Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2004
1999
1995
1993
1992
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1978
1974
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2009
2004
2002
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Noah Lopez
11.87
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
2.
12
Devon Miller
11.89
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
3.
11
Miles DiCenzi
12.00
May 6
Rocky River Bell Invitational
4.
9
Ahmad Nijem
12.41
May 6
Rocky River Bell Invitational
5.
11
Bailey Dittoe
12.58
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
6.
10
Rollin Abbott
37.51
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
200 Meters
1.
12
Noah Lopez
24.38
(-1.6)
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
2.
11
Devin Fitzgerald
24.56
(-1.7)
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
3.
10
Elias Khawam
24.93
May 6
Rocky River Bell Invitational
4.
11
Miles DiCenzi
25.07
May 6
Rocky River Bell Invitational
5.
11
Bailey Dittoe
25.10
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
6.
10
Nathan McKinney
30.87
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
400 Meters
1.
12
Devon Miller
54.20
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
2.
10
Jack Lavelle
54.82
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
3.
9
Devon Brown
55.25
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
4.
11
Brett Sjoquist
1:07.39
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
800 Meters
1.
12
Jacob Gregory
2:11.20
May 6
Rocky River Bell Invitational
2.
10
Hussei Al-Tameemi
2:13.21
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
3.
12
Nic Binfield
2:17.25
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
4.
12
Cody Farmer
2:21.75
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
5.
10
Hector Jimenez
2:27.90
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
1600 Meters
1.
10
David Drushal
4:38.98
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
2.
10
Joe Burtzlaff
4:48.51
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
3.
11
Ty Saun Blevins
4:57.54
May 6
Rocky River Bell Invitational
4.
11
Alex Schwarz
5:06.33
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
5.
9
Jacob Daignault
5:10.77
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
3200 Meters
1.
11
Micah Swartz
10:17.15
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
2.
10
David Drushal
10:26.94
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
3.
11
Gunnar Stockman
10:33.09
Apr 29
Berea Kiwanis Titan Relays
4.
12
Nic Binfield
10:45.20
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
5.
10
Cameron Vayansky
11:34.64
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Alfredo Mercedes
17.13
May 6
Rocky River Bell Invitational
2.
10
Austin Mahar
17.27
May 6
Rocky River Bell Invitational
3.
12
Jesse Chirdon
18.10
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
4.
9
Ahmed Mahammad
18.15
May 6
Rocky River Bell Invitational
5.
12
Cody Perkins
21.16
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
10
Austin Mahar
45.56
May 6
Rocky River Bell Invitational
2.
12
Jesse Chirdon
47.64
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
3.
9
Ahmed Mahammad
47.81
May 6
Rocky River Bell Invitational
4.
9
Nikoy Norris
49.11
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
5.
11
Blaine Hafen
49.76
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
4x100 Relay
1.
Bailey Dittoe
Devon Miller
Jesse Chirdon
Cody Farmer
47.57
Apr 16
Hank Smith Invitational
2.
Devin Fitzgerald
Noah Lopez
Basho Khawam
Shannon Cotto
48.22
Apr 23
Amherst Comet Relays
3.
Miles DiCenzi
Elias Khawam
Ahmad Nijem
Joe Fitchwell
49.40
May 6
Rocky River Bell Invitational
4.
Elias Khawam
Miles DiCenzi
Devin Fitzgerald
Ahmad Nijem
50.49
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
5.
Devin Fitzgerald
Shannon Cotto
Basho Khawam
Ahmad Nijem
51.57
Apr 29
Berea Kiwanis Titan Relays
4x200 Relay -
1.
Miles DiCenzi
Jack Lavelle
Noah Lopez
Elias Khawam
1:37.59
May 6
Rocky River Bell Invitational
2.
Miles DiCenzi
Elias Khawam
Devin Fitzgerald
Noah Lopez
1:40.80
Apr 29
Berea Kiwanis Titan Relays
3.
Bailey Dittoe
Logan McCune
Kaleb Messer
Tim Jackson
1:43.09
Apr 16
Hank Smith Invitational
4x400 Relay
1.
Jack Lavelle
Austin Mahar
Devon Brown
Ty Saun Blevins
3:43.46
May 6
Rocky River Bell Invitational
2.
Tim Jackson
Kaleb Messer
Jaocb Daignault
Michael Blaha
4:04.89
Apr 16
Hank Smith Invitational
4x800 Relay
1.
Joe Burtzlaff
Ty Saun Blevins
Micah Swartz
Jacob Gregory
8:55.45
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
2.
Gunnar Stockman
Joe Burtzlaff
Jacob Gregory
Ty Saun Blevins
9:00.27
May 6
Rocky River Bell Invitational
3.
David Drushal
Jaocb Daignault
Cody Farmer
Cameron Vayansky
9:06.41
Apr 16
Hank Smith Invitational
4.
Jacob Gregory
Joe Burtzlaff
Micah Swartz
Alex Schwarz
9:11.85
Apr 29
Berea Kiwanis Titan Relays
4x1600 Relay
1.
-
Henry Bish
Gunnar Stockman
Joe Burtzlaff
Micah Swartz
19:28.34
Apr 23
Amherst Comet Relays
2.
Gunnar Stockman
Nic Binfield
Joe Burtzlaff
Micah Swartz
20:05.00
Apr 29
Berea Kiwanis Titan Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Miles DiCenzi
Noah Lopez
Elias Khawam
Jack Lavelle
1:43.28
Apr 29
Berea Kiwanis Titan Relays
2.
Noah Lopez
Ahmad Nijem
Elias Khawam
Jack Lavelle
1:46.31
Apr 23
Amherst Comet Relays
3.
Nikoy Norris
Alex Aoun
Nathan Hokin
Devon Brown
1:52.45
Apr 29
Berea Kiwanis Titan Relays
MMR 2400m - [800-400-400-800]
1.
Adam Giffels
Shannon Cotto
Ahmad Nijem
Rory Meehan
6:49.58
Apr 29
Berea Kiwanis Titan Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Henry Bish
Jimmy Toner
Jacob Gregory
Gunnar Stockman
11:39.08
Apr 23
Amherst Comet Relays
2.
Jacob Gregory
Austin Mahar
Alex Schwarz
Nic Binfield
12:03.15
Apr 29
Berea Kiwanis Titan Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Alfredo Mercedes
Austin Mahar
Ahmed Mahammad
Nikoy Norris
1:10.98
Apr 29
Berea Kiwanis Titan Relays
2.
Alfredo Mercedes
Nikoy Norris
Ahmed Mahammad
Austin Mahar
1:14.47
Apr 23
Amherst Comet Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Joe Fitchwell
43' 3
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
2.
12
Jacob Whitney
40' 2.75
PR
Apr 29
Berea Kiwanis Titan Relays
3.
9
Zavon Boland
36' 2.75
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
4.
9
Austin Allender
34' 3.75
May 6
Rocky River Bell Invitational
5.
9
Dane Black
32' 11.75
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
6.
11
Ian Plumley
31' 11.5
Apr 23
Amherst Comet Relays
7.
12
Ziad Roufael
30' 8
PR
Apr 29
Berea Kiwanis Titan Relays
Discus - 1.6kg
1.
12
Jacob Whitney
111' 9
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
2.
12
Ziad Roufael
104' 4
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
3.
12
Logan McCune
93' 1
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
4.
9
Alvin Musai
90' 9
May 6
Rocky River Bell Invitational
5.
11
Tony Snodgrass
88' 1
PR
Apr 23
Amherst Comet Relays
6.
9
Zavon Boland
86' 4
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
High Jump
1.
12
Noah Lopez
5' 6
Apr 29
Berea Kiwanis Titan Relays
2.
12
Logan McCune
5' 4
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
Pole Vault
1.
12
Jimmy Toner
15' 3
PR
May 27
OHSAA D1 Region 2
2.
12
Zak Inak
13' 6
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
3.
12
Jesse Chirdon
12' 6
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
4.
11
Adnan Abdic
10' 6
May 6
Rocky River Bell Invitational
5.
9
Tim Jackson
9' 6
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
Long Jump
1.
12
Zak Inak
19' 8.5
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
2.
10
Jack Lavelle
19' 1.25
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
3.
12
Adam Giffels
17' 7.25
Apr 23
Amherst Comet Relays
4.
12
Devon Miller
17' 6.75
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
5.
11
Kaleb Messer
14' 10
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
Weight Throw - 25lb
1.
10
Rollin Abbott
13' 7.75
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
Womens
100 Meters
1.
12
Kelly White
13.79
(.2)
PR
Apr 30
Avon Reynolds Relays
2.
9
Margaret McIlwee
14.90
(-2.9)
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
3.
11
Emily Pearlman
15.09
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
4.
11
Addison Soukup
15.17
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
5.
12
Rylea Amspaugh
15.43
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
200 Meters
1.
9
Margaret McIlwee
29.35
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
2.
11
Addison Soukup
31.63
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
3.
11
Paige Keener
32.10
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
4.
11
Emily Pearlman
32.56
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
5.
10
Jenna Chorpenning
33.23
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
400 Meters
1.
11
Halle Krebs
1:02.75
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
2.
9
Emily Perry
1:10.13
PR
Apr 22
Trinity Invitational
3.
9
Sofi Dunay
1:10.54
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
4.
9
Sophia Dunay
1:10.89
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
5.
9
Sophie Sanders
1:10.96
PR
Apr 22
Trinity Invitational
6.
12
Erinn Pertuset
1:18.17
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
7.
10
Lauren Bowman
1:18.23
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
800 Meters
1.
11
Halle Krebs
2:24.57
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
2.
12
Mallory Shaw
2:33.27
Apr 22
Trinity Invitational
3.
11
Olivia Rodriguez
2:33.61
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
4.
12
Leah Robertson
2:38.81
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
5.
11
Elana Preston
2:45.71
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
6.
9
Emily Perry
2:46.68
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
7.
11
Lauren Lowell
2:50.55
Apr 22
Trinity Invitational
8.
10
Jenna Chorpenning
3:09.28
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
1600 Meters
1.
12
Mallory Shaw
5:36.26
Apr 22
Trinity Invitational
2.
10
Abby LaForm
5:43.73
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
3.
11
Lauren Lowell
6:05.38
May 6
Rocky River Bell Invitational
4.
9
Emily Perry
6:15.75
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
5.
12
Sarah Adujar
6:24.99
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
6.
11
Emily Owens
7:23.67
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
3200 Meters
1.
12
Mallory Shaw
12:13.70
May 6
Rocky River Bell Invitational
2.
10
Jing Feng
12:24.61
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
3.
11
Olivia Rodriguez
12:49.59
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
4.
10
Trinity Bryant
13:19.02
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
5.
9
Sophie Sanders
13:45.32
May 6
Rocky River Bell Invitational
6.
12
Sarah Adujar
13:59.88
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Lauren Klann
17.56
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
2.
10
McCayla Copeland
18.44
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
3.
11
RaeVyn Lloyd
20.43
(-2.2)
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
4.
10
Remie Helt
22.09
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Lauren Klann
53.55
May 6
Rocky River Bell Invitational
2.
11
RaeVyn Lloyd
57.60
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
3.
10
McCayla Copeland
59.59
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
4.
10
Alissa Horsely
1:03.95
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
4x100 Relay
1.
Margaret McIlwee
Halle Krebs
Clare Toole
Kelly White
54.12
Apr 30
Avon Reynolds Relays
2.
Margaret McIlwee
Tori Donegan
Clare Toole
Kelly White
56.25
Apr 22
Trinity Invitational
3.
Paige Keener
Molly Dugan
Emma Cramer
Alissa Horsely
57.01
Apr 16
Hank Smith Invitational
4.
Addison Soukup
Tori Donegan
Emily Pearlman
Erin Kelly
1:03.41
Apr 30
Avon Reynolds Relays
4x200 Relay -
1.
Paige Keener
Molly Dugan
Emma Cramer
Mia Fooce
2:04.87
Apr 16
Hank Smith Invitational
4x400 Relay
1.
Halle Krebs
Aubrielle Reed
Jing Feng
Mallory Shaw
4:23.01
Apr 30
Avon Reynolds Relays
2.
9
Emily Perry
Erin Kelly
Sophie Sanders
Sophia Dunay
4:39.97
Apr 30
Avon Reynolds Relays
3.
Emily Perry
Olivia Rodriguez
Addison Soukup
Margaret McIlwee
4:49.37
May 6
Rocky River Bell Invitational
4.
Molly Dugan
Elana Preston
Emma Cramer
Alissa Horsely
4:57.18
Apr 16
Hank Smith Invitational
4x800 Relay
1.
Mallory Shaw
Jing Feng
Halle Krebs
Abby LaForm
10:02.38
May 6
Rocky River Bell Invitational
2.
Halle Krebs
Jing Feng
Olivia Rodriguez
Mallory Shaw
10:07.67
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
3.
Lauren Lowell
Leah Robertson
Olivia Rodriguez
Abby LaForm
10:36.64
Apr 22
Trinity Invitational
4.
Olivia Rodriguez
Leah Robertson
Sophia Dunay
Abby LaForm
10:59.55
Apr 30
Avon Reynolds Relays
5.
Sarah Adujar
Elana Preston
Emma Cramer
Alissa Horsely
11:47.39
Apr 16
Hank Smith Invitational
4x1600 Relay
1.
Mallory Shaw
Jing Feng
Olivia Rodriguez
Abby LaForm
23:29.89
Apr 30
Avon Reynolds Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Clare Toole
Kelly White
Margaret McIlwee
Halle Krebs
1:59.19
Apr 30
Avon Reynolds Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Sophie Sanders
Hannah Allenson
Erin Kelly
Emily Perry
15:03.71
Apr 30
Avon Reynolds Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Amanda Yerien
29' 8
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
2.
12
Clare Toole
29' 5.5
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
3.
11
Mandy Muscatello
28' 7.25
May 6
Rocky River Bell Invitational
4.
12
Anwar Zahriyeh
27' 8.75
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
5.
11
Brittany Smith
23' 10
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
Discus - 1kg
1.
12
Anwar Zahriyeh
97' 6
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
2.
11
Mandy Muscatello
80' 0
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
3.
11
Brittany Smith
72' 9
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
4.
10
Mackenzie Keller
70' 2
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
5.
11
Alyssa Amato
64' 3
Apr 22
Trinity Invitational
High Jump
1.
12
Sarah Adujar
4' 7
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
2.
12
Claire Black
4' 6
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
12
Kelly White
4' 6
PR
Apr 22
Trinity Invitational
4.
10
Tori Donegan
4' 3
PR
Apr 22
Trinity Invitational
Pole Vault
1.
12
Clare Toole
11' 0
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
2.
10
McCayla Copeland
9' 0
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
3.
12
Claire Black
8' 0
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
4.
10
Caitlin Cimino
7' 0
May 6
Rocky River Bell Invitational
5.
10
Kara Devinney
6' 0
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
Long Jump
1.
9
Margaret McIlwee
14' 3
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
2.
11
Emily Pearlman
12' 8
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
3.
10
Tori Donegan
12' 7
PR
May 6
Rocky River Bell Invitational
4.
10
McCayla Copeland
12' 2.75
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
5.
10
Kara Devinney
11' 7.25
PR
Apr 16
Hank Smith Invitational
*Recent improvement