Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2000
1996
1995
1994
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1983
1982
1981
1980
1979
1977
1975
1972
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Bradley Hollis
12.15
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
2.
11
Collin Morell
12.34
(.9)
May 23
DII District Day 2-Perry
12
Will Borden
12.34
(-.7)
PR
May 23
DII District Day 2-Perry
200 Meters
1.
11
Joey Lustig
24.18
May 9
Woodridge Wrap Up
2.
12
Bradley Hollis
24.31
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
3.
11
Jake Koberna
24.86
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
400 Meters
1.
11
Joey Lustig
53.81
May 13
CVC
2.
10
Daniel Brown
56.16
May 13
CVC
3.
9
Aidan Haskett
59.05
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
800 Meters
1.
11
Joe Bistritz
1:56.86
May 13
CVC
2.
11
Michael Rose
2:03.37
May 13
CVC
1600 Meters
1.
11
Joe Bistritz
4:13.24
May 23
DII District Day 2-Perry
2.
12
John Ganger
4:45.05
PR
May 13
CVC
3.
12
Jack Karyo
4:51.08
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
4.
12
Peter Girouard
4:53.86
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
3200 Meters
1.
12
Eric Sampsel
9:54.98
PR
May 23
DII District Day 2-Perry
2.
12
Drew Ganger
10:24.84
PR
May 13
CVC
3.
10
Sam Jansen
11:13.54
May 9
Woodridge Wrap Up
110m Hurdles - 39"
1.
12
Will Borden
16.03
May 13
CVC
2.
10
Gavin Blanks
17.96
(.1)
May 23
DII District Day 2-Perry
300m Hurdles - 36"
1.
12
Blake Wynveen
40.97
May 23
DII District Day 2-Perry
2.
10
Gavin Blanks
46.56
May 13
CVC
4x100 Relay
1.
-
Jake Koberna
Will Borden
Collin Morell
Bradley Hollis
47.01
May 13
CVC
2.
-
Jake Koberna
Thomas Richmond
Collin Morell
Bradley Hollis
49.78
May 9
Woodridge Wrap Up
4x200 Relay -
1.
-
Collin Morell
Thomas Richmond
Bradley Hollis
Joey Lustig
1:38.59
May 9
Woodridge Wrap Up
2.
-
Collin Morell
Thomas Richmond
Bradley Hollis
Jake Koberna
1:40.50
May 23
DII District Day 2-Perry
4x400 Relay
1.
-
Blake Wynveen
Collin Morell
Peter Girouard
Joe Bistritz
3:27.95
May 30
D2 Region 05
2.
-
Blake Wynveen
Collin Morell
Michael Rose
Joe Bistritz
3:34.13
May 23
DII District Day 2-Perry
3.
-
Eric Sampsel
Blake Wynveen
Michael Rose
Joe Bistritz
3:34.44
May 1
Berea Kiwanis Titan Relays
4.
-
Collin Morell
Eric Sampsel
Peter Girouard
Blake Wynveen
3:35.73
Jun 6
OHSAA Division 2 State Championship Day 2
5.
-
Blake Wynveen
Joey Lustig
Michael Rose
Joe Bistritz
3:40.96
May 13
CVC
4x800 Relay
1.
-
Joe Bistritz
Blake Wynveen
Michael Rose
Eric Sampsel
7:55.55
Jun 6
OHSAA Division 2 State Championship Day 2
2.
-
Joe Bistritz
Eric Sampsel
Michael Rose
Blake Wynveen
8:00.82
May 1
Berea Kiwanis Titan Relays
3.
-
Relay Team
8:55.52
May 9
Woodridge Wrap Up
4x1600 Relay
1.
-
Joe Bistritz
Eric Sampsel
John Ganger
Michael Rose
18:26.30
May 1
Berea Kiwanis Titan Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
John Ganger
38' 11
PR
May 13
CVC
2.
12
Desmond Maddox
38' 9.25
May 9
Woodridge Wrap Up
3.
9
John Gardner
36' 8
May 9
Woodridge Wrap Up
4.
11
Jonathon Gage szar
27' 7.5
May 9
Woodridge Wrap Up
Discus - 1.6kg
1.
12
John Ganger
129' 2
PR
May 13
CVC
2.
9
John Gardner
123' 5
May 9
Woodridge Wrap Up
3.
11
Jonathon Gage szar
93' 4
PR
May 13
CVC
4.
9
Joseph Zimmerman
78' 5
May 9
Woodridge Wrap Up
High Jump
1.
12
Ben Stapulionis
6' 0
May 23
DII District Day 2-Perry
2.
10
Ben Karyo
5' 3
May 13
CVC
Pole Vault
1.
11
Victor Bello
11' 9
May 23
DII District Day 2-Perry
2.
11
Matt Hanson
10' 6
May 23
DII District Day 2-Perry
3.
-
Karl Koenig
9' 0
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
Long Jump
1.
12
Jack Karyo
19' 6
PR
May 13
CVC
2.
11
Victor Bello
18' 11.75
PR
May 13
CVC
3.
9
Lorenzo Conte
17' 5.75
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
Womens
100 Meters
1.
12
Julia Bartell
12.93
(-1.2)
PR
May 23
DII District Day 2-Perry
2.
10
Emma Iammarino
13.29
PR
May 13
CVC
3.
11
Olivia Gabram
14.86
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
4.
9
Devon Blanks
14.92
May 9
Woodridge Wrap Up
200 Meters
1.
12
Julia Bartell
26.07
(-.6)
PR
May 23
DII District Day 2-Perry
2.
10
Emma Iammarino
27.58
PR
May 13
CVC
3.
11
Kelly Dishong
29.72
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
4.
9
Devon Blanks
30.43
May 9
Woodridge Wrap Up
400 Meters
1.
10
Emily Mason
1:02.91
May 13
CVC
2.
11
Kelly Dishong
1:05.33
PR
May 13
CVC
800 Meters
1.
12
Allie Dustin
2:22.18
PR
May 23
DII District Day 2-Perry
2.
10
Hailey Lowe
2:27.92
PR
May 13
CVC
3.
10
Emily Owen
2:36.03
PR
May 23
DII District Day 2-Perry
4.
-
Danielle Currey
2:56.68
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
5.
12
Cate Cantlay
3:08.74
May 9
Woodridge Wrap Up
1600 Meters
1.
9
Annie Zimmer
5:14.93
May 13
CVC
2.
10
Hailey Lowe
5:24.32
May 23
DII District Day 2-Perry
3.
10
Emily Owen
5:54.65
May 13
CVC
4.
12
Anne Moyse
5:56.97
PR
May 23
DII District Day 2-Perry
5.
10
Anna Henkaline
6:07.00
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
6.
11
Kate Morgan
6:37.88
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
3200 Meters
1.
9
Annie Zimmer
11:08.08
Jun 6
OHSAA Division 2 State Championship Day 2
2.
11
Natane Deruytter
11:15.97
May 23
DII District Day 2-Perry
3.
12
Anne Moyse
12:21.92
PR
May 1
Berea Kiwanis Titan Relays
4.
11
Macie DuBay
13:30.89
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
100m Hurdles - 33"
1.
10
Hayley Thompson
18.41
(.0)
May 23
DII District Day 2-Perry
2.
9
Nadia Mcginnis
18.92
(.8)
May 23
DII District Day 2-Perry
300m Hurdles - 30"
1.
11
Hollis Roush
46.66
PR
May 30
D2 Region 05
2.
9
Nadia Mcginnis
57.76
PR
May 23
DII District Day 2-Perry
4x100 Relay
1.
-
Olivia Gabram
Megan Vehar
Emily Muckle
Devon Blanks
57.62
May 13
CVC
2.
-
Emily Owen
Megan Vehar
Emily Muckle
Devon Blanks
58.06
May 23
DII District Day 2-Perry
3.
-
Olivia Gabram
Bethany Bacus
Emily Muckle
Devon Blanks
58.11
May 9
Woodridge Wrap Up
4x200 Relay -
1.
-
Kelly Dishong
Emma Iammarino
Julia Bartell
Emily Mason
1:50.64
May 13
CVC
4x400 Relay
1.
-
Annie Zimmer
Allie Dustin
Hollis Roush
Emily Mason
4:11.90
May 13
CVC
2.
-
Julia Bartell
Allie Dustin
Hollis Roush
Emily Mason
4:12.54
May 23
DII District Day 2-Perry
3.
-
Emily Owen
Hailey Lowe
Annie Zimmer
Allie Dustin
4:21.72
May 1
Berea Kiwanis Titan Relays
4.
-
Julia Bartell
Emily Owen
Hollis Roush
Emily Mason
4:22.34
May 30
D2 Region 05
4x800 Relay
1.
-
Natane Deruytter
Allie Dustin
Hailey Lowe
Annie Zimmer
9:36.60
Jun 6
OHSAA Division 2 State Championship Day 2
2.
-
Natane Deruytter
Hailey Lowe
Annie Zimmer
Allie Dustin
9:54.34
May 1
Berea Kiwanis Titan Relays
3.
-
Rachel Larkin
Mikala Izzo
Jacey Workum
Katie Malik
11:30.97
May 9
Woodridge Wrap Up
4x1600 Relay
1.
-
Natane Deruytter
Emily Owen
Annie Zimmer
Allie Dustin
21:58.00
May 1
Berea Kiwanis Titan Relays
Shot Put - 4kg
1.
10
Yumeno Young
30' 3.5
May 13
CVC
2.
9
Lucy Ranieri
26' 7
PR
May 13
CVC
3.
9
Aubrey Tutkovics
23' 3
May 9
Woodridge Wrap Up
Discus - 1kg
1.
9
Aubrey Tutkovics
87' 0
May 23
DII District Day 2-Perry
2.
10
Yumeno Young
75' 2
May 9
Woodridge Wrap Up
3.
9
Maddie Stapulionis
57' 4
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
High Jump
1.
11
Hollis Roush
5' 0
PR
May 23
DII District Day 2-Perry
2.
9
Maddie Stapulionis
4' 6
May 9
Woodridge Wrap Up
12
Victoria Samuel
4' 6
May 23
DII District Day 2-Perry
Pole Vault
1.
10
Tessa Kostelec
8' 6
May 13
CVC
2.
10
Avery Wood
7' 0
May 23
DII District Day 2-Perry
Long Jump
1.
11
Hollis Roush
16' 1
May 23
DII District Day 2-Perry
2.
12
Megan Vehar
14' 3.25
PR
May 13
CVC
3.
9
Katie Sanford
13' 2
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
*Recent improvement