Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2009
2008
2007
2006
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2013
2011
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Jaylen Allen
10.84
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
2.
9
Carson Schleker
11.19
PR
Apr 2
Rockwall Rockin' R Relays
3.
9
Asante Fazarro
11.20
Apr 2
Rockwall Rockin' R Relays
4.
11
Anthony Taylor
11.31
PR
Mar 6
UT-Arlington HS Invitational
5.
12
Shawn Cooper
11.33
PR
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
6.
10
Terrell White
11.46
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
7.
10
Gregory Chikaeze
11.79
Mar 6
UT-Arlington HS Invitational
8.
11
Jacob Causey
11.90
PR
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
9.
11
Michael Campos
12.28
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
200 Meters
1.
11
Jaylon Jones
21.90
PR
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
2.
9
Asante Fazarro
22.34
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
3.
12
Lee Morris
22.59
PR
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
4.
10
Xavier Miller
23.46
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
5.
11
Travis Green
23.81
PR
Mar 6
UT-Arlington HS Invitational
6.
12
Shawn Cooper
23.87
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
400 Meters
1.
12
Brenden Wallace
48.33
PR
May 2
UIL 6A Region 1
2.
11
Marshall Tousant
51.19
PR
Apr 2
Rockwall Rockin' R Relays
3.
11
Travis Green
51.84
PR
Mar 21
Jesuit-Sheaner 51st Annual Relays
4.
9
Glenn Bender
52.56
Apr 2
Rockwall Rockin' R Relays
5.
10
Tahj Lorthridge
52.80
Mar 21
Jesuit-Sheaner 51st Annual Relays
6.
12
Richard Green
54.84
PR
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
7.
10
Jaylen Ellis
56.46
PR
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
800 Meters
1.
11
Marshall Tousant
1:56.88
Apr 16
UIL 6A District 06 Championships
2.
12
Casey Zimmerman
1:59.18
PR
Apr 16
UIL 6A District 06 Championships
3.
11
Tim Jones
1:59.88
PR
Mar 21
Jesuit-Sheaner 51st Annual Relays
4.
12
David Essl
2:06.09
PR
Apr 16
UIL 6A District 06 Championships
5.
11
Kevin Ptak
2:12.02
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
6.
10
Braylon Newhouse
2:12.84
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
1600 Meters
1.
11
Tim Jones
4:29.49
Apr 16
UIL 6A District 06 Championships
2.
10
Jake Johnson
4:33.18
Apr 16
UIL 6A District 06 Championships
3.
12
Jake Hughes
4:35.44
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
4.
12
Garrett Cole
4:43.6h
PR
Mar 27
Allen Eagle Relays
5.
10
Aaron Knoll
5:03.09
PR
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
6.
10
Colton Meyers
5:07.56
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
3200 Meters
1.
10
Jake Johnson
9:43.99
Apr 16
UIL 6A District 06 Championships
2.
11
Tim Jones
9:44.36
PR
Apr 16
UIL 6A District 06 Championships
3.
12
Garrett Cole
10:13.44
PR
Mar 21
Jesuit-Sheaner 51st Annual Relays
4.
12
Jake Hughes
10:32.78
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
5.
10
Aaron Knoll
11:14.3h
PR
Mar 27
Allen Eagle Relays
6.
9
Jacob Newberry
11:22.9h
PR
Mar 27
Allen Eagle Relays
7.
9
Landen Bass
11:45.0h
Mar 27
Allen Eagle Relays
110m Hurdles - 39"
1.
11
Bryce Douglas
14.04
(1.3)
May 2
UIL 6A Region 1
2.
11
Ikechi Iromuanya
15.06
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
3.
11
Rodney Moss
15.85
PR
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
4.
10
Kyle-Brian Kenfack
16.56
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
5.
9
Parker Towns
17.94
PR
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
11
Bryce Douglas
37.08
May 2
UIL 6A Region 1
2.
11
Ikechi Iromuanya
40.04
Apr 16
UIL 6A District 06 Championships
3.
12
Jaylen Sharpe
40.07
PR
Apr 16
UIL 6A District 06 Championships
4.
11
Rodney Moss
41.28
PR
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
5.
9
Parker Towns
42.50
PR
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
42.68
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
2.
-
Anthony Taylor
Lee Morris
Carson Schleker
Jaylon Jones
42.84c
Mar 27
Allen Eagle Relays
3.
-
Jaylen Allen
Lee Morris
Michael Newsome
Jaylon Jones
43.24
Mar 6
UT-Arlington HS Invitational
4.
-
Jack Christiansen
Asante Fazarro
Colton Manning
Alex Robinson
44.54c
Mar 27
Allen Eagle Relays
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:29.36
Apr 16
UIL 6A District 06 Championships
2.
-
Travis Green
Lee Morris
Michael Newsome
Jaylon Jones
1:29.95
Mar 6
UT-Arlington HS Invitational
3.
-
Asante Fazarro
Lee Morris
Anthony Taylor
Jaylon Jones
1:30.16
Apr 24
UIL 6A Area 05/06 Championships
4.
-
Anthony Taylor
Lee Morris
Asante Fazarro
Jaylon Jones
1:30.37
Apr 2
Rockwall Rockin' R Relays
5.
-
Tyler Smith
Lee Morris
Anthony Taylor
Jaylon Jones
1:31.37
Mar 21
Jesuit-Sheaner 51st Annual Relays
6.
-
Jack Christiansen
Asante Fazarro
Colton Manning
Alex Robinson
1:34.0h
Mar 27
Allen Eagle Relays
4x400 Relay
1.
-
Marshall Tousant
Jaylen Sharpe
Bryce Douglas
Brenden Wallace
3:19.85
Apr 24
UIL 6A Area 05/06 Championships
2.
-
Relay Team
3:20.40
Apr 16
UIL 6A District 06 Championships
3.
-
Glenn Bender
Obi-Tabot Tabe
Jaylen Ellis
Braylon Newhouse
3:35.8h
Mar 27
Allen Eagle Relays
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
8:24.2h
Feb 19
Ryan Raider Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Relay Team
3:44.3h
Feb 19
Ryan Raider Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Relay Team
11:10.9h
Feb 19
Ryan Raider Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
-
Relay Team
1:05.9h
Feb 19
Ryan Raider Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Cade Hardin
45' 7
PR
Mar 27
Allen Eagle Relays
2.
9
Colton Manning
41' 2.5
Mar 27
Allen Eagle Relays
3.
11
Conner Kramer
40' 7.25
PR
Apr 2
Creekview Mustang Relays
4.
10
Ryan Bishop
39' 2
PR
Mar 27
Allen Eagle Relays
5.
12
Joshua Jarabek
38' 1
PR
Mar 27
Allen Eagle Relays
6.
9
Jace Waters
37' 6
Mar 27
Allen Eagle Relays
7.
9
Trey Stratford
36' 11.5
Apr 2
Creekview Mustang Relays
8.
9
Omar Ramirez
35' 3.25
Apr 2
Creekview Mustang Relays
Discus - 1.6kg
1.
11
Gregory Little
153' 6.5
Apr 2
Creekview Mustang Relays
2.
12
Joshua Jarabek
130' 0
PR
Mar 21
Jesuit-Sheaner 51st Annual Relays
3.
11
Jakob Yandell
128' 8
Mar 27
Allen Eagle Relays
4.
11
Timothy Bell
123' 4
Apr 2
Creekview Mustang Relays
5.
9
Jace Waters
112' 5
Mar 27
Allen Eagle Relays
6.
10
Mason Norris
112' 1
PR
Apr 2
Creekview Mustang Relays
7.
10
Magus Chihaba
111' 9.5
PR
Mar 27
Allen Eagle Relays
High Jump
1.
11
Justin Stewart
6' 4
Apr 2
Creekview Mustang Relays
2.
12
Shawn Cooper
6' 2
Apr 16
UIL 6A District 06 Championships
3.
10
Terrell White
5' 10
Mar 27
Allen Eagle Relays
4.
9
Kester Obi
5' 8
PR
Mar 27
Allen Eagle Relays
5.
9
Lane McGuire
5' 6
PR
Feb 19
Ryan Raider Relays
Pole Vault
1.
12
Alex Hintze
15' 0
PR
Mar 6
UT-Arlington HS Invitational
2.
11
Kyle Ribble
11' 6
PR
Apr 16
UIL 6A District 06 Championships
3.
10
Nicholas Lozuk
10' 6
PR
Mar 27
Allen Eagle Relays
Long Jump
1.
11
Tyler Smith
21' 4.5
Mar 6
UT-Arlington HS Invitational
2.
12
Richard Green
21' 3
PR
Mar 27
Allen Eagle Relays
3.
10
Gregory Chikaeze
21' 0.5
Mar 6
UT-Arlington HS Invitational
4.
10
Tahj Lorthridge
20' 7.5
Mar 27
Allen Eagle Relays
5.
10
Will Pettijohn
19' 9.5
PR
Apr 2
Creekview Mustang Relays
6.
9
Obi-Tabot Tabe
19' 1
Mar 27
Allen Eagle Relays
7.
12
Jaylen Sharpe
18' 10.5
PR
Feb 19
Ryan Raider Relays
8.
9
Colton Manning
18' 9.5
PR
Apr 2
Creekview Mustang Relays
Triple Jump
1.
10
Gregory Chikaeze
46' 4.75
(1.3)
May 2
UIL 6A Region 1
2.
12
Major Silas
45' 0.25
(.0)
May 2
UIL 6A Region 1
3.
11
Tyler Smith
42' 7.25
Mar 6
UT-Arlington HS Invitational
4.
10
Will Pettijohn
40' 9
PR
Apr 2
Creekview Mustang Relays
5.
9
Obi-Tabot Tabe
37' 4
Mar 27
Allen Eagle Relays
6.
9
Glenn Bender
35' 6.5
PR
Mar 27
Allen Eagle Relays
Womens
100 Meters
1.
12
Genesis Turman
12.07
(2.4)
PR
May 2
UIL 6A Region 1
2.
11
Rebecca Ekeanyanwu
12.12
PR
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
3.
11
Chelsey Cole
12.36
Apr 2
Rockwall Rockin' R Relays
4.
12
Serena McArthur
12.40
PR
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
5.
10
Caylah Singleton
12.87
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
6.
11
Calah Singleton
13.14c
Mar 27
Allen Eagle Relays
7.
11
Uzoamaka Onyendi
13.29
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
8.
12
Breanna Heath
13.59
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
9.
11
Najee White
13.91
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
10.
12
Yari Arellano
14.34
PR
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
200 Meters
1.
11
Rebecca Ekeanyanwu
25.05
(1.5)
PR
May 2
UIL 6A Region 1
2.
11
Chelsey Cole
25.75
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
3.
12
Genesis Turman
25.83
PR
Apr 2
Rockwall Rockin' R Relays
4.
12
Serena McArthur
26.84
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
5.
11
Haleigh Hill
27.31
PR
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
6.
12
Breanna Heath
29.02
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
7.
12
Ivana Umunnakwe
29.90
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
8.
11
Uzoamaka Onyendi
30.06
PR
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
9.
12
Yari Arellano
30.90
PR
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
400 Meters
1.
9
Esther Ekeanyanwu
59.05
Mar 21
Jesuit-Sheaner 51st Annual Relays
2.
12
Kaylee Davis
1:03.50
PR
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
3.
12
Genesis Turman
1:03.51
PR
Mar 6
UT-Arlington HS Invitational
4.
11
Haleigh Hill
1:03.67
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
5.
10
Deborah Ekeanyanwu
1:04.50
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
6.
10
Cameron Cavney
1:05.39
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
800 Meters
1.
11
Zenia Ahmed
2:42.19
Apr 2
Rockwall Rockin' R Relays
2.
12
Adrianna Chukwuma
2:43.18
PR
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
1600 Meters
1.
12
Claudine Blancaflor
5:35.70
Mar 6
UT-Arlington HS Invitational
2.
11
Danielle Drogosch
5:40.46
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
3.
11
Madeleine Lokey
5:55.18
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
4.
12
Alyssa Fowler
5:58.10
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
5.
10
Renee Cole
6:14.58
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
6.
12
Madison Baez
6:29.64
PR
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
3200 Meters
1.
12
Claudine Blancaflor
11:59.85
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
2.
11
Danielle Drogosch
12:31.68
PR
Mar 6
UT-Arlington HS Invitational
3.
10
Samantha Montemayor
12:45.35
PR
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
4.
12
Alyssa Fowler
12:46.09
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
5.
9
Sammi Montemayor
13:15.5h
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
6.
11
Kimberly Daughtry
13:18.7h
PR
Mar 27
Allen Eagle Relays
7.
11
Abril Patino
13:32.38
PR
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
12
Ashley Winkler
16.77
PR
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
2.
10
Lauren Gallardo
17.35
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
3.
10
Peyton Gaskill
17.71
PR
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
4.
11
Caroline Pruitt
17.74
Apr 2
Rockwall Rockin' R Relays
5.
12
Sophia Khan
20.38
PR
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
6.
10
Emma Morell
20.49
PR
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Caroline Pruitt
45.69
Apr 24
UIL 6A Area 05/06 Championships
2.
12
Ashley Winkler
49.16
Apr 2
Rockwall Rockin' R Relays
3.
10
Peyton Gaskill
51.34
PR
Mar 28
Samuell 26th Annual Invitational
4.
10
Lauren Gallardo
54.48
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
5.
12
Sophia Khan
1:05.43
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
4x100 Relay
1.
-
Chelsey Cole
Rebecca Ekeanyanwu
Folami Williams
Genesis Turman
47.04
May 2
UIL 6A Region 1
2.
-
Chelsey Cole
Tembrey Clouser
Kennedy Knight
Rebecca Ekeanyanwu
47.34
Apr 2
Rockwall Rockin' R Relays
3.
-
Chelsey Cole
Rebecca Ekeanyanwu
Tembrey Clouser
Kennedy Knight
47.51
Mar 21
Jesuit-Sheaner 51st Annual Relays
4.
-
Relay Team
47.57
Apr 16
UIL 6A District 06 Championships
5.
-
Caylah Singleton
Uzoa Onyendi
Serena McArthur
Breanna Heath
50.64c
Mar 27
Allen Eagle Relays
6.
-
Caylah Singleton
Uzoa Onyendi
Breanna Heath
Omeleble Edeoga
51.81
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Chelsey Cole
Rebecca Ekeanyanwu
Kennedy Knight
Genesis Turman
1:40.23
May 2
UIL 6A Region 1
2.
-
Relay Team
1:41.14
Apr 16
UIL 6A District 06 Championships
3.
-
Chelsey Cole
Rebecca Ekeanyanwu
Serena McArthur
Genesis Turman
1:41.35
May 2
UIL 6A Region 1
4.
Chelsey Cole
Rebecca Ekeanyanwu
Genesis Turman
Kennedy Knight
1:41.9h
Mar 27
Allen Eagle Relays
5.
-
Chelsey Cole
Rebecca Ekeanyanwu
Tembrey Clouser
Kennedy Knight
1:42.15
Mar 21
Jesuit-Sheaner 51st Annual Relays
6.
-
Chelsey Cole
Genesis Turman
Rebecca Ekeanyanwu
Kennedy Knight
1:42.33
Apr 2
Rockwall Rockin' R Relays
7.
-
Chelsey Cole
Rebecca Ekeanyanwu
Folami Williams
Kennedy Knight
1:42.40
Mar 6
UT-Arlington HS Invitational
8.
-
Caylah Singleton
Uzoa Onyendi
Haleigh Hill
Breanna Heath
1:48.9h
Mar 27
Allen Eagle Relays
9.
-
Caylah Singleton
Breanna Heath
Uzoa Onyendi
Omeleble Edeoga
1:51.57
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
3:57.17
Apr 16
UIL 6A District 06 Championships
2.
Breonna Glispie
Caroline Pruitt
Esther Ekeanyanwu
Folami Williams
4:07.7h
Mar 27
Allen Eagle Relays
3.
Monica Bissmeyer
Peyton Gaskill
Lauren Gallardo
Emma Morell
4:27.7h
Mar 27
Allen Eagle Relays
4.
-
Cameron Cavney
Kaylee Davis
Kaelyn Sharpe
Ashley Winkler
4:48.88
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
10:34.0h
Feb 19
Ryan Raider Relays
2.
-
Ashley Barnes
Cheyenne Storm
Danielle Drogosch
Cameron Cavney
11:04.47
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
3.
-
Adrianna Chukwuma
Lydia Bono
Deborah Ekeanyanwu
Dakota Storm
11:07.84
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Relay Team
4:36.5h
Feb 19
Ryan Raider Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Relay Team
13:47.2h
Feb 19
Ryan Raider Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
-
Relay Team
1:07.0h
Feb 19
Ryan Raider Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Jasmine McCallop
31' 2
Apr 2
Creekview Mustang Relays
2.
10
Avery Haydu
30' 7
PR
Apr 16
UIL 6A District 06 Championships
3.
10
Chyna Nelson
26' 9.5
Mar 27
Allen Eagle Relays
4.
11
Iman Moton
26' 4.25
PR
Mar 27
Allen Eagle Relays
5.
11
Madison Wilson
24' 2.5
Mar 27
Allen Eagle Relays
Discus - 1kg
1.
12
Riley Hoogerworf
100' 8
PR
Apr 16
UIL 6A District 06 Championships
2.
12
Kaylee Davis
85' 4
PR
Mar 27
Allen Eagle Relays
3.
11
Madison Wilson
73' 1.5
Mar 27
Allen Eagle Relays
4.
11
Alia Ardhuerumly
53' 10
Mar 27
Allen Eagle Relays
5.
11
Arianna Wilson
47' 6
Mar 27
Allen Eagle Relays
High Jump
1.
11
Ayanna Dixon
5' 4
PR
Apr 2
Creekview Mustang Relays
2.
10
Avery Haydu
5' 0
PR
Apr 16
UIL 6A District 06 Championships
12
Lauren Brechner
5' 0
PR
Feb 19
Ryan Raider Relays
4.
10
Deborah Ekeanyanwu
4' 10
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
5.
10
Maya Bullock
4' 6
Mar 27
Allen Eagle Relays
Long Jump
1.
11
Chelsey Cole
18' 6.25
Mar 21
Jesuit-Sheaner 51st Annual Relays
2.
11
Caroline Pruitt
16' 9.5
Feb 19
Ryan Raider Relays
3.
12
Latasha Weathersbee
15' 5
Mar 27
Allen Eagle Relays
4.
12
Julia Gusoskey
13' 6
Feb 19
Ryan Raider Relays
5.
10
Zoe Washington
12' 3.25
PR
Mar 27
Allen Eagle Relays
6.
11
Calah Singleton
11' 7.25
Mar 21
Highland Park Tracy Wills Invitational
Triple Jump
1.
11
Chelsey Cole
39' 4.25
(5.3)
May 16
TX UIL 6A State Championships
2.
12
Latasha Weathersbee
32' 11
Mar 27
Allen Eagle Relays
*Recent improvement