Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2013
2012
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Van Jefferson
11.08
PR
Apr 2
Scott Hartman Relays
2.
11
Garrett Carter
11.11
PR
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
3.
9
Timothy Cody
11.99
PR
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
4.
10
Carter Sorenson
12.00
May 15
TSSAA AAA Section 3 Championship
5.
-
Seth Rowland
12.22
PR
Apr 2
Scott Hartman Relays
6.
-
Isaac Brown
12.58
PR
Apr 28
Metro Freshman Championship
7.
9
Daniel Holmes-Fountain
12.59
PR
Apr 21
Williamson County Championship
8.
9
Matthew Trainer
12.95
PR
Apr 21
Williamson County Championship
200 Meters
1.
11
Van Jefferson
22.58
Apr 2
Scott Hartman Relays
2.
9
Timothy Cody
24.73
PR
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
3.
9
Dalton Cain
24.76
PR
Apr 28
Metro Freshman Championship
4.
9
George Askew
25.90
Apr 21
Williamson County Championship
5.
-
Isaac Brown
26.50
Apr 21
Williamson County Championship
400 Meters
1.
11
David Stark
50.82
PR
May 15
TSSAA AAA Section 3 Championship
2.
11
Matt Rainey
51.02
PR
Apr 21
Williamson County Championship
3.
10
Carter Sorenson
51.39
Apr 2
Scott Hartman Relays
4.
9
Jacob Castillo
53.53
Apr 28
Metro Freshman Championship
5.
-
Matt Saucerman
55.45
Apr 21
Williamson County Championship
6.
12
Max Olson
55.57
PR
Apr 21
Williamson County Championship
7.
10
Cameron Dent
56.11
Apr 21
Williamson County Championship
8.
-
Lincoln Ninneh
1:04.96
PR
Apr 21
Williamson County Championship
800 Meters
1.
11
Matt Rainey
1:53.74
Apr 15
Great 8 Invitational
2.
11
Hunter Hays
2:03.69
PR
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
3.
12
Joshua Story
2:04.68
PR
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
4.
12
Parker Steed
2:09.30
Mar 29
March Madness
5.
9
Lance Mott
2:12.22
Apr 21
Williamson County Championship
6.
9
Nassim Zahrir
2:12.72
Apr 2
Scott Hartman Relays
7.
10
Stuart Stankevich
2:23.29
Apr 21
Williamson County Championship
8.
-
Titus Cody
2:36.73
Apr 21
Williamson County Championship
1500 Meters
1.
10
Carter Sorenson
4:49.73
May 15
TSSAA AAA Section 3 Championship
1600 Meters
1.
11
Matt Rainey
4:23.44
PR
Apr 2
Scott Hartman Relays
2.
11
Austin Chitwood
4:31.97
PR
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
3.
11
Richard Guiry
4:37.96
Apr 21
Williamson County Championship
4.
12
Quinn Avirom
4:39.73
Apr 21
Williamson County Championship
5.
11
Hunter Hays
4:45.15
PR
Apr 2
Scott Hartman Relays
6.
9
Nassim Zahrir
4:46.49
PR
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
7.
10
Nathan Tidwell
4:52.96
PR
Apr 21
Williamson County Championship
8.
9
Lance Mott
4:56.98
PR
Apr 21
Williamson County Championship
9.
12
Joshua Story
4:59.24
PR
Mar 29
March Madness
10.
11
Garrett Statum
5:04.13
PR
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
11.
10
Stuart Stankevich
5:12.93
PR
Apr 21
Williamson County Championship
12.
9
Kevin McGinnity
5:13.48
Apr 28
Metro Freshman Championship
13.
9
Blake Brown
5:13.91
Apr 21
Williamson County Championship
14.
9
Daniel Nicastro
5:13.93
PR
Apr 21
Williamson County Championship
15.
9
Sebastian Bielski
5:33.25
Apr 21
Williamson County Championship
1 Mile
1.
11
Austin Chitwood
4:34.96
Apr 26
Eastern Relays
3200 Meters
1.
12
Quinn Avirom
9:42.88
PR
Apr 26
Eastern Relays
2.
11
Richard Guiry
9:52.96
Apr 26
Eastern Relays
3.
11
Matt Rainey
10:07.57
PR
Apr 21
Williamson County Championship
4.
11
Austin Chitwood
10:14.50
Apr 21
Williamson County Championship
5.
10
Nathan Tidwell
10:42.81
Mar 29
March Madness
6.
11
Garrett Statum
11:00.59
PR
Apr 21
Williamson County Championship
7.
9
Blake Brown
11:59.97
Apr 21
Williamson County Championship
8.
9
Kevin McGinnity
12:10.22
PR
Apr 21
Williamson County Championship
9.
9
Daniel Nicastro
12:23.07
PR
Apr 21
Williamson County Championship
10.
9
Sebastian Bielski
12:31.47
PR
Apr 21
Williamson County Championship
110m Hurdles - 39"
1.
11
Drew Williams
15.57
(.5)
May 23
TSSAA AAA State Championships
2.
12
Kase Coverson
16.25
PR
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
3.
10
Carter Sorenson
19.08
May 15
TSSAA AAA Section 3 Championship
4.
12
Will Breaux
20.11
PR
Mar 29
March Madness
300m Hurdles - 36"
1.
12
Kase Coverson
39.25
PR
May 15
TSSAA AAA Section 3 Championship
2.
11
Drew Williams
40.20
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
3.
12
Will Breaux
40.27
PR
May 15
TSSAA AAA Section 3 Championship
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
44.13
Apr 2
Scott Hartman Relays
2.
Daniel Holmes-Fountain
Josh Daniel
Van Jefferson
Seth Rowland
44.23
Apr 2
Scott Hartman Relays
3.
Josh Daniel
Van Jefferson
Daniel Holmes-Fountain
Garrett Carter
44.29
May 2
Charlie Harper Relays
4.
Josh Daniel
Van Jefferson
Seth Rowland
Garrett Carter
44.33
Apr 21
Williamson County Championship
5.
Isaac Brown
Dalton Cain
George Askew
Timothy Cody
48.37
Apr 21
Williamson County Championship
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:38.72
Apr 11
Doug Hall Relays
2.
Isaac Brown
George Askew
Dalton Cain
Timothy Cody
1:38.78
May 2
Charlie Harper Relays
3.
Isaac Brown
Dalton Cain
George Askew
Timothy Cody
1:39.19
Apr 21
Williamson County Championship
4.
Daniel Holmes-Fountain
Isaac Brown
George Askew
Dalton Cain
1:40.44
Apr 2
Scott Hartman Relays
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
3:21.36
May 23
TSSAA AAA State Championships
2.
-
Jacob Castillo
Matt Rainey
Carter Sorenson
Van Jefferson
3:23.15
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
3.
Will Breaux
Matt Rainey
Van Jefferson
David Stark
3:25.49
May 2
Charlie Harper Relays
4.
Carter Sorenson
Van Jefferson
Will Breaux
David Stark
3:30.24
Apr 21
Williamson County Championship
5.
Jacob Castillo
Will Breaux
Matt Saucerman
Carter Sorenson
3:36.28
Apr 2
Scott Hartman Relays
6.
Matt Saucerman
Jacob Castillo
Carter Sorenson
Will Breaux
3:42.67
Mar 29
March Madness
7.
Max Olson
Lincoln Ninneh
Timothy Cody
Cameron Dent
3:56.83
Apr 21
Williamson County Championship
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
7:54.46
May 15
TSSAA AAA Section 3 Championship
2.
-
Parker Steed
Joshua Story
Hunter Hays
Matt Rainey
8:13.14
Mar 29
March Madness
3.
Austin Chitwood
Hunter Hays
Parker Steed
Joshua Story
8:22.38
Apr 21
Williamson County Championship
4.
-
Austin Chitwood
Nassim Zahrir
Hunter Hays
Nathan Tidwell
8:24.69
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
5.
Nassim Zahrir
Joshua Story
Lance Mott
Richard Guiry
8:42.80
May 2
Charlie Harper Relays
6.
Lance Mott
Carter Sorenson
Parker Steed
Joshua Story
8:43.85
Apr 2
Scott Hartman Relays
7.
Kevin McGinnity
Lance Mott
Daniel Nicastro
Stuart Stankevich
9:06.37
May 2
Charlie Harper Relays
4x1600 Relay
1.
-
Relay Team
18:29.71
Apr 11
Doug Hall Relays
2.
Quinn Avirom
Joshua Story
Nathan Tidwell
Richard Guiry
19:06.59
May 2
Charlie Harper Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Josh Daniel
Garrett Carter
Van Jefferson
Will Breaux
1:35.52
May 2
Charlie Harper Relays
2.
-
Relay Team
1:38.82
Apr 11
Doug Hall Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Matt Rainey
Jacob Castillo
Hunter Hays
Austin Chitwood
10:40.85
May 2
Charlie Harper Relays
2.
-
Relay Team
11:28.32
Apr 11
Doug Hall Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Alexander Sleenhof
53' 7.25
May 15
TSSAA AAA Section 3 Championship
2.
11
Alexande Sleenhof
46' 2.75
Apr 26
Eastern Relays
3.
11
Caleb Brown
45' 0.25
PR
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
4.
9
Hank Compton
42' 5
PR
Apr 21
Williamson County Championship
5.
10
Colby Basore
37' 1.25
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
6.
-
Drew Huffman
33' 6.5
PR
Apr 28
Metro Freshman Championship
7.
-
Austin Hardesty
30' 6
PR
Apr 21
Williamson County Championship
8.
10
Carter Sorenson
29' 5.25
Apr 29
TSSAA AAA Section 3 Multis
Discus - 1.6kg
1.
11
Alexander Sleenhof
146' 2
Apr 2
Scott Hartman Relays
2.
11
Alexande Sleenhof
130' 1.75
Apr 26
Eastern Relays
3.
9
Hank Compton
110' 8
PR
Apr 28
Metro Freshman Championship
4.
10
Tyler Williams
104' 4
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
5.
10
Colby Basore
102' 0
Mar 29
March Madness
6.
9
Josh Butler
100' 5
PR
Apr 28
Metro Freshman Championship
7.
11
Caleb Brown
99' 3
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
8.
-
Austin Hardesty
85' 5
PR
Apr 21
Williamson County Championship
9.
10
Carter Sorenson
78' 9.25
May 15
TSSAA AAA Section 3 Championship
High Jump
1.
10
Zach Tudeen
6' 2
May 15
TSSAA AAA Section 3 Championship
2.
10
Nathan Facer
5' 10
PR
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
3.
10
Brendon Knapp
5' 8
PR
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
4.
9
George Askew
5' 6
Apr 11
Doug Hall Relays
5.
10
Carter Sorenson
5' 5.75
Apr 29
TSSAA AAA Section 3 Multis
6.
-
Duncan McCurry
5' 0
PR
Apr 21
Williamson County Championship
Pole Vault
1.
12
Justin Lankes
15' 8
PR
Apr 11
Doug Hall Relays
2.
10
Carter Sorenson
9' 0
Mar 29
March Madness
10
Martin Matson
9' 0
PR
Apr 2
Scott Hartman Relays
Long Jump
1.
9
Daniel Holmes-Fountain
22' 8.5
(2.7)
PR
May 23
TSSAA AAA State Championships
2.
11
Garrett Carter
21' 9.75
PR
Apr 2
Scott Hartman Relays
3.
10
Josh Daniel
20' 3.75
PR
Apr 2
Scott Hartman Relays
4.
10
Carter Sorenson
19' 0.75
Apr 29
TSSAA AAA Section 3 Multis
5.
9
Matthew Trainer
17' 5
PR
Apr 28
Metro Freshman Championship
Triple Jump
1.
10
Josh Daniel
43' 6.5
PR
May 15
TSSAA AAA Section 3 Championship
2.
11
Drew Williams
40' 7.5
PR
May 2
Charlie Harper Relays
3.
10
Carter Sorenson
39' 3
Apr 29
TSSAA AAA Section 3 Multis
4.
9
Matthew Trainer
35' 7.5
Apr 21
Williamson County Championship
Decathlon - Standard
1.
10
Carter Sorenson
4948
May 15
TSSAA AAA Section 3 Championship
Womens
100 Meters
1.
12
Kennedie Leath
12.77
PR
Apr 2
Scott Hartman Relays
2.
12
Kelsey Griffin
12.87
PR
Apr 2
Scott Hartman Relays
3.
10
Kayla Robinson
13.36
PR
Apr 21
Williamson County Championship
4.
9
Grace Parsons
13.44
Apr 2
Scott Hartman Relays
200 Meters
1.
10
Madeline Ballard
25.70
May 15
TSSAA AAA Section 3 Championship
2.
9
Kierra Johnson
27.39
PR
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
3.
9
Grace Parsons
27.64
Apr 21
Williamson County Championship
400 Meters
1.
10
Amber Tanner
58.69
Jun 7
Great Southwest 39th Track&Field Classic
2.
9
Addison White
1:01.34
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
3.
9
Caroline Groves
1:03.44
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
4.
11
Emmy Baxter
1:08.08
PR
Mar 29
March Madness
5.
10
Hannah Stauffer
1:08.80
Mar 29
March Madness
800 Meters
1.
10
Julia Henderson
2:22.53
Apr 26
Eastern Relays
2.
9
Sophie Drake
2:26.80
PR
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
3.
11
Lauren Yeager
2:31.09
PR
Apr 21
Williamson County Championship
4.
11
Hannah Belcher
2:34.12
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
5.
9
Addison White
2:34.14
May 15
TSSAA AAA Section 3 Championship
6.
10
Caroline Reidy
2:41.23
PR
Apr 21
Williamson County Championship
7.
9
Haley Berger
2:44.91
Apr 21
Williamson County Championship
1600 Meters
1.
10
Julia Henderson
5:28.81
PR
Apr 21
Williamson County Championship
2.
9
Kailey Churchill
5:54.85
PR
Apr 21
Williamson County Championship
3.
9
Hannah Williams
6:10.56
PR
Mar 29
March Madness
4.
11
Caitlin McKeown
6:10.87
Apr 2
Scott Hartman Relays
5.
9
Kendall Pace
6:12.40
PR
Apr 2
Scott Hartman Relays
6.
11
Bailey Fohr
6:39.07
Mar 29
March Madness
3200 Meters
1.
9
Hannah Williams
12:52.34
PR
Apr 21
Williamson County Championship
2.
9
Kendall Pace
13:26.80
PR
Apr 21
Williamson County Championship
3.
11
Bailey Fohr
13:28.16
Apr 21
Williamson County Championship
4.
11
Caitlin McKeown
13:44.01
PR
Mar 29
March Madness
5.
10
Caroline Reidy
13:55.39
Apr 2
Scott Hartman Relays
100m Hurdles - 33"
1.
10
Madeline Ballard
15.33
(-.2)
May 23
TSSAA AAA State Championships
2.
10
Amber Tanner
16.72
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
3.
9
Sophie Drake
18.22
PR
Apr 21
Williamson County Championship
4.
9
Addison White
19.70
PR
Apr 21
Williamson County Championship
300m Hurdles - 30"
1.
12
Alliyah Robertson
48.23
PR
Apr 2
Scott Hartman Relays
4x100 Relay
1.
-
Kennedie Leath
Grace Parsons
Kayla Robinson
Kelsey Griffin
49.78
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
2.
-
Relay Team
49.89
May 15
TSSAA AAA Section 3 Championship
3.
Kennedie Leath
Grace Parsons
Kelsey Griffin
Kayla Robinson
50.49
Apr 21
Williamson County Championship
4.
Sydney Fordice
Kennedie Leath
Grace Parsons
Kelsey Griffin
51.21
Apr 2
Scott Hartman Relays
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:42.74
May 23
TSSAA AAA State Championships
2.
-
Kierra Johnson
Grace Parsons
Kayla Robinson
Kelsey Griffin
1:45.05
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
3.
Kayla Robinson
Grace Parsons
Kierra Johnson
Kelsey Griffin
1:45.91
May 2
Charlie Harper Relays
4.
Sydney Fordice
Kayla Robinson
Grace Parsons
Kelsey Griffin
1:46.31
Apr 2
Scott Hartman Relays
5.
Kierra Johnson
Grace Parsons
Kelsey Griffin
Kayla Robinson
1:47.12
Apr 21
Williamson County Championship
4x400 Relay
1.
-
Addison White
Caroline Groves
Amber Tanner
Alliyah Robertson
4:02.12
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
2.
Sophie Drake
Lauren Yeager
Alliyah Robertson
Amber Tanner
4:03.61
May 2
Charlie Harper Relays
3.
-
Relay Team
4:08.23
Apr 15
Great 8 Invitational
4.
Emmy Baxter
Sophie Drake
Julia Henderson
Hannah Stauffer
4:13.95
Apr 21
Williamson County Championship
5.
Sophie Drake
Emmy Baxter
Hannah Stauffer
Alliyah Robertson
4:17.74
Apr 2
Scott Hartman Relays
6.
Emmy Baxter
Amber Tanner
Sophie Drake
Alliyah Robertson
4:24.04
Mar 29
March Madness
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
9:47.50
May 23
TSSAA AAA State Championships
2.
-
Hannah Stauffer
Addison White
Hannah Belcher
Caroline Groves
9:52.41
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
3.
-
Julia Henderson
Hannah Belcher
Caroline Groves
Hannah Williams
10:05.03
Apr 26
Eastern Relays
4.
Hannah Belcher
Haley Berger
Caroline Groves
Julia Henderson
10:13.61
Apr 2
Scott Hartman Relays
5.
Hannah Belcher
Addison White
Lauren Yeager
Julia Henderson
10:16.33
Mar 29
March Madness
6.
Hannah Belcher
Addison White
Hannah Stauffer
Caroline Reidy
10:21.31
May 2
Charlie Harper Relays
7.
Hannah Belcher
Caroline Groves
Addison White
Hannah Stauffer
10:23.85
Apr 21
Williamson County Championship
8.
Haley Berger
Caitlin McKeown
Kendall Pace
Hannah Williams
11:25.92
May 2
Charlie Harper Relays
4x1600 Relay
1.
Hannah Williams
Caroline Reidy
Bailey Fohr
Caitlin McKeown
24:43.35
May 2
Charlie Harper Relays
2.
-
Relay Team
25:36.57
Apr 11
Doug Hall Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Relay Team
1:51.81
Apr 11
Doug Hall Relays
2.
Kennedie Leath
Kelsey Griffin
Amber Tanner
Alliyah Robertson
1:54.09
May 2
Charlie Harper Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Relay Team
4:35.55
Apr 11
Doug Hall Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Relay Team
13:33.17
Apr 11
Doug Hall Relays
2.
Julia Henderson
Caroline Groves
Lauren Yeager
Kailey Churchill
13:34.15
May 2
Charlie Harper Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Kennedie Leath
34' 3.5
PR
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
2.
10
Madeline Ballard
28' 4
Apr 11
Doug Hall Relays
3.
9
Macy Chambers
27' 3
PR
Apr 21
Williamson County Championship
4.
9
Makayla Larkins
25' 4.5
PR
Mar 29
March Madness
5.
9
Sophie Drake
23' 0
PR
Apr 29
TSSAA AAA Section 3 Multis
6.
9
Addison White
19' 2.75
PR
Apr 29
TSSAA AAA Section 3 Multis
Discus - 1kg
1.
12
Kennedie Leath
79' 11
PR
Apr 2
Scott Hartman Relays
2.
9
Macy Chambers
76' 10
PR
May 2
Charlie Harper Relays
3.
9
Makayla Larkins
61' 3
PR
Apr 11
Doug Hall Relays
4.
9
Annalise Dykes
59' 9
Apr 21
Williamson County Championship
High Jump
1.
9
Mikayla Murphy
4' 10
Apr 21
Williamson County Championship
9
Sophie Drake
4' 10
PR
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
3.
9
Addison White
4' 9.75
PR
May 15
TSSAA AAA Section 3 Championship
4.
10
Kayla Robinson
4' 8
PR
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
-
Frankie Palmer
4' 8
PR
Mar 29
March Madness
6.
10
Sarah Klippenstein
4' 6
PR
May 2
Charlie Harper Relays
Pole Vault
1.
10
Madeline Ballard
8' 2
PR
Mar 29
March Madness
2.
9
Sophie Drake
8' 0
PR
May 15
TSSAA AAA Section 3 Championship
11
Emmy Baxter
8' 0
PR
May 15
TSSAA AAA Section 3 Championship
4.
-
Frankie Palmer
7' 0
PR
Mar 29
March Madness
Long Jump
1.
12
Kelsey Griffin
18' 5.5
PR
May 2
Charlie Harper Relays
2.
10
Madeline Ballard
17' 1.75
Apr 2
Scott Hartman Relays
3.
9
Addison White
16' 7
PR
May 2
Charlie Harper Relays
4.
10
Kayla Robinson
15' 8.5
PR
Mar 29
March Madness
5.
10
Sarah Klippenstein
15' 5
PR
Apr 11
Doug Hall Relays
6.
9
Sophie Drake
14' 1.25
PR
May 15
TSSAA AAA Section 3 Championship
Triple Jump
1.
10
Sarah Klippenstein
35' 3.5
May 15
TSSAA AAA Section 3 Championship
2.
9
Mikayla Murphy
29' 11
PR
May 10
TSSAA AAA Section 3 Sub-Section South
Pentathlon (Outdoor) - Standard
1.
9
Sophie Drake
2423
PR
May 15
TSSAA AAA Section 3 Championship
2.
9
Addison White
2343
PR
May 15
TSSAA AAA Section 3 Championship
*Recent improvement