Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
Indoor
2022
2013
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Ailym Ford
12.09
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
2.
12
Lucas Woods
12.14c
Apr 9
Pee Dee Classic
3.
12
Cedric Graham
12.17
PR
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
-
Markus Melvin
12.17
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
5.
-
Eron Darby
12.18
PR
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
6.
9
Sean Floyd
12.64c
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
7.
9
Kweli Goodman
13.34c
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
8.
8
Dorian Brown
14.24c
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
9.
10
Damarius Cooper
14.64c
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
200 Meters
1.
-
Mike Lowery
23.15
PR
Mar 12
Outback Classic
2.
12
Lucas Woods
23.64c
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
3.
11
Antonio Dinkins
23.89
PR
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
4.
12
Cedric Graham
24.03
PR
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
5.
9
Ailym Ford
25.04c
Apr 9
Pee Dee Classic
6.
-
Markus Melvin
25.50
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
7.
11
Jared Rodriguez
26.74c
Apr 9
Pee Dee Classic
8.
9
Kweli Goodman
27.44c
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
400 Meters
1.
12
Lucas Woods
50.34c
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
2.
12
Cedric Graham
53.31
PR
May 7
SCHSL 4A Qualifier
3.
11
Antonio Dinkins
54.69
PR
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
4.
9
Levester Williams III
59.92
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
5.
11
Jared Rodriguez
1:02.14c
Apr 9
Pee Dee Classic
6.
9
Christian Davis
1:03.84c
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
800 Meters
1.
11
Hunter Morgan
2:11.68
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
2.
10
Cody Collier
2:12.56
PR
Mar 12
Outback Classic
3.
11
Kameron Perkins-Evans
2:16.18
Mar 12
Outback Classic
4.
11
Michael Jones
2:27.73
PR
Apr 16
Cane Bay Invitational
5.
10
Jace Redick
2:36.0h
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
9
Anthony DeJesus
2:36.0h
Apr 9
Pee Dee Classic
7.
12
Chris Allen
2:44.0h
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
8.
10
Campbell Bridgeman
2:51.0h
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
9.
10
Gage Giordano
2:51.5h
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
10.
11
Logan Willis
2:53.0h
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
11.
9
Ian Spivey
2:54.0h
Apr 9
Pee Dee Classic
1600 Meters
1.
9
Patrick Morgan
4:51.08
May 7
SCHSL 4A Qualifier
2.
10
Cody Collier
4:57.34
PR
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
3.
11
Hunter Morgan
4:58.93
PR
Mar 12
Outback Classic
4.
11
Kameron Perkins-Evans
5:34.64
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
5.
9
Anthony DeJesus
5:56.0h
Apr 9
Pee Dee Classic
6.
12
Chris Allen
5:57.0h
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
10
Burns Gaskins
5:57.0h
Apr 9
Pee Dee Classic
8.
7
Conner Bailey
6:06.0h
Apr 9
Pee Dee Classic
9.
9
Richard Finch
6:23.0h
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
10.
11
Logan Willis
6:24.0h
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
11.
9
Ian Spivey
6:26.0h
Apr 9
Pee Dee Classic
12.
9
Cameron Ward
6:45.0h
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
3200 Meters
1.
9
Patrick Morgan
10:42.42
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
2.
11
Hunter Morgan
11:53.09
PR
Mar 12
Outback Classic
3.
7
Conner Bailey
12:32.55
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
4.
10
Burns Gaskins
13:26.0h
Apr 9
Pee Dee Classic
5.
10
Jace Redick
14:05.0h
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
6.
9
Richard Finch
14:36.0h
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
7.
10
Gage Giordano
14:37.0h
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
8.
9
Cameron Ward
14:39.0h
Apr 9
Pee Dee Classic
110m Hurdles - 39"
1.
8
Nicholas Boatwright
18.50
(-.4)
May 7
SCHSL 4A Qualifier
400m Hurdles - 36"
1.
8
Nicholas Boatwright
1:07.17
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
2.
11
Ethan Pettigrew
1:11.84c
Apr 9
Pee Dee Classic
3.
8
Dorian Brown
1:17.04c
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
4x100 Relay
1.
Eron Darby
Antonio Dinkins
Ailym Ford
Cedrick Graham
46.21
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
2.
Antonio Dinkins
Ailym Ford
Mike Lowery
Eron Darby
46.83
Mar 12
Outback Classic
3.
Relay Team
47.84c
Apr 9
Pee Dee Classic
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:30.55
Mar 12
Outback Classic
2.
Nicholas Boatwright
Antonio Dinkins
Cedrick Graham
Michael Jones
3:43.60
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
4x800 Relay
1.
Patrick Morgan
Hunter Morgan
Cody Collier
Kameron Perkins-Evans
8:31.09
May 7
SCHSL 4A Qualifier
2.
Relay Team
8:45.4h
Apr 9
Pee Dee Classic
3.
Hunter Morgan
Patrick Morgan
Kameron Perkins-Evans
Cody Collier
8:48.53
Mar 12
Outback Classic
Shot Put - 12lb
1.
11
Chrishawn Wilson
43' 2
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
2.
11
James Haynes
40' 6
PR
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
3.
11
Steven Doctor
35' 11
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
4.
10
Quentin Dixon
34' 4
Apr 9
Pee Dee Classic
5.
10
Osei Stewart
33' 11
Apr 9
Pee Dee Classic
6.
11
Graham Holland
33' 8
Apr 9
Pee Dee Classic
7.
10
Justin Thompson
31' 7
Apr 9
Pee Dee Classic
8.
12
Louis Williamson
31' 5
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
9.
12
Jonathon Johnson
30' 2
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
10.
11
Dalton Moran
29' 4
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
11.
10
Shawn Huggins
24' 5.5
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
12.
10
Tyler Truong
22' 4
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
Discus - 1.6kg
1.
11
Chrishawn Wilson
121' 1
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
2.
11
Steven Doctor
117' 7
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
3.
11
Graham Holland
115' 2
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
4.
10
Justin Thompson
97' 4
PR
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
5.
11
Dalton Moran
91' 0
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
6.
10
Quentin Dixon
90' 1
Apr 9
Pee Dee Classic
7.
12
Louis Williamson
89' 2
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
8.
11
James Haynes
88' 1
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
9.
12
Jonathon Johnson
82' 8
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
10.
10
Osei Stewart
72' 8
Apr 9
Pee Dee Classic
11.
10
Shawn Huggins
64' 5
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
12.
10
Tyler Truong
54' 1.5
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
High Jump
1.
11
Antonio Dinkins
5' 8
PR
Mar 12
Outback Classic
2.
10
Cody Collier
5' 2
Apr 9
Pee Dee Classic
Pole Vault
1.
11
Devin Merrick
13' 6
PR
May 7
SCHSL 4A Qualifier
2.
11
Thomas Dixon
9' 0
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
3.
11
Ethan Pettigrew
8' 6
Apr 9
Pee Dee Classic
4.
10
Campbell Bridgeman
6' 6
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
9
Cameron Ward
6' 6
Apr 9
Pee Dee Classic
6.
11
Logan Willis
5' 0
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
11
Graham Holland
5' 0
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
Long Jump
1.
11
Michael Jones
16' 9
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
2.
9
Ailym Ford
16' 7
Mar 12
Outback Classic
3.
-
Daniel Burckhalter
16' 2.5
PR
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
Triple Jump
1.
-
Daniel Burckhalter
36' 3.5
PR
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
Womens
100 Meters
1.
11
Miracle Davis
13.78
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
2.
11
Kayla Rosie Tyndall
14.08
Mar 12
Outback Classic
3.
11
Alexis Jeffery
14.19
PR
Mar 12
Outback Classic
4.
12
Rachel Hudson
15.04
PR
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
5.
9
Jessica Crawford
17.34c
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
6.
8
Isyss Fraiser
17.54c
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
200 Meters
1.
11
Alexis Jeffery
28.13
PR
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
2.
12
Jasmine Watson
28.80
PR
Mar 12
Outback Classic
3.
12
Toniesha Yarborough
28.82
PR
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
4.
11
Miracle Davis
28.99
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
5.
9
Kiana Jones
30.04
Mar 12
Outback Classic
6.
8
Isyss Fraiser
36.14c
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
7.
9
Jessica Crawford
39.04c
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
400 Meters
1.
11
Alexis Jeffery
1:05.05
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
2.
12
Jasmine Watson
1:05.27
PR
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
3.
11
Kayla Rosie Tyndall
1:06.14c
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
4.
9
Kiana Jones
1:08.99
PR
Mar 12
Outback Classic
5.
11
Sarah Spence
1:09.13
PR
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
6.
10
Gabryelle Bittle
1:27.54c
Apr 9
Pee Dee Classic
7.
9
Jessica Crawford
1:32.14c
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
800 Meters
1.
10
Darrian Cole
2:37.11
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
2.
12
Rachel Hudson
2:52.28
PR
Mar 12
Outback Classic
3.
9
Rose Kooper
2:59.0h
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
4.
9
Kathryn Morrow
2:59.13
PR
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
5.
-
Reagan Dunham
3:00.94
PR
Mar 12
Outback Classic
6.
10
Gabryelle Bittle
3:46.0h
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
7.
10
Ally Barrera
3:47.0h
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
8.
7
Grace Lynch
3:52.0h
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
1600 Meters
1.
9
Rose Kooper
6:01.04
PR
Mar 12
Outback Classic
2.
10
Darrian Cole
6:02.15
May 7
SCHSL 4A Qualifier
3.
10
Caroline Falcone
6:23.81
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
4.
-
Caroline Howard
6:50.81
PR
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
5.
11
Elizabeth Singleton
7:48.0h
Apr 9
Pee Dee Classic
3200 Meters
1.
9
Rose Kooper
13:37.13
PR
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
2.
10
Caroline Falcone
13:40.60
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
3.
7
Lila Dixon
14:43.31
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
4.
11
Elizabeth Singleton
17:45.0h
Apr 9
Pee Dee Classic
100m Hurdles - 33"
1.
12
Toniesha Yarborough
17.74
PR
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
400m Hurdles - 30"
1.
12
Toniesha Yarborough
1:16.11
PR
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
4x100 Relay
1.
Relay Team
53.84c
Apr 9
Pee Dee Classic
2.
Jasmine Watson
Kiana Jones
Miracle Davis
Alexis Jeffery
57.33
Mar 12
Outback Classic
4x400 Relay
1.
Sarah Spence
Kayla Rosie Tyndall
Rachel Hudson
Jasmine Watson
4:30.45
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
4x800 Relay
1.
Darrian Cole
Caroline Falcone
Sarah Spence
Rose Kooper
10:56.27
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
2.
Relay Team
11:15.30
Mar 12
Outback Classic
Shot Put - 4kg
1.
9
Kaitlyn Cimney
26' 2
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
2.
12
Makayla Smith
25' 0
PR
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
3.
9
Belicia Fraser
18' 2
Apr 9
Pee Dee Classic
4.
7
Lilian Crawford
13' 6
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
Discus - 1kg
1.
12
Makayla Smith
72' 8
PR
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
2.
9
Kaitlyn Cimney
72' 6
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
3.
9
Belicia Fraser
50' 9
Apr 9
Pee Dee Classic
4.
7
Lilian Crawford
30' 7
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
High Jump
1.
11
Sarah Spence
4' 8
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
Pole Vault
1.
9
Jessica Crawford
6' 6
PR
Apr 9
Pee Dee Classic
2.
10
Gabryelle Bittle
6' 0
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
3.
11
Kayla Rosie Tyndall
5' 6
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
Long Jump
1.
12
Jasmine Watson
14' 11
PR
Mar 12
Outback Classic
2.
11
Miracle Davis
13' 4.75
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
Triple Jump
1.
11
Alexis Jeffery
34' 4.5
Apr 27
SCHSL 4A Region 6
2.
12
Jasmine Watson
32' 2.5
PR
Mar 12
Outback Classic
*Recent improvement