Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2222
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2000
Indoor
2023
2019
2018
2016
2015
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Matt Bradford
11.34c
Apr 30
Fraser v Warren Mott
2.
9
Zach DiStefano
11.44c
Apr 30
Fraser v Warren Mott
3.
9
Joshua Brady
11.94c
PR
Apr 30
Fraser v Warren Mott
4.
12
Orande Roy
12.14c
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
5.
12
Joe Mazzolla
12.24c
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
12
Jeremiah Robinson
12.24c
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
7.
10
Dominic Catoni
12.34c
PR
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
11
Walter Davis
12.34c
PR
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
9.
9
Ali El-Nazly
12.44c
PR
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
9
Abdullah Elhalis
12.44c
PR
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
11.
11
Sam Mikolajek
13.04c
Apr 30
Fraser v Warren Mott
9
Matt Catoni
13.04c
Apr 30
Fraser v Warren Mott
13.
9
Jamaul Freeman
13.38
Apr 10
Spring Break Classic Fresh-Soph Invite
14.
11
Mike McTigue
13.74c
PR
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
15.
11
LaBaron Bishop
14.34c
May 5
MAC BLUE: Fraser @ Utica Ford II
16.
9
Andrew Stiltner
15.04c
Apr 30
Fraser v Warren Mott
17.
9
Tyler Nieman
15.24c
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
11
Tyler Sanitate
15.24c
PR
May 5
MAC BLUE: Fraser @ Utica Ford II
19.
9
Keenan Penn
16.64c
Apr 30
Fraser v Warren Mott
100 Meters - Relay Split
1.
9
Zach DiStefano
10.5h
Apr 24
Titan Relays
2.
11
Tshawn Kimbrough
11.7h
Apr 24
Titan Relays
3.
12
Jeremiah Robinson
12.0h
PR
Apr 24
Titan Relays
4.
12
Orande Roy
12.1h
Apr 24
Titan Relays
5.
10
Dominic Catoni
12.2h
PR
Apr 24
Titan Relays
6.
11
Walter Davis
12.9h
Apr 24
Titan Relays
200 Meters
1.
9
Matt Bradford
23.72
May 21
Macomb County Championship
2.
9
Zach DiStefano
23.76
May 21
Macomb County Championship
3.
9
Joshua Brady
24.14c
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
11
Tshawn Kimbrough
24.14c
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
5.
12
Orande Roy
24.74c
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
6.
12
Brian Yu
25.04c
PR
Apr 16
Fraser @ LCN
7.
9
Kenneath Redd
25.24c
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
9
Troy Smith
25.24c
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
12
Jeremiah Robinson
25.24c
PR
Apr 16
Fraser @ LCN
10.
10
Julian Boyer
25.54c
PR
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
11.
12
Joe Mazzolla
26.24c
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
12.
9
Ben Frankovich
26.44c
PR
Apr 30
Fraser v Warren Mott
13.
11
Sam Mikolajek
27.04c
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
14.
9
Juan Simmons
27.84c
Apr 16
Fraser @ LCN
15.
11
LaBaron Bishop
30.07
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
16.
11
Drew Derney
30.34c
PR
Apr 30
Fraser v Warren Mott
17.
9
Andrew Stiltner
30.94c
Apr 30
Fraser v Warren Mott
18.
9
Tyler Nieman
32.94c
Apr 30
Fraser v Warren Mott
200 Meters - Relay Split
1.
11
Quentin Spates
23.2h
Apr 24
Titan Relays
2.
12
Brian Yu
23.7h
PR
Apr 24
Titan Relays
3.
9
Matt Bradford
23.8h
PR
Apr 24
Titan Relays
4.
9
Joshua Brady
24.8h
Apr 24
Titan Relays
5.
9
Kenneath Redd
25.0h
Apr 24
Titan Relays
6.
9
Troy Smith
25.8h
PR
Apr 24
Titan Relays
400 Meters
1.
12
Jacob VanNieulande
53.34
PR
May 15
MHSAA LP Regional 08-1 @ Warren Mott
2.
11
Corey Webster
56.14c
PR
Apr 16
Fraser @ LCN
3.
10
Joshua Rose
56.93
May 11
MAC Blue Division Championship
4.
10
Amir Lodhi
57.14
May 11
MAC Blue Division Championship
5.
9
Tyler Waelchli
59.34c
Apr 24
Titan Relays
6.
9
Ben Frankovich
1:01.14c
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
7.
10
Dale Smith
1:02.14c
PR
Apr 16
Fraser @ LCN
8.
11
Sam Mikolajek
1:05.14c
PR
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
9.
11
Drew Derney
1:07.34c
PR
May 5
MAC BLUE: Fraser @ Utica Ford II
10.
9
Jamaul Freeman
1:07.50
PR
Apr 10
Spring Break Classic Fresh-Soph Invite
400 Meters - Relay Split
1.
10
Steven Stine
54.7h
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
2.
9
Jalen Smith
55.4h
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
3.
12
Jacob VanNieulande
55.7h
PR
May 11
MAC Blue Division Championship
4.
12
Matt Lentine
56.5h
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
5.
10
Joshua Rose
57.3h
May 11
MAC Blue Division Championship
6.
10
Dylan Gray
57.7h
PR
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
7.
9
Tyler Waelchli
57.8h
PR
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
8.
10
Amir Lodhi
58.0h
Apr 24
Titan Relays
9.
9
Ben Frankovich
1:00.7h
PR
Apr 24
Titan Relays
10.
10
Jadyn Moore
1:03.9h
PR
Apr 30
Fraser v Warren Mott
11.
11
Corey Webster
1:04.0h
PR
Apr 24
Titan Relays
12.
10
Dale Smith
1:07.2h
PR
Apr 24
Titan Relays
13.
10
Marcel Bellamy
1:09.5h
PR
Apr 30
Fraser v Warren Mott
800 Meters
1.
9
Jalen Smith
2:01.92
May 21
Macomb County Championship
2.
10
Steven Stine
2:05.1h
PR
Apr 24
Titan Relays
3.
12
Matt Lentine
2:11.68
PR
May 11
MAC Blue Division Championship
4.
9
Tyler Waelchli
2:12.30
May 21
Macomb County Championship
5.
12
Jacob VanNieulande
2:12.8h
Apr 30
Fraser v Warren Mott
6.
10
Jason Van De Velde
2:14.30
Apr 10
Spring Break Classic Fresh-Soph Invite
7.
10
Dylan Gray
2:20.0h
PR
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
11
Timothy Gubler
2:20.0h
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
9.
12
Andrew Mezin
2:20.5h
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
10.
11
Zach Scurto
2:23.0h
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
11.
11
Matt Trombley
2:28.0h
PR
May 5
MAC BLUE: Fraser @ Utica Ford II
12.
11
Tony Federico
2:29.0h
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
13.
11
Joshua Miller
2:34.0h
PR
May 5
MAC BLUE: Fraser @ Utica Ford II
9
Nathan Zavsza
2:34.0h
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
15.
10
Rick Miller
2:36.0h
PR
Apr 30
Fraser v Warren Mott
16.
10
Nick Paulson
2:40.0h
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
17.
9
Kyle Helsel
2:42.0h
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
18.
11
Alec Berger
2:47.0h
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
19.
10
Kyle Burley
2:48.0h
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
20.
10
Brien Hampton
3:03.0h
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
21.
11
Kevin Couch
3:11.0h
PR
Apr 30
Fraser v Warren Mott
800 Meters - Relay Split
1.
10
Steven Stine
2:03.0h
PR
Apr 30
Fraser v Warren Mott
2.
9
Jalen Smith
2:06.2h
Apr 24
Titan Relays
3.
12
Matt Lentine
2:12.1h
PR
Apr 24
Titan Relays
4.
9
Tyler Waelchli
2:13.6h
Apr 24
Titan Relays
5.
10
Jason Van De Velde
2:14.0h
Apr 16
Fraser @ LCN
6.
11
Zach Scurto
2:15.7h
May 11
MAC Blue Division Championship
7.
11
Timothy Gubler
2:17.0h
PR
May 11
MAC Blue Division Championship
8.
11
Matt Trombley
2:19.0h
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
9.
11
Tony Federico
2:28.3h
PR
May 11
MAC Blue Division Championship
1200 Meters - Relay Split
1.
12
Matt Lentine
3:44.2h
PR
Apr 24
Titan Relays
1600 Meters
1.
10
Steven Stine
4:26.31
May 15
MHSAA LP Regional 08-1 @ Warren Mott
2.
9
Jalen Smith
4:39.60
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
3.
12
Matt Lentine
4:42.29
PR
May 21
Macomb County Championship
4.
10
Jason Van De Velde
5:05.2h
PR
Apr 18
Royal Oak Relays - Unofficial
5.
11
Matt Trombley
5:12.0h
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
6.
12
Andrew Mezin
5:15.0h
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
7.
11
Zach Scurto
5:18.0h
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
8.
11
Timothy Gubler
5:19.0h
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
9.
9
Tyler Waelchli
5:20.0h
PR
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
10.
10
Dylan Gray
5:20.81
Apr 10
Spring Break Classic Fresh-Soph Invite
11.
11
Tony Federico
5:35.0h
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
12.
9
Kyle Helsel
5:42.0h
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
13.
10
Rick Miller
5:44.0h
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
14.
9
Nathan Zavsza
5:49.0h
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
15.
10
Nick Paulson
5:57.0h
PR
Apr 30
Fraser v Warren Mott
16.
11
Joshua Miller
6:00.0h
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
10
Kyle Burley
6:00.0h
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
18.
11
Alec Berger
6:06.0h
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
19.
10
Brien Hampton
6:44.0h
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
20.
11
Kevin Couch
7:18.0h
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
3200 Meters
1.
10
Steven Stine
10:08.1h
Apr 24
Titan Relays
2.
12
Matt Lentine
10:26.1h
PR
Apr 24
Titan Relays
3.
9
Jalen Smith
10:32.2h
PR
Apr 24
Titan Relays
4.
11
Matt Trombley
11:09.0h
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
5.
12
Andrew Mezin
12:05.0h
Apr 30
Fraser v Warren Mott
6.
11
Timothy Gubler
12:09.0h
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
7.
9
Nathan Zavsza
12:47.0h
PR
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
8.
9
Kyle Helsel
12:54.0h
Apr 30
Fraser v Warren Mott
9.
10
Rick Miller
13:01.0h
PR
Apr 30
Fraser v Warren Mott
10.
10
Nick Paulson
13:39.0h
PR
Apr 30
Fraser v Warren Mott
11.
11
Tony Federico
13:51.0h
PR
Apr 30
Fraser v Warren Mott
12.
10
Kyle Burley
14:02.0h
PR
Apr 30
Fraser v Warren Mott
13.
11
Joshua Miller
14:56.0h
PR
May 5
MAC BLUE: Fraser @ Utica Ford II
110m Hurdles - 39"
1.
11
Tshawn Kimbrough
14.69
May 15
MHSAA LP Regional 08-1 @ Warren Mott
2.
10
Marquis Harris
16.11
May 11
MAC Blue Division Championship
3.
10
Marcel Bellamy
18.33
May 11
MAC Blue Division Championship
4.
10
Jadyn Moore
19.24c
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
5.
9
Joshua Siedmiorka
22.14c
PR
Apr 16
Fraser @ LCN
110m Hurdles - Relay Split
1.
11
Tshawn Kimbrough
14.5h
Apr 24
Titan Relays
2.
10
Marquis Harris
16.3h
Apr 24
Titan Relays
3.
10
Marcel Bellamy
18.9h
PR
Apr 24
Titan Relays
4.
10
Jadyn Moore
20.1h
Apr 24
Titan Relays
300m Hurdles - 36"
1.
11
Tshawn Kimbrough
41.54c
Apr 16
Fraser @ LCN
2.
10
Marquis Harris
46.64c
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
3.
10
Marcel Bellamy
46.89
May 11
MAC Blue Division Championship
4.
10
Jadyn Moore
50.24c
Apr 16
Fraser @ LCN
5.
9
Joshua Siedmiorka
53.04c
PR
Apr 16
Fraser @ LCN
4x100 Relay
1.
-
Joshua Brady
Matt Bradford
Zack Distenfano
Tshawn Kimbrough
44.09
May 11
MAC Blue Division Championship
2.
-
Jeremiah Robinson
Matt Bradford
Zack Distenfano
Tshawn Kimbrough
45.54c
Apr 30
Fraser v Warren Mott
3.
-
Jeremiah Robinson
Orande Roy
Zack Distenfano
Tshawn Kimbrough
45.74c
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
4.
-
Jeremiah Robinson
Marcel Bellamy
Zack Distenfano
Tshawn Kimbrough
46.74c
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
5.
-
Ali El-Nazly
Abdullah Elhalis
Sam Mikolajek
Dominic Catoni
49.84c
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
4x200 Relay -
1.
-
Matt Bradford
Joshua Brady
Brian Yu
Quentin Spates
1:35.4h
Apr 24
Titan Relays
2.
-
Troy Smith
Kenneath Redd
Brian Yu
Joshua Brady
1:38.5h
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
3.
-
Julian Boyer
Brian Yu
Troy Smith
Marquis Harris
1:38.53
May 11
MAC Blue Division Championship
4.
-
Troy Smith
Brian Yu
Julian Boyer
Marquis Harris
1:40.56
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
5.
-
Kenneath Redd
Joshua Brady
Brian Yu
Quentin Spates
1:41.2h
Apr 16
Fraser @ LCN
6.
-
Joshua Rose
Marquis Harris
Brian Yu
Joshua Brady
1:42.7h
May 5
MAC BLUE: Fraser @ Utica Ford II
7.
-
Joshua Rose
Marquis Harris
Troy Smith
Kenneath Redd
1:43.7h
Apr 30
Fraser v Warren Mott
8.
-
Marcel Bellamy
Jadyn Moore
Brian Yu
Matt Bradford
1:44.3h
Apr 30
Fraser v Warren Mott
9.
-
Kenneath Redd
Troy Smith
Julian Boyer
Marcel Bellamy
1:47.5h
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
4x400 Relay
1.
-
Jalen Smith
Matt Lentine
Steven Stine
Jacob VanNieulande
3:44.8h
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
2.
-
Jacob VanNieulande
Matt Lentine
Jalen Smith
Steven Stine
3:47.69
May 11
MAC Blue Division Championship
3.
-
Amir Lodhi
Joshua Rose
Tyler Waelchli
Jacob VanNieulande
3:53.5h
May 5
MAC BLUE: Fraser @ Utica Ford II
4.
-
Tyler Waelchli
Matt Lentine
Dylan Gray
Steven Stine
3:54.1h
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
5.
-
Joshua Rose
Corey Webster
Ben Frankovich
Amir Lodhi
3:58.1h
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
6.
-
Jacob VanNieulande
Amir Lodhi
Joshua Rose
Corey Webster
4:00.2h
Apr 24
Titan Relays
7.
-
Joshua Rose
Ben Frankovich
Amir Lodhi
Jacob VanNieulande
4:11.0h
Apr 16
Fraser @ LCN
8.
-
Joshua Rose
Jadyn Moore
Marcel Bellamy
Amir Lodhi
4:13.2h
Apr 30
Fraser v Warren Mott
9.
-
Joshua Rose
Ben Frankovich
Corey Webster
Jacob VanNieulande
4:16.0h
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
4x800 Relay
1.
-
Jalen Smith
Tyler Waelchli
Matt Lentine
Steven Stine
8:40.1h
Apr 24
Titan Relays
2.
-
Tyler Waelchli
Matt Lentine
Jalen Smith
Steven Stine
8:45.0h
Apr 30
Fraser v Warren Mott
3.
-
Jalen Smith
Matt Trombley
Steven Stine
Tyler Waelchli
8:53.1h
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
4.
-
Jalen Smith
Jason Van De Velde
Steven Stine
Matt Lentine
8:55.5h
Apr 16
Fraser @ LCN
5.
-
Jalen Smith
Tyler Waelchli
Jason Van De Velde
Jacob VanNieulande
9:09.9h
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
6.
-
Dylan Gray
Andrew Mezin
Zach Scurto
Tyler Waelchli
9:10.43
May 15
MHSAA LP Regional 08-1 @ Warren Mott
7.
-
Steven Stine
Matt Trombley
Tyler Waelchli
Jalen Smith
9:11.0h
May 5
MAC BLUE: Fraser @ Utica Ford II
8.
-
Jalen Smith
Steven Stine
Nathan Zavsza
Jason Van De Velde
9:20.07
Apr 10
Spring Break Classic Fresh-Soph Invite
9.
-
Jalen Smith
Jason Van De Velde
Matt Lentine
Steven Stine
9:23.2h
Apr 18
Royal Oak Relays
10.
-
Dylan Gray
Zach Scurto
Timothy Gubler
Tyler Waelchli
9:24.11
May 21
Macomb County Championship
11.
-
Dylan Gray
Zach Scurto
Tony Federico
Tyler Waelchli
9:34.53
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
12.
-
Andrew Mezin
Dylan Gray
Zach Scurto
Tyler Waelchli
9:35.18
May 11
MAC Blue Division Championship
13.
-
Zach Scurto
Andrew Mezin
Nathan Zavsza
Timothy Gubler
9:57.0h
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
14.
-
Zach Scurto
Andrew Mezin
Timothy Gubler
Tony Federico
10:00.1h
May 5
MAC BLUE: Fraser @ Utica Ford II
15.
-
Timothy Gubler
Andrew Mezin
Tony Federico
Nathan Zavsza
10:03.0h
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
16.
-
Timothy Gubler
Dylan Gray
Tyler Waelchli
Andrew Mezin
10:07.0h
Apr 16
Fraser @ LCN
17.
-
Zach Scurto
Nathan Zavsza
Alec Berger
Tony Federico
10:27.0h
Apr 16
Fraser @ LCN
18.
-
Alec Berger
Kyle Burley
Tony Federico
Rick Miller
10:41.0h
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
19.
-
Nathan Zavsza
Joshua Miller
Alec Berger
Kyle Helsel
10:45.4h
May 5
MAC BLUE: Fraser @ Utica Ford II
20.
-
Matt Trombley
Tony Federico
Andrew Mezin
Zach Scurto
11:22.0h
Apr 30
Fraser v Warren Mott
21.
-
Kyle Burley
Alec Berger
Kevin Couch
Rick Miller
11:45.0h
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
4x1600 Relay
1.
-
Jalen Smith
Matt Lentine
Jason Van De Velde
Steven Stine
19:34.5h
Apr 18
Royal Oak Relays
4x3200 Relay
1.
-
Relay Team
47:04.9h
Apr 18
Royal Oak Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Dominic Catoni
Walter Davis
Kenneath Redd
Ben Frankovich
1:50.9h
Apr 24
Titan Relays
SMR 2000m - [600-200-400-800]
1.
-
Zach Scurto
Troy Smith
Dale Smith
Tyler Waelchli
5:32.5h
Apr 24
Titan Relays
DMR 3000m - [800-200-400-1600]
1.
-
Relay Team
7:59.8h
Apr 18
Royal Oak Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Matt Lentine
Tyler Waelchli
Jalen Smith
Steven Stine
11:49.3h
Apr 24
Titan Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 36"
1.
-
Marcel Bellamy
Marquis Harris
Jadyn Moore
Tshawn Kimbrough
1:09.8h
Apr 24
Titan Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
-
Marcel Bellamy
Marquis Harris
Jadyn Moore
Tshawn Kimbrough
1:09.7h
Apr 24
Titan Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Marcus Bowers
45' 2
May 11
MAC Blue Division Championship
2.
12
Reed Stevens
36' 0.5
May 15
MHSAA LP Regional 08-1 @ Warren Mott
3.
10
Eric Lusko
35' 0
Apr 10
Spring Break Classic Fresh-Soph Invite
4.
11
Billy Wilson
34' 8.5
May 11
MAC Blue Division Championship
Discus - 1.6kg
1.
12
Reed Stevens
140' 11
PR
May 21
Macomb County Championship
2.
12
Orande Roy
133' 3
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
3.
12
Marcus Bowers
132' 5
May 2
Muskrat Classic
4.
11
Billy Wilson
123' 1
May 21
Macomb County Championship
5.
10
Eric Lusko
119' 0
May 5
MAC BLUE: Fraser @ Utica Ford II
High Jump
1.
10
Marquis Harris
5' 2
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
10
Julian Boyer
5' 2
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
Pole Vault
1.
12
Pankil Vyas
9' 6
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
Long Jump
1.
9
Juan Simmons
18' 1.25
Apr 16
Fraser @ LCN
2.
9
Joshua Brady
17' 11
Apr 30
Fraser v Warren Mott
3.
9
Matt Bradford
17' 9
Apr 30
Fraser v Warren Mott
4.
11
Walter Davis
17' 8.25
PR
Apr 16
Fraser @ LCN
5.
9
Zach DiStefano
17' 6
May 11
MAC Blue Division Championship
6.
12
Jeremiah Robinson
14' 3
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
7.
11
LaBaron Bishop
11' 0
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
8.
9
Keenan Penn
9' 10.75
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
Womens
100 Meters
1.
11
Hailee Schwamb
13.64c
May 5
MAC BLUE: Fraser @ Utica Ford II
9
E'lexis Sanders
13.64c
May 5
MAC BLUE: Fraser @ Utica Ford II
3.
11
Octavia Renke
13.94c
Apr 30
Fraser v Warren Mott
4.
10
Kierstyn Worthem
14.04c
Apr 30
Fraser v Warren Mott
5.
9
Haylie Smith
14.44c
PR
Apr 16
Fraser @ LCN
6.
9
Jasmine Grier
14.64c
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
7.
10
Maddy Gardner
15.14c
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
8.
10
Marie Wohlenberg
15.24c
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
9
Bria Segur
15.24c
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
10
Rilee Johnson
15.24c
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
11.
10
Alese Fields
15.54c
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
12.
10
Aniela Spendal
15.84c
PR
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
13.
12
Ky'rah Pearson
15.94c
PR
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
14.
10
Natassja Owens
19.54c
PR
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
100 Meters - Relay Split
1.
10
Kierstyn Worthem
12.5h
PR
Apr 24
Titan Relays
2.
9
Haylie Smith
13.1h
PR
Apr 24
Titan Relays
3.
11
Hailee Schwamb
13.5h
PR
Apr 24
Titan Relays
4.
9
E'lexis Sanders
14.0h
Apr 24
Titan Relays
5.
9
Jasmine Grier
15.8h
PR
Apr 24
Titan Relays
200 Meters
1.
9
Olivia Graves-Pichla
28.54c
Apr 30
Fraser v Warren Mott
2.
10
Tae'a Cage
28.74
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
3.
10
Amanda Bail
29.14c
Apr 30
Fraser v Warren Mott
4.
9
Jasmine Grier
30.34c
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
5.
10
Shannon Stover
30.64c
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
6.
11
Amber Bednarchik
30.74c
Apr 16
Fraser @ LCN
7.
10
Love Sparks
30.94c
PR
Apr 30
Fraser v Warren Mott
8.
10
Rilee Johnson
31.44c
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
9.
10
Marie Wohlenberg
32.64c
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
10.
10
Maddy Gardner
33.04c
PR
Apr 30
Fraser v Warren Mott
11.
9
Haylie Smith
33.14c
Apr 16
Fraser @ LCN
12.
11
Brenna Rathbun
33.34c
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
13.
11
Leah Feld
36.54c
PR
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
14.
9
Bria Segur
37.44c
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
200 Meters - Relay Split
1.
10
Marissa Talluto
29.2h
PR
Apr 24
Titan Relays
2.
9
Olivia Graves-Pichla
29.7h
Apr 24
Titan Relays
3.
10
Amanda Bail
30.2h
Apr 24
Titan Relays
4.
10
Love Sparks
31.9h
PR
Apr 24
Titan Relays
5.
10
Shannon Stover
32.0h
PR
Apr 24
Titan Relays
400 Meters
1.
10
Kaitlyn Jacobs
1:07.93
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
2.
11
Amber Bednarchik
1:08.04c
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
3.
10
Sarah Kloski
1:09.04c
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
4.
10
Nicole Sherry
1:10.94c
PR
Apr 16
Fraser @ LCN
5.
9
Kaitlin Lintz
1:13.74c
PR
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
6.
10
Love Sparks
1:17.24c
PR
Apr 16
Fraser @ LCN
7.
9
Maya Smith
1:19.34c
PR
Apr 16
Fraser @ LCN
8.
10
Tae'a Cage
1:20.34c
PR
Apr 16
Fraser @ LCN
9.
10
Kailee Kreger
1:20.74c
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
10.
10
Alyssa Delliss
1:22.64c
PR
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
400 Meters - Relay Split
1.
11
Bridgette Wolf
1:06.6h
Apr 24
Titan Relays
2.
11
Amber Bednarchik
1:10.8h
PR
Apr 24
Titan Relays
3.
10
Sarah Kloski
1:11.0h
PR
Apr 24
Titan Relays
4.
10
Kaitlyn Jacobs
1:11.9h
PR
Apr 24
Titan Relays
5.
10
Tae'a Cage
1:14.0h
PR
Apr 24
Titan Relays
6.
10
Nicole Sherry
1:15.3h
PR
Apr 24
Titan Relays
7.
9
Kaitlin Lintz
1:15.6h
PR
Apr 24
Titan Relays
800 Meters
1.
10
Annabelle Hoover
2:43.99
PR
May 15
MHSAA LP Regional 08-1 @ Warren Mott
2.
9
Lila Rode
2:46.84
May 11
MAC Blue Division Championship
3.
9
Emma Chrzanowski
3:07.0h
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
10
Katie Allison
3:07.0h
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
5.
12
Lorelei Johns
3:10.0h
PR
May 5
MAC BLUE: Fraser @ Utica Ford II
800 Meters - Relay Split
1.
10
Annabelle Hoover
2:51.0h
Apr 24
Titan Relays
2.
9
Lila Rode
3:00.1h
Apr 24
Titan Relays
3.
10
Katie Allison
3:08.0h
PR
Apr 24
Titan Relays
4.
12
Lorelei Johns
3:11.0h
PR
Apr 24
Titan Relays
1600 Meters
1.
12
Katelyn Hejza
6:03.0h
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
2.
9
Lila Rode
6:18.0h
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
3.
10
Janice Chandler
6:24.0h
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
4.
10
Annabelle Hoover
6:28.0h
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
5.
10
Katie Allison
6:58.0h
PR
Apr 16
Fraser @ LCN
3200 Meters
1.
12
Katelyn Hejza
13:52.0h
PR
Apr 16
Fraser @ LCN
2.
10
Janice Chandler
14:16.0h
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
3.
10
Annabelle Hoover
14:46.0h
May 5
MAC BLUE: Fraser @ Utica Ford II
4.
9
Lila Rode
15:11.8h
PR
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
100m Hurdles - 33"
1.
11
Bridgette Wolf
16.56
May 15
MHSAA LP Regional 08-1 @ Warren Mott
2.
9
Madison Trice
19.84c
PR
Apr 30
Fraser v Warren Mott
3.
11
Brenna Rathbun
20.94c
Apr 30
Fraser v Warren Mott
4.
10
Jurnee Parker
21.64c
Apr 16
Fraser @ LCN
5.
11
Alisa Kishta
24.84c
Apr 16
Fraser @ LCN
100m Hurdles - Relay Split
1.
11
Bridgette Wolf
16.4h
Apr 24
Titan Relays
2.
9
Madison Trice
19.7h
PR
Apr 24
Titan Relays
3.
10
Jurnee Parker
19.9h
PR
Apr 24
Titan Relays
4.
11
Brenna Rathbun
20.1h
PR
Apr 24
Titan Relays
300m Hurdles - 30"
1.
11
Bridgette Wolf
46.64
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
2.
9
Madison Trice
55.68
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
3.
10
Jurnee Parker
58.84c
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
4.
11
Alisa Kishta
1:00.74c
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
5.
11
Brenna Rathbun
1:01.14c
PR
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
4x100 Relay
1.
-
Octavia Renke
Kierstyn Worthem
Hailee Schwamb
E'lexis Sanders
54.94
May 11
MAC Blue Division Championship
2.
-
Octavia Renke
Kierstyn Worthem
Haylie Smith
E'lexis Sanders
56.04c
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
-
E'lexis Sanders
Kierstyn Worthem
Haylie Smith
Octavia Renke
56.04c
Apr 16
Fraser @ LCN
4.
-
Hailee Schwamb
Kierstyn Worthem
Haylie Smith
E'lexis Sanders
56.54c
Apr 24
Titan Relays
5.
-
Octavia Renke
E'lexis Sanders
Kierstyn Worthem
Haylie Smith
56.94c
Apr 30
Fraser v Warren Mott
4x200 Relay -
1.
-
Shannon Stover
Tae'a Cage
Amanda Bail
Olivia Graves-Pichla
1:55.07
May 21
Macomb County Championship
2.
-
Shannon Stover
Love Sparks
Amanda Bail
Olivia Graves-Pichla
1:57.73
May 15
MHSAA LP Regional 08-1 @ Warren Mott
3.
-
Shannon Stover
Amber Bednarchik
Amanda Bail
Olivia Graves-Pichla
1:59.2h
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
4.
-
Jasmine Grier
Love Sparks
Rilee Johnson
Tae'a Cage
2:01.0h
Apr 30
Fraser v Warren Mott
5.
-
Shannon Stover
Marissa Tolouto
Amanda Bail
Olivia Graves-Pichla
2:01.2h
Apr 24
Titan Relays
6.
-
Shannon Stover
Amanda Bail
Love Sparks
Olivia Graves-Pichla
2:02.24
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
7.
-
Love Sparks
Tae'a Cage
Amanda Bail
Olivia Graves-Pichla
2:04.0h
May 5
MAC BLUE: Fraser @ Utica Ford II
4x400 Relay
1.
-
Sara Kloski
Kaitlyn Jacobs
Amber Bednarchik
Bridgette Wolf
4:34.8h
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
2.
-
Sara Kloski
Nicole Sherry
Amber Bednarchik
Bridgette Wolf
4:43.8h
Apr 24
Titan Relays
3.
-
Sara Kloski
Kaitlyn Jacobs
Amanda Bail
Bridgette Wolf
4:45.64
May 21
Macomb County Championship
4.
-
Amber Bednarchik
Sara Kloski
Kaitlyn Jacobs
Bridgette Wolf
4:59.5h
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
5.
-
Amanda Bail
Maya Smith
Alyssa Delliss
Kaitlin Lintz
5:16.0h
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
4x800 Relay
1.
-
Annabelle Hoover
Janice Chandler
Lila Rode
Katelyn Hejza
11:29.0h
Apr 30
Fraser v Warren Mott
-
Lila Rode
Annabelle Hoover
Janice Chandler
Katelyn Hejza
11:29.0h
Apr 28
Fraser v Warren Cousino
3.
-
Janice Chandler
Annabelle Hoover
Lila Rode
Katelyn Hejza
11:36.2h
Apr 16
Fraser @ LCN
4.
-
Annabelle Hoover
Katie Allison
Lorelei Johns
Lila Rode
12:11.7h
Apr 24
Titan Relays
5.
-
Janice Chandler
Katie Allison
Lila Rode
Annabelle Hoover
12:24.0h
May 5
MAC BLUE: Fraser @ Utica Ford II
6.
-
Annabelle Hoover
Katie Allison
Emma Chrzanowski
Lila Rode
13:50.0h
Apr 21
Fraser @ Sterling Heights
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Jasmine Grier
Hailee Schwamb
Love Sparks
Kaitlyn Jacobs
2:12.6h
Apr 24
Titan Relays
SMR 2000m - [600-200-400-800]
1.
-
Katie Allison
Olivia Graves-Pichla
Kaitlin Lintz
Lila Rode
6:51.3h
Apr 24
Titan Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Janice Chandler
Tae'a Cage
Annabelle Hoover
Lila Rode
15:19.0h
Apr 24
Titan Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
-
Jurnee Parker
Brenna Rathbun
Madison Trice
Bridgette Wolf
1:16.9h
Apr 24
Titan Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Savana Justice
29' 7
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
2.
12
Jessica Allison
24' 3.75
May 11
MAC Blue Division Championship
3.
11
Nicole Wojcik
21' 5.5
May 11
MAC Blue Division Championship
4.
10
Paige Cavanaugh
15' 5
PR
Apr 10
Spring Break Classic Fresh-Soph Invite
Discus - 1kg
1.
11
Savana Justice
105' 6
May 21
Macomb County Championship
2.
12
Jessica Allison
103' 6
PR
Apr 30
Fraser v Warren Mott
3.
11
Nicole Wojcik
86' 7
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
High Jump
1.
11
Octavia Renke
4' 8
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
2.
9
E'lexis Sanders
4' 3
PR
May 11
MAC Blue Division Championship
3.
10
Marie Wohlenberg
4' 2
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
Long Jump
1.
10
Tae'a Cage
14' 10
PR
May 9
11TH ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
2.
10
Kierstyn Worthem
13' 11
PR
Apr 30
Fraser v Warren Mott
3.
10
Amanda Bail
13' 9
PR
Apr 30
Fraser v Warren Mott
*Recent improvement