Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2024
2023
2016
2013
2012
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Jackson Brown
10.89
PR
Feb 18
SA Northside ISD 8
2.
11
Austin Crocker
11.08
PR
Mar 3
SA East Central Invitational
3.
11
Turner Davidson
11.16
(2.5)
PR
Apr 21
UIL 6A Area 25/26 (W-Th)
4.
10
Tomi Aluko
11.67
PR
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
5.
11
Spencer Heath
11.82
PR
Mar 3
SA East Central Invitational
6.
11
Cesar Cantu
12.34
PR
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
7.
11
Maurice Graham
12.45
PR
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
8.
9
Hunter Chung
12.53
PR
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
9.
12
Wyatt Struxness
44.16
PR
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
100 Meters - Wheelchair
1.
12
Wyatt Struxness
35.81
PR
Apr 21
UIL 6A Area 25/26 (W-Th)
200 Meters
1.
12
Jackson Brown
21.99
(2.4)
PR
Apr 21
UIL 6A Area 25/26 (W-Th)
2.
11
Austin Crocker
22.12
PR
Feb 18
SA Northside ISD 8
3.
11
Turner Davidson
23.05
PR
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
4.
10
Josh Perez
23.48
PR
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
5.
11
Marquis Duncan
24.11
PR
Mar 3
SA East Central Invitational
6.
9
John Carrington
24.59
PR
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
7.
10
Brandon Magana
24.85
PR
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
8.
11
Cesar Cantu
25.32
PR
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
9.
9
Ryan DelValle
28.66
PR
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
400 Meters
1.
11
Austin Crocker
48.98
PR
Apr 7
SA North East ISD Relays
2.
12
Jackson Brown
50.64c
PR
Mar 24
Alamo Relays
3.
12
Andrew Pirog
50.87
PR
Feb 18
SA Northside ISD 8
4.
12
Pablo Herrera
52.14
PR
Feb 18
SA Northside ISD 8
5.
12
Angel Malagon
53.91
PR
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
6.
10
Oscar Chavez
55.18
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
7.
11
Spencer Heath
55.38
PR
Mar 3
SA East Central Invitational
8.
10
Robert Quirk
55.79
PR
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
9.
10
Ben Keller
55.95
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
10.
9
Jackson Kiesle
1:01.76
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
11.
9
Ryan Christianson
1:04.83
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
12.
12
Wyatt Struxness
3:00.44c
PR
Mar 24
Alamo Relays
400 Meters - Wheelchair
1.
12
Wyatt Struxness
2:38.21
PR
Apr 21
UIL 6A Area 25/26 (W-Th)
800 Meters
1.
12
Pablo Alvarez
1:59.85
PR
Apr 21
UIL 6A Area 25/26 (W-Th)
2.
12
Angel Malagon
2:05.63
PR
Feb 18
SA Northside ISD 8
3.
10
Ethan Chen
2:11.63
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
4.
12
Freddie Garcia
2:25.40
PR
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
5.
12
James Collins
2:28.70
PR
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
1600 Meters
1.
11
Camden Barnes
4:37.63
PR
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
2.
12
Pablo Alvarez
4:38.52
PR
Mar 3
SA East Central Invitational
3.
9
Gus Leal Martinez
4:39.66
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
4.
10
Zach Rockhold
4:45.19
PR
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
5.
9
Ryan Garza
4:52.14
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
6.
9
Craig Sandoval
5:04.94
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
3200 Meters
1.
9
Gus Leal Martinez
10:12.07
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
2.
10
Zach Rockhold
10:21.4h
PR
Mar 31
Clemens Invitational
3.
9
Ryan Garza
10:22.4h
Mar 31
Clemens Invitational
4.
11
Camden Barnes
10:25.73
PR
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
5.
11
Jared Erickson
10:50.33
PR
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
6.
11
Craig Morris
10:57.16
PR
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
11
Ese Akpoyoware
15.05
PR
Apr 21
UIL 6A Area 25/26 (W-Th)
2.
11
Liam White
15.68
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
3.
12
Kris Castillo
16.00
PR
Feb 18
SA Northside ISD 8
4.
9
Uen Rodriguez
17.96
PR
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
5.
10
Caleb Arroyo
19.28
PR
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
6.
10
Ian Suarez
20.42
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
300m Hurdles - 36"
1.
12
Andrew Pirog
37.66
PR
Apr 30
UIL 6A Region IV (Fr-Sa)
2.
12
Kris Castillo
39.94
PR
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
3.
11
Liam White
42.03
Apr 7
SA North East ISD Relays
4.
9
Uen Rodriguez
45.45
PR
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
5.
10
Caleb Arroyo
45.70
PR
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
6.
11
Maurice Graham
47.47
PR
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
7.
10
John Young
49.20
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
4x100 Relay
1.
Spencer Gilliam
Jackson Brown
Andrew Pirog
Austin Crocker
41.84
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
2.
Relay Team
42.28
Apr 30
UIL 6A Region IV (Fr-Sa)
4x200 Relay -
1.
Josh Perez
Tomi Aluko
Spencer Gilliam
Jackson Brown
1:30.07
Apr 7
SA North East ISD Relays
2.
Relay Team
1:31.95
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
3.
Josh Perez
Marquis Duncan
Ese Akpoyoware
Turner Davidson
1:31.99
Apr 21
UIL 6A Area 25/26 (W-Th)
4x400 Relay
1.
Jackson Brown
Kris Castillo
Austin Crocker
Andrew Pirog
3:16.03
Apr 30
UIL 6A Region IV (Fr-Sa)
2.
Relay Team
3:18.98
Apr 30
UIL 6A Region IV (Fr-Sa)
3.
Kris Castillo
Pablo Alvarez
Austin Crocker
Andrew Pirog
3:22.16
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
4.
Josh Perez
Pablo Alvarez
Angel Malagon
Liam White
3:38.88
Apr 7
SA North East ISD Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Kody Fox
51' 1
Apr 21
UIL 6A Area 25/26 (W-Th)
2.
11
Josh Ogbanna
48' 1.25
PR
Apr 7
SA North East ISD Relays
3.
10
Brandon Smith
41' 1.5
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
4.
10
Nate Robinson
41' 1
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
5.
11
Kyle Anderson
40' 0.5
PR
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
6.
9
Damian Loya
36' 1
PR
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
7.
9
Carson Pharris
34' 7.5
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
Discus - 1.6kg
1.
11
Kody Fox
147' 6
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
2.
11
Derek Kerstetter
139' 11
Apr 7
SA North East ISD Relays
3.
9
Blake Ledwig
118' 5.5
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
4.
9
Eugene Valladarres
95' 10.5
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
High Jump
1.
11
Mike Duhaime
6' 0
PR
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
10
Andrew Ureste
6' 0
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
3.
9
Blake Thurmond
5' 8
PR
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
4.
10
Tomi Aluko
5' 6
PR
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
Pole Vault
1.
12
Chad Horstmann
15' 7
PR
Apr 2
Nike Clyde Littlefield Texas Relays
2.
12
Brett Lester
15' 0
PR
Mar 31
Clemens Invitational
3.
11
Joe Guzek
9' 6
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
Long Jump
1.
12
Jackson Brown
21' 6.5
PR
Mar 3
SA East Central Invitational
2.
11
Mike Duhaime
20' 6.75
PR
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
3.
10
Joe King
18' 11
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
4.
9
Austin Bordovsky
18' 7.75
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
5.
9
Blake Thurmond
18' 3.5
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
6.
9
Hunter Chung
17' 8.5
PR
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
Triple Jump
1.
9
Blake Thurmond
41' 0
PR
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
2.
9
Austin Bordovsky
39' 6
Apr 7
SA North East ISD Relays
3.
10
Tomi Aluko
38' 11
PR
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
4.
9
Darrell Woody
38' 7
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
5.
11
Mike Duhaime
38' 6
PR
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
12
Bracxton Jackson
38' 6
PR
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
7.
10
John Young
37' 7
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
8.
9
Jake Brookover
33' 7
PR
Mar 23
SA East Central FR-JV Boys
Womens
100 Meters
1.
11
Taylor Olson
12.18
(-1.8)
Apr 30
UIL 6A Region IV (Fr-Sa)
2.
10
Elizabeth Reinke
12.71
PR
Feb 18
SA Northside ISD 8
12
Sydney Hargrove
12.71
PR
Feb 18
SA Northside ISD 8
4.
10
Savannah Boazman
12.75
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
5.
10
Jade Neal
12.76
(2.1)
PR
Apr 2
Nike Clyde Littlefield Texas Relays
6.
9
Leah Adams
12.80
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
7.
-
Amari Llerenas
12.84
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
8.
10
Olivia Mulliner
13.18
Mar 3
Northside ISD JV Girls
200 Meters
1.
11
Lauren Anderson
25.83
PR
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
2.
10
Lauryn Hawkins
25.98
PR
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
3.
10
Elizabeth Reinke
26.45
PR
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
4.
10
Savannah Boazman
26.78
PR
Feb 18
SA Northside ISD 8
5.
-
Grace Apple
27.59
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
6.
-
Selena Tucker
27.62
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
7.
11
Taylor Olson
28.82
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
400 Meters
1.
10
Mary Maina
59.64
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
2.
9
Mariana Rodriguez
1:00.69
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
3.
11
Zoe Bridges
1:02.48
PR
Mar 3
SA East Central Invitational
4.
9
Selina Noe
1:04.07
PR
Feb 18
SA Northside ISD 8
5.
10
Grace Fraga
1:05.23
Apr 7
SA North East ISD Relays
6.
10
Christa Mireles
1:05.75
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
7.
9
Tasia Jackson
1:07.96
Mar 3
Northside ISD JV Girls
800 Meters
1.
10
Grace Fraga
2:25.15
PR
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
2.
9
Brynne Jackson
2:26.17
PR
Mar 3
SA East Central Invitational
3.
11
Zoe Sommer
2:26.63
Apr 7
SA North East ISD Relays
4.
-
Bryanna Jackson
2:26.85
PR
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
5.
9
Addie Piatz
2:36.88
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
6.
9
Kat Gomez
2:39.49
Mar 3
Northside ISD JV Girls
7.
-
Rachel Hilliard
2:44.02
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
1600 Meters
1.
11
Alison Hepp
5:24.97
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
2.
9
Anna King
5:28.78
PR
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
3.
9
Addie Piatz
5:36.64
PR
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
4.
9
Brynne Jackson
5:44.56
PR
Apr 7
SA North East ISD Relays
5.
12
Eve Gonzales
5:48.88
PR
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
3200 Meters
1.
9
Anna King
11:58.1h
Mar 24
Alamo Relays
2.
9
Addie Piatz
12:09.45
PR
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
3.
10
Hailee Frazier
12:16.34
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
4.
12
Eve Gonzales
12:18.61
PR
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
5.
11
Alison Hepp
12:55.85
Apr 7
SA North East ISD Relays
6.
11
Hannah Tuveson
13:23.04
Mar 3
Northside ISD JV Girls
7.
9
Alana Martin
13:59.50
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
100m Hurdles - 33"
1.
-
Addison Arabia
16.81
PR
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
2.
9
Naomi Sinclair
17.58
PR
Apr 7
SA North East ISD Relays
3.
-
Tabitha Young
17.64
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
4.
-
Gwyn Harrell
17.96
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
5.
11
Kaitlyn Taylor
18.08
Mar 3
Northside ISD JV Girls
6.
11
Ayanna Jackson
18.27
PR
Mar 3
SA East Central Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
9
Naomi Sinclair
48.78
PR
Apr 7
SA North East ISD Relays
2.
11
Ayanna Jackson
50.75
PR
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
3.
9
Hannah Malone
51.55
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
4.
-
Addison Arabia
51.96
PR
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
5.
11
Ainhoa Lago
53.14
Mar 3
SA East Central Invitational
6.
-
Gwyn Harrell
53.59
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
7.
-
Tabitha Young
54.68
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
4x100 Relay
1.
Sydney Hargrove
Savannah Boazman
Elizabeth Reinke
Taylor Olson
48.55
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
2.
Relay Team
48.88
Feb 18
SA Northside ISD 8
4x200 Relay -
1.
Elizabeth Reinke
Zoe Bridges
Luaryn Hawkins
Lauren Anderson
1:43.24
Apr 7
SA North East ISD Relays
2.
Elizabeth Reinke
Lauren Anderson
Luaryn Hawkins
Savannah Boazman
1:45.14
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
3.
Relay Team
1:45.44
Mar 3
SA East Central Invitational
4x400 Relay
1.
Mary Maina
Zoe Bridges
Lauren Anderson
Mariana Rodriguez
3:59.54
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
2.
Mary Maina
Lauren Anderson
Zoe Bridges
Mariana Rodriguez
4:02.76
Apr 7
SA North East ISD Relays
3.
Mariana Rodriguez
Brynne Jackson
Zoe Bridges
Mary Maina
4:07.13
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
4.
Relay Team
4:14.92
Mar 3
SA East Central Invitational
5.
Mariana Rodriguez
Grace Fraga
Zoe Bridges
Mary Maina
4:15.63
Apr 2
Nike Clyde Littlefield Texas Relays
4x800 Relay
1.
Zoe Sommer
Grace Fraga
Brynne Jackson
Anna King
10:24.81
Apr 2
Nike Clyde Littlefield Texas Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Alison Hepp
Mariana Rodriguez
Grace Fraga
Anna King
13:20.97
Apr 2
Nike Clyde Littlefield Texas Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Holly Hrynyshyn
37' 0.25
PR
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
2.
12
Katherine Douglas
36' 2
PR
Mar 3
SA East Central Invitational
3.
10
Na'Kiyah Bell
34' 5
Mar 31
Clemens Invitational
4.
-
Jada Ebong
30' 5.5
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
Discus - 1kg
1.
12
Holly Hrynyshyn
114' 7
PR
Apr 21
UIL 6A Area 25/26 (W-Th)
2.
10
Na'Kiyah Bell
105' 3
Apr 7
SA North East ISD Relays
3.
10
Logan Peevy
99' 10
PR
Mar 31
Clemens Invitational
4.
-
Jada Ebong
65' 4
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
High Jump
1.
-
Addison Arabia
4' 8
PR
Feb 18
SA Northside ISD 8
9
Selina Noe
4' 8
PR
Mar 3
SA East Central Invitational
12
Ashley Reed
4' 8
PR
Apr 7
SA North East ISD Relays
4.
-
Alyssa Higley
4' 4
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
-
Paulina Ruiz
4' 4
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
Pole Vault
1.
10
Kirby Hayden
10' 6
PR
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
2.
-
Skye McCarie
8' 0
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
Long Jump
1.
11
Taylor Olson
18' 3.5
PR
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
2.
9
Selina Noe
17' 1.25
Apr 21
UIL 6A Area 25/26 (W-Th)
3.
10
Lauryn Hawkins
16' 7.5
PR
Apr 14
UIL 6A District 26 (W-Th)
4.
9
Paige Day
16' 3
Mar 3
SA East Central Invitational
5.
10
Valeria Jones
14' 1.5
Mar 3
Northside ISD JV Girls
6.
-
Paulina Ruiz
13' 9.5
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
Triple Jump
1.
11
Taylor Olson
39' 5.75
PR
Apr 21
UIL 6A Area 25/26 (W-Th)
2.
9
Selina Noe
35' 8
Mar 31
Clemens Invitational
3.
9
Paige Day
34' 6
Feb 18
SA Northside ISD 8
4.
12
Ashley Reed
33' 2.25
PR
Mar 12
Judson Ron Faught Invitational
5.
-
Emily Saathoff
32' 9
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
6.
10
Lauren Dones
32' 1.5
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
7.
-
Julianna Cruz
30' 10
PR
Mar 3
Northside ISD JV Girls
*Recent improvement