Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2009
2006
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Andrew Glenn
11.19
PR
May 6
BYU Invitational Day 1
2.
12
Brant Hansen
11.28
(3.7)
PR
Apr 16
UHSTCA Invite
3.
11
Austin Gomez
11.41
PR
Mar 22
Davis Super Meet
4.
11
Isaac Mortensen
11.61
(3.8)
Apr 16
UHSTCA Invite
5.
12
Craig Bluth
11.73
(3.5)
PR
Apr 16
UHSTCA Invite
6.
11
Tyler Smart
11.74
(4.6)
PR
Apr 16
UHSTCA Invite
12
Allen Clark
11.74c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
8.
11
Michael York
11.84c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
9.
10
Travis Mohney
12.00
(-.3)
Apr 2
UVU Invite
10.
9
Gage DeHaan
12.04c
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
11.
11
Yu Linus Wu
12.14c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
12.
10
Jet Whiting
12.24c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
10
McKay Kimball
12.24c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
14.
11
Andru Dais
12.34c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
11
Daniel Jacobsen
12.34c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
16.
10
Ryan Larkin
12.44c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
-
Gage De Ha
12.44c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
18.
12
Mitchell Wood
12.45
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
19.
11
Matthew Parker
12.55
(-1.6)
Apr 13
AF & LP @ Riverton
20.
12
Charley McGaughey
12.72
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
21.
12
Kaige Korth
12.73
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
22.
12
Gabe Burdeos
12.74c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
11
Linus Wu
12.74c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
12
Jared Belnap
12.74c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
25.
12
Levi Wolfley
12.79
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
26.
11
Brendon Giles
12.84c
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
27.
9
Robert Walker
12.94c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
28.
10
Gavin Lalliss
12.95
(2.3)
May 17
JV Region 4
29.
11
Jackson Rasmussen
13.15
(-.3)
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
10
Riley Young
13.15
(1.6)
May 17
JV Region 4
31.
11
Conner Sabin
13.18
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
9
Cade Kartchner
13.18
(2.3)
May 17
JV Region 4
33.
10
Lochlan Kerr
13.30
(.1)
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
34.
10
Brad Porter
13.34c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
35.
11
Seth Polevoi
13.35
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
36.
11
Robert Saunders
13.44c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
37.
11
Sam Kochevar
13.50
(-1.6)
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
38.
10
Jaron Hall
13.54c
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
39.
9
Micah Atwood
13.56
(-.1)
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
40.
11
Ethan Breinholt
13.64
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
41.
10
Robert O'Hara
13.95
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
42.
10
Josiah Stephens
14.02
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
43.
11
Brenden Giles
14.14c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
44.
9
Kwinn Korth
14.65
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
45.
10
Nathan Diebe
14.92
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
46.
9
Zach Spackman
15.23
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
47.
10
James Porter
15.58
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
48.
10
Joshua Rogers
15.69
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
49.
10
Mitchell Newkirk
15.72
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
200 Meters
1.
12
Andrew Glenn
22.51
PR
May 20
Utah State Track and Field Championships
2.
11
Austin Gomez
22.91
(-1.5)
PR
May 12
Region IV Championships
3.
12
Brant Hansen
23.21
(-1.2)
PR
May 12
Region IV Championships
4.
11
Isaac Mortensen
23.69
(-.4)
Apr 2
UVU Invite
5.
10
Travis Mohney
24.17
(1.1)
Apr 2
UVU Invite
6.
12
Allen Clark
24.64c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
7.
11
Michael York
24.84c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
8.
11
Tyler Smart
24.90
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
9.
11
Conner Sabin
25.01
(6.0)
PR
Apr 16
UHSTCA Invite
10.
12
Craig Bluth
25.10
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
11.
11
Andru Dais
25.15
PR
Mar 22
Davis Super Meet
12.
9
Gage DeHaan
25.44c
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
13.
11
Yu Linus Wu
25.54c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
14.
11
Spencer Royce
25.94c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
15.
12
Levi Wolfley
26.01
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
16.
11
Seth Polevoi
26.04
PR
Mar 22
Davis Super Meet
11
Brendon Giles
26.04c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
10
Ryan Larkin
26.04c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
11
Brenden Giles
26.04c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
20.
10
Jet Whiting
26.14c
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
21.
12
Jared Belnap
26.34c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
9
Micah Atwood
26.34
(-2.9)
Apr 13
AF & LP @ Riverton
11
Linus Wu
26.34c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
24.
12
Gabe Burdeos
26.44c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
25.
9
Robert Walker
27.14c
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
26.
9
Cade Kartchner
27.20
(-2.1)
May 17
JV Region 4
27.
12
Jeff Beals
27.24c
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
28.
11
Jackson Rasmussen
27.41
(-.4)
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
29.
12
Adam Frampton
27.44c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
11
Carew Trickett
27.44c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
11
Robert Saunders
27.44c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
10
Josiah Stephens
27.44c
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
33.
10
Gavin Lalliss
27.63
(-2.1)
May 17
JV Region 4
34.
-
Gage De Ha
27.64c
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
35.
10
McKay Kimball
27.66
(-1.8)
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
36.
10
Riley Young
27.74c
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
37.
10
Brad Porter
27.78
(-2.1)
May 17
JV Region 4
38.
11
David Rollo
28.84c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
400 Meters
1.
12
Andrew Glenn
50.59
PR
May 20
Utah State Track and Field Championships
2.
11
Matthew Parker
52.48
May 12
Region IV Championships
3.
11
Isaac Mortensen
53.34c
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
4.
11
Andru Dais
53.45
PR
May 12
Region IV Championships
5.
12
Jonathan Roy
53.47
PR
Apr 16
UHSTCA Invite
6.
12
Brant Hansen
54.84c
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
7.
12
Levi Wolfley
55.09
PR
May 17
JV Region 4
8.
9
Robert Walker
55.55
PR
May 12
Region IV Championships
9.
9
Ty Davis
57.73
PR
May 17
JV Region 4
11
Noah Sorenson
57.73
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
11.
11
Brendon Giles
58.04
Apr 2
Copper Hills Invitational
12.
11
Michael York
58.18
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
13.
12
Neal Guthrie
58.30
PR
Mar 22
Davis Super Meet
14.
11
Brenden Giles
58.94c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
15.
12
Charley McGaughey
58.98
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
16.
10
McKay Kimball
59.54c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
17.
9
Cade Kartchner
59.91
May 17
JV Region 4
18.
11
Robert Saunders
1:00.74c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
19.
9
Gage DeHaan
1:00.84
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
20.
10
Brad Porter
1:01.17
May 17
JV Region 4
21.
11
Yu Linus Wu
1:01.49
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
22.
10
Robert O'Hara
1:01.55
May 17
JV Region 4
23.
11
David Rollo
1:02.17
PR
May 17
JV Region 4
24.
9
Tage Wilcox
1:02.24c
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
25.
12
Adam Frampton
1:02.64c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
26.
11
Spencer Royce
1:02.80
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
27.
10
Jaron Hall
1:03.44
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
28.
10
Jet Whiting
1:04.11
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
29.
10
Gavin Lalliss
1:04.26
Apr 13
AF & LP @ Riverton
30.
10
Riley Young
1:04.27
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
31.
9
Micah Atwood
1:04.40
Apr 13
AF & LP @ Riverton
32.
9
Zach Spackman
1:04.84c
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
33.
11
Linus Wu
1:05.04c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
34.
12
Jared Belnap
1:05.10
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
35.
10
Ben Coleman
1:05.14c
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
36.
10
Ryan Larkin
1:05.20
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
37.
11
Joseph Broadhead
1:05.64c
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
38.
9
Kwinn Korth
1:06.84c
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
39.
10
Nathan Diebe
1:13.20
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
40.
10
James Porter
1:13.90
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
41.
10
Mitchell Newkirk
1:14.54c
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
800 Meters
1.
12
Tracen Warnick
1:54.70
PR
May 20
Utah State Track and Field Championships
2.
12
Jonathan Roy
1:57.94
PR
Apr 2
UVU Invite
3.
11
Matthew Parker
1:58.81
May 12
Region IV Championships
4.
12
Ammon Baker
2:02.64
PR
May 12
Region IV Championships
5.
11
Justin Roylance
2:06.14
PR
May 12
Region IV Championships
6.
11
Ethan Matz
2:06.36
PR
May 12
Region IV Championships
7.
11
Austin Diede
2:06.48
May 12
Region IV Championships
8.
12
Levi Wolfley
2:07.20
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
9.
12
Duncan Forrest
2:08.72
Mar 22
Davis Super Meet
10.
11
Joseph Broadhead
2:11.59
Mar 22
Davis Super Meet
11.
12
Braden Robbins
2:12.43
Apr 16
UHSTCA Invite
12.
12
Trevor Maxfield
2:12.8h
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
13.
10
Talon Rodriguez
2:15.70
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
14.
11
Andru Dais
2:15.9h
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
15.
11
Noah Sorenson
2:17.02
Apr 13
AF & LP @ Riverton
16.
11
Zane Fisher
2:18.63
Apr 16
UHSTCA Invite
17.
11
Carew Trickett
2:18.96
Apr 2
Copper Hills Invitational
18.
12
Adam Frampton
2:19.01
PR
Apr 2
Copper Hills Invitational
19.
12
Payton Ramynke
2:19.24
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
20.
10
Sean Rausch
2:20.5h
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
21.
9
Joey Nokes
2:20.6h
Apr 27
Riverton & American Fork
22.
9
Tage Wilcox
2:21.35
PR
May 17
JV Region 4
23.
11
David Rollo
2:21.65
PR
Apr 2
Copper Hills Invitational
24.
10
Robert O'Hara
2:23.60
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
25.
10
Caleb Nokes
2:24.58
May 17
JV Region 4
26.
9
Kwinn Korth
2:25.20
May 17
JV Region 4
27.
10
Ben Coleman
2:27.1h
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
28.
9
Chandler Morgan
2:27.46
Apr 2
Copper Hills Invitational
29.
9
Malakai Stephens
2:33.29
Apr 13
AF & LP @ Riverton
30.
9
Jacob Andrews
2:36.53
Apr 13
AF & LP @ Riverton
31.
9
Kai Stephens
2:39.7h
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
32.
10
Mitchell Newkirk
2:41.25
PR
May 17
JV Region 4
33.
11
Alexander Groneman
2:42.1h
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
34.
11
Jackson Rasmussen
2:45.2h
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
35.
9
Brock Hodges
2:46.8h
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
36.
10
Taylor Rowser
2:48.90
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
37.
10
Brander Soderquist
2:52.05
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
38.
9
Blake Lewis
2:53.80
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
1600 Meters
1.
12
Tracen Warnick
4:15.46
PR
May 20
Utah State Track and Field Championships
2.
12
Jonathan Roy
4:34.32
PR
May 12
Region IV Championships
3.
12
Duncan Forrest
4:36.96
May 7
BYU Invitational Day 2
4.
12
Levi Wolfley
4:38.32
PR
May 12
Region IV Championships
5.
12
Braden Robbins
4:39.82
PR
Apr 16
UHSTCA Invite
6.
11
Ethan Matz
4:42.43
May 17
JV Region 4
7.
12
Ammon Baker
4:45.55
Mar 22
Davis Super Meet
8.
11
Austin Diede
4:45.7h
Apr 27
Riverton & American Fork
9.
9
Ty Davis
4:45.97
Apr 2
UVU Invite
10.
11
Justin Roylance
4:48.00
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
11.
11
Zane Fisher
4:52.66
May 17
JV Region 4
12.
11
Matthew Parker
4:53.00
Apr 13
AF & LP @ Riverton
13.
10
Talon Rodriguez
4:53.24
May 17
JV Region 4
14.
10
Robert O'Hara
4:54.00
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
15.
12
Trevor Maxfield
4:55.00
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
16.
12
Payton Ramynke
4:57.83
PR
Mar 22
Davis Super Meet
17.
11
Joseph Broadhead
4:57.9h
Apr 27
Riverton & American Fork
18.
9
Joey Nokes
4:59.70
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
19.
12
Craig Bluth
5:00.26
Apr 13
AF & LP @ Riverton
20.
9
Chandler Morgan
5:00.40
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
21.
11
Carew Trickett
5:00.43
Apr 13
AF & LP @ Riverton
22.
10
Caleb Nokes
5:01.43
May 17
JV Region 4
23.
10
Sean Rausch
5:01.92
Apr 13
AF & LP @ Riverton
24.
12
Kaige Korth
5:09.40
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
25.
11
David Rollo
5:10.71
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
26.
12
Adam Frampton
5:12.5h
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
27.
11
Noah Sorenson
5:14.1h
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
28.
9
Tage Wilcox
5:20.8h
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
29.
10
Ben Coleman
5:23.3h
Apr 27
Riverton & American Fork
30.
11
Andru Dais
5:23.80
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
31.
9
Blake Lewis
5:30.43
May 17
JV Region 4
32.
9
Kwinn Korth
5:33.70
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
33.
9
Jacob Andrews
5:35.54
May 17
JV Region 4
34.
10
Taylor Rowser
5:37.05
Apr 13
AF & LP @ Riverton
35.
11
Alexander Groneman
5:37.28
PR
Apr 2
Copper Hills Invitational
36.
9
Malakai Stephens
5:48.80
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
37.
10
Mitchell Newkirk
5:56.9h
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
38.
9
Micah Atwood
6:01.8h
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
39.
9
Brock Hodges
6:03.74
PR
May 17
JV Region 4
40.
10
Brander Soderquist
6:35.80
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
1 Mile
1.
12
Tracen Warnick
4:21.96
PR
Apr 9
Arcadia Invitational
3200 Meters
1.
12
Tracen Warnick
9:25.58
PR
May 20
Utah State Track and Field Championships
2.
12
Braden Robbins
9:54.19
PR
Apr 23
Davis Invite
3.
11
Ethan Matz
10:03.69
May 12
Region IV Championships
4.
11
Justin Roylance
10:11.34
May 12
Region IV Championships
5.
9
Ty Davis
10:11.47
Apr 23
Davis Invite
6.
12
Levi Wolfley
10:16.83
PR
Mar 22
Davis Super Meet
7.
12
Jonathan Roy
10:25.50
PR
Apr 16
UHSTCA Invite
8.
11
Austin Diede
10:27.89
Apr 2
UVU Invite
9.
9
Joey Nokes
10:34.23
May 17
JV Region 4
10.
12
Ammon Baker
10:34.99
Apr 16
UHSTCA Invite
11.
11
Zane Fisher
10:36.72
Mar 22
Davis Super Meet
12.
12
Payton Ramynke
10:37.50
Apr 2
UVU Invite
13.
10
Robert O'Hara
10:40.38
Apr 13
AF & LP @ Riverton
14.
12
Duncan Forrest
10:46.41
Apr 9
Taylorsville Invite
15.
9
Chandler Morgan
10:51.20
Mar 22
Davis Super Meet
16.
10
Talon Rodriguez
10:54.45
Apr 13
AF & LP @ Riverton
17.
12
Trevor Maxfield
10:56.78
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
18.
10
Sean Rausch
10:56.79
Mar 22
Davis Super Meet
19.
10
Caleb Nokes
11:14.5h
Apr 27
Riverton & American Fork
20.
11
David Rollo
11:22.1h
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
21.
11
Carew Trickett
11:23.7h
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
22.
11
Joseph Broadhead
11:35.16
Apr 2
Copper Hills Invitational
23.
12
Adam Frampton
11:59.0h
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
24.
11
Alexander Groneman
12:00.8h
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
25.
10
Taylor Rowser
12:06.73
Mar 22
Davis Super Meet
26.
10
Ben Coleman
12:14.40
Apr 13
AF & LP @ Riverton
27.
9
Jacob Andrews
12:32.60
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
28.
9
Kwinn Korth
12:34.1h
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
29.
9
Blake Lewis
13:00.01
Apr 13
AF & LP @ Riverton
30.
9
Malakai Stephens
13:13.6h
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
31.
10
Mitchell Newkirk
13:41.7h
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
32.
9
Brock Hodges
14:08.9h
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
33.
10
Brander Soderquist
14:16.4h
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
110m Hurdles - 39"
1.
11
Austin Gomez
15.10
(5.6)
PR
Apr 16
UHSTCA Invite
2.
12
Charley McGaughey
15.81
(.0)
PR
May 12
Region IV Championships
3.
12
Carter Comish
16.84
(4.4)
PR
Apr 16
UHSTCA Invite
4.
11
Conner Sabin
17.32
(4.4)
Apr 16
UHSTCA Invite
5.
10
Lochlan Kerr
17.44c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
6.
11
Spencer Royce
17.84c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
7.
12
Jeff Beals
18.15
(-.4)
PR
May 12
Region IV Championships
8.
11
Noah Nordfelt
18.21
(1.3)
PR
May 17
JV Region 4
9.
12
Jeffersonn Beals
18.84c
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
10.
10
Josiah Stephens
19.14c
Apr 27
Riverton & American Fork
11.
11
Royce Spencer
19.74c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
300m Hurdles - 36"
1.
11
Austin Gomez
38.29
PR
May 7
BYU Invitational Day 2
2.
12
Carter Comish
41.16
PR
May 12
Region IV Championships
3.
11
Conner Sabin
42.19
May 12
Region IV Championships
4.
12
Jeff Beals
45.32
PR
May 12
Region IV Championships
5.
12
Charley McGaughey
45.54c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
6.
11
Seth Polevoi
46.20
PR
May 12
Region IV Championships
7.
11
Noah Nordfelt
47.53
PR
May 17
JV Region 4
8.
12
Craig Bluth
48.05
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
9.
10
Josiah Stephens
48.23
May 17
JV Region 4
10.
11
Spencer Royce
49.54c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
11.
12
Adam Frampton
53.14c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
12.
11
David Rollo
53.54c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
2k Steeplechase
1.
12
Tracen Warnick
6:13.16
PR
Jun 4
Great Southwest Classic
2.
11
Austin Diede
7:02.64
Apr 15
BYU Multi/Steeple
3.
10
Talon Rodriguez
7:11.32
Apr 15
BYU Multi/Steeple
4x100 Relay
1.
Isaac Mortensen
Austin Gomez
Brant Hansen
Andrew Glenn
43.04
May 7
BYU Invitational Day 2
Relay Team
43.04
May 7
BYU Invitational Day 2
3.
Isaac Mortensen
Brant Hansen
Andrew Glenn
Austin Gomez
43.49
Apr 2
UVU Invite
4.
Isaac Mortensen
Craig Bluth
Brant Hansen
Andrew Glenn
44.53
May 20
Utah State Track and Field Championships
4x400 Relay
1.
Andrew Glenn
Matthew Parker
Brant Hansen
Jonathan Roy
3:24.80
May 20
Utah State Track and Field Championships
2.
Andrew Glenn
Brant Hansen
Matthew Parker
Jonathan Roy
3:25.90
May 20
Utah State Track and Field Championships
3.
Relay Team
3:26.92
May 7
BYU Invitational Day 2
Andrew Glenn
Isaac Mortensen
Matthew Parker
Jonathan Roy
3:26.92
May 7
BYU Invitational Day 2
5.
Andrew Glenn
Isaac Mortensen
Matthew Parker
Austin Gomez
3:28.99
Apr 2
UVU Invite
6.
Isaac Mortensen
Austin Diede
Johnathan Roy
Andrew Glenn
3:33.06
Apr 9
Taylorsville Invite
4x800 Relay
1.
Matthew Parker
Levi Wolfley
Braden Robbins
Ammon Baker
8:42.76
Mar 22
Davis Super Meet
2.
Craig Bluth
Joseph Broadhead
Ty Davis
Austin Diede
9:06.84
Mar 22
Davis Super Meet
3.
Talon Rodriguez
Trevor Maxfield
Robert O'Hara
Zane Fisher
9:22.78
Mar 22
Davis Super Meet
4.
Relay Team
10:04.58
Mar 22
Davis Super Meet
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Isaac Mortensen
Brant Hansen
Matthew Parker
Jonathan Roy
3:36.27
May 20
Utah State Track and Field Championships
2.
Isaac Mortensen
Brant Hansen
Andrew Glenn
Johnathan Roy
3:36.93
Apr 9
Taylorsville Invite
3.
Travis Mohney
Austin Gomez
Andrew Glenn
Johnathan Roy
3:42.38
Mar 22
Davis Super Meet
4.
Craig Bluth
Brant Hansen
Isaac Mortensen
Matthew Parker
3:42.80
May 20
Utah State Track and Field Championships
5.
Relay Team
3:56.35
May 12
Region IV Championships
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Duncan Forrest
Andrew Glenn
Johnathan Roy
Tracen Warnick
10:58.42
Mar 12
Cougar Relays
2.
Ammon Baker
Levi Wolfley
Ty Davis
Braden Robbins
11:29.84
Mar 12
Cougar Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Mitchell Burnett
50' 8.75
PR
May 20
Utah State Track and Field Championships
2.
11
Caleb Rogers
46' 1.5
Apr 16
UHSTCA Invite
3.
12
Andy Allen
44' 7
PR
Apr 16
UHSTCA Invite
4.
11
Colin Linford
39' 6
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
5.
9
Kaige Roberts
37' 9.5
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
6.
11
Tanner Vernon
36' 6
May 17
JV Region 4
7.
10
Kaiden Hansen
35' 9.5
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
8.
12
Connor Thorn
35' 0
PR
Apr 2
Copper Hills Invitational
9.
10
Braden Littleford
33' 8.5
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
10.
11
Kenny Orton
33' 4.5
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
11.
10
Micah Peltier
32' 8
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
12.
10
Joshua Rogers
31' 9
PR
May 17
JV Region 4
13.
11
Palmer Word
31' 7
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
14.
10
Gavin Maxfield
30' 5
May 17
JV Region 4
15.
10
Derek Robinson
30' 4
PR
May 17
JV Region 4
16.
9
Micah Sims
28' 7.5
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
Discus - 1.6kg
1.
11
Caleb Rogers
148' 9
May 20
Utah State Track and Field Championships
2.
12
Mitchell Burnett
137' 4
PR
Apr 9
Taylorsville Invite
3.
12
Andy Allen
133' 10
PR
May 7
BYU Invitational Day 2
4.
11
Tanner Vernon
111' 0
May 17
JV Region 4
5.
11
Kenny Orton
109' 10
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
6.
12
Connor Thorn
108' 6
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
7.
11
Brady Cannon
103' 9
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
8.
10
Kaiden Hansen
97' 6
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
9.
11
Christian Erickson
97' 2
PR
Apr 9
Taylorsville Invite
10.
10
Braden Littleford
92' 4
PR
May 17
JV Region 4
11.
9
Kaige Roberts
91' 7
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
12.
11
Colin Linford
88' 7.5
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
13.
10
Derek Robinson
88' 1
PR
May 17
JV Region 4
14.
11
Palmer Word
82' 2
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
15.
10
Joshua Rogers
75' 4.5
PR
May 17
JV Region 4
16.
11
Kedric Akiora
72' 5
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
17.
10
Gavin Maxfield
71' 4.5
May 17
JV Region 4
Javelin - 800g
1.
11
Caleb Rogers
161' 1
May 20
Utah State Track and Field Championships
2.
12
Connor Thorn
144' 7
PR
May 12
Region IV Championships
3.
11
Christian Erickson
141' 9
PR
May 12
Region IV Championships
4.
9
Blake Lewis
120' 7
PR
Mar 22
Davis Super Meet
5.
12
Mitchell Burnett
112' 2
PR
Mar 22
Davis Super Meet
6.
10
Hunter Gibbons
109' 8
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
7.
10
Gavin Maxfield
102' 9
May 17
JV Region 4
8.
10
Micah Peltier
101' 1
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
9.
10
Christopher Gibbons
97' 3
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
10.
10
Joshua Rogers
92' 7
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
11.
11
Austin Allred
91' 10.75
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
12.
12
Andy Allen
88' 5
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
13.
10
Derek Robinson
86' 5
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
14.
9
Kaige Roberts
86' 4
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
15.
11
Nathan Channel
86' 0
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
16.
11
Kenny Orton
76' 7
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
17.
11
Colin Linford
72' 10
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
18.
10
Braden Littleford
70' 8
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
19.
10
Kaiden Hansen
63' 8
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
20.
11
Kedric Akiora
61' 0
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
High Jump
1.
12
Colby Stone
6' 2
PR
Apr 2
UVU Invite
11
Dalton McClees
6' 2
May 20
Utah State Track and Field Championships
3.
12
Carter Comish
6' 0
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
4.
10
Dallin Barnes
5' 11
PR
May 12
Region IV Championships
5.
12
Ammon Baker
5' 8
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
12
Rylan Wagner
5' 8
PR
Mar 12
Cougar Relays
7.
12
Neal Guthrie
5' 6
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
11
Quinton Sorenson
5' 6
Mar 23
Davis Super Meet
9.
11
Tyler Smart
5' 4
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
10
Hunter Gibbons
5' 4
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
11.
10
Lochlan Kerr
5' 2
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
12
Craig Bluth
5' 2
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
13.
11
Ethan Breinholt
5' 0
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
9
Nathan Diede
5' 0
Apr 27
Riverton & American Fork
10
Kerr Lochlan
5' 0
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
Pole Vault
1.
11
Tyler Smart
14' 2
PR
May 6
Herriman Twilight
2.
12
Craig Bluth
12' 9
PR
May 12
Region IV Championships
3.
10
Trent (Trenton) James
12' 0
May 12
Region IV Championships
4.
12
Braden Nielsen
11' 0
PR
May 6
Herriman Twilight
5.
11
Seth Polevoi
10' 0
PR
Mar 22
Davis Super Meet
6.
12
Parker Thornley
9' 6
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
7.
12
Brant Hansen
8' 6
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
8.
10
Hunter Robbins
8' 2
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
9.
10
Josiah Stephens
7' 2
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
Long Jump
1.
12
Mitchell Wood
21' 2.25
PR
May 6
BYU Invitational Day 1
2.
12
Charley McGaughey
20' 10
PR
Apr 16
UHSTCA Invite
3.
11
Tyler Smart
20' 5.25
PR
Apr 16
UHSTCA Invite
4.
11
Dalton McClees
19' 9
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
5.
12
Neal Guthrie
19' 4
(-1.8)
PR
Apr 30
Tiger Trials
6.
12
Colby Stone
18' 4.5
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
12
Carter Comish
18' 4.5
PR
Mar 23
Davis Super Meet
10
Dallin Barnes
18' 4.5
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
9.
10
Hunter Gibbons
18' 2
May 17
JV Region 4
10.
-
Davis Stobb
17' 10.75
PR
Mar 22
Davis Super Meet
11.
11
Quinton Sorenson
17' 10
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
12.
11
Justin Roylance
17' 2.75
PR
May 17
JV Region 4
13.
12
Joe Lefgren
17' 2
Mar 12
Cougar Relays
12
D. Joe Lefgren
17' 2
PR
Mar 12
Cougar Relays
15.
12
Levi Wolfley
16' 10
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
16.
10
Talon Rodriguez
16' 8.25
PR
May 17
JV Region 4
17.
11
Ethan Breinholt
16' 7.5
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
18.
10
Christopher Gibbons
16' 7
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
19.
10
Lochlan Kerr
15' 0
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
10
Kerr Lochlan
15' 0
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
21.
10
Joshua Rogers
14' 3.75
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
22.
11
Austin Allred
13' 10
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
Triple Jump
1.
12
Neal Guthrie
38' 4.5
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
2.
11
Dalton McClees
38' 3
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
Womens
100 Meters
1.
10
MaKenzie McCombs
13.06
(2.4)
May 12
Region IV Championships
2.
11
Rylee Wood
13.37
(2.2)
May 12
Region IV Championships
3.
12
Maci McCleary
13.46
(.6)
May 12
Region IV Championships
4.
10
Haylee Mather
13.54
(5.1)
Apr 16
UHSTCA Invite
5.
12
Abby Walker
13.66
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
6.
10
Anna Kochevar
13.91
(-.3)
PR
May 12
Region IV Championships
7.
12
Emma Geertsen
14.01
(1.0)
PR
May 17
JV Region 4
8.
11
Shambrea Ogden
14.05
(-.9)
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
12
Kate Saunders
14.05
(-1.2)
May 12
Region IV Championships
10.
11
Cassidy McDougal
14.17
(5.0)
PR
Apr 16
UHSTCA Invite
11.
10
Alyssa Sinks
14.43
(-2.3)
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
12.
9
Tessa Sabin
14.49
(1.0)
May 17
JV Region 4
13.
11
Ashley Shipley
14.54c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
14.
10
Rose Dalley
14.68
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
15.
10
Jay Lear
14.73
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
16.
9
Kendall Evans
14.74c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
17.
10
Halie Day
14.94c
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
11
Rebecca Rowley
14.94c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
19.
12
Rylie Baird
15.00
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
20.
10
Kaelyn Goodrich
15.14c
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
9
Emily Belnap
15.14c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
11
Jane Neddo
15.14c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
23.
9
Rylee Andrus
15.24c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
24.
9
Anita Broadhead
15.34c
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
10
Shauntel Painter
15.34c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
26.
10
Emilee Sheehy
15.44c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
27.
11
Megan Johnson
15.58
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
28.
11
Sofia Gutierrez
15.59
(1.5)
PR
May 17
JV Region 4
29.
11
Katie Wallace
15.64c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
9
Kate Hyatt
15.64c
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
31.
9
Breanna Ogden
15.93
(1.5)
May 17
JV Region 4
32.
10
Mayson Rollo
16.16
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
33.
10
Emily Bluth
16.44
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
34.
9
Kamryn Reagh
16.74c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
35.
9
Katelynn Rollo
16.93
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
36.
9
Grace Christensen
16.94c
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
37.
9
Nancy Wang
17.13
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
38.
10
Shelby Street
17.14c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
39.
10
Hadley Maw
17.48
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
200 Meters
1.
11
Rylee Wood
27.15
(-1.3)
May 12
Region IV Championships
2.
10
MaKenzie McCombs
27.18
(-.7)
May 12
Region IV Championships
3.
12
Maci McCleary
27.26
(.4)
May 12
Region IV Championships
4.
10
Haylee Mather
27.45
May 6
BYU Invitational Day 1
5.
12
Kate Saunders
28.43
(-.7)
Apr 2
UVU Invite
6.
11
Shambrea Ogden
28.73
(-.9)
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
7.
10
Anna Kochevar
28.84c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
8.
11
Cassidy McDougal
29.29
(-.3)
PR
May 12
Region IV Championships
9.
10
Alyssa Sinks
29.52
(-1.6)
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
10.
11
Megan Johnson
29.54c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
11.
9
Kate Hyatt
29.64c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
12.
9
Tessa Sabin
30.04c
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
12
Emma Geertsen
30.04c
Apr 27
Riverton & American Fork
14.
10
Gwyn Romrell
30.33
(-2.6)
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
15.
9
Rylee Andrus
30.94c
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
16.
10
Kaelyn Goodrich
31.04c
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
17.
11
Ashley Shipley
31.14c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
18.
9
Kendall Evans
31.44c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
19.
11
Rebecca Rowley
31.94c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
9
Emily Belnap
31.94c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
21.
9
Anita Broadhead
32.14c
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
22.
10
Emilee Sheehy
32.24c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
23.
11
Kaylee Larson
32.31
(-1.8)
May 17
JV Region 4
24.
11
Jane Neddo
33.21
(-1.8)
May 17
JV Region 4
25.
11
Bailie Spears
33.34c
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
26.
10
Shauntel Painter
33.44
(-2.5)
PR
May 17
JV Region 4
27.
9
Kendall Evan
33.64c
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
28.
11
Katie Wallace
33.86
(-2.8)
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
29.
11
Sofia Gutierrez
33.98
(-1.8)
PR
May 17
JV Region 4
30.
9
Breanna Ogden
34.22
(-1.6)
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
31.
10
Rose Dalley
34.64c
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
32.
9
Kamryn Reagh
35.54c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
33.
9
Grace Christensen
36.98
(-1.8)
May 17
JV Region 4
34.
10
Shelby Street
37.54c
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
300 Meters
1.
10
Megan Naylor
14:46.44c
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
400 Meters
1.
10
Haylee Mather
59.09
May 20
Utah State Track and Field Championships
2.
11
Rylee Wood
1:01.51
May 12
Region IV Championships
3.
11
Shambrea Ogden
1:03.00
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
4.
10
Gwyn Romrell
1:05.30
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
5.
11
Megan Johnson
1:06.61
PR
May 12
Region IV Championships
6.
10
Alyssa Sinks
1:07.16
Mar 22
Davis Super Meet
7.
9
Kate Hyatt
1:07.59
Apr 9
Taylorsville Invite
8.
11
Cassidy McDougal
1:08.07
PR
May 12
Region IV Championships
9.
10
MaKenzie McCombs
1:12.10
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
10.
10
Anna Kochevar
1:13.10
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
11.
9
Tessa Sabin
1:14.34c
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
12.
10
Emily Bluth
1:14.54c
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
13.
11
Melinda Garrard
1:14.94c
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
14.
11
Kaylee Larson
1:15.50
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
15.
9
Anita Broadhead
1:16.54c
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
16.
12
Rylie Baird
1:16.80
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
17.
9
Kendall Evans
1:20.90
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
18.
10
Shauntel Painter
1:23.20
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
19.
9
Emily Belnap
1:28.70
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
800 Meters
1.
11
Katie Christopherson
2:20.40
May 12
Region IV Championships
2.
10
Samantha Jacobson
2:29.52
Apr 16
UHSTCA Invite
3.
11
Shambrea Ogden
2:31.3h
Apr 27
Riverton & American Fork
4.
12
Zoe Bartlome
2:31.52
Apr 23
Davis Invite
5.
9
Nancy Wang
2:34.01
PR
May 7
BYU Invitational Day 2
6.
12
Holly Haymore
2:35.47
PR
May 12
Region IV Championships
7.
11
Kara Johansen
2:35.75
PR
Apr 9
Taylorsville Invite
8.
12
Rachel Rigby
2:36.18
PR
May 12
Region IV Championships
9.
12
Brooklyn Dutton
2:36.61
PR
May 12
Region IV Championships
10.
12
Breanne Lang
2:39.73
PR
Apr 9
Taylorsville Invite
11.
11
Melinda Garrard
2:40.55
PR
Apr 16
UHSTCA Invite
12.
10
Emily Bluth
2:42.44
Apr 13
AF & LP @ Riverton
13.
12
Jessica Anderson
2:43.68
Mar 22
Davis Super Meet
14.
11
Bailie Spears
2:45.00
Apr 9
Taylorsville Invite
15.
12
Katie Coleman
2:45.7h
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
16.
11
Jenna Young
2:46.4h
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
17.
12
Kayzia Glick
2:47.18
Apr 16
UHSTCA Invite
18.
11
Kamryn Rossberg
2:48.08
PR
Apr 9
Taylorsville Invite
19.
9
Brynlee Bartlome
2:50.3h
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
20.
9
Abigail Coleman
2:50.6h
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
21.
10
Morgan Moser
2:53.10
PR
May 17
JV Region 4
22.
12
Hannah Nay
2:55.57
PR
May 17
JV Region 4
23.
11
Madelyn Dutton
2:55.6h
Apr 27
Riverton & American Fork
24.
10
Megan Naylor
2:56.7h
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
25.
11
Kaylee Larson
2:58.43
Apr 13
AF & LP @ Riverton
26.
9
Rachel Smith
2:59.3h
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
27.
9
Brooklyn Gee
3:02.96
Apr 13
AF & LP @ Riverton
28.
10
Kaitlin Richards
3:03.50
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
29.
11
Courtney Steiner
3:05.74
May 17
JV Region 4
30.
9
Emma Watson
3:05.79
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
31.
9
Kylee Nielsen
3:05.8h
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
32.
11
Morgan Willis
3:06.59
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
33.
9
Ashley Roy
3:10.40
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
34.
10
Brooke Austin
3:11.53
Apr 13
AF & LP @ Riverton
35.
11
Kayley Ballard
3:12.65
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
36.
12
Macadey Burgess
3:13.6h
Apr 27
Riverton & American Fork
37.
11
Emily Emch
3:36.6h
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
1600 Meters
1.
11
Katie Christopherson
5:18.74
PR
May 12
Region IV Championships
2.
10
Samantha Jacobson
5:19.61
PR
May 12
Region IV Championships
3.
12
Zoe Bartlome
5:23.10
PR
May 7
BYU Invitational Day 2
4.
12
Holly Haymore
5:33.33
PR
May 12
Region IV Championships
5.
12
Breanne Lang
5:41.41
PR
May 12
Region IV Championships
6.
11
Kara Johansen
5:43.80
Apr 30
Tiger Trials
7.
12
Kayzia Glick
5:49.74
Mar 22
Davis Super Meet
8.
12
Brooklyn Dutton
5:50.3h
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
9.
9
Nancy Wang
5:50.69
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
10.
12
Rachel Rigby
5:52.7h
Apr 27
Riverton & American Fork
11.
11
Kamryn Rossberg
5:58.4h
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
12.
11
Bailie Spears
6:00.82
Apr 2
UVU Invite
13.
11
Jenna Young
6:01.21
Apr 13
AF & LP @ Riverton
14.
9
Brynlee Bartlome
6:01.6h
Apr 27
Riverton & American Fork
15.
12
Jessica Anderson
6:05.10
PR
Apr 2
UVU Invite
16.
10
Emily Bluth
6:10.9h
Apr 27
Riverton & American Fork
17.
10
Kaitlin Richards
6:12.9h
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
18.
10
Megan Naylor
6:14.4h
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
19.
11
Melinda Garrard
6:16.40
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
20.
9
Abigail Coleman
6:16.82
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
21.
12
Hannah Nay
6:23.37
PR
May 17
JV Region 4
22.
9
Rachel Smith
6:33.11
PR
Mar 22
Davis Super Meet
23.
11
Madelyn Dutton
6:34.62
May 17
JV Region 4
24.
9
Brooklyn Gee
6:36.70
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
25.
11
Morgan Willis
6:46.11
PR
May 17
JV Region 4
26.
9
Kylee Nielsen
6:49.90
PR
May 17
JV Region 4
27.
9
Emma Watson
6:51.20
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
28.
11
Kaylee Larson
6:54.30
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
29.
12
Macadey Burgess
6:55.00
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
30.
11
Courtney Steiner
6:56.33
May 17
JV Region 4
31.
12
Katie Coleman
7:04.60
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
32.
10
Brooke Austin
7:06.82
May 17
JV Region 4
33.
11
Kayley Ballard
7:11.02
PR
May 17
JV Region 4
34.
9
Ashley Roy
7:27.90
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
35.
10
Morgan Moser
7:30.70
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
36.
11
Emily Emch
8:00.5h
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
3200 Meters
1.
12
Zoe Bartlome
11:25.30
PR
May 6
BYU Invitational Day 1
2.
10
Samantha Jacobson
11:25.62
PR
May 20
Utah State Track and Field Championships
3.
11
Katie Christopherson
11:29.88
PR
May 6
BYU Invitational Day 1
4.
11
Kara Johansen
12:06.75
May 12
Region IV Championships
5.
12
Breanne Lang
12:22.49
PR
May 12
Region IV Championships
6.
12
Holly Haymore
12:30.99
PR
Apr 16
UHSTCA Invite
7.
11
Bailie Spears
12:47.44
May 17
JV Region 4
8.
12
Kayzia Glick
12:54.74
May 12
Region IV Championships
9.
11
Kamryn Rossberg
13:01.31
PR
May 17
JV Region 4
10.
9
Nancy Wang
13:07.30
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
11.
12
Brooklyn Dutton
13:11.22
Apr 9
Taylorsville Invite
12.
9
Abigail Coleman
13:40.4h
Apr 27
Riverton & American Fork
13.
10
Kaitlin Richards
13:41.3h
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
14.
12
Jessica Anderson
13:50.10
PR
Apr 9
Taylorsville Invite
15.
10
Megan Naylor
14:06.27
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
16.
10
Emily Bluth
14:17.35
PR
Apr 2
Copper Hills Invitational
17.
11
Jenna Young
14:18.37
Apr 2
Copper Hills Invitational
18.
9
Kylee Nielsen
14:27.0h
PR
Apr 27
Riverton & American Fork
19.
9
Brynlee Bartlome
14:36.46
Apr 2
Copper Hills Invitational
20.
12
Hannah Nay
14:48.6h
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
21.
11
Madelyn Dutton
15:31.1h
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
22.
9
Brooklyn Gee
15:40.7h
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
23.
11
Kaylee Larson
15:52.7h
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
24.
11
Courtney Steiner
16:00.1h
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
25.
11
Kayley Ballard
16:00.4h
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
26.
10
Brooke Austin
16:00.7h
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
27.
11
Morgan Willis
16:14.5h
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
28.
9
Ashley Roy
16:20.6h
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
100m Hurdles - 33"
1.
11
Shambrea Ogden
17.00
(1.8)
PR
May 12
Region IV Championships
2.
10
Gwyn Romrell
17.64
(1.8)
May 12
Region IV Championships
3.
10
Halie Day
17.92
(1.8)
PR
May 12
Region IV Championships
4.
11
Megan Johnson
18.73
(3.2)
PR
Apr 16
UHSTCA Invite
300m Hurdles - 30"
1.
10
Gwyn Romrell
46.82
May 7
BYU Invitational Day 2
2.
11
Shambrea Ogden
47.74
PR
May 12
Region IV Championships
3.
10
Halie Day
50.84
May 12
Region IV Championships
4.
11
Megan Johnson
56.43
PR
Mar 22
Davis Super Meet
5.
12
Hannah Nay
1:02.41
PR
Apr 13
AF & LP @ Riverton
4x100 Relay
1.
Relay Team
47.26
Apr 13
AF & LP @ Riverton
2.
MaKenzie McCombs
Abby Walker
Haylee Mather
Rylee Wood
50.34
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
3.
Rylee Wood
Abby Walker
Haylee Mather
MaKenzie McCombs
50.91
Apr 2
UVU Invite
4x400 Relay
1.
Rylee Wood
Gwyn Romrell
Shambrea Ogden
Haylee Mather
4:02.00
May 20
Utah State Track and Field Championships
2.
Rylee Wood
Haylee Mather
Shambrea Ogden
Gwyn Romrell
4:02.81
May 20
Utah State Track and Field Championships
3.
Relay Team
4:05.71
May 7
BYU Invitational Day 2
4.
Shambrea Ogden
Haylee Mather
Katie Christopherson
Rylee Wood
4:09.21
Apr 9
Taylorsville Invite
5.
Haylee Mather
Rylee Wood
Shambrea Ogden
Gwyn Romrell
4:10.47
Apr 23
Davis Invite
6.
Shambrea Ogden
Tessa Sabin
Samantha Anderson
Vania Ioana
4:36.8h
Apr 27
Riverton & American Fork
4x800 Relay
1.
Kara Johansen
Katie Christopherson
Zoey Bartlome
Samantha Jacobson
10:45.27
Mar 22
Davis Super Meet
2.
Relay Team
11:22.96
Mar 22
Davis Super Meet
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
MaKenzie McCombs
Haylee Mather
Rylee Wood
Katie Christopherson
4:17.83
May 20
Utah State Track and Field Championships
2.
MaKenzie McCombs
Rylee Wood
Haylee Mather
Samantha Jacobson
4:20.41
May 20
Utah State Track and Field Championships
3.
Rylee Wood
MaKenzie McCombs
Haylee Mather
Katie Christopherson
4:22.87
Apr 2
UVU Invite
4.
Relay Team
4:33.37
May 7
BYU Invitational Day 2
MaKenzie McCombs
Maci McCleary
Abby Walker
Brooklyn Dutton
4:33.37
May 7
BYU Invitational Day 2
6.
Cassidy McDougal
Alyssa Sinks
Kate Hyatt
Zoey Bartlome
4:41.23
Apr 9
Taylorsville Invite
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Katie Christopherson
Shambrea Ogden
Zoey Bartlome
Samantha Jacobson
13:21.69
Mar 12
Cougar Relays
2.
Kara Johansen
Brooklyn Dutton
Rachel Rigby
Kayzia Glick
14:23.61
Mar 12
Cougar Relays
Shot Put - 4kg
1.
10
Madison Ellsworth
28' 5.5
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
2.
11
Jessica Ralphs
25' 2
PR
May 17
JV Region 4
3.
10
Hadley Maw
16' 4
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
Discus - 1kg
1.
11
Callissa Candelot
89' 0
Apr 27
Riverton & American Fork
2.
10
Madison Ellsworth
79' 0
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
3.
11
Jessica Ralphs
68' 3.5
PR
May 17
JV Region 4
4.
11
Madison Eyre
51' 1
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
Javelin - 600g
1.
11
Callissa Candelot
117' 11
PR
May 12
Region IV Championships
2.
12
Tara Roylance
117' 1
Mar 22
Davis Super Meet
3.
12
Mikayla Christiansen
95' 3
PR
Apr 30
Tiger Trials
4.
11
Jessica Ralphs
68' 8
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
5.
10
Madison Ellsworth
68' 0
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
6.
11
Madison Eyre
54' 4
PR
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
7.
11
Megan Johnson
49' 8
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
8.
12
Rylie Baird
48' 5
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
9.
10
Taylor Harrison
47' 6
PR
Mar 3
Riverton Silverwolves Varsity Qualifier
10.
11
Shambrea Ogden
46' 9
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
High Jump
1.
12
Lexi Roberts
4' 6
Mar 12
Cougar Relays
2.
11
Shambrea Ogden
4' 0
PR
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
Pole Vault
1.
10
Mayson Rollo
8' 6
PR
May 6
Herriman Twilight
12
Cassandra Powers
8' 6
PR
Apr 9
Taylorsville Invite
3.
9
Katelynn Rollo
8' 4
PR
May 12
Region IV Championships
4.
10
Anna Parkinson
8' 2
Apr 6
Herriman at Riverton [Dual]
5.
10
Olivia Powers
7' 6
May 12
Region IV Championships
Long Jump
1.
12
Abby Walker
16' 11.5
PR
Apr 16
UHSTCA Invite
2.
11
Shambrea Ogden
15' 0.5
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
3.
12
Lexi Roberts
14' 9.75
Mar 16
PG & Riverton @ Westlake
4.
10
Halie Day
14' 4.5
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
5.
10
Anna Kochevar
14' 3
(-3.5)
PR
Apr 30
Tiger Trials
6.
10
Haylee Mather
13' 10
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
7.
10
MaKenzie McCombs
13' 7
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
8.
12
Jessica Anderson
11' 11.25
PR
May 17
JV Region 4
9.
9
Breanna Ogden
11' 8
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
10.
11
Rylee Wood
11' 6.5
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
11.
11
Cassidy McDougal
10' 9.5
PR
Apr 19
PG & Riverton @ Lehi
*Recent improvement