Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Indoor
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
60 Meter Dash
1.
11
Landyn Nolan
7.71
PR
Mar 24
Doane College Indoor
2.
12
Andrew Stirek
8.00
PR
Mar 24
Doane College Indoor
3.
-
Josh Finecy
8.14
PR
Mar 24
Doane College Indoor
100 Meters
1.
11
Blake Becher
11.43
May 11
District A-3 Meet
2.
12
Andrew Stirek
12.34c
PR
Apr 25
Columbus Triangular
3.
10
Said Mendez
12.40
Apr 15
Fremont Invite
4.
10
Dawson Jurado
12.49
PR
Apr 15
Fremont Invite
5.
9
Miguel Ruiz
12.71
PR
May 11
District A-3 Meet
6.
9
Caedyn Nolan
13.04
Apr 19
Larry Shepard Invite
7.
9
Anthony Oceguera
13.14
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
200 Meters
1.
10
Michael Koch
23.24
Apr 22
Norfolk Invitational
2.
12
Austin Loeffelholz
24.34c
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
3.
12
Andrew Stirek
25.14c
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
4.
12
Drew Stirek
25.37
PR
Apr 15
Fremont Invite
5.
12
Sam Trofholz
25.54c
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
6.
10
Said Mendez
25.84c
Apr 25
Columbus Triangular
7.
12
Alex Moje
26.01
PR
Mar 24
Doane College Indoor
8.
9
Miguel Ruiz
26.24c
PR
Apr 25
Columbus Triangular
9.
9
Kade Nelson
26.85
Apr 19
Larry Shepard Invite
10.
-
Derrick Elton
29.96
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
400 Meters
1.
10
Michael Koch
50.03
May 21
NSAA Class A State Championships
2.
12
Marcelino Castillo
52.54c
PR
Apr 25
Columbus Triangular
3.
12
Omar Arevalo
54.07
PR
Apr 8
Kearney Invite
4.
12
Louis Earls
56.24c
PR
Apr 25
Columbus Triangular
5.
11
Mitchell Greiner
56.30
PR
Apr 15
Fremont Invite
6.
9
Devin Spragg
58.01
PR
Apr 22
Norfolk Invitational
7.
9
Caedyn Nolan
58.14c
Apr 25
Columbus Triangular
8.
9
Miguel Ruiz
58.46
PR
Apr 22
Norfolk Invitational
10
Kelvin Vazquez
58.46
PR
Apr 8
Kearney Invite
10.
10
Blake Petersen
59.44c
PR
Apr 25
Columbus Triangular
11.
-
Josh Finecy
1:01.69
PR
Mar 24
Doane College Indoor
12.
9
Jordan Theilen
1:04.98
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
800 Meters
1.
11
Jon Samayoa
2:07.0h
Apr 25
Columbus Triangular
2.
11
Mitchell Greiner
2:08.58
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
3.
11
Nick Balerud
2:09.87
PR
Apr 15
Fremont Invite
4.
12
Omar Arevalo
2:10.7h
PR
Apr 25
Columbus Triangular
5.
9
Lucas Miller
2:17.27
Apr 22
Norfolk Invitational
6.
10
Jazper Ackerson
2:17.93
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
7.
12
Louis Earls
2:21.90
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
8.
10
Kelvin Vazquez
2:23.13
PR
May 11
District A-3 Meet
9.
10
Jon Nuno
2:35.02
PR
Apr 8
Kearney Invite
10.
9
Anibal Grajeda
2:38.1h
Apr 25
Columbus Triangular
11.
9
Jan Gomez
2:43.7h
Apr 25
Columbus Triangular
12.
9
Fernando Ortiz
2:48.4h
Apr 25
Columbus Triangular
13.
9
Joseph Campbell
2:52.69
Apr 19
Larry Shepard Invite
1600 Meters
1.
11
Nick Balerud
4:44.35
Apr 28
South Sioux City Invitational
2.
9
Lucas Miller
4:56.26
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
3.
11
Mitchell Greiner
4:57.86
PR
Apr 28
South Sioux City Invitational
4.
10
Kelvin Vazquez
5:29.70
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
5.
10
Jon Nuno
5:34.15
PR
Apr 28
South Sioux City Invitational
6.
12
Cole Beiermann
5:36.56
PR
Apr 15
Fremont Invite
7.
9
Jan Gomez
5:52.0h
PR
Apr 25
Columbus Triangular
8.
9
Anibal Grajeda
6:00.78
Apr 22
Norfolk Invitational
9.
9
Fernando Ortiz
6:04.3h
Apr 25
Columbus Triangular
10.
9
Joseph Campbell
6:17.00
Apr 19
Larry Shepard Invite
11.
9
Dylan Snyder
6:25.5h
PR
Apr 25
Columbus Triangular
3200 Meters
1.
11
Nick Balerud
9:35.21
PR
May 21
NSAA Class A State Championships
2.
9
Lucas Miller
11:13.62
Apr 19
Larry Shepard Invite
3.
9
Coby Gronenthal
12:15.28
PR
Mar 24
Doane College Indoor
4.
9
Jan Gomez
12:36.45
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
5.
9
Anibal Grajeda
12:37.04
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
6.
10
Jon Nuno
12:38.0h
PR
Apr 25
Columbus Triangular
7.
12
Cole Beiermann
12:51.0h
PR
Apr 25
Columbus Triangular
8.
9
Dylan Snyder
15:04.0h
PR
Apr 25
Columbus Triangular
75m Hurdles - 39"
1.
9
Gabe Moseman
13.80
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
110m Hurdles - 39"
1.
9
Gabe Moseman
19.73
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
195m Hurdles - 36"
1.
9
Gabe Moseman
29.90
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
2.
9
LaPointe Jadon
30.90
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
3.
9
Devin Spragg
31.40
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
300m Hurdles - 36"
1.
11
Nate Hoffman
44.41
PR
Apr 28
South Sioux City Invitational
2.
12
Sam Trofholz
47.04c
PR
Apr 25
Columbus Triangular
3.
10
Said Mendez
47.84c
Apr 25
Columbus Triangular
4.
9
LaPointe Jadon
49.04c
PR
Apr 25
Columbus Triangular
5.
9
Gabe Moseman
49.74
Apr 22
Norfolk Invitational
4x100 Relay
1.
Blake Becher
Michael Koch
Austin Loeffelholz
Jon Samayoa
45.10
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
2.
Blake Becher
Nate Hoffman
Michael Koch
Austin Loeffelholz
45.54c
Apr 25
Columbus Triangular
3.
Blake Becher
Michael Koch
Austin Loeffelholz
Marcelino Castillo
45.85
Apr 22
Norfolk Invitational
4.
Blake Becher
Austin Loeffelholz
Nate Hoffman
Jon Samayoa
46.49
Apr 28
South Sioux City Invitational
5.
Relay Team
46.93
Apr 8
Kearney Invite
6.
9
Anthony Oceguera
LaPointe Jadon
Miguel Ruiz
Caedyn Nolan
50.05
Apr 19
Larry Shepard Invite
7.
Ryan Pauley
Colton Wolfe
Garrett Krumland
Dalton Rasmussen
54.63
Apr 28
South Sioux City Invitational
4x400 Relay
1.
Marcelino Castillo
Omar Arevalo
Michael Koch
Jon Samayoa
3:27.96
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
2.
Marcelino Castillo
Michael Koch
Omar Arevalo
Jon Samayoa
3:32.08
Apr 15
Fremont Invite
3.
Relay Team
3:41.63
Apr 8
Kearney Invite
4.
Marcelino Castillo
Omar Arevalo
Jon Samayoa
Mitchell Greiner
3:46.19
Apr 22
Norfolk Invitational
5.
9
Devin Spragg
Miguel Ruiz
Caedyn Nolan
LaPointe Jadon
3:53.13
Apr 19
Larry Shepard Invite
6.
Jadon LaPointe
Dustin Sprunk
Kade Nelson
Jon Nuno
4:12.95
Apr 28
South Sioux City Invitational
4x800 Relay
1.
Jon Samayoa
Nick Balerud
Marcelino Castillo
Omar Arevalo
8:29.06
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
2.
Nick Balerud
Jon Samayoa
Marcelino Castillo
Omar Arevalo
8:47.00
Apr 22
Norfolk Invitational
3.
Relay Team
8:47.13
Apr 8
Kearney Invite
4.
Jon Samayoa
Omar Arevalo
Mitchell Greiner
Marcelino Castillo
8:57.92
May 11
District A-3 Meet
5.
Omar Arevalo
Mitchell Greiner
Louis Earls
Jazper Ackerson
9:06.83
Apr 28
South Sioux City Invitational
6.
Jon Samayoa
Omar Arevalo
Jazper Ackerson
Louis Earls
9:14.54
Apr 15
Fremont Invite
7.
Omar Arevalo
Jazper Ackerson
Paxton Myers
Sam Trofholz
9:30.71
Mar 24
Doane College Indoor
8.
Jazper Ackerson
Louis Earls
Anibal Grajeda
Jon Nuno
9:54.9h
Apr 25
Columbus Triangular
9.
9
Lucas Miller
Anibal Grajeda
Jan Gomez
Fernando Ortiz
10:09.30
Apr 19
Larry Shepard Invite
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Gabe Moseman
Sam Trofholz
Said Mendez
Jadon LaPointe
1:18.90
Apr 28
South Sioux City Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Ryan Pauley
49' 7.5
PR
Apr 28
South Sioux City Invitational
2.
11
Blake Becher
47' 6
PR
Apr 25
Columbus Triangular
3.
10
Garrett Krumland
47' 1.5
Apr 25
Columbus Triangular
4.
9
Dalton Rasmussen
43' 4.5
PR
Apr 22
Norfolk Invitational
5.
11
Colton Wolfe
42' 8
Apr 25
Columbus Triangular
6.
-
Dalton Rasmusson
42' 4.5
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
7.
9
Noah Brunken
40' 0
Apr 25
Columbus Triangular
8.
10
Jordan Troutman
38' 2.75
PR
Apr 25
Columbus Triangular
9.
12
Chad Sander
38' 2
PR
Apr 25
Columbus Triangular
10.
11
Cyrus Marshall
33' 10.5
PR
Apr 25
Columbus Triangular
11.
10
Ethan Glenn
33' 10.25
Apr 8
Kearney Invite
12.
9
Eduardo Loredo
30' 5.25
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
13.
12
Cristian Quinteros
28' 11
PR
Apr 25
Columbus Triangular
14.
9
Jose De La Cruz
28' 9
PR
Apr 25
Columbus Triangular
15.
-
John Dedrichson
27' 11.75
Apr 25
Columbus Triangular
16.
-
Kyle Osness
26' 3.5
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
17.
9
Logan Kranzler
26' 2.5
PR
Apr 25
Columbus Triangular
Discus - 1.6kg
1.
12
Ryan Pauley
141' 8
PR
Apr 15
Fremont Invite
2.
11
Colton Wolfe
135' 8
Apr 28
South Sioux City Invitational
3.
10
Garrett Krumland
135' 0
May 11
District A-3 Meet
4.
12
Chad Sander
125' 3
PR
Apr 15
Fremont Invite
5.
9
Dalton Rasmussen
124' 1
PR
Apr 28
South Sioux City Invitational
6.
-
Dalton Rasmusson
122' 6
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
7.
11
Cyrus Marshall
99' 2
PR
Apr 25
Columbus Triangular
8.
9
Noah Brunken
98' 8
Apr 19
Larry Shepard Invite
9.
9
Devin Spragg
97' 11
Apr 19
Larry Shepard Invite
10.
10
Ethan Glenn
95' 3
Apr 25
Columbus Triangular
11.
10
Jordan Troutman
91' 1
PR
Apr 25
Columbus Triangular
12.
12
Cristian Quinteros
80' 9
PR
Apr 25
Columbus Triangular
13.
9
Eduardo Loredo
79' 4
PR
Apr 25
Columbus Triangular
14.
9
Logan Kranzler
73' 9
PR
Apr 25
Columbus Triangular
15.
9
Jose De La Cruz
72' 7
PR
Apr 25
Columbus Triangular
High Jump
1.
11
Blake Becher
6' 1
May 11
District A-3 Meet
2.
11
Mitchell Greiner
5' 8
PR
Apr 25
Columbus Triangular
3.
12
Andrew Stirek
5' 7
PR
May 11
District A-3 Meet
4.
12
Drew Stirek
5' 6
Apr 15
Fremont Invite
5.
10
Dustin Sprunk
5' 4
Apr 22
Norfolk Invitational
6.
9
Gabe Moseman
5' 0
PR
Apr 25
Columbus Triangular
Pole Vault
1.
12
Austin Loeffelholz
13' 1
PR
Apr 22
Norfolk Invitational
2.
11
Nate Hoffman
12' 0
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
11
Landyn Nolan
12' 0
Apr 25
Columbus Triangular
4.
12
Evan Smith
11' 6
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
5.
-
Derrick Elton
9' 0
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
9
Derek Elton
9' 0
Apr 25
Columbus Triangular
9
Anthony Oceguera
9' 0
Apr 25
Columbus Triangular
Long Jump
1.
10
Michael Koch
21' 6.5
PR
May 11
District A-3 Meet
2.
10
Blake Petersen
20' 3
Apr 15
Fremont Invite
3.
9
Jadon LaPointe
17' 11.75
Apr 25
Columbus Triangular
4.
12
Alex Moje
17' 11.5
Mar 24
Doane College Indoor
5.
9
Miguel Ruiz
17' 10.5
PR
Apr 25
Columbus Triangular
6.
10
Dustin Sprunk
17' 7
Apr 25
Columbus Triangular
7.
9
LaPointe Jadon
16' 8
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
8.
10
Dawson Jurado
15' 10.5
PR
Apr 25
Columbus Triangular
9.
9
Kade Nelson
15' 10
PR
Apr 25
Columbus Triangular
10.
9
Jordan Theilen
15' 3
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
Triple Jump
1.
10
Blake Petersen
40' 0.5
Apr 15
Fremont Invite
2.
10
Dustin Sprunk
36' 4
Apr 25
Columbus Triangular
3.
9
Kade Nelson
35' 8
Apr 25
Columbus Triangular
4.
9
Jadon LaPointe
35' 3.5
PR
Apr 25
Columbus Triangular
5.
9
Devin Spragg
33' 3.25
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
Womens
60 Meter Dash
1.
9
Laura Czarnick
8.59
PR
Mar 24
Doane College Indoor
2.
9
Gabriela Guevara
8.62
PR
Mar 24
Doane College Indoor
3.
10
Makenna Loften
9.32
Mar 24
Doane College Indoor
100 Meters
1.
9
Laura Czarnick
13.04
Apr 15
Fremont Invite
2.
9
Gabriela Guevara
13.44c
PR
Apr 25
Columbus Triangular
3.
10
Makenna Loften
14.20
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
4.
10
Jennifer Galdamez
14.36
PR
Apr 8
Kearney Invite
5.
9
Sarah Micek
14.69
Apr 19
Larry Shepard Invite
6.
9
Wendy Castillo
15.03
Apr 19
Larry Shepard Invite
7.
9
Katelynn Darling
15.14c
PR
Apr 25
Columbus Triangular
8.
10
Lexi Hajek
15.24c
Apr 25
Columbus Triangular
200 Meters
1.
9
Gabriela Guevara
27.11
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
2.
11
Amanda Bennett
28.54c
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
3.
12
Cassidy Dyhrkopp
28.80
Mar 24
Doane College Indoor
4.
10
Makenna Loften
29.74c
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
5.
9
Sarah Micek
30.14c
Apr 25
Columbus Triangular
6.
9
Wendy Castillo
30.74c
Apr 25
Columbus Triangular
7.
10
Patricia Batista
31.81
PR
Apr 8
Kearney Invite
8.
10
Lexi Hajek
31.96
Mar 24
Doane College Indoor
9.
10
Patrcia Batista
32.04c
PR
Apr 25
Columbus Triangular
10.
9
Katelynn Darling
32.50
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
400 Meters
1.
11
Isabelle Watson
59.84
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
2.
12
Isela Gutierrez
1:06.19
PR
Apr 28
South Sioux City Invitational
3.
11
Amanda Bennett
1:06.24c
PR
Apr 25
Columbus Triangular
4.
10
Celestina Appel
1:12.94c
Apr 25
Columbus Triangular
800 Meters
1.
11
Isabelle Watson
2:28.41
Apr 22
Norfolk Invitational
2.
9
Araceley Manzano
2:46.10
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
3.
9
Norah Renner
2:48.0h
PR
Apr 25
Columbus Triangular
4.
11
Amanda Bennett
2:48.2h
Apr 25
Columbus Triangular
5.
11
Karla Tadeo
2:53.1h
PR
Apr 25
Columbus Triangular
6.
10
Julia Muller
2:58.3h
PR
Apr 25
Columbus Triangular
7.
10
Heaven Metcalfe
3:02.5h
PR
Apr 25
Columbus Triangular
1600 Meters
1.
11
Allison Goos
5:28.34
Apr 22
Norfolk Invitational
2.
12
Emily Grant
6:09.6h
PR
Apr 25
Columbus Triangular
3.
9
Norah Renner
6:16.39
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
4.
9
Andrea Medina
6:25.35
Apr 19
Larry Shepard Invite
5.
11
Karla Tadeo
6:25.5h
PR
Apr 25
Columbus Triangular
6.
9
Araceley Manzano
6:37.84
Apr 15
Fremont Invite
7.
11
Amanda Bennett
6:41.33
PR
Apr 8
Kearney Invite
8.
10
Liliana Velazquez
7:16.1h
PR
Apr 25
Columbus Triangular
3200 Meters
1.
11
Allison Goos
11:51.50
Apr 22
Norfolk Invitational
2.
12
Emily Grant
13:15.13
PR
Apr 28
South Sioux City Invitational
3.
9
Andrea Medina
14:16.03
Apr 19
Larry Shepard Invite
4.
9
Norah Renner
14:34.34
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
5.
11
Karla Tadeo
15:21.73
PR
Apr 28
South Sioux City Invitational
60m Hurdles - 33"
1.
12
Katherine Briggs
10.26
Mar 24
Doane College Indoor
2.
9
Jada Lloyd
11.48
Mar 24
Doane College Indoor
3.
10
Haille Buggi
12.09
PR
Mar 24
Doane College Indoor
75m Hurdles - 33"
1.
9
Jada Lloyd
14.00
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
2.
9
Christina Prado
15.50
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
100m Hurdles - 33"
1.
12
Katherine Briggs
16.22
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
2.
9
Jada Lloyd
18.00
May 11
District A-3 Meet
3.
9
Megan Lovci
19.64c
Apr 25
Columbus Triangular
4.
10
Hannah Menke
20.04
PR
Mar 31
Chieftain Invitational
5.
9
Christina Prado
20.54c
PR
Apr 25
Columbus Triangular
6.
10
Haille Buggi
20.55
Apr 8
Kearney Invite
195m Hurdles - 30"
1.
9
Jada Lloyd
32.90
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
2.
9
Megan Lovci
35.60
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
3.
9
Christina Prado
36.20
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
300m Hurdles - 30"
1.
12
Katherine Briggs
47.30
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
2.
11
Isabelle Watson
50.13
PR
Apr 8
Kearney Invite
3.
9
Jada Lloyd
54.21
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
4.
9
Megan Lovci
57.44c
Apr 25
Columbus Triangular
5.
9
Christina Prado
1:02.04c
PR
Apr 25
Columbus Triangular
4x100 Relay
1.
Gabriela Guevara
Katherine Briggs
Laura Czarnick
Cassidy Dyhrkopp
50.56
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
2.
Relay Team
52.30
Apr 8
Kearney Invite
3.
Taylor Murray
Makenna Loften
Neleigh Slusarski
Jada Lloyd
56.09
Apr 28
South Sioux City Invitational
4.
9
Wendy Castillo
Sarah Micek
Megan Lovci
Jada Lloyd
56.10
Apr 19
Larry Shepard Invite
5.
9
Laura Czarnick
Gabriela Guevara
Sarah Micek
Jada Lloyd
56.48
Mar 31
Chieftain Invitational
6.
Lexi Hajek
Patrcia Batista
Katelynn Darling
Makenna Loften
56.94c
Apr 25
Columbus Triangular
4x400 Relay
1.
Isabelle Watson
Gabriela Guevara
Katherine Briggs
Laura Czarnick
4:11.12
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
2.
Katherine Briggs
Isela Gutierrez
Laura Czarnick
Isabelle Watson
4:14.9h
Apr 25
Columbus Triangular
3.
Katherine Briggs
Gabriela Guevara
Laura Czarnick
Isabelle Watson
4:15.52
Apr 28
South Sioux City Invitational
4.
Katherine Briggs
Gabriela Guevara
Laura Czarnick
Cassidy Dyhrkopp
4:19.72
May 11
District A-3 Meet
5.
Relay Team
4:25.29
Apr 8
Kearney Invite
6.
Katherine Briggs
Isabelle Watson
Laura Czarnick
Isela Gutierrez
4:31.46
Mar 31
Chieftain Invitational
7.
Katherine Briggs
Laura Czarnick
Isela Gutierrez
Jada Lloyd
4:31.83
Mar 24
Doane College Indoor
8.
9
Araceley Manzano
Sarah Micek
Katelynn Darling
Jada Lloyd
4:45.39
Apr 19
Larry Shepard Invite
9.
9
Araceley Manzano
Katelynn Darling
Sarah Micek
Jada Lloyd
4:50.9h
Apr 25
Columbus Triangular
4x800 Relay
1.
Norah Renner
Araceley Manzano
Amanda Bennett
Allison Goos
11:04.56
Apr 28
South Sioux City Invitational
2.
Amanda Bennett
Isela Gutierrez
Norah Renner
Araceley Manzano
11:06.79
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
3.
Araceley Manzano
Andrea Medina
Karla Tadeo
Amanda Bennett
11:15.69
Apr 22
Norfolk Invitational
4.
Norah Renner
Isela Gutierrez
Karla Tadeo
Araceley Manzano
11:30.87
Mar 24
Doane College Indoor
5.
Relay Team
11:39.01
Apr 8
Kearney Invite
6.
Karla Tadeo
Araceley Manzano
Emily Grant
Amanda Bennett
11:39.23
Apr 15
Fremont Invite
7.
Norah Renner
Araceley Manzano
Amanda Bennett
Karla Tadeo
11:51.81
Mar 31
Chieftain Invitational
8.
Amanda Bennett
Norah Renner
Isela Gutierrez
Araceley Manzano
11:53.41
May 11
District A-3 Meet
9.
Julia Muller
Liliana Velazquez
Celestina Appel
Heaven Metcalfe
12:30.2h
Apr 25
Columbus Triangular
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Gabriela Guevara
Sarah Micek
Jada Lloyd
Isela Gutierrez
2:04.67
Mar 31
Chieftain Invitational
Shot Put - 4kg
1.
10
Catherine Veseth
36' 4
Apr 28
South Sioux City Invitational
2.
11
Ana Ternus
31' 1
PR
Apr 25
Columbus Triangular
3.
9
Paige Jeffryes
30' 11.5
Apr 25
Columbus Triangular
4.
10
Taylor Wilke
30' 7.5
PR
Apr 28
South Sioux City Invitational
5.
10
Sarah Kwapnioski
29' 8
PR
Apr 15
Fremont Invite
6.
11
Kayla Lawhon
28' 8
PR
Apr 15
Fremont Invite
7.
10
Emilee Rotherham
27' 5.5
Apr 25
Columbus Triangular
8.
11
Kaylee Johnson
25' 6.5
PR
Apr 25
Columbus Triangular
9.
9
Olivia Ternus
23' 9.5
PR
Apr 25
Columbus Triangular
10.
9
Harper Marshall
23' 6.75
PR
Apr 25
Columbus Triangular
11.
10
Carmen Britt
22' 10.5
PR
Apr 25
Columbus Triangular
Discus - 1kg
1.
10
Catherine Veseth
98' 8
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
2.
9
Paige Jeffryes
87' 8
Apr 19
Larry Shepard Invite
3.
11
Ana Ternus
86' 8
Apr 25
Columbus Triangular
4.
10
Taylor Wilke
84' 2
Apr 28
South Sioux City Invitational
5.
10
Sarah Kwapnioski
72' 4
PR
Apr 25
Columbus Triangular
6.
9
Olivia Ternus
68' 5
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
7.
11
Kaylee Johnson
67' 10
PR
Apr 25
Columbus Triangular
8.
10
Emilee Rotherham
66' 8
Apr 25
Columbus Triangular
9.
10
Carmen Britt
64' 5
PR
Apr 25
Columbus Triangular
10.
9
Harper Marshall
60' 7
Apr 25
Columbus Triangular
High Jump
1.
11
Isabelle Watson
5' 3
May 11
District A-3 Meet
2.
11
Kayla Lawhon
4' 6
Mar 31
Chieftain Invitational
3.
9
Megan Lovci
4' 4
Apr 25
Columbus Triangular
Pole Vault
1.
12
Alyssa Downs
11' 8
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
2.
9
Neleigh Slusarski
8' 6
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
3.
11
Kaylee Tobaison
7' 9
PR
Apr 8
Kearney Invite
4.
11
Kylee Tobiason
7' 6
PR
Apr 22
Norfolk Invitational
Long Jump
1.
12
Cassidy Dyhrkopp
16' 11.5
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
2.
9
Laura Czarnick
15' 4.5
PR
Mar 24
Doane College Indoor
3.
10
Hannah Menke
13' 10.5
PR
Apr 25
Columbus Triangular
10
Taylor Murray
13' 10.5
Apr 28
South Sioux City Invitational
5.
9
Sarah Micek
13' 10
Apr 19
Larry Shepard Invite
6.
10
Bailey Keller
13' 3
PR
Apr 25
Columbus Triangular
7.
9
Wendy Castillo
13' 2.25
PR
Apr 19
Larry Shepard Invite
Triple Jump
1.
12
Cassidy Dyhrkopp
36' 8.5
PR
Apr 28
South Sioux City Invitational
2.
10
Taylor Murray
31' 4.5
PR
May 11
District A-3 Meet
3.
10
Bailey Keller
28' 3.75
PR
Mar 24
Doane College Indoor
*Recent improvement