Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2007
2004
2002
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Russell Hine
12.08
Mar 7
SAS Relays
2.
9
Conner Allen
12.34
PR
Apr 16
TAPPS 4A District 03 Championship
3.
10
Will Grunau
12.39
PR
Mar 7
SAS Relays
4.
10
Matthew Dickey
12.67
Apr 16
TAPPS 4A District 03 Championship
5.
11
Benton Guess
13.44c
PR
Apr 2
St Andrew Duo track meet
6.
10
Jim Pappas
13.82
PR
Mar 7
SAS Relays
200 Meters
1.
10
Russell Hine
25.01
Mar 7
SAS Relays
2.
10
Cooper Christian
26.54c
PR
Apr 2
St Andrew Duo track meet
3.
10
Matthew Dickey
26.64c
Apr 2
St Andrew Duo track meet
4.
11
Benton Guess
27.54c
PR
Apr 2
St Andrew Duo track meet
5.
10
Jim Pappas
28.78
PR
Mar 7
SAS Relays
6.
10
Max Becker
30.53
PR
Mar 28
Seeger Relays
400 Meters
1.
10
Jackson Childers
1:00.74c
PR
Apr 2
St Andrew Duo track meet
2.
9
Jonathan Goode
1:01.04c
PR
Apr 2
St Andrew Duo track meet
3.
9
Andrew Larkam
1:09.17
Mar 7
SAS Relays
4.
11
Benton Guess
1:09.20
PR
Mar 28
Seeger Relays
800 Meters
1.
9
Andrew Larkam
2:15.87
PR
Apr 16
TAPPS 4A District 03 Championship
2.
9
Jonathan Goode
2:30.17
PR
Apr 16
TAPPS 4A District 03 Championship
3.
10
Jackson Childers
2:30.4h
Apr 2
St Andrew Duo track meet
1600 Meters
1.
9
Andrew Larkam
5:28.67
PR
Mar 7
SAS Relays
2.
9
Jonathan Goode
5:43.43
PR
Apr 16
TAPPS 4A District 03 Championship
3.
10
Jackson Childers
5:45.69
Apr 16
TAPPS 4A District 03 Championship
3200 Meters
1.
10
Jackson Childers
12:39.44
Mar 7
SAS Relays
2.
9
Jonathan Goode
13:01.40
PR
Mar 7
SAS Relays
110m Hurdles - 39"
1.
12
Jon Eby
18.12
PR
Apr 16
TAPPS 4A District 03 Championship
2.
10
Cooper Christian
18.51
PR
Mar 7
SAS Relays
300m Hurdles - 36"
1.
10
Cooper Christian
45.06
PR
Apr 16
TAPPS 4A District 03 Championship
2.
12
Jon Eby
48.64c
Apr 2
St Andrew Duo track meet
4x100 Relay
1.
-
Matthew Dickey
Russell Hine
Conner Allen
Cooper Christian
47.02
Apr 16
TAPPS 4A District 03 Championship
2.
-
Cooper Christian
Benton Guess
Max Becker
Matthew Dickey
47.78
Mar 28
Seeger Relays
3.
-
Benton Guess
Russell Hine
Conner Allen
Will Grunau
49.02
Mar 7
SAS Relays
4x200 Relay -
1.
-
Benton Guess
Max Becker
Jim Pappas
Andrew Larkam
1:47.92
Apr 16
TAPPS 4A District 03 Championship
2.
-
Benton Guess
Cooper Christian
Russell Hine
Matthew Dickey
1:48.66
Mar 28
Seeger Relays
Shot Put - 12lb
1.
10
Rankin White
30' 3.5
Apr 16
TAPPS 4A District 03 Championship
2.
9
Walker Weeden
26' 5.75
PR
Mar 28
Seeger Relays
Triple Jump
1.
10
Cooper Christian
39' 2.5
PR
Apr 2
St Andrew Duo track meet
Womens
100 Meters
1.
9
Olivia Stone
12.52
PR
Apr 16
TAPPS 4A District 03 Championship
2.
11
Anne Elise Brown
13.44
Apr 16
TAPPS 4A District 03 Championship
3.
10
Markley Castleman
14.04c
PR
Apr 2
St Andrew Duo track meet
4.
9
Sarah Scambray
14.66
Mar 7
SAS Relays
5.
10
Mariana Saitas
14.94
PR
Mar 7
SAS Relays
6.
11
Elizabeth Bailey
15.64c
PR
Apr 2
St Andrew Duo track meet
7.
9
Mackenzie Tezak
15.84c
Apr 2
St Andrew Duo track meet
200 Meters
1.
9
Olivia Stone
25.98
(2.7)
PR
May 9
TAPPS 4A State Championship
2.
11
Anne Elise Brown
27.94c
Apr 16
TAPPS 4A District 03 Championship
3.
10
Markley Castleman
28.94c
Apr 16
TAPPS 4A District 03 Championship
4.
9
Mackenzie Tezak
32.84c
Apr 2
St Andrew Duo track meet
5.
10
Nicole Calvert
37.12
PR
Mar 7
SAS Relays
400 Meters
1.
11
Theresa Feller
1:09.77
Mar 7
SAS Relays
2.
10
Mariana Saitas
1:13.94
Mar 28
Seeger Relays
3.
10
Nicole Calvert
1:22.22
PR
Apr 16
TAPPS 4A District 03 Championship
800 Meters
1.
11
Theresa Feller
2:43.33
May 1
TAPPS 4A South Regional
2.
10
Mariana Saitas
3:10.21
PR
Mar 28
Seeger Relays
100m Hurdles - 33"
1.
11
Elizabeth Bailey
18.86
PR
Apr 16
TAPPS 4A District 03 Championship
300m Hurdles - 30"
1.
11
Elizabeth Bailey
57.29
PR
Apr 16
TAPPS 4A District 03 Championship
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
51.01
May 1
TAPPS 4A South Regional
2.
-
Anne Elise Brown
Markley Castleman
Olivia Stone
Sarah Scambray
52.05
Apr 16
TAPPS 4A District 03 Championship
3.
-
Anne Elise Brown
Sarah Scambray
Markley Castleman
Olivia Stone
55.09
May 9
TAPPS 4A State Championship
4x200 Relay -
1.
-
Anne Elise Brown
Sarah Scambray
Olivia Stone
Mariana Saitas
1:55.35
Mar 28
Seeger Relays
2.
-
Anne Elise Brown
Markley Castleman
Olivia Stone
Sarah Scambray
1:56.94
Mar 7
SAS Relays
3.
-
Theresa Feller
Markley Castleman
Mariana Saitas
Sarah Scambray
1:59.10
Apr 16
TAPPS 4A District 03 Championship
4x400 Relay
1.
-
Sarah Scambray
Theresa Feller
Olivia Stone
Anne Elise Brown
4:50.05
Mar 28
Seeger Relays
Shot Put - 4kg
1.
9
Mackenzie Tezak
23' 11.5
Mar 7
SAS Relays
High Jump
1.
9
Sarah Scambray
4' 8
PR
Apr 16
TAPPS 4A District 03 Championship
Long Jump
1.
10
Markley Castleman
13' 2
Apr 2
St Andrew Duo track meet
2.
11
Elizabeth Bailey
11' 6
PR
Mar 7
SAS Relays
Triple Jump
1.
11
Elizabeth Bailey
26' 5.5
PR
Apr 2
St Andrew Duo track meet
*Recent improvement