Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Indoor
2019
2018
2017
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Gerard Hearst
11.04
Apr 18
GA 6A Region 6
2.
10
Bryce McCain
11.39
Apr 18
GA 6A Region 6
3.
10
Daquez Crawford
11.71
(2.0)
PR
Mar 19
IMG Academy Invitational
-
Femi Ogolabi
11.71
Mar 12
Longhorn Stampede
5.
11
Daniel Mastrototoro
12.36
(2.0)
PR
Mar 19
IMG Academy Invitational
200 Meters
1.
10
Bryce McCain
23.34
PR
Apr 18
GA 6A Region 6
2.
10
Daquez Crawford
23.44
(2.3)
PR
Mar 19
IMG Academy Invitational
3.
-
Femi Ogolabi
23.46
Mar 28
Fulton County Championships
4.
9
Matthew Casey
23.95
(2.3)
PR
Mar 19
IMG Academy Invitational
5.
11
Matthew Duffie
24.77
(2.4)
PR
Mar 19
IMG Academy Invitational
6.
10
Quincy Darnell
25.18
Mar 12
Longhorn Stampede
7.
-
Brandon Lee
26.34
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
8.
11
Louis Leidenfrost
26.42
Mar 12
Longhorn Stampede
9.
10
J.C. Gonzalez
26.45
Mar 12
Longhorn Stampede
10.
10
Paul Stegenga
26.47
Mar 12
Longhorn Stampede
11.
11
Blake Davis
26.49
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
12.
-
Jordan Floyd
26.72
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
13.
9
Cameron Kennedy
28.46
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
14.
9
Jason Higgins
30.55
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
15.
9
Carter Johnson
31.53
Mar 12
Longhorn Stampede
16.
10
Michael Casella
31.57
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
300 Meters
1.
10
Caden Ciul
37.34
Mar 5
Milton Showcase
400 Meters
1.
10
Caden Ciul
51.93
Mar 12
Longhorn Stampede
2.
12
Miles Clay
52.10
PR
Apr 18
GA 6A Region 6
3.
12
Michael Banks
52.30
PR
Apr 18
GA 6A Region 6
4.
11
Quentin Kolosna
57.51
Mar 19
IMG Academy Invitational
5.
10
Paul Stegenga
57.61
Mar 19
IMG Academy Invitational
800 Meters
1.
12
Lani Lee
2:00.40
PR
Apr 18
GA 6A Region 6
2.
12
Andrew Wernick
2:03.99
PR
Apr 18
GA 6A Region 6
3.
12
Matt Webster
2:07.25
PR
Mar 5
Milton Showcase
4.
9
Ben Radak
2:17.54
PR
Mar 5
Milton Showcase
5.
12
Daniel Bender
2:18.53
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
6.
9
Jack Hoben
2:18.69
Mar 19
IMG Academy Invitational
7.
9
Bradley Arms
2:19.36
Mar 19
IMG Academy Invitational
8.
10
James Springer
2:24.72
Mar 19
IMG Academy Invitational
1500 Meters
1.
11
Justin Krucher
4:49.04
PR
Mar 5
Milton Showcase
2.
10
James Springer
4:53.96
Mar 5
Milton Showcase
1600 Meters
1.
12
Max Rabin
4:42.41
PR
Mar 19
IMG Academy Invitational
2.
10
Colton Ross
4:46.63
Mar 19
IMG Academy Invitational
3.
11
Jackson Stanhope
4:51.91
Mar 28
Fulton County Championships
4.
11
Jake Konieczka
4:57.01
PR
Apr 18
GA 6A Region 6
3200 Meters
1.
12
Max Rabin
10:30.01
Mar 19
IMG Academy Invitational
2.
10
Colton Ross
10:33.28
Mar 28
Fulton County Championships
3.
10
James Springer
10:39.13
Mar 19
IMG Academy Invitational
4.
9
Jack Hoben
10:40.05
Mar 28
Fulton County Championships
5.
11
Jackson Stanhope
10:55.51
Mar 19
IMG Academy Invitational
5000 Meters
1.
12
Max Rabin
17:17.40
PR
Mar 5
Milton Showcase
2.
11
Jackson Stanhope
17:35.68
PR
Mar 5
Milton Showcase
110m Hurdles - 39"
1.
12
Jordan Oballe
14.58
PR
Apr 18
GA 6A Region 6
2.
10
Caden Ciul
15.84
Apr 18
GA 6A Region 6
300m Hurdles - 36"
1.
10
Caden Ciul
38.91
Apr 18
GA 6A Region 6
2.
12
Jordan Oballe
39.06
PR
Apr 18
GA 6A Region 6
3.
12
Michael Banks
43.12
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
4x100 Relay
1.
Gerard Hearst
Michael Banks
Femi Ogolabi
Bryce McCain
43.87
Apr 18
GA 6A Region 6
2.
Gerard Hearst
Femi Ogolabi
Jordan Oballe
Bryce McCain
44.65
Mar 12
Longhorn Stampede
3.
Matthew Casey
Obinna Okpara
Matthew Duffie
Jordan Oballe
45.44
Mar 28
Fulton County Championships
4.
Louis Leidenfrost
Matthew Duffie
Matthew Casey
Obinna Okpara
47.34
Feb 20
Big Orange Relays
5.
Relay Team
49.16
Mar 12
Longhorn Stampede
4x200 Relay -
1.
Gerard Hearst
Michael Banks
Jordan Oballe
Bryce McCain
1:33.90
Feb 20
Big Orange Relays
2.
Louis Leidenfrost
Matthew Duffie
Matthew Casey
Obinna Okpara
1:38.55
Feb 20
Big Orange Relays
4x400 Relay
1.
Michael Banks
Jordan Oballe
Andrew Wernick
Caden Ciul
3:24.49
Apr 30
GHSA 6A Sectional Regions 2, 4, 5, 6
2.
Relay Team
3:26.52
Mar 28
Fulton County Championships
3.
Miles Clay
Michael Banks
Jordan Oballe
Caden Ciul
3:28.66
Mar 12
Longhorn Stampede
4.
Michael Banks
Miles Clay
Andrew Wernick
Caden Ciul
3:32.26
Mar 28
Fulton County Championships
5.
Matt Webster
Max Rabin
Lani Lee
Miles Clay
3:32.36
Apr 18
GA 6A Region 6
6.
Jordan Oballe
Max Rabin
Matt Webster
Lani Lee
3:39.53
Mar 28
Fulton County Championships
7.
Tristan Schreiber
J.C. Gonzalez
Paul Stegenga
Matthew Duffie
3:51.39
Feb 20
Big Orange Relays
8.
Matthew Casey
Jake Konieczka
Daniel Mastrototoro
Quentin Kolosna
3:51.41
Feb 20
Big Orange Relays
4x800 Relay
1.
Miles Clay
Lani Lee
Matt Webster
Andrew Wernick
8:15.59
Mar 28
Fulton County Championships
2.
Nathan Gauthreaux
Justin Krucher
James Springer
Will Hudgins
9:30.65
Mar 12
Longhorn Stampede
3.
Maxwell Lichtenfeld
Chesson Sipling
Robel Yohannes
Hadi Raza
9:46.09
Mar 12
Longhorn Stampede
4.
Duncan Curran
Anish Gazula
Hadi Raza
Jason Kim
11:56.26
Feb 20
Big Orange Relays
4x1600 Relay
1.
Jake Konieczka
Lani Lee
Jack Hoben
Jackson Stanhope
20:01.86
Feb 20
Big Orange Relays
2.
Justin Krucher
Bradley Arms
Nick Heydinger
Christopher Pearce
22:28.04
Feb 20
Big Orange Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Gerard Hearst
Jordan Oballe
Bryce McCain
Caden Ciul
1:40.24
Feb 20
Big Orange Relays
2.
Tristan Schreiber
Obinna Okpara
Daniel Mastrototoro
Quentin Kolosna
1:45.69
Feb 20
Big Orange Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Cash Geoghegan
Louis Leidenfrost
Miles Clay
Nathan Gauthreaux
4:01.77
Feb 20
Big Orange Relays
2.
Paul Stegenga
Femi Ogolabi
J.C. Gonzalez
Jack Hoben
4:12.27
Feb 20
Big Orange Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Lani Lee
Caden Ciul
Andrew Wernick
Colton Ross
11:21.82
Mar 5
Milton Showcase
2.
Lani Lee
Caden Ciul
Andrew Wernick
Max Rabin
11:22.49
Feb 20
Big Orange Relays
3.
Chesson Sipling
Maxwell Lichtenfeld
Xander Clark
Will Hudgins
13:16.45
Feb 20
Big Orange Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Jordan Oballe
Josh Hooper
Michael Banks
Caden Ciul
1:07.30
Feb 20
Big Orange Relays
Shot Put - 12lb
1.
9
Brandon Robinson
32' 6.5
Mar 28
Fulton County Championships
2.
12
Jordan Oballe
31' 8
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
3.
-
Kyle Sutherland
30' 0
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
4.
11
Blake Davis
28' 5.5
Mar 19
IMG Academy Invitational
5.
9
Ryan Clapper
24' 9
Feb 20
Big Orange Relays
Discus - 1.6kg
1.
11
Blake Davis
92' 8
Apr 18
GA 6A Region 6
2.
-
Kyle Sutherland
74' 9.5
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
3.
9
Brandon Robinson
74' 1
Mar 28
Fulton County Championships
4.
9
Ryan Clapper
60' 4
Feb 20
Big Orange Relays
High Jump
1.
12
Miles Clay
5' 0
PR
Feb 20
Big Orange Relays
11
Matthew Duffie
5' 0
PR
Feb 20
Big Orange Relays
Pole Vault
1.
12
Josh Hooper
12' 6
PR
Apr 18
GA 6A Region 6
2.
11
Jett Smiley
12' 0
Apr 18
GA 6A Region 6
Long Jump
1.
12
Miles Clay
19' 10
PR
Mar 5
Milton Showcase
2.
12
Michael Banks
19' 3.5
PR
Feb 20
Big Orange Relays
3.
11
Jett Smiley
18' 8.5
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
4.
12
Tristan Schreiber
16' 8
PR
Mar 19
IMG Academy Invitational
5.
11
Daniel Mastrototoro
15' 8
Mar 19
IMG Academy Invitational
Triple Jump
1.
12
Miles Clay
41' 0
PR
Mar 19
IMG Academy Invitational
2.
11
Obinna Okpara
38' 10
Mar 28
Fulton County Championships
Womens
100 Meters
1.
9
Markiema Lancaster
12.55
(.0)
Apr 30
GHSA 6A Sectional Regions 2, 4, 5, 6
2.
12
Victoria Green
13.29
(3.1)
PR
Mar 19
IMG Academy Invitational
3.
11
Michelle Omorogieva
13.45
PR
Mar 28
Fulton County Championships
4.
10
Angelicia Franklin
13.74
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
5.
10
Ramata Haidara
13.84
(3.4)
PR
Mar 19
IMG Academy Invitational
200 Meters
1.
9
Markiema Lancaster
25.70
Apr 18
GA 6A Region 6
2.
11
Michelle Omorogieva
27.57
(1.4)
PR
Mar 19
IMG Academy Invitational
3.
10
Angelicia Franklin
28.62
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
4.
12
Victoria Green
29.69
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
5.
10
Anaya Banks
30.42
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
6.
-
Annabelle Erb
30.47
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
7.
10
Briana Wilson
30.49
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
8.
10
Ameera El'Amin-White
30.95
Mar 12
Longhorn Stampede
9.
10
Abby Moonan
31.20
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
10.
-
Christy Wang
31.96
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
11.
-
Maura McLynn
32.30
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
12.
9
Riley Biondo
32.72
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
13.
9
Brittany Ahn
33.89
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
14.
-
Bianca Cole
34.24
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
15.
-
Deanna Kayumova
35.73
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
16.
12
Kennedy Kelly
40.64
(1.4)
Mar 19
IMG Academy Invitational
300 Meters
1.
9
Markiema Lancaster
45.24
Mar 5
Milton Showcase
2.
12
Victoria Green
48.52
PR
Mar 5
Milton Showcase
400 Meters
1.
10
Carly Swanson
1:01.69
Mar 28
Fulton County Championships
2.
11
Sarika Gowda
1:02.79
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
3.
12
Meredith McCain
1:04.66
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
4.
10
Angelicia Franklin
1:05.20
PR
Apr 18
GA 6A Region 6
5.
10
Dharma Hufnagel
1:07.18
Mar 12
Longhorn Stampede
6.
11
Sydney Honore
1:10.56
Mar 19
IMG Academy Invitational
800 Meters
1.
11
Sarika Gowda
2:28.82
Apr 18
GA 6A Region 6
2.
10
Kate Konieczka
2:34.59
Mar 19
IMG Academy Invitational
3.
11
Sydney Tanguilig
2:34.97
Mar 19
IMG Academy Invitational
4.
-
Ellie Hislop
2:39.89
PR
Mar 5
Milton Showcase
5.
12
Rachel Wozniak
2:40.07
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
6.
12
Aida Rassam
2:42.21
PR
Mar 5
Milton Showcase
1500 Meters
1.
10
Katie Kimbell
5:59.76
PR
Mar 5
Milton Showcase
2.
10
Mackenzie Wood
6:14.65
PR
Mar 5
Milton Showcase
1600 Meters
1.
10
Allison Rothrock
5:29.32
Mar 28
Fulton County Championships
2.
12
Rachel Wozniak
5:34.61
PR
Apr 18
GA 6A Region 6
3.
10
Kate Konieczka
5:38.63
PR
Apr 18
GA 6A Region 6
4.
12
Cassidy Spetanagel
5:46.81
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
5.
12
Aida Rassam
6:06.65
PR
Mar 19
IMG Academy Invitational
6.
10
Mackenzie Wood
6:41.39
PR
Mar 19
IMG Academy Invitational
7.
11
Sydney Kiewit
6:43.75
Mar 19
IMG Academy Invitational
3200 Meters
1.
10
Allison Rothrock
11:50.71
Mar 28
Fulton County Championships
2.
12
Cassidy Spetanagel
12:12.89
PR
Mar 28
Fulton County Championships
3.
11
Sarika Gowda
12:40.97
PR
Mar 19
IMG Academy Invitational
4.
10
Sophie Brandeis
12:54.51
Mar 12
Longhorn Stampede
5.
10
Katie Kimbell
13:39.30
PR
Mar 19
IMG Academy Invitational
5000 Meters
1.
12
Rachel Wozniak
20:08.69
PR
Mar 5
Milton Showcase
2.
10
Sophie Brandeis
20:34.01
PR
Mar 5
Milton Showcase
100m Hurdles - 33"
1.
11
Isabella Tremble
15.23
(3.9)
PR
Mar 19
IMG Academy Invitational
2.
-
Maiya Hinton
15.36
PR
Mar 28
Fulton County Championships
3.
12
Chandler Berry
17.55
(3.9)
PR
Mar 19
IMG Academy Invitational
4.
11
Kendall Rhoads
19.47
(3.1)
PR
Mar 19
IMG Academy Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Isabella Tremble
45.06
PR
Apr 30
GHSA 6A Sectional Regions 2, 4, 5, 6
2.
10
Makayla Wood
46.99
PR
Apr 18
GA 6A Region 6
3.
11
Sarika Gowda
52.12
Mar 28
Fulton County Championships
4.
11
Kendall Rhoads
57.93
PR
Mar 19
IMG Academy Invitational
4x100 Relay
1.
Michelle Omorogieva
Maiya Hinton
Isabella Tremble
Markiema Lancaster
50.09
Mar 28
Fulton County Championships
2.
Relay Team
53.33
Mar 12
Longhorn Stampede
3.
Michelle Omorogieva
Ramata Haidara
Tatiana Olivo
Markiema Lancaster
53.49
Feb 20
Big Orange Relays
4.
Ameera El'Amin-White
Maiya Hinton
Anaya Banks
Victoria Green
56.39
Feb 20
Big Orange Relays
4x200 Relay -
1.
Michelle Omorogieva
Ramata Haidara
Tatiana Olivo
Markiema Lancaster
1:56.06
Feb 20
Big Orange Relays
2.
Sydney Honore
Maura McLynn
Chandler Berry
Abby Moonan
2:05.49
Feb 20
Big Orange Relays
4x400 Relay
1.
Makayla Wood
Kate Konieczka
Sarika Gowda
Carly Swanson
4:08.92
Apr 18
GA 6A Region 6
2.
Carly Swanson
Makayla Wood
Kate Konieczka
Sarika Gowda
4:20.43
Mar 28
Fulton County Championships
3.
Relay Team
4:21.03
Mar 12
Longhorn Stampede
4.
Anaya Banks
Meredith McCain
Alison Durrence
Dharma Hufnagel
4:24.91
Mar 12
Longhorn Stampede
5.
Michelle Omorogieva
Angelici Franklin
Meredith McCain
Sydney Tanguilig
4:32.67
Apr 18
GA 6A Region 6
6.
Sydney Honore
Meredith McCain
Alison Durrence
Sydney Tanguilig
4:32.87
Mar 28
Fulton County Championships
7.
Alison Durrence
Meredith McCain
Sydney Honore
Kate Konieczka
4:43.24
Feb 20
Big Orange Relays
4x800 Relay
1.
Sarika Gowda
Kate Konieczka
Allison Rothrock
Sydney Tanguilig
10:03.14
Mar 28
Fulton County Championships
2.
Dania Ibrahim
Darcey Najim
Sydney Tanguilig
Rachel Wozniak
10:23.84
Mar 12
Longhorn Stampede
3.
Priyanka Gowda
Katie Kimbell
Aida Rassam
Mackenzie Wood
11:39.07
Mar 12
Longhorn Stampede
4.
Ellie Hislop
Aida Rassam
Katie Kimbell
Sophie Brandeis
11:39.92
Feb 20
Big Orange Relays
4x1600 Relay
1.
Kate Konieczka
Cassidy Spetanagel
Rachel Wozniak
Sophie Brandeis
23:24.43
Feb 20
Big Orange Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Isabella Tremble
Ramata Haidara
Ameera El'Amin-White
Markiema Lancaster
1:58.28
Feb 20
Big Orange Relays
2.
Sydney Honore
Annabelle Erb
Chandler Berry
Dharma Hufnagel
2:05.97
Feb 20
Big Orange Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Michelle Omorogieva
Victoria Green
Dharma Hufnagel
Kate Konieczka
4:40.38
Feb 20
Big Orange Relays
2.
Ashley Honroth
Tatiana Olivo
Annabelle Erb
Meredith McCain
5:05.85
Feb 20
Big Orange Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Ellie Hislop
Aida Rassam
Katie Kimbell
Cassidy Spetanagel
15:00.12
Feb 20
Big Orange Relays
2.
Priyanka Gowda
Dania Ibrahim
Sydney Kiewit
Mackenzie Wood
16:19.19
Mar 5
Milton Showcase
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Chandler Berry
Alison Durrence
Maiya Hinton
Isabella Tremble
1:12.29
Feb 20
Big Orange Relays
Shot Put - 4kg
1.
10
Monet Clay
31' 11
Apr 18
GA 6A Region 6
2.
-
Alison Durrence
31' 5
Mar 12
Longhorn Stampede
3.
10
Alexa Wadsworth
29' 6
Mar 19
IMG Academy Invitational
4.
9
Markiema Lancaster
29' 3.25
Mar 19
IMG Academy Invitational
Discus - 1kg
1.
-
Alison Durrence
106' 10
May 7
GHSA Girls 6A State Championships
2.
9
Madelyn Horne
86' 5
Apr 18
GA 6A Region 6
3.
-
Stacie Gaddis
66' 8
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
4.
10
Alexa Wadsworth
62' 9.5
Mar 19
IMG Academy Invitational
5.
10
Monet Clay
52' 11
Mar 19
IMG Academy Invitational
6.
9
Markiema Lancaster
52' 8
Mar 19
IMG Academy Invitational
High Jump
1.
11
Sarika Gowda
4' 6
PR
Mar 28
Fulton County Championships
2.
-
Maiya Hinton
4' 4
PR
Feb 20
Big Orange Relays
3.
10
Monet Clay
4' 0
Feb 20
Big Orange Relays
Pole Vault
1.
10
Makayla Wood
10' 6
Apr 18
GA 6A Region 6
2.
10
Abby Moonan
9' 0
Apr 18
GA 6A Region 6
3.
10
Carly Swanson
7' 0
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
4.
-
Ellie Hislop
6' 0
PR
Feb 20
Big Orange Relays
5.
-
Kelly Crvdo
5' 6
PR
Feb 20
Big Orange Relays
Long Jump
1.
10
Angelicia Franklin
15' 9.5
PR
Mar 12
Longhorn Stampede
2.
12
Chandler Berry
15' 4
PR
Feb 20
Big Orange Relays
3.
10
Ramata Haidara
15' 0
Mar 28
Fulton County Championships
4.
11
Sydney Honore
11' 5.75
PR
Feb 20
Big Orange Relays
5.
12
Kennedy Kelly
9' 10
Mar 19
IMG Academy Invitational
Triple Jump
1.
11
Isabella Tremble
37' 1.5
PR
Apr 30
GHSA 6A Sectional Regions 2, 4, 5, 6
2.
10
Ramata Haidara
31' 9
Apr 18
GA 6A Region 6
*Recent improvement