Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
1992
1990
1982
1981
1975
1965
1964
1962
1960
1950
1947
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
200 Meters
1.
11
Andrew Matheson
24.45
PR
May 2
50th Yreka Lions Invitational
400 Meters
1.
11
Andrew Matheson
54.83
May 14
SCL Championships
800 Meters
1.
9
Taran Miller
2:19.32
Apr 5
Hornet Invite
2.
10
Vivek Prasad
2:39.9h
Apr 10
Fair Weather Meet
3.
11
Andrew Matheson
2:51.8h
Mar 20
Siskiyou County Meet - 2
1500 Meters
1.
9
Taran Miller
4:54.23
Apr 26
Sterling/Lithia Invitational
2.
10
Vivek Prasad
5:33.95
PR
Apr 26
Sterling/Lithia Invitational
1600 Meters
1.
9
Taran Miller
4:53.0h
Mar 20
Siskiyou County Meet - 2
2.
10
Vivek Prasad
5:33.96
PR
May 14
SCL Championships
3000 Meters
1.
10
Vivek Prasad
10:24.63
PR
Apr 26
Sterling/Lithia Invitational
3200 Meters
1.
10
Vivek Prasad
11:39.02
PR
Apr 5
Hornet Invite
4x100 Relay
1.
-
Taran Miller
Max Michelon
Andrew Matheson
Spencer Stenmark
49.39
May 9
Dave Allen Twilight Invitational
4x400 Relay
1.
-
Spencer Stenmark
Andrew Matheson
Max Michelon
Taran Miller
4:10.23
May 9
Dave Allen Twilight Invitational
2.
-
Taran Miller
Max Michelon
Andrew Matheson
Spencer Stenmark
4:16.33
May 14
SCL Championships
Shot Put - 10lb
1.
12
Jonathon Hofer
33' 3
PR
Apr 5
Hornet Invite
2.
10
Jeremy Collier
23' 1
PR
Apr 5
Hornet Invite
3.
9
Richard Rivera
23' 0
May 9
Dave Allen Twilight Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Max Michelon
35' 7
May 14
SCL Championships
2.
12
Justin Toms
33' 5.5
PR
May 14
SCL Championships
3.
12
Jonathon Hofer
31' 4
Mar 29
Burt Williams Classic
4.
9
Richard Rivera
22' 10
May 2
50th Yreka Lions Invitational
5.
10
Jeremy Collier
21' 10.5
PR
May 14
SCL Championships
Discus - 1.6kg
1.
12
Jonathon Hofer
105' 1
PR
May 23
Division IV Championships
2.
12
Justin Toms
71' 4
PR
Apr 10
Fair Weather Meet
3.
10
Jeremy Collier
60' 7
PR
Apr 10
Fair Weather Meet
4.
9
Richard Rivera
57' 9
Apr 5
Hornet Invite
Pole Vault
1.
11
Max Michelon
12' 0
May 14
SCL Championships
2.
11
Spencer Stenmark
9' 6
Apr 5
Hornet Invite
3.
11
Andrew Matheson
9' 0
PR
May 23
Division IV Championships
Long Jump
1.
11
Max Michelon
16' 10
PR
Apr 10
Fair Weather Meet
2.
11
Spencer Stenmark
15' 8.5
Apr 10
Fair Weather Meet
Triple Jump
1.
11
Spencer Stenmark
34' 6
Apr 10
Fair Weather Meet
Womens
100 Meters
1.
11
Samantha Donaldson
14.50
Apr 10
Fair Weather Meet
2.
12
Lauren Gubetta
14.96
Apr 5
Hornet Invite
200 Meters
1.
11
Samantha Donaldson
29.87
PR
May 14
SCL Championships
2.
11
Mallory Pappas
30.61
Apr 5
Hornet Invite
100m Hurdles - 30"
1.
12
Lauren Gubetta
18.34c
PR
Mar 20
Siskiyou County Meet - 2
2.
12
Bettina Darger
18.84c
PR
Mar 20
Siskiyou County Meet - 2
3.
10
Brandy Fernandez
19.62
PR
May 2
50th Yreka Lions Invitational
4.
9
Leanna Baxter
22.49
PR
Mar 29
Burt Williams Classic
100m Hurdles - 33"
1.
12
Bettina Darger
17.99
PR
Apr 5
Hornet Invite
2.
11
Elizabeth Ebrahimy
18.90
PR
Apr 5
Hornet Invite
3.
10
Brandy Fernandez
19.61
PR
May 14
SCL Championships
4.
12
Lauren Gubetta
20.00
Apr 5
Hornet Invite
4x100 Relay
1.
-
Lauren Gubetta
Samantha Donaldson
Mallory Pappas
Elizabeth Ebrahimy
55.76
May 14
SCL Championships
2.
-
Elizabeth Ebrahimy
Samantha Donaldson
Bettina Darger
Lauren Gubetta
55.87
Apr 10
Fair Weather Meet
3.
-
Brandy Fernandez
Mallory Pappas
Elizabeth Ebrahimy
Samantha Donaldson
56.10
May 9
Dave Allen Twilight Invitational
4.
-
Samantha Donaldson
Elizabeth Ebrahimy
Lauren Gubetta
Bettina Darger
56.75
Mar 29
Burt Williams Classic
5.
-
Bettina Darger
Samantha Donaldson
Elizabeth Ebrahimy
Lauren Gubetta
56.83
Apr 5
Hornet Invite
6.
-
Elizabeth Ebrahimy
Samantha Donaldson
Lauren Gubetta
Mallory Pappas
59.28
May 23
Division IV Championships
4x400 Relay
1.
-
Elizabeth Ebrahimy
Mallory Pappas
Samantha Donaldson
Lauren Gubetta
5:10.54
May 14
SCL Championships
Shot Put - 4kg
1.
12
Marielle Schnack
28' 1.5
PR
May 9
Dave Allen Twilight Invitational
2.
11
McKenna Crabill
25' 4
PR
Apr 10
Fair Weather Meet
3.
12
Bettina Darger
22' 1.5
PR
Mar 29
Burt Williams Classic
Discus - 1kg
1.
12
Marielle Schnack
74' 7
PR
May 2
50th Yreka Lions Invitational
2.
11
McKenna Crabill
73' 11
PR
May 23
Division IV Championships
3.
11
Giordan Stenmark
66' 7
Mar 20
Siskiyou County Meet - 2
High Jump
1.
11
Samantha Donaldson
4' 8
PR
May 9
Dave Allen Twilight Invitational
2.
11
Jacque Dodson
4' 6
PR
May 2
50th Yreka Lions Invitational
Pole Vault
1.
11
Elizabeth Ebrahimy
8' 6
Apr 5
Hornet Invite
2.
11
Giordan Stenmark
8' 0
Apr 5
Hornet Invite
Long Jump
1.
11
Mallory Pappas
16' 8
Apr 12
John Frank Invite
2.
10
Brandy Fernandez
12' 7
PR
May 14
SCL Championships
3.
11
Jacque Dodson
12' 2
PR
May 14
SCL Championships
Triple Jump
1.
11
Mallory Pappas
33' 2
May 2
50th Yreka Lions Invitational
*Recent improvement