Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2013
2012
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Griffin Hodge
11.20
(2.2)
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
2.
11
George Patrick
11.22
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
3.
9
Marcos Harris
11.51
Apr 27
Metro Freshman Championship
4.
11
Prince Momodu
11.58
(2.2)
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
5.
10
Thomas Ozburn
11.69
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
6.
12
Shon Lumpkin
11.84c
PR
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
7.
9
Camron Johnson
11.93
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
8.
9
Kenyon Garlington
11.96
Apr 16
Lipscomb Home Meet
9.
11
Blake Taylor
12.04c
PR
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
11
Trent Taylor
12.04c
PR
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
11.
11
Jonathan Wyatt
12.34
Apr 16
Lipscomb Home Meet
12.
-
Brieon True
12.54c
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
10
Lawrence Segree
12.54c
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
14.
-
Kristian Mtetwa
12.63
Apr 22
Williamson County Championship
15.
-
Kamron Lyons
12.84c
PR
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
16.
-
Jeremiah Oatsvall
12.98
PR
Apr 22
Williamson County Championship
17.
-
Laws Anderson
13.84c
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
200 Meters
1.
9
Griffin Hodge
22.89
(2.1)
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
2.
11
Prince Momodu
23.34c
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
3.
11
Trent Taylor
23.64c
PR
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
12
Shon Lumpkin
23.64c
PR
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
5.
10
Tyler McNair
23.73
PR
Apr 16
Lipscomb Home Meet
6.
11
Coutrell Plair
23.74c
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
7.
10
Thomas Ozburn
23.94c
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
8.
9
Camron Johnson
24.06
Apr 27
Metro Freshman Championship
9.
9
Marcos Harris
24.18
PR
Apr 27
Metro Freshman Championship
10.
11
Blake Taylor
24.24c
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
11.
12
Dawson Knox
24.51
(1.1)
PR
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
12.
11
Jonathan Wyatt
24.89
Apr 16
Lipscomb Home Meet
13.
-
Kristian Mtetwa
25.56
Apr 22
Williamson County Championship
14.
-
Jeremiah Oatsvall
25.98
PR
Apr 22
Williamson County Championship
15.
-
Luke Knox
26.46
PR
Apr 22
Williamson County Championship
16.
9
Alex Barker
26.48
PR
Apr 22
Williamson County Championship
17.
9
Carter Holmes
27.90
Apr 22
Williamson County Championship
18.
-
Laws Anderson
28.44c
PR
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
400 Meters
1.
11
George Patrick
51.13
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
2.
10
Thomas Ozburn
51.51
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
3.
11
Andrew Powell
52.09
PR
Apr 18
McCallie Mid-South Track Classic
4.
11
Blake Taylor
52.24
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
5.
9
Camron Johnson
53.95
May 19
TSSAA State Pentathlon & Decathlon Championship
6.
12
Alex Yost
54.74
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
7.
11
Luke Brown
57.72
Apr 16
Lipscomb Home Meet
8.
9
Will Conklin
57.74c
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
9.
9
Bradley Shirling
59.24
PR
Apr 27
Metro Freshman Championship
10.
-
Gunner Kallas
59.26
PR
Apr 22
Williamson County Championship
11.
-
Luke Knox
59.62
PR
Apr 22
Williamson County Championship
12.
9
Carter Holmes
1:00.22
Apr 22
Williamson County Championship
13.
9
Alex Barker
1:00.40
Apr 22
Williamson County Championship
14.
-
Harrison Smith
1:01.24c
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
15.
9
Alex Mann
1:01.26
Apr 22
Williamson County Championship
800 Meters
1.
11
Andrew Powell
1:53.21
PR
Apr 14
Vanderbilt's Great 8 Invitational
2.
11
Joshua Bell
1:55.66
PR
Mar 28
Early Bird Endurance Invitational
3.
9
Charles Bennett
1:59.55
PR
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
4.
12
Brandon John
2:03.51
PR
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
5.
10
Sam Elwood
2:04.96
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
6.
12
Ben Roberson
2:05.45
Apr 16
Lipscomb Home Meet
7.
9
Sid Green
2:13.05
PR
Apr 22
Williamson County Championship
8.
10
Tom Danner
2:13.12
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
9.
10
David Mullican
2:14.0h
PR
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
10.
-
Andrew Long
2:14.63
PR
Apr 22
Williamson County Championship
11.
-
Matt Binkley
2:17.0h
PR
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
12.
10
Kit Myers
2:17.21
PR
Mar 28
Early Bird Endurance Invitational
13.
9
Knox Perry
2:19.0h
PR
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
14.
-
Bo Smith
2:20.23
Apr 22
Williamson County Championship
15.
9
Stephen Houser
2:50.43
PR
Apr 22
Williamson County Championship
1500 Meters
1.
10
Thomas Ozburn
4:57.94
May 19
TSSAA State Pentathlon & Decathlon Championship
2.
11
George Patrick
4:58.88
PR
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
3.
9
Camron Johnson
5:10.61
May 19
TSSAA State Pentathlon & Decathlon Championship
1600 Meters
1.
11
Andrew Powell
4:19.40
PR
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
2.
11
Joshua Bell
4:19.82
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
3.
11
Michael Renner
4:39.5h
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
4.
10
Sam Elwood
4:42.0h
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
5.
12
Will Boling
4:42.09
Apr 18
McCallie Mid-South Track Classic
6.
9
Charles Bennett
4:45.56
PR
Apr 18
McCallie Mid-South Track Classic
7.
9
Asher Lyday
4:52.17
PR
Apr 27
Metro Freshman Championship
8.
10
David Mullican
5:07.38
PR
Apr 22
Williamson County Championship
9.
9
Knox Perry
5:09.04
PR
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
10.
9
Sid Green
5:10.55
PR
Apr 16
Lipscomb Home Meet
11.
-
Justin Johnson
5:12.66
Apr 22
Williamson County Championship
12.
10
Kit Myers
5:20.45
PR
Apr 22
Williamson County Championship
13.
11
Tucker Shofner
5:24.85
PR
Apr 22
Williamson County Championship
1 Mile
1.
11
Andrew Powell
4:23.60
PR
Apr 24
Eastern Relays
2.
12
Brandon John
4:39.24
PR
Apr 24
Eastern Relays
3200 Meters
1.
11
Joshua Bell
9:12.07
PR
Apr 24
Eastern Relays
2.
8
Carter Cheeseman
9:32.93
May 22
TSSAA State Track and Field Championships
3.
12
Will Boling
9:42.15
Apr 24
Eastern Relays
4.
11
Michael Renner
9:44.10
Apr 24
Eastern Relays
5.
-
Justin Johnson
11:16.76
PR
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
110m Hurdles - 39"
1.
11
George Patrick
14.12
(1.4)
May 19
TSSAA State Pentathlon & Decathlon Championship
2.
9
Camron Johnson
15.30
(.0)
May 22
TSSAA State Track and Field Championships
3.
12
Aaquil Annoor
15.75
(1.1)
PR
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
4.
11
Chris Hopkins
16.21
Apr 16
Lipscomb Home Meet
5.
10
Tate Pierson
16.68
Apr 18
McCallie Mid-South Track Classic
6.
10
Thomas Ozburn
16.78
(1.2)
May 19
TSSAA State Pentathlon & Decathlon Championship
7.
Relay Team
46.94c
May 1
Charlie Harper Relays
300m Hurdles - 36"
1.
11
George Patrick
38.34
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
2.
10
Tate Pierson
40.96
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
3.
12
Aaquil Annoor
42.16
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
4.
11
Chris Hopkins
43.95
PR
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
5.
10
Palmer Hughes
48.39
Apr 16
Lipscomb Home Meet
2k Steeplechase
1.
10
Sam Elwood
7:00.05
PR
Apr 24
Eastern Relays
4x100 Relay
1.
Relay Team
43.33
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
2.
Marcos Harris
Griffin Hodge
Shon Lumpkin
Prince Momodu
44.20
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
3.
Aaquil Annoor
Marcos Harris
Griffin Hodge
Shon Lumpkin
44.24c
May 1
Charlie Harper Relays
4.
Aaquil Annoor
Marcos Harris
Griffin Hodge
Camron Johnson
44.47
Apr 18
McCallie Mid-South Track Classic
5.
Aaquil Annoor
Griffin Hodge
Shon Lumpkin
Prince Momodu
44.54c
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
6.
Aaquil Annoor
Griffin Hodge
Coutrell Plair
Prince Momodu
45.21
Apr 24
Eastern Relays
7.
Will Conklin
Kenyon Garlington
Lawrence Segree
Bradley Shirling
47.67
Apr 22
Williamson County Championship
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:31.96
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
2.
Griffin Hodge
Camron Johnson
Thomas Ozburn
Josh Smith
1:32.01
Apr 18
McCallie Mid-South Track Classic
3.
Aaquil Annoor
Shon Lumpkin
Tyler McNair
Lawrence Segree
1:33.38
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
4.
Aaquil Annoor
Griffin Hodge
Shon Lumpkin
Coutrell Plair
1:33.80
Apr 24
Eastern Relays
5.
Will Conklin
Kenyon Garlington
Lawrence Segree
Bradley Shirling
1:38.57
Apr 22
Williamson County Championship
4x400 Relay
1.
Griffin Hodge
Thomas Ozburn
Tate Pierson
Coutrell Plair
3:27.2h
May 1
Charlie Harper Relays
2.
Relay Team
3:27.66
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
3.
Ben Roberson
Coutrell Plair
Thomas Ozburn
Blake Taylor
3:35.70
Apr 24
Eastern Relays
4.
Aaquil Annoor
Joshua Bell
Charles Bennett
Thomas Ozburn
3:36.80
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
5.
Will Boling
Sid Green
Andrew Powell
Michael Renner
3:44.6h
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
6.
Joshua Bell
Tom Danner
Brandon John
Knox Perry
3:45.4h
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
4x800 Relay
1.
Joshua Bell
Charles Bennett
Sam Elwood
Brandon John
7:55.8h
May 1
Charlie Harper Relays
2.
Relay Team
8:13.25
May 22
TSSAA State Track and Field Championships
3.
Charles Bennett
Sam Elwood
Ben Roberson
Austin Peat
8:25.60
Apr 24
Eastern Relays
4.
Charles Bennett
Will Boling
Sam Elwood
Brandon John
8:29.26
Apr 18
McCallie Mid-South Track Classic
5.
Charles Bennett
Sam Elwood
Brandon John
Austin Peat
8:36.47
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
4x1600 Relay
1.
Relay Team
19:14.87
Apr 11
Doug Hall Relays
2.
Asher Lyday
David Mullican
Austin Peat
Michael Renner
19:23.0h
May 1
Charlie Harper Relays
3.
Tom Danner
Sid Green
Justin Johnson
Kit Myers
20:15.7h
May 1
Charlie Harper Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
1:35.98
Apr 11
Doug Hall Relays
2.
Marcos Harris
Camron Johnson
Shon Lumpkin
George Patrick
1:36.1h
May 1
Charlie Harper Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
3:37.63
Apr 11
Doug Hall Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
10:34.26
Apr 11
Doug Hall Relays
2.
Will Boling
Sam Elwood
Brandon John
Alex Yost
11:02.7h
May 1
Charlie Harper Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Ryan Johnson
49' 3.5
May 1
Charlie Harper Relays
2.
11
George Patrick
46' 9.5
PR
Apr 18
McCallie Mid-South Track Classic
3.
9
Jordan McCoy
46' 6
Apr 27
Metro Freshman Championship
4.
12
Michael Beaman
45' 9
PR
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
5.
8
Thomas Gore
44' 9.5
Apr 18
Inman Relays
6.
12
Dawson Knox
44' 7.5
PR
Apr 16
Lipscomb Home Meet
7.
12
Jackson Pittman
42' 7
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
8.
11
Brian Garvey
40' 3
Apr 22
Williamson County Championship
9.
11
Bryce Mathews
39' 4
PR
Apr 22
Williamson County Championship
10.
9
Camron Johnson
39' 2.5
May 19
TSSAA State Pentathlon & Decathlon Championship
11.
8
Will Collins
36' 10.5
Apr 18
Inman Relays
12.
10
Isaih Gentry
36' 5
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
13.
11
Brandon Adams
35' 10.5
Apr 22
Williamson County Championship
14.
-
Joshua Higgs
35' 1
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
15.
10
Josh Smith
34' 4
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
16.
8
Wes Miller
33' 11.5
PR
Apr 18
Inman Relays
17.
9
Clayton Ladd
32' 9
Apr 22
Williamson County Championship
18.
9
Preston Canady
32' 5
Apr 22
Williamson County Championship
19.
-
Elijah Teat
31' 10
PR
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
20.
10
Thomas Ozburn
31' 6.75
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
Discus - 1.6kg
1.
12
Jackson Pittman
138' 0
PR
May 1
Charlie Harper Relays
2.
11
Ryan Johnson
135' 10
Apr 18
McCallie Mid-South Track Classic
3.
11
George Patrick
128' 8.5
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
4.
9
Clayton Ladd
120' 5
PR
Apr 27
Metro Freshman Championship
5.
11
Brandon Adams
117' 7
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
6.
11
Joey Guydon
114' 2
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
7.
9
Preston Canady
107' 5
Apr 11
Doug Hall Relays
8.
8
Thomas Gore
106' 0
Apr 18
Inman Relays
9.
8
Will Collins
103' 0
Apr 18
Inman Relays
10.
9
Jordan McCoy
101' 7
Apr 22
Williamson County Championship
11.
11
Bryce Mathews
100' 6.5
Apr 22
Williamson County Championship
12.
12
Dawson Knox
95' 10
PR
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
13.
-
Joshua Higgs
92' 4
PR
Apr 22
Williamson County Championship
14.
9
Camron Johnson
91' 5.5
PR
May 19
TSSAA State Pentathlon & Decathlon Championship
15.
11
Brian Garvey
89' 5
PR
Apr 22
Williamson County Championship
16.
8
Will Taylor
88' 9
Apr 18
Inman Relays
17.
10
Josh Smith
83' 11
PR
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
18.
10
Thomas Ozburn
83' 6.75
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
19.
10
Palmer Hughes
79' 7
PR
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
High Jump
1.
11
George Patrick
6' 4
Apr 11
Doug Hall Relays
2.
10
Tate Pierson
6' 2
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
3.
11
Blake Taylor
5' 10
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
10
Thomas Ozburn
5' 10
Apr 11
Doug Hall Relays
5.
9
Camron Johnson
5' 3.75
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
6.
8
Shane Farrow
5' 0
Apr 18
Inman Relays
8
Hunter Henderson
5' 0
Apr 18
Inman Relays
9
Will Conklin
5' 0
PR
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
9
Kenyon Garlington
5' 0
PR
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
10.
8
JaJuan McClain
4' 4
PR
Apr 18
Inman Relays
Pole Vault
1.
11
George Patrick
14' 0
May 19
TSSAA State Pentathlon & Decathlon Championship
2.
12
Joshua Friday
13' 6
PR
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
3.
12
Hunter Chappell
13' 0
PR
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
4.
9
Knox Perry
12' 6
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
5.
11
Garrett Sudekum
11' 6
Apr 22
Williamson County Championship
11
Thomas Neal
11' 6
Apr 16
Lipscomb Home Meet
7.
9
Bradley Shirling
10' 6
Apr 11
Doug Hall Relays
8.
10
Grant Glass
9' 6
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
9.
9
Camron Johnson
8' 11.75
PR
May 19
TSSAA State Pentathlon & Decathlon Championship
10.
7
Paxton Perry
8' 6
Apr 18
Inman Relays
8
Shane Farrow
8' 6
Apr 18
Inman Relays
12.
10
Thomas Ozburn
8' 6
May 19
TSSAA State Pentathlon & Decathlon Championship
13.
10
Palmer Hughes
7' 6
PR
Apr 16
Lipscomb Home Meet
Long Jump
1.
11
George Patrick
23' 8.5
(1.1)
May 22
TSSAA State Track and Field Championships
2.
10
Thomas Ozburn
21' 9
(1.6)
May 19
TSSAA State Pentathlon & Decathlon Championship
3.
9
Camron Johnson
21' 0.75
(2.4)
May 19
TSSAA State Pentathlon & Decathlon Championship
4.
10
Josh Smith
19' 8
PR
Apr 11
Doug Hall Relays
5.
9
Marcos Harris
19' 5.5
PR
Apr 27
Metro Freshman Championship
6.
10
Lawrence Segree
18' 9
Apr 16
Lipscomb Home Meet
7.
10
Palmer Hughes
17' 0
Apr 11
Doug Hall Relays
8.
8
JaJuan McClain
16' 10
PR
Apr 18
Inman Relays
9.
8
Billy Brooks
15' 5.75
PR
Apr 18
Inman Relays
10.
-
Tahir Annoor
13' 9
Apr 18
Inman Relays
Triple Jump
1.
11
George Patrick
47' 3
(.0)
PR
May 22
TSSAA State Track and Field Championships
2.
10
Josh Smith
41' 5
May 1
Charlie Harper Relays
3.
9
Camron Johnson
41' 3.25
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
4.
10
Thomas Ozburn
38' 10.5
May 19
TSSAA State Pentathlon & Decathlon Championship
5.
10
Palmer Hughes
37' 1.5
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
6.
11
Garrett Sudekum
36' 8.5
PR
Apr 22
Williamson County Championship
Decathlon - World Athletics
1.
11
George Patrick
7286
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
2.
9
Camron Johnson
5533
May 19
TSSAA State Pentathlon & Decathlon Championship
3.
10
Thomas Ozburn
5340
May 19
TSSAA State Pentathlon & Decathlon Championship
Womens
100 Meters
1.
9
Syndi Harvey
12.68
(1.1)
May 22
TSSAA State Track and Field Championships
2.
9
Maddy Williams
12.88
(-1.6)
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
3.
9
Jessie Brown
13.01
PR
Apr 18
McCallie Mid-South Track Classic
4.
12
Jenna Langdon
13.34c
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
5.
11
Sarah Beth Strickland
13.81
PR
Apr 18
McCallie Mid-South Track Classic
200 Meters
1.
9
Jessie Brown
26.82
Apr 18
McCallie Mid-South Track Classic
2.
9
Morgan Bussard
27.52
Apr 16
Lipscomb Home Meet
3.
9
Syndi Harvey
27.57
(1.5)
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
4.
9
Alayna Holbert
28.51
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
5.
8
Alexandria Swindle
28.59
(1.4)
PR
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
6.
9
Sheldan Gottschalk
28.77
PR
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
7.
12
Kendall Ryan
31.38
PR
Apr 16
Lipscomb Home Meet
400 Meters
1.
9
Delilah Williams
1:05.50
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
2.
9
Macully Sutton
1:05.54
PR
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
3.
10
Madeleine Lamb
1:08.83
Apr 16
Lipscomb Home Meet
4.
9
Lauren Williamson
1:09.37
PR
Apr 18
McCallie Mid-South Track Classic
5.
10
Avery Billington
1:09.39
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
6.
11
Olivia Pace
1:10.41
Apr 16
Lipscomb Home Meet
7.
12
Avery Rose Myrick
1:13.74c
PR
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
8.
-
Abigail Adcox
1:21.04c
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
800 Meters
1.
10
Claire Cheeseman
2:24.09
Apr 24
Eastern Relays
2.
9
Meredith Helton
2:30.02
Apr 16
Lipscomb Home Meet
3.
8
Anna Brandon
2:31.26
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
4.
12
Juli Fontecha
2:31.81
Apr 24
Eastern Relays
5.
10
Caroline Archer
2:33.32
Apr 18
McCallie Mid-South Track Classic
6.
12
Rachel Jantzi
2:38.70
PR
May 19
TSSAA State Pentathlon & Decathlon Championship
7.
9
Lauren Williamson
2:44.33
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
8.
12
Megan Meadow
2:48.32
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
9.
10
Ashlynn White
2:48.53
PR
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
10.
-
Abby Austin
2:49.49
PR
Mar 28
Early Bird Endurance Invitational
11.
9
Sarah Bryant
2:51.48
PR
Apr 16
Lipscomb Home Meet
12.
12
Allyson Collins
2:52.71
PR
Apr 16
Lipscomb Home Meet
13.
9
Delilah Williams
2:53.0h
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
14.
9
Sarah Ann Johnson
2:58.03
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
15.
12
Jenna Langdon
3:01.94
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
1600 Meters
1.
10
Claire Cheeseman
5:08.20
Apr 14
Vanderbilt's Great 8 Invitational
2.
9
Meredith Helton
5:21.19
May 22
TSSAA State Track and Field Championships
3.
10
Caroline Archer
5:37.98
Apr 18
McCallie Mid-South Track Classic
4.
12
Elizabeth Smith
6:04.3h
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
5.
11
Meg Helton
6:08.97
Apr 16
Lipscomb Home Meet
6.
10
Jordyn Wittman
6:10.4h
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
7.
10
Ashlynn White
6:15.8h
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
8.
9
Sarah Bryant
6:18.01
Apr 16
Lipscomb Home Meet
9.
12
Allyson Collins
6:25.09
Mar 28
Early Bird Endurance Invitational
10.
-
Micayla Doom
6:25.6h
PR
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
11.
11
Madison Reynolds
6:39.3h
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
3200 Meters
1.
10
Claire Cheeseman
10:57.48
Apr 24
Eastern Relays
2.
9
Meredith Helton
11:33.30
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
3.
10
Caroline Archer
11:55.54
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
4.
12
Elizabeth Smith
13:06.23
Mar 28
Early Bird Endurance Invitational
5.
10
Jordyn Wittman
13:14.81
Mar 28
Early Bird Endurance Invitational
6.
11
Meg Helton
13:35.92
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
7.
-
Hannah Levy
13:49.02
PR
Mar 28
Early Bird Endurance Invitational
8.
9
Sarah Bryant
14:26.91
PR
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
100m Hurdles - 33"
1.
12
Jenna Langdon
15.06
PR
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
2.
12
Megan Meadow
15.72
Apr 24
Eastern Relays
3.
12
Rachel Jantzi
17.23
PR
May 19
TSSAA State Pentathlon & Decathlon Championship
4.
9
Alayna Holbert
17.32
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
5.
9
Sarah Ann Johnson
18.27
(.8)
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
6.
10
Maggie Holcomb
20.32
Apr 18
McCallie Mid-South Track Classic
7.
Relay Team
49.34c
PR
May 1
Charlie Harper Relays
300m Hurdles - 30"
1.
12
Megan Meadow
48.27
Apr 24
Eastern Relays
2.
9
Alayna Holbert
49.16
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
3.
11
Mary Capers Elder
51.68
PR
Apr 24
Eastern Relays
4.
9
Sarah Ann Johnson
55.02
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
4x100 Relay
1.
Relay Team
49.61
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
2.
Syndi Harvey
Alayna Holbert
Jenna Langdon
Maddy Williams
50.14c
May 1
Charlie Harper Relays
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:46.64
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
2.
9
Morgan Bussard
Sheldan Gottschalk
Syndi Harvey
Alayna Holbert
1:47.7h
May 1
Charlie Harper Relays
3.
Avery Billington
Sheldan Gottschalk
Jenna Langdon
Macully Sutton
1:53.67
Apr 24
Eastern Relays
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:13.07
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
2.
Macully Sutton
Mary Capers Elder
Anna Stephens
Avery Billington
4:24.61
Apr 24
Eastern Relays
3.
Morgan Bussard
Claire Cheeseman
Megan Meadow
Macully Sutton
4:25.1h
May 1
Charlie Harper Relays
4.
Mary Capers Elder
Juli Fontecha
Lauren Williamson
Delilah Williams
4:26.7h
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:55.18
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
2.
Caroline Archer
Caroline Dean
Juli Fontecha
Anna Stephens
10:10.2h
May 1
Charlie Harper Relays
3.
Meredith Helton
Caroline Dean
Juli Fontecha
Anna Stephens
10:31.47
Apr 24
Eastern Relays
4.
Abby Austin
Ellen Holbrook
Madeleine Lamb
Lauren Williamson
11:25.4h
May 1
Charlie Harper Relays
4x1600 Relay
1.
Relay Team
24:06.47
Apr 11
Doug Hall Relays
2.
Sarah Bryant
Meg Helton
Elizabeth Smith
Jordyn Wittman
24:20.0h
May 1
Charlie Harper Relays
3.
Allyson Collins
Micayla Doom
Madison Reynolds
Ashlynn White
26:05.2h
May 1
Charlie Harper Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
1:57.32
Apr 18
Inman Relays
2.
Daisy Adkins
Avery Billington
Sarah Beth Strickland
Delilah Williams
2:01.7h
May 1
Charlie Harper Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:23.80
Apr 11
Doug Hall Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Caroline Archer
Claire Cheeseman
Mary Capers Elder
Meredith Helton
12:51.3h
May 1
Charlie Harper Relays
2.
Relay Team
13:02.53
Apr 11
Doug Hall Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Camille Caldwell
37' 10.5
PR
Apr 18
McCallie Mid-South Track Classic
2.
-
Victoria Caldwell
33' 9.5
Apr 18
Inman Relays
3.
12
Jenna Langdon
33' 3.5
PR
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
4.
12
India Hall
32' 2.5
PR
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
5.
12
Megan Meadow
31' 10.25
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
12
Rachel Jantzi
31' 10.25
PR
May 19
TSSAA State Pentathlon & Decathlon Championship
7.
10
Haley Campbell
29' 6.5
PR
Apr 16
Lipscomb Home Meet
8.
-
Elley Stanga
29' 4.5
Apr 18
Inman Relays
9.
10
Emme Fitts
29' 0
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
10.
8
Emma Grace Thrasher
28' 1.5
PR
Apr 18
Inman Relays
11.
9
Maddy Williams
27' 6
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
12.
10
Emmie Fitts
26' 8
PR
Apr 11
Doug Hall Relays
13.
9
Sarah Ann Johnson
21' 9.75
PR
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
Discus - 1kg
1.
12
Camille Caldwell
121' 2
Apr 24
Eastern Relays
2.
10
Emmie Fitts
81' 7
PR
Apr 11
Doug Hall Relays
3.
10
Emme Fitts
79' 4
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
12
India Hall
79' 4
PR
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
5.
10
Haley Campbell
75' 1
PR
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
6.
-
Victoria Caldwell
68' 1
Apr 18
Inman Relays
7.
8
Emma Grace Thrasher
54' 3
PR
Apr 18
Inman Relays
8.
-
Maggie Teat
52' 2
PR
Apr 18
Inman Relays
High Jump
1.
-
Avery Kovich
4' 10
PR
Apr 18
Inman Relays
9
Macully Sutton
4' 10
PR
May 1
Charlie Harper Relays
3.
12
Rachel Jantzi
4' 9.75
PR
May 19
TSSAA State Pentathlon & Decathlon Championship
4.
8
Alexandria Swindle
4' 8
Apr 18
Inman Relays
10
Maggie Holcomb
4' 8
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
-
McCauley Sutton
4' 8
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
7.
9
Sarah Ann Johnson
4' 7.75
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
12
Megan Meadow
4' 7.75
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
9.
12
India Hall
4' 6
PR
Apr 16
Lipscomb Home Meet
-
Hallie Henninger
4' 6
May 1
Charlie Harper Relays
9
Maddy Williams
4' 6
Apr 11
Doug Hall Relays
8
Avery Kovick
4' 6
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
13.
8
Caroline Conder
4' 4
Apr 18
Inman Relays
14.
12
Jenna Langdon
4' 4
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
15.
9
Morgan Bussard
4' 2
PR
Apr 16
Lipscomb Home Meet
Pole Vault
1.
8
Alexandria Swindle
9' 0
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
2.
9
Lyla Dyer
8' 6
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
3.
9
Kathryn Stockhoff
7' 6
May 1
Charlie Harper Relays
4.
12
Katherine Anderson
7' 0
PR
Apr 16
Lipscomb Home Meet
12
Avery Rose Myrick
7' 0
PR
May 1
Charlie Harper Relays
6.
10
Avery Billington
6' 6
PR
Apr 16
Lipscomb Home Meet
7.
-
Kendall Dyer
6' 0
Apr 18
Inman Relays
Long Jump
1.
9
Syndi Harvey
17' 9.25
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
2.
9
Sheldan Gottschalk
17' 1.5
PR
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
3.
12
Jenna Langdon
17' 0
PR
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
4.
12
Rachel Jantzi
17' 0
PR
May 19
TSSAA State Pentathlon & Decathlon Championship
5.
9
Alayna Holbert
16' 4.5
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
6.
9
Morgan Bussard
15' 8.25
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
7.
12
Megan Meadow
15' 3
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
8.
-
Darryn Hammond
14' 5
PR
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
-
Avery Kovich
14' 5
PR
Apr 18
Inman Relays
10.
9
Sarah Ann Johnson
14' 2.5
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
8
Alexandria Swindle
14' 2.5
Apr 18
Inman Relays
12.
11
Sarah Beth Strickland
13' 9
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
13.
-
briah Reed
13' 8.5
Apr 18
Inman Relays
14.
10
Maggie Holcomb
12' 10.5
Mar 11
Brentwood Academy Home Meet
Triple Jump
1.
12
Jenna Langdon
34' 6.5
PR
May 1
Charlie Harper Relays
2.
10
Maggie Holcomb
31' 1.25
PR
May 15
TSSAA Division II Middle Sectional
3.
11
Sarah Beth Strickland
31' 1
PR
Apr 2
Scott Hartman HS Relays
4.
9
Sarah Ann Johnson
29' 3.5
Apr 16
Lipscomb Home Meet
Pentathlon (Outdoor) - Standard
1.
12
Rachel Jantzi
2866
PR
May 19
TSSAA State Pentathlon & Decathlon Championship
2.
12
Megan Meadow
2607
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
3.
12
Jenna Langdon
2528
PR
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
4.
9
Sarah Ann Johnson
1939
May 5
D2 Middle Tn Region Decathlon/Pentathlon
*Recent improvement