Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1997
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1988
1987
1982
1981
1979
1977
1974
1972
1968
Indoor
2013
2012
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Sam Miller
11.97
PR
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
2.
10
Brian Stephenson
12.52
PR
May 9
Firebird Invitational
3.
11
Noah Wagner
12.83
PR
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
4.
9
Clayton Ford
12.85
(2.7)
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
200 Meters
1.
11
Miguel Lopez
24.26
(3.3)
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
2.
10
Brian Stephenson
24.85
(3.3)
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
3.
10
Nick Hensley
25.30
PR
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
4.
9
Clayton Ford
27.09
PR
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
400 Meters
1.
12
Zach Joseph
54.55
PR
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
2.
9
Max Williams
55.73
PR
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
800 Meters
1.
12
Jeff Mumford
1:58.07
PR
May 31
OHSAA DII Region 8 - Dayton
2.
12
Eric Krebs
2:04.64
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
3.
9
Ben Petkie
2:42.82
PR
May 9
Firebird Invitational
1600 Meters
1.
12
Tommy Lane
4:44.83
PR
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
2.
12
Eric Krebs
4:55.88
PR
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
3.
11
Will Beyer
4:56.22
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
4.
9
Ben Miller
5:09.16
May 9
Firebird Invitational
5.
9
Sam Moulton
5:11.03
PR
May 9
Firebird Invitational
1 Mile
1.
12
Eric Krebs
4:50.44
PR
May 9
Mason Invitational
2.
11
Will Beyer
5:03.66
PR
May 9
Mason Invitational
3200 Meters
1.
12
Tommy Lane
9:55.27
PR
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
2.
12
Ben McMillan
10:13.74
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
3.
11
Justin Brenner
10:33.71
PR
May 9
Firebird Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
11
Nathan Erbe
16.24
(-.5)
May 24
OHSAA DII SW District Championship
2.
11
Jack Huang
17.89
PR
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
3.
9
Max Williams
18.77
May 9
Firebird Invitational
4.
9
Charlie Haverland
20.25
PR
May 9
Firebird Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
John Thompson
42.36
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
2.
11
Nathan Erbe
43.54
May 9
Mason Invitational
3.
9
Max Williams
45.06
May 9
Firebird Invitational
2k Steeplechase
1.
9
Ben Miller
7:39.42
May 9
Firebird Invitational
2.
9
Sam Moulton
7:53.01
PR
May 9
Firebird Invitational
4x100 Relay
1.
-
Brian Stephenson
Sam Miller
Miguel Lopez
Nick Hensley
47.21
May 24
OHSAA DII SW District Championship
2.
-
Jack Huang
Sam Miller
Miguel Lopez
Brian Stephenson
48.01
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
3.
-
Jack Huang
Miguel Lopez
Dylan Benedetto
Sam Miller
49.26
May 9
Firebird Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Nick Hensley
Sam Miller
Brian Stephenson
John Thompson
1:37.31
May 24
OHSAA DII SW District Championship
2.
-
Nick Hensley
Max Williams
Brian Stephenson
John Thompson
1:38.91
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
3.
-
Clayton Ford
Noah Thompson
Paul Georgin
Noah Wagner
1:45.14
May 9
Firebird Invitational
4x400 Relay
1.
-
John Thompson
Nathan Erbe
Zach Joseph
Jeff Mumford
3:38.52
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
2.
-
John Thompson
Eric Krebs
Zach Joseph
Max Williams
3:40.39
May 24
OHSAA DII SW District Championship
3.
-
Jeff Mumford
Zach Joseph
John Thompson
Nathan Erbe
3:41.64
May 9
Mason Invitational
4.
-
Clayton Ford
Max Williams
Paul Georgin
Brian Stephenson
3:52.09
May 9
Firebird Invitational
4x800 Relay
1.
-
Eric Krebs
Tommy Lane
Jeff Mumford
Will Beyer
8:18.76
May 24
OHSAA DII SW District Championship
2.
-
Will Beyer
Zach Jiseph
Jeff Mumford
Eric Krebs
8:28.42
May 9
Firebird Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Andrew Kadash
42' 0
May 9
Firebird Invitational
2.
11
Tommy Johnson
38' 7
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
Discus - 1.6kg
1.
11
Andrew Kadash
136' 0
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
2.
11
Tommy Johnson
95' 4
PR
May 9
Firebird Invitational
High Jump
1.
12
Tommy Lane
5' 10
PR
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
2.
9
Charlie Haverland
5' 4
May 24
OHSAA DII SW District Championship
Pole Vault
1.
11
Jack Huang
11' 6
May 9
Firebird Invitational
2.
11
Noah Wagner
10' 6
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
Long Jump
1.
12
Jeff Mumford
18' 6.5
PR
May 9
Firebird Invitational
2.
11
Miguel Lopez
18' 5.25
PR
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
Womens
100 Meters
1.
12
Anne Whalen
13.34
(.7)
PR
May 9
Mason Invitational
2.
10
Courtney Eggleston
13.52
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
3.
11
Anna Kegelmeyer
14.09
PR
May 9
Firebird Invitational
200 Meters
1.
12
Annie Stuckey
26.69
(4.1)
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
2.
10
Courtney Eggleston
27.49
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
3.
11
Anna Kegelmeyer
28.14
(5.0)
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
400 Meters
1.
12
Annie Stuckey
1:01.43
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
2.
11
Lauren Worley
1:03.59
PR
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
800 Meters
1.
10
Phoebe Gilbert
2:25.94
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
2.
12
Erin Kennedy
2:26.56
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
3.
10
Mary Kate Vaughn
2:27.83
PR
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
4.
10
Ally Ross
2:28.14
PR
May 9
Mason Invitational
1600 Meters
1.
10
Mary Kate Vaughn
5:18.59
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
2.
12
Erin Kennedy
5:19.79
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
3.
11
Sofi Venema
5:39.81
PR
May 9
Firebird Invitational
4.
12
Odele Liff
5:46.84
PR
May 9
Firebird Invitational
1 Mile
1.
9
Elizabeth Ordeman
5:27.81
PR
May 9
Mason Invitational
3200 Meters
1.
10
Mary Kate Vaughn
10:52.53
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
2.
9
Elizabeth Ordeman
11:44.43
May 31
OHSAA DII Region 8 - Dayton
3.
12
Erin Kennedy
11:49.94
May 9
Mason Invitational
4.
11
Paige Morris
12:32.19
PR
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
5.
11
Bailey Gallion
13:42.32
PR
May 9
Firebird Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
10
Abby Eifert
16.62
(4.1)
May 24
OHSAA DII SW District Championship
2.
11
Justine Back
17.12
PR
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
3.
11
Madeline Watson
17.49
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
300m Hurdles - 30"
1.
10
Abby Eifert
47.12
PR
May 31
OHSAA DII Region 8 - Dayton
2.
10
Ally Ross
50.79
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
2k Steeplechase
1.
10
Emma Gunnell
8:45.31
PR
May 9
Firebird Invitational
4x100 Relay
1.
-
Anne Whalen
Anna Kegelmeyer
Justine Back
Courtney Eggleston
52.27
May 24
OHSAA DII SW District Championship
2.
-
Anne Whalen
Nicole Kollars
Olivia Halverson
Anna Kegelmeyer
53.94
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
3.
-
Macie Armstrong
Sydney Jones
Emma Penry
Erin Kennedy
59.30
May 9
Firebird Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Anne Whalen
Courtney Eggleston
Anna Kegelmeyer
Justine Back
1:50.37
May 24
OHSAA DII SW District Championship
2.
-
Anne Whalen
Justine Back
Lauren Worley
Anna Kegelmeyer
1:53.29
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
3.
-
Madeline Burke
Katelyn Muntwyler
Mekenna Morrissey
Olivia Halverson
1:58.43
May 9
Firebird Invitational
4x400 Relay
1.
-
Anne Whalen
Abby Eifert
Ally Ross
Annie Stuckey
4:13.26
May 24
OHSAA DII SW District Championship
2.
-
Abby Eifert
Lauren Worley
Anne Whalen
Annie Stuckey
4:14.21
May 9
Mason Invitational
3.
-
Anne Whalen
Lauren Worley
Ally Ross
Phoebe Gilbert
4:15.24
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
4.
-
Abby Eifert
Anne Whalen
Ally Ross
Phoebe Gilbert
4:15.74
May 31
OHSAA DII Region 8 - Dayton
5.
-
Anne Whalen
Abby Eifert
Ally Ross
Phoebe Gilbert
4:16.92
May 24
OHSAA DII SW District Championship
6.
-
Justine Back
Lauren Varley
Nicole Kollars
Caroline Rubino
4:38.29
May 9
Firebird Invitational
4x800 Relay
1.
-
Phoebe Gilbert
Erin Kennedy
Elizabeth Ordeman
Ally Ross
9:32.99
Jun 7
OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.
-
Phoebe Gilbert
Erin Kennedy
Ally Ross
Elizabeth Ordeman
9:46.57
May 31
OHSAA DII Region 8 - Dayton
3.
-
Elizabeth Ordeman
Erin Kennedy
Phoebe Gilbert
Ally Ross
9:53.28
May 9
Mason Invitational
4.
-
Phoebe Gilbert
Sofi Venema
Ally Ross
Elizabeth Ordeman
10:06.14
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
5.
-
Lily Delatore
Diana Herringer
Odele Liff
Sofi Venema
10:50.50
May 9
Firebird Invitational
Shot Put - 4kg
1.
10
Courtney Eggleston
32' 10.25
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
2.
12
Laura Walters
30' 5.75
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
3.
12
Laura Walthers
30' 0.75
PR
May 9
Firebird Invitational
Discus - 1kg
1.
10
Courtney Eggleston
97' 9
PR
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
2.
11
Michele Shampton
81' 10
PR
May 9
Firebird Invitational
3.
11
Michelle Shampton
80' 7
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
High Jump
1.
12
Annie Stuckey
5' 2
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
2.
12
Kristen Ramey
4' 6
PR
May 24
OHSAA DII SW District Championship
Pole Vault
1.
12
Kristen Ramey
8' 6
PR
May 31
OHSAA DII Region 8 - Dayton
2.
12
Annie Stuckey
7' 6
PR
May 9
Firebird Invitational
Long Jump
1.
10
Abby Eifert
17' 0
(1.4)
May 31
OHSAA DII Region 8 - Dayton
2.
12
Annie Stuckey
15' 6.25
PR
May 17
Southwestern Buckeye League Championship
*Recent improvement