Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1997
1996
1995
1990
1989
1988
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1976
1975
1968
1967
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
1998
1985
1983
1982
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Cole Weaver
11.50
May 6
Delaware County Elite 8
2.
12
Tyler Lacy
11.69
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
3.
9
Dante Chhuom
11.94c
May 3
CCHS Home Quad Meet
10
Devon Bingman
11.94c
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
5.
10
David Hunt
12.14c
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
6.
11
Sam Boyd
12.24c
May 3
CCHS Home Quad Meet
7.
11
Evan Garcia
12.54c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
10
Zach Dunlap
12.54c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
9.
11
Josh Kem
12.64c
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
10.
11
Tyler Ronk
12.84c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
11.
11
Cody Priestas
13.14c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
12.
10
John Sutton
13.24c
May 3
CCHS Home Quad Meet
10
Kyle Hand
13.24c
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
9
Andrew Van Houten
13.24c
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
15.
10
Blake Williams
13.34c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
16.
10
Sam Delfino
13.44c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
17.
9
Nicky Henderson
14.34c
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
9
Nick Spangenberg
14.34c
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
19.
9
Nicholas McNish
43:10.24c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
20.
11
Sean Zabarsky
58:00.24c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
21.
10
Jordan Hurley
1:14:04.24c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
200 Meters
1.
12
Cole Weaver
23.79
Apr 16
Hank Smith Invitational
2.
10
Shane Swartzentruber
23.89
May 6
Delaware County Elite 8
3.
12
Tyler Lacy
23.95
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
4.
9
Dante Chhuom
24.87
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
5.
10
David Hunt
25.14c
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
6.
11
Sam Boyd
26.24c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
7.
11
Kaleb Kocak
26.44c
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
8.
9
Mitchell Truax
27.14c
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
9.
10
Sam Delfino
27.34c
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
9
Justin Hess
27.34c
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
10
Blake Williams
27.34c
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
10
Kyle Hand
27.34c
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
13.
9
Eli Myers
27.44c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
14.
9
Hunter Blair
27.64c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
15.
9
Nick Spangenberg
29.44c
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
16.
9
Nicky Henderson
29.64c
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
400 Meters
1.
11
Zach MacDonald
51.58
PR
May 21
OHSAA D1 Central District 4
2.
12
Tyler Lacy
55.02
PR
May 21
OHSAA D1 Central District 4
3.
10
Shane Swartzentruber
55.19
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
4.
11
Bradyn Anderson
56.44c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
5.
11
Josh Kem
59.24
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
6.
10
John Sutton
59.44c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
11
Tyler Ronk
59.44
Apr 30
Gary Smith Invitational
8.
10
Chris Fetter
1:00.14c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
9.
11
Daniel Bodie
1:00.74c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
10.
11
Evan Garcia
1:03.14c
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
11.
9
Levi Facemyer
1:04.64c
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
12.
9
Justin Hess
1:07.24c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
800 Meters
1.
10
William Hefner
2:10.98
Apr 16
Hank Smith Invitational
2.
11
Matt Halbakken
2:15.38
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
3.
11
Zach MacDonald
2:17.60
PR
May 6
Delaware County Elite 8
4.
11
Ethan Pecci
2:19.42
PR
May 21
OHSAA D1 Central District 4
5.
9
Josh Halbakken
2:28.34
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
6.
11
Mason Wright
2:35.8h
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
7.
10
Nathan Grunewald
2:36.0h
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
8.
9
Mclane Grundtisch
2:39.0h
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
9.
10
Riley Clark
2:41.0h
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
10.
9
Alex Parisio
2:47.0h
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
11.
9
Zach Grieser
3:00.3h
May 3
CCHS Home Quad Meet
12.
9
Max Hilliard
3:04.4h
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
1600 Meters
1.
11
Matt Halbakken
4:34.19
PR
May 21
OHSAA D1 Central District 4
2.
9
Dawson Moreland
4:51.52
May 21
OHSAA D1 Central District 4
3.
10
Jacob Hutchinson
5:13.82
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
4.
9
Ben Lupipiceno
5:22.6h
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
5.
11
Matthew McFarling
5:50.1h
May 3
CCHS Home Quad Meet
6.
9
Alex Parisio
6:11.0h
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
7.
10
Riley Clark
6:21.8h
May 3
CCHS Home Quad Meet
8.
9
Zach Grieser
6:22.8h
May 3
CCHS Home Quad Meet
9.
9
Mclane Grundtisch
11:03.0h
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
3200 Meters
1.
10
Jacob Hutchinson
10:47.44
Apr 30
Gary Smith Invitational
2.
10
Kaleb Disbennett
11:16.12
May 21
OHSAA D1 Central District 4
3.
9
Lief Anderson
11:20.0h
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
4.
9
Leif Anderson
11:31.98
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
5.
9
Levi Piceno
12:20.7h
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
6.
10
Kaleb Bryant
13:06.0h
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
7.
9
Derek Stacy
13:35.0h
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
8.
11
Jonathon Schnipke
14:14.4h
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
110m Hurdles - 39"
1.
10
Colin White
15.48
May 6
Delaware County Elite 8
2.
9
Blake Conner
18.64c
May 3
CCHS Home Quad Meet
3.
11
Kaleb Kocak
19.24c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
4.
9
Dawson Brehm
19.54c
May 3
CCHS Home Quad Meet
5.
9
Matt Lanning
20.94c
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
6.
10
Jake Johnson
21.44c
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
7.
10
Andrew Pohlod
22.04c
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
300m Hurdles - 36"
1.
10
Colin White
41.24
May 6
Delaware County Elite 8
2.
9
Blake Conner
46.00
May 6
Delaware County Elite 8
3.
9
Matt Lanning
48.94c
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
4.
9
Caleb Ramey
49.14c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
5.
11
Kaleb Kocak
49.68
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
6.
9
Dawson Brehm
50.44c
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
7.
10
Jake Johnson
53.54c
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
8.
9
Zach Westfall
53.64c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
9
Clayton Bell
53.64c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
4x100 Relay
1.
Dante Chhuom
Sam Boyd
Tyler Lacy
Cole Weaver
44.69
May 21
OHSAA D1 Central District 4
2.
Tyler Lacy
Evan Garcia
Devon Bingman
Cole Weaver
45.39
Apr 20
Gahanna Relays
3.
Tyler Lacy
Evan Garcia
Devon Bingman
Colin White
45.82
Apr 16
Hank Smith Invitational
4.
Devon Bingman
Sam Boyd
Tyler Lacy
Cole Weaver
45.84
May 6
Delaware County Elite 8
5.
Dante Chhuom
Tyler Lacy
Sam Boyd
Cole Weaver
46.27
Apr 30
Gary Smith Invitational
6.
David Hunt
Colin White
Devon Bingman
Tyler Lacy
46.38
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
7.
Relay Team
47.34c
May 3
CCHS Home Quad Meet
4x200 Relay -
1.
Zach MacDonald
Philip Roberto
Shane Swartzentruber
Cole Weaver
1:34.08
May 21
OHSAA D1 Central District 4
2.
David Hunt
Philip Roberto
Shane Swartzentruber
Zach MacDonald
1:36.79
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
3.
David Hunt
Philip Roberto
Dante Chhuom
Shane Swartzentruber
1:36.80
May 6
Delaware County Elite 8
4.
David Hunt
Sam Boyd
Philip Roberto
Shane Swartzentruber
1:37.56
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
5.
Relay Team
1:39.3h
May 3
CCHS Home Quad Meet
6.
David Hunt
Sam Boyd
Philip Roberto
Evan Garcia
1:39.43
Apr 16
Hank Smith Invitational
7.
Zach MacDonald
Tyler Lacy
Shane Swartzentruber
Cole Weaver
1:39.49
Apr 30
Gary Smith Invitational
4x400 Relay
1.
Colin White
Shane Swartzentruber
Tyler Lacy
Zach MacDonald
3:38.23
May 21
OHSAA D1 Central District 4
2.
Shane Swartzentruber
Colin White
Josh Kem
Tyler Lacy
3:41.67
May 6
Delaware County Elite 8
3.
Shane Swartzentruber
Josh Kem
Colin White
Zach MacDonald
3:44.55
Apr 20
Gahanna Relays
4.
Josh Kem
Tyler Ronk
Shane Swartzentruber
Zach MacDonald
3:45.22
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
5.
Relay Team
3:46.4h
May 3
CCHS Home Quad Meet
6.
Dante Chhuom
Shane Swartzentruber
Tyler Lacy
Zach MacDonald
3:46.59
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
7.
Colin White
Shane Swartzentruber
Josh Kem
Zach MacDonald
3:49.08
Apr 30
Gary Smith Invitational
8.
Josh Kem
Shane Swartzentruber
Colin White
Zach MacDonald
3:50.10
Apr 16
Hank Smith Invitational
4x800 Relay
1.
Zach MacDonald
William Hefner
Jacob Hutchinson
Matt Halbakken
8:34.65
May 21
OHSAA D1 Central District 4
2.
Zach MacDonald
Jacob Hutchinson
William Hefner
Matt Halbakken
8:52.08
Apr 20
Gahanna Relays
3.
Matt Halbakken
Jacob Hutchinson
William Hefner
Zach MacDonald
8:55.22
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
4.
William Hefner
Dawson Moreland
Ethan Pecci
Matt Halbakken
9:00.40
May 6
Delaware County Elite 8
5.
Jacob Hutchinson
William Hefner
Matt Halbakken
Dawson Moreland
9:11.95
Apr 16
Hank Smith Invitational
6.
Relay Team
9:25.8h
May 3
CCHS Home Quad Meet
7.
Daniel Bodie
Kaleb Disbennett
Ethan Pecci
Josh Halbakken
9:47.72
Apr 30
Gary Smith Invitational
4x1600 Relay
1.
Matt Halbakken
Jacob Hutchinson
William Hefner
Dawson Moreland
20:32.46
Apr 30
Gary Smith Invitational
2.
Jacob Hutchinson
William Hefner
Dawson Moreland
Matt Halbakken
20:58.90
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Devon Bingman
Tyler Lacy
Cole Weaver
Zach MacDonald
1:39.87
Apr 20
Gahanna Relays
2.
Dante Chhuom
Evan Garcia
Tyler Lacy
Colin White
1:40.77
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
MMR 2400m - [800-400-400-800]
1.
Ethan Pecci
Tyler Ronk
John Sutton
Dawson Moreland
6:57.37
Apr 20
Gahanna Relays
DMR 3000m - [800-200-400-1600]
1.
Daniel Bodie
Blake Conner
Bradyn Anderson
Dawson Moreland
9:17.69
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Josh Halbakken
Bradyn Anderson
Kaleb Disbennett
Jacob Hutchinson
12:28.17
Apr 20
Gahanna Relays
2.
Mason Wright
John Sutton
Lief Anderson
Kaleb Disbennett
13:03.50
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Blake Conner
Tyler Lacy
Kaleb Kocak
Colin White
1:05.86
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
2.
Colin White
Tyler Lacy
Blake Conner
Kaleb Kocak
1:07.93
Apr 20
Gahanna Relays
Shot Put - 12lb
1.
10
Brandon Mosher
53' 1.75
May 21
OHSAA D1 Central District 4
2.
12
Ethan Hale
47' 10.5
PR
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
3.
11
Cole Amato
42' 7
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
4.
11
Jeff Tutorow
38' 7.5
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
5.
9
Levi Facemyer
34' 1
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
6.
9
Eli Myers
33' 6
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
7.
11
William Bell
33' 4
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
8.
11
Chris Hale
33' 3
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
9.
10
Zander Kelly
32' 8
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
10.
10
Jordan Hurley
28' 0
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
11.
11
Sean Zabarsky
25' 0.5
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
12.
9
Nicholas McNish
24' 8
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
Discus - 1.6kg
1.
10
Abe Myers
165' 0
May 27
OHSAA D1 Region 3
2.
11
Cole Amato
148' 1
PR
Apr 30
Gary Smith Invitational
3.
11
Cody Priestas
120' 0
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
4.
9
Eli Myers
108' 0
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
5.
10
Brandon Mosher
96' 9
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
6.
11
William Bell
94' 9
May 3
CCHS Home Quad Meet
7.
11
Jeff Tutorow
92' 1
May 3
CCHS Home Quad Meet
8.
9
Andrew Van Houten
84' 11
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
9.
10
Jordan Hurley
81' 8
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
10.
10
Zander Kelly
81' 1
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
11.
11
Chris Hale
76' 11
May 3
CCHS Home Quad Meet
12.
9
Max Hilliard
72' 2
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
13.
9
Nicholas McNish
60' 5
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
14.
11
Sean Zabarsky
49' 6
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
High Jump
1.
11
Noah McKinney
5' 6
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
2.
9
Caleb Ramey
5' 4
Apr 16
Hank Smith Invitational
3.
9
Zach Westfall
5' 2
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
10
Matt Priestas
5' 2
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
Pole Vault
1.
11
Noah McKinney
12' 6
PR
May 6
Delaware County Elite 8
2.
9
Mitchell Truax
11' 0
May 21
OHSAA D1 Central District 4
3.
9
Josh Halbakken
10' 6
May 3
CCHS Home Quad Meet
4.
10
Nathan Grunewald
10' 0
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
5.
12
Tyler Lacy
7' 0
PR
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
Long Jump
1.
9
Caleb Ramey
20' 1
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
2.
11
Philip Roberto
20' 0.75
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
3.
12
Cole Weaver
19' 10.5
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
4.
10
Colin White
19' 6.25
PR
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
5.
10
David Hunt
18' 0.25
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
6.
9
Zach Westfall
16' 11.25
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
7.
12
Tyler Lacy
16' 10.75
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
8.
11
Josh Kem
16' 10
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
9.
10
Matt Priestas
16' 2.75
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
10.
10
Chris Fetter
16' 0.75
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
11.
10
Sam Delfino
14' 4.5
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
12.
9
Clayton Bell
14' 4.25
May 3
CCHS Home Quad Meet
13.
10
Andrew Pohlod
14' 2.75
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
14.
9
Levi Facemyer
13' 10.5
PR
Apr 19
Big Walnut vs. Worthington Kilbourne
Womens
100 Meters
1.
12
Sara Althauser
13.69
PR
Apr 30
Gary Smith Invitational
2.
12
Jessica Ruffing
14.34c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
3.
9
Ashleigh Althauser
14.55
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
4.
12
Kylie Stickrath
14.64c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
5.
12
Kayle Tanner
14.94c
May 3
CCHS Home Quad Meet
6.
10
Katelyn Moreno
15.08
PR
Apr 20
Gahanna Relays
7.
12
Selena McVay
15.24c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
8.
9
Sarah Barth
15.34c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
9.
9
Megan Baldy
15.74c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
10.
9
Emily Thompson
18.07
PR
Apr 2
Newark Invitational
200 Meters
1.
12
Sara Althauser
27.74c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
2.
10
Tori Buxton
28.43
May 21
OHSAA D1 Central District 1
3.
12
Kayle Tanner
30.17
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
4.
12
Jessica Ruffing
30.34c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
5.
9
Megan Baldy
32.25
PR
Apr 30
Gary Smith Invitational
6.
12
Selena McVay
32.50
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
7.
9
Sarah Barth
32.90
PR
Apr 30
Gary Smith Invitational
8.
9
Grace Hofer
33.74c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
9.
9
Emily Thompson
36.76
PR
Apr 2
Newark Invitational
400 Meters
1.
10
Tori Buxton
1:05.74
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
2.
12
Kylie Stickrath
1:08.33
PR
Apr 30
Gary Smith Invitational
3.
9
Julia Wood
1:09.34c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
4.
9
Ashleigh Althauser
1:12.24c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
5.
9
Megan Baldy
1:12.72
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
6.
10
Mackenzie West
1:13.54c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
800 Meters
1.
10
Kaitlin Meade
2:23.51
May 6
Delaware County Elite 8
2.
10
Becca Bogantz
2:34.4h
May 3
CCHS Home Quad Meet
3.
9
Adelee Gartner
2:39.37
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
4.
9
Emily Thompson
3:14.6h
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
1600 Meters
1.
9
Adelee Gartner
5:51.56
May 21
OHSAA D1 Central District 1
2.
10
Leksi Murnieks
5:59.2h
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
3.
11
Emma Grumney
6:46.76
Apr 16
Hank Smith Invitational
4.
9
Emily Thompson
7:05.53
PR
Apr 30
Gary Smith Invitational
3200 Meters
1.
10
Leksi Murnieks
13:05.85
May 21
OHSAA D1 Central District 1
2.
9
Hannah Moroz
13:31.0h
May 3
CCHS Home Quad Meet
3.
11
Emma Grumney
14:27.0h
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
100m Hurdles - 33"
1.
9
Kaley Rammelsberg
15.74
May 21
OHSAA D1 Central District 1
2.
12
Sara Althauser
16.31
PR
May 6
Delaware County Elite 8
3.
9
Ashleigh Althauser
18.25
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
4.
10
Mackenzie West
21.24c
May 3
CCHS Home Quad Meet
5.
10
Tori Buxton
21.34c
May 3
CCHS Home Quad Meet
300m Hurdles - 30"
1.
12
Sara Althauser
46.45
PR
May 21
OHSAA D1 Central District 1
2.
9
Kaley Rammelsberg
50.90
May 21
OHSAA D1 Central District 1
3.
12
Kylie Stickrath
53.24c
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
4.
10
Tori Buxton
53.54c
May 3
CCHS Home Quad Meet
5.
9
Tori Rammelsberg
54.47
Apr 2
Newark Invitational
4x100 Relay
1.
Sara Althauser
Kylie Stickrath
Anna Mackey
Ellie Jindra
54.98
Apr 16
Hank Smith Invitational
2.
Kayle Tanner
Kylie Stickrath
Anna Mackey
Jessica Ruffing
55.14
May 6
Delaware County Elite 8
3.
Relay Team
56.64c
May 3
CCHS Home Quad Meet
4.
Ashleigh Althauser
Kylie Stickrath
Anna Mackey
Kayle Tanner
57.56
May 21
OHSAA D1 Central District 1
5.
Ashleigh Althauser
Sarah Barth
Megan Baldy
Kinsey Tanner
59.00
Apr 30
Gary Smith Invitational
6.
Tori Rammelsberg
Julia Wood
Emily Thompson
Katelyn Moreno
1:01.71
Apr 2
Newark Invitational
4x200 Relay -
1.
Sara Althauser
Tori Buxton
Jessica Ruffing
Ellie Jindra
1:55.36
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
2.
Kayle Tanner
Kylie Stickrath
Tori Buxton
Jessica Ruffing
1:55.86
May 6
Delaware County Elite 8
3.
Kayle Tanner
Kylie Stickrath
Tori Buxton
Ashleigh Althauser
1:56.55
May 21
OHSAA D1 Central District 1
4.
Sara Althauser
Kylie Stickrath
Tori Buxton
Jessica Ruffing
1:57.10
Apr 20
Gahanna Relays
5.
Kayle Tanner
Julia Wood
Tori Buxton
Ashleigh Althauser
2:00.56
Apr 30
Gary Smith Invitational
6.
Kayle Tanner
Ashleigh Althauser
Julia Wood
Jessica Ruffing
2:01.13
Apr 16
Hank Smith Invitational
7.
Relay Team
2:06.0h
May 3
CCHS Home Quad Meet
4x400 Relay
1.
Sara Althauser
Kylie Stickrath
Kaitlin Meade
Kaley Rammelsberg
4:12.56
May 6
Delaware County Elite 8
2.
Sara Althauser
Kylie Stickrath
Tori Buxton
Kaley Rammelsberg
4:19.49
Apr 20
Gahanna Relays
3.
Sara Althauser
Kylie Stickrath
Tori Buxton
Kaitlin Meade
4:23.46
Apr 16
Hank Smith Invitational
4.
Kaitlin Meade
Tori Buxton
Julia Wood
Kaley Rammelsberg
4:30.60
Apr 30
Gary Smith Invitational
5.
Kaley Rammelsberg
Julia Wood
Ashleigh Althauser
Tori Buxton
4:33.40
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
6.
Relay Team
4:37.2h
May 3
CCHS Home Quad Meet
7.
Kaitlin Meade
Adelee Gartner
Tori Buxton
Julia Wood
4:42.67
Apr 2
Newark Invitational
4x800 Relay
1.
Kaitlin Meade
Leksi Murnieks
Becca Bogantz
Adelee Gartner
10:17.55
May 21
OHSAA D1 Central District 1
2.
Kaitlin Meade
Adelee Gartner
Becca Bogantz
Leksi Murnieks
10:24.60
May 6
Delaware County Elite 8
3.
Kaitlin Meade
Leksi Murnieks
Adelee Gartner
Becca Bogantz
10:25.36
Apr 20
Gahanna Relays
4.
Kaitlin Meade
Adelee Gartner
Leksi Murnieks
Becca Bogantz
10:43.72
Apr 2
Newark Invitational
5.
Kaitlin Meade
Leksi Murnieks
Becca Bogantz
Hannah Moroz
10:44.26
Apr 16
Hank Smith Invitational
6.
Relay Team
12:53.0h
May 3
CCHS Home Quad Meet
4x1600 Relay
1.
Kaitlin Meade
Leksi Murnieks
Hannah Moroz
Becca Bogantz
24:37.17
Apr 30
Gary Smith Invitational
2.
Kaitlin Meade
Adelee Gartner
Hannah Moroz
Emily Thompson
25:20.32
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Kylie Stickrath
Jessica Ruffing
Ellie Jindra
Sara Althauser
2:04.60
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
MMR 2400m - [800-400-400-800]
1.
Becca Bogantz
Julia Wood
Ashleigh Althauser
Kaitlin Meade
7:51.95
Apr 20
Gahanna Relays
DMR 3000m - [800-200-400-1600]
1.
Emma Grumney
Kayle Tanner
Hannah Tucker
Hannah Moroz
11:23.85
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Adelee Gartner
Becca Bogantz
Leksi Murnieks
Kaitlin Meade
14:23.24
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
2.
Adelee Gartner
Hannah Moroz
Emma Grumney
Leksi Murnieks
14:44.91
Apr 20
Gahanna Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Kaley Rammelsberg
Ashleigh Althauser
Tori Buxton
Sara Althauser
1:09.64
Apr 20
Gahanna Relays
2.
Sara Althauser
Tori Rammelsberg
Ashleigh Althauser
Kaley Rammelsberg
1:10.37
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Colleen White
34' 4
PR
May 21
OHSAA D1 Central District 1
2.
11
Anna Vrancken
31' 11
May 6
Delaware County Elite 8
3.
10
Julia Vrancken
27' 11.75
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
4.
11
Ali Markley
24' 6
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
5.
10
Rose Lumney
22' 8.5
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
6.
9
Elizabeth Bell
20' 3
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
7.
11
Carrie Kletrovetz
19' 1.5
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
8.
9
Ale Hernandez
17' 5
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
9.
9
Kaitlyn Morrison
11' 4.5
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
Discus - 1kg
1.
11
Anna Vrancken
113' 5
Apr 2
Newark Invitational
2.
12
Colleen White
102' 7
May 6
Delaware County Elite 8
3.
10
Maddie Swank
98' 10
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
4.
10
Julia Vrancken
96' 1
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
5.
10
Rose Lumney
68' 8
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
6.
11
Ali Markley
65' 7
May 3
CCHS Home Quad Meet
7.
11
Carrie Kletrovetz
56' 11
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
8.
9
Ale Hernandez
55' 10
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
9.
9
Kaitlyn Morrison
54' 8
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
10.
9
Elizabeth Bell
54' 6
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
High Jump
1.
12
Ellie Jindra
5' 7.25
PR
May 27
OHSAA D1 Region 3
2.
9
Kaley Rammelsberg
5' 6
PR
May 21
OHSAA D1 Central District 1
3.
12
Anna Mackey
5' 0
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
4.
10
Tori Buxton
4' 6
Apr 2
Newark Invitational
5.
9
Tori Rammelsberg
4' 4
PR
Apr 2
Newark Invitational
Pole Vault
1.
9
Julia Wood
7' 0
Apr 30
Gary Smith Invitational
9
Sydney Tuttle
7' 0
PR
May 3
CCHS Home Quad Meet
3.
10
Sydney Parker
6' 0
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
Long Jump
1.
12
Sami Rammelsberg
16' 6.25
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
2.
12
Anna Mackey
14' 11.75
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
3.
10
Mackenzie West
14' 4
Apr 9
Big Walnut "Red Edwards" Golden Eagle Relays
4.
9
Hannah Tucker
11' 11.5
PR
Apr 20
Gahanna Relays
5.
12
Colleen White
11' 11
PR
Apr 2
Newark Invitational
*Recent improvement