Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
1995
1994
1993
Indoor
2024
2017
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Justice Churchill
11.4h
PR
Apr 12
NE 1B/2B League Meet
2.
12
Drew Howard
11.8h
Apr 12
NE 1B/2B League Meet
3.
11
Quentin Johns
12.0h
Mar 23
Charger Jamboree
4.
11
Matthew Donahue
13.22
Apr 30
Undeberg Invitational
5.
9
Dustin Cates
13.0h
PR
Apr 12
NE 1B/2B League Meet
6.
10
Kylor Rose
13.50
Apr 1
Deer Park Invite
7.
10
Rueben Aparicia
13.86
PR
May 10
NE 2B District Meet
8.
10
Zachary Fields
13.91
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
9.
9
Tyrell Crossley
14.03
PR
May 10
NE 2B District Meet
10.
10
Andrew Clark
13.8h
PR
Apr 26
NE 1B/2B League Meet
11
Hunter Fitzgerald
13.8h
PR
Apr 21
NE 1B/2B League Meet
12.
9
Aaron Johns
14.11
PR
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
13.
11
Keegan Rose
14.26
PR
May 10
NE 2B District Meet
200 Meters
1.
12
Drew Howard
25.33
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
2.
9
Clayton Sumbatoff
25.9h
PR
Apr 12
NE 1B/2B League Meet
3.
9
Dustin Cates
26.23
Apr 30
Undeberg Invitational
4.
11
Matthew Donahue
26.3h
PR
Apr 12
NE 1B/2B League Meet
5.
12
Michael Oakley
26.4h
PR
Apr 12
NE 1B/2B League Meet
6.
11
Justice Churchill
26.91
PR
Apr 1
Deer Park Invite
7.
9
Tyrell Crossley
28.1h
Apr 12
NE 1B/2B League Meet
8.
10
Zachary Fields
28.5h
Apr 12
NE 1B/2B League Meet
9.
10
Rueben Aparicia
28.7h
PR
Mar 23
Charger Jamboree
10.
11
Hunter Fitzgerald
28.8h
PR
Apr 12
NE 1B/2B League Meet
11.
10
Andrew Clark
29.42
PR
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
12.
11
Keegan Rose
32.0h
Apr 21
NE 1B/2B League Meet
400 Meters
1.
12
Jeremy Hummel
54.43
PR
May 10
NE 2B District Meet
2.
12
Drew Howard
56.0h
PR
Apr 21
NE 1B/2B League Meet
3.
10
Garret Willey
56.98
Apr 15
Interstate Invitational
4.
9
Dustin Cates
58.46
PR
Apr 23
Priest River Invite
5.
9
Tyrell Crossley
1:00.5h
PR
Apr 12
NE 1B/2B League Meet
6.
9
Clayton Sumbatoff
1:01.56
PR
Apr 1
Deer Park Invite
7.
11
Matthew Donahue
1:02.27
PR
Apr 15
Interstate Invitational
8.
10
Rueben Aparicia
1:03.4h
PR
Apr 21
NE 1B/2B League Meet
9.
10
Andrew Clark
1:05.01
PR
Apr 30
Undeberg Invitational
10.
12
Michael Oakley
1:06.01
Mar 26
Ezra Gordon Invitational
11.
11
Justice Churchill
1:06.0h
PR
Mar 23
Charger Jamboree
12.
11
Keegan Rose
1:06.71
May 10
NE 2B District Meet
13.
11
Hunter Fitzgerald
1:13.2h
PR
Mar 23
Charger Jamboree
800 Meters
1.
10
Garret Willey
2:01.90
Apr 30
Undeberg Invitational
2.
10
Tyler Turnbough
2:06.65
PR
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
3.
12
Jeremy Hummel
2:15.19
PR
Apr 1
Deer Park Invite
4.
10
Rueben Aparicia
2:19.83
PR
May 10
NE 2B District Meet
5.
10
Randy Dixon
2:21.6h
PR
Apr 23
Priest River Invite
6.
9
Tyrell Crossley
2:22.1h
Apr 23
Priest River Invite
7.
9
Dustin Cates
2:22.9h
PR
Apr 26
NE 1B/2B League Meet
8.
11
Justice Churchill
2:24.92
PR
Apr 1
Deer Park Invite
9.
10
Kylor Rose
2:25.2h
Apr 21
NE 1B/2B League Meet
10.
9
Clayton Sumbatoff
2:42.1h
PR
Mar 23
Charger Jamboree
11.
10
Andrew Clark
2:44.08
PR
Apr 1
Deer Park Invite
1600 Meters
1.
10
Tyler Turnbough
4:34.77
PR
May 20
2B District 7/9 Regional Day 1
2.
10
Garret Willey
4:53.5h
Apr 12
NE 1B/2B League Meet
3.
12
Jeremy Hummel
4:59.67
PR
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
4.
10
Randy Dixon
5:12.65
May 10
NE 2B District Meet
5.
11
Justice Churchill
5:22.66
PR
Apr 1
Deer Park Invite
6.
9
Clayton Sumbatoff
5:28.66
PR
May 10
NE 2B District Meet
7.
10
Andrew Clark
5:49.70
PR
Apr 1
Deer Park Invite
8.
12
Michael Oakley
6:06.05
PR
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
3200 Meters
1.
10
Tyler Turnbough
10:45.92
PR
Apr 1
Deer Park Invite
2.
12
Michael Oakley
12:35.6h
PR
Mar 26
Ezra Gordon Invitational
3.
10
Kylor Rose
12:54.6h
Mar 26
Ezra Gordon Invitational
4.
9
Clayton Sumbatoff
13:00.85
PR
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
5.
10
Andrew Clark
13:52.6h
PR
Mar 23
Charger Jamboree
110m Hurdles - 39"
1.
12
Drew Howard
18.15
PR
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
2.
11
Matthew Donahue
20.75
PR
Apr 23
Priest River Invite
3.
11
Hunter Fitzgerald
21.02
PR
Apr 30
Undeberg Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Drew Howard
45.37
Apr 1
Deer Park Invite
2.
11
Matthew Donahue
49.06
PR
May 10
NE 2B District Meet
4x100 Relay
1.
Drew Howard
Rueben Aparicia
Matthew Donahue
Justice Churchill
50.5h
Apr 21
NE 1B/2B League Meet
2.
Drew Howard
Clayton Sumbatoff
Rueben Aparicia
Kylor Rose
51.14
May 10
NE 2B District Meet
3.
Drew Howard
Rueben Aparicia
Kylor Rose
Matthew Donahue
51.34
Apr 15
Interstate Invitational
4.
Drew Howard
Clayton Sumbatoff
Kylor Rose
Rueben Aparicia
51.35
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
5.
Tyrell Crossley
Matthew Donahue
Drew Howard
Rueben Aparicia
51.96
Apr 1
Deer Park Invite
6.
Aaron Johns
Andrew Clark
Clayton Sumbatoff
Kylor Rose
53.00
Apr 30
Undeberg Invitational
7.
Randy Dixon
Matthew Donahue
Kylor Rose
Clayton Sumbatoff
53.4h
Apr 26
NE 1B/2B League Meet
8.
Drew Howard
Rueben Aparicia
Tyrell Crossley
Matthew Donahue
54.22
Mar 26
Ezra Gordon Invitational
9.
Matthew Donahue
Justice Churchill
Rueben Aparicia
Kylor Rose
1:08.23
Apr 23
Priest River Invite
4x200 Relay -
1.
Tyrell Crossley
Clayton Sumbatoff
Kylor Rose
Rueben Aparicia
1:48.59
Apr 23
Priest River Invite
4x400 Relay
1.
Garret Willey
Tyler Turnbough
Jeremy Hummel
Dustin Cates
3:40.95
May 21
2B District 7/9 Regional Day 2
2.
Garret Willey
Tyler Turnbough
Jeremy Hummel
Drew Howard
3:41.28
May 10
NE 2B District Meet
3.
Garret Willey
Jeremy Hummel
Tyler Turnbough
Drew Howard
3:45.4h
Apr 21
NE 1B/2B League Meet
4.
Dustin Cates
Tyler Turnbough
Jeremy Hummel
Drew Howard
3:47.08
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
5.
Garret Willey
Dustin Cates
Tyler Turnbough
Jeremy Hummel
3:47.15
Apr 23
Priest River Invite
6.
Garret Willey
Jeremy Hummel
Dustin Cates
Drew Howard
3:49.32
Apr 1
Deer Park Invite
7.
Garret Willey
Jeremy Hummel
Tyrell Crossley
Drew Howard
3:52.2h
Apr 12
NE 1B/2B League Meet
8.
Garret Willey
Tyler Turnbough
Clayton Sumbatoff
Dustin Cates
3:55.64
Apr 30
Undeberg Invitational
9.
Tyrell Crossley
Michael Oakley
Clayton Sumbatoff
Kylor Rose
4:07.2h
Apr 21
NE 1B/2B League Meet
10.
Justice Churchill
Dustin Cates
Randy Dixon
Rueben Aparicia
4:08.7h
Apr 21
NE 1B/2B League Meet
11.
Michael Oakley
Rueben Aparicia
Kylor Rose
Randy Dixon
4:14.47
Apr 23
Priest River Invite
12.
Dustin Cates
Justice Churchill
Matthew Donahue
Clayton Sumbatoff
4:17.6h
Apr 12
NE 1B/2B League Meet
13.
Kylor Rose
Clayton Sumbatoff
Rueben Aparicia
Randy Dixon
4:20.64
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
14.
Tyler Turnbough
Rueben Aparicia
Kylor Rose
Randy Dixon
4:25.7h
Apr 12
NE 1B/2B League Meet
15.
Zachary Fields
Clayton Sumbatoff
Michael Oakley
Randy Dixon
4:28.2h
Apr 26
NE 1B/2B League Meet
Dustin Cates
Tyler Turnbough
Jeremy Hummel
Tyrell Crossley
4:28.2h
Apr 26
NE 1B/2B League Meet
17.
Andrew Clark
Tyrell Crossley
Michael Oakley
Matthew Donahue
4:35.79
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Jeremy Hummel
Dustin Cates
Garret Willey
Tyler Turnbough
4:01.53
Apr 23
Priest River Invite
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Jeremy Hummel
Drew Howard
Garret Willey
Tyler Turnbough
11:38.0h
Apr 15
Interstate Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Hunter Fitzgerald
37' 1.25
PR
Apr 26
NE 1B/2B League Meet
2.
10
Zachary Fields
36' 7
Apr 12
NE 1B/2B League Meet
3.
12
Michael Oakley
29' 11.25
PR
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
4.
11
Matthew Donahue
27' 10.25
PR
Apr 26
NE 1B/2B League Meet
5.
9
Aaron Johns
23' 9.5
PR
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
6.
10
Randy Dixon
23' 2
PR
May 10
NE 2B District Meet
Discus - 1.6kg
1.
10
Zachary Fields
104' 3
Apr 1
Deer Park Invite
2.
11
Hunter Fitzgerald
93' 10
PR
May 10
NE 2B District Meet
3.
11
Matthew Donahue
78' 7
PR
Apr 21
NE 1B/2B League Meet
4.
9
Tyrell Crossley
73' 0
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
5.
9
Clayton Sumbatoff
69' 1
PR
Apr 21
NE 1B/2B League Meet
6.
9
Aaron Johns
52' 11
PR
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
Javelin - 800g
1.
11
Hunter Fitzgerald
118' 4
PR
Apr 1
Deer Park Invite
2.
10
Randy Dixon
115' 8
May 10
NE 2B District Meet
3.
9
Dustin Cates
113' 8
May 10
NE 2B District Meet
4.
9
Tyrell Crossley
113' 0
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
5.
9
Clayton Sumbatoff
106' 3
PR
May 10
NE 2B District Meet
6.
10
Zachary Fields
103' 6
PR
Apr 15
Interstate Invitational
7.
10
Tyler Turnbough
101' 0
Apr 1
Deer Park Invite
8.
10
Kylor Rose
74' 4
Mar 23
Charger Jamboree
9.
9
Aaron Johns
70' 1
PR
Apr 21
NE 1B/2B League Meet
High Jump
1.
10
Kylor Rose
5' 2
PR
Apr 1
Deer Park Invite
2.
10
Andrew Clark
4' 8
PR
Apr 26
NE 1B/2B League Meet
Long Jump
1.
9
Clayton Sumbatoff
16' 1.75
PR
Apr 1
Deer Park Invite
2.
11
Matthew Donahue
14' 1
PR
Apr 15
Interstate Invitational
3.
10
Kylor Rose
13' 1.5
PR
Mar 26
Ezra Gordon Invitational
Triple Jump
1.
9
Dustin Cates
35' 9.5
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
2.
11
Matthew Donahue
27' 5
PR
May 10
NE 2B District Meet
Womens
100 Meters
1.
9
Kelsey Cooper
13.3h
PR
Apr 12
NE 1B/2B League Meet
2.
12
Anika Schlorhaufer
14.52
PR
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
3.
9
Madi Rose
14.89
PR
Apr 23
Priest River Invite
4.
12
Chelsea Hummel
15.21
Mar 26
Ezra Gordon Invitational
5.
11
Jessanna White
16.1h
PR
Mar 23
Charger Jamboree
6.
10
Chae Hueon Mun
16.7h
PR
Apr 21
NE 1B/2B League Meet
7.
12
Dixie Edwards
16.8h
Mar 23
Charger Jamboree
200 Meters
1.
9
Kelsey Cooper
27.9h
PR
Mar 23
Charger Jamboree
2.
12
Anika Schlorhaufer
30.2h
PR
Mar 23
Charger Jamboree
3.
9
Emily Abrahamson
31.41
PR
Apr 1
Deer Park Invite
4.
9
Madi Rose
31.91
PR
Apr 30
Undeberg Invitational
5.
12
Chelsea Hummel
32.04
Mar 26
Ezra Gordon Invitational
400 Meters
1.
9
Emily Abrahamson
1:12.49
PR
Mar 26
Ezra Gordon Invitational
800 Meters
1.
9
Emily Abrahamson
2:56.6h
Mar 26
Ezra Gordon Invitational
1600 Meters
1.
9
Emily Abrahamson
6:12.65
May 10
NE 2B District Meet
4x100 Relay
1.
Anika Schlorhaufer
Dixie Edwards
Madi Rose
Kelsey Cooper
57.21
Apr 15
Interstate Invitational
2.
Anika Schlorhaufer
Emily Abrahamson
Madi Rose
Kelsey Cooper
58.80
Apr 23
Priest River Invite
3.
Anika Schlorhaufer
Chae Hueon Mun
Madi Rose
Kelsey Cooper
58.7h
Apr 26
NE 1B/2B League Meet
4.
Anika Schlorhaufer
Jessanna White
Madi Rose
Kelsey Cooper
59.0h
Apr 12
NE 1B/2B League Meet
5.
Kelsey Cooper
Anika Schlorhaufer
Madi Rose
Jessanna White
1:00.33
Apr 1
Deer Park Invite
6.
Chae Hueon Mun
Dixie Edwards
Madi Rose
Anika Schlorhaufer
1:05.90
Mar 26
Ezra Gordon Invitational
Shot Put - 4kg
1.
10
Chae Hueon Mun
24' 0
PR
Mar 23
Charger Jamboree
2.
12
Dixie Edwards
19' 7
PR
Apr 1
Deer Park Invite
3.
11
Jessanna White
15' 11.5
PR
Apr 1
Deer Park Invite
Discus - 1kg
1.
10
Chae Hueon Mun
72' 1
PR
May 10
NE 2B District Meet
2.
12
Dixie Edwards
64' 5
PR
Apr 23
Priest River Invite
3.
9
Madi Rose
59' 9
PR
Apr 26
NE 1B/2B League Meet
4.
11
Jessanna White
41' 7
Mar 23
Charger Jamboree
Javelin - 600g
1.
12
Anika Schlorhaufer
73' 0
PR
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
2.
9
Madi Rose
59' 10
Apr 21
NE 1B/2B League Meet
3.
10
Chae Hueon Mun
51' 2
PR
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
4.
12
Dixie Edwards
47' 1
Apr 1
Deer Park Invite
5.
11
Jessanna White
34' 1
Apr 1
Deer Park Invite
Long Jump
1.
12
Anika Schlorhaufer
14' 4.5
PR
May 5
NE 2B/Dist.7 Team Championship
2.
9
Emily Abrahamson
12' 6
PR
Mar 26
Ezra Gordon Invitational
3.
9
Kelsey Cooper
12' 5
PR
Apr 1
Deer Park Invite
4.
12
Chelsea Hummel
12' 1.5
Mar 23
Charger Jamboree
*Recent improvement