Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2023
2022
2016
2015
2013
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Khalil Lacy
10.44
PR
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
2.
12
Sterling Jones
10.59
PR
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
3.
12
Donte Luckett
10.94c
PR
Mar 27
Creekview Mustang Relays
4.
11
Deavon Woods
11.14c
PR
Mar 27
Creekview Mustang Relays
5.
11
Brian Okeke
11.44
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
6.
9
Ross Jennings
11.54
Feb 22
McKinney Boyd Bronco Relays
7.
12
Justin Davison
11.57
PR
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
8.
-
Salifu Sanagray
11.75
PR
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
9.
10
Armondo Washington
11.92
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
10.
-
Tylor Cook
12.14c
PR
Mar 27
Creekview Mustang Relays
11.
12
Noah King
12.37
PR
Mar 21
Mesquite Skeeter Relays
12.
9
Adeeb Ammad
12.48
PR
Feb 22
McKinney Boyd Bronco Relays
13.
-
Deandre Washington
12.84c
PR
Mar 6
Richardson Invitational
200 Meters
1.
12
Sterling Jones
21.39
PR
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
2.
10
Khalil Lacy
21.48
(2.8)
May 10
TX UIL 5A State Championships
3.
11
Brian Okeke
22.45
PR
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
4.
11
Brandon Watson
23.36
PR
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
5.
12
Edgar Rojo
23.74c
Mar 27
Creekview Mustang Relays
6.
10
Julian Williams
24.24c
PR
Mar 27
Creekview Mustang Relays
7.
-
Deandre Washington
24.64c
PR
Mar 27
Creekview Mustang Relays
8.
11
Deavon Woods
25.18
Mar 6
Richardson Invitational
9.
9
Adeeb Ammad
27.10
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
400 Meters
1.
11
Phillip Green
48.92
Apr 17
UIL 5A Area 09-10 Meet
2.
12
Michael Ukpong
52.99
PR
Mar 22
Jesuit-Sheaner 50th Annual Relays
3.
11
Darius Woods
53.38
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
4.
11
Centrelle Massenburge
54.24c
PR
Mar 27
Creekview Mustang Relays
5.
9
Jalan Veasley
57.24
Mar 21
Mesquite Skeeter Relays
6.
10
Sebastian Munoz
1:06.94
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
7.
9
Randy Liu
1:07.41
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
800 Meters
1.
11
Rory Costigan
2:16.67
PR
Mar 21
Mesquite Skeeter Relays
2.
11
Erroll Jordheim
2:17.61
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
3.
9
Jalan Veasley
2:20.1h
PR
Mar 27
Creekview Mustang Relays
4.
9
Trent Miller
2:23.54
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
5.
11
Marone Abraham
2:24.85
PR
Mar 21
Mesquite Skeeter Relays
1600 Meters
1.
12
Raied Makhamreh
4:42.16
PR
Mar 6
Richardson Invitational
2.
11
Rory Costigan
5:01.29
PR
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
3.
10
Ahmad Yehia
5:06.84
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
4.
11
Erroll Jordheim
5:13.82
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
5.
10
Robiel Tesfai
5:15.44
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
3200 Meters
1.
12
Raied Makhamreh
10:52.82
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
2.
10
Ahmad Yehia
11:01.2h
Mar 27
Creekview Mustang Relays
3.
10
Robiel Tesfai
11:38.85
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
4.
9
Soban Muhammad Haris
12:05.22
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
110m Hurdles - 39"
1.
10
Jareth Gonzales
15.83
PR
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
2.
9
Preston Semenuk
15.97
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
3.
12
Rashard Pleasant
17.07
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
4.
12
Rashad Pleasant
17.94c
PR
Mar 27
Creekview Mustang Relays
300m Hurdles - 36"
1.
10
Jareth Gonzales
41.78
PR
Mar 21
Mesquite Skeeter Relays
2.
9
Preston Semenuk
41.96
Mar 6
Richardson Invitational
3.
12
Rashard Pleasant
44.24c
PR
Mar 27
Creekview Mustang Relays
4.
10
Bo Hayes
45.82
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
5.
-
Tyrik Patterson
49.37
PR
Mar 6
Richardson Invitational
4x100 Relay
1.
-
Khalil Lacy
Phillip Green
Donte Luckett
Sterling Jones
41.05
May 10
TX UIL 5A State Championships
2.
-
Khalil Lacy
Phillip Green
Brian Okeke
Sterling Jones
42.88
Mar 29
87th Clyde Littlefield Texas Relays
3.
-
Relay Team
43.44c
Mar 6
Richardson Invitational
4.
-
Brian Okeke
Phillip Green
Justin Davison
Sterling Jones
43.78
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
5.
-
Khalil Lacy
Donte Luckett
Edgar Rojo
Deavon Woods
44.45
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
6.
-
Rashard Pleasant
Deavon Woods
Brandon Watson
Centrelle Massenburge
44.67
Mar 21
Mesquite Skeeter Relays
7.
-
Julian Williams
Deavon Woods
Brandon Watson
Ross Jennings
46.95
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
8.
-
Ross Jennings
Deonte Penn
Kolby Bunch-Dennis
Adeeb Ammad
48.47
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
9.
-
Ross Jennings
Dylan Jackson
Julian Williams
Kolby Bunch-Dennis
50.05
Mar 21
Mesquite Skeeter Relays
4x200 Relay -
1.
-
Khalil Lacy
Phillip Green
Justin Davison
Sterling Jones
1:28.08
Mar 29
87th Clyde Littlefield Texas Relays
2.
-
Donte Luckett
Justin Davison
Brian Okeke
Max Estill
1:29.00
Apr 17
UIL 5A Area 09-10 Meet
3.
-
Relay Team
1:29.65
Mar 6
Richardson Invitational
4.
-
Khalil Lacy
Edgar Rojo
Max Estill
Reggie Kinden
1:32.48
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
5.
-
Ross Jennings
Kolby Bunch-Dennis
Deonte Penn
Adeeb Ammad
1:42.86
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
6.
-
Ross Jennings
Dylan Jackson
Julian Williams
Kolby Bunch-Dennis
1:43.59
Mar 21
Mesquite Skeeter Relays
4x400 Relay
1.
-
Michael Ukpong
Preston Semenuk
Darius Woods
Phillip Green
3:26.00
Apr 17
UIL 5A Area 09-10 Meet
2.
-
Edgar Rojo
Justin Davison
Darius Woods
Phillip Green
3:31.35
Mar 22
Jesuit-Sheaner 50th Annual Relays
3.
-
Relay Team
3:33.7h
Mar 27
Creekview Mustang Relays
4.
-
Justin Davison
Michael Ukpong
Darius Woods
Phillip Green
3:35.44
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
5.
-
Rashard Pleasant
Centrelle Massenburge
Preston Semenuk
Jareth Gonzalez
3:35.61
Mar 21
Mesquite Skeeter Relays
6.
-
Edgar Rojo
Max Estill
Centrelle Massenburge
Rashard Pleasant
3:45.49
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
7.
-
Julian Williams
Tyrik Patterson
Jalan Veasley
Erroll Jordheim
3:53.97
Mar 21
Mesquite Skeeter Relays
8.
-
Julian Williams
Tyrik Patterson
Christian Felter
Killian Ellis
3:58.38
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
9.
-
Kolby Bunch-Dennis
Erroll Jordheim
Preston Semenuk
Jalan Veasley
3:58.55
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
9:29.41
Feb 22
McKinney Boyd Bronco Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Relay Team
4:10.84
Feb 22
McKinney Boyd Bronco Relays
Shot Put - 12lb
1.
-
Aaron Davis
40' 3
PR
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
2.
12
Matthew McEnany
38' 5.5
PR
Mar 21
Mesquite Skeeter Relays
3.
12
Jake Lichliter
36' 2.5
PR
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
Discus - 1.6kg
1.
11
Patrick Mulvihill
85' 6
PR
Mar 21
Wylie East Park Place Lexus Invitational
High Jump
1.
12
Max Estill
6' 6
Apr 26
UIL 5A Region II
Pole Vault
1.
11
Edwin Zerwick
10' 6
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
Long Jump
1.
12
Max Estill
22' 6.75
(.4)
PR
Apr 26
UIL 5A Region II
2.
11
Centrelle Massenburge
21' 9.5
PR
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
3.
12
Tristen Cockrell
21' 0.5
PR
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
4.
-
Tylor Cook
20' 6.5
PR
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
5.
9
Manasseh Osei
20' 1
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
6.
10
Armondo Washington
18' 9.5
Mar 27
Creekview Mustang Relays
7.
11
Samsome Habte
18' 6
PR
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
8.
10
Chupong Wattanapan
16' 0
Mar 6
Richardson Invitational
9.
-
Keaton Wallace
14' 0
PR
Mar 6
Richardson Invitational
Triple Jump
1.
12
Tristen Cockrell
43' 5.25
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
2.
10
Armondo Washington
38' 4.5
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
3.
11
Samsome Habte
38' 4
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
4.
-
Keaton Wallace
38' 0
PR
Mar 6
Richardson Invitational
5.
10
Chupong Wattanapan
37' 2.5
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
6.
9
Preston Semenuk
36' 9.25
PR
Feb 22
McKinney Boyd Bronco Relays
7.
-
Poom Wattanapan
35' 10
Mar 21
Mesquite Skeeter Relays
Womens
100 Meters
1.
11
LaTessa Johnson
11.64
PR
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
2.
11
Tahlor Cook
12.18
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
3.
10
Kynna Gamble
13.04
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
4.
9
Madison Williams
13.46
PR
Apr 4
Rockwall Rockin' "R" Relays
5.
12
Tamika Caldwell
13.49
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
6.
12
Deandrea Washington
13.66
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
7.
9
Bria Johnson
13.73
PR
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
8.
-
Sydne Reed
14.19
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
9.
10
Taja Fain
14.83
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
10.
9
Stephany Carroll
15.19
PR
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
11.
9
Molly Blanks
15.44
PR
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
200 Meters
1.
11
LaTessa Johnson
23.79
(-.2)
PR
Apr 26
UIL 5A Region II
2.
12
Milan Fisher
26.10
PR
Apr 4
Rockwall Rockin' "R" Relays
3.
12
Tamika Caldwell
26.48
PR
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
4.
11
Tahlor Cook
26.97
Mar 6
Richardson Invitational
5.
10
Kynna Gamble
27.91
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
6.
12
Deandrea Washington
28.51
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
7.
10
Taja Fain
28.95
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
8.
9
Bria Johnson
29.09
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
9.
-
Sydne Reed
30.57
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
10.
12
Estonia Otieno
31.15
PR
Mar 21
Wylie East Park Place Lexus Invitational
11.
9
Stephany Carroll
31.64
PR
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
400 Meters
1.
12
Milan Fisher
56.21
PR
Apr 26
UIL 5A Region II
2.
11
LaTessa Johnson
1:00.52
Apr 4
Rockwall Rockin' "R" Relays
3.
11
Asia Kuna
1:01.01
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
4.
10
Briauna Blackston
1:05.31
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
5.
10
Taja Fain
1:06.71
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
800 Meters
1.
12
Milan Fisher
2:28.16
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
2.
11
Asia Kuna
2:29.80
Apr 4
Rockwall Rockin' "R" Relays
1600 Meters
1.
10
Karen Huerta
6:13.07
PR
Apr 4
Rockwall Rockin' "R" Relays
2.
11
Billacecha Galgalo
6:31.09
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
3.
10
Ariana Warren
6:37.10
PR
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
4.
9
Tanya Barbosa
7:40.14
Apr 4
Rockwall Rockin' "R" Relays
5.
-
Raysa Chavez
7:53.16
PR
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
6.
12
Jordyn Craighead
8:00.71
PR
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
3200 Meters
1.
10
Karen Huerta
13:59.1h
PR
Mar 6
Richardson Invitational
2.
11
Billacecha Galgalo
14:06.62
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
3.
10
Ariana Warren
14:13.01
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
4.
9
Tanya Barbosa
16:47.94
Apr 4
Rockwall Rockin' "R" Relays
5.
12
Jordyn Craighead
17:27.31
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
100m Hurdles - 33"
1.
12
Devinne Miller
16.05
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
2.
10
Kyarah Jones
17.51
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
3.
9
Bria Johnson
18.17
Apr 4
Rockwall Rockin' "R" Relays
300m Hurdles - 30"
1.
12
Devinne Miller
42.79
PR
Mar 6
Richardson Invitational
2.
10
Kyarah Jones
52.08
PR
Apr 17
UIL 5A Area 09-10 Meet
4x100 Relay
1.
-
Milan Fisher
Tahlor Cook
Kynna Gamble
LaTessa Johnson
49.49
Mar 29
87th Clyde Littlefield Texas Relays
2.
-
Tamika Caldwell
Bria Johnson
Tahlor Cook
Kynna Gamble
50.06
Apr 4
Rockwall Rockin' "R" Relays
3.
-
Bria Johnson
Madison Williams
Tamika Caldwell
Kynna Gamble
50.62
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
4.
-
Bria Johnson
Madison Williams
Kyarah Jones
Kynna Gamble
51.03
Apr 17
UIL 5A Area 09-10 Meet
5.
-
Deandrea Washington
Kynna Gamble
Tessa Johnson
Ethany Thomas
51.41
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
6.
-
Tamika Caldwell
Deandrea Washington
Briauna Blackston
Bria Johnson
51.43
Mar 21
Wylie East Park Place Lexus Invitational
7.
-
Stephany Carroll
Bria Johnson
Molly Blanks
Taja Fain
57.08
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
8.
-
Relay Team
58.03
Feb 22
McKinney Boyd Bronco Relays
4x200 Relay -
1.
-
Milan Fisher
Tahlor Cook
Kynna Gamble
LaTessa Johnson
1:39.13
Apr 26
UIL 5A Region II
2.
-
Tahlor Cook
LaTessa Johnson
Kynna Gamble
Bria Johnson
1:40.01
Apr 17
UIL 5A Area 09-10 Meet
3.
-
Tahlor Cook
Milan Fisher
Kynna Gamble
Tessa Johnson
1:41.48
Mar 22
Jesuit-Sheaner 50th Annual Relays
4.
-
Tahlor Cook
LaTessa Johnson
Kynna Gamble
Madison Williams
1:41.56
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
5.
-
Relay Team
1:42.43
Mar 6
Richardson Invitational
6.
-
Deandrea Washington
Tamika Caldwell
Briauna Blackston
Bria Johnson
1:51.60
Apr 4
Rockwall Rockin' "R" Relays
7.
-
Estonia Otieno
Tamika Caldwell
Taja Fain
Kyarah Jones
1:58.60
Mar 21
Wylie East Park Place Lexus Invitational
4x400 Relay
1.
-
Milan Fisher
Asia Kuna
Devinne Miller
LaTessa Johnson
4:02.47
Mar 29
87th Clyde Littlefield Texas Relays
2.
-
Relay Team
4:06.5h
Mar 6
Richardson Invitational
3.
-
Tamika Caldwell
Milan Fisher
Devinne Miller
Asia Kuna
4:09.36
Apr 4
Rockwall Rockin' "R" Relays
4.
-
Devinne Miller
Milan Fisher
Tessa Johnson
Asia Kuna
4:09.39
Mar 22
Jesuit-Sheaner 50th Annual Relays
5.
-
Bria Johnson
Milan Fisher
Devinne Miller
Asia Kuna
4:11.63
Apr 17
UIL 5A Area 09-10 Meet
6.
-
Asia Kuna
Ethany Thomas
Tessa Johnson
Milan Fisher
4:12.10
Feb 14
Richardson Co-ed Meet
Shot Put - 4kg
1.
10
Asia Abron
42' 9
Apr 4
Rockwall Rockin' "R" Relays
2.
12
Raven Smith
39' 7.5
PR
Apr 17
UIL 5A Area 09-10 Meet
3.
11
Keiairra Bolds
32' 0.5
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
4.
10
Kyla Suber
30' 11.5
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
5.
-
Tiana Abrou
27' 2
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
Discus - 1kg
1.
10
Asia Abron
109' 8
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
High Jump
1.
10
Briauna Blackston
4' 6
PR
Apr 4
Rockwall Rockin' "R" Relays
2.
12
Estonia Otieno
4' 0
PR
Mar 6
Richardson Invitational
Pole Vault
1.
10
Taja Fain
6' 0
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
Long Jump
1.
11
LaTessa Johnson
17' 6
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
2.
12
Devinne Miller
17' 4.5
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
3.
11
Tahlor Cook
15' 7.5
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
4.
9
Stephany Carroll
13' 7
PR
Apr 9
UIL 5A District 09 - Prelims
5.
9
Molly Blanks
12' 6
PR
Mar 21
Wylie East Park Place Lexus Invitational
Triple Jump
1.
12
Devinne Miller
36' 0
PR
Mar 6
Richardson Invitational
2.
9
Alexia Roberson
30' 5.5
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
3.
9
Molly Blanks
29' 9.5
Apr 10
UIL 5A District 09 - Finals
4.
9
Stephany Carroll
26' 5
PR
Apr 4
Rockwall Rockin' "R" Relays
*Recent improvement