Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2018
2016
2013
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Christopher Hill
10.5h
PR
Mar 19
Jesuit-Sheaner 52nd Annual Relays
2.
11
Britt Skinner
11.69
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
3.
9
Sean Reedy
11.74
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
4.
11
Cody Benton
11.91
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
5.
11
Kyle Berger
12.26
PR
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
6.
11
Michael James
12.46
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
7.
11
Stone Sawyer
12.49
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
8.
11
Jake Ashenden
12.73
PR
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
9.
9
Rinner Thorton
12.80
PR
Apr 1
Naaman Forest Relays
10.
11
Austin Petersen
13.16
PR
Apr 1
Naaman Forest Relays
11.
12
Jacob Zetley
13.23
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
100 Meters - Relay Split
1.
12
Christopher Hill
10.9h
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
2.
10
Bo Garner
11.2h
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
3.
11
Grant Laday
11.3h
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
4.
11
Britt Skinner
11.6h
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
5.
11
Andrew Ramos
59.7h
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
6.
11
Roberto Ramos
1:00.6h
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
7.
10
Eric Tait
1:03.9h
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
8.
9
J Orellana
1:06.0h
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
200 Meters
1.
12
Christopher Hill
22.03
PR
Apr 21
UIL 6A Area 9/10
2.
10
Chris Silva
23.9h
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
3.
9
Sean Reedy
24.43
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
4.
10
Wade Beckum
24.3h
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
5.
10
Bo Garner
24.66
PR
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
6.
11
Bobby Guerrero
25.01
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
7.
11
Stone Sawyer
25.24
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
8.
11
Michael James
26.13
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
9.
11
Austin Petersen
26.7h
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
200 Meters - Relay Split
1.
11
Cody Benton
23.9h
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
2.
11
Bobby Guerrero
24.4h
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
3.
10
Wade Beckum
24.6h
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
4.
10
Adam Larrison
24.7h
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
11
Britt Skinner
24.7h
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
6.
10
Hamzah Jallad
24.9h
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
7.
11
Kyle Berger
25.7h
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
10
Chris Silva
25.7h
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
400 Meters
1.
10
Bo Garner
52.96
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
2.
11
Grant Laday
53.24
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
3.
11
Bobby Guerrero
55.38
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
4.
12
Dylan Sommerfelt
56.32
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
5.
11
Andrew Ramos
58.1h
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
6.
12
Cameron Weir
58.40
PR
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
7.
11
Michael James
58.66
PR
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
8.
11
Jake Ashenden
59.5h
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
9.
11
Stone Sawyer
1:00.27
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
10.
10
Eric Tait
1:00.3h
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
11.
11
Roberto Ramos
1:01.77
Apr 1
Naaman Forest Relays
12.
9
Charles Bird
1:02.19
PR
Apr 1
Naaman Forest Relays
13.
10
Nathan Jackson
1:02.24
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
400 Meters - Relay Split
1.
11
Grant Laday
52.9h
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
2.
12
Nadir Samory
53.4h
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
3.
10
Bo Garner
54.1h
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
12
Daniel Cullinane
54.1h
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
5.
11
Andrew Ramos
59.7h
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
6.
11
Roberto Ramos
1:00.6h
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
800 Meters
1.
11
Max Bartolo
2:12.29
PR
Apr 1
Naaman Forest Relays
2.
12
Cameron Weir
2:16.58
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
3.
11
Andrew Ramos
2:17.00
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
4.
9
Christopher Mewing
2:17.38
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
5.
11
Sam Tamplin
2:17.6h
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
6.
11
Roberto Ramos
2:22.0h
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
7.
10
Camden Vokey
2:24.00
PR
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
8.
10
Domingo Belman
2:29.00
PR
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
1600 Meters
1.
10
Nathan Jackson
4:45.88
PR
Apr 1
Naaman Forest Relays
2.
9
Christopher Mewing
4:46.31
PR
Apr 1
Naaman Forest Relays
3.
11
Max Bartolo
4:56.91
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
4.
12
Jack Hamilton
5:12.87
PR
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
5.
10
Sung Jung
5:13.40
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
6.
9
Charles Brumley
5:21.79
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
7.
9
Jacob Abel
5:24.36
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
8.
9
Francisco Rodriguez
5:24.98
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
9.
10
William Dunkerley
5:49.30
PR
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
10.
12
David Aguilar
5:50.77
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
3200 Meters
1.
10
Barak Levy
11:15.95
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
2.
12
Jack Hamilton
11:38.02
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
3.
11
Simon Parsons
11:39.88
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
4.
11
Sam Tamplin
11:42.00
PR
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
5.
9
Francisco Rodriguez
12:18.22
PR
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
6.
11
Mauricio Santamaria Vergara
12:41.91
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
7.
12
David Aguilar
12:51.54
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
8.
11
Salvador Gutierrez
13:32.28
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
9.
10
Domingo Belman
14:51.8h
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
110m Hurdles - 39"
1.
12
Daniel Cullinane
16.02
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
2.
12
Nadir Samory
16.31
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
3.
12
Dylan Sommerfelt
17.33
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
4.
10
Hamzah Jallad
17.36
Apr 1
Naaman Forest Relays
5.
10
Alexander King
18.3h
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
6.
10
Adam Larrison
19.58
PR
Apr 1
Naaman Forest Relays
7.
9
Rinner Thorton
22.89
PR
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
300m Hurdles - 36"
1.
12
Nadir Samory
40.93
PR
Apr 21
UIL 6A Area 9/10
2.
12
Daniel Cullinane
42.15
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
3.
10
Hamzah Jallad
43.92
Apr 1
Naaman Forest Relays
4.
12
Dylan Sommerfelt
45.66
PR
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
5.
10
Adam Larrison
47.34
PR
Apr 1
Naaman Forest Relays
6.
10
Alexander King
49.2h
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
7.
9
Rinner Thorton
53.7h
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
4x100 Relay
1.
Bo Garner
Christopher Hill
Grant Laday
Britt Skinner
44.03
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
2.
Daniel Cullinane
Christopher Hill
Grant Laday
Britt Skinner
44.46
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
3.
Bo Garner
Cody Benton
Britt Skinner
Grant Laday
44.79
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
4.
Grant Laday
Christopher Hill
Nadir Samory
Bo Garner
44.88
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
5.
Britt Skinner
Nadir Samory
Daniel Cullinane
Grant Laday
45.71
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
6.
Grant Laday
Bo Garner
Michael James
Britt Skinner
46.72
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
7.
Chris Silva
Kyle Berger
Wade Beckum
Sean Reedy
46.97
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
8.
Relay Team
47.18
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
9.
Chris Silva
Kyle Berger
Michael James
Sean Reedy
47.30
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
10.
Chris Silva
Wade Beckum
Kyle Berger
Alexander King
47.5h
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
11.
Chris Silva
Wade Beckum
Kyle Berger
Sean Reedy
48.28
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
4x200 Relay -
1.
Grant Laday
Bo Garner
Cody Benton
Britt Skinner
1:34.99
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
2.
Bo Garner
Grant Laday
Nadir Samory
Daniel Cullinane
1:36.17
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
3.
Max Braht
Britt Skinner
Sean Reedy
Stone Sawyer
1:36.22
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
4.
Nadir Samory
Hamzah Jallad
Grant Laday
Stone Sawyer
1:37.08
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
5.
Chris Silva
Wade Beckum
Kyle Berger
Adam Larrison
1:38.4h
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
6.
Michael James
Bo Garner
Grant Laday
Britt Skinner
1:39.00
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
7.
Chris Silva
Kyle Berger
Wade Beckum
Sean Reedy
1:39.30
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
8.
Relay Team
1:39.48
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
9.
Chris Silva
Kyle Berger
Michael James
Sean Reedy
1:40.53
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
10.
Chris Silva
Wade Beckum
Kyle Berger
Sean Reedy
1:41.38
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
11.
Chris Silva
Kyle Berger
Wade Beckum
Adam Larrison
1:43.05
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
4x400 Relay
1.
Stone Sawyer
Bo Garner
Grant Laday
Nadir Samory
3:35.71
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
2.
Grant Laday
Bo Garner
Christopher Hill
Nadir Samory
3:37.94
Apr 2
Nike Clyde Littlefield Texas Relays
3.
Grant Laday
Nadir Samory
Dylan Sommerfelt
Cameron Weir
3:38.63
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
4.
Grant Laday
Bo Garner
Dylan Sommerfelt
Bobby Guerrero
3:42.01
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
5.
Grant Laday
Bo Garner
Nadir Samory
Stone Sawyer
3:44.44
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
6.
Bobby Guerrero
Aubbrey Lampert
Andrew Ramos
Roberto Ramos
3:55.38
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
7.
Bobby Guerrero
Michael James
Jake Ashenden
Andrew Ramos
3:57.06
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
8.
Andrew Ramos
Charles Bird
Eric Tait
Sam Tamplin
4:00.7h
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
9.
Relay Team
4:09.75
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
4x800 Relay
1.
Max Bartolo
Sam Tamplin
Simon Parsons
Cameron Weir
9:21.06
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
2.
Max Bartolo
Simon Parsons
Jack Hamilton
Sung Jung
9:37.71
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
3.
Andrew Ramos
Roberto Ramos
Francisco Rodriguez
Sam Tamplin
10:09.21
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Grant Laday
Cody Benton
Stone Sawyer
Chris Mewing
4:16.76
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
2.
Rinner Thorton
Adam Larrison
Bobby Guerrero
Graham Rosen
4:38.57
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Barak Levy
Cameron Weir
Sung Jung
Chris Mewing
12:00.41
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
2.
Barak Levy
Grant Laday
Sung Jung
Chris Mewing
12:29.25
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
3.
David Aguilar
Charles Bird
William Dunkerley
Jacob Abel
13:28.84
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
Shot Put - 12lb
1.
11
Ben Bratcher
40' 8.5
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
2.
12
Christopher Cullinane
39' 11
PR
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
3.
12
Ryan Cafiero
37' 6
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
4.
10
Derrin Butler
35' 3.5
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
5.
12
Metin Butler
30' 9
PR
Apr 1
Naaman Forest Relays
6.
9
Jesus Lopez
30' 3
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
7.
9
Hunter Mays
30' 1
PR
Apr 1
Naaman Forest Relays
Discus - 1.6kg
1.
11
Ben Bratcher
109' 8
PR
Apr 1
Naaman Forest Relays
2.
12
Christopher Cullinane
108' 7
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
3.
10
Derrin Butler
92' 5
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
4.
12
Ryan Cafiero
90' 5
PR
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
5.
9
Jesus Lopez
80' 8
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
6.
9
Hunter Mays
78' 9
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
High Jump
1.
9
Sean Reedy
5' 2
PR
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
11
Cody Benton
5' 2
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
Pole Vault
1.
11
Ryan Clem
12' 6
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
2.
10
Max Braht
12' 0
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
3.
9
Cade Brown
10' 6
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
4.
-
Dillon Gordon
8' 9
PR
Apr 1
Naaman Forest Relays
5.
10
Hamzah Jallad
8' 6
PR
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
Long Jump
1.
11
Cody Benton
21' 11
(2.7)
Apr 30
UIL 6A Region II (Fr-Sa)
2.
10
Max Braht
18' 9.5
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
3.
10
Bo Garner
18' 5.5
PR
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
4.
11
Ryan Clem
18' 3.5
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
5.
10
Chris Silva
16' 7
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
Triple Jump
1.
11
Cody Benton
43' 6.75
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
2.
10
Max Braht
40' 1
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
3.
10
Bo Garner
36' 6
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
Womens
100 Meters
1.
12
Lindy Miller
13.13
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
2.
11
Alexis Gatewood
13.18
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
3.
11
Madeline Hunt
13.81
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
4.
11
Brenna Erwin
14.13
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
5.
10
Alexis Gomez
14.38
PR
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
6.
10
Debany Uribe
14.5h
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
7.
11
Jamia Praham
15.01
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
8.
10
Trinity Blaylock
15.29
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
9.
9
Priscilla Colmenero
16.92
PR
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
10.
-
Christian Ayualem
17.05
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
200 Meters
1.
12
Hannah Lindahl
29.10
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
2.
11
Alexis Gatewood
29.15
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
3.
11
Madeline Hunt
29.43
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
4.
10
Alexis Gomez
29.3h
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
5.
11
Brenna Erwin
30.35
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
6.
11
Jamia Praham
30.84
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
7.
11
Glory Varela
32.16
PR
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
8.
10
Caroline Hamilton
34.24
Apr 1
Naaman Forest Relays
9.
11
Natalie Aguilar
36.1h
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
400 Meters
1.
12
Hannah Lindahl
1:05.66
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
2.
9
Laura Lee Young
1:08.26
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
3.
11
Grace Browning
1:09.26
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
4.
11
Glory Varela
1:14.34
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
5.
11
Amanda Edwards
1:15.9h
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
800 Meters
1.
9
Laura Lee Young
2:46.34
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
2.
10
Keeley Zartler
2:48.74
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
3.
9
An Trihn
2:48.78
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
4.
10
Catherine Salony
2:50.0h
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
5.
11
Amanda Edwards
2:53.3h
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
6.
11
Glory Varela
2:56.58
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
7.
11
Gweneth James
2:57.88
PR
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
8.
10
Raiza Armbruster
2:59.63
PR
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
1600 Meters
1.
11
Kenzie Klinkhamer
5:59.23
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
2.
12
Stefani Kessler
5:59.67
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
3.
10
Catherine Salony
6:17.03
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
4.
11
Grace Browning
6:19.41
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
5.
10
Keeley Zartler
6:20.49
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
6.
11
Gweneth James
6:24.99
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
7.
9
Lily Stern
6:25.9h
PR
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
8.
9
An Trihn
6:29.21
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
9.
10
Emily Janssen
6:39.49
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
10.
-
Christian Ayualem
7:18.39
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
3200 Meters
1.
9
Emma Dawson
12:52.28
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
2.
11
Kenzie Klinkhamer
12:57.17
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
3.
12
Stefani Kessler
13:14.00
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
4.
11
Gweneth James
13:24.0h
PR
Apr 1
Naaman Forest Relays
5.
10
Keeley Zartler
13:40.0h
PR
Apr 1
Naaman Forest Relays
6.
10
Catherine Salony
14:14.03
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
7.
10
Raiza Armbruster
14:53.11
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
100m Hurdles - 33"
1.
12
Lindy Miller
15.31
PR
Apr 21
UIL 6A Area 9/10
2.
10
Trinity Blaylock
20.27
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
300m Hurdles - 30"
1.
12
Jordan Otto
46.43
PR
Apr 30
UIL 6A Region II (Fr-Sa)
2.
12
Hannah Harden
46.84
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
3.
10
Trinity Blaylock
1:06.86
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
4x100 Relay
1.
Lindy Miller
Jordan Otto
Alexis Gatewood
Hannah Harden
50.29
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
2.
Lindy Miller
Alexis Gatewood
Hannah Harden
Jordan Otto
51.26
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
3.
Lindy Miller
Alexis Gatewood
Jordan Otto
Hannah Harden
52.32
Apr 2
Nike Clyde Littlefield Texas Relays
4.
Lindy Miller
Alexis Gatewood
Madeline Hunt
Brenna Erwin
52.75
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
5.
Hannah Lindahl
Brenna Erwin
Alexis Gatewood
Madeline Hunt
53.53
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
6.
Jamia Praham
Trinity Blaylock
Alexis Gomez
Caroline Hamilton
54.0h
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
7.
Jamia Praham
Alexis Gomez
Madeline Hunt
Brenna Erwin
57.08
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
8.
Jamia Praham
Trinity Blaylock
Alexis Gomez
Debany Uribe
58.30
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
9.
Jordan Mahaney
Trinity Blaylock
Alexis Gomez
Jamia Praham
58.78
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
4x200 Relay -
1.
Lindy Miller
Hannah Lindahl
Madeline Hunt
Alexis Gatewood
1:53.67
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
2.
Alexis Gatewood
Madeline Hunt
Brenna Erwin
Alexis Gomez
1:57.47
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
3.
Hannah Lindahl
Brenna Erwin
Alexis Gatewood
Madeline Hunt
1:58.65
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
4.
Relay Team
1:59.40
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
5.
Jamia Praham
Trinity Blaylock
Alexis Gomez
Debany Uribe
2:06.12
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
6.
Jordan Mahaney
Alexis Gomez
Jamia Praham
Debany Uribe
2:06.91
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
7.
Jamia Praham
Alexis Gomez
Madeline Hunt
Brenna Erwin
2:07.44
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
8.
Jamia Praham
Trinity Blaylock
Alexis Gomez
Caroline Hamilton
2:09.9h
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
4x400 Relay
1.
Hannah Lindahl
Hannah Harden
Grace Browning
Keeley Zartler
4:18.79
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
2.
Hannah Harden
Grace Browning
Hannah Lindahl
Jordan Otto
4:24.08
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
3.
Hannah Lindahl
Jordan Otto
Laura Lee Young
Grace Browning
4:26.79
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
4.
Jordan Otto
Hannah Harden
Hannah Lindahl
Grace Browning
4:38.23
Apr 2
Nike Clyde Littlefield Texas Relays
5.
Emily Janssen
Amanda Edwards
Gweneth James
Cate Salony
5:06.7h
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Lindy Miller
Hannah Harden
Hannah Lindahl
Keeley Zartler
4:51.47
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
2.
Madeline Hunt
Brenna Erwin
Hannah Lindahl
Glory Varela
5:18.03
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Cate Salony
Hannah Lindahl
Keeley Zartler
Stefani Kessler
14:40.70
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
2.
Stefani Kessler
Grace Browning
Cate Salony
Kenzie Klinkhamer
14:44.36
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
3.
Emily Janssen
Amanda Edwards
Raiza Armbruster
Gweneth James
16:05.72
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
Shot Put - 4kg
1.
11
Asjah Fields
29' 4
PR
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
2.
10
Madyson Johnson
28' 11
PR
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
3.
10
Karine Abu
25' 2
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
4.
10
Ariel Wyatt
24' 7.5
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
5.
10
Raquel Ford
22' 7.75
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
6.
11
Sam Braht
21' 9.5
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
Discus - 1kg
1.
10
Ariel Wyatt
75' 8
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
2.
10
Madyson Johnson
69' 0
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
3.
11
Asjah Fields
65' 5
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
4.
10
Karine Abu
61' 6
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
5.
10
Raquel Ford
56' 5
PR
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
6.
11
Sam Braht
51' 5
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
High Jump
1.
12
Jordan Otto
5' 8
PR
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
2.
11
Alexis Gatewood
4' 10
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
11
Madeline Hunt
4' 10
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
4.
10
Trinity Blaylock
4' 8
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
5.
10
Alexis Gomez
4' 0
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
Pole Vault
1.
11
Grace Browning
6' 0
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
Long Jump
1.
12
Jordan Otto
17' 1.5
PR
Mar 4
Rockwall I-30 Relays
2.
12
Lindy Miller
17' 0
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
3.
10
Caroline Hamilton
13' 3.5
PR
Mar 18
Wylie East Nahum Martinez Invite
*Recent improvement