9
Jerome Gorman
29' 1
PR
May 19
Belding 9th & 10th Grade Invite
9.
9
Sam Jakubowski
28' 1.5
May 19
Belding 9th & 10th Grade Invite
10.
9
Danny Childs
25' 1
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
Discus - 1.6kg
1.
10
Zach Kunst
150' 0
May 20
MetroHealth Sports Med Scholarship Meet
2.
10
Jacob Weishuhn
117' 2
May 8
OK Black @ Mona Shores
3.
9
Mitchell Lumsden
108' 4.5
Apr 30
OK Black Tri Union/Mona/Kenowa
4.
10
Nolte Cunningham
98' 6
PR
Apr 19
Comstock Park Invite
5.
12
Dustin Armock
90' 9
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
6.
10
Noah Fisher
81' 1
PR
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
7.
9
Ethan Zahrt
79' 1
PR
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
8.
9
Jerome Gorman
73' 7
PR
May 19
Belding 9th & 10th Grade Invite
9.
9
Danny Childs
67' 10
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
10.
9
Mateo Nelson
67' 2
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
11.
9
Sam Jakubowski
64' 6
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
High Jump
1.
12
John Armstrong
5' 6
May 3
Red Hawk Team Invite
10
Stephen Hagen
5' 6
PR
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
10
Gabe Quinn
5' 6
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
9
Jared Wohlford
5' 6
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
Pole Vault
1.
12
Scott Berzley
13' 0
PR
May 3
Red Hawk Team Invite
2.
12
Sean Beachnau
12' 6
PR
May 8
OK Black @ Mona Shores
3.
10
Mitchell Armstrong
10' 0
May 8
OK Black @ Mona Shores
4.
9
Josh Kunst
8' 6
May 3
Red Hawk Team Invite
Long Jump
1.
10
Mason Helsel
19' 11
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
2.
12
John Armstrong
19' 2.5
PR
May 3
Red Hawk Team Invite
3.
11
Chris Huntington
18' 6.5
PR
Mar 19
GVSU Laker Challenge (Boys)
4.
12
Jerry Ye
18' 2
PR
May 8
OK Black @ Mona Shores
5.
10
Shae McClary
17' 4.5
PR
Mar 26
Chippewa Relays - Division I & II
6.
9
Jared Wohlford
16' 11
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
7.
10
Mitchell LeBlanc
16' 8.25
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
8.
11
Jordan Hews
15' 7.5
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
9.
10
Skylar Stolk
15' 7.25
PR
May 19
Belding 9th & 10th Grade Invite
10.
9
Andrew Lee
15' 7
May 19
Belding 9th & 10th Grade Invite
11.
11
Evan Shimp
14' 10.5
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
Womens
60 Meter Dash
1.
10
McKena Boos
8.44
Mar 20
GVSU Laker Challenge (Girls)
2.
9
Alicia Taylor
8.74
Mar 20
GVSU Laker Challenge (Girls)
3.
10
Megan Jones
8.86
Mar 26
Chippewa Relays - Division I & II
100 Meters
1.
12
Madison Buechner
12.90
May 20
MetroHealth Sports Med Scholarship Meet
2.
10
McKena Boos
13.24c
Apr 30
OK Black Tri Union/Mona/Kenowa
-
Megan Boos
13.24c
PR
Apr 30
OK Black Tri Union/Mona/Kenowa
4.
9
Alicia Taylor
13.41
May 16
MHSAA Regional 1-1 @ Grand Haven
5.
10
Megan Jones
14.14
May 19
Belding 9th & 10th Grade Invite
6.
11
Erica Elzinga
14.76
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
7.
12
Christina Carlson
15.08
PR
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
8.
12
Courtney Banka
15.76
PR
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
9.
10
Sara Rylski
15.93
PR
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
200 Meters
1.
10
McKena Boos
26.85
May 20
MetroHealth Sports Med Scholarship Meet
2.
-
Megan Boos
27.54c
PR
Apr 30
OK Black Tri Union/Mona/Kenowa
3.
11
Ashley Kippes
28.78
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
4.
9
Alicia Taylor
28.88
May 19
Belding 9th & 10th Grade Invite
5.
10
Megan Jones
29.00
May 16
MHSAA Regional 1-1 @ Grand Haven
6.
9
Anna Berg
29.77
Apr 19
Comstock Park Invite
400 Meters
1.
11
Olivia Coretti
59.85
PR
May 20
MetroHealth Sports Med Scholarship Meet
2.
11
Allie Ludge
1:03.39
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
3.
9
Anna Berg
1:05.37
May 19
Belding 9th & 10th Grade Invite
4.
11
Ashley Kippes
1:06.44
Apr 19
Comstock Park Invite
5.
10
Christina Nguyen
1:07.65
PR
Mar 20
GVSU Laker Challenge (Girls)
6.
11
Aislinn Teachout
1:07.74c
PR
Apr 30
OK Black Tri Union/Mona/Kenowa
7.
9
Aubrey Boos
1:10.91
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
800 Meters
1.
11
Allie Ludge
2:15.14
May 31
MHSAA LP Division 1 Finals
2.
11
Olivia Coretti
2:35.29
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
3.
10
Madison Goen
2:35.35
May 3
Red Hawk Team Invite
4.
9
Maddie Kragt
2:37.23
PR
May 8
OK Black @ Mona Shores
5.
11
Aislinn Teachout
2:46.28
PR
Mar 20
GVSU Laker Challenge (Girls)
6.
9
Aubrey Boos
2:56.0h
PR
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
7.
10
Amy Lovett
3:01.0h
PR
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
8.
11
Taylor Siedlecki
3:05.16
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
9.
10
Baleigh French
3:05.95
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
10.
11
Michaela Raymond
3:08.0h
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
11.
11
Tori MacLachlan
3:29.0h
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
1600 Meters
1.
11
Allie Ludge
5:18.44
PR
May 20
MetroHealth Sports Med Scholarship Meet
2.
10
Dylann Hodgkinson
5:19.59
PR
Mar 20
GVSU Laker Challenge (Girls)
3.
10
Madison Goen
5:36.30
May 8
OK Black @ Mona Shores
4.
11
Lydia Martin
5:59.85
May 8
OK Black @ Mona Shores
5.
9
Maddie Kragt
6:06.68
PR
Mar 20
GVSU Laker Challenge (Girls)
6.
10
Mary Fleming
6:08.5h
PR
Apr 30
OK Black Tri Union/Mona/Kenowa
7.
10
Amy Lovett
6:36.84
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
8.
9
Aubrey Boos
6:52.0h
PR
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
9.
10
Baleigh French
7:02.83
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
10.
11
Tori MacLachlan
7:05.0h
PR
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
3200 Meters
1.
10
Dylann Hodgkinson
11:17.53
PR
May 16
MHSAA Regional 1-1 @ Grand Haven
2.
10
Madison Goen
11:55.26
May 8
OK Black @ Mona Shores
3.
10
Mary Fleming
13:00.56
PR
May 8
OK Black @ Mona Shores
4.
11
Lydia Martin
13:10.5h
Apr 30
OK Black Tri Union/Mona/Kenowa
5.
9
Maddie Kragt
14:11.90
PR
Apr 19
Comstock Park Invite
60m Hurdles - 33"
1.
11
Kelly Momber
10.60
Mar 26
Chippewa Relays - Division I & II
2.
12
Danielle Ulanowicz
11.04
PR
Mar 26
Chippewa Relays - Division I & II
3.
12
Sarah Carpenter
12.05
PR
Mar 26
Chippewa Relays - Division I & II
100m Hurdles - 33"
1.
11
Kelly Momber
16.66
May 16
MHSAA Regional 1-1 @ Grand Haven
2.
12
Danielle Ulanowicz
18.34c
PR
Apr 30
OK Black Tri Union/Mona/Kenowa
3.
12
Sarah Carpenter
19.14
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
300m Hurdles - 30"
1.
10
Christina Nguyen
51.55
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
2.
12
Danielle Ulanowicz
52.04
PR
May 8
OK Black @ Mona Shores
3.
11
Kelly Momber
52.08
May 8
OK Black @ Mona Shores
4.
11
Michaela Raymond
56.41
May 8
OK Black @ Mona Shores
4x100 Relay
1.
-
McKena Boos
Kelly Momber
Megan Jones
Ashley Kippes
52.53
May 8
OK Black @ Mona Shores
2.
-
Ashley Kippes
McKena Boos
Megan Jones
Kelly Momber
52.64
May 16
MHSAA Regional 1-1 @ Grand Haven
3.
-
Relay Team
53.04c
Apr 30
OK Black Tri Union/Mona/Kenowa
4.
-
Ashley Kippes
Kelly Momber
McKena Boos
Megan Jones
53.46
May 20
MetroHealth Sports Med Scholarship Meet
5.
-
Megan Jones
McKena Boos
Ashley Kippes
Kelly Momber
53.73
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
6.
-
Kelly Momber
Ashley Kippes
McKena Boos
Megan Jones
54.06
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
4x200 Relay -
1.
-
McKena Boos
Megan Jones
Ashley Kippes
Olivia Coretti
1:50.24
May 8
OK Black @ Mona Shores
2.
-
Relay Team
1:51.2h
Apr 30
OK Black Tri Union/Mona/Kenowa
3.
-
Olivia Coretti
Ashley Kippes
McKena Boos
Megan Jones
1:51.43
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
4.
-
McKena Boos
Megan Jones
Olivia Coretti
Ashley Kippes
1:52.63
May 3
Red Hawk Team Invite
4x300 Relay
1.
-
Christina Nguyen
Allie Ludge
Olivia Coretti
Alicia Taylor
3:08.82
Mar 20
GVSU Laker Challenge (Girls)
4x400 Relay
1.
-
Olivia Coretti
Christina Nguyen
Allie Ludge
Ashley Kippes
4:13.76
May 8
OK Black @ Mona Shores
2.
-
Olivia Coretti
Ashley Kippes
Christina Nguyen
Allie Ludge
4:23.96
May 16
MHSAA Regional 1-1 @ Grand Haven
3.
-
Ashley Kippes
Christina Nguyen
Anna Berg
Olivia Coretti
4:26.34
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
4.
-
Allie Ludge
Olivia Coretti
Ashley Kippes
Christina Nguyen
4:32.0h
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
5.
-
Olivia Coretti
Allie Ludge
Christina Nguyen
Ashley Kippes
4:35.18
Mar 26
Chippewa Relays - Division I & II
6.
-
Relay Team
4:40.13
May 19
Belding 9th & 10th Grade Invite
4x600 Relay
1.
-
Olivia Coretti
Aubrey Boos
Aislinn Teachout
Allie Ludge
7:24.08
Mar 20
GVSU Laker Challenge (Girls)
4x800 Relay
1.
-
Olivia Coretti
Dylann Hodgkinson
Madison Goen
Allie Ludge
9:30.93
May 31
MHSAA LP Division 1 Finals
2.
-
Olivia Coretti
Madison Goen
Dylann Hodgkinson
Allie Ludge
9:56.39
May 8
OK Black @ Mona Shores
3.
-
Madison Goen
Dylann Hodgkinson
Olivia Coretti
Allie Ludge
10:22.83
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
4.
-
Allie Ludge
Olivia Coretti
Dylann Hodgkinson
Maddie Kragt
10:31.0h
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
5.
-
Olivia Coretti
Dylann Hodgkinson
Lydia Martin
Allie Ludge
10:34.74
Mar 26
Chippewa Relays - Division I & II
6.
-
Relay Team
10:40.68
May 19
Belding 9th & 10th Grade Invite
7.
-
Allie Ludge
Madison Goen
Aislinn Teachout
Maddie Kragt
12:29.0h
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
Shot Put - 4kg
1.
10
Megan Kupris
30' 2.5
Apr 19
Comstock Park Invite
2.
10
Skye Houtman
27' 6
PR
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
3.
12
Christina Carlson
26' 9
PR
Apr 30
OK Black Tri Union/Mona/Kenowa
4.
11
Erica Elzinga
25' 3.5
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
5.
12
Courtney Banka
25' 0.5
PR
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
6.
11
Taylor Siedlecki
24' 1
PR
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
7.
12
Kayla Botma
23' 8
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
8.
10
Sara Rylski
22' 3
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
9.
9
Aubrey Boos
20' 10
PR
May 19
Belding 9th & 10th Grade Invite
10.
11
Ralina Rocha
16' 9.5
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
Discus - 1kg
1.
10
Skye Houtman
96' 7
PR
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
2.
12
Christina Carlson
90' 1
PR
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
3.
10
Megan Kupris
85' 1
May 3
Red Hawk Team Invite
4.
11
Kelly Momber
83' 3
Apr 19
Comstock Park Invite
5.
12
Danielle Ulanowicz
81' 2
PR
Apr 30
OK Black Tri Union/Mona/Kenowa
6.
12
Courtney Banka
77' 10
PR
May 8
OK Black @ Mona Shores
7.
11
Erica Elzinga
75' 4
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
8.
11
Taylor Siedlecki
64' 6
PR
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
9.
10
Sara Rylski
62' 0
May 19
Belding 9th & 10th Grade Invite
10.
12
Kayla Botma
61' 11
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
11.
9
Aubrey Boos
54' 9
PR
May 19
Belding 9th & 10th Grade Invite
12.
11
Ralina Rocha
47' 10
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
High Jump
1.
12
Madison Buechner
5' 0
PR
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
2.
11
Michaela Raymond
4' 10
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
3.
12
Sarah Carpenter
4' 8
PR
Apr 16
Zeeland East @ Kenowa Hills
Pole Vault
1.
11
Kelly Momber
10' 6
May 3
Red Hawk Team Invite
2.
12
Sarah Carpenter
9' 0
May 8
OK Black @ Mona Shores
3.
10
Madison Goen
6' 0
PR
Apr 19
Comstock Park Invite
Long Jump
1.
10
Christina Nguyen
15' 8
May 8
OK Black @ Mona Shores
2.
12
Madison Buechner
14' 6
PR
Apr 21
Muskegon @ Kenowa Hills
3.
9
Alicia Taylor
13' 9.5
PR
May 3
Red Hawk Team Invite
9
Anna Berg
13' 9.5
May 8
OK Black @ Mona Shores
5.
10
Megan Jones
12' 7
Mar 20
GVSU Laker Challenge (Girls)
6.
12
Courtney Banka
12' 5.5
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
7.
9
Aubrey Boos
12' 4
PR
Apr 23
Kenowa Hills @ Reeths-Puffer
*Recent improvement