Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2222
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
Indoor
2024
2022
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Tyler Tandy
11.54
PR
May 8
Baker Invitational
2.
11
Gavin Eddy
12.16
May 8
Baker Invitational
3.
11
Garret Ryan
12.27
PR
May 8
Baker Invitational
4.
11
Trace VanCleave
12.56
PR
Apr 17
Vale Invitational
5.
11
Matthew Ortman
12.69
May 8
Baker Invitational
6.
9
Garrett Smith
12.93
PR
Apr 17
Vale Invitational
7.
10
Ryan Mullarkey
13.05
May 1
Grant Union Invitational
8.
9
Tristan Hays
13.25
Apr 18
Columbia River Invitational
10
Trayse Riggle
13.25
PR
Apr 25
9th Annual Pepsi Invitational
200 Meters
1.
11
Tyler Tandy
23.91
PR
May 8
Baker Invitational
2.
9
Tristan Hays
26.09
May 1
Grant Union Invitational
3.
11
Matthew Ortman
26.48
PR
May 8
Baker Invitational
4.
10
Evan Foster
26.54
May 1
Grant Union Invitational
5.
10
Trayse Riggle
27.02
PR
Apr 11
Dick Horyna Invitational
6.
12
Gary Combe
27.08
PR
Apr 18
Columbia River Invitational
7.
10
Ryan Mullarkey
29.04c
PR
Mar 20
Diana Thurmond Invitational
8.
12
Ryan Howell
30.69
Apr 3
McLoughlin HS Carnival of Speed
400 Meters
1.
9
Tristan Hays
56.61
PR
May 15
2A-6 Wapiti League Districts
2.
11
Tyler Tandy
57.91
Apr 18
Columbia River Invitational
3.
11
Gavin Eddy
59.23
Apr 25
9th Annual Pepsi Invitational
4.
10
Evan Foster
1:00.26
May 1
Grant Union Invitational
5.
12
Gary Combe
1:00.93
PR
Apr 17
Vale Invitational
6.
10
Ryan Mullarkey
1:02.15
PR
Apr 18
Columbia River Invitational
7.
10
Trayse Riggle
1:02.55
PR
Apr 11
Dick Horyna Invitational
8.
9
Garrett Smith
1:05.31
May 1
Grant Union Invitational
9.
12
Ryan Howell
1:08.26
PR
May 2
Heinz Invitational
800 Meters
1.
12
Gary Combe
2:19.27
PR
May 15
2A-6 Wapiti League Districts
2.
10
Evan Foster
2:26.38
May 2
Heinz Invitational
3.
9
Garrett Smith
2:36.46
May 8
Baker Invitational
1500 Meters
1.
12
Gary Combe
4:45.97
May 15
2A-6 Wapiti League Districts
2.
12
Timothy Kilpatrick
4:53.96
PR
May 15
2A-6 Wapiti League Districts
3.
10
Trayse Riggle
5:10.27
PR
May 8
Baker Invitational
4.
11
Alex Daggett
5:40.73
Apr 17
Vale Invitational
3000 Meters
1.
12
Gary Combe
11:58.5h
Mar 20
Diana Thurmond Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
10
Ryan Mullarkey
46.30
May 15
2A-6 Wapiti League Districts
4x100 Relay
1.
-
Matthew Ortman
Garret Ryan
Gavin Eddy
Tyler Tandy
46.60
May 15
2A-6 Wapiti League Districts
2.
-
Relay Team
46.92
May 8
Baker Invitational
3.
-
Gavin Eddy
Trace VanCleave
Matthew Ortman
Tyler Tandy
48.43
Apr 11
Dick Horyna Invitational
4.
-
Matthew Ortman
Gavin Eddy
Garret Ryan
Tyler Tandy
51.17
May 22
OSAA 2A State Championships
4x400 Relay
1.
-
Gary Combe
Timothy Kilpatrick
Tristan Hays
Tyler Tandy
3:49.06
May 15
2A-6 Wapiti League Districts
2.
-
Relay Team
3:52.46
May 8
Baker Invitational
3.
-
Gary Combe
Trace VanCleave
Tristan Hays
Tyler Tandy
3:59.57
Apr 11
Dick Horyna Invitational
4.
-
Gary Combe
Tyler Tandy
Trace VanCleave
Gavin Eddy
4:00.51
Apr 3
McLoughlin HS Carnival of Speed
5.
-
Gavin Eddy
Trayse Riggle
Tyler Tandy
Ryan Mullarkey
4:05.0h
Mar 20
Diana Thurmond Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Ryan Howell
Gary Combe
Tristan Hays
Evan Foster
14:10.27
Apr 10
Baker Relay's
Shot Put - 12lb
1.
9
Jordan Teeter
38' 0
May 1
Grant Union Invitational
2.
11
Tyler Tandy
33' 3.25
Mar 20
Diana Thurmond Invitational
3.
9
Garrett Smith
33' 1
May 8
Baker Invitational
4.
12
Gary Combe
30' 11
PR
Apr 10
Baker Relay's
Discus - 1.6kg
1.
9
Jordan Teeter
107' 9
PR
May 1
Grant Union Invitational
2.
9
Garrett Smith
88' 7
Apr 17
Vale Invitational
Javelin - 800g
1.
11
Garret Ryan
103' 6
PR
Apr 3
McLoughlin HS Carnival of Speed
2.
10
Ryan Mullarkey
103' 5
PR
Apr 18
Columbia River Invitational
3.
9
Jordan Teeter
101' 4
PR
Apr 18
Columbia River Invitational
4.
9
Garrett Smith
100' 2
Mar 20
Diana Thurmond Invitational
High Jump
1.
11
Tyler Tandy
5' 6
PR
Apr 3
McLoughlin HS Carnival of Speed
Long Jump
1.
10
Trayse Riggle
15' 7
PR
Apr 3
McLoughlin HS Carnival of Speed
11
Trace VanCleave
15' 7
PR
Apr 25
9th Annual Pepsi Invitational
3.
10
Evan Foster
14' 9.5
May 15
2A-6 Wapiti League Districts
Triple Jump
1.
11
Garret Ryan
36' 7
PR
Apr 3
McLoughlin HS Carnival of Speed
Womens
100 Meters
1.
10
Malia Hassan
13.27
Apr 3
McLoughlin HS Carnival of Speed
2.
9
Aspen Birkmaier
13.56
PR
Apr 17
Vale Invitational
3.
10
Kailey Smith
13.67
PR
May 8
Baker Invitational
4.
12
Kristen Allstott
13.68
PR
May 2
Heinz Invitational
5.
12
Emma Bowers
13.72
Apr 3
McLoughlin HS Carnival of Speed
6.
10
Hannah Wilhelm
13.95
May 2
Heinz Invitational
7.
9
Hannah Kilpatrick
14.43
PR
May 1
Grant Union Invitational
8.
11
Katie Barry
15.07
PR
Apr 3
McLoughlin HS Carnival of Speed
200 Meters
1.
10
Malia Hassan
27.33
PR
May 1
Grant Union Invitational
2.
12
Kristen Allstott
28.35
PR
May 1
Grant Union Invitational
3.
10
Kailey Smith
28.38
PR
May 1
Grant Union Invitational
4.
12
Emma Bowers
29.43
PR
May 2
Heinz Invitational
5.
11
Katie Barry
31.83
PR
Apr 11
Dick Horyna Invitational
6.
9
Shania Combe
31.88
PR
May 1
Grant Union Invitational
400 Meters
1.
10
Malia Hassan
1:01.42
PR
May 8
Baker Invitational
2.
9
Aspen Birkmaier
1:06.00
PR
May 2
Heinz Invitational
3.
12
Kristen Allstott
1:06.54
May 2
Heinz Invitational
4.
10
Kailey Smith
1:07.16
Apr 25
9th Annual Pepsi Invitational
5.
11
Katie Barry
1:12.67
PR
Apr 3
McLoughlin HS Carnival of Speed
6.
9
Shania Combe
1:13.26
PR
May 1
Grant Union Invitational
800 Meters
1.
10
Malia Hassan
2:39.28
Apr 18
Columbia River Invitational
2.
9
Shania Combe
2:45.24
PR
May 15
2A-6 Wapiti League Districts
3.
10
Kailey Smith
3:01.92
Apr 17
Vale Invitational
1500 Meters
1.
9
Shania Combe
6:01.77
PR
Apr 18
Columbia River Invitational
2.
11
Katie Barry
6:12.6h
PR
Mar 20
Diana Thurmond Invitational
3.
10
Kailey Smith
7:24.6h
Mar 20
Diana Thurmond Invitational
4.
12
Kristen Allstott
7:24.8h
PR
Mar 20
Diana Thurmond Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
12
Emma Bowers
16.68
(1.2)
PR
May 22
OSAA 2A State Championships
300m Hurdles - 30"
1.
12
Kristen Allstott
55.89
PR
Apr 18
Columbia River Invitational
4x100 Relay
1.
-
Emma Bowers
Kailey Smith
Kristen Allstott
Malia Hassan
52.14
May 22
OSAA 2A State Championships
2.
9
Relay Team
52.26
May 8
Baker Invitational
3.
-
Emma Bowers
Kristen Allstott
Aspen Birkmaier
Malia Hassan
52.43
May 15
2A-6 Wapiti League Districts
4.
-
Aspen Birkmaier
Kailey Smith
Malia Hassan
Emma Bowers
53.59
Apr 11
Dick Horyna Invitational
5.
-
Aspen Birkmaier
Kailey Smith
Emma Bowers
Malia Hassan
53.64
Apr 3
McLoughlin HS Carnival of Speed
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
2:01.01
Apr 10
Baker Relay's
4x400 Relay
1.
-
Kristen Allstott
Emma Bowers
Aspen Birkmaier
Shania Combe
4:19.38
May 15
2A-6 Wapiti League Districts
2.
9
Relay Team
4:25.98
May 2
Heinz Invitational
3.
-
Kristen Allstott
Kailey Smith
Aspen Birkmaier
Malia Hassan
4:33.29
Apr 3
McLoughlin HS Carnival of Speed
4.
-
Kristen Allstott
Aspen Birkmaier
Malia Hassan
Katie Barry
4:36.81
Apr 11
Dick Horyna Invitational
5.
-
Kristen Allstott
Katie Barry
Kailey Smith
Malia Hassan
4:51.6h
Mar 20
Diana Thurmond Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Emma Bowers
33' 3
PR
May 22
OSAA 2A State Championships
2.
9
December Eddy
28' 7.5
May 8
Baker Invitational
3.
9
Shania Combe
22' 8
PR
Apr 17
Vale Invitational
4.
9
Bonny Daggett
22' 7
May 8
Baker Invitational
5.
9
Hannah Kilpatrick
20' 6.75
PR
Apr 25
9th Annual Pepsi Invitational
Discus - 1kg
1.
9
Bonny Daggett
79' 2
PR
May 1
Grant Union Invitational
2.
10
Kelley Massingale
74' 11
May 1
Grant Union Invitational
3.
12
Emma Bowers
72' 4
PR
Apr 25
9th Annual Pepsi Invitational
10
Haley Vanleuven
72' 4
PR
May 2
Heinz Invitational
5.
9
December Eddy
59' 4
Apr 3
McLoughlin HS Carnival of Speed
6.
9
Hannah Kilpatrick
59' 2
PR
Apr 18
Columbia River Invitational
Javelin - 600g
1.
10
Hannah Wilhelm
101' 0
Apr 25
9th Annual Pepsi Invitational
2.
10
Cory Goldstein
93' 1
May 1
Grant Union Invitational
3.
9
Hannah Kilpatrick
85' 0
PR
Apr 3
McLoughlin HS Carnival of Speed
4.
10
Haley Vanleuven
76' 6
PR
May 1
Grant Union Invitational
5.
9
Bonny Daggett
74' 7
PR
May 1
Grant Union Invitational
6.
10
Kelley Massingale
69' 0
Apr 18
Columbia River Invitational
High Jump
1.
10
Hannah Wilhelm
4' 10
PR
May 15
2A-6 Wapiti League Districts
2.
9
Hannah Kilpatrick
4' 9
PR
Apr 10
Baker Relay's
3.
12
Emma Bowers
4' 8
Apr 18
Columbia River Invitational
Pole Vault
1.
9
Aspen Birkmaier
6' 0
Apr 10
Baker Relay's
2.
9
Hannah Kilpatrick
5' 6
PR
Apr 11
Dick Horyna Invitational
Long Jump
1.
10
Cory Goldstein
13' 8
PR
May 2
Heinz Invitational
2.
9
Aspen Birkmaier
12' 6
PR
Apr 3
McLoughlin HS Carnival of Speed
3.
10
Kelley Massingale
12' 2
PR
May 15
2A-6 Wapiti League Districts
Triple Jump
1.
12
Emma Bowers
32' 8.5
Mar 20
Diana Thurmond Invitational
2.
10
Kelley Massingale
23' 8.5
Mar 20
Diana Thurmond Invitational
*Recent improvement