Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2017
2016
2011
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Jake Powell
11.54c
Apr 10
LH
2.
10
Luke Durigon
11.84c
Apr 10
LH
11
Dylan Reed
11.84c
Apr 24
Uniontown
4.
11
Marcel McCaskill
12.04c
Mar 18
Peters Township
5.
-
Cross Yantkosky
12.16
PR
May 2
41st Annual Baldwin Invitational
6.
9
Jarod Verleeren
12.44c
PR
Mar 18
Peters Township
11
Zac Spate
12.44c
Apr 10
LH
8.
10
Joe Gruber
12.54c
PR
Mar 18
Peters Township
9
Daniel Marek
12.54c
PR
Mar 18
Peters Township
10.
10
Phil Taylor
12.70
PR
Mar 26
West Mifflin
11.
12
Paul Rathway
13.14c
Mar 18
Peters Township
12.
9
Elijah Johnson
13.64c
PR
Apr 8
AG
200 Meters
1.
10
Jake Powell
23.14c
Apr 10
LH
2.
10
Luke Durigon
23.74c
Apr 10
LH
3.
11
Dylan Reed
23.97
PR
Apr 28
Scott Frederick Mid Mon Track Classic
4.
11
Zac Spate
26.04c
PR
Apr 24
Uniontown
5.
9
Elijah Johnson
26.64c
PR
Apr 10
LH
6.
10
Phil Taylor
26.84c
PR
Apr 12
Monnessen Invite
400 Meters
1.
11
Marcel McCaskill
51.74c
PR
Apr 26
Fayeeye County
2.
11
Bobby Timko
54.34c
Apr 26
Fayeeye County
3.
9
Cross Yankosky
54.94c
Apr 26
Fayeeye County
4.
10
Sebastian Rainey
57.24c
PR
Apr 10
LH
5.
11
James Yantko
58.90
PR
Mar 26
West Mifflin
6.
10
Jordan Susick
59.84c
PR
Apr 10
LH
7.
10
Noah Wiggins
1:00.54c
Mar 20
South Park
9
Zach Anderson
1:00.54c
Mar 18
Peters Township
9.
11
Zac Spate
1:01.04c
Mar 18
Peters Township
10.
10
Jonathan Susick
1:01.24c
Mar 18
Peters Township
10
Mike Semancik
1:01.24c
PR
Apr 8
AG
12.
9
Elijah Johnson
1:02.64c
PR
Apr 10
LH
13.
11
Richard Pokol
1:03.00
Mar 26
West Mifflin
14.
9
Brock MCulloch
1:04.84c
PR
Mar 18
Peters Township
15.
11
Zach Long
1:06.00
PR
Mar 26
West Mifflin
16.
9
Josh Mima
1:07.24c
PR
Apr 10
LH
400 Meters - Relay Split
1.
11
Marcel McCaskill
51.0h
Apr 24
Uniontown
2.
9
Cross Yankosky
55.0h
Apr 24
Uniontown
3.
11
Bobby Timko
56.0h
Apr 24
Uniontown
4.
9
Zach Anderson
57.0h
Apr 8
AG
5.
10
Jonathan Susick
58.0h
PR
Apr 12
Monnessen Invite
10
Sebastian Rainey
58.0h
PR
Apr 10
LH
9
Jarod Verleeren
58.0h
PR
Mar 18
Peters Township
10
Jordan Susick
58.0h
PR
Apr 8
AG
9.
10
Phil Taylor
59.0h
PR
Apr 26
Fayeeye County
12
Dan Mraz
59.0h
PR
Mar 18
Peters Township
10
Noah Wiggins
59.0h
PR
Apr 8
AG
12.
11
Bobby Anna
1:00.0h
Apr 8
AG
13.
9
Daniel Marek
1:01.0h
PR
Mar 18
Peters Township
14.
9
Elijah Johnson
1:03.0h
PR
Apr 8
AG
15.
11
Zac Spate
1:04.0h
Mar 18
Peters Township
10
Max Durigon
1:04.0h
PR
Mar 18
Peters Township
17.
12
Paul Rathway
1:07.0h
PR
Apr 3
Mt. Pleasant
18.
11
Zach Long
1:08.0h
PR
Apr 10
LH
19.
10
Mike Semancik
1:09.0h
PR
Mar 18
Peters Township
20.
10
Lincoln Mimidis
1:18.0h
Mar 18
Peters Township
800 Meters
1.
12
Matt McCloskey
1:59.06
May 6
WPIAL AAA Central Section Qualifier
2.
11
Marcel McCaskill
2:11.0h
PR
Mar 18
Peters Township
3.
9
Zach Anderson
2:12.0h
Apr 3
Mt. Pleasant
4.
10
Noah Wiggins
2:14.0h
Apr 26
Fayeeye County
5.
12
Dan Mraz
2:21.0h
PR
Mar 26
West Mifflin
11
Brennan Treadwell
2:21.0h
Mar 20
South Park
7.
9
Cross Yankosky
2:23.0h
PR
Mar 18
Peters Township
10
Davis Mosco
2:23.0h
Mar 20
South Park
11
Bobby Timko
2:23.0h
PR
Mar 18
Peters Township
10.
10
Jonathan Susick
2:27.0h
PR
Mar 18
Peters Township
11.
10
Sebastian Rainey
2:30.0h
PR
Mar 20
South Park
12.
11
Tyler Beranek
2:31.0h
PR
Mar 20
South Park
13.
11
Richard Pokol
2:33.0h
PR
Apr 8
AG
14.
9
Josh Mima
2:36.0h
PR
Apr 10
LH
15.
9
Elijah Johnson
2:39.0h
PR
Apr 3
Mt. Pleasant
11
Zach Long
2:39.0h
PR
Mar 18
Peters Township
17.
10
Lincoln Mimidis
2:44.0h
Mar 26
West Mifflin
18.
11
Garrett Harkins
2:50.0h
Mar 18
Peters Township
19.
10
Mike Semancik
2:52.0h
PR
Mar 20
South Park
20.
10
Chris Horan
2:56.0h
Mar 18
Peters Township
21.
11
Austin Turner
2:58.0h
Mar 20
South Park
800 Meters - Relay Split
1.
9
Zach Anderson
2:09.0h
May 6
WPIAL AAA Central Section Qualifier
2.
12
Dan Mraz
2:11.0h
PR
Mar 18
Peters Township
3.
11
Marcel McCaskill
2:12.0h
PR
Apr 28
Scott Frederick Mid Mon Track Classic
4.
11
Brennan Treadwell
2:14.0h
Apr 8
AG
5.
10
Noah Wiggins
2:15.0h
Apr 3
Mt. Pleasant
6.
10
Davis Mosco
2:16.0h
PR
Apr 24
Uniontown
7.
9
Jarod Verleeren
2:20.0h
PR
Mar 18
Peters Township
8.
10
Sebastian Rainey
2:25.0h
PR
Mar 18
Peters Township
9.
11
Tyler Beranek
2:27.0h
PR
Mar 20
South Park
10.
10
Tyler Boff
2:29.0h
Mar 18
Peters Township
11.
10
Jordan Susick
2:35.0h
Mar 18
Peters Township
12.
11
Bobby Timko
2:42.0h
Mar 20
South Park
1600 Meters
1.
11
Dj Mraz
4:42.83
May 15
PIAA District 7 AAA Championships
2.
12
Dan Mraz
4:44.0h
PR
Apr 24
Uniontown
3.
12
Joel Godzin
4:55.22
PR
May 6
WPIAL AAA Central Section Qualifier
4.
9
Zach Anderson
5:00.0h
Apr 8
AG
5.
10
Davis Mosco
5:11.0h
PR
Apr 12
Monnessen Invite
6.
11
Brennan Treadwell
5:19.0h
PR
Mar 26
West Mifflin
7.
11
Tyler Beranek
5:24.0h
PR
Apr 10
LH
11
Richard Pokol
5:24.0h
PR
Apr 8
AG
9.
10
Noah Wiggins
5:26.0h
PR
Apr 8
AG
10.
10
Tyler Boff
5:27.0h
Apr 8
AG
11.
9
Josh Mima
5:40.0h
PR
Apr 10
LH
12.
10
Jonathan Susick
5:45.0h
PR
Mar 26
West Mifflin
13.
10
Lincoln Mimidis
5:49.0h
Mar 26
West Mifflin
14.
11
Zach Long
5:57.0h
PR
Mar 18
Peters Township
15.
11
Garrett Harkins
6:08.0h
Mar 18
Peters Township
16.
11
Austin Turner
6:12.0h
Mar 20
South Park
3200 Meters
1.
12
Dan Mraz
10:30.0h
PR
Apr 24
Yough
2.
11
Tyler Beranek
11:12.0h
PR
Apr 3
Mt. Pleasant
3.
10
Davis Mosco
11:16.0h
PR
Apr 3
Mt. Pleasant
4.
10
Tyler Boff
12:10.0h
Apr 12
Monnessen Invite
5.
10
Noah Wiggins
12:39.0h
PR
Mar 26
West Mifflin
6.
9
Josh Mima
12:41.0h
PR
Apr 12
Monnessen Invite
7.
10
Jonathan Susick
13:15.61
PR
Apr 28
Scott Frederick Mid Mon Track Classic
8.
11
Richard Pokol
14:16.0h
PR
Mar 20
South Park
100m Hurdles - 39"
1.
10
Max Durigon
16.98
PR
Apr 24
Yough
2.
11
Bobby Anna
17.19
PR
Apr 24
Yough
3.
9
Daniel Marek
18.06
PR
Apr 24
Yough
110m Hurdles - 39"
1.
10
Max Durigon
16.14c
PR
Apr 26
Fayeeye County
2.
11
Bobby Anna
16.64c
Apr 24
Uniontown
3.
9
Daniel Marek
17.24
Mar 26
West Mifflin
4.
10
Chris Horan
22.40
Mar 26
West Mifflin
300m Hurdles - 36"
1.
11
Bobby Anna
42.94c
Apr 24
Uniontown
2.
12
Tyler Trombley
44.19
May 6
WPIAL AAA Central Section Qualifier
3.
10
Max Durigon
45.14c
Apr 26
Fayeeye County
4.
9
Daniel Marek
45.58
Apr 28
Scott Frederick Mid Mon Track Classic
5.
10
Luke Durigon
45.64c
Apr 8
AG
6.
11
Zach Long
54.84c
PR
Apr 10
LH
7.
10
Chris Horan
55.24c
Mar 18
Peters Township
4x100 Relay
1.
-
Luke Durigon
Dave Wurmlinger
Jesse Kallam
Dylan Reed
45.38
May 6
WPIAL AAA Central Section Qualifier
2.
-
Luke Durigon
Jake Powell
Zac Spate
Dylan Reed
45.54c
Apr 8
AG
3.
-
Luke Durigon
Joe Gruber
Marcel McCaskill
Jake Powell
45.73
May 15
PIAA District 7 AAA Championships
4.
-
Luke Durigon
Joe Gruber
Zac Spate
Dylan Reed
45.74c
Apr 24
Uniontown
5.
-
Luke Durigon
Jake Powell
Joe Gruber
Dylan Reed
46.04c
Mar 18
Peters Township
6.
-
Luke Durigon
Jake Powell
Zac Spate
Joe Gruber
46.14c
Apr 10
LH
7.
-
Luke Durigon
Joe Gruber
Marcel McCaskill
Dylan Reed
46.24c
Apr 26
Fayeeye County
8.
-
Luke Durigon
Max Durigon
Joe Gruber
Phil Taylor
47.24c
Apr 12
Monnessen Invite
9.
-
Luke Durigon
Joe Gruber
Jarod Verleeren
Dylan Reed
48.74c
Mar 20
South Park
4x400 Relay
1.
-
Anthony Zenobi
Joel Godzin
Jesse Kallam
Derek Verkleeren
3:40.90
May 6
WPIAL AAA Central Section Qualifier
2.
-
Cross Yankosky
Bobby Timko
Sebastian Rainey
Marcel McCaskill
3:41.0h
Apr 24
Uniontown
3.
-
Relay Team
3:45.45
Apr 28
Scott Frederick Mid Mon Track Classic
4.
-
Bobby Timko
Cross Yankosky
Zach Anderson
Marcel McCaskill
3:48.0h
Apr 10
LH
5.
-
James Yantko
Zach Anderson
Bobby Timko
Marcel McCaskill
3:49.0h
Apr 24
Yough
6.
-
Marcel McCaskill
Zach Anderson
Bobby Timko
Cross Yankosky
3:51.0h
Mar 26
West Mifflin
7.
-
Cross Yankosky
Bobby Timko
Zach Anderson
Marcel McCaskill
3:52.0h
Apr 3
Mt. Pleasant
8.
-
Cross Yankosky
Bobby Timko
Sebastian Rainey
Phil Taylor
4:00.0h
Apr 26
Fayeeye County
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
8:52.89
Apr 28
Scott Frederick Mid Mon Track Classic
2.
-
Zach Anderson
Marcel McCaskill
Noah Wiggins
Dan Mraz
8:53.0h
Apr 3
Mt. Pleasant
3.
-
Brennan Treadwell
Marcel McCaskill
Zach Anderson
Dan Mraz
9:09.0h
Mar 26
West Mifflin
4.
-
Noah Wiggins
Davis Mosco
Sebastian Rainey
Bobby Timko
9:59.0h
Apr 24
Uniontown
Shot Put - 12lb
1.
12
Paul Rathway
45' 0
PR
Apr 8
AG
2.
11
Nick Thayer
40' 6.5
PR
Apr 14
Conn
3.
11
Michael Garzarelli
38' 0
Apr 24
Uniontown
4.
12
Brian Brazon
37' 8
PR
Mar 18
Peters Township
5.
11
Micheal Kriston
34' 5
PR
Apr 10
LH
6.
9
Ian Pallota
29' 4
Mar 20
South Park
Discus - 1.6kg
1.
11
Nick Thayer
118' 7.5
Apr 28
Scott Frederick Mid Mon Track Classic
2.
12
Paul Rathway
111' 9
PR
Apr 10
LH
11
James Yantko
111' 9
Apr 28
Scott Frederick Mid Mon Track Classic
4.
11
Micheal Kriston
81' 2
PR
Apr 8
AG
5.
11
Michael Garzarelli
77' 11
PR
Mar 18
Peters Township
6.
9
Ian Pallota
65' 7
Apr 8
AG
Javelin - 800g
1.
12
Seth Manack
156' 11
PR
May 6
WPIAL AAA Central Section Qualifier
2.
11
James Yantko
149' 5
Apr 12
Monnessen Invite
3.
11
Nick Thayer
130' 0
Apr 28
Scott Frederick Mid Mon Track Classic
4.
9
Ian Pallota
115' 11
Apr 12
Monnessen Invite
5.
12
Mark Santucci
111' 5
PR
Apr 24
Uniontown
6.
11
Michael Garzarelli
110' 11
Apr 14
Conn
7.
12
Paul Rathway
110' 3
Mar 26
West Mifflin
8.
-
Ian Pollata
90' 9
May 2
41st Annual Baldwin Invitational
9.
11
Micheal Kriston
77' 4
PR
Mar 26
West Mifflin
High Jump
1.
10
Hunter Basista
5' 10
Apr 12
Monnessen Invite
2.
12
Brian Brazon
5' 8
Apr 14
Conn
9
Daniel Marek
5' 8
PR
Apr 3
Mt. Pleasant
4.
10
Mike Semancik
5' 6
PR
Apr 8
AG
5.
9
Brock MCulloch
5' 0
Apr 8
AG
Long Jump
1.
12
Jesse Kallam
20' 4
PR
May 6
WPIAL AAA Central Section Qualifier
2.
10
Jake Powell
19' 9
Apr 10
LH
3.
10
Luke Durigon
18' 6
Apr 12
Monnessen Invite
4.
10
Mike Semancik
18' 5
PR
Apr 10
LH
5.
10
Joe Gruber
17' 8
Apr 10
LH
6.
10
Phil Taylor
17' 4
PR
Apr 12
Monnessen Invite
7.
10
Max Durigon
17' 3
PR
Mar 20
South Park
8.
10
Sebastian Rainey
16' 6
PR
Apr 10
LH
9.
9
Brock MCulloch
16' 5.5
Apr 10
LH
10.
10
Hunter Basista
16' 4
Apr 8
AG
11.
12
Mark Santucci
16' 1
PR
Apr 10
LH
12.
12
Paul Rathway
15' 9
Mar 18
Peters Township
12
Brian Brazon
15' 9
Apr 8
AG
14.
9
Elijah Johnson
13' 6
PR
Mar 26
West Mifflin
15.
10
Chris Horan
13' 4
PR
Mar 20
South Park
Triple Jump
1.
10
Joe Gruber
39' 6
Apr 12
Monnessen Invite
2.
10
Hunter Basista
38' 4
Apr 12
Monnessen Invite
3.
12
Jesse Kallam
37' 6
May 6
WPIAL AAA Central Section Qualifier
10
Phil Taylor
37' 6
PR
Apr 26
Fayeeye County
5.
10
Max Durigon
36' 9
Apr 26
Fayeeye County
6.
9
Brock MCulloch
36' 2.5
Apr 12
Monnessen Invite
7.
10
Luke Durigon
34' 6
Mar 18
Peters Township
8.
11
Marcel McCaskill
33' 11
PR
Apr 24
Yough
9.
12
Mark Santucci
30' 10
PR
Mar 26
West Mifflin
10.
10
Sebastian Rainey
30' 0.5
PR
Apr 10
LH
11.
10
Mike Semancik
28' 3
PR
Apr 10
LH
Womens
100 Meters
1.
11
Lauren Galiszewski
13.23
PR
Apr 28
Scott Frederick Mid Mon Track Classic
2.
9
Sierra Lynn
13.24
Apr 28
Scott Frederick Mid Mon Track Classic
3.
12
Cori Krempasky
13.26
May 6
WPIAL AAA Central Section Qualifier
4.
12
Phaedra DeWitt
13.64c
Apr 10
LH
5.
9
Abby Bowers
13.74c
PR
Apr 12
Monnessen Invite
6.
12
Kaitlin Greco
13.94c
PR
Apr 10
LH
7.
11
Jessica Marinos
14.04c
PR
Apr 10
LH
200 Meters
1.
11
Lauren Galiszewski
27.62
PR
Apr 28
Scott Frederick Mid Mon Track Classic
2.
9
Sierra Lynn
27.66
Apr 28
Scott Frederick Mid Mon Track Classic
3.
12
Kaitlin Greco
28.54c
PR
Apr 10
LH
4.
12
Phaedra DeWitt
28.94c
PR
Mar 26
West Mifflin
5.
11
Jessica Marinos
29.54c
PR
Apr 24
Uniontown
6.
9
Abby Bowers
30.74c
Apr 8
Yough
400 Meters
1.
10
Bailey Campbell
1:05.14c
PR
Apr 24
Uniontown
2.
9
Hope Kennalty
1:05.84c
PR
Apr 10
LH
3.
12
Gibby Kohr
1:06.64c
Apr 10
LH
4.
9
Maggie Schmidt
1:10.14c
Apr 10
LH
5.
9
Riley Ferita
1:11.14c
PR
Apr 10
LH
6.
10
Kyleigh DiPerna
1:13.80
PR
Mar 26
West Mifflin
7.
10
Zoe Zadrozny
1:15.04c
PR
Mar 20
South Park
8.
9
Marissa Perozzi
1:20.00
PR
Mar 26
West Mifflin
9.
9
Breayr Rowe
1:20.14c
PR
Apr 24
Uniontown
10.
9
Sophie Yantko
1:24.94c
PR
Mar 20
South Park
11.
12
Francesca Franzaglio
1:56.64c
PR
Mar 20
South Park
400 Meters - Relay Split
1.
10
Bailey Campbell
1:06.0h
Apr 24
Uniontown
2.
11
Samantha Mendicino
1:07.0h
Mar 18
Peters Township
9
Hope Kennalty
1:07.0h
PR
Apr 8
Yough
12
Gibby Kohr
1:07.0h
Apr 14
Conn
5.
11
Lauren Galiszewski
1:08.0h
PR
Mar 18
Peters Township
10
Sarah Sepesky
1:08.0h
Mar 26
West Mifflin
7.
11
Jenna DiPerna
1:09.0h
PR
Apr 24
Uniontown
8.
10
Kylie Reppert
1:11.0h
PR
Mar 18
Peters Township
9
Sierra Lynn
1:11.0h
Mar 18
Peters Township
10.
10
Zoe Zadrozny
1:12.0h
Apr 8
Yough
11.
11
Asia Dove
1:15.0h
Mar 18
Peters Township
12.
10
Kyleigh DiPerna
1:16.0h
PR
Mar 18
Peters Township
13.
10
Taylor Pfronger
1:18.0h
Mar 18
Peters Township
9
Riley Ferita
1:18.0h
PR
Apr 12
Monnessen Invite
15.
9
Abby Bowers
1:19.0h
PR
Mar 18
Peters Township
16.
10
Kaylee Belovich
1:21.0h
PR
Mar 18
Peters Township
17.
11
Hannah Braun
1:29.0h
PR
Mar 18
Peters Township
800 Meters
1.
11
Jenna DiPerna
2:30.90
May 6
WPIAL AAA Central Section Qualifier
2.
11
Samantha Mendicino
2:42.0h
Apr 8
Yough
10
Bailey Campbell
2:42.0h
PR
Apr 3
Mt. Pleasant
4.
10
Kyleigh DiPerna
2:44.0h
PR
Apr 26
Fayeeye County
5.
10
Sarah Sepesky
2:46.0h
Mar 26
West Mifflin
6.
9
Marissa Perozzi
3:00.0h
Apr 10
LH
7.
9
Hope Kennalty
3:02.0h
PR
Apr 8
Yough
8.
11
Lindsey Izzo
3:07.0h
Mar 18
Peters Township
9.
9
Maggie Schmidt
3:08.0h
Mar 20
South Park
10.
9
Riley Ferita
3:11.0h
PR
Apr 8
Yough
11.
9
Breayr Rowe
3:13.0h
Apr 10
LH
12.
12
Micale Ellison
3:29.0h
PR
Mar 18
Peters Township
800 Meters - Relay Split
1.
10
Bailey Campbell
2:32.0h
PR
May 6
WPIAL AAA Central Section Qualifier
10
Sarah Sepesky
2:32.0h
PR
Apr 28
Scott Frederick Mid Mon Track Classic
3.
11
Jenna DiPerna
2:35.0h
Apr 10
LH
4.
11
Samantha Mendicino
2:36.0h
Mar 18
Peters Township
5.
9
Hope Kennalty
2:42.0h
PR
Apr 14
Conn
6.
10
Kyleigh DiPerna
2:43.0h
PR
Apr 28
Scott Frederick Mid Mon Track Classic
7.
12
Kelsy Lawson
2:48.0h
PR
Mar 18
Peters Township
8.
12
Gibby Kohr
2:52.0h
Mar 18
Peters Township
9.
11
Lindsey Izzo
2:56.0h
Mar 18
Peters Township
10.
9
Maggie Schmidt
3:05.0h
Mar 18
Peters Township
11.
9
Riley Ferita
3:10.0h
PR
Mar 18
Peters Township
12.
12
Micale Ellison
3:17.0h
PR
Mar 18
Peters Township
13.
9
Marissa Perozzi
3:20.0h
Mar 18
Peters Township
1600 Meters
1.
11
Samantha Mendicino
5:53.0h
Apr 10
LH
2.
10
Sarah Sepesky
5:59.30
May 6
WPIAL AAA Central Section Qualifier
3.
11
Lindsey Izzo
6:06.0h
PR
Apr 14
Conn
4.
12
Kelsy Lawson
6:29.0h
Mar 18
Peters Township
5.
9
Marissa Perozzi
6:42.0h
Apr 12
Monnessen Invite
6.
9
Hope Kennalty
6:47.0h
PR
Mar 18
Peters Township
7.
9
Maggie Schmidt
6:51.0h
PR
Apr 12
Monnessen Invite
8.
10
Kyleigh DiPerna
7:03.0h
PR
Mar 18
Peters Township
9.
9
Riley Ferita
7:08.0h
PR
Apr 14
Conn
10.
9
Breayr Rowe
7:17.0h
Apr 8
Yough
11.
12
Micale Ellison
7:19.0h
PR
Mar 20
South Park
3200 Meters
1.
12
Kelsy Lawson
13:48.0h
Mar 26
West Mifflin
2.
11
Lindsey Izzo
14:10.0h
Apr 14
Conn
3.
11
Jenna DiPerna
14:50.0h
Apr 14
Conn
4.
9
Maggie Schmidt
15:38.0h
PR
Apr 8
Yough
5.
9
Breayr Rowe
18:15.0h
PR
Mar 26
West Mifflin
6.
9
Marissa Perozzi
18:31.0h
Mar 26
West Mifflin
100m Hurdles - 33"
1.
12
Brea Vasquez
17.26
May 6
WPIAL AAA Central Section Qualifier
2.
10
Taylor Pfronger
19.24c
Mar 18
Peters Township
3.
11
Asia Dove
19.44c
Mar 18
Peters Township
4.
10
Kaylee Belovich
20.01
PR
Apr 28
Scott Frederick Mid Mon Track Classic
5.
10
Kylie Reppert
20.10
Mar 26
West Mifflin
6.
11
Hannah Braun
20.43
PR
Apr 24
Yough
300m Hurdles - 30"
1.
12
Stephanie Nogy
50.12
May 6
WPIAL AAA Central Section Qualifier
2.
10
Zoe Zadrozny
54.04c
Apr 14
Conn
3.
11
Asia Dove
55.94c
PR
Mar 18
Peters Township
4.
10
Taylor Pfronger
58.34c
Mar 18
Peters Township
5.
10
Kylie Reppert
59.64c
Mar 18
Peters Township
6.
10
Kaylee Belovich
1:00.24c
PR
Apr 24
Uniontown
7.
9
Abby Bowers
1:08.14c
PR
Mar 20
South Park
8.
11
Hannah Braun
1:08.54c
Mar 18
Peters Township
4x100 Relay
1.
-
Lauren Galiszewski
Sierra Lynn
Phaedra DeWitt
Kaitlin Greco
51.74c
Apr 10
LH
2.
-
Relay Team
53.32
Apr 28
Scott Frederick Mid Mon Track Classic
3.
-
Lauren Galiszewski
Sierra Lynn
Jessica Marinos
Kaitlin Greco
53.54c
Apr 24
Uniontown
4.
-
Phaedra DeWitt
Brea Vasquez
Cori Krempasky
Lauren Kovalchuk
54.04
May 6
WPIAL AAA Central Section Qualifier
5.
-
Lauren Galiszewski
Phaedra DeWitt
Jessica Marinos
Kaitlin Greco
54.84c
Mar 26
West Mifflin
6.
9
Abby Bowers
Sierra Lynn
Hope Kennalty
Riley Ferita
58.54c
Apr 12
Monnessen Invite
4x400 Relay
1.
-
Bailey Campbell
Sarah Sepesky
Gibby Kohr
Hope Kennalty
4:33.0h
Apr 24
Yough
-
Bailey Campbell
Gibby Kohr
Lauren Galiszewski
Hope Kennalty
4:33.0h
Apr 14
Conn
3.
-
Basiley Campbell
Lauren Galiszewski
Gibby Kohr
Samantha Mendicino
4:35.0h
Mar 26
West Mifflin
-
Bailey Campbell
Gibby Kohr
Jenna DiPerna
Sarah Sepesky
4:35.0h
Apr 24
Uniontown
5.
-
Relay Team
4:47.10
Apr 28
Scott Frederick Mid Mon Track Classic
6.
-
Hope Kennalty
Jenna DiPerna
Zoe Zadrozny
Gibby Kohr
4:51.0h
Apr 8
Yough
7.
-
Bailey Campbell
Jenna DiPerna
Riley Ferita
Hope Kennalty
4:53.0h
Apr 12
Monnessen Invite
8.
-
Bailey Campbell
Hope Kennalty
Sarah Sepesky
Gibby Kohr
4:59.0h
Apr 10
LH
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
10:32.57
Apr 28
Scott Frederick Mid Mon Track Classic
2.
-
Basiley Campbell
Sarah Sepesky
Jenna DiPerna
Samantha Mendicino
10:34.0h
Apr 10
LH
3.
-
Jenna DiPerna
Bailey Campbell
Hope Kennalty
Samantha Mendicino
10:47.0h
Apr 14
Conn
4.
-
Bailey Campbell
Jenna DiPerna
Lindsey Izzo
Sarah Sepesky
10:48.0h
Apr 12
Monnessen Invite
5.
-
Kristin Cenerosky
Kelsy Lawson
Jenna DiPerna
Lindsey Izzo
10:59.93
May 6
WPIAL AAA Central Section Qualifier
6.
-
Bailey Campbell
Sarah Sepesky
Hope Kennalty
Jenna DiPerna
11:06.0h
Apr 24
Yough
7.
-
Basiley Campbell
Sarah Sepesky
Hope Kennalty
Samantha Mendicino
11:22.0h
Mar 26
West Mifflin
8.
-
Bailey Campbell
Sarah Sepesky
Kyleigh DiPerna
Jenna DiPerna
11:27.0h
Apr 24
Uniontown
Shot Put - 4kg
1.
11
Meaghen Murphy
29' 5.5
May 6
WPIAL AAA Central Section Qualifier
2.
11
Kaitlyn Slagus
28' 8.5
Apr 14
Conn
3.
11
Lauren Planey
28' 2
PR
Apr 12
Monnessen Invite
4.
11
Gianna Gaul
27' 4
Apr 8
AG
5.
11
Erin Claybaugh
25' 2
PR
Apr 24
Uniontown
6.
9
Sarah McGowan
23' 10
Apr 12
Monnessen Invite
7.
9
Sophie Yantko
22' 5
Apr 8
AG
8.
10
Paige Krempasky
19' 6
PR
Apr 14
Conn
Discus - 1kg
1.
11
Gianna Gaul
120' 5
Apr 24
Yough
2.
11
Kaitlyn Slagus
111' 3
Apr 25
Big 8
3.
11
Erin Claybaugh
78' 2
PR
Apr 25
Big 8
4.
12
Francesca Franzaglio
71' 1
PR
Apr 10
LH
5.
9
Sarah McGowan
61' 6
Apr 24
Uniontown
6.
9
Sophie Yantko
59' 7
Apr 8
AG
7.
10
Paige Krempasky
49' 4.5
PR
Apr 12
Monnessen Invite
Javelin - 600g
1.
12
Jessica Slagus
132' 6
PR
May 6
WPIAL AAA Central Section Qualifier
2.
9
Sophie Yantko
110' 1
Apr 12
Monnessen Invite
3.
11
Gianna Gaul
96' 2
PR
Apr 12
Monnessen Invite
4.
11
Lauren Planey
88' 2
PR
Apr 12
Monnessen Invite
5.
9
Sarah McGowan
86' 5
PR
Apr 14
Conn
6.
11
Meaghen Murphy
81' 6
PR
Apr 10
LH
7.
12
Francesca Franzaglio
74' 7
Apr 10
LH
8.
10
Paige Krempasky
45' 10
PR
Apr 8
AG
High Jump
1.
12
Shannon Mcculloch
4' 6
Apr 8
Yough
2.
12
Gibby Kohr
4' 2
Apr 10
LH
Long Jump
1.
12
Cori Krempasky
15' 8.75
PR
May 6
WPIAL AAA Central Section Qualifier
2.
12
Kaitlin Greco
14' 10
PR
Apr 8
AG
3.
12
Kaitlyn Greco
14' 8
PR
Apr 28
Scott Frederick Mid Mon Track Classic
4.
12
Shannon Mcculloch
14' 7
PR
Mar 26
West Mifflin
5.
11
Jessica Marinos
14' 5
PR
Apr 10
LH
6.
12
Phaedra DeWitt
14' 2
PR
Apr 24
Yough
7.
9
Abby Bowers
11' 2
PR
Mar 20
South Park
8.
9
Hope Kennalty
10' 4
PR
Mar 26
West Mifflin
9.
9
Sierra Lynn
10' 2
PR
Mar 20
South Park
Triple Jump
1.
12
Shannon Mcculloch
30' 8
PR
Apr 8
AG
2.
-
Shannon McCollouch
30' 2
PR
May 2
41st Annual Baldwin Invitational
3.
10
Zoe Zadrozny
29' 5
Apr 10
LH
4.
11
Jessica Marinos
25' 9
PR
Apr 3
Mt. Pleasant
*Recent improvement