Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1986
1985
1984
1971
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2014
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Mike Thompkins
11.74
(1.2)
PR
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
2.
10
Steven Barry
12.45
(1.5)
PR
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
3.
11
Sam Moody
12.90
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
4.
11
Anthony Loren
14.97
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
5.
12
Cody Noga
16.70
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
200 Meters
1.
11
Mike Thompkins
24.36
PR
May 13
PTC Championship Finals
400 Meters
1.
12
Zach Reynolds
54.55
PR
Apr 16
Valkyrie Invitational
2.
10
Nate Bezik
58.42
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
3.
11
Sam Moody
59.16
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
800 Meters
1.
10
Andrew Johnson
2:01.06
PR
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
2.
10
Justis Rose
2:12.28
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
3.
9
Brandon Bowser
2:22.33
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
4.
11
Mitch Bezik
2:22.76
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
5.
11
Ryan Rohr
2:29.34
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
1600 Meters
1.
12
Clark Bookman
4:41.55
Apr 16
Valkyrie Invitational
2.
10
Andrew Johnson
4:51.14
Apr 16
Valkyrie Invitational
3.
10
Justis Rose
4:52.90
PR
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
4.
11
Jarod Krznarich
5:09.00
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
5.
9
Cory Fetterhoff
5:12.52
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
6.
9
Brandon Bowser
5:14.49
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
7.
11
Mitch Bezik
5:15.06
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
8.
10
Dillon Kuntzman
5:16.48
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
9.
11
Ryan Rohr
5:28.40
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
10.
11
Sumner Wilson
5:38.43
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
11.
9
Jack Blasdel
6:06.81
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
3200 Meters
1.
12
Clark Bookman
9:45.24
PR
Jun 4
OHSAA D2 State Meet
2.
11
Brett Lowden
10:15.46
PR
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
3.
9
Cory Fetterhoff
10:55.0h
May 6
Tallmadge Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Luke Kruse
15.79
(1.8)
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
2.
12
Rem Martin
16.23
(2.1)
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
3.
11
Jacob Mills
21.64
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
4.
10
Austin Gilbert
22.09
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
300m Hurdles - 36"
1.
12
Luke Kruse
43.28
Apr 16
Valkyrie Invitational
2.
12
Rem Martin
43.40
PR
May 13
PTC Championship Finals
3.
10
Austin Gilbert
53.60
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
4.
11
Jacob Mills
54.84
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
4x100 Relay
1.
Mike Thompkins
Rem Martin
Steven Barry
Jaret Poth
46.74
May 13
PTC Championship Finals
2.
Mike Thompkins
Rem Martin
Zach Reynolds
Steven Barry
46.84c
May 6
Tallmadge Invitational
3.
Mike Thompkins
Zach Grist
Isaiah Prather
Steven Barry
49.80
Apr 16
Valkyrie Invitational
4x200 Relay -
1.
Sam Moody
Isaiah Prather
Jared Stanley
Jacob Mills
1:50.6h
May 6
Tallmadge Invitational
4x300 Relay
1.
Luke Kruse
Rem Martin
Steven Barry
Mike Thompkins
2:48.4h
May 6
Tallmadge Invitational
4x400 Relay
1.
Zach Reynolds
Andrew Johnson
Justis Rose
Sam Moody
3:46.35
May 13
PTC Championship Finals
2.
Sam Moody
Andrew Johnson
Justis Rose
Nate Bezik
3:49.4h
May 6
Tallmadge Invitational
3.
Zach Reynolds
Justis Rose
Nate Bezik
Andrew Johnson
3:53.54
Apr 16
Valkyrie Invitational
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:24.97
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
2.
Justis Rose
Clark Bookman
Adam Cassetty
Andrew Johnson
8:26.82
May 28
OHSAA D2 Region 5
3.
Andrew Johnson
Justis Rose
Adam Cassetty
Clark Bookman
8:38.73
Apr 16
Valkyrie Invitational
4.
Andrew Johnson
Clark Bookman
Adam Cassetty
Justis Rose
8:57.0h
May 6
Tallmadge Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Jaret Poth
Steven Barry
Mike Thompkins
Zach Reynolds
2:00.2h
May 6
Tallmadge Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Andrew Johnson
Nate Bezik
Justis Rose
Brett Lowden
11:53.0h
May 6
Tallmadge Invitational
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Luke Kruse
Rem Martin
Andrew Johnson
Jacob Mills
1:09.6h
May 6
Tallmadge Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Nate Rumrill
38' 2
PR
Apr 16
Valkyrie Invitational
2.
9
Isaiah Prather
38' 1
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
3.
12
Cody Noga
38' 0
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
4.
9
Ryan Semler
34' 6
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
Discus - 1.6kg
1.
12
Nate Rumrill
124' 3
PR
May 13
PTC Championship Finals
2.
10
Sylvester Smith
100' 4
PR
Apr 16
Valkyrie Invitational
3.
9
Isaiah Prather
97' 11.5
May 13
PTC Championship Finals
4.
12
Cody Noga
83' 5
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
High Jump
1.
11
Jaret Poth
5' 10
PR
Apr 16
Valkyrie Invitational
2.
12
Clark Bookman
5' 8
Apr 16
Valkyrie Invitational
12
Luke Kruse
5' 8
PR
May 13
PTC Championship Finals
Long Jump
1.
12
Luke Kruse
19' 4.5
Apr 16
Valkyrie Invitational
2.
11
Mike Thompkins
19' 0.25
PR
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
3.
12
Rem Martin
18' 6.5
PR
Apr 16
Valkyrie Invitational
Womens
100 Meters
1.
10
Erica Scott
14.14
Apr 16
Valkyrie Invitational
2.
9
Ayasha Sinkfield
14.43
Apr 16
Valkyrie Invitational
3.
9
Hannah Justice
14.61
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
4.
10
Brenna Mastran
14.80
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
5.
9
Danielle Pusker
14.90
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
6.
11
MiKayla Best
15.78
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
7.
11
Becky Stayer
16.80
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
8.
9
Kate Krznarich
17.57
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
200 Meters
1.
9
Ayasha Sinkfield
29.53
Apr 16
Valkyrie Invitational
2.
9
Danielle Pusker
30.57
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
3.
9
Sydney Freudeman
31.00
PR
Apr 16
Valkyrie Invitational
4.
11
MiKayla Best
33.17
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
5.
9
Kate Krznarich
38.09
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
400 Meters
1.
10
Erica Scott
1:03.01
PR
Apr 16
Valkyrie Invitational
2.
10
Megan Smith
1:07.52
PR
Apr 16
Valkyrie Invitational
800 Meters
1.
10
Brooke Bowser
2:35.64
May 13
PTC Championship Finals
2.
10
Erica Scott
2:43.60
Apr 16
Valkyrie Invitational
3.
10
Kate Sollers
2:48.80
PR
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
1600 Meters
1.
10
Brooke Bowser
5:34.88
PR
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
2.
9
Hannah Strott
5:57.44
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
3.
9
Lyvia Freudeman
6:18.29
Apr 16
Valkyrie Invitational
4.
9
Amanda Stayer
6:44.36
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
5.
9
Nia Wolf
7:31.84
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
3200 Meters
1.
9
Lyvia Freudeman
13:06.61
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
2.
9
Hannah Strott
13:10.18
PR
May 13
PTC Championship Finals
3.
9
Amanda Stayer
14:35.46
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
100m Hurdles - 33"
1.
10
Alex Rossi
17.20
PR
Apr 16
Valkyrie Invitational
2.
9
Gracie Cozart
17.21
(1.8)
PR
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
3.
12
Maddie Sollers
17.62
PR
May 13
PTC Championship Finals
4.
11
Miranda Evans
25.55
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
300m Hurdles - 30"
1.
12
Maddie Sollers
49.99
PR
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
2.
9
Gracie Cozart
52.45
PR
May 13
PTC Championship Finals
3.
10
Alex Rossi
53.25
Apr 16
Valkyrie Invitational
4.
11
Miranda Evans
1:19.77
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
4x100 Relay
1.
Gabby Leon
Haley Pettit
Sydney Freudeman
Ayasha Sinkfield
55.44c
May 6
Tallmadge Invitational
2.
Gabby Leon
Haley Pettit
Brittany Emery
Ayasha Sinkfield
55.48
Apr 16
Valkyrie Invitational
3.
Gabby Leon
Haley Pettit
Brenna Mastran
Ayasha Sinkfield
55.78
May 13
PTC Championship Finals
4x200 Relay -
1.
Haley Pettit
Ayasha Sinkfield
Sydney Freudeman
Gabby Leon
1:59.01
May 13
PTC Championship Finals
2.
Gabby Leon
Haley Pettit
Sydney Freudeman
Ayasha Sinkfield
1:59.25
Apr 16
Valkyrie Invitational
3.
Relay Team
1:59.96
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
4.
Haley Pettit
Brenna Mastran
Sydney Freudeman
Gabby Leon
2:00.1h
May 6
Tallmadge Invitational
4x300 Relay
1.
Gracie Cozart
Ayasha Sinkfield
Maddie Sollers
Erica Scott
3:18.5h
May 6
Tallmadge Invitational
4x400 Relay
1.
Kailee Brooks
Sydney Freudeman
Erica Scott
Brooke Bowser
4:25.87
May 13
PTC Championship Finals
2.
Sydney Freudeman
Hannah Strott
Erica Scott
Brooke Bowser
4:27.9h
May 6
Tallmadge Invitational
3.
Alex Rossi
Megan Smith
Kailee Brooks
Erica Scott
4:41.67
Apr 16
Valkyrie Invitational
4x800 Relay
1.
Relay Team
10:52.78
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
2.
Kate Sollers
Brooke Bowser
Lyvia Freudeman
Hannah Strott
11:12.0h
May 6
Tallmadge Invitational
3.
Lyvia Freudeman
Kate Sollers
Megan Smith
Hannah Strott
11:21.22
Apr 16
Valkyrie Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Ayasha Sinkfield
Haley Pettit
Gabby Leon
Kailee Brooks
2:07.4h
May 6
Tallmadge Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Kate Sollers
Kailee Brooks
Hannah Strott
Brooke Bowser
14:25.0h
May 6
Tallmadge Invitational
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Gracie Cozart
Maddie Sollers
Riley Jenkins
Erica Scott
1:11.8h
May 6
Tallmadge Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Olivia Bogle
34' 8.25
PR
Apr 16
Valkyrie Invitational
2.
12
Sarah Harland
29' 5.5
PR
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
3.
10
Kendahl Nethken
25' 4.5
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
4.
11
MiKayla Best
25' 1.25
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
5.
9
Gabby Wyslutsky
22' 4
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
6.
9
Lauryn Bogle
21' 0
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
7.
10
Holly Kostensky
20' 10.5
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
8.
9
Vanessa Loren
17' 7.5
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
Discus - 1kg
1.
9
Cortney Currey
97' 11
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
2.
11
Olivia Bogle
93' 1
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
3.
11
MiKayla Best
84' 4
PR
Apr 16
Valkyrie Invitational
4.
9
Lauryn Bogle
78' 3
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
5.
9
Sydney Piacella
71' 3
PR
Apr 16
Valkyrie Invitational
6.
10
Kendahl Nethken
62' 11
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
7.
10
Holly Kostensky
58' 2
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
8.
9
Cassandra Bailey
52' 7
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
9.
9
Gabby Wyslutsky
51' 11
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
High Jump
1.
10
Kailee Brooks
4' 6
May 21
OHSAA D2 Northeast District (Salem)
11
Riley Jenkins
4' 6
Apr 16
Valkyrie Invitational
3.
10
Brenna Mastran
4' 2
May 6
Tallmadge Invitational
Long Jump
1.
11
Brittany Emery
14' 0.5
May 13
PTC Championship Finals
2.
12
Maddie Sollers
13' 1.25
May 13
PTC Championship Finals
3.
9
Hannah Justice
12' 8.5
Apr 16
Valkyrie Invitational
4.
11
Miranda Evans
9' 1
PR
May 9
Woodridge Stars of Track and Field
*Recent improvement