Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2004
2003
2002
2001
2000
1995
1994
1993
1988
Indoor
2024
2017
2016
2015
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Evan Helin
11.74c
May 16
ECL Championships - Day 2
2.
12
Grant Mitchell
11.94c
PR
May 16
ECL Championships - Day 2
3.
10
Hyunrae Kim
13.46
May 3
6th Annual BCS Invite
4.
10
Michael Ollee
13.50
May 3
6th Annual BCS Invite
5.
10
Andres Roman
14.16
PR
Apr 3
Flynn-vitational
200 Meters
1.
12
Evan Helin
23.74c
PR
May 7
ECL Meet
2.
12
Grant Mitchell
23.94c
PR
May 16
ECL Championships - Day 2
3.
10
Hyunrae Kim
26.74c
May 7
ECL Meet
4.
10
Michael Ollee
27.04c
May 16
ECL Championships - Day 2
5.
11
Neil Chauhan
27.61
PR
May 3
6th Annual BCS Invite
6.
9
Elijah Berger
30.44c
PR
May 7
ECL Meet
400 Meters
1.
12
Grant Mitchell
55.94c
PR
May 7
ECL Meet
2.
12
Evan Helin
57.64c
PR
Apr 16
ECL Meet
3.
10
Hyunrae Kim
58.74c
PR
May 16
ECL Championships - Day 2
4.
10
Michael Ollee
59.54c
PR
May 16
ECL Championships - Day 2
5.
10
Paul Kiefer
1:02.04c
PR
May 7
ECL Meet
6.
9
Elijah Berger
1:05.84c
PR
May 7
ECL Meet
7.
11
Neil Chauhan
1:08.70
PR
May 3
6th Annual BCS Invite
800 Meters
1.
12
Ira Fleming
2:07.6h
PR
May 16
ECL Championships - Day 2
2.
10
Jason Vassallo
2:13.4h
May 16
ECL Championships - Day 2
3.
9
Joshua Swanson
2:20.1h
PR
May 16
ECL Championships - Day 2
4.
10
Nick Napier
2:20.5h
PR
Apr 16
ECL Meet
5.
12
Jake Beck
2:22.61
PR
Mar 29
Lewis County Invitational
6.
9
Damon Hardwick
2:25.3h
May 7
ECL Meet
7.
10
Michael Ollee
2:26.3h
May 7
ECL Meet
8.
10
Paul Kiefer
2:34.66
May 3
6th Annual BCS Invite
9.
9
Elijah Berger
2:36.60
Mar 29
Lewis County Invitational
1500 Meters
1.
12
Ira Fleming
4:33.80
PR
Apr 12
Cashmere Invitational
2.
10
Nick Napier
4:51.15
PR
Apr 12
Cashmere Invitational
1600 Meters
1.
12
Ira Fleming
4:48.57
PR
May 22
1A Tri-District Meet Prelims
2.
12
Jake Beck
4:59.66
PR
May 3
6th Annual BCS Invite
3.
10
Nick Napier
5:12.0h
Mar 20
Nathan Hale Jamboree
4.
9
Damon Hardwick
5:12.9h
May 16
ECL Championships - Day 2
5.
9
Joshua Swanson
5:24.9h
PR
May 16
ECL Championships - Day 2
6.
10
Jason Vassallo
5:25.08
May 3
6th Annual BCS Invite
7.
9
Elijah Berger
5:27.5h
May 16
ECL Championships - Day 2
8.
10
Paul Kiefer
5:34.6h
PR
May 16
ECL Championships - Day 2
9.
9
David Rogers-Gonzalez
5:46.4h
PR
Mar 20
Nathan Hale Jamboree
3000 Meters
1.
9
Joshua Swanson
11:22.34
PR
Apr 12
Cashmere Invitational
3200 Meters
1.
12
Jake Beck
10:49.36
PR
May 24
1A Tri-District Finals
2.
12
Ira Fleming
10:56.23
Mar 29
Lewis County Invitational
3.
10
Nick Napier
11:10.30
PR
Mar 29
Lewis County Invitational
4.
9
Damon Hardwick
11:33.6h
PR
May 16
ECL Championships - Day 2
5.
9
Elijah Berger
12:06.8h
May 16
ECL Championships - Day 2
6.
10
Paul Kiefer
12:10.0h
PR
May 16
ECL Championships - Day 2
4x400 Relay
1.
-
Evan Helin
Hyunrae Kim
Ira Fleming
Grant Mitchell
3:45.99
May 22
1A Tri-District Meet Prelims
2.
-
Grant Mitchell
Hyunrae Kim
Ira Fleming
Evan Helin
3:54.0h
May 16
ECL Championships - Day 2
3.
-
Jake Beck
Ira Fleming
Evan Helin
Michael Ollee
3:59.7h
May 7
ECL Meet
4.
-
Jason Vassallo
Nick Napier
Michael Ollee
Ira Fleming
4:05.8h
Apr 16
ECL Meet
5.
-
Ira Fleming
Evan Helin
Hyunrae Kim
Michael Ollee
4:08.64
Mar 20
Nathan Hale Jamboree
Shot Put - 12lb
1.
11
Neil Chauhan
31' 5
PR
May 16
ECL Championships - Day 2
2.
9
David Rogers-Gonzalez
28' 8.5
May 16
ECL Championships - Day 2
3.
12
Josh Kahn
27' 9.25
May 16
ECL Championships - Day 2
4.
10
Andres Roman
19' 5.5
PR
Apr 12
Cashmere Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Josh Kahn
89' 8
PR
Mar 20
Nathan Hale Jamboree
2.
9
David Rogers-Gonzalez
80' 6
PR
May 16
ECL Championships - Day 2
3.
10
Andres Roman
70' 4
PR
May 16
ECL Championships - Day 2
Javelin - 800g
1.
10
Hyunrae Kim
115' 6
PR
May 22
1A Tri-District Meet Prelims
2.
12
Josh Kahn
113' 7
PR
May 16
ECL Championships - Day 2
3.
9
Elijah Berger
97' 6
May 16
ECL Championships - Day 2
4.
9
David Rogers-Gonzalez
74' 9
May 16
ECL Championships - Day 2
5.
11
Neil Chauhan
60' 0
PR
May 3
6th Annual BCS Invite
Long Jump
1.
12
Evan Helin
17' 8.5
PR
Apr 12
Cashmere Invitational
Triple Jump
1.
12
Evan Helin
36' 7.75
PR
May 7
ECL Meet
Womens
100 Meters
1.
12
Olivia Thomson
13.20
PR
Apr 3
Flynn-vitational
2.
10
Grace Recka
13.24c
PR
May 16
ECL Championships - Day 2
3.
10
Kai Milici
14.47
PR
Apr 3
Flynn-vitational
4.
12
Audrey Western
14.53
PR
Apr 3
Flynn-vitational
5.
9
Tessa de Vries
14.54c
PR
May 16
ECL Championships - Day 2
200 Meters
1.
12
Olivia Thomson
27.40
PR
Apr 3
Flynn-vitational
2.
10
Grace Recka
28.04c
PR
May 7
ECL Meet
3.
12
Audrey Western
29.47
PR
Apr 3
Flynn-vitational
4.
10
Kai Milici
29.99
Apr 3
Flynn-vitational
5.
12
Anja Beard
30.15
PR
Mar 20
Nathan Hale Jamboree
6.
9
Isabel Duxbury
30.94c
PR
May 7
ECL Meet
400 Meters
1.
12
Olivia Thomson
1:00.84c
PR
May 7
ECL Meet
2.
10
Annie Cohen
1:01.64c
PR
May 16
ECL Championships - Day 2
3.
12
Audrey Western
1:03.09
Apr 3
Flynn-vitational
4.
12
Caracol Haley
1:04.24c
Apr 16
ECL Meet
5.
10
Kai Milici
1:05.40
May 3
6th Annual BCS Invite
6.
9
Tessa de Vries
1:06.34c
PR
May 16
ECL Championships - Day 2
7.
9
Isabel Duxbury
1:06.54c
May 7
ECL Meet
8.
10
Grace Recka
1:07.68
PR
May 3
6th Annual BCS Invite
9.
12
Anja Beard
1:10.29
PR
Mar 29
Lewis County Invitational
800 Meters
1.
12
Audrey Western
2:17.76
PR
May 22
1A Tri-District Meet Prelims
2.
12
Caracol Haley
2:20.42
May 24
1A Tri-District Finals
3.
10
Kai Milici
2:30.8h
May 16
ECL Championships - Day 2
4.
9
Isabel Duxbury
2:32.65
May 10
Freshman Invitational
5.
12
Olivia Thomson
2:34.3h
PR
Apr 16
ECL Meet
6.
11
Rachel Andres
2:58.5h
May 7
ECL Meet
1500 Meters
1.
12
Audrey Western
4:53.17
PR
Apr 12
Cashmere Invitational
1600 Meters
1.
12
Audrey Western
5:12.57
May 31
1A, 1B & 2B State Championship
2.
9
Isabel Duxbury
5:47.30
May 10
Freshman Invitational
3.
12
Caracol Haley
5:47.8h
Mar 20
Nathan Hale Jamboree
4.
10
Kai Milici
5:51.1h
Mar 20
Nathan Hale Jamboree
5.
11
Rachel Andres
6:56.13
Mar 29
Lewis County Invitational
3000 Meters
1.
12
Caracol Haley
11:57.64
PR
Apr 12
Cashmere Invitational
3200 Meters
1.
12
Audrey Western
11:52.3h
May 16
ECL Championships - Day 2
300m Hurdles - 30"
1.
12
Anja Beard
52.94c
May 16
ECL Championships - Day 2
4x200 Relay -
1.
-
Olivia Thomson
Annie Cohen
Grace Recka
Caracol Haley
1:48.12
May 24
1A Tri-District Finals
2.
-
Olivia Thomson
Grace Recka
Kai Milici
Annie Cohen
1:49.9h
May 16
ECL Championships - Day 2
3.
-
Annie Cohen
Olivia Thomson
Grace Recka
Kai Milici
1:51.9h
May 7
ECL Meet
4.
-
Annie Cohen
Isabel Duxbury
Audrey Western
Olivia Thomson
1:53.48
May 3
6th Annual BCS Invite
5.
-
Olivia Thomson
Kai Milici
Isabel Duxbury
Caracol Haley
1:54.5h
Apr 16
ECL Meet
6.
-
Anja Beard
Grace Recka
Kai Milici
Tessa de Vries
1:56.38
May 3
6th Annual BCS Invite
7.
-
Annie Cohen
Clara Erickson
Tessa de Vries
Julie Huang
2:02.5h
Apr 16
ECL Meet
4x400 Relay
1.
-
Olivia Thomson
Caracol Haley
Annie Cohen
Audrey Western
4:02.04
May 31
1A, 1B & 2B State Championship
2.
-
Olivia Thomson
Annie Cohen
Audrey Western
Caracol Haley
4:03.57
May 24
1A Tri-District Finals
3.
-
Caracol Haley
Olivia Thomson
Grace Recka
Jenn Wen
4:37.86
Mar 20
Nathan Hale Jamboree
4.
-
Kai Milici
Tessa de Vries
Anja Beard
Audrey Western
4:38.67
Mar 20
Nathan Hale Jamboree
5.
-
Anja Beard
Annie Cohen
Tessa de Vries
Isabel Duxbury
4:39.6h
Apr 16
ECL Meet
6.
-
Julie Huang
Grace Recka
Clara Erickson
Kai Milici
4:40.5h
Apr 16
ECL Meet
4x800 Relay
1.
-
Caracol Haley
Isabel Duxbury
Olivia Thomson
Audrey Western
10:00.7h
Mar 20
Nathan Hale Jamboree
Discus - 1kg
1.
12
Anja Beard
92' 8
PR
May 7
ECL Meet
*Recent improvement