Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1979
1978
1977
1976
1975
1973
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2005
2004
1982
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Brian Lee
11.32
PR
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
2.
9
Moses Crisp
11.63
PR
May 14
Lake Erie League Championships
3.
9
Calel Christian
11.80
May 10
Shelby Frosh/Soph Invitational
4.
11
Harrison Roberts
11.81
PR
May 9
Euclid Relays
5.
10
Brian Tillman
11.85
Apr 5
5th Annual Maralyn H. West Invitational
6.
12
Maurice Stiggers
12.08
(3.6)
PR
Apr 12
Tennessee Relays
200 Meters
1.
10
Brian Tillman
22.34
PR
May 14
Lake Erie League Championships
2.
12
D'Artagnion Bagley
23.06
PR
May 14
Lake Erie League Championships
3.
12
Maximillian Kellom
23.12
PR
Apr 12
Tennessee Relays
400 Meters
1.
10
Brian Tillman
49.24
May 30
OHSAA DI Region 1 - Austintown-Fitch
2.
12
Maximillian Kellom
50.80
PR
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
3.
12
RayAnthony Bruster
51.43
PR
May 9
Euclid Relays
4.
12
Marvin Owens
53.48
PR
May 14
Lake Erie League Championships
5.
9
Kariel Hayes
56.69
May 10
Shelby Frosh/Soph Invitational
800 Meters
1.
12
RayAnthony Bruster
2:00.80
PR
Apr 19
Mansfield Mehock Relays
2.
10
De'Quan Williams
2:05.72
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
3.
10
Carrington Whitehead
2:17.55
PR
May 14
Lake Erie League Championships
1600 Meters
1.
10
De'Quan Williams
4:48.06
PR
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
2.
10
Jaren Gilliam
5:22.75
PR
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
3200 Meters
1.
10
Jaren Gilliam
10:24.74
PR
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
2.
10
De'Quan Williams
11:09.66
May 14
Lake Erie League Championships
110m Hurdles - 39"
1.
10
Frank Hocker
16.53
PR
May 14
Lake Erie League Championships
2.
12
Brian Lee
16.75
(4.0)
PR
Apr 12
Tennessee Relays
3.
10
Jerrod Richardson
16.81
May 10
Shelby Frosh/Soph Invitational
4.
12
Lu-Ray Baker Jr
16.98
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
300m Hurdles - 36"
1.
12
Kalvin Owens
43.99
PR
Apr 12
Tennessee Relays
2.
10
Jerrod Richardson
44.87
May 14
Lake Erie League Championships
3.
10
Frank Hocker
45.10
PR
May 14
Lake Erie League Championships
2k Steeplechase
1.
10
De'Quan Williams
7:03.19
PR
Apr 12
Tennessee Relays
2.
10
Jack Munro
9:26.45
PR
Apr 12
Tennessee Relays
4x100 Relay
1.
-
Brian Tillman
Brian Lee
D'Artagnion Bagley
Harrison Roberts
43.56
May 9
Euclid Relays
2.
-
Relay Team
44.06
May 14
Lake Erie League Championships
3.
-
Marvin Owens
Brian Lee
D'Artagnion Bagley
Moses Crisp
44.23
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
4.
-
Maurice Stiggers
D'Artagnion Bagley
Andre Banks
Brian Lee
44.30
Apr 12
Tennessee Relays
5.
-
Andre Banks
Brian Lee
Maurice Stiggers
D'Artagnion Bagley
44.69
Apr 19
Mansfield Mehock Relays
6.
-
Moses Crisp
Jaylin Nolden
DaJohnn Ezell
Melvin Lyons
46.59
Apr 12
Tennessee Relays
7.
-
Calel Christian
Moses Crisp
DaJohnn Ezell
Melvin Lyons
46.75
May 10
Shelby Frosh/Soph Invitational
8.
9
Moses Crisp
Geno Webb
DaJohnn Ezell
Calel Chriatian
48.24
Apr 5
5th Annual Maralyn H. West Invitational
4x100 Relay - Throwers
1.
-
Tyriq Johnson
Cornal Gibson
Spencer Roberts
Alonzo Hudson
51.05
Apr 19
Perry Relays
4x200 Relay -
1.
-
Brian Tillman
Brian Lee
D'Artagnion Bagley
Maximillian Kellom
1:29.70
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
2.
-
Relay Team
1:31.75
May 14
Lake Erie League Championships
3.
D'Artagnion Bagley
Andre Banks
Marvin Owens
Jaylin Nolden
1:32.31
Apr 12
Tennessee Relays
4.
-
D'Artagnion Bagley
Andre Banks
Brian Tillman
Marvin Owens
1:32.59
Apr 19
Mansfield Mehock Relays
5.
-
Maximillian Kellom
Brian Tillman
D'Artagnion Bagley
Andre Banks
1:34.42
Apr 5
5th Annual Maralyn H. West Invitational
6.
-
Brian Tillman
Aaron Berry
Moses Crisp
DaJohnn Ezell
1:36.31
May 10
Shelby Frosh/Soph Invitational
7.
Kalvin Owens
Moses Crisp
Geino Webb
DaJohnn Ezell
1:37.70
Apr 12
Tennessee Relays
8.
-
Jaylin Nolden
Moses Crisp
DaJohnn Ezell
Nick Taylor
1:37.90
Apr 19
Perry Relays
4x400 Relay
1.
-
Brian Tillman
RayAnthony Bruster
Marvin Owens
Maximillian Kellom
3:26.55
May 9
Euclid Relays
2.
-
Relay Team
3:27.83
May 14
Lake Erie League Championships
3.
RayAnthony Bruster
Kariel Hayes
Marvin Owens
D'Artagnion Bagley
3:33.12
Apr 12
Tennessee Relays
4.
-
RayAanthony Bruster
Brian Tillman
Marvin Owens
D'Artagnion Bagley
3:33.27
Apr 19
Mansfield Mehock Relays
5.
-
RayAanthony Bruster
Brian Tillman
D'Artagnion Bagley
Marvin Owens
3:35.84
Apr 5
5th Annual Maralyn H. West Invitational
6.
-
Aaron Berry
Jaylin Nolden
Dequan Williams
Kariel Hayes
3:46.45
Apr 5
5th Annual Maralyn H. West Invitational
7.
-
Dequan Williams
Kariel Hayes
Aaron Berry
Geno Webb
3:49.16
May 10
Shelby Frosh/Soph Invitational
8.
-
Nick Taylor
Kariel Hayes
Jaylin Nolden
Aaron Yancey
3:57.04
Apr 19
Perry Relays
9.
Jaylin Nolden
Geino Webb
Nick Abercrombie
Aaron Yancey
3:57.17
Apr 12
Tennessee Relays
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
8:25.24
May 9
Euclid Relays
2.
-
Dequan Williams
Jaren Gilliam
Kariel Hayes
Carrington Whitehead
9:07.21
May 10
Shelby Frosh/Soph Invitational
3.
De'Quan Williams
J-Rell Hill
Carrington Whitehead
Aaron Yancey
9:08.38
Apr 12
Tennessee Relays
4.
-
Dequan Williams
J-Rell Hill
Jaren Gilliam
Aaron Yancey
9:58.75
Apr 19
Perry Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Marvin Owens
Brian Lee
Brian Tillman
RayAnthony Bruster
1:36.81
May 9
Euclid Relays
2.
9
Moses Crisp
DaJohnn Ezell
Jaylin Nolden
Kariel Hayes
1:44.58
Apr 19
Perry Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
RayAnthony Bruster
Marvin Owens
Carrington Whitehead
De'Quan Williams
12:02.51
Apr 12
Tennessee Relays
2.
-
Relay Team
13:12.68
May 9
Euclid Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 30"
1.
-
Frank Hocker
LuRay Baker
Jerrod Richardson
Nichalas Abercrombie
1:09.93
Apr 19
Perry Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Jeremiah Peters
59' 4.5
PR
May 30
OHSAA DI Region 1 - Austintown-Fitch
2.
12
James Henderson
43' 11.25
PR
Apr 12
Tennessee Relays
3.
10
Spencer Roberts
40' 0
Apr 19
Perry Relays
4.
10
Mario Hildred
39' 6
May 10
Shelby Frosh/Soph Invitational
5.
12
Randis Ramsey
37' 7
PR
Apr 19
Perry Relays
Discus - 1.6kg
1.
12
Jeremiah Peters
157' 5
PR
Apr 19
Mansfield Mehock Relays
2.
12
James Henderson
147' 4
PR
Apr 12
Tennessee Relays
3.
10
Alonzo Hudson
98' 8
May 14
Lake Erie League Championships
4.
10
Cornell Gibson
88' 10
May 9
Euclid Relays
5.
10
Spencer Roberts
87' 9
PR
Apr 19
Perry Relays
High Jump
1.
11
Hoover White
5' 9
Apr 19
Perry Relays
2.
12
Andre Banks
5' 6
Apr 12
Tennessee Relays
9
Isiah Claytor
5' 6
May 14
Lake Erie League Championships
4.
12
Reggie Phillips
5' 3
PR
Apr 19
Perry Relays
Pole Vault
1.
10
Nick Taylor
9' 0
PR
May 9
Euclid Relays
2.
9
Kariel Hayes
7' 0
Apr 19
Perry Relays
Long Jump
1.
12
Maurice Stiggers
19' 4
PR
May 14
Lake Erie League Championships
2.
12
Brian Lee
19' 3.75
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
3.
11
Hoover White
18' 5.5
May 9
Euclid Relays
4.
12
Reggie Phillips
18' 2
PR
Apr 19
Perry Relays
5.
9
Isiah Claytor
15' 9.5
PR
Apr 19
Perry Relays
Triple Jump
1.
12
Maurice Stiggers
39' 3.75
(3.2)
PR
Apr 12
Tennessee Relays
2.
12
Brian Lee
37' 3.25
(1.9)
PR
Apr 12
Tennessee Relays
Womens
100 Meters
1.
9
Lamiyja Jernigan
12.09
PR
May 14
Lake Erie League Championships
2.
10
Da'Ja Bruce
13.10
May 14
Lake Erie League Championships
3.
12
Ebony Davis
13.23
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
4.
12
Aminah Creer
13.24
PR
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
5.
9
Chalara Sutton
13.89
Apr 5
5th Annual Maralyn H. West Invitational
6.
-
Amari Ward
13.92
May 9
Euclid Relays
7.
12
Daryan Jackson
14.19
Apr 5
5th Annual Maralyn H. West Invitational
8.
9
Debra Leavy
14.85
PR
Apr 17
South Invitational
200 Meters
1.
9
Lamiyja Jernigan
26.55
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
2.
9
Arlesia Alexander
27.61
May 2
Dick Beeler Booster Invitational
3.
12
Ebony Davis
27.85
May 14
Lake Erie League Championships
4.
12
Sharita Simmons
27.99
PR
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
5.
12
Alexis Cook
28.64
Apr 17
South Invitational
400 Meters
1.
9
Rayshayla Perry
1:01.89
PR
May 2
Dick Beeler Booster Invitational
2.
12
Hannah Mirra
1:03.74
PR
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
3.
9
Arlesia Alexander
1:03.91
May 14
Lake Erie League Championships
4.
10
Tyanna Clark
1:05.76
PR
May 2
Dick Beeler Booster Invitational
5.
9
Rayjon Harris
1:06.60
PR
Apr 17
South Invitational
6.
12
Aminah Creer
1:09.12
PR
Apr 5
5th Annual Maralyn H. West Invitational
7.
9
Marla Abrams
1:15.12
PR
Apr 5
5th Annual Maralyn H. West Invitational
800 Meters
1.
9
Celina Vuyancih
2:30.38
PR
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
2.
10
Dajana Mason
2:39.29
PR
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
3.
9
Kasey Johnson
2:56.46
PR
Apr 5
5th Annual Maralyn H. West Invitational
1600 Meters
1.
12
Hannah Mirra
6:15.57
PR
May 14
Lake Erie League Championships
2.
10
Jada Gilliam
6:22.46
May 2
Dick Beeler Booster Invitational
3.
9
Kasey Johnson
6:34.20
PR
May 2
Dick Beeler Booster Invitational
4.
10
Mallory Milicki
6:55.29
Apr 17
South Invitational
5.
10
Mary Belko
7:00.84
PR
Apr 17
South Invitational
6.
10
Peyton Hudson
7:07.41
PR
Apr 5
5th Annual Maralyn H. West Invitational
3200 Meters
1.
10
Jada Gilliam
13:17.93
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
2.
9
Katelyn Kato
13:27.70
PR
May 9
Euclid Relays
3.
10
Peyton Hudson
15:43.00
PR
Apr 17
South Invitational
4.
9
Journei Mason
15:55.40
PR
Apr 17
South Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
10
Alana Watkins
17.68
May 14
Lake Erie League Championships
2.
10
Desirayia Jones
18.33
PR
May 14
Lake Erie League Championships
3.
10
Desiraiya Jones
19.04
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
300m Hurdles - 30"
1.
10
Alana Watkins
50.55
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
2.
12
Hannah Mirra
51.95
PR
Apr 17
South Invitational
3.
10
Tyanna Clark
52.86
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
4.
11
Kendra Jeffries
53.12
PR
Apr 5
5th Annual Maralyn H. West Invitational
4x100 Relay
1.
-
Arlesia Alexander
Chalara Sutton
Lamiyja Jernigan
Da'Ja Bruce
49.98
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
2.
-
Lamiyja Jernigan
Chalara Sutton
Aminah Creer
Da'Ja Bruce
50.22
May 9
Euclid Relays
3.
-
Relay Team
50.63
May 14
Lake Erie League Championships
4.
-
Lamiyja Jernigan
Chalara Sutton
Aminah Creer
Alexis Cook
51.47
May 2
Dick Beeler Booster Invitational
5.
-
Chalara Sutton
Lamiyja Jernigan
Aminah Creer
Alexis Cook
51.62
Apr 17
South Invitational
6.
-
Chalara Sutton
Alexis Cook
Lamiyja Jernigan
Daryan Jackson
52.81
Apr 5
5th Annual Maralyn H. West Invitational
7.
-
Arlesia Alexander
Brianna Williams
Tyanna Clark
Rayshayla Perry
55.00
Apr 5
5th Annual Maralyn H. West Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Lamiyja Jernigan
Alexis Cook
Chalara Sutton
Da'Ja Bruce
1:45.95
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
2.
-
Ebony Davis
Alexis Cook
Sharitta Simmons
Arlesia Alexander
1:47.88
May 9
Euclid Relays
3.
-
Relay Team
1:47.94
May 14
Lake Erie League Championships
4.
-
Arlesia Alexander
Alexis Cook
Sharitta Simmons
Da'Ja Bruce
1:48.32
May 2
Dick Beeler Booster Invitational
5.
-
Aminah Creer
Alexis Cook
Sharitta Simmons
Arlesia Alexander
1:50.35
Apr 17
South Invitational
6.
-
Chalara Sutton
Alexis Cook
Aminah Creer
Daryan Jackson
1:53.35
Apr 5
5th Annual Maralyn H. West Invitational
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:13.85
May 14
Lake Erie League Championships
2.
-
Arlesia Alexander
Rayshayla Perry
Tyanna Clark
Lamiyja Jernigan
4:14.68
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
3.
-
Rayshayla Perry
Hannah Mirra
Sharitta Simmons
Tyanna Clark
4:15.90
May 2
Dick Beeler Booster Invitational
4.
-
Arlesia Alexander
Hannah Mirra
Tyanna Clark
Rayshayla Perry
4:16.00
May 9
Euclid Relays
5.
-
Arlesia Alexander
Rayshayla Perry
Celina Vuyancih
Tyanna Clark
4:17.58
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
6.
-
Rayshayla Perry
Hannah Mirra
Rayjon Harris
Tyanna Clark
4:20.80
Apr 17
South Invitational
7.
-
Hannah Mirra
Dajana Mason
Aminah Creer
Rayshayla Perry
4:31.00
Apr 5
5th Annual Maralyn H. West Invitational
8.
-
Tyanna Clark
Rayjon Harris
Brianna Williams
Lamiyja Jernigan
4:36.84
Apr 5
5th Annual Maralyn H. West Invitational
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
10:16.47
May 14
Lake Erie League Championships
2.
-
Hannah Mirra
Dajana Mason
Kasey Johnson
Celina Vuyancih
10:32.84
May 2
Dick Beeler Booster Invitational
3.
-
Celina Vuyancih
Dajana Mason
Kasey Johnson
Hannah Mirra
10:39.90
May 9
Euclid Relays
4.
-
Hannah Mirra
Celina Vuyancih
Dajana Mason
Kasey Johnson
11:15.61
Apr 5
5th Annual Maralyn H. West Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Lamiyja Jernigan
Chalara Sutton
Alexis Cook
Rayshayla Perry
1:53.79
May 9
Euclid Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Sharitta Simmons
Tyanna Clark
Celina Vuyancih
Jada Gilliam
14:32.68
May 9
Euclid Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Rashida Harris
42' 6
May 9
Euclid Relays
2.
12
Shawnte Farley
33' 11
PR
May 23
OHSAA DI NEO District Championship
3.
10
Rajani Brown
31' 10.75
PR
Apr 5
5th Annual Maralyn H. West Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Rashida Harris
126' 4
May 30
OHSAA DI Region 1 - Austintown-Fitch
2.
10
Rajani Brown
83' 0
PR
May 14
Lake Erie League Championships
3.
12
Shawnte Farley
72' 3
PR
May 9
Euclid Relays
High Jump
1.
10
Tiffany Moore
5' 5
May 30
OHSAA DI Region 1 - Austintown-Fitch
2.
11
Cierra Rembert
5' 2
May 9
Euclid Relays
Pole Vault
1.
12
Aminah Creer
7' 6
PR
May 14
Lake Erie League Championships
2.
9
Jordan Hughes
6' 6
May 14
Lake Erie League Championships
Long Jump
1.
12
Alexa Robinson
15' 10
PR
May 2
Dick Beeler Booster Invitational
2.
10
Da'Ja Bruce
15' 9
May 14
Lake Erie League Championships
3.
10
Brianna Williams
14' 3
Apr 17
South Invitational
4.
10
Tiffany Moore
13' 3.5
PR
May 14
Lake Erie League Championships
5.
9
Lamiyja Jernigan
12' 8
PR
Apr 5
5th Annual Maralyn H. West Invitational
6.
11
Cierra Rembert
12' 5.5
PR
Apr 5
5th Annual Maralyn H. West Invitational
*Recent improvement