Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2018
2017
2016
2013
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
60 Meter Dash
1.
11
Jace Comick
6.99
PR
Mar 12
Woodlands Wacky Waces
2.
12
Quan (Furquan) Shorts
7.00
PR
Mar 12
Woodlands Wacky Waces
3.
11
Patrick Taylor
7.22
PR
Mar 12
Woodlands Wacky Waces
100 Meters
1.
12
Quan (Furquan) Shorts
10.65
(1.4)
PR
May 2
UIL 6A Region 2
2.
12
Denerick Gibson
11.11
(1.9)
PR
Mar 21
TSU Relays - HS Division
3.
11
Patrick Taylor
11.43
(.8)
PR
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
4.
9
DeCarlos Demmeritte
11.52
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
5.
11
Niyl Campbell
11.72
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
6.
10
Alonso Woods
11.73
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
7.
9
Matteson Miller
11.94
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
12
Dominique Harrison
11.94c
PR
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
9.
10
Cameron Howard
12.00
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
150 Meters
1.
12
Denerick Gibson
16.79
PR
Mar 12
Woodlands Wacky Waces
2.
-
Derek Schroeder
17.71
PR
Mar 12
Woodlands Wacky Waces
3.
-
Carl Chargois
17.89
PR
Mar 12
Woodlands Wacky Waces
200 Meters
1.
11
Jace Comick
21.31
(1.1)
May 2
UIL 6A Region 2
2.
-
Joseph Cobon
23.34
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
3.
9
DeCarlos Demmeritte
23.60
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
4.
-
Derek Schroeder
24.07
PR
Mar 28
College Park Invitational
5.
12
Tyvonne Thompson
24.36
PR
Mar 28
College Park Invitational
6.
-
Tyler Cousin
25.09
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
7.
-
Trevor Williams
25.13
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
8.
-
Chris Thomas
25.46
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
9.
-
Randall McCusker
25.74
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
300 Meters
1.
12
Kyle Nelson
35.91
PR
Mar 12
Woodlands Wacky Waces
2.
12
Dwuane Winningham
36.60
PR
Mar 12
Woodlands Wacky Waces
3.
12
Darryl Schroeder
38.39
PR
Mar 12
Woodlands Wacky Waces
4.
-
Coye Fairman
39.47
PR
Mar 12
Woodlands Wacky Waces
400 Meters
1.
12
Kyle Nelson
49.73
PR
Mar 21
TSU Relays - HS Division
2.
12
Dwuane Winningham
50.14c
PR
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
3.
12
Darryl Schroeder
53.62
PR
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
4.
-
Joseph Cobon
53.74c
PR
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
5.
-
Derek Schroeder
54.41
PR
Mar 28
College Park Invitational
6.
-
Corey Evans
54.87
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
7.
9
Matteson Miller
56.42
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
8.
10
Raymond Sanchez
57.34
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
9.
9
Anthony Agu
57.52
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
10.
-
Frank Gallegos
1:00.19
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
600 Meters
1.
-
Derek Schroeder
1:35.95
PR
Mar 12
Woodlands Wacky Waces
800 Meters
1.
9
Christian Gilmore
2:02.49
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
2.
11
Reed Nevermann
2:03.31
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
3.
11
Terry Welch
2:06.10
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
4.
10
Christian Meades
2:06.80
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
5.
11
Jeff Berg
2:12.77
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
6.
9
Marc Delacruz
2:25.47
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
7.
-
Frank Gassman
2:27.54
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
1200 Meters
1.
11
Reed Nevermann
3:22.21
PR
Mar 12
Woodlands Wacky Waces
1500 Meters
1.
11
Reed Nevermann
4:08.05
PR
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
2.
10
Tate McMillian
4:25.60
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
3.
11
Connor Harris
4:27.11
PR
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
1600 Meters
1.
11
Reed Nevermann
4:37.07
Mar 28
College Park Invitational
2.
9
Worthington Moore
4:38.02
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
3.
9
Benjamin Maldonado
4:41.09
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
4.
10
Tate McMillian
4:46.11
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
5.
11
Connor Harris
4:46.80
PR
Mar 28
College Park Invitational
6.
11
Michael Benavides
4:53.03
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
7.
9
Eric Escamila
5:11.22
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
3000 Meters
1.
11
Connor Harris
9:31.43
PR
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
3200 Meters
1.
11
Reed Nevermann
9:59.77
Mar 28
College Park Invitational
2.
9
Worthington Moore
10:13.9h
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
3.
11
Josh Lozano
10:21.8h
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
4.
11
Michael Benavides
10:22.9h
PR
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
5.
10
Tate McMillian
10:23.58
Mar 28
College Park Invitational
6.
9
Benjamin Maldonado
10:24.5h
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
7.
11
Connor Harris
10:26.8h
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
8.
10
Daniel Lamonte
10:57.6h
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
9.
9
Colin Willis
12:10.5h
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
60m Hurdles - 39"
1.
11
Marquinn Davis
8.65
PR
Mar 12
Woodlands Wacky Waces
2.
9
Keegan Crawford
9.05
PR
Mar 12
Woodlands Wacky Waces
110m Hurdles - 39"
1.
11
Marquinn Davis
15.56
(-.3)
PR
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
2.
9
Keegan Crawford
15.81
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
3.
9
Alex Morris
16.16
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
4.
10
Patrick Swanson
16.85
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
5.
10
Lujuan Winningham
17.64c
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
6.
-
Josh Escobedo
18.17
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
200m Hurdles - 36"
1.
11
Marquinn Davis
25.66
PR
Mar 12
Woodlands Wacky Waces
2.
9
Keegan Crawford
26.61
PR
Mar 12
Woodlands Wacky Waces
3.
10
Lujuan Winningham
27.33
PR
Mar 12
Woodlands Wacky Waces
300m Hurdles - 36"
1.
9
Keegan Crawford
40.34
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
2.
10
Lujuan Winningham
41.64c
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
3.
10
Patrick Swanson
44.19
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
4.
-
Josh Escobedo
44.88
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
4x100 Relay
1.
-
Jace Comick
Furquan Shorts
Marquinn Davis
Patrick Taylor
41.72
Apr 23
UIL 6A Area 15/16 Championships
2.
Furquan Shorts
Jace Comick
Marquinn Davis
Patrick Taylor
42.17
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
3.
Denerick Gibson
Jace Comick
Marquinn Davis
Furquan Shorts
42.33
Mar 12
Woodlands Wacky Waces
4.
-
Relay Team
42.50
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
5.
Denerick Gibson
Jace Comick
Marquinn Davis
Dominique Harrison
42.74c
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
6.
Alonso Woods
Joseph Cobon
Niyl Campbell
Josh Escobedo
44.11
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
7.
Jaydon Ware
DeCarlos Demmeritte
Travian Blaylock
Matteson Miller
45.50
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
4x200 Relay -
1.
-
Kyle Nelson
Furquan Shorts
Marquinn Davis
Jace Comick
1:26.05
Apr 23
UIL 6A Area 15/16 Championships
2.
-
Relay Team
1:26.15
May 2
UIL 6A Region 2
3.
Dwuane Winningham
Furquan Shorts
Marquinn Davis
Jace Comick
1:28.29
Mar 28
88th Clyde Littlefield Texas Relays-HS Events
4.
-
Jace Comick
Furquan Shorts
Marquinn Davis
Patrick Taylor
1:28.44
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
5.
Jace Comick
Marquinn Davis
Furquan Shorts
Patrick Taylor
1:28.81
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
6.
Denerick Gibson
Tyvonne Thompson
Jace Comick
Ramsey Thunder
1:32.0h
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
7.
Alonso Woods
Joseph Cobon
Trevor Williams
Niyl Campbell
1:32.25
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
8.
Jaydon Ware
Randall McCusker
Chris Thomas
Jarvis Henderson
1:41.38
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
4x400 Relay
1.
Dwuane Winningham
Marquinn Davis
Darryl Schroeder
Kyle Nelson
3:24.75
Mar 21
TSU Relays - HS Division
2.
Dwuane Winningham
Darryl Schroeder
Tyvonne Thompson
Coye Fairman
3:25.56
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
3.
Dwuane Winningham
Darryl Schroeder
Lujuan Winningham
Kyle Nelson
3:27.3h
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
4.
-
Relay Team
3:31.16
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
5.
Patrick Swanson
Corey Evans
Raymond Sanchez
Jeff Berg
3:38.37
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
6.
Tyvonne Thompson
Derek Schroeder
Keegan Crawford
Christian Gilmore
3:39.63
Mar 28
College Park Invitational
Swedish 100-200-300-400m -
1.
Patrick Taylor
Denerick Gibson
Jace Comick
Reed Nevermann
2:06.10
Mar 12
Woodlands Wacky Waces
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Tate McMillian
Darryl Schroeder
Dwuane Winningham
Reed Nevermann
11:20.1h
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Steven Bradley Daboub
55' 0.75
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
2.
12
Stacey Ites
49' 11.5
PR
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
3.
9
Kendall Dearth
43' 10
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
4.
11
Brett Alner
43' 1
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
5.
-
Zach Tompkins
39' 10
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
6.
9
Kevin Campbell
38' 2.5
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
7.
-
Brandon Lynch
36' 1.5
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
8.
9
Christian Broussard
31' 9.5
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
9.
-
Isaac Rangel
29' 5.5
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
Discus - 1.6kg
1.
11
Brett Alner
151' 0
PR
Mar 28
College Park Invitational
2.
11
Logan Peck
145' 6
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
3.
11
Steven Bradley Daboub
144' 8
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
4.
9
Kendall Dearth
131' 8
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
5.
9
Kevin Campbell
120' 10
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
6.
-
Christian Ravilla
111' 9
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
7.
-
David Lo
107' 6
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
8.
12
Stacey Ites
95' 7.5
PR
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
9.
-
Zach Tompkins
94' 8
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
10.
9
Christian Broussard
93' 5
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
High Jump
1.
12
Derek Wiiliams
6' 6
PR
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
2.
10
Trey Evans
6' 4
Apr 23
UIL 6A Area 15/16 Championships
3.
-
Tyler Cousin
5' 8
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
10
Lujuan Winningham
5' 8
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
5.
12
Dwuane Winningham
5' 6
PR
Mar 12
Woodlands Wacky Waces
Pole Vault
1.
12
Julio Diaz
12' 6
PR
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
2.
10
Adrono Gonzales
12' 0
Mar 28
College Park Invitational
3.
11
Riley Honer
11' 6
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
4.
-
Kyle Weesner
11' 0
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
5.
10
Zach Eldred
10' 6
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
6.
9
Fabian Rabalais
9' 6
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
7.
-
Jesus Diaz
8' 6
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
Long Jump
1.
12
Dominique Harrison
21' 7.25
PR
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
2.
11
Marquinn Davis
20' 11.5
PR
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
3.
12
Tyvonne Thompson
20' 10
PR
Mar 28
College Park Invitational
4.
9
Travian Blaylock
19' 9.5
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
5.
-
Anthony Elder
19' 2
PR
Mar 12
Woodlands Wacky Waces
6.
9
Jarvis Henderson
18' 8.25
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
7.
-
Jaydon Ware
17' 5.75
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
8.
-
Desmon Harrison
17' 0
PR
Mar 28
College Park Invitational
9.
10
Gerardo Herrera
16' 3.5
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
10.
-
Ladarius Harris
15' 10.5
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
Triple Jump
1.
-
Desmon Harrison
43' 7
PR
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
2.
12
Derek Wiiliams
43' 1.75
PR
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
3.
9
Travian Blaylock
42' 9.5
Mar 28
College Park Invitational
4.
9
Alex Morris
42' 2.5
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
5.
-
Coye Fairman
41' 10.5
PR
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
6.
-
Anthony Elder
40' 10.5
PR
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
7.
12
Tyvonne Thompson
39' 4
PR
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
8.
9
Sebastian Garza
38' 11.5
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
9.
10
Gerardo Herrera
37' 8.25
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
10.
-
Ladarius Harris
35' 5.75
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
11.
10
Arnet Nguyen
34' 7
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
Womens
100 Meters
1.
11
Erica Stewart
12.45
Apr 23
UIL 6A Area 15/16 Championships
2.
10
Geneva Meintzer
12.55
(-.2)
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
3.
10
Ximena Castillo
13.34
Feb 14
Spring ISD Relays
4.
11
Briana Acevedo
13.49
PR
Feb 14
Spring ISD Relays
5.
9
MacKenzie O'Keefe
13.61
Feb 14
Spring ISD Relays
6.
11
Lena Phong
13.62
PR
Mar 28
College Park Invitational
7.
-
Kiara Young-Johnson
13.88
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
8.
11
Inomunique Stallworth
14.20
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
9.
-
Breanna Armstrong
14.21
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
200 Meters
1.
10
Emree Johnson
27.84c
PR
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
2.
11
Briana Acevedo
27.88
PR
Feb 14
Spring ISD Relays
3.
11
Lena Phong
28.20
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
4.
9
MacKenzie O'Keefe
28.69
Feb 14
Spring ISD Relays
5.
12
Samara Chienye
28.72
(-.9)
PR
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
6.
-
Breanna Armstrong
28.96
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
7.
-
Lea Phillips
29.39
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
400 Meters
1.
11
Slack Jayela
1:00.16
Mar 21
TSU Relays - HS Division
2.
11
Mariam Busari
1:01.13
PR
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
3.
10
Emree Johnson
1:01.96
PR
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
4.
9
Tatiana Delgado
1:02.60
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
5.
-
Kenzie Senchel
1:05.55
PR
Feb 14
Spring ISD Relays
6.
-
Alexus Peters
1:07.85
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
7.
11
Salazar Victoria
1:10.08
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
800 Meters
1.
11
Slack Jayela
2:17.38
PR
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
2.
11
Victoria Jeanminette
2:24.72
PR
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
3.
11
Mariam Busari
2:30.92
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
4.
9
Tatiana Delgado
2:44.66
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
5.
10
Leah Rush
2:48.07
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
6.
11
Natalie Carlisle
2:48.34
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
1500 Meters
1.
11
Victoria Jeanminette
5:04.24
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
2.
12
Blair Fose
5:20.07
PR
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
1600 Meters
1.
11
Victoria Jeanminette
5:20.61
PR
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
2.
12
Blair Fose
5:40.93
PR
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
3.
-
Carley Ferner
6:13.97
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
11
Rian Matso
6:13.97
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
5.
10
Leah Rush
6:27.1h
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
3000 Meters
1.
12
Blair Fose
11:28.26
PR
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
3200 Meters
1.
12
Blair Fose
12:13.83
PR
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
2.
11
Rian Matso
13:23.4h
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
3.
10
Leah Rush
14:05.3h
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
4.
-
Faith Mahan
14:57.3h
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
100m Hurdles - 33"
1.
11
Carley Sanders
15.29
PR
Feb 14
Spring ISD Relays
2.
-
Kiara Young-Johnson
18.70
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
300m Hurdles - 30"
1.
11
Carley Sanders
44.64
PR
Apr 23
UIL 6A Area 15/16 Championships
2.
10
Emree Johnson
45.76
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
3.
-
Macy Miller
50.29
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
4.
-
Kiara Young-Johnson
52.78
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
5.
10
Kamryn Hodges
53.72
Mar 28
College Park Invitational
6.
11
Natalie Carlisle
59.94
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
4x100 Relay
1.
-
Ximena Castillo
Carley Sanders
Erica Stewart
Geneva Meintzer
47.43
May 2
UIL 6A Region 2
2.
-
Relay Team
47.46
May 2
UIL 6A Region 2
3.
Ximena Castillo
Geneva Meintzer
Erica Stewart
Carley Sanders
48.75
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
4.
Ximena Castillo
Carley Sanders
Geneva Meintzer
Briana Acevedo
49.67
Mar 28
88th Clyde Littlefield Texas Relays-HS Events
5.
Ximena Castillo
Erica Stewart
Briana Acevedo
Geneva Meintzer
50.04c
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
6.
Frances Lara
Geneva Meintzer
Ximena Castillo
Briana Acevedo
50.80
Feb 14
Spring ISD Relays
7.
MacKenzie O'Keefe
Inomunique Stallworth
Kayla Beatte
Lena Phong
52.19
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
8.
Lena Phong
MacKenzie O'Keefe
Samara Chienye
Inomunique Stallworth
52.62
Mar 28
College Park Invitational
4x200 Relay -
1.
Emree Johnson
Erica Stewart
Carley Sanders
Geneva Meintzer
1:44.20
Mar 21
TSU Relays - HS Division
2.
Emree Johnson
Erica Stewart
Ximena Castillo
Geneva Meintzer
1:46.3h
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
3.
Emree Johnson
Ximena Castillo
Mariam Busari
Samara Chienye
1:46.52
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
4.
Ximena Castillo
Carley Sanders
Frances Lara
Geneva Meintzer
1:47.72
Feb 14
Spring ISD Relays
5.
Emree Johnson
Ximena Castillo
Slack Jayela
Taydria Nickerson
1:47.81
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
6.
MacKenzie O'Keefe
Lena Phong
Kayla Beatte
Inomunique Stallworth
1:51.79
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
7.
MacKenzie O'Keefe
Ebonie Parker
Lena Phong
Samara Chienye
1:52.11
Mar 28
College Park Invitational
4x400 Relay
1.
Erica Stewart
Carley Sanders
Slack Jayela
Geneva Meintzer
3:55.56
Apr 23
UIL 6A Area 15/16 Championships
2.
-
Relay Team
3:59.87
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
3.
Slack Jayela
Mariam Busari
Erica Stewart
Geneva Meintzer
4:00.35
Mar 28
88th Clyde Littlefield Texas Relays-HS Events
4.
Samara Chienye
Mariam Busari
Slack Jayela
Taydria Nickerson
4:12.71
Mar 21
TSU Relays - HS Division
5.
Slack Jayela
Geneva Meintzer
Mariam Busari
Carley Sanders
4:14.20
Feb 14
Spring ISD Relays
6.
Tatiana Delgado
Samara Chienye
Ebonie Parker
MacKenzie O'Keefe
4:15.32
Mar 28
College Park Invitational
7.
Tatiana Delgado
MacKenzie O'Keefe
Alexus Peters
Kayla Beatte
4:16.08
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Victoria Jeanminette
Slack Jayela
Mariam Busari
Blair Fose
13:27.9h
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Samaria Hart
33' 5
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
2.
11
Inomunique Stallworth
29' 4.75
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
3.
-
Lauren Dargans
26' 7.5
PR
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Inomunique Stallworth
93' 1
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
2.
11
Samaria Hart
86' 5
Mar 28
College Park Invitational
High Jump
1.
11
Erica Stewart
5' 3
PR
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
2.
-
Alexandria Hopkins
5' 2
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
3.
10
Geneva Meintzer
5' 0
PR
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
4.
11
Mariam Busari
4' 9
PR
Apr 4
Rice Victor Lopez Classic - HS Events
5.
-
Lea Phillips
4' 6
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
6.
-
Faith Mahan
4' 4
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
Pole Vault
1.
9
Josie Tapia
8' 0
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
2.
9
MacKenzie O'Keefe
7' 6
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
3.
-
Ivory Lee
6' 6
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
Long Jump
1.
11
Taydria Nickerson
17' 10
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
2.
9
MacKenzie O'Keefe
16' 5.5
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
3.
11
Carley Sanders
16' 0.5
(.9)
Mar 21
TSU Relays - HS Division
4.
11
Lena Phong
14' 11
PR
Mar 28
College Park Invitational
5.
10
Ximena Castillo
14' 10.5
PR
Feb 14
Spring ISD Relays
6.
12
Samara Chienye
14' 5.75
PR
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
7.
11
Briana Acevedo
14' 3.75
PR
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
8.
-
Kayla Beatte
14' 1.75
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
9.
9
Frances Lara
14' 0.5
PR
Feb 14
Spring ISD Relays
Triple Jump
1.
11
Taydria Nickerson
36' 11
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
2.
11
Erica Stewart
36' 4
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
3.
12
Samara Chienye
35' 5
PR
Apr 16
UIL 6A District 16 Championships
4.
10
Emree Johnson
33' 1.5
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
5.
11
Slack Jayela
32' 11.25
PR
Feb 21
Kingwood Zoe Simpson Invitational
6.
-
Alexandria Hopkins
32' 8.5
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
7.
11
Carley Sanders
32' 8
PR
Feb 14
Spring ISD Relays
8.
-
Breanna Armstrong
31' 4.5
PR
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
9.
9
Tatiana Delgado
30' 9.25
Apr 9
UIL 6A District 16 Sub-Varsity
*Recent improvement