Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Indoor
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Bryan Lawrence
11.7h
PR
Apr 6
Canyon Ridge
2.
10
Bradon Kinnison
12.13
PR
Apr 22
Great Basin Pre District
3.
10
Chance Mason
11.9h
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
4.
10
Michael Cabello
12.0h
Apr 12
JV
10
Reilly Dahlquist
12.0h
Apr 26
JV
6.
10
Jared March
12.2h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
10
Kyle Symes
12.2h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
12
Issac Martinez
12.2h
Apr 1
Tim Dunne Invite
12
Raim Yusupov
12.2h
PR
Apr 26
JV
10.
10
Nathan Delmar
12.53
Apr 14
Buhl Rotary Invitational
11.
10
Abdelgadir Mohamed
12.5h
PR
Apr 12
JV
12.
10
Sagar Bhattarai
12.6h
Mar 10
Canyon Ridge
12
Elijah Nicholson
12.6h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
10
Elijah Ortiz
12.6h
Apr 12
JV
9
Blake Naldar
12.6h
PR
Apr 19
Frosh Confrence
16.
9
Justin Salisbury
12.8h
Apr 19
Frosh Confrence
17.
9
Gage King
12.9h
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
12
Abraham Delatore
12.9h
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
19.
10
Bryck Morrison
13.1h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
20.
10
Dalton Haveman
13.2h
Mar 18
Canyon Ridge
10
Juan Gomez
13.2h
PR
Mar 18
Canyon Ridge
22.
9
Mohamad Eidway
13.49
Apr 29
Tiger/Grizz Invitational
23.
9
Hamilton Lavin
13.5h
Apr 19
Frosh Confrence
24.
11
Manuel Garcia
13.6h
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
25.
11
Triston Shirley
13.7h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
26.
9
Ariel Ramirez
13.8h
Mar 10
Canyon Ridge
27.
9
Zandrew Webb
14.0h
PR
Apr 19
Frosh Confrence
9
Casen Ault
14.0h
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
29.
11
Pranay Marella
14.6h
PR
Apr 26
JV
30.
9
Logan Barfuss
14.8h
PR
Apr 26
JV
31.
9
Ibrahim Al Janabi
16.1h
PR
Mar 10
Canyon Ridge
200 Meters
1.
12
Elijah Nicholson
23.54
PR
May 12
4A District IV
2.
10
Reilly Dahlquist
23.8h
PR
Apr 22
Great Basin Pre District
3.
10
Bradon Kinnison
24.14
May 12
4A District IV
4.
12
Abraham Delatore
24.38
PR
Apr 22
Great Basin Pre District
5.
12
Issac Martinez
24.3h
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
10
Michael Cabello
24.3h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
7.
10
Sagar Bhattarai
24.5h
Apr 22
Great Basin Pre District
8.
10
Chance Mason
24.83
PR
May 12
4A District IV
9.
10
Jared March
24.95
Apr 22
Great Basin Pre District
10.
10
Nathan Delmar
24.8h
PR
Mar 18
Canyon Ridge
11.
9
Gage King
25.0h
PR
Apr 19
Frosh Confrence
12.
12
Raim Yusupov
25.8h
PR
Apr 1
Tim Dunne Invite
13.
10
Juan Gomez
26.29
PR
Apr 22
Great Basin Pre District
14.
9
Parker Scholes
26.9h
PR
Apr 19
Frosh Confrence
15.
9
Mohamad Eidway
27.7h
Apr 19
Frosh Confrence
16.
9
Hamilton Lavin
28.1h
Apr 19
Frosh Confrence
17.
9
Casen Ault
28.3h
Apr 19
Frosh Confrence
18.
9
Wyatt Gonzales
28.4h
PR
Apr 19
Frosh Confrence
19.
9
Blake Naldar
28.6h
PR
Apr 19
Frosh Confrence
20.
10
Bryck Morrison
28.9h
PR
Mar 10
Canyon Ridge
21.
9
Jesse Hicks
29.1h
PR
Apr 19
Frosh Confrence
9
Justin Salisbury
29.1h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
23.
11
Pranay Marella
30.1h
PR
Apr 26
JV
24.
9
Ibrahim Al Janabi
36.7h
PR
Mar 10
Canyon Ridge
400 Meters
1.
12
Abraham Delatore
52.7h
PR
May 4
Bob Shay Memorial Meet
2.
9
Trajan Holtzen
53.08
Apr 29
Tiger/Grizz Invitational
3.
10
Abdelgadir Mohamed
53.87
Apr 22
Great Basin Pre District
4.
12
Elijah Nicholson
54.9h
PR
Apr 22
Great Basin Pre District
5.
10
Sagar Bhattarai
55.09
May 12
4A District IV
6.
10
Michael Cabello
55.11
May 12
4A District IV
7.
10
Luke Teske
57.4h
PR
Mar 10
Canyon Ridge
8.
12
Collin Greeneley
57.7h
Mar 18
Canyon Ridge
9.
10
Chance Mason
57.9h
PR
May 12
4A District IV
10.
9
Mohamad Eidway
59.6h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
11.
12
Issac Martinez
1:01.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
12.
10
Bradon Kinnison
1:02.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
9
Blake Naldar
1:02.0h
PR
Mar 18
Canyon Ridge
14.
9
Gage King
1:03.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
10
Kyle Symes
1:03.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
10
Reilly Dahlquist
1:03.0h
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
17.
9
Wyatt Gonzales
1:05.0h
PR
Apr 19
Frosh Confrence
18.
9
Devin Burk
1:06.0h
Apr 19
Frosh Confrence
11
Kai Garcia
1:06.0h
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
20.
9
Justin Salisbury
1:07.0h
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
10
Jared March
1:07.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
22.
9
Parker Scholes
1:08.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
23.
12
Gabriel Easterling
1:09.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
11
Triston Shirley
1:09.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
25.
9
Jarom Rojas
1:10.0h
Apr 19
Frosh Confrence
9
Jesse Hicks
1:10.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
27.
10
Dalton Haveman
1:11.0h
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
10
Patrick Webber
1:11.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
11
Manuel Garcia
1:11.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
10
Blaine Coleman
1:11.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
31.
9
Casen Ault
1:16.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
10
Juan Gomez
1:16.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
9
Hamilton Lavin
1:16.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
34.
9
Logan Barfuss
1:17.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
35.
10
Bryck Morrison
1:18.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
10
Nathan Delmar
1:18.0h
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
800 Meters
1.
12
Collin Greeneley
2:04.37
PR
May 12
4A District IV
2.
10
Abdelgadir Mohamed
2:05.0h
Apr 22
Great Basin Pre District
3.
9
Trajan Holtzen
2:12.0h
Apr 19
Frosh Confrence
4.
9
Mohamad Eidway
2:27.0h
PR
Apr 22
Great Basin Pre District
5.
9
Devin Burk
2:27.34
May 12
4A District IV
6.
9
Jarom Rojas
2:34.0h
Apr 6
Canyon Ridge
7.
9
Logan Barfuss
2:35.0h
PR
Apr 22
Great Basin Pre District
8.
9
Wyatt Gonzales
2:40.0h
PR
Apr 12
JV
1600 Meters
1.
9
Trajan Holtzen
4:40.72
PR
May 21
IHSAA 4A State Championships
2.
10
Abdelgadir Mohamed
4:41.78
PR
May 12
4A District IV
3.
12
Collin Greeneley
5:21.0h
Apr 22
Great Basin Pre District
4.
9
Devin Burk
5:25.58
May 12
4A District IV
5.
9
Jarom Rojas
5:44.89
May 12
4A District IV
6.
10
Juan Gomez
5:59.0h
PR
Apr 6
Canyon Ridge
7.
9
Logan Barfuss
5:59.63
May 12
4A District IV
8.
10
Michael Cabello
6:01.0h
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
9.
9
Sebastion Irigoyen
7:17.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
3200 Meters
1.
9
Trajan Holtzen
10:27.41
PR
May 12
4A District IV
2.
10
Abdelgadir Mohamed
10:52.47
PR
Apr 29
Tiger/Grizz Invitational
3.
9
Devin Burk
12:25.7h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
4.
9
Jarom Rojas
12:29.0h
Mar 10
Canyon Ridge
110m Hurdles - 39"
1.
9
Gage King
16.53
Apr 29
Tiger/Grizz Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
10
Kyle Symes
45.51
May 12
4A District IV
2.
9
Gage King
45.6h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
3.
10
Blaine Coleman
48.7h
PR
Apr 22
Great Basin Pre District
4.
10
Patrick Webber
50.0h
Mar 10
Canyon Ridge
5.
9
Justin Salisbury
50.7h
Apr 1
Tim Dunne Invite
4x100 Relay
1.
Chance Mason
Bryan Lawrence
Issac Martinez
Andre Solano
44.7h
Apr 1
Tim Dunne Invite
2.
Relay Team
46.47
May 12
4A District IV
3.
Chance Mason
Bradan Kinnison
Nathan Delmar
Bryan Lawrence
46.77
Apr 22
Great Basin Pre District
4.
Chance Mason
Bryan Lawrence
Andre Solano
Issac Martinez
46.8h
Apr 6
Canyon Ridge
5.
Chance Mason
Bradan Kinnison
Andre Solano
Issac Martinez
47.6h
Mar 18
Canyon Ridge
6.
Chance Mason
Michael Cabello
Bradan Kinnison
Issac Martinez
47.94
Apr 14
Buhl Rotary Invitational
4x200 Relay -
1.
Michael Cabello
Abraham Delatore
Bradan Kinnison
Chance Mason
1:34.6h
Apr 22
Great Basin Pre District
2.
Michael Cabello
Bradon Kinnison
Abraham Delatore
Elijah Nicholson
1:35.3h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
3.
Relay Team
1:36.80
May 12
4A District IV
4.
Abraham Delatore
Bradan Kinnison
Issac Martinez
Chance Mason
1:36.9h
Apr 1
Tim Dunne Invite
5.
Chance Mason
Bradan Kinnison
Abraham Delatore
Issac Martinez
1:38.0h
Apr 6
Canyon Ridge
6.
Michael Cabello
Elijah Nicholson
Bradon Kinnison
Chance Mason
1:38.35
Apr 29
Tiger/Grizz Invitational
7.
Chance Mason
Bradan Kinnison
Raim Yusupov
Issac Martinez
1:38.4h
Mar 18
Canyon Ridge
8.
Sagar Bhattarai
Reilly Dahlquist
Nathan Delmar
Jared March
1:39.44
Apr 22
Great Basin Pre District
9.
Chance Mason
Bradan Kinnison
Michael Cabello
Abraham Delatore
1:41.25
Apr 14
Buhl Rotary Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:31.49
May 12
4A District IV
2.
Collin Greeneley
Abraham Delatore
Mohamed Abdelgadir
Trajan Holtzen
3:38.3h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
3.
Elijah Nicholson
Sagar Bhattarai
Abraham Delatore
Collin Greeneley
3:45.6h
Apr 1
Tim Dunne Invite
4.
Michael Cabello
Sagar Bhattarai
Gage King
Collin Greeneley
3:45.96
Apr 29
Tiger/Grizz Invitational
5.
Abraham Delatore
Collin Greeneley
Elijah Nicholson
Sagar Bhattarai
3:46.0h
Apr 6
Canyon Ridge
6.
Elijah Nicholson
Abraham Delatore
Collin Greeneley
Sagar Bhattarai
3:48.0h
Mar 18
Canyon Ridge
7.
Abraham Delatore
Collin Greeneley
Gage King
Elijah Nicholson
3:58.03
Apr 14
Buhl Rotary Invitational
8.
Gage King
Luke Teske
Muhamed Abdelgadir
Trajan Holtzen
4:06.3h
Mar 18
Canyon Ridge
9.
Sagar Bhattarai
Michael Cabello
Kyle Symes
Luke Teske
4:06.40
Apr 22
Great Basin Pre District
4x800 Relay
1.
Michael Cabello
Mohamed Abdelgadir
Collin Greeneley
Trajan Holtzen
8:55.56
Apr 29
Tiger/Grizz Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
1:52.20
Apr 29
Tiger/Grizz Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
3:46.05
May 12
4A District IV
2.
Abraham Delatore
Michael Cabello
Collin Greeneley
Elijah Nicholson
3:50.76
Apr 14
Buhl Rotary Invitational
3.
Nathan Delmar
Sagar Bhattarai
Collin Greeneley
Bradan Kinnison
3:57.2h
Apr 1
Tim Dunne Invite
4.
Abraham Delatore
Michael Cabello
Mohamed Abdelgadir
Collin Greeneley
3:58.4h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
5.
Michael Cabello
Jared March
Sagar Bhattarai
Collin Greeneley
3:58.68
Apr 22
Great Basin Pre District
6.
Nathan Delmar
Jared March
Michael Cabello
Collin Greeneley
4:05.0h
Mar 10
Canyon Ridge
7.
Nathan Delmar
Jared March
Blake Naldar
Collin Greeneley
4:08.0h
Mar 18
Canyon Ridge
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Mohamed Abdelgadir
Sagar Bhattarai
Collin Greeneley
Trajan Holtzen
11:26.4h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
Shot Put - 12lb
1.
10
Emilio Rey
40' 5
PR
Apr 29
Tiger/Grizz Invitational
2.
10
Preston Eilers
40' 0
Apr 14
Buhl Rotary Invitational
3.
11
Issac Beraun
37' 9
Apr 14
Buhl Rotary Invitational
4.
10
Brison Tilo
37' 6
Apr 6
Canyon Ridge
5.
11
Michael Easterling
37' 2
Apr 6
Canyon Ridge
6.
10
Christian Tripp
34' 11.5
PR
Apr 1
Tim Dunne Invite
7.
10
Elijah Ortiz
32' 2.5
Apr 6
Canyon Ridge
8.
10
Izak Cuellar
30' 1
Apr 6
Canyon Ridge
9.
9
Hisham Salhi
29' 7.5
PR
Apr 6
Canyon Ridge
10.
11
Sage Wolter
29' 0
PR
Mar 10
Canyon Ridge
11.
10
Oscar Solorio
28' 6.5
Mar 10
Canyon Ridge
12.
9
Ariel Ramirez
27' 6
Mar 10
Canyon Ridge
13.
10
Zane Smith
27' 0.5
Mar 18
Canyon Ridge
14.
9
Matthew Iniguez
17' 11
PR
Mar 10
Canyon Ridge
Discus - 1.6kg
1.
10
Brison Tilo
147' 3
Apr 14
Buhl Rotary Invitational
2.
10
Preston Eilers
122' 10
May 12
4A District IV
3.
10
Christian Tripp
111' 10
PR
Mar 10
Canyon Ridge
4.
11
Issac Beraun
100' 9.5
Mar 10
Canyon Ridge
5.
11
Michael Easterling
97' 1.5
Apr 6
Canyon Ridge
6.
10
Elijah Ortiz
93' 2
Apr 26
JV
7.
10
Zane Smith
87' 8
Mar 18
Canyon Ridge
8.
9
Hisham Salhi
87' 0
PR
Apr 19
Frosh Confrence
9.
10
Oscar Solorio
84' 0
May 4
Bob Shay Memorial Meet
10.
11
Jaxon Tanner
80' 5
PR
Mar 18
Canyon Ridge
11.
10
Izak Cuellar
79' 9
PR
Mar 18
Canyon Ridge
12.
10
Emilio Rey
78' 4
PR
Mar 10
Canyon Ridge
13.
11
Sage Wolter
77' 6
PR
Mar 10
Canyon Ridge
14.
11
Triston Shirley
76' 1
PR
Mar 18
Canyon Ridge
15.
9
Ariel Ramirez
69' 7
May 4
Bob Shay Memorial Meet
16.
9
Matthew Iniguez
60' 5
PR
Mar 18
Canyon Ridge
High Jump
1.
10
Anthony Garcia
6' 2
May 12
4A District IV
2.
10
Dalton Haveman
5' 10
Apr 6
Canyon Ridge
3.
9
Parker Scholes
5' 4
Apr 6
Canyon Ridge
4.
9
Hamilton Lavin
5' 2
Apr 6
Canyon Ridge
Pole Vault
1.
11
Jaxon Tanner
12' 1
PR
Apr 22
Great Basin Pre District
2.
11
Kai Garcia
11' 0
Mar 10
Canyon Ridge
3.
9
Casen Ault
9' 6
May 12
4A District IV
9
Zandrew Webb
9' 6
PR
Apr 19
Frosh Confrence
5.
11
Triston Shirley
8' 6
Apr 22
Great Basin Pre District
6.
10
Sagar Bhattarai
7' 0
PR
Apr 6
Canyon Ridge
9
Logan Barfuss
7' 0
Apr 19
Frosh Confrence
Long Jump
1.
12
Bryan Lawrence
20' 4.75
PR
May 21
IHSAA 4A State Championships
2.
12
Elijah Nicholson
19' 11.25
PR
May 21
IHSAA 4A State Championships
3.
10
Jared March
18' 6.5
May 4
Bob Shay Memorial Meet
4.
11
Sadmir Alic
17' 11.5
PR
Mar 18
Canyon Ridge
5.
10
Blaine Coleman
17' 1.5
Mar 10
Canyon Ridge
6.
10
Kyle Symes
16' 10
PR
Apr 22
Great Basin Pre District
12
Raim Yusupov
16' 10
PR
Apr 22
Great Basin Pre District
8.
10
Luke Teske
16' 9
Mar 10
Canyon Ridge
9.
9
Parker Scholes
16' 2.5
Apr 29
Tiger/Grizz Invitational
10.
9
Mohamad Eidway
16' 0
May 4
Bob Shay Memorial Meet
11.
9
Gage King
15' 7
PR
Apr 19
Frosh Confrence
12.
10
Nathan Delmar
14' 8
Apr 22
Great Basin Pre District
13.
11
Manuel Garcia
14' 7.75
Mar 18
Canyon Ridge
14.
12
Gabriel Easterling
14' 6.5
PR
Mar 10
Canyon Ridge
15.
9
Zandrew Webb
14' 6
PR
Apr 19
Frosh Confrence
16.
9
Justin Salisbury
14' 5
Apr 19
Frosh Confrence
17.
9
Jesse Hicks
14' 4
May 4
Bob Shay Memorial Meet
18.
12
Drew Shwartz
14' 0.5
PR
Apr 6
Canyon Ridge
19.
9
Devin Burk
12' 2.75
Mar 18
Canyon Ridge
Triple Jump
1.
12
Elijah Nicholson
40' 4.75
PR
May 12
4A District IV
2.
12
Bryan Lawrence
39' 11.75
PR
May 4
Bob Shay Memorial Meet
3.
9
Trajan Holtzen
36' 10.5
May 4
Bob Shay Memorial Meet
4.
11
Manuel Garcia
36' 4
PR
May 4
Bob Shay Memorial Meet
5.
11
Sadmir Alic
36' 2
PR
Apr 1
Tim Dunne Invite
6.
10
Luke Teske
36' 0.5
Apr 6
Canyon Ridge
7.
12
Drew Shwartz
35' 10
PR
Apr 14
Buhl Rotary Invitational
8.
10
Kyle Symes
34' 3.5
PR
Apr 22
Great Basin Pre District
9.
12
Gabriel Easterling
34' 1
PR
May 4
Bob Shay Memorial Meet
10.
10
Blaine Coleman
33' 10.5
PR
Apr 6
Canyon Ridge
11.
9
Casen Ault
32' 11
Apr 19
Frosh Confrence
12.
9
Devin Burk
30' 3.5
Mar 18
Canyon Ridge
Womens
100 Meters
1.
12
Carissa Burks
12.86
PR
May 12
4A District IV
2.
10
Karee Denton
13.10
May 12
4A District IV
3.
11
Valencia Smith
13.48
May 12
4A District IV
4.
9
Jasmine Johnson
13.5h
Apr 19
Frosh Confrence
5.
10
Taylor Utley
13.8h
Apr 6
Canyon Ridge
12
Jordan Henley
13.8h
PR
Mar 18
Canyon Ridge
7.
10
Mckenzie Mcbride
13.9h
Apr 1
Tim Dunne Invite
8.
12
Perla Contreras
14.1h
PR
May 4
Bob Shay Memorial Meet
9.
11
Brenna Miller
14.3h
Apr 6
Canyon Ridge
11
Ysabel Mark
14.3h
Apr 22
Great Basin Pre District
11.
10
Alex (Alexandra) Aguayo
14.4h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
12.
10
Orion Shirley
14.6h
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
13.
9
Caryssa Lee
14.7h
PR
May 4
Bob Shay Memorial Meet
14.
9
Veronica Valdez
14.9h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
15.
9
Karleigh Allen
15.1h
Apr 19
Frosh Confrence
16.
10
Jaquiess Schmidt
15.2h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
17.
10
Melissa Ault
15.4h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
18.
11
Angeles Fuentes
15.82
PR
Apr 22
Great Basin Pre District
19.
10
Xenia Block
16.24
PR
Apr 22
Great Basin Pre District
12
Alexcia Fuger
16.0h
PR
Apr 6
Canyon Ridge
21.
12
Janel Ronneburg
16.33
PR
Apr 22
Great Basin Pre District
200 Meters
1.
12
Carissa Burks
26.80
May 12
4A District IV
2.
10
Karee Denton
27.82
May 12
4A District IV
3.
11
Ariana Mckinnon
28.06
May 12
4A District IV
4.
10
Taylor Utley
29.3h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
5.
12
Perla Contreras
29.4h
PR
May 4
Bob Shay Memorial Meet
6.
9
Jasmine Johnson
29.5h
Apr 19
Frosh Confrence
7.
10
Alex (Alexandra) Aguayo
30.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
10
Anna Birch
30.0h
PR
Mar 10
Canyon Ridge
9.
10
Mckenzie Mcbride
30.3h
PR
Apr 12
JV
11
Clarissa Henderson
30.3h
PR
Mar 18
Canyon Ridge
11.
11
Ysabel Mark
30.99
PR
Apr 22
Great Basin Pre District
12.
10
Kylie Benoit
31.0h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
13.
9
Aria Wood
31.2h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
14.
12
Jordan Henley
31.5h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
15.
9
Caryssa Lee
32.0h
PR
May 4
Bob Shay Memorial Meet
16.
10
Jaquiess Schmidt
32.1h
PR
Apr 12
JV
17.
10
Melissa Ault
32.2h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
11
Brenna Miller
32.2h
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
19.
11
Angeles Fuentes
32.3h
PR
May 4
Bob Shay Memorial Meet
20.
9
Karleigh Allen
33.3h
Apr 26
JV
21.
10
Orion Shirley
33.4h
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
400 Meters
1.
11
Ariana Mckinnon
1:03.43
PR
May 12
4A District IV
2.
11
Clarissa Henderson
1:05.95
PR
May 12
4A District IV
3.
10
Taylor Utley
1:07.57
PR
May 12
4A District IV
4.
9
Karleigh Allen
1:08.37
PR
May 12
4A District IV
5.
12
Ellen Birch
1:09.0h
PR
Mar 10
Canyon Ridge
10
Alex (Alexandra) Aguayo
1:09.0h
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
10
Orion Shirley
1:09.0h
PR
Mar 18
Canyon Ridge
8.
9
Aria Wood
1:09.5h
PR
Mar 18
Canyon Ridge
9.
10
Kylie Benoit
1:10.0h
PR
Mar 18
Canyon Ridge
10
Alicia Lopes
1:10.0h
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
10
Anna Birch
1:10.0h
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
12.
11
Lexi Dewalt
1:11.0h
PR
Mar 18
Canyon Ridge
13.
10
Karee Denton
1:12.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
14.
9
Rachel Fields
1:13.0h
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
11
Brenna Miller
1:13.0h
Mar 18
Canyon Ridge
12
Perla Contreras
1:13.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
17.
9
Caryssa Lee
1:17.0h
PR
Apr 19
Frosh Confrence
18.
10
Melissa Ault
1:18.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
19.
12
Jordan Henley
1:19.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
9
Jasmine Johnson
1:19.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
12
Carissa Burks
1:19.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
22.
12
Alyssa Wilson
1:21.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
23.
11
Angeles Fuentes
1:26.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
9
Veronica Valdez
1:26.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
25.
12
Brittany Jennings
1:34.0h
PR
Mar 5
Canyon Ridge Time Trial
800 Meters
1.
10
Alicia Lopes
2:37.7h
PR
May 4
Bob Shay Memorial Meet
2.
9
Rachel Fields
2:48.05
Apr 29
Tiger/Grizz Invitational
3.
12
Ellen Birch
2:49.07
PR
May 12
4A District IV
4.
12
Brittany Jennings
3:25.83
PR
May 12
4A District IV
1600 Meters
1.
10
Alicia Lopes
5:47.82
PR
May 12
4A District IV
2.
12
Colombia Carvajal
5:52.10
PR
Apr 29
Tiger/Grizz Invitational
3.
12
Ellen Birch
6:15.70
PR
May 12
4A District IV
4.
9
Rachel Fields
6:19.11
May 12
4A District IV
5.
12
Brittany Jennings
7:36.59
PR
May 12
4A District IV
3200 Meters
1.
12
Colombia Carvajal
12:55.0h
PR
Apr 1
Tim Dunne Invite
2.
9
Rachel Fields
13:54.0h
Apr 19
Frosh Confrence
3.
12
Ellen Birch
14:10.0h
Mar 10
Canyon Ridge
4.
12
Brittany Jennings
16:47.0h
PR
May 4
Bob Shay Memorial Meet
100m Hurdles - 33"
1.
11
Lexi Dewalt
17.55
(.9)
May 21
IHSAA 4A State Championships
2.
10
Alex (Alexandra) Aguayo
17.9h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
3.
10
Orion Shirley
18.25
Apr 12
JV
4.
10
Anna Birch
19.03
PR
May 12
4A District IV
5.
10
Kylie Benoit
21.4h
Mar 18
Canyon Ridge
300m Hurdles - 30"
1.
10
Alex (Alexandra) Aguayo
50.3h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
2.
10
Anna Birch
50.5h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
3.
10
Orion Shirley
54.25
May 12
4A District IV
4.
10
Kylie Benoit
1:02.35
Apr 22
Great Basin Pre District
4x100 Relay
1.
Relay Team
51.55
May 12
4A District IV
2.
Carissa Burks
Valencia Smith
Madison Bell
Karee Denton
52.3h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
3.
Karee Denton
Madison Bell
Carissa Burks
Valencia Smith
53.2h
Apr 1
Tim Dunne Invite
4.
Valencia Smith
Madison Bell
Carissa Burks
Karee Denton
53.49
Apr 14
Buhl Rotary Invitational
5.
Carissa Burks
Jordan Henley
Madison Bell
Karee Denton
54.02
Apr 22
Great Basin Pre District
6.
Karee Denton
Valencia Smith
Madison Bell
Carissa Burks
53.9h
Mar 10
Canyon Ridge
7.
Jordan Henley
Alexandra Aguayo
Karee Denton
Jasmine Johnson
55.10
Apr 29
Tiger/Grizz Invitational
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:48.26
May 21
IHSAA 4A State Championships
2.
Carissa Burks
Emily Bell
Madison Bell
Karee Denton
1:50.9h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
3.
Emily Bell
Madison Bell
Carissa Burks
Karee Denton
1:52.6h
Apr 1
Tim Dunne Invite
4.
Karee Denton
Emily Bell
Madison Bell
Carissa Burks
1:57.08
Apr 14
Buhl Rotary Invitational
5.
Karee Denton
Carissa Burks
Emily Bell
Madison Bell
1:57.58
Apr 22
Great Basin Pre District
6.
Jordan Henley
Taylor Utley
Perla Contraes
Karee Denton
1:58.0h
Mar 10
Canyon Ridge
7.
Karee Denton
Kylie Benoit
Taylor Utley
Orion Shirley
1:58.07
Apr 29
Tiger/Grizz Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:36.28
May 12
4A District IV
2.
Ellen Birch
Clarissa Henderson
Lexi Dewalt
Ariana Mckinnon
4:41.82
Apr 14
Buhl Rotary Invitational
3.
Anna Birch
Clarissa Henderson
Ellen Birch
Aria Wood
4:43.0h
Mar 10
Canyon Ridge
4.
Alexandra Aguayo
Anna Birch
Kylie Benoit
Orion Shirley
4:43.12
Apr 22
Great Basin Pre District
5.
Anna Birch
Ellen Birch
Kylie Benoit
Lexi Dewalt
4:44.2h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
6.
Alexandra Aguayo
Taylor Utley
Kylie Benoit
Lexi Dewalt
4:46.0h
Apr 6
Canyon Ridge
7.
Brenna Miller
Kylie Benoit
Alicia Lopes
Anna Birch
4:46.26
Apr 29
Tiger/Grizz Invitational
8.
Kylie Benoit
Alicia Lopes
Brenna Miller
Lexi Dewalt
4:51.0h
Mar 18
Canyon Ridge
9.
Ellen Birch
Anna Birch
Karleigh Allen
Aria Wood
4:53.0h
Mar 18
Canyon Ridge
Alexandra Aguayo
Kylie Benoit
Lexi Dewalt
Taylor Utley
4:53.0h
Apr 1
Tim Dunne Invite
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
2:00.06
May 12
4A District IV
2.
Jordan Henley
Valencia Smith
Karee Denton
Clarissa Henderson
2:04.8h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
3.
Jordan Henley
Alexandra Aguayo
Perla Contraes
Valencia Smith
2:05.07
Apr 14
Buhl Rotary Invitational
4.
Mckenzie Mcbride
Perla Contraes
Taylor Utley
Aria Wood
2:07.0h
Mar 10
Canyon Ridge
5.
Jordan Henley
Perla Contraes
Brenna Miller
Valencia Smith
2:09.6h
Apr 1
Tim Dunne Invite
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Rachel Fields
Aria Wood
Alicia Lopes
Colombia Carvajal
14:21.0h
May 4
Bob Shay Memorial Meet
Shot Put - 4kg
1.
11
Kinsey Ivie
30' 8
PR
Apr 29
Tiger/Grizz Invitational
2.
10
Jaquiess Schmidt
27' 10
Apr 6
Canyon Ridge
3.
10
Priscilla Nieto
25' 4.25
Apr 22
Great Basin Pre District
4.
11
Caroline Joslin
24' 7.75
PR
Apr 1
Tim Dunne Invite
5.
10
Emily Enders
23' 10
PR
Mar 10
Canyon Ridge
6.
10
Xenia Block
22' 8
PR
Mar 10
Canyon Ridge
7.
9
Karleigh Allen
22' 0
PR
Mar 10
Canyon Ridge
8.
9
Veronica Valdez
15' 6
May 4
Bob Shay Memorial Meet
Discus - 1kg
1.
10
Sierra Mangum
103' 11
May 12
4A District IV
2.
10
Priscilla Nieto
103' 2
May 21
IHSAA 4A State Championships
3.
11
Kinsey Ivie
88' 6
PR
May 12
4A District IV
4.
11
Caroline Joslin
83' 3
Apr 1
Tim Dunne Invite
5.
10
Emily Enders
71' 0
PR
Apr 12
JV
6.
9
Veronica Valdez
38' 0
May 4
Bob Shay Memorial Meet
High Jump
1.
12
Emily Bell
5' 2
Apr 22
Great Basin Pre District
2.
12
Alyssa Wilson
4' 8
May 12
4A District IV
3.
11
Ysabel Mark
4' 6
PR
Apr 12
JV
10
Karee Denton
4' 6
PR
Apr 1
Tim Dunne Invite
Pole Vault
1.
11
Ariana Mckinnon
9' 0
PR
May 12
4A District IV
2.
11
Brenna Miller
8' 6
PR
Apr 6
Canyon Ridge
3.
10
Orion Shirley
7' 0
PR
Mar 18
Canyon Ridge
4.
12
Perla Contreras
6' 6
PR
May 4
Bob Shay Memorial Meet
10
Kylie Benoit
6' 6
Apr 22
Great Basin Pre District
Long Jump
1.
12
Madison Bell
16' 6
PR
Apr 14
Buhl Rotary Invitational
2.
12
Emily Bell
15' 7
PR
Apr 14
Buhl Rotary Invitational
3.
10
Alex (Alexandra) Aguayo
13' 10
Apr 22
Great Basin Pre District
4.
9
Jasmine Johnson
13' 7
PR
May 4
Bob Shay Memorial Meet
11
Clarissa Henderson
13' 7
Apr 6
Canyon Ridge
6.
10
Mckenzie Mcbride
13' 3.5
Apr 6
Canyon Ridge
7.
11
Brenna Miller
12' 11.25
PR
Mar 18
Canyon Ridge
8.
10
Taylor Utley
12' 8
PR
Apr 6
Canyon Ridge
9.
9
Karleigh Allen
11' 1
PR
May 4
Bob Shay Memorial Meet
10
Melissa Ault
11' 1
Apr 22
Great Basin Pre District
11.
12
Janel Ronneburg
10' 2.5
PR
Apr 6
Canyon Ridge
Triple Jump
1.
12
Madison Bell
33' 3
Apr 14
Buhl Rotary Invitational
2.
12
Emily Bell
33' 1.5
PR
Apr 14
Buhl Rotary Invitational
3.
11
Lexi Dewalt
31' 5
Mar 10
Canyon Ridge
4.
12
Alyssa Wilson
30' 11
PR
Apr 26
JV
5.
10
Mckenzie Mcbride
29' 10.5
Apr 6
Canyon Ridge
6.
10
Kylie Benoit
27' 5
Mar 18
Canyon Ridge
7.
10
Melissa Ault
26' 11.5
PR
Apr 22
Great Basin Pre District
*Recent improvement