Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2222
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2003
1997
1994
1993
1981
1974
Indoor
2024
2023
2020
2019
2018
2017
2016
2015
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Taylor Barnes
11.39
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
2.
10
Jeremiah Stone
11.61
PR
May 2
Shoreline Invitational (Boys)
3.
11
Clinton Allen
11.84
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
4.
10
Brendan Amort
12.07
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
5.
11
Zach Shugart
12.09
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
6.
11
Sam Robertson
12.23
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
7.
9
Conor Moore
12.27
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
8.
9
Chayle Morris
12.30
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
10
Brandon Ly
12.30
PR
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
10.
11
Grant Wilson
12.52
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
11.
10
Tyler Breysse
12.54c
PR
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
12.
9
Dylan Murphy
12.62
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
13.
9
Jason Knoblich
12.67
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
14.
9
Chris Salvador
12.72
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
15.
9
Abel Zekaryas
12.91
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
16.
12
Liam Whitfield
12.92
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
17.
9
Masika Ulwenya
12.97
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
9
Aaron Nguyen
12.97
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
19.
10
Miguel Gomez
13.47
PR
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
20.
9
John Steele
13.51
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
21.
10
Barnabas Sirak
13.54c
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
22.
9
Colin Shepherd
13.60
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
23.
9
Will Allen
13.84
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
24.
9
Lars Krokum
13.94c
PR
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
25.
9
Erik Saltvig
14.24c
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
26.
9
Archie Visintainer
14.78
PR
Mar 19
Inglemoor Jamboree
27.
9
Michael Muenzberg
15.08
PR
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
200 Meters
1.
9
Jason Knoblich
25.34c
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
2.
11
Clinton Allen
25.39
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
3.
9
Chayle Morris
25.54c
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
4.
9
Erik Saltvig
26.25
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
5.
9
Chris Salvador
26.36
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
6.
11
Grant Wilson
26.74
PR
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
7.
9
Dylan Murphy
26.80
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
8.
9
Abel Zekaryas
27.38
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
9.
9
Masika Ulwenya
27.43
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
10.
10
Tyler Breysse
27.84c
PR
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
11.
9
Aaron Nguyen
27.86
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
12.
9
John Steele
28.08
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
13.
10
Barnabas Sirak
28.09
PR
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
14.
9
Carter Custer
28.14c
PR
May 14
Metro JV All-Comers Meet
15.
10
Miguel Gomez
28.23
PR
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
16.
9
Will Beaudoin
28.68
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
17.
9
Colin Shepherd
28.80
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
18.
9
Lars Krokum
29.80
PR
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
19.
9
Michael Muenzberg
31.70
PR
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
400 Meters
1.
10
Joseph Halverson
54.85
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
2.
10
Danny Westin
57.89
PR
Apr 4
Arnie Young Invitational
3.
9
Carter Custer
1:00.09
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
4.
9
Chris Salvador
1:00.55
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
5.
9
Will Beaudoin
1:00.78
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
6.
9
Chayle Morris
1:03.47
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
7.
9
Dylan Murphy
1:03.56
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
8.
9
Jason Knoblich
1:03.93
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
9.
9
Abel Zekaryas
1:04.20
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
10.
9
John Steele
1:07.80
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
11.
9
Masika Ulwenya
1:08.27
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
12.
9
Aaron Nguyen
1:09.10
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
13.
9
Will Allen
1:09.32
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
14.
9
Michael Muenzberg
1:09.61
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
15.
9
Erik Saltvig
1:09.75
PR
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
400 Meters - Relay Split
1.
11
Taylor Barnes
51.8h
May 15
Metro Championships Day 2
2.
12
John Rosenberger
54.0h
PR
May 15
Metro Championships Day 2
3.
12
Alex Lanser
54.2h
May 15
Metro Championships Day 2
4.
10
Joseph Halverson
54.3h
May 15
Metro Championships Day 2
5.
11
Peter Hogan
55.9h
Apr 4
Arnie Young Invitational
6.
10
Danny Westin
56.2h
PR
May 20
Sea-King Championships - Day 1
12
Ciaran O'Leary
56.2h
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
8.
12
Nick Kosinski
56.7h
Apr 4
Arnie Young Invitational
9.
12
Robert Brajcich
57.7h
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
10.
10
Brendan Dapper
58.9h
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
11.
9
Jason Knoblich
1:00.0h
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
12.
12
Arthur Lane
1:00.2h
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
13.
9
Simon Pope
1:00.3h
PR
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
14.
9
Carter Custer
1:00.7h
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
15.
10
Liam Sexton
1:00.9h
May 14
Metro JV All-Comers Meet
16.
9
Dylan Murphy
1:01.1h
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
17.
9
Chris Salvador
1:01.3h
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
18.
9
Conor Moore
1:02.3h
PR
Mar 19
Inglemoor Jamboree
12
Cole Sena
1:02.3h
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
20.
12
Liam Whitfield
1:03.1h
PR
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
21.
12
Phoenix Chen
1:04.1h
PR
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
22.
12
Tom Lane
1:04.6h
PR
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
23.
10
Connor Rauch
1:05.8h
May 14
Metro JV All-Comers Meet
24.
10
Nigel Fernandes
1:06.8h
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
25.
12
Paolo Fernando
1:07.1h
PR
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
10
Marcus Lewis
1:07.1h
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
27.
12
Ed Lane
1:09.0h
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
28.
9
Masika Ulwenya
1:09.4h
PR
Mar 19
Inglemoor Jamboree
29.
9
Parker Thompson
1:11.8h
PR
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
30.
10
Nate Geller
1:23.3h
May 14
Metro JV All-Comers Meet
800 Meters
1.
12
John Rosenberger
2:02.02
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
2.
11
Peter Hogan
2:03.02
Feb 7
UW Invite (High School)
3.
10
Joseph Halverson
2:05.33
May 13
Metro Championships Day 1
4.
12
Nick Kosinski
2:06.43
Apr 4
Arnie Young Invitational
5.
12
Arthur Lane
2:09.8h
PR
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
6.
10
Danny Westin
2:11.7h
PR
May 14
Metro JV All-Comers Meet
7.
12
Antonio Andres
2:13.16
Feb 7
UW Invite (High School)
8.
12
Cole Sena
2:18.9h
PR
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
9.
12
Robert Brajcich
2:22.12
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
10.
9
Carter Custer
2:24.16
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
11.
12
Tom Lane
2:30.91
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
12.
12
Phoenix Chen
2:33.69
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
13.
12
Paolo Fernando
2:35.06
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
14.
9
Garrett Biermanski
2:39.10
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
15.
12
Ed Lane
2:40.01
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
16.
9
Parker Larsen
2:48.2h
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
17.
9
Peter Dyer
2:56.7h
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
1600 Meters
1.
11
Peter Hogan
4:24.08
Apr 4
Arnie Young Invitational
2.
12
Ciaran O'Leary
4:31.5h
PR
May 27
CNW #1
3.
12
Arthur Lane
4:35.74
PR
Apr 4
Arnie Young Invitational
4.
12
Nick Kosinski
4:41.0h
Apr 25
1600m Time Trial
5.
12
John Rosenberger
4:41.4h
PR
May 21
NH/BB/Ballard 1600m time trial
6.
10
Joseph Halverson
4:42.2h
PR
May 21
NH/BB/Ballard 1600m time trial
7.
10
Danny Westin
4:47.81
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
8.
10
Brendan Dapper
4:51.96
Apr 25
Bellevue Invitational
9.
10
Connor Rauch
4:54.4h
May 14
Metro JV All-Comers Meet
10.
12
Robert Brajcich
4:56.88
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
11.
12
Cole Sena
5:07.08
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
12.
9
Carter Custer
5:07.21
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
13.
12
Antonio Andres
5:11.3h
May 21
NH/BB/Ballard 1600m time trial
14.
10
Liam Sexton
5:13.1h
May 14
Metro JV All-Comers Meet
15.
12
Tom Lane
5:17.4h
PR
May 14
Metro JV All-Comers Meet
16.
12
Sam Broadwell
5:22.9h
PR
May 21
NH/BB/Ballard 1600m time trial
17.
12
Phoenix Chen
5:24.8h
PR
May 14
Metro JV All-Comers Meet
18.
12
Ed Lane
5:25.9h
PR
May 14
Metro JV All-Comers Meet
19.
9
Paul Codd
5:26.3h
May 21
NH/BB/Ballard 1600m time trial
20.
9
Jack Heffernan
5:29.8h
PR
May 14
Metro JV All-Comers Meet
21.
9
Drew Schornak
5:32.7h
May 14
Metro JV All-Comers Meet
22.
11
Edwin Cordova
5:41.5h
PR
May 21
NH/BB/Ballard 1600m time trial
23.
10
Nigel Fernandes
5:48.5h
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
24.
12
Paolo Fernando
5:51.8h
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
25.
10
Marcus Lewis
5:52.14
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
26.
9
Parker Thompson
5:54.1h
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
27.
9
Parker Larsen
6:01.13
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
28.
9
Cameron Seto
6:10.7h
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
29.
10
Zach Walls
6:12.7h
PR
May 21
NH/BB/Ballard 1600m time trial
30.
9
Garrett Biermanski
6:19.0h
PR
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
31.
9
Jimmy Rosenberger
6:26.02
PR
Mar 19
Inglemoor Jamboree
32.
10
Senai Adisu
6:45.1h
May 21
NH/BB/Ballard 1600m time trial
33.
9
Peter Dyer
6:46.14
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
34.
10
Nate Geller
6:52.6h
May 14
Metro JV All-Comers Meet
1 Mile
1.
12
Ciaran O'Leary
4:32.99
PR
May 27
CNW #1
2.
12
Arthur Lane
4:47.29
PR
Feb 7
UW Invite (High School)
3200 Meters
1.
12
Arthur Lane
9:41.14
PR
Apr 25
Bellevue Invitational
2.
12
Ciaran O'Leary
9:41.57
PR
May 15
Metro Championships Day 2
3.
11
Peter Hogan
9:48.32
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
4.
12
Nick Kosinski
10:06.2h
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
5.
10
Connor Rauch
10:27.30
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
6.
10
Danny Westin
10:58.09
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
7.
10
Brendan Dapper
10:59.35
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
110m Hurdles - 39"
1.
10
Jeremiah Stone
15.43
May 20
Sea-King Championships - Day 1
2.
12
Julian Kaizuka
19.50
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
3.
12
Liam Whitfield
20.94c
PR
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
300m Hurdles - 36"
1.
12
Julian Kaizuka
45.05
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
4x100 Relay
1.
9
Abel Zekaryas
Jason Knoblich
Chris Salvador
Chayle Tolentino
48.82
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
2.
9
Chayle Tolentino
Jason Knoblich
Chris Salvador
Simon Pope
49.24
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
3.
-
Relay Team
51.69
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
4x400 Relay
1.
-
Joseph Halverson
Alex Lanser
John Rosenberger
Taylor Barnes
3:34.58
May 15
Metro Championships Day 2
2.
-
Joseph Halverson
Alex Lanser
John Rosenberger
Danny Westin
3:40.10
May 20
Sea-King Championships - Day 1
3.
-
Joseph Halverson
John Rosenberger
Danny Westin
Robert Brajcich
3:45.86
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
4.
-
Alex Lanser
Peter Hogan
Nick Kosinski
Taylor Barnes
3:48.28
Apr 4
Arnie Young Invitational
5.
-
Joseph Halverson
Ciaran O'Leary
John Rosenberger
Arthur Lane
3:48.30
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
6.
-
Peter Hogan
Arthur Lane
Ciaran O'Leary
Connor Rauch
3:50.34
Mar 19
Inglemoor Jamboree
7.
-
Joseph Halverson
Arthur Lane
Danny Westin
Carter Custer
3:50.5h
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
8.
-
Relay Team
3:59.40
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
9.
-
Taylor Barnes
Alex Lanser
Dylan Murphy
Simon Pope
4:02.1h
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
10.
9
Chris Salvador
Jason Knoblich
Will Beaudoin
Carter Custer
4:04.10
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
11.
-
Carter Custer
Brendan Dapper
Cole Sena
Tom Lane
4:07.16
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
12.
9
Conor Moore
Simon Pope
Jason Knoblich
Masika Ulwenya
4:14.24
Mar 19
Inglemoor Jamboree
13.
-
Robert Brajcich
Tom Lane
Phoenix Chen
Ed Lane
4:19.10
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
14.
-
Carter Custer
Cole Sena
Tom Lane
Paolo Fernando
4:22.04
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
15.
-
Alex Lanser
Dylan Murphy
Jason Knoblich
Chris Salvador
4:23.40
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
16.
-
Tom Lane
Robert Brajcich
Ed Lane
Phoenix Chen
4:28.7h
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
17.
-
Liam Whitfield
Dylan Murphy
Paolo Fernando
Nigel Fernandes
4:36.80
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
Shot Put - 12lb
1.
11
Bahati Ulwenya
47' 9.25
PR
May 28
2A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
2.
12
Liam Whitfield
43' 9.25
PR
May 13
Metro Championships Day 1
3.
12
Joseph Fernandes
41' 5
Mar 19
Inglemoor Jamboree
4.
11
Kyle Mentele
41' 3.5
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
5.
9
Scott Rickels
39' 10
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
6.
10
Aaren Savelio
34' 8
PR
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
7.
12
Tyler Shugart
33' 8.5
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
8.
11
Ross Collins
31' 6
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
9.
11
Jordan Claveria
30' 4
Mar 19
Inglemoor Jamboree
10.
11
Nicholas Kennedy
30' 3.5
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
11.
11
Charlie Shoaf
29' 9.5
PR
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
12.
9
Archie Visintainer
26' 0
PR
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
13.
9
Markus Millan
23' 8.5
PR
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
Discus - 1.6kg
1.
11
Bahati Ulwenya
126' 6
Apr 25
Bellevue Invitational
2.
12
Joseph Fernandes
121' 6
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
3.
11
Kyle Mentele
113' 6
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
4.
10
Aaren Savelio
106' 10
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
5.
9
Scott Rickels
100' 7
Mar 19
Inglemoor Jamboree
6.
12
Liam Whitfield
95' 9
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
7.
11
Jordan Claveria
92' 10
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
8.
12
Tyler Shugart
75' 6
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
9.
11
Nicholas Kennedy
72' 2
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
10.
11
Ross Collins
72' 0
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
11.
11
Charlie Shoaf
68' 10
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
12.
9
Markus Millan
57' 9
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
13.
9
Archie Visintainer
55' 9
PR
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
Javelin - 800g
1.
11
Kyle Mentele
157' 4
May 20
Sea-King Championships - Day 1
2.
11
Jordan Claveria
120' 6
May 2
Shoreline Invitational (Boys)
3.
12
Julian Kaizuka
106' 9
PR
Mar 19
Inglemoor Jamboree
4.
11
Ross Collins
94' 3
Mar 19
Inglemoor Jamboree
5.
11
Charlie Shoaf
93' 9
PR
Mar 19
Inglemoor Jamboree
High Jump
1.
10
Jeremiah Stone
5' 10
PR
May 15
Metro Championships Day 2
2.
9
Simon Pope
5' 7
May 14
Metro JV All-Comers Meet
3.
12
Julian Kaizuka
5' 6
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
11
Taylor Barnes
5' 6
PR
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
Pole Vault
1.
11
Zach Shugart
16' 5
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
2.
11
Taylor Barnes
15' 9
Apr 18
Pasco Invitational
3.
11
Jack Shephard
13' 6
PR
May 22
Sea-King Championships - Day 2
4.
11
Grant Wilson
12' 6
May 22
Sea-King Championships - Day 2
5.
12
Nick Shugart
12' 0
May 22
Sea-King Championships - Day 2
6.
10
Barnabas Sirak
10' 0
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
12
Tyler Shugart
10' 0
PR
May 15
Metro Championships Day 2
8.
11
Sam Robertson
9' 0
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
Long Jump
1.
11
Taylor Barnes
21' 5.5
May 15
Metro Championships Day 2
2.
11
Zach Shugart
18' 5.5
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
3.
11
Logan Alindogan
18' 1
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
4.
10
Tyler Breysse
17' 8.5
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
5.
10
Brendan Amort
17' 6
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
6.
11
Sam Robertson
17' 4.5
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
7.
9
Chayle Morris
17' 2
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
8.
9
Simon Pope
16' 11
PR
May 14
Metro JV All-Comers Meet
11
Grant Wilson
16' 11
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
10.
10
Brandon Ly
16' 6
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
11.
10
Barnabas Sirak
15' 11.75
Mar 19
Inglemoor Jamboree
12.
9
Chris Salvador
15' 10.25
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
13.
9
Abel Zekaryas
15' 9
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
14.
9
Lars Krokum
15' 8
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
9
Jason Knoblich
15' 8
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
16.
9
Aaron Nguyen
15' 3
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
17.
10
Miguel Gomez
14' 4
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
9
Will Allen
14' 4
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
19.
9
Dylan Murphy
13' 9
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
20.
9
Michael Muenzberg
12' 4.25
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
Triple Jump
1.
10
Jeremiah Stone
43' 10.25
May 20
Sea-King Championships - Day 1
2.
12
Alex Lanser
42' 11.25
PR
May 20
Sea-King Championships - Day 1
3.
11
Logan Alindogan
35' 10.5
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
4.
10
Tyler Breysse
34' 4.75
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
5.
9
Lars Krokum
33' 5.75
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
6.
9
Simon Pope
31' 2.5
PR
May 14
Metro JV All-Comers Meet
Womens
100 Meters
1.
11
Laura Marty
12.98
PR
Mar 19
Inglemoor Jamboree
2.
10
Grace Snyder
13.24
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
3.
11
Abbie Ranta
13.40
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
4.
10
Amanda Foos
13.64
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
5.
10
Anna Piedra
13.83
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
6.
10
Ginger Markow
14.13
Mar 19
Inglemoor Jamboree
7.
11
Julia Oishi
14.20
PR
Mar 19
Inglemoor Jamboree
8.
11
Molly Henling
14.40
Mar 19
Inglemoor Jamboree
9.
9
Anna Reese
14.44c
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
10.
11
Christine Nguyen
14.56
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
11.
10
Alexandra Sheldrup
14.62
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
12.
10
Meagan King
14.63
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
13.
9
Mia Roa
14.77
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
14.
11
Taylor Dinehart
14.79
PR
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
15.
9
Georgia Costa
14.90
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
16.
9
Isabella Corriz
14.95
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
17.
12
Lizzie Armstrong
15.00
Mar 19
Inglemoor Jamboree
18.
9
Anna Potter
15.16
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
19.
9
Lauren Canto
15.38
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
20.
10
Brianna Bjolstad
15.78
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
21.
9
Rachel Willison
16.07
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
22.
9
Clara Costa
16.40
PR
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
23.
9
Christine Mulate
16.70
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
24.
9
Alejandra Cuevas
16.91
PR
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
200 Meters
1.
10
Amanda Foos
27.34
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
2.
11
Abbie Ranta
27.52
PR
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
3.
10
Grace Snyder
28.75
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
4.
9
Anna Reese
29.22
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
5.
10
Alexandra Sheldrup
29.64
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
6.
10
Meagan King
29.80
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
7.
10
Anna Piedra
30.14c
PR
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
8.
11
Taylor Dinehart
30.75
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
9.
9
Mia Roa
30.91
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
10.
9
Georgia Costa
31.12
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
11.
9
Isabella Corriz
32.04
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
12.
9
Anna Potter
32.84
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
13.
9
Christine Mulate
33.82
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
14.
10
Brianna Bjolstad
33.96
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
15.
9
Rachel Willison
35.09
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
16.
9
Clara Costa
35.97
PR
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
400 Meters
1.
9
Emma Flood
1:04.13
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
2.
11
Laura Marty
1:04.88
PR
Jun 6
State Multi Events Championships - Day 2
3.
12
Emma Morris
1:05.75
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
4.
10
Meagan King
1:07.65
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
5.
10
Alexandra Sheldrup
1:08.22
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
6.
10
Amanda Foos
1:08.42
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
7.
11
Taylor Dinehart
1:09.04c
PR
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
8.
9
Anna Reese
1:10.25
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
9.
9
Georgia Costa
1:11.90
PR
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
10.
9
Rachel Willison
1:15.67
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
11.
9
Isabella Corriz
1:19.22
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
12.
9
Alejandra Cuevas
1:20.00
PR
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
13.
9
Christine Mulate
1:20.18
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
14.
9
Clara Costa
1:24.30
PR
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
400 Meters - Relay Split
1.
9
Emma Flood
1:03.0h
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
2.
10
Amanda Foos
1:04.5h
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
3.
9
Mallory Harder
1:05.1h
PR
Apr 4
Arnie Young Invitational
4.
9
Ellie Schober
1:05.4h
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
5.
12
Emma Morris
1:06.1h
Apr 4
Arnie Young Invitational
6.
9
Anna Reese
1:06.8h
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
7.
10
Meagan King
1:07.0h
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
8.
9
Gigi Gallaudet
1:07.4h
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
9.
11
Julia Oishi
1:08.3h
PR
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
10.
11
Claire Manley
1:10.3h
Mar 19
Inglemoor Jamboree
11.
11
Taylor Dinehart
1:11.3h
Mar 19
Inglemoor Jamboree
12.
11
Teigan Rowley
1:11.7h
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
13.
10
Emma Wells
1:13.7h
Mar 19
Inglemoor Jamboree
14.
11
Erin O'Donnell
1:14.0h
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
15.
11
Tabitha Farthing
1:19.0h
PR
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
16.
9
Anna Potter
1:19.6h
PR
Mar 19
Inglemoor Jamboree
17.
10
Anna Piedra
1:22.9h
PR
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
800 Meters
1.
9
Emma Flood
2:23.85
May 2
39th Annual Lake Washington Girls Invite
2.
12
Emma Morris
2:27.2h
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
3.
9
Mallory Harder
2:29.91
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
4.
11
Claire Manley
2:41.60
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
5.
9
Gigi Gallaudet
2:41.75
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
6.
9
Ellie Schober
2:42.42
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
7.
10
Rachel Miller
2:43.41
PR
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
800 Meters - Relay Split
1.
9
Emma Flood
2:32.3h
PR
Mar 19
Inglemoor Jamboree
2.
9
Ellie Schober
2:41.3h
PR
Mar 19
Inglemoor Jamboree
3.
9
Mallory Harder
2:43.0h
PR
Mar 19
Inglemoor Jamboree
4.
9
Gigi Gallaudet
2:43.9h
PR
Mar 19
Inglemoor Jamboree
1500 Meters
1.
12
Emma Morris
5:07.01
PR
May 2
39th Annual Lake Washington Girls Invite
2.
11
Laura Marty
6:32.32
PR
Jun 6
State Multi Events Championships - Day 2
1600 Meters
1.
12
Emma Morris
5:25.8h
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
2.
9
Emma Flood
5:30.63
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
3.
11
Claire Manley
5:42.0h
May 14
Metro JV All-Comers Meet
4.
10
Rachel Miller
5:46.5h
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
5.
10
Liv McShane
5:51.4h
May 21
NH/BB/Ballard 1600m time trial
6.
11
Teigan Rowley
5:51.5h
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
7.
9
Mallory Harder
5:52.5h
PR
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
8.
9
Gigi Gallaudet
5:53.8h
PR
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
9.
9
Ellie Schober
6:01.5h
PR
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
10.
10
Kiera Butler
6:03.0h
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
11.
10
Emma Wells
6:06.71
Mar 19
Inglemoor Jamboree
12.
11
Sarah Mead-Smith
6:10.1h
PR
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
13.
12
Shelly Henling
6:25.0h
PR
May 14
Metro JV All-Comers Meet
14.
10
Veronica Pritchard
6:27.0h
May 14
Metro JV All-Comers Meet
15.
10
Isabella Johnson
6:30.0h
PR
May 14
Metro JV All-Comers Meet
16.
11
Kaela Knoblich
6:38.0h
PR
May 14
Metro JV All-Comers Meet
17.
10
Grace Dougherty
6:38.82
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
18.
12
Lauren Kinerk
6:42.0h
May 14
Metro JV All-Comers Meet
19.
10
Haylie Prohaska
6:42.40
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
20.
11
Tabitha Farthing
6:43.7h
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
21.
11
Erin O'Donnell
6:52.9h
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
22.
11
Emily Cunningham
6:53.3h
PR
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
23.
10
Sophia Lacambra
7:02.98
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
24.
9
Julia Weinand
7:07.2h
PR
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
25.
10
Julianne Geller
7:22.73
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
26.
11
Allison Fiorini
7:30.0h
PR
May 14
Metro JV All-Comers Meet
3200 Meters
1.
12
Emma Morris
11:46.00
PR
May 13
Metro Championships Day 1
2.
10
Rachel Miller
12:04.54
PR
May 13
Metro Championships Day 1
3.
10
Liv McShane
12:06.72
May 13
Metro Championships Day 1
4.
11
Teigan Rowley
12:31.79
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
5.
11
Claire Manley
12:37.55
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
6.
10
Emma Wells
12:54.60
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
7.
10
Kiera Butler
13:24.54
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
100m Hurdles - 33"
1.
11
Laura Marty
14.85
PR
May 20
Sea-King Championships - Day 1
2.
10
Ginger Markow
15.32
PR
May 2
39th Annual Lake Washington Girls Invite
3.
11
Abbie Ranta
16.16
May 20
Sea-King Championships - Day 1
4.
12
Lizzie Armstrong
17.88
PR
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
4x100 Relay
1.
-
Grace Snyder
Julia Oishi
Amanda Foos
Abbie Ranta
51.60
May 22
Sea-King Championships - Day 2
2.
-
Ginger Markow
Laura Marty
Molly Henling
Abbie Ranta
52.47
Apr 18
Pasco Invitational
3.
-
Grace Snyder
Julia Oishi
Meagan King
Abbie Ranta
52.67
May 15
Metro Championships Day 2
4.
-
Grace Snyder
Julia Oishi
Molly Henling
Abbie Ranta
52.84
May 2
39th Annual Lake Washington Girls Invite
5.
-
Ginger Markow
Grace Snyder
Molly Henling
Abbie Ranta
53.64c
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
6.
-
Relay Team
54.29
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
7.
-
Grace Snyder
Jasmin Barrett
Anna Reese
Abbie Ranta
55.34
Mar 19
Inglemoor Jamboree
4x200 Relay -
1.
-
Grace Snyder
Amanda Foos
Julia Oishi
Abbie Ranta
1:50.73
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
2.
-
Anna Reese
Meagan King
Anna Piedra
Amanda Foos
1:52.70
May 15
Metro Championships Day 2
3.
-
Julia Oishi
Amanda Foos
Grace Snyder
Meagan King
1:52.76
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
4.
-
Relay Team
1:52.92
Apr 1
Eastside / Seattle Prep / Blanchet @ Eastside Catholic
5.
-
Grace Snyder
Amanda Foos
Anna Reese
Abbie Ranta
1:54.3h
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
4x400 Relay
1.
9
Elle Schober
Anna Reese
Emma Flood
Gigi Gallaudet
4:21.00
May 15
Metro Championships Day 2
2.
9
Mallory Harder
Elle Schober
Gigi Gallaudet
Emma Flood
4:23.74
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
3.
-
Julia Bellia
Emma Morris
Elle Schober
Emma Flood
4:25.1h
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
4.
-
Mallory Harder
Amanda Foos
Emma Flood
Emma Morris
4:25.14
Apr 4
Arnie Young Invitational
5.
-
Amanda Foos
Meagan King
Julia Oishi
Anna Reese
4:27.94
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
6.
-
Julia Oishi
Amanda Foos
Anna Reese
Meagan King
4:31.40
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
7.
-
Meagan King
Amanda Foos
Julia Oishi
Taylor Dinehart
4:33.65
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
8.
-
Emma Wells
Emma Morris
Claire Manley
Emma Flood
4:34.6h
Mar 19
Inglemoor Jamboree
9.
-
Emma Morris
Emily Cunningham
Emma Flood
Mallory Harder
4:34.77
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
10.
-
Gigi Gallaudet
Claire Manley
Mallory Harder
Elle Schober
4:40.56
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
11.
-
Amanda Foos
Meagan King
Anna Potter
Taylor Dinehart
4:48.36
Mar 19
Inglemoor Jamboree
12.
-
Mallory Harder
Elle Schober
Gigi Gallaudet
Teigan Rowley
4:52.00
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
13.
-
Grace Dougherty
Haylie Prohaska
Rachel Miller
Kiera Butler
5:04.17
Mar 19
Inglemoor Jamboree
14.
-
Amanda Foos
Taylor Dinehart
Anna Potter
Anna Piedra
5:07.5h
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
4x800 Relay
1.
9
Elle Schober
Gigi Gallaudett
Mallory Harder
Emma Flood
10:41.60
Mar 19
Inglemoor Jamboree
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Elle Schober
Rachel Miller
Emma Wells
Kiera Butler
13:50.50
Apr 4
Arnie Young Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Jane Green
34' 1
PR
May 15
Metro Championships Day 2
2.
11
Julia Oishi
29' 5.5
May 15
Metro Championships Day 2
3.
11
Sheila Williams
28' 9
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
4.
11
Madison Starks
27' 9
PR
May 15
Metro Championships Day 2
5.
11
Laura Marty
26' 7.75
Jun 6
State Multi Events Championships - Day 2
6.
11
Allison Fiorini
26' 3.5
PR
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
7.
10
Anna Gillespie
24' 8.5
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
8.
11
Terese Foster
24' 4
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
9.
10
Maria Spong
20' 9.25
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
10.
11
Lauren Augustavo
20' 8
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
11.
11
Saron Desta
19' 9.5
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
12.
11
Danielle Victa
19' 7.75
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
13.
10
Meron Girma
17' 5.5
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
Discus - 1kg
1.
12
Jane Green
94' 8
PR
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
2.
11
Terese Foster
71' 8
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
3.
11
Laura Marty
68' 8.75
Jun 6
State Multi Events Championships - Day 2
4.
11
Allison Fiorini
68' 6
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
5.
10
Maria Spong
64' 5
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
6.
11
Madison Starks
61' 0
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
7.
11
Sheila Williams
59' 0
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
8.
11
Julia Oishi
58' 0
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
9.
10
Anna Gillespie
57' 8
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
10.
11
Danielle Victa
57' 2
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
11.
11
Lauren Augustavo
50' 9
PR
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
12.
11
Saron Desta
45' 3
PR
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
13.
10
Meron Girma
40' 1
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
Javelin - 600g
1.
11
Sheila Williams
106' 3
May 22
Sea-King Championships - Day 2
2.
11
Terese Foster
87' 2
Apr 4
Arnie Young Invitational
3.
11
Allison Fiorini
84' 6
May 22
Sea-King Championships - Day 2
4.
11
Laura Marty
65' 6.25
PR
Jun 6
State Multi Events Championships - Day 2
High Jump
1.
11
Laura Marty
5' 0.5
PR
Jun 6
State Multi Events Championships - Day 2
2.
10
Anna Piedra
4' 8
PR
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
11
Sandy Zink
4' 8
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
4.
12
Lizzie Armstrong
4' 4
PR
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
5.
10
Alexandra Sheldrup
4' 0
May 14
Metro JV All-Comers Meet
6.
9
Alejandra Cuevas
3' 10
PR
May 14
Metro JV All-Comers Meet
Pole Vault
1.
11
Laura Marty
13' 7
PR
May 15
Metro Championships Day 2
2.
10
Ginger Markow
12' 6
May 15
Metro Championships Day 2
3.
12
Lizzie Armstrong
11' 0
PR
May 28
2A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
4.
9
Lauren Canto
7' 6
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
Long Jump
1.
10
Ginger Markow
17' 1.5
PR
May 20
Sea-King Championships - Day 1
2.
11
Molly Henling
16' 9.5
PR
May 20
Sea-King Championships - Day 1
3.
11
Laura Marty
16' 6.5
PR
Jun 6
State Multi Events Championships - Day 2
4.
10
Beatriz Cuevas
14' 2.5
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
5.
12
Lizzie Armstrong
12' 11
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
6.
10
Anna Piedra
12' 9
Mar 26
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Franklin
7.
11
Sandy Zink
12' 7.5
PR
Mar 19
Inglemoor Jamboree
8.
11
Christine Nguyen
12' 4
Apr 16
Blanchet Lakeside S. Prep
11
Carissa Osborne
12' 4
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
10.
9
Alejandra Cuevas
12' 3
PR
May 14
Metro JV All-Comers Meet
11.
11
Chloe Morris
11' 10
Mar 19
Inglemoor Jamboree
12.
9
Lauren Canto
11' 8.5
Apr 30
Ingraham vs Blanchet/Lakeside/Eastside Catholic
Triple Jump
1.
11
Molly Henling
35' 10.75
(1.7)
May 28
2A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
2.
10
Beatriz Cuevas
32' 2.25
Apr 23
Bainbridge / Lakeside / Blanchet @ Bainbridge
3.
11
Christine Nguyen
28' 11
May 15
Metro Championships Day 2
4.
11
Carissa Osborne
28' 1.5
May 7
N.Hale Blanchet Cleveland
5.
11
Teigan Rowley
27' 8
May 14
Metro JV All-Comers Meet
6.
9
Alejandra Cuevas
23' 6
PR
May 14
Metro JV All-Comers Meet
Decathlon -
1.
11
Laura Marty
5503
PR
Jun 6
State Multi Events Championships - Day 2
*Recent improvement