Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2000
Indoor
2024
2023
2022
2021
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Trey Schroefel
11.04
PR
May 6
Camel Qualifier
2.
9
Cody Milmine
11.34
May 6
Camel Qualifier
3.
12
Tristan Hepp
11.45
PR
Apr 23
Dan Hansen Invitational
9
Marc Wodahl
11.45
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
5.
10
Jon Schultze
11.78
PR
May 6
Camel Qualifier
6.
10
Ray Rabou
12.09
PR
May 6
Camel Qualifier
7.
10
Hayden Peterson
12.28
PR
May 6
Camel Qualifier
8.
12
Blake Toyne
12.29
May 6
Camel Qualifier
9.
12
Cody Clason
12.52
Apr 22
Douglas Track Invitational
10.
11
Caden Milmine
12.60
PR
Apr 15
Finch-Lehner Invitational
11.
11
Evan Heil
12.79
May 6
Camel Qualifier
12.
9
Tyce Dahlberg
14.04
PR
Apr 23
Dan Hansen Invitational
200 Meters
1.
12
Tristan Hepp
22.37
PR
May 6
Camel Qualifier
2.
9
Marc Wodahl
22.96
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
3.
12
Trey Schroefel
23.24
PR
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
4.
9
Cody Milmine
23.62
Apr 15
Finch-Lehner Invitational
5.
10
Ray Rabou
24.92
May 6
Camel Qualifier
6.
9
Lance Reutlinger
25.45
PR
May 6
Camel Qualifier
7.
12
Blake Toyne
25.52
PR
May 6
Camel Qualifier
8.
10
Mason Jensen
26.33
PR
May 6
Camel Qualifier
9.
11
Evan Heil
27.01
Apr 15
Finch-Lehner Invitational
400 Meters
1.
12
Trey Schroefel
52.53
PR
May 15
3A East Regional Track Meet
2.
12
Cody Clason
54.94
PR
Apr 22
Douglas Track Invitational
3.
10
Garrett Gross
1:01.41
PR
May 15
3A East Regional Track Meet
4.
9
Lance Reutlinger
1:05.05
PR
Apr 22
Douglas Track Invitational
800 Meters
1.
9
Nathan Kessler
2:22.11
May 15
3A East Regional Track Meet
2.
10
Garrett Gross
2:27.93
PR
May 6
Camel Qualifier
3.
11
Ian Cohoon
2:33.29
PR
May 6
Camel Qualifier
4.
11
Matthew Moseman
2:41.29
PR
May 6
Camel Qualifier
5.
10
Barrett Freise
2:41.35
May 6
Camel Qualifier
6.
10
Joshua Calvert
2:50.13
May 6
Camel Qualifier
1600 Meters
1.
9
Nathan Kessler
5:01.62
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
2.
10
Barrett Freise
5:32.46
May 15
3A East Regional Track Meet
3.
11
Ian Cohoon
5:37.85
PR
May 6
Camel Qualifier
4.
10
Joshua Calvert
5:54.44
PR
May 6
Camel Qualifier
5.
11
Matthew Moseman
5:57.45
PR
Apr 22
Douglas Track Invitational
3200 Meters
1.
9
Nathan Kessler
11:04.29
May 15
3A East Regional Track Meet
2.
10
Barrett Freise
12:01.74
PR
May 15
3A East Regional Track Meet
110m Hurdles - 39"
1.
12
Tristan Hepp
15.12
PR
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
300m Hurdles - 36"
1.
12
Tristan Hepp
38.74
PR
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
4x100 Relay
1.
Marc Wodahl
Trey Schroefel
Cody Milmine
Tristan Hepp
43.50
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
2.
Mason Jensen
Evan Heil
Hayden Peterson
Ray Rabou
50.03
Apr 22
Douglas Track Invitational
3.
Marc Wodahl
Cody Milmine
Trey Schroefel
Tristan Hepp
50.61
Apr 8
2016 Queen City Invite
4.
Mason Jensen
Hayden Peterson
Ray Rabou
Jon Schultze
50.92
Apr 15
Finch-Lehner Invitational
4x200 Relay -
1.
Jon Schultze
Ray Rabou
Hayden Peterson
Mason Jensen
1:44.37
Apr 8
2016 Queen City Invite
4x400 Relay
1.
Cody Clason
Ray Rabou
Jon Schultze
Blake Toyne
3:43.31
May 15
3A East Regional Track Meet
4x800 Relay
1.
Nathan Kessler
Garrett Gross
Barrett Freise
Ian Cohoon
10:04.01
May 15
3A East Regional Track Meet
2.
Garrett Gross
Nathan Kessler
Barrett Freise
Matthew Moseman
10:04.70
Apr 22
Douglas Track Invitational
3.
Matthew Moseman
Garrett Gross
Joshua Calvert
Ian Cohoon
10:24.41
Apr 8
2016 Queen City Invite
4.
Joshua Calvert
Garrett Gross
Barrett Freise
Matthew Moseman
10:39.52
Apr 15
Finch-Lehner Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Ray Rabou
Hayden Peterson
Mason Jensen
Lance Reutlinger
4:33.24
Apr 8
2016 Queen City Invite
Shot Put - 12lb
1.
11
Caden Milmine
45' 11
Apr 22
Douglas Track Invitational
2.
12
Cody Clason
37' 4
PR
May 15
3A East Regional Track Meet
3.
10
Aaron Seeman
36' 10
Apr 8
2016 Queen City Invite
4.
10
Isaac Nicholson
35' 10.75
May 6
Camel Qualifier
5.
10
Wyatt Tellock
33' 11.25
May 6
Camel Qualifier
6.
11
Taylor West
27' 1.5
May 6
Camel Qualifier
Discus - 1.6kg
1.
10
Wyatt Tellock
115' 6
PR
Apr 15
Finch-Lehner Invitational
2.
12
Cody Clason
115' 0
PR
May 6
Camel Qualifier
3.
10
Isaac Nicholson
113' 4
May 15
3A East Regional Track Meet
4.
11
Caden Milmine
111' 11
Apr 8
2016 Queen City Invite
5.
10
Aaron Seeman
91' 8
May 6
Camel Qualifier
6.
11
Taylor West
62' 5
PR
May 6
Camel Qualifier
High Jump
1.
12
Tristan Hepp
6' 5
PR
Apr 23
Dan Hansen Invitational
2.
10
Hayden Peterson
5' 4
PR
May 15
3A East Regional Track Meet
3.
10
Mason Jensen
5' 2
Apr 23
Dan Hansen Invitational
4.
9
Tyce Dahlberg
4' 10
Apr 23
Dan Hansen Invitational
Pole Vault
1.
10
Jon Schultze
11' 9
May 6
Camel Qualifier
Long Jump
1.
12
Cody Clason
21' 8.75
PR
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
2.
9
Marc Wodahl
18' 6
Apr 15
Finch-Lehner Invitational
3.
9
Cody Milmine
18' 4
Apr 15
Finch-Lehner Invitational
4.
11
Evan Heil
17' 10.75
PR
May 15
3A East Regional Track Meet
5.
12
Blake Toyne
17' 10.25
May 15
3A East Regional Track Meet
6.
9
Tyce Dahlberg
15' 8.75
Apr 22
Douglas Track Invitational
7.
11
Taylor West
13' 11.25
May 6
Camel Qualifier
Triple Jump
1.
9
Marc Wodahl
41' 6.5
Apr 22
Douglas Track Invitational
2.
9
Tyce Dahlberg
32' 4.25
Apr 8
2016 Queen City Invite
Womens
100 Meters
1.
10
Mariah Robinson
12.96
PR
May 6
Camel Qualifier
2.
9
Shelbi Kovar
14.15
Apr 23
Dan Hansen Invitational
3.
10
Miranda Wagner
14.21
PR
Apr 23
Dan Hansen Invitational
4.
10
Brooke Sanburn
14.26
PR
May 6
Camel Qualifier
5.
10
Kyera Vasco
14.42
May 6
Camel Qualifier
6.
10
Madison Chapin
14.72
PR
Apr 23
Dan Hansen Invitational
7.
10
Madison Delozier
14.73
PR
Apr 23
Dan Hansen Invitational
8.
9
Paige Short
14.81
PR
Apr 22
Douglas Track Invitational
9.
9
Marie Ihnat
14.88
Apr 8
2016 Queen City Invite
10.
12
Sophie Kuzara
14.91
Apr 15
Finch-Lehner Invitational
11.
9
Avery Burtenshaw
15.03
PR
May 6
Camel Qualifier
12.
11
Arianna Spratt
15.82
PR
May 6
Camel Qualifier
13.
9
Madye Borgialli
16.29
PR
Apr 15
Finch-Lehner Invitational
14.
12
Emma Rickett
16.87
PR
Apr 15
Finch-Lehner Invitational
200 Meters
1.
10
Mariah Robinson
27.83
May 15
3A East Regional Track Meet
2.
9
Paige Short
29.54
PR
May 15
3A East Regional Track Meet
3.
9
Shelbi Kovar
29.75
May 6
Camel Qualifier
4.
12
Sophie Kuzara
31.19
May 15
3A East Regional Track Meet
5.
9
Marie Ihnat
31.41
PR
May 6
Camel Qualifier
6.
11
Arianna Spratt
33.13
PR
May 6
Camel Qualifier
400 Meters
1.
9
Paige Short
1:06.04
PR
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
2.
10
Isabella Grabin
1:08.12
May 15
3A East Regional Track Meet
3.
9
Seren Chapin
1:09.78
Apr 15
Finch-Lehner Invitational
4.
10
Kennedy Stahlbuck
1:12.10
PR
Apr 15
Finch-Lehner Invitational
5.
11
Jennifer Seeman
1:13.48
PR
May 15
3A East Regional Track Meet
6.
10
Ellie Renkert
1:13.61
PR
Apr 22
Douglas Track Invitational
800 Meters
1.
9
Seren Chapin
2:31.17
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
2.
11
Cassidy Lausen
2:36.84
PR
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
3.
10
Isabella Grabin
2:37.62
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
4.
12
Maggie Chapin
2:40.97
PR
Apr 22
Douglas Track Invitational
5.
9
Halie Harding
3:18.26
PR
May 6
Camel Qualifier
6.
9
Clara Kuzara
3:30.02
Apr 15
Finch-Lehner Invitational
1600 Meters
1.
11
Cassidy Lausen
5:39.23
PR
Apr 23
Dan Hansen Invitational
2.
9
Seren Chapin
5:39.90
PR
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
3.
12
Maggie Chapin
5:45.03
PR
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
4.
9
Quynn Kennedy
6:59.04
PR
Apr 15
Finch-Lehner Invitational
5.
9
Clara Kuzara
7:01.73
Apr 15
Finch-Lehner Invitational
6.
9
Halie Harding
7:13.67
PR
May 6
Camel Qualifier
3200 Meters
1.
11
Cassidy Lausen
12:22.09
PR
Apr 8
2016 Queen City Invite
2.
12
Maggie Chapin
12:30.89
PR
Mar 19
Glen Leglar Memorial Earlybird
3.
9
Seren Chapin
12:59.47
PR
May 15
3A East Regional Track Meet
100m Hurdles - 33"
1.
10
Miranda Wagner
15.96
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
2.
11
Julette Goehring
16.47
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
3.
10
Madison Chapin
16.74
Apr 8
2016 Queen City Invite
4.
9
Shelbi Kovar
17.42
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
5.
9
Marie Ihnat
18.10
PR
Apr 23
Dan Hansen Invitational
6.
11
Tana Dahlberg
18.32
Apr 22
Douglas Track Invitational
7.
10
Madison Delozier
18.73
Apr 22
Douglas Track Invitational
8.
11
Jennifer Seeman
19.03
Apr 22
Douglas Track Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
10
Miranda Wagner
46.94
PR
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
2.
11
Julette Goehring
48.80
May 15
3A East Regional Track Meet
3.
10
Madison Chapin
51.05
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
4.
10
Madison Delozier
53.74
PR
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
5.
11
Jennifer Seeman
56.97
Apr 15
Finch-Lehner Invitational
6.
9
Shelbi Kovar
57.07
Apr 22
Douglas Track Invitational
7.
9
Marie Ihnat
57.53
Apr 23
Dan Hansen Invitational
4x100 Relay
1.
Madison Delozier
Shelbi Kovar
Mariah Robinson
Miranda Wagner
54.43
Apr 22
Douglas Track Invitational
2.
Madison Delozier
Mariah Robinson
Miranda Wagner
Shelbi Kovar
55.09
Apr 15
Finch-Lehner Invitational
3.
Brooklynn Edstrom
Kyera Vasco
Brooke Sanburn
Shelbi Kovar
55.99
May 6
Camel Qualifier
4.
Shelbi Kovar
Brooke Sanburn
Kyera Vasco
Brooklynn Edstrom
56.64
May 15
3A East Regional Track Meet
5.
Madison Chapin
Madison Delozier
Marie Ihnat
Shelbi Kovar
56.86
Apr 23
Dan Hansen Invitational
4x200 Relay -
1.
Lauren Roullier
Paige Short
Jennifer Seeman
Sophie Kuzara
2:04.33
Apr 8
2016 Queen City Invite
4x400 Relay
1.
Paige Short
Isabella Grabin
Miranda Wagner
Julette Goehring
4:27.07
May 15
3A East Regional Track Meet
2.
Madison Chapin
Julette Goehring
Cassidy Lausen
Paige Short
4:30.63
Apr 22
Douglas Track Invitational
3.
Paige Short
Jennifer Seeman
Madison Delozier
Miranda Wagner
4:46.96
May 6
Camel Qualifier
4.
Julette Goehring
Madison Chapin
Sophie Kuzara
Jennifer Seeman
5:00.28
Apr 15
Finch-Lehner Invitational
4x800 Relay
1.
Maggie Chapin
Isabella Grabin
Seren Chapin
Cassidy Lausen
10:35.92
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
2.
Cassidy Lausen
Maggie Chapin
Isabella Grabin
Seren Chapin
10:42.87
Apr 22
Douglas Track Invitational
3.
Cassidy Lausen
Marie Ihnat
Isabella Grabin
Seren Chapin
11:06.81
Apr 8
2016 Queen City Invite
4.
Relay Team
11:28.09
Apr 15
Finch-Lehner Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Madye Borgialli
Marie Ihnat
Kennedy Stahlbuck
Clara Kuzara
5:37.94
Apr 8
2016 Queen City Invite
Shot Put - 4kg
1.
11
Autumn Knight
40' 6
PR
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
2.
9
Naomi Rabou
30' 10.25
PR
May 6
Camel Qualifier
3.
10
Ellie Renkert
27' 1
May 15
3A East Regional Track Meet
4.
10
Brittany Elliott
25' 4
May 15
3A East Regional Track Meet
5.
10
Abby Mueller
24' 9.5
PR
May 6
Camel Qualifier
6.
9
Quynn Kennedy
23' 4
PR
May 6
Camel Qualifier
Discus - 1kg
1.
11
Autumn Knight
139' 4
PR
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
2.
11
Tana Dahlberg
112' 2
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
3.
10
Brittany Elliott
82' 2
May 6
Camel Qualifier
4.
10
Ellie Renkert
76' 11
PR
May 6
Camel Qualifier
5.
9
Naomi Rabou
74' 5
PR
May 6
Camel Qualifier
6.
10
Abby Mueller
56' 11
PR
May 6
Camel Qualifier
7.
9
Quynn Kennedy
53' 0
PR
May 6
Camel Qualifier
High Jump
1.
10
Mariah Robinson
5' 0
PR
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
2.
11
Julette Goehring
4' 11
PR
May 6
Camel Qualifier
11
Tana Dahlberg
4' 11
Apr 15
Finch-Lehner Invitational
4.
10
Miranda Wagner
4' 9
Apr 23
Dan Hansen Invitational
Pole Vault
1.
10
Brooke Sanburn
9' 6
PR
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
2.
12
Brooklynn Edstrom
9' 3
Apr 8
2016 Queen City Invite
3.
10
Kyera Vasco
9' 0
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
4.
10
Madison Delozier
8' 2
May 6
Camel Qualifier
5.
9
Avery Burtenshaw
7' 8
PR
May 6
Camel Qualifier
6.
9
Madye Borgialli
5' 8
PR
Apr 15
Finch-Lehner Invitational
Long Jump
1.
10
Mariah Robinson
16' 3
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
2.
11
Tana Dahlberg
15' 1.5
May 15
3A East Regional Track Meet
3.
10
Madison Chapin
15' 0
Apr 23
Dan Hansen Invitational
4.
9
Paige Short
14' 4
PR
Apr 22
Douglas Track Invitational
5.
10
Madison Delozier
13' 2
PR
Apr 23
Dan Hansen Invitational
6.
12
Emma Rickett
11' 6
PR
Apr 22
Douglas Track Invitational
Triple Jump
1.
11
Tana Dahlberg
32' 9
PR
May 21
WY WHSAA State 3A Meet
*Recent improvement