Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2016
2015
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Max Cook
11.32
Apr 24
North Dakota Relays
2.
12
Andrew Steinwand
11.34
PR
May 1
Howard Wood Dakota Relays
3.
12
Joel Crane
11.52
PR
Apr 24
North Dakota Relays
4.
11
Logan Gross
11.54
PR
May 15
Class A-West Region
5.
10
Cole Anderson
11.58
May 15
Class A-West Region
6.
9
Josh Sipes
11.66
May 1
Howard Wood Dakota Relays
7.
12
Jean-florent Ehoussou
11.70
PR
May 15
Class A-West Region
8.
-
Cyril Nagurski
11.98
PR
Apr 9
Dickinson Carlson Booster Meet
9.
11
Drew Cady
12.02
PR
May 15
Class A-West Region
10.
12
Malik Davis
12.21
PR
Apr 24
North Dakota Relays
11.
12
Myles Gross
12.61
PR
Apr 24
North Dakota Relays
12.
10
Lucas Mayer
12.73
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
200 Meters
1.
11
Max Cook
22.10
(2.8)
PR
May 23
North Dakota State Championships
2.
12
Andrew Steinwand
22.62
May 15
Class A-West Region
3.
12
Cody Dewitt
23.10
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
4.
9
Hunter Wilmes
23.69
May 15
Class A-West Region
5.
11
Logan Gross
23.71
Apr 24
North Dakota Relays
6.
12
Chris Johanson
23.92
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
7.
11
Andrew Holen
24.09
PR
Apr 24
North Dakota Relays
8.
10
Cole Anderson
24.11
May 15
Class A-West Region
9.
12
Wyatt Holwagner
24.19
PR
May 15
Class A-West Region
10.
11
Drew Cady
24.54
PR
May 15
Class A-West Region
11.
12
Malik Davis
24.56
PR
Apr 24
North Dakota Relays
12.
12
Jean-florent Ehoussou
25.06
PR
Apr 24
North Dakota Relays
13.
12
Myles Gross
25.24
PR
Apr 24
North Dakota Relays
14.
-
Cyril Nagurski
26.11
Apr 9
Dickinson Carlson Booster Meet
400 Meters
1.
12
Jacob Richter
48.16
PR
May 1
Howard Wood Dakota Relays
2.
12
Andrew Steinwand
50.48
PR
May 23
North Dakota State Championships
3.
12
Cody Dewitt
51.35
PR
May 23
North Dakota State Championships
4.
10
Brandon Kraenzel
53.49
PR
Apr 24
North Dakota Relays
5.
12
Colin Olson
54.12
PR
Apr 24
North Dakota Relays
6.
11
Drew Cady
54.95
Apr 11
Charlie Denton Meet
7.
12
Wyatt Holwagner
55.38
PR
Apr 24
North Dakota Relays
8.
10
Thomas Brink
55.44
May 15
Class A-West Region
9.
12
Malik Davis
56.45
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
10.
11
Zane Baker
56.52
PR
Apr 24
North Dakota Relays
11.
-
Cyril Nagurski
58.04
Apr 9
Dickinson Carlson Booster Meet
800 Meters
1.
12
Jacob Richter
1:56.61
PR
May 15
Class A-West Region
2.
12
Colin Olson
2:05.46
PR
May 15
Class A-West Region
10
Brandon Kraenzel
2:05.46
Apr 11
Charlie Denton Meet
4.
12
Kyland Ziegler
2:06.94
May 15
Class A-West Region
5.
12
Andrew Kohler
2:07.41
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
6.
11
Jamison Dietrich
2:08.15
PR
Apr 24
North Dakota Relays
7.
12
Brent Neuhardt
2:09.30
PR
May 15
Class A-West Region
8.
12
Tory Bergan
2:13.03
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
9.
11
Evan Markel
2:15.32
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
10.
9
Ryan Kohler
2:16.24
Apr 24
North Dakota Relays
11.
12
Michael Feeney
2:18.08
Apr 11
Charlie Denton Meet
12.
10
Brennan Tyler
2:21.19
Apr 11
Charlie Denton Meet
13.
12
Braydon Price
2:26.47
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
1600 Meters
1.
12
Ryan Fetch
4:33.29
May 15
Class A-West Region
2.
12
Andrew Kohler
4:34.57
PR
May 15
Class A-West Region
3.
11
Jamison Dietrich
4:43.94
Apr 24
North Dakota Relays
4.
12
Leif Everson
4:45.77
Apr 24
North Dakota Relays
5.
10
Grant Bushaw
4:47.60
May 15
Class A-West Region
6.
9
Ryan Kohler
4:48.46
May 15
Class A-West Region
7.
10
Joseph Wolfe
4:48.94
Apr 24
North Dakota Relays
8.
11
Evan Markel
4:51.93
Apr 24
North Dakota Relays
9.
12
Braydon Price
4:53.89
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
10.
11
Joey Felton
4:54.01
Apr 11
Charlie Denton Meet
11.
12
Kyland Ziegler
4:54.46
PR
Apr 24
North Dakota Relays
12.
12
Tory Bergan
4:56.88
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
13.
10
Brennan Tyler
4:57.13
Apr 11
Charlie Denton Meet
14.
12
Brent Neuhardt
4:59.32
PR
Apr 24
North Dakota Relays
15.
12
Michael Feeney
5:00.13
Apr 11
Charlie Denton Meet
3200 Meters
1.
12
Ryan Fetch
10:00.51
May 1
Howard Wood Dakota Relays
2.
11
Mason Stenehjem
10:01.51
May 1
Howard Wood Dakota Relays
3.
12
Michael Feeney
10:01.77
PR
May 1
Howard Wood Dakota Relays
4.
9
Evan Sayler
10:18.15
May 15
Class A-West Region
5.
10
Joseph Wolfe
10:24.71
May 15
Class A-West Region
6.
10
Brennan Tyler
10:30.60
May 15
Class A-West Region
110m Hurdles - 39"
1.
11
Zach Sweep
14.61
(2.1)
May 23
North Dakota State Championships
2.
12
Joel Crane
15.21
PR
May 15
Class A-West Region
3.
10
Jeremiah Morrissette
15.54
(4.3)
May 23
North Dakota State Championships
4.
12
Chris Johanson
15.89
(2.1)
PR
May 23
North Dakota State Championships
5.
12
Myles Gross
15.94
(2.1)
PR
May 23
North Dakota State Championships
6.
10
Roarick Schollmeyer
16.90
May 15
Class A-West Region
300m Hurdles - 36"
1.
12
Andrew Steinwand
38.56
PR
May 23
North Dakota State Championships
2.
12
Joel Crane
39.59
PR
May 15
Class A-West Region
3.
10
Jeremiah Morrissette
40.92
May 23
North Dakota State Championships
4.
12
Chris Johanson
41.41
PR
May 23
North Dakota State Championships
5.
10
Roarick Schollmeyer
43.37
May 15
Class A-West Region
6.
11
Andrew Holen
44.47
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
7.
12
Myles Gross
44.52
PR
May 15
Class A-West Region
4x100 Relay
1.
-
Joel Crane
Andrew Steinwand
Logan Gross
Max Cook
43.68
May 23
North Dakota State Championships
2.
-
Joel Crane
Cody Dewitt
Logan Gross
Max Cook
43.76
Apr 11
Charlie Denton Meet
3.
-
Relay Team
43.79
May 1
Howard Wood Dakota Relays
4.
Joel Crane
Josh Sipes
Logan Gross
Max Cook
45.37
May 15
Class A-West Region
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:29.22
May 1
Howard Wood Dakota Relays
2.
-
Max Cook
Andrew Steinwand
Cody Dewitt
Josh Sipes
1:30.75
May 23
North Dakota State Championships
3.
-
Max Cook
Logan Gross
Cody Dewitt
Josh Sipes
1:30.97
May 23
North Dakota State Championships
4.
Hunter Wilmes
Max Cook
Cody Dewitt
Josh Sipes
1:31.63
May 15
Class A-West Region
5.
-
Roarick Schollmeyer
Cole Anderson
Wyatt Holwagner
Zach Sweep
1:35.39
Apr 11
Charlie Denton Meet
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
3:20.50
May 1
Howard Wood Dakota Relays
2.
-
Joel Crane
Cody Dewitt
Logan Gross
Jacob Richter
3:25.49
May 23
North Dakota State Championships
3.
-
Jacob Richter
Joel Crane
Logan Gross
Cody Dewitt
3:33.70
Apr 11
Charlie Denton Meet
4.
-
Brandon Kraenzel
Colin Olson
Grant Bushaw
Kyland Ziegler
3:43.40
Apr 11
Charlie Denton Meet
4x800 Relay
1.
-
Colin Olson
Jacob Richter
Kyland Ziegler
Brandon Kraenzel
8:08.60
May 23
North Dakota State Championships
2.
-
Relay Team
8:13.23
May 1
Howard Wood Dakota Relays
3.
-
Jacob Richter
Colin Olson
Brandon Kraenzel
Kyland Ziegler
8:16.13
Apr 11
Charlie Denton Meet
4.
Brandon Kraenzel
Colin Olson
Kyland Ziegler
Leif Everson
8:17.69
May 15
Class A-West Region
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Relay Team
3:46.39
May 1
Howard Wood Dakota Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Bostin Svihovec
51' 6
May 15
Class A-West Region
2.
12
Shawn Martin
44' 4
PR
May 15
Class A-West Region
3.
12
Chris Kraft
41' 3
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
4.
11
CJ Mitzel
40' 7
PR
May 15
Class A-West Region
5.
9
Levi Rockey
40' 6
May 15
Class A-West Region
6.
10
Nathan Splichal
36' 11
May 15
Class A-West Region
Discus - 1.6kg
1.
9
Levi Rockey
137' 11
May 23
North Dakota State Championships
2.
11
Bostin Svihovec
137' 5
May 15
Class A-West Region
3.
11
CJ Mitzel
118' 10
PR
May 15
Class A-West Region
4.
12
Shawn Martin
115' 11
PR
Apr 24
North Dakota Relays
5.
9
Kade Amundson
110' 6
PR
May 15
Class A-West Region
Javelin - 800g
1.
11
Bostin Svihovec
164' 9
May 15
Class A-West Region
2.
11
Andrew Holen
163' 9
PR
May 15
Class A-West Region
3.
12
Travis Vatnsdahl
154' 10
PR
May 15
Class A-West Region
4.
11
Talon Staudinger
153' 8
May 15
Class A-West Region
5.
12
Chris Kraft
142' 10
PR
May 15
Class A-West Region
6.
11
Kevin Vanderpan
134' 1
Apr 24
North Dakota Relays
High Jump
1.
10
Lucas Mayer
6' 5
PR
May 23
North Dakota State Championships
2.
11
Zach Sweep
6' 3
May 23
North Dakota State Championships
3.
9
Josh Sipes
6' 2
May 23
North Dakota State Championships
4.
12
Chris Johanson
6' 0
PR
May 1
Howard Wood Dakota Relays
5.
9
Kade Amundson
5' 6
May 15
Class A-West Region
Pole Vault
1.
11
Kevin Vanderpan
12' 9
May 23
North Dakota State Championships
2.
9
Josh Pikarski
10' 0
Apr 11
Charlie Denton Meet
Long Jump
1.
11
Max Cook
21' 4
Apr 24
North Dakota Relays
2.
11
Talon Staudinger
20' 9.5
May 15
Class A-West Region
3.
9
Josh Sipes
20' 5.5
May 15
Class A-West Region
4.
11
Zach Sweep
20' 2.5
Apr 24
North Dakota Relays
5.
9
Oliver Nelson
18' 3
May 15
Class A-West Region
6.
12
Malik Davis
18' 0
PR
Apr 24
North Dakota Relays
7.
12
Jean-florent Ehoussou
17' 7.5
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
Triple Jump
1.
11
Talon Staudinger
42' 8
(1.3)
May 23
North Dakota State Championships
2.
11
Max Cook
41' 5.75
PR
May 1
Howard Wood Dakota Relays
3.
11
Andrew Holen
39' 5
Apr 11
Charlie Denton Meet
4.
10
Lucas Mayer
38' 5.25
May 15
Class A-West Region
5.
12
Travis Vatnsdahl
37' 1
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
6.
9
Kade Amundson
35' 6
PR
May 15
Class A-West Region
Womens
100 Meters
1.
11
Morgan Kleinjan
12.63
May 23
North Dakota State Championships
2.
11
Mikayla Dietz
12.91
May 15
Class A-West Region
3.
9
Lexi Gura
12.99
PR
Apr 9
Dickinson Carlson Booster Meet
4.
11
Lindsey Mcginnis
13.18
Apr 11
Charlie Denton Meet
5.
7
Hannah Deshaak
13.19
May 15
Class A-West Region
6.
8
Kennedy Anderson
13.30
PR
May 15
Class A-West Region
7.
11
Katie Scherr
13.88
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
8.
9
Chloe Lambrect
14.34
Apr 24
North Dakota Relays
9.
9
Bree Schmidt
14.93
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
200 Meters
1.
9
Lexi Gura
26.34
(1.1)
PR
May 23
North Dakota State Championships
2.
11
Morgan Kleinjan
26.38
Apr 11
Charlie Denton Meet
3.
7
Hannah Deshaak
27.07
May 15
Class A-West Region
4.
8
Kennedy Anderson
27.47
May 15
Class A-West Region
5.
11
Katie Scherr
27.48
PR
May 15
Class A-West Region
6.
11
Mikayla Dietz
28.59
Apr 11
Charlie Denton Meet
7.
9
Megan Anderson
28.72
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
8.
11
Lara Wentz
29.14
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
9.
9
Bree Schmidt
30.50
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
400 Meters
1.
11
Lindsey Mcginnis
1:00.98
Apr 11
Charlie Denton Meet
2.
8
Kennedy Anderson
1:01.28
May 15
Class A-West Region
3.
8
Gracie Grinnsteiner
1:02.75
PR
May 15
Class A-West Region
4.
11
Lara Wentz
1:04.80
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
5.
11
Katie Scherr
1:04.98
Apr 11
Charlie Denton Meet
6.
9
Tallie Hanson
1:05.20
PR
Apr 24
North Dakota Relays
7.
9
Megan Anderson
1:05.68
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
8.
9
Amber Domres
1:07.57
PR
Apr 24
North Dakota Relays
800 Meters
1.
12
Jaiden Schuette
2:19.88
PR
May 23
North Dakota State Championships
2.
12
Jaiden Schutte
2:21.66
PR
May 15
Class A-West Region
3.
11
Taryn Neimeyer
2:22.15
May 23
North Dakota State Championships
4.
10
Kelby Anderson
2:22.59
PR
Apr 24
North Dakota Relays
5.
11
Taryn Neameyer
2:22.73
May 15
Class A-West Region
6.
12
Jordan Jacob
2:28.53
May 23
North Dakota State Championships
7.
11
Mallory Waters
2:33.92
Apr 24
North Dakota Relays
8.
10
Lexi Albers
2:34.40
May 15
Class A-West Region
9.
12
Brittany Humphrey
2:37.65
PR
Apr 24
North Dakota Relays
10.
11
Caely Stenehjem
2:50.25
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
1600 Meters
1.
12
Jordan Jacob
4:58.50
PR
May 23
North Dakota State Championships
2.
10
Kelby Anderson
5:07.19
May 23
North Dakota State Championships
3.
12
Jaiden Schuette
5:21.75
PR
Apr 24
North Dakota Relays
4.
11
Mandy Stenehjem
5:29.33
PR
May 15
Class A-West Region
5.
12
Laura Laber
5:29.92
PR
May 23
North Dakota State Championships
6.
9
Tess Sether
5:47.55
PR
May 15
Class A-West Region
7.
10
Lexi Helm
5:53.86
PR
May 15
Class A-West Region
8.
10
Lexi Albers
5:55.25
PR
Apr 24
North Dakota Relays
9.
9
Emily Brown
5:59.89
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
10.
12
Brittany Humphrey
6:04.46
Apr 24
North Dakota Relays
11.
11
Caely Stenehjem
6:10.07
PR
May 15
Class A-West Region
3200 Meters
1.
12
Jordan Jacob
10:54.70
PR
May 23
North Dakota State Championships
2.
10
Kelby Anderson
11:06.05
May 23
North Dakota State Championships
3.
12
Laura Laber
12:01.79
PR
May 15
Class A-West Region
4.
11
Mandy Stenehjem
12:16.14
Apr 24
North Dakota Relays
5.
11
Emily Brown
12:38.50
PR
May 15
Class A-West Region
6.
9
Tess Sether
13:24.88
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
7.
12
Brittany Humphrey
13:35.02
May 15
Class A-West Region
100m Hurdles - 33"
1.
11
Josie Anderson
16.92
May 15
Class A-West Region
2.
9
Chloe Lambrect
17.15
May 15
Class A-West Region
3.
12
Brooke Gayton
17.24
May 15
Class A-West Region
4.
10
Carly Fornshell
17.62
Apr 9
Dickinson Carlson Booster Meet
5.
12
Kristi Reuer
18.95
PR
Apr 24
North Dakota Relays
6.
9
Alexis Trester
20.81
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
300m Hurdles - 30"
1.
10
Carly Fornshell
48.64
PR
May 23
North Dakota State Championships
2.
11
Josie Anderson
49.82
Apr 11
Charlie Denton Meet
3.
12
Brooke Gayton
51.14
Apr 24
North Dakota Relays
4.
12
Kristi Reuer
51.86
PR
Apr 24
North Dakota Relays
5.
9
Chloe Lambrect
53.19
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
6.
9
Alexis Trester
53.91
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
4x100 Relay
1.
-
Lindsey Mcginnis
Morgan Kleinjan
Lexi Spotts
Lexi Gura
49.79
May 23
North Dakota State Championships
2.
-
Relay Team
51.39
Apr 24
North Dakota Relays
3.
-
Mikayla Dietz
Carly Fornshell
Brooke Gayton
Lexi Spotts
53.58
Apr 11
Charlie Denton Meet
4x200 Relay -
1.
-
Lindsey Mcginnis
Katie Scherr
Morgan Kleinjan
Lexi Gura
1:44.53
May 23
North Dakota State Championships
2.
-
Lindsey Mcginnis
Morgan Kleinjan
Lexi Spotts
Lexi Gura
1:45.04
May 23
North Dakota State Championships
3.
Lindsey Mcginnis
Katie Scherr
Mikayla Dietz
Hannah Deshaak
1:46.26
May 15
Class A-West Region
4.
-
Relay Team
1:48.01
Apr 24
North Dakota Relays
5.
-
Megan Anderson
Kristi Reuer
Lara Wentz
Katelyn Selinsky
1:53.96
Apr 11
Charlie Denton Meet
4x400 Relay
1.
-
Lindsey Mcginnis
Taryn Neimeyer
Gracie Grinnsteiner
Jaiden Schuette
4:03.62
May 23
North Dakota State Championships
2.
Taryn Neameyer
Gracie Grinnsteiner
Katie Scherr
Jaiden Schutte
4:07.54
May 15
Class A-West Region
3.
-
Katie Scherr
Jaiden Schuette
Morgan Kleinjan
Lindsey Mcginnis
4:15.53
Apr 11
Charlie Denton Meet
4.
-
Relay Team
4:17.99
Apr 9
Dickinson Carlson Booster Meet
5.
-
Lara Wentz
Katie Scherr
Carly Fornshell
Megan Anderson
4:36.76
Apr 9
Dickinson Carlson Booster Meet
4x800 Relay
1.
-
Jaiden Schuette
Taryn Neimeyer
Kelby Anderson
Jordan Jacob
9:28.55
May 23
North Dakota State Championships
2.
Lexi Albers
Amber Domres
Brittany Humphrey
Mallory Waters
10:15.73
May 15
Class A-West Region
3.
-
Mandy Stenehjem
Mallory Waters
Tess Sether
Lexi Albers
10:17.56
Apr 11
Charlie Denton Meet
4.
-
Relay Team
10:41.38
Apr 24
North Dakota Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Maggie Schwarzkopf
44' 5
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
2.
12
Alysha Hasche
41' 6
PR
May 23
North Dakota State Championships
3.
12
Whitney Perrin
41' 2
PR
May 23
North Dakota State Championships
4.
11
Aubrey Malnorie
40' 2
PR
May 15
Class A-West Region
5.
11
Aubrey Molinari
38' 9.5
PR
May 23
North Dakota State Championships
6.
10
Regan Dennis
36' 3
May 23
North Dakota State Championships
7.
11
Katie Schatz
36' 1
PR
May 15
Class A-West Region
8.
10
Kate Little
29' 4
Apr 11
Charlie Denton Meet
Discus - 1kg
1.
12
Maggie Schwarzkopf
132' 1
PR
May 23
North Dakota State Championships
2.
12
Whitney Perrin
121' 2
May 15
Class A-West Region
3.
11
Aubrey Malnorie
119' 1
May 15
Class A-West Region
4.
11
Aubrey Molinari
119' 0
PR
May 23
North Dakota State Championships
5.
12
Alysha Hasche
114' 9
May 15
Class A-West Region
6.
11
Katie Schatz
103' 7
PR
May 15
Class A-West Region
7.
12
Kaitlyn Schumacher
103' 6
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
8.
10
Kate Little
102' 8
Apr 11
Charlie Denton Meet
9.
11
Hailie Sherek
94' 7
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
Javelin - 600g
1.
10
Madi Klein
120' 4
May 15
Class A-West Region
2.
11
Hailie Sherek
102' 11
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
3.
10
Regan Dennis
101' 1
May 15
Class A-West Region
4.
12
Kaitlyn Schumacher
70' 0
PR
Apr 9
Dickinson Carlson Booster Meet
High Jump
1.
11
Calista Moch
4' 11
PR
Apr 9
Dickinson Carlson Booster Meet
12
Cassidy Wilhelm
4' 11
PR
May 15
Class A-West Region
3.
9
Bailee Blickensderfer
4' 9
PR
Apr 24
North Dakota Relays
4.
10
Regan Dennis
4' 7
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
9
Katelyn Selinsky
4' 7
PR
Apr 9
Dickinson Carlson Booster Meet
6.
10
Madi Klein
4' 5
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
Pole Vault
1.
11
Morgan Gietzen
11' 3
PR
May 23
North Dakota State Championships
2.
12
Elise Bauman
7' 9
Apr 11
Charlie Denton Meet
9
Rowyn Scholmeyer
7' 9
PR
May 15
Class A-West Region
Long Jump
1.
12
Elise Bauman
17' 5
(1.3)
PR
May 23
North Dakota State Championships
2.
11
Lexi Spotts
16' 10.5
(1.7)
May 23
North Dakota State Championships
3.
11
Josie Anderson
16' 10
(1.8)
May 23
North Dakota State Championships
4.
12
Mickayla Montgomery
16' 9.5
PR
Apr 24
North Dakota Relays
5.
10
Regan Dennis
16' 3
PR
Apr 9
Dickinson Carlson Booster Meet
6.
9
Katelyn Selinsky
15' 11
PR
Apr 11
Charlie Denton Meet
7.
11
Calista Moch
15' 9
PR
Apr 9
Dickinson Carlson Booster Meet
8.
10
Madi Klein
15' 4
PR
Apr 9
Dickinson Carlson Booster Meet
9.
9
Bailee Blickensderfer
15' 1
PR
Apr 9
Dickinson Carlson Booster Meet
10.
9
Rowyn Scholmeyer
14' 5.5
PR
Apr 9
Dickinson Carlson Booster Meet
Triple Jump
1.
12
Mikayla Montgomery
36' 8.5
PR
May 15
Class A-West Region
2.
12
Mickayla Montgomery
36' 7
(.6)
PR
May 23
North Dakota State Championships
3.
11
Josie Anderson
35' 4.5
Apr 11
Charlie Denton Meet
4.
12
Cassidy Wilhelm
33' 2
Apr 24
North Dakota Relays
5.
9
Bailee Blickensderfer
32' 9
PR
Apr 24
North Dakota Relays
6.
10
Madi Klein
31' 7
Apr 11
Charlie Denton Meet
*Recent improvement