Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2000
1999
1996
1994
1991
Indoor
2023
2022
2019
2018
2016
2013
2012
2011
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Jordan Muldrow
10.94c
Feb 15
Trojan Invitational
2.
10
Saveion James
11.03
(2.6)
PR
Mar 15
Grace Prep Jon Drummond Relays
3.
12
Reggie McDaniel
11.07
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
4.
12
Chase Morrison
11.14
(2.2)
PR
Mar 15
Grace Prep Jon Drummond Relays
5.
9
Eliseo Cooper
11.31
Apr 10
UIL 5A District 04
6.
12
Dennis Adrole
11.40
PR
Mar 21
Plano East Invitational
7.
10
Montrae Toliver
11.54c
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
8.
11
Quentin Thorpe
11.64
PR
Mar 21
Plano East Invitational
9.
9
Tyler King
11.75
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
10.
9
Deon Grayer
12.04c
Mar 6
Richland Rigsby Relays
11.
9
Cameron Chiles
12.08
PR
Mar 21
Plano East Invitational
12.
10
CJ Muldrow
12.14c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
13.
11
Justin Butler
12.31
PR
Mar 21
Plano East Invitational
14.
9
Jordan Ames
12.44c
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
200 Meters
1.
12
Chase Morrison
21.69
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
2.
10
Saveion James
22.39
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
3.
10
Montrae Toliver
23.44c
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
12
Reggie McDaniel
23.44c
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
5.
11
Emanuel Moore
23.47
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
6.
9
Syrus Moore
23.78
Apr 10
UIL 5A District 04
7.
10
Javon Lipscombe
24.12
PR
Mar 21
Plano East Invitational
8.
10
Daniel Opperman
24.24c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
11
Quentin Thorpe
24.24c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
10.
9
Tanner Savoy
24.53
Apr 10
UIL 5A District 04
11.
9
Cameron Chiles
24.63
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
12.
12
Tyler Crim
24.64c
Feb 15
Trojan Invitational
13.
9
Angelo Garcia
25.14c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
14.
10
CJ Muldrow
25.24c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
15.
10
Collin Oakley
25.30
PR
Mar 21
Plano East Invitational
16.
11
Justin Butler
25.86
PR
Mar 21
Plano East Invitational
17.
11
Mitchell McCann
26.45
PR
Mar 21
Plano East Invitational
18.
9
Jordan Ames
26.54c
Mar 6
Richland Rigsby Relays
400 Meters
1.
12
David Ogunwolu
50.97
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
2.
11
Dylan Maples
51.74c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
3.
10
Andres Montoya
52.71
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
4.
12
Phillip Simmons
53.14c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
5.
12
Ty Thomas
53.55
Apr 10
UIL 5A District 04
6.
11
Cole Usher
53.84c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
11
Michael Morgan
53.84c
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
8.
11
Alejandro Segobia
54.04c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
9.
11
Jerrod Franich
54.54c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
10.
11
Cole Watts
55.10
PR
Mar 21
Plano East Invitational
11.
-
C Watts
55.64c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
12.
10
Collin Oakley
57.54c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
13.
9
Tanner Savoy
57.64c
Feb 15
Trojan Invitational
14.
11
Nick Adams
57.84c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
15.
12
Blake Mochilar
1:00.24c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
16.
12
Stephen Briggs
1:00.54c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
17.
9
Jordan Ames
1:00.84c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
18.
10
Isaiah Thompson
1:01.04c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
19.
11
Stephen Nickens
1:07.54c
PR
Feb 15
Trojan Invitational
800 Meters
1.
12
Zach Kirkland
1:54.50
Mar 15
Texas Distance Festival
2.
11
Jacob Suchors
1:55.79
Apr 18
UIL 5A Area 03-04 (PV was Indoors)
3.
12
Clarence Cordova
1:58.51
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
4.
12
Ty Thomas
2:00.6h
PR
Mar 6
Richland Rigsby Relays
5.
12
Alex Adams
2:01.7h
PR
Mar 6
Richland Rigsby Relays
6.
9
Jarred O'Connor
2:06.81
Mar 15
Texas Distance Festival
7.
12
Ishmial Munoz
2:07.0h
PR
Mar 6
Richland Rigsby Relays
8.
11
Ismael Munoz
2:09.16
Mar 21
Plano East Invitational
9.
11
Jeremiah Baugh
2:10.8h
Mar 6
Richland Rigsby Relays
10.
12
Phillip Simmons
2:13.80
Mar 15
Texas Distance Festival
11.
9
David Flanagin
2:14.52
PR
Mar 21
Plano East Invitational
1500 Meters
1.
12
Zach Kirkland
4:09.92
PR
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
2.
11
Jacob Suchors
4:19.27
PR
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
3.
11
Ismael Munoz
4:36.25
PR
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
4.
11
Jackson Miller
4:40.90
PR
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
5.
8
Austyn Bazet
4:52.36
PR
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
6.
9
Alex Martinez
4:55.93
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
7.
10
Joe Gonzales
4:56.64
PR
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
8.
10
Kenneth Kinneer
5:15.06
PR
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
1600 Meters
1.
12
Zach Kirkland
4:14.32
PR
Apr 18
UIL 5A Area 03-04 (PV was Indoors)
2.
11
Jacob Suchors
4:27.6h
Mar 6
Richland Rigsby Relays
3.
10
Trevor Bohr
4:41.4h
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
4.
9
Jarred O'Connor
4:45.45
Apr 10
UIL 5A District 04
5.
9
David Flanagin
4:46.57
PR
Mar 21
Plano East Invitational
6.
12
Alex Adams
4:48.23
PR
Mar 21
Plano East Invitational
7.
12
Clarence Cordova
4:51.9h
PR
Feb 15
Trojan Invitational
8.
8
Austyn Bazet
4:57.38
Mar 21
Plano East Invitational
9.
11
Jeremiah Baugh
4:58.0h
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
10.
11
Jackson Miller
5:03.13
Mar 15
Texas Distance Festival
11.
10
Joe Gonzales
5:21.35
PR
Mar 15
Texas Distance Festival
12.
9
Colton Kelly
5:22.44
Mar 15
Texas Distance Festival
13.
12
Jared DeVries
5:23.11
PR
Mar 15
Texas Distance Festival
3200 Meters
1.
10
Trevor Bohr
9:52.2h
Mar 6
Richland Rigsby Relays
2.
9
Jarred O'Connor
10:28.3h
PR
Mar 6
Richland Rigsby Relays
3.
11
Jackson Miller
11:00.35
Mar 21
Plano East Invitational
4.
9
Alex Martinez
11:15.8h
Mar 6
Richland Rigsby Relays
5.
8
Austyn Bazet
12:04.52
PR
Mar 21
Plano East Invitational
6.
10
Joe Gonzales
12:07.36
PR
Mar 21
Plano East Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Kerry Gleason
14.33
(1.7)
PR
Apr 26
UIL 5A Region I
2.
11
Ridge Hanson
16.33
Mar 21
Plano East Invitational
3.
11
Austin Cratty
17.25
Apr 10
UIL 5A District 04
4.
9
James Mahler
18.11
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
5.
10
CJ Muldrow
19.04c
Feb 15
Trojan Invitational
6.
9
Caden McDonald
19.09
PR
Mar 21
Plano East Invitational
7.
11
Stephen Nickens
20.31
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
8.
-
Walker Nickens
21.34
PR
Mar 21
Plano East Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Kerry Gleason
37.90
PR
Apr 26
UIL 5A Region I
2.
11
Ridge Hanson
42.11
Apr 10
UIL 5A District 04
3.
11
Austin Cratty
44.70
Apr 10
UIL 5A District 04
4.
9
James Mahler
45.42
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
5.
9
Caden McDonald
46.14c
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
6.
11
Stephen Nickens
46.87
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
7.
10
CJ Muldrow
48.34c
Feb 15
Trojan Invitational
8.
-
Walker Nickens
48.42
PR
Mar 21
Plano East Invitational
9.
9
Kaine Sloan
51.44c
PR
Feb 15
Trojan Invitational
4x100 Relay
1.
-
Saveion James
Chase Morrison
Reggie McDaniel
Jordan Muldrow
41.02
May 10
TX UIL 5A State Championships
2.
-
Relay Team
41.18
Apr 26
UIL 5A Region I
3.
-
Reggie McDaniel
Saveion James
Dennis Adrole
Chase Morrison
42.94c
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
4.
-
Chase Morrison
Jordan Muldrow
Reggie McDaniel
Saveion James
43.34c
Mar 6
Richland Rigsby Relays
5.
9
Mason Mitchell
Tyler King
Syrus Moore
Eliseo Cooper
44.25
Apr 10
UIL 5A District 04
6.
Mason Mitchell
Javon Lipscombe
Quentin Thorpe
Dennis Adrole
44.37
Mar 21
Plano East Invitational
7.
-
Reggie McDaniel
Chase Morrison
Saveion James
Jordan Muldrow
44.58
Mar 15
Grace Prep Jon Drummond Relays
8.
9
Syrus Moore
Deon Grayer
Tyler King
Mason Mitchell
45.14c
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
9.
CJ Muldrow
Cameron Chiles
Syrus Moore
Eliseo Cooper
45.79
Mar 21
Plano East Invitational
10.
9
Cameron Chiles
Tyler King
Syrus Moore
Deon Grayer
45:27.14c
Mar 6
Richland Rigsby Relays
4x200 Relay -
1.
-
Saveion James
Emanuel Moore
Jordan Muldrow
Chase Morrison
1:28.09
Apr 18
UIL 5A Area 03-04 (PV was Indoors)
2.
-
Relay Team
1:28.59
Apr 26
UIL 5A Region I
3.
-
Saveion James
Reggie McDaniel
Jordan Muldrow
Chase Morrison
1:30.60
Mar 29
87th Clyde Littlefield Texas Relays
4.
-
Reggie McDaniel
Emanuel Moore
Saveion James
Chase Morrison
1:30.8h
Mar 6
Richland Rigsby Relays
5.
-
Saveion James
Emanuel Moore
Reggie McDaniel
Chase Morrison
1:32.96
Mar 22
Jesuit-Sheaner 50th Annual Relays
6.
-
Mason Mitchell
CJ Muldrow
Syrus Moore
Tyler King
1:34.80
Apr 10
UIL 5A District 04
7.
Mason Mitchell
Javon Lipscombe
Quentin Thorpe
Dennis Adrole
1:34.83
Mar 21
Plano East Invitational
8.
-
Javon Lipscombe
Tyler King
Tanner Savoy
Syrus Moore
1:36.9h
Mar 6
Richland Rigsby Relays
9.
CJ Muldrow
Tanner Savoy
Syrus Moore
Eliseo Cooper
1:38.22
Mar 21
Plano East Invitational
4x400 Relay
1.
-
Clarence Cordova
Ty Thomas
Dylan Maples
Kerry Gleason
3:22.61
Apr 10
UIL 5A District 04
2.
-
Relay Team
3:23.82
Apr 26
UIL 5A Region I
3.
-
Ty Thomas
Kerry Gleason
Dylan Maples
Emanuel Moore
3:26.0h
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
4.
-
Kerry Gleason
Ty Thomas
Emanuel Moore
Dylan Maples
3:28.5h
Mar 6
Richland Rigsby Relays
5.
-
Emanuel Moore
Ty Thomas
Dylan Maples
Kerry Gleason
3:32.22
Mar 22
Jesuit-Sheaner 50th Annual Relays
6.
-
Mason Mitchell
Alejandro Segobia
Nick Adams
Andres Montoya
3:33.48
Apr 10
UIL 5A District 04
7.
Alejandro Segobia
Michael Morgan
Mason Mitchell
Andres Montoya
3:37.35
Mar 21
Plano East Invitational
4x800 Relay
1.
-
Clarence Cordova
Jacob Suchors
Ty Thomas
Zach Kirkland
7:52.55
Mar 29
87th Clyde Littlefield Texas Relays
2.
-
Clarence Cordova
Zach Kirkland
Jacob Suchors
Ty Thomas
7:52.7h
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
3.
-
Alex Adams
Phillip Simmons
Jeremiah Baugh
David Flanigan
8:41.8h
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
4.
-
Relay Team
8:43.10
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Relay Team
3:41.99
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Jacob Suchors
Kerry Gleason
Clarence Cordova
Zach Kirkland
10:25.85
Mar 29
87th Clyde Littlefield Texas Relays
2.
-
Relay Team
10:53.49
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Duke Kicinski
50' 6.5
PR
Apr 26
UIL 5A Region I
2.
11
Gerardo Resindez
44' 5.25
PR
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
3.
10
Joe Gonzales
43' 0
PR
Mar 6
Richland Rigsby Relays
12
Jacob Jennings
43' 0
PR
Mar 21
Plano East Invitational
5.
12
Tyler Hair
40' 9
PR
Mar 21
Plano East Invitational
6.
12
Jacob Parker
40' 8
PR
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
7.
10
Talbot Folsom
39' 4.5
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
8.
11
Corey Billings
36' 3
PR
Feb 15
Trojan Invitational
9.
11
Cooper Taylor
33' 3
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
10.
11
Brandon Fryer
32' 0.75
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
11.
11
Blaine Harris
29' 6
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
Discus - 1.6kg
1.
12
Duke Kicinski
187' 6
PR
May 10
TX UIL 5A State Championships
2.
12
Jacob Jennings
139' 4
PR
Mar 21
Plano East Invitational
3.
9
Caden McDonald
138' 7
Apr 18
UIL 5A Area 03-04 (PV was Indoors)
4.
10
Michael McKinney
126' 4
Mar 21
Plano East Invitational
5.
10
Joe Gonzales
120' 5
PR
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
6.
11
Corey Billings
113' 4
PR
Mar 21
Plano East Invitational
7.
11
Ryan Niedermeir
105' 5
PR
Mar 21
Plano East Invitational
8.
10
Talbot Folsom
99' 7
PR
Mar 6
Richland Rigsby Relays
9.
11
Cooper Taylor
69' 2
PR
Mar 21
Plano East Invitational
High Jump
1.
9
Carson Hickman
6' 1
Mar 21
Plano East Invitational
2.
12
Taylor Johnson
5' 10
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
11
Antonio Dukes
5' 10
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
Long Jump
1.
12
Chase Morrison
21' 7
PR
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
2.
12
Kerry Gleason
20' 10
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
3.
11
Emanuel Moore
20' 1
PR
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
4.
12
Dennis Adrole
19' 8
PR
Mar 21
Plano East Invitational
5.
9
Ryan Willcuts
19' 0
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
6.
10
CJ Muldrow
18' 11
PR
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
7.
9
Syrus Moore
17' 10.5
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
8.
9
Tanner Savoy
17' 3.5
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
9.
-
Dillon Duble
16' 4.25
PR
Mar 21
Plano East Invitational
10.
9
Jordan Ames
16' 0
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
Triple Jump
1.
10
Javon Lipscombe
41' 2.5
Apr 10
UIL 5A District 04
2.
11
Emanuel Moore
40' 7.75
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
3.
12
Kerry Gleason
40' 7
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
4.
10
Montrae Toliver
39' 4.75
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
5.
11
Quentin Thorpe
39' 4.5
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
6.
10
Isaiah Thompson
38' 7.5
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
7.
9
Syrus Moore
38' 2
PR
Feb 15
Trojan Invitational
8.
9
Tanner Savoy
37' 0.25
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
9.
10
CJ Muldrow
35' 0
Mar 21
Plano East Invitational
10.
10
Willie Callum
33' 7
PR
Feb 15
Trojan Invitational
Womens
100 Meters
1.
12
Megan Greathouse
12.93
(2.6)
Mar 15
Grace Prep Jon Drummond Relays
2.
10
DeKiyala Jones
13.12
PR
Mar 21
Plano East Invitational
3.
11
Michaela Gebing
13.18
(1.5)
PR
Mar 15
Grace Prep Jon Drummond Relays
4.
10
Morgan Baker
13.44
Apr 10
UIL 5A District 04
5.
10
Kate Henzler
13.46
Apr 10
UIL 5A District 04
6.
10
Latasha Broom
13.76
(2.5)
PR
Mar 15
Grace Prep Jon Drummond Relays
7.
10
Breyana Smith
13.78
Apr 10
UIL 5A District 04
8.
10
Madison Statzel
13.83
PR
Mar 21
Plano East Invitational
9.
9
Alyssa Stokes
14.24
PR
Mar 21
Plano East Invitational
10.
11
Amber Potter
15.04c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
9
Jasmine Carpenter
15.04c
PR
Feb 15
Trojan Invitational
12.
11
Ericca Jablonsky
15.74c
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
200 Meters
1.
12
Megan Greathouse
26.23
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
2.
9
Victoria Burke
26.97
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
3.
10
Kate Henzler
27.44
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
4.
10
Morgan Baker
27.49
Apr 10
UIL 5A District 04
5.
10
Breyana Smith
27.56
Apr 10
UIL 5A District 04
6.
11
Michaela Gebing
27.96
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
7.
10
Evan Hurley
28.94c
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
8.
12
Hailey Krieg
29.04c
Feb 15
Trojan Invitational
9.
10
Madison Statzel
29.74c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
10.
9
Xenia Hoffmann
30.34c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
11.
9
Stokes Alyssa
30.74c
PR
Feb 15
Trojan Invitational
12.
9
Jasmine Carpenter
31.14c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
13.
10
Ashley Dyer
31.34c
PR
Mar 6
Richland Rigsby Relays
14.
11
Amber Potter
32.24c
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
15.
-
K Sigman
32.34c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
400 Meters
1.
11
Baylee Nelson
58.00
Apr 10
UIL 5A District 04
2.
9
Victoria Burke
1:02.71
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
3.
9
Stokes Alyssa
1:05.56
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
4.
10
Rebekah Christman
1:06.14c
PR
Mar 6
Richland Rigsby Relays
5.
10
Evan Hurley
1:06.34c
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
6.
12
Elisabeth Hagberg
1:06.94c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
7.
9
Jasmine Carpenter
1:07.72
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
8.
9
Alyssa Stokes
1:09.13
Mar 21
Plano East Invitational
9.
10
Latasha Broom
1:09.84c
Feb 15
Trojan Invitational
10.
10
Ashley Dyer
1:10.24c
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
11.
9
Xenia Hoffmann
1:14.34c
PR
Feb 15
Trojan Invitational
12.
11
Amanda Cervantes
1:15.54c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
800 Meters
1.
11
Baylee Nelson
2:18.28
Apr 18
UIL 5A Area 03-04 (PV was Indoors)
2.
11
Katherine Chavez
2:26.5h
Feb 15
Trojan Invitational
3.
10
Rebekah Christman
2:29.78
Mar 21
Plano East Invitational
4.
9
Lindsay Klasek
2:33.90
Apr 10
UIL 5A District 04
5.
12
Deserae Kirkland
2:35.22
Mar 15
Texas Distance Festival
6.
11
Danielle Perkins
2:37.9h
PR
Mar 6
Richland Rigsby Relays
7.
10
Ivy Diefenbach
2:42.7h
Mar 6
Richland Rigsby Relays
8.
11
Anna Beth Johnson
2:44.11
Mar 15
Texas Distance Festival
9.
10
Abigail Garcia
2:47.38
Mar 21
Plano East Invitational
10.
10
Daniela Caballero
2:53.45
PR
Mar 21
Plano East Invitational
11.
11
Amber Potter
3:00.78
PR
Mar 21
Plano East Invitational
1500 Meters
1.
12
Deserae Kirkland
5:25.87
PR
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
2.
10
Kylee Durham
5:33.25
PR
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
3.
10
Ivy Diefenbach
5:47.48
PR
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
4.
10
Beth Wigton
5:53.26
PR
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
5.
10
Abigail Tracy
5:53.47
PR
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
6.
10
Daniela Caballero
6:11.48
PR
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
7.
12
Kristina Plaster
6:28.69
PR
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
1600 Meters
1.
12
Kellee McCann
4:59.41
Mar 22
Jesuit-Sheaner 50th Annual Relays
2.
11
Cassidy Adams
5:19.88
Apr 18
UIL 5A Area 03-04 (PV was Indoors)
3.
11
Katherine Chavez
5:24.7h
Feb 15
Trojan Invitational
4.
12
Sydney Benes
5:42.2h
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
5.
10
Kylee Durham
5:46.61
Apr 10
UIL 5A District 04
6.
10
Rebekah Christman
5:50.55
Mar 21
Plano East Invitational
7.
12
Deserae Kirkland
5:50.94
Mar 21
Plano East Invitational
8.
10
Ivy Diefenbach
5:58.0h
Feb 15
Trojan Invitational
9.
9
Emma Frandsen
5:59.4h
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
10.
9
Lindsay Klasek
6:00.9h
Mar 6
Richland Rigsby Relays
11.
10
Abigail Tracey
6:03.74
PR
Mar 21
Plano East Invitational
12.
11
Madison Potter
6:04.3h
PR
Mar 6
Richland Rigsby Relays
13.
10
Abigail Tracy
6:07.3h
PR
Mar 6
Richland Rigsby Relays
14.
10
Beth Wigton
6:13.04
Mar 15
Texas Distance Festival
15.
9
Lauren Talley
6:29.92
PR
Mar 21
Plano East Invitational
3200 Meters
1.
11
Cassidy Adams
11:25.98
PR
Apr 18
UIL 5A Area 03-04 (PV was Indoors)
2.
12
Kellee McCann
11:38.8h
Mar 6
Richland Rigsby Relays
3.
12
Sydney Benes
11:58.1h
PR
Feb 15
Trojan Invitational
4.
9
Emma Frandsen
12:09.95
Apr 10
UIL 5A District 04
5.
10
Kylee Durham
12:47.97
Apr 10
UIL 5A District 04
6.
10
Beth Wigton
13:15.4h
Mar 6
Richland Rigsby Relays
7.
10
Ivy Diefenbach
13:17.56
Mar 21
Plano East Invitational
8.
11
Robyn Day
13:32.7h
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
9.
11
Anna Beth Johnson
13:38.5h
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
100m Hurdles - 33"
1.
10
DeKiyala Jones
15.43
Apr 10
UIL 5A District 04
2.
11
Paighton Kelly
16.73
Apr 10
UIL 5A District 04
3.
9
Nicole Fouts
17.23
Apr 10
UIL 5A District 04
4.
10
Tyler Miller
17.27
PR
Mar 21
Plano East Invitational
5.
9
Keynzie Todd
18.44c
PR
Mar 6
Richland Rigsby Relays
6.
9
Regan Hatten
18.94c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
110m Hurdles - 39"
1.
10
Tyler Miller
17.14c
PR
Feb 15
Trojan Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
10
Tyler Miller
42.45
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
300m Hurdles - 30"
1.
11
Paighton Kelly
48.36
Apr 10
UIL 5A District 04
2.
10
DeKiyala Jones
49.55
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
3.
9
Nicole Fouts
49.66
Apr 10
UIL 5A District 04
4.
9
Keynzie Todd
55.24c
PR
Mar 6
Richland Rigsby Relays
5.
9
Regan Hatten
58.04c
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
4x100 Relay
1.
-
Megan Greathouse
Hailey Krieg
Micah Solomon
Janae Tatum
49.71
Apr 10
UIL 5A District 04
2.
-
Latasha Broom
Janae Tatum
Micah Solomon
Hailey Krieg
49.81
Apr 18
UIL 5A Area 03-04 (PV was Indoors)
3.
Morgan Baker
Baylee Nelson
Micah Solomon
Hailey Krieg
50.18
Mar 21
Plano East Invitational
4.
-
Hailey Krieg
Baylee Nelson
Micah Solomon
Morgan Baker
50.44c
Mar 6
Richland Rigsby Relays
5.
-
Morgan Baker
Janae Tatum
Baylee Nelson
Micah Solomon
50.54c
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
6.
-
Baylee Nelson
Janae Tatum
Hailey Krieg
Morgan Baker
51.26
Mar 15
Grace Prep Jon Drummond Relays
7.
-
Relay Team
51.52
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
8.
-
Adia McGhee
Sarah Santoscoy
Latasha Broom
Teresa Simmons
51.70
Apr 10
UIL 5A District 04
9.
Adia Mcghee
Sarah Santoscoy
Teresa Simmons
Breyana Smith
52.56
Mar 21
Plano East Invitational
10.
-
Latasha Broom
Sarah Santoscoy
Breanna Smith
Adia McGhee
52.94c
Mar 6
Richland Rigsby Relays
11.
-
Adia McGhee
Latasha Broom
Sarah Santoscoy
Stokes Alyssa
53.34c
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
4x200 Relay -
1.
-
Latasha Broom
Janae Tatum
Micah Solomon
Hailey Krieg
1:44.21
Apr 18
UIL 5A Area 03-04 (PV was Indoors)
2.
-
Megan Greathouse
Hailey Krieg
Janae Tatum
Micah Solomon
1:45.54
Apr 10
UIL 5A District 04
3.
Megan Greathouse
Janae Tatum
Micah Solomon
Hailey Krieg
1:47.03
Mar 21
Plano East Invitational
4.
-
Micah Solomon
Hailey Krieg
Janae Tatum
Megan Greathouse
1:47.11
Mar 15
Grace Prep Jon Drummond Relays
5.
-
Megan Greathouse
Janae Tatum
Micah Solomon
Morgan Baker
1:48.4h
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
6.
-
Relay Team
1:48.60
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
7.
-
Megan Greathouse
Hailey Krieg
Micah Solomon
Morgan Baker
1:49.2h
Mar 6
Richland Rigsby Relays
8.
-
Adia McGhee
Latasha Broom
Sarah Santoscoy
Teresa Simmons
1:52.25
Apr 10
UIL 5A District 04
9.
Adia Mcghee
Sarah Santoscoy
Teresa Simmons
Breyana Smith
1:52.54
Mar 21
Plano East Invitational
10.
-
Latasha Broom
Sarah Santoscoy
Breanna Smith
Adia McGhee
1:52.9h
Mar 6
Richland Rigsby Relays
11.
-
Adia McGhee
Stokes Alyssa
Latasha Broom
Sarah Santoscoy
1:53.7h
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
4x400 Relay
1.
-
Janae Tatum
Baylee Nelson
Micah Solomon
Hailey Krieg
3:57.61
Apr 18
UIL 5A Area 03-04 (PV was Indoors)
2.
-
Relay Team
3:59.67
Apr 26
UIL 5A Region I
3.
-
Janae Tatum
Baylee Nelson
Hailey Krieg
Micah Solomon
4:00.31
Apr 10
UIL 5A District 04
4.
-
Janae Tatum
Baylee Nelson
Paighton Kelly
Micah Solomon
4:07.1h
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
5.
Janae Tatum
Hailey Krieg
Victoria Burke
Micah Solomon
4:08.22
Mar 21
Plano East Invitational
6.
-
Baylee Nelson
Paighton Kelly
Micah Solomon
Victoria Burke
4:09.8h
Mar 6
Richland Rigsby Relays
7.
-
Sarah Santoscoy
Keisha Broom
Evan Hurley
Teresa Simmons
4:19.63
Apr 10
UIL 5A District 04
8.
Sarah Santoscoy
Evan Hurley
Teresa Simmons
Elisabeth Hagberg
4:25.44
Mar 21
Plano East Invitational
9.
-
Keisha Broom
Sarah Santoscoy
Evan Hurley
Danielle Perkins
4:26.8h
Mar 6
Richland Rigsby Relays
10.
-
Sarah Santoscoy
Latasha Broom
Danielle Perkins
Adia McGhee
4:29.4h
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
4x800 Relay
1.
-
Cassidy Adams
Baylee Nelson
Deserae Kirkland
Kellee McCann
10:02.2h
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
2.
-
Relay Team
10:18.42
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
3.
-
Rebekah Christman
Danielle Perkins
Lindsay Klasek
Anna Beth Johnson
10:31.8h
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Victoria Burke
Latasha Broom
Teresa Simmons
Danielle Perkins
2:02.45
Mar 15
Grace Prep Jon Drummond Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Relay Team
4:57.02
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Relay Team
12:35.00
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
Shot Put - 4kg
1.
9
Jenna Deen
31' 10
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
2.
11
Breanna Hardin
30' 6.5
Mar 6
Richland Rigsby Relays
3.
9
Hannah White
26' 7
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
4.
11
Paighton Kelly
25' 3.25
PR
Feb 15
Trojan Invitational
5.
11
Kayla Cabrera
24' 4.5
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
6.
11
Marley Floyd
23' 5.75
PR
Feb 15
Trojan Invitational
7.
11
Abigail Read
22' 5.75
PR
Feb 15
Trojan Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Breanna Hardin
108' 3.5
PR
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
2.
9
Jenna Deen
98' 7
Apr 10
UIL 5A District 04
3.
11
Kayla Cabrera
81' 3
Apr 10
UIL 5A District 04
4.
11
Abigail Read
78' 10
PR
Mar 6
Richland Rigsby Relays
5.
9
Hannah White
68' 8
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
6.
11
Marley Floyd
53' 5.5
PR
Feb 15
Trojan Invitational
7.
11
Paighton Kelly
52' 0
PR
Feb 15
Trojan Invitational
High Jump
1.
12
Hailey Krieg
5' 4
Feb 15
Trojan Invitational
2.
10
DeKiyala Jones
5' 2
PR
Mar 21
Plano East Invitational
3.
9
Keynzie Todd
4' 10
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
4.
9
Nicole Fouts
4' 2
PR
Feb 15
Trojan Invitational
Pole Vault
1.
10
Tyler Miller
10' 6
Apr 10
UIL 5A District 04
Pole Vault
1.
12
Desiree Freier
14' 6
PR
Apr 18
UIL 5A Area 03-04 (PV was Indoors)
2.
10
Tyler Miller
11' 0
PR
Mar 21
Plano East Invitational
3.
11
Baylee Nelson
8' 0
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
Long Jump
1.
10
Tyler Miller
18' 10.75
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
Long Jump
1.
10
Tyler Miller
19' 1.25
PR
Mar 21
Plano East Invitational
2.
12
Hailey Krieg
17' 1
PR
Mar 6
Richland Rigsby Relays
3.
12
Megan Greathouse
16' 2
PR
Feb 15
Trojan Invitational
4.
9
Nicole Fouts
15' 11.5
PR
Mar 6
Richland Rigsby Relays
5.
11
Teresa Simmons
15' 2
PR
Feb 15
Trojan Invitational
6.
10
Kate Henzler
14' 11
PR
Feb 22
Saginaw Chisholm Trail Relays
7.
10
Latasha Broom
14' 6.25
PR
Apr 10
UIL 5A District 04
8.
10
Ashley Dyer
14' 5
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
9.
9
Keynzie Todd
13' 3
PR
Mar 6
Richland Rigsby Relays
10.
9
Stokes Alyssa
13' 2
PR
Mar 6
Richland Rigsby Relays
11.
11
Janae Tatum
12' 8
Feb 15
Trojan Invitational
Triple Jump
1.
12
Megan Greathouse
33' 4
PR
Mar 21
Plano East Invitational
2.
10
Latasha Broom
31' 5.5
PR
Mar 6
Richland Rigsby Relays
3.
11
Janae Tatum
31' 2.75
Apr 10
UIL 5A District 04
4.
9
Nicole Fouts
31' 2
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Relays
5.
12
Hailey Krieg
30' 11
Feb 15
Trojan Invitational
6.
9
Victoria Burke
30' 7.5
PR
Mar 21
Plano East Invitational
*Recent improvement